Manege Nieuw Duinrell eigenlijk verdwijnen De Charme Van De ln ïlksfe; Soepel gesprek moet van Simonis met Merenwijk Manegehoudster in beroep bij GS Onenigheid over levering elektriciteit Zd-Holland /)oord*m« haarL-str- 1S1 Een leuke auto. Zuinig en zo wendbaar als wat. Citroen LN. DONDERDAG 13 APRIL 1978 WASSENAAR - Mevrouw Craane-Hilling uit Wassenaar zal samen met haar man als respectievelijk aandeelhoud ster en directeur van de BV Manege Nieuw Duinrell be zwaar gaan aantekenen bij GS tegen de plannen die de gemeente heeft met hun bedrijf. De manege die gevestigd is aan de Berkheistraat, maakte deel uit van Huize Nieuw Rijksdorp (het bejaardentehuis) dat in het be stemmingsplan Centrum van Wassenaar een nieuwe bestem ming gekregen heeft. Het terrein heeft eigenlijk nooit de bestem ming "Manege" gehad en zal dan ook per 1 december ontruimd moeten worden door de familie Craane, om plaats te maken voor een nieuwbouwproject. "Hier is al zo'n vijftig jaar een ma- negebedrijf. Sinds 1952 heeft mijn vader met een paar vrienden hierin gezeten", vertelt mevrouw Craane-Hilling. Later heeft zij het bedrijf van haar vader overge nomen. Tot voor een jaar terug had de manege nog maar acht pensionpaarden (paarden die meestal niet door de bezitter thuis gehouden kunnen worden) en was verder danig in verval ge raakt. Daarop heeft mevrouw Craane haar eigen man als direc teur benoemd en samen hebben ze verder de boxen vernieuwd, nieuwe aangebouwd, kortom de manege een grondige opknap beurt gegeven. Momenteel heeft dë manege weer 24 pensionpaar- Zinloos Al dat werk schijnt vrij zinloos te zijn geweest want eigenlijk had het echtpaar al per 1 mei het ge hele terrein moeten ontruimen omdat de bezitters van het ter rein, de familie Hüh,ner, driejaar geleden de huur hadden opge zegd. Via gerechtelijke procedu res kregen zij een bepaalde vorm van huurbescherming voor een periode van drie jaar, die vol gende maand afgelopen zou zijn. "Een minnelijke schikking" zo noemde de gemeente het althans, maakt het mogelijk voor me vrouw Craane nog een tijd langer te blijven zitten, zoals gezegd tot begin december. De gemeente kocht het terrein met de manege en Nieuw Rijksdorp van de familie Hühner op. Voor de aankoop wist de gemeente dat de manege exploitante en de Hühner's waren overeengeko-, men ("via een proces verbaal van minnelijke schikking") dat de manege per 1 december ont ruimd zou moeten worden. In hun begeleidend commentaar bij het door de familie Craane inge diende bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Centrum zeg gen B en W dat juist een belang rijk deel van het probleem in de door de familie Craane zelf aan vaarde ontruimingsafspraak zit. Bereid tot koop Mevrouw Craane zegt echter dat er geen sprake is van een ontrui mingsafspraak. Zij vraagt zich af waarom bij het opkomen van de verkoopgedachten niet eerst de huurder in staat werd gesteld om het geheel te kopen. Zij zelf zegt bereid te zijn geweest tot koop, LEIDEN - Bisschop Simonis en de Algemene Kerkelijke Merenwijkraad hebben gisteravond in Leiden twee en een half uur gepraat over de oecumenische opzet van de kerk in de Merenwijk. Pastor Van Well typeerde vanmorgen het gesprek, waarin aan beide kanten de verschil lende standpunten nog eens werden uiteengezet, als "soepel". De bisschop legde er opnieuw de nadruk op dat gezamenlijke eucharis- tie-avondmaalsvieringen niet kunnen worden toegestaan. Dat is niet alleen zijn standpunt, maar dat van alle Nederlandse bisschoppen, die onlangs in deze geest officieel hebben gereageerd op aanbevelingen van de commissie "Intercommunie en ambt" van de Raad van Kerken in Nederland. Van de kant van de Algemene Kerkelijke Merenwijkraad werd verklaard, zulke gemeenschappelijke vieringen wèl mogelijk te achten. Ze vloeien voort uit de geloofsverbondenheid die vele gelovigen in de Merenwijk ervaren. Bisschop Simonis zei uitdrukkelijk, het vele goede binnen de Meren- wijk-kerk niet te willen verstoren, maar bleef toch aandringen op een aparte rooms-katholieke eucharistieviering op zondagmorgen. Die is er nu al op zaterdagavond. De Algemene Kerkelijke Merenwijkraad zal zich over dit verzoek van de bisschop beraden. Tevens werd vastgesteld dat er op 1 juni nog een gesprek zal zijn tussen de bisschop en het pastoresteam met de theologische begeleidingscom missie van de Merenwijk. maar nooit iets te hebben ge hoord over eventuele verkoop. "We hebben ineens gehoord dat de gemeente de zaak gekocht had". Mevrouw Craane noemde in haar bezwaarschrift de panden van de manege karakteristiek en histo risch waarmee ze goed pasten in de omgeving. In hun commentaar wezen B en W deze stelling van de hand. Het koetshuis springt er karakteris