Clubmatch „Rijnland" trekt niet veel bezoekers Nieuwe „Haardstee binnen oude muren Bezwaar van Monumenten zorg tegen plan Be damp Continurooster invoeren mag Deelname van meer dan tachtig hondenrassen Opbrengst YfC-markt f1100A 11 MAANDAG 10 APRIL 1978 LEIDEN Brand aan Haarlemmerstraat LEIDEN - De Rijksdienst voor Monumentenzorg heeft bezwa ren tegen enkele onderdelen van het ontwerp-bestemmingsplan voor De Camp. Volgens de Rijks dienst bevat het plan een aantal aspecten die niet in overeens temming zijn met het te be schermen stadsgezicht van Lei den. De bezwaren richten zich vooral te gen de bouw van een brug voor voetgangers en fietsers tussen de Stille Mare en het Waaghoofd. Deze brug wordt wenselijk geacht in verband met de ver sterking van de winkel funktie van de Leidse binnenstad en zal moeten dienen ter ontlasting van de te drukke Donkersteeg. De Rijksdienst acht de grote water vlakte op het punt van samen- stroming van de beide Rij- narmen, en voorheen de Stille Mare, echter van bijzondere be tekenis voor de ontstaansge schiedenis en de ruimtelijke structuur van Leiden. Gewezen wordt op de nog aanwezige, bij uitstek Leidse, historisch waar devolle elementen van het ha venbedrijf, het waaghoofd, de Waag en de Hoogstraatkelders. Het bouwen van een brug acht men daarom in strijd met het stadsgezicht ter plaatse. Bezwaren heeft de Rijksdienst ook tegen de voorgestelde uitbrei ding van het kern winkelapparaat aan de Stille Rijn ten oosten van de Goe Gerntsteeg. Dit gedeelte van de Stille Rijn wordt nog ge kenmerkt door een overwegende woonbebouwing met enige kleinschalige bewinkeling. Bo vendien is in deze wand een aan tal woonhuismonumenten gele gen, aldus de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Van de kant van de Rijksge bouwendienst zijn enkele bezwa- ren gemaakt tegen de wijze waarop het Ceciliacomple c ge restaureerd wordt. De onderhan delingen tussen Rijksge bouwendienst en de gemeente Leiden over de aankoop door het Rijk van het Ceciliacomplex zijn in een vergevorderd stadium. Zoals bekend wil het Rijk ge noemd complex in gebruik ne men als Museum voor de Ge schiedenis der Natuurweten schappen. Teneinde in het ont werp voor het museum optimale omstandigheden te scheppen acht Rijksgebouwendienst het gewenst dat er een verbin dingsmogelijkheid komt tussen de twee bouwmassa's in de zuidwestelijke hoek van het complex. Voorts wenst Rijksgebouwen dienst een bebouwingsmogelijk heid aan de Zuidzijde van het complex (Lange Agnietenstraat), omdat het museum meer ruimte vraagt dan het complex waar schijnlijk kan bieden. LEIDEN - "Alle lagere scholen die dat willen kunnen bij ons een aanvrage indienen voor het in voeren van het continurooster. Maar tot nu toe heeft niemand dat gedaan. Een voorwaarde bij die aanvraag is wel dat de ouders van de leerlingen zich positief uit spreken over het continurooster. Het moet niet van bovenaf opge legd worden". Dit zegt wethouder Tesselaar van onderwijs als reactie op de aan vraag die de openbare lagere Lu cas van Leydenschool (Aalmarkt) bij Ben W heeft gedaan voor de definitieve invoering van het continurooster. Vorig jaar na pa sen ging de Lucas van Leyden school bij wijze van experiment over op het continurooster. Al vrij snel bleek dat zowel ouders als leerkrachten gunstig reageer den. Een laatste enquête vorige week liet zien dat 96,4 van de ouders voor invoering van het continurooster was. Bij de kinde ren lag dit aantal nog hoger. Schoolhoofd S. van Oosten heeft dan ook meteen de definitieve aanvraag de deur uit gedaan. Volgens Tesselaar zal die aan vraag gehonoreerd worden. Het overblijven tussen de middag is niet verplicht. Van de 187 leer lingen die de Lucas van Leyden school telt gaan er 6 regelmatig naar huis. De eerste twee klassen pauzeren van 11.45 tot 12.45 uur en mogen om 14.15 uur naar huis. De hogere klassen eten van 12.00 tot 12.45 uur en gaan om 14.45 uur naar huis. Voorheen ging de school om half vier uit. De kinde ren kunnen, als ze