tiek gezien volgens hen wel iet wat uit, maar historisch heeft het weinig waarde. Het centrale ge bouw, waarin onder andere bo xen zijn aangebracht voor de paarden is het vroegere koetshuis van Huize Nieuw Rijksdorp ge weest, dat 1 jaar na het huidige Storend "Vooral aan de achterkant dringt de manege met zijn gebou- wen(tjes) nogal storend in het centrum", aldus het college. Vliegenoverlast en het kapot- trappen van het terrein aan de Berkheistraat zijn verdere be zwaren tegen de manege. Me vrouw Craane: "Het zijn meer ruiters van buitenaf die gebruik maken van het veld aan de over kant bij de manege dan de men sen van hier". Het bezwaarschrift van de mane gehoudster is afgewezen. Het enige wat haar nog rest is het standpunt van d benieuwd wat de gemeente gaat technische diensten die gezegd heeft dat er een morele maar geen formele verplichting is om een vervangend terrein aan te bieden. "Het vervelende aan die hele zaak is de onzekerheid over de toe komst. De gemeente heeft geen ander terrein voor ons. Ik ben eens benieuwd wat ze gaan doen als die 24 paarden op straat ko men te staan." Ook financieel krijgt de familie Craane geen schadevergoeding voor de ont ruiming. "Voor Kees is het eigenlijk het alle rergste. Hij werkt al 22 jaar hier en hij komt nu zomaar op straat te staan" besluit mevrouw Craane duidend op de hulpkracht die zich full-time met de paarden be zighoudt. CHARLES LENNARTZ DEN HAAG - Tussen de gemeente Rotterdam en de andere elektri- citeitsproducerende gemeenten in Zuid-Holland bestaat onenig heid over voorwaarden waaron der stroom kan worden geleverd aan industrieën in Rotterdam. Die andere gemeenten zijn Den Haag, Gouda, Dordrecht, Delft en Leiden die samenwerken in de NV Elektriciteitsbedrijf Zuid- Holland (EZH). Die onenigheid is gisteren naar voren gekomen op de vergadering van de raad van commissarissen van de EZH in Den Haag bij de behandeling van de wijziging van leveringsvoor waarden. Rotterdam wil elektriciteit leveren aan zijn industrie beneden de kostprijs als daardoor grote be drijven kunnen worden aange trokken die van belang zijn voor de werkgelegenheid. Bovendien wil Rotterdam dan nog een be paald percentage ontvangen van de prijs van de geleverde stroom. Dit zou er op neerkomen dat de EZH jaarlijks aan Rotterdam een bedrag moet betalen voor de ver liesgevende levering van electri- citeit. Beide partijen konden daarover geen overeenstemming bereiken. Tijdens de vergadering waren zelfs opmerkingen te be luisteren als "ontbinding EZH- verband" en "er moet een juridi sche uitspraak komen". De vertegenwoordigers van Rot terdam. De wethouders J. Rie- zenkamp van financiën en Van der Have van de Nutsbedrijven achtten de stemming tot zo'n dieptepunt gedaald, dat zij niet meer wilden meevergaderen. Mr. M. Vrolijk, de commissaris der Koningin, die voorzitter was, schorste de vergadering enkele keren zodat beide partijen on derling overleg konden plegen. Er werd een afkoelingsperiode voorgesteld. Beide partijen von den dat zij al grote concessies hadden gedaan en tenslotte werd beslist 10 mei verder te praten. UNIEKE AUTO VERZEKERINGEN Rijnsburgerweg 135 Leiden Telefoon 156844* (071) I IMPRESSIES VAN EEN CITROEN: I JEANS HOUSE EN ALLE ANDERE MERKEN AUTOBEDRIJF V.D. VELDE BV BAKKER S AUTOMOBIELBEDRIJF BV Kennedy laan 118-hk Brahmslaan, Leiden Zijlsingel 36, Leiden Hoofdstraat 133, Sassenheim GARAGE MODERN KATWIJK BV Willy Sluiterstraat 31Katwijk aan Zee Al bij zijn introduktie op de 'Salon des Automobiles' te Parijs was het publiek bijzonder gecharmeerd door de moderne vormgeving van de LN. De LN combineert zijn fraaie lijn met typische Citroen kenmerken. Zo is hij zuinig met benzine: 1 op 16,9 bij 90 km/h en 1 op 13,8 in de stad, iets wat weinig auto's hem na kunnen doen. Een zacht bekleed stuur bezit hij, evenals ver stelbare voorstoelen met vrolijke stoffen be kleding, elektrisch verwarmde achter ruit, rolgordels voorin... u ziet com pleet mag u hem ook al noemen. Bovendien is hij kort van buiten (3,38) en ruim van binnen, vooral voorin. Maar Citroen zou Citroen niet zijn als ze de LN ook niet een paar hoogstpersoonlijke eigenschappen had meegegeven. De opvallendste is z'n enorme wendbaarheid en het feit dat hij zich aanpast aan uw wensen wat betreft bagage en zitruimte. Want door zijn variabele achterstoelen tovert u de Citroen LN in een paar hand bewegingen om van een personenauto tot een minibreak. Z'n aanschafprijs is rijklaar, dus inclusief transport, tectyleren, kentekenplaten, NL sticker, leges en volle tank, f 10.895,--. Bij de LN krijgt u natuurlijk de royale Citroen Kroongarantie. Wij willen u er graag meer over vertellen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17