in de middag pauze hun brood opgegeten heb ben, buiten spelen. Bij slecht weer worden binnen spelletjes gedaan. Ook heeft de Lucas van Leydenschool een „stilte-lokaal" Hier kunnen de leerlingen die dat wensen in alle rust tekenen, lezen e.d. Steeds zal minstens één leerkracht toezicht houden, geassisteerd door twee ouders. Overigens is de situatie op de Lucas van Leydenschool niet helemaal te vergelijken met die op andere Leidse scholen. Ongeveer de helft van de leerlingen komt na melijk van buiten het centrum, waardoor het toch al moeilijk was om tussen de middag naar huis te gaan. Van de leerkrachten staat, aldus Van Oosten, „niet iedereen te juichen van plezier" over het continurooster. Met name de on derwijzers die in de buurt van de school wonen vinden het niet zo prettig dat ze niet zo veel tijd meer hebben om thuis te eten. LEIDEN - Geen auto's zaterdag op het stadhuisplein, althans niet op het grootste gedeelte van dit pleinDaar namelijk had het Prog ressieve Vrouwen Overleg uit Lei den een informatie-markt opge richt voor vrouwen. Het ging het Vrouwen Overleg hierbij met name om het geven van informatie aan vrouwen over al lerlei activiteiten die door en voor vrouwen worden georganisserd in de stad. Zo waren er de nodige stands op het plein waar vrouwen terecht konden om inlichtingen te Stadhuisplein dagje alleen voor vrouwen krijgen over onderwijs en vorming (onder anders van ouders op Her haling, andere School, Vos-cursus sen), over de werkgelegenheid LEIDEN - De belangstelling bij de clubmatch van de "Ky- nologen Vereniging Rijland" gistermiddag in de Groenoordhal viel al met al tegen. Vooral bij de eigenlijke finale waren alleen nog maar de finalisten, kennissen, familieleden en een handjevol geïnteresseerden aanwe zig. Het minieme bezoekersaantal deed echter niks af aan de interessante hondenshow die de KV Rijnland ook dit jaar weer organiseerde. Meer dan vierhonderd honden verdeeld over 80 rassen paradeerden van 's ochtends 11 uur tot 's middags even na vijven door het afgezette gebied. De winnende hond van de clubmatch van Rijnland: de Cocker Spaniel Sorbrook Midnight Cowboy De clubmatch heeft in het alge meen een wat minder formeel ka rakter dan de tentoonstellingen waarbij de honden meer "ge showd" worden en is daardoor gezelliger. Het aantal opgedirkte honden viel al met al ook nog mee, waardoor de toeschouwers konden genieten van prachtige exemplaren in verschillende klassen. Zoals gezegd was het juist bij de finale waar de toeschouwers het lieten afweten, mede omdat de meeste aanwezige kandidaten waren op de tentoonstelling en na het niet winnen van een prijs huiswaarts keerden. En bij die laatste selectie, de erering steeg de spanning .wel degelijk, toen de negen winnaars uit de ver schillende klassen nog eens de keurmeesters moesten passeren. Uiteindelijk ging het nog maar om de langharige Dwergdashond Yul vom Pagenhof van de Heer J. Oudshoorn, die in de openklasse reuen (ouder dan 24 maanden) al een prijs had weggesleept en een Engelse Cocker Span ie. Deze laatste, Sorbrook Midnight Cow boy (met als eigenaar F.H.V.D.Garde-Stadhouder en Eric van Dongen) haalde op het nippertje de allerhoogste prijs. De pikzwarte Cocker Spaniel eerder eveneens winnaar gewor den in de openklasse voor reuen (ouder dan 24 maanden). Uitslagen De uitslagen van de clubwedstrijd: 1. Engelse Cocker (Sorbrook Midnight Cowboy; eigenaar F.H.v.d.Garde-Stadhouder en Eric van Dongen); 2. Dwerg- dashond Langhaar (Yul vom Pa genhof: eigenaar J. Oudshoorn); 3. Bouvier (Gidon Dusty van de Cerberushof) eigenaar H. Har- mers. 4. Dwergschnauzer (Brisca Ami van Meyendael eigenaar E. van Meygaarden-Riemvis); 5. Yorkshire terrier (Anniversary von Refouka: eigenaar Sabri C. Morgenstern); 6. Greyhound (Kepo' Bidou eigenaar J. Hense). 7. Boxer (Aristocraat of the Fre- monv Hill; eigenaar J.A.Hart man); 8. Dwergkeeshond (Win ston het Huis in de Polder: eige naar Ch. M. Thesing-Koot); 9. Schotse terrier (Mc Kenzie Clan's Braw Wee Meikle. eigenaar Mrs. M. B. Wolters-Hunter) Kam pioenklas (honden die al eerder op internationale tentoonstellin gen prijzen hebben gehad 1. Witte dwergpoedel (Jolanta Gin Fizz eigenaar N.L.Busser-v.d. Kasteele); Beste puppy ruwha rige dwergdashond (Floris van Terhagen eigenaar J. Oudshoorn); beste veteraan langharige dashond (Stormy) R. Verhagen en F. Vermeulen) straat biak brand uit. wa oververhitting van een chel. Doordat de Marot bewoner en de eigenaar LEIDEN - De Vrouwen- kerkchoorsteeg (tussen de Lange Mare en de Haarlemmerstraat) is zaterdag het decor geweest voor een uitgebreide rommelmarkt van de organisatie Youth for Christ. De afdeling Leiden van deze groep organiseerde deze druk bezochte rommelmarkt om ietwat de kosten te kunnen dek ken voor eerder door het kleintheaterteam van Youth for Christ op diverse scholen in Lei den gegeven lessen. Verder gaat een deel van de totale opbrengst (zaterdag kwam rond de elf honderd gulden binnen) van de actie die verdeeld is over twee za terdagen (ook volgende week is er een rommelmarkt), gebruikt worden bij het opzetten van een zomerkoffiebar. Deze koffiebar wordt gehouden in een grote tent die in de week van 22-28 juli door Youth for Christ wordt opgezet op het Schuttersveld. De zomer koffiebar is een vervolg op de in november en december van het afgelopen jaar gehouden actie voor deze groep toen de boot Flora Bastiana vier weken in het Galgewater in Leiden gelegen heeft, waarop programma's met muziek en toneel werden afge werkt om belangstellenden in contact te brengen met Youth for Christ. t Burgemeester Vis luidt de bel LEIDEN - "Een nieuw huis binnen die weinig of gee •n steun van de de oude muren", een facet uit de neente behoef de. rede van burgemeester Vis toen "Ik vi ind het fijn da t u het zelf hebt hij zaterdagochtend officieel de ged aan", aldus d e burgemeester heropening verrichtte van het ge tegi L-nover de pupillen en de an- zinsvervangend tehuis ''De der e genodigden waaronder een Haardstee" aan de Witte Singel 70 tegen woord igi ervan CRM. Hij in Leiden. De Leidse burgemees pre es verder de huiselijke sfeer ter karakteriseerde daarmee in die het gerenove •erde tehuis nu het kort de verandering die uits itraalde "doo rdat men zich plaatsgevonden had in dit tehuis niel meer in zak n voelt maar in na de verbouwing die in novem kan kers" en hij w ees erop dat nu ber van het afgelopen jaar van 19 inwoners van Leiden in een start is gegaan en eind februari hui s. zijn gehuisv -est, "een goed voltooid werd. hui s om in te wo doe 1de hij op de 19 zwakzinnigen Burgemeester Vis liet in zijn toe die gebruik make n vanditwoon- spraak duidelijk blijken dat de hui s. dat sinds 1 965 dienst doet stichting die het beheer over "De als i end tehuis voor Haardstee" heeft hier een zelf dez werkzaamheid heeft ontplooid De pupillen toonde n zichzelf zater- (aanwezig waren het arbeids bureau, het centrum voor Vakop leiding voor Volwassenen en een fNV-groep), over abortus en anti conceptie en kinderopvang. Tussen de bedrijvigheid op het plein door werden voorstellingen gegeven in de vorm van straatthea ter met een stuk over vrouwen mishandeling, zang (het LeidLs Vrouwenkoor en de vrouwen-rock groep) en poppenkast. Een groot feest in het Vrouwenhuis gold zaterdagavond als de afslui ting van de manifestatie. Beter verkeerslichten-Churchilllaan LEIDEN - Op twee kruispunten met de Churchilllaan worden de ver keerslichteninstallaties door de dienst gemeentewerken verbeterd. Bij het kruispunt ChurchilUaan/Teldérskadt-C>rn Schuvtlaan /..I h. t verkeer op de Telderskade en Corn. Schuytlaan voortaan tegelijkertijd groen licht krijgen. Bij het kruispunt Churchilllaan-Vijf Meilaan zullen het openbaar vervoer op de Vijf Meilaan en voetgangers en fietsers op het kruispunt meer groen licht krijgen. De nieuwe verkeerslichtenregeling zal op den duur een verbeterd groene golf-effect op de Churchilllaan tot gevolg hebb. u Het aanbrengen van de nieuwe installaties zal naar verwachting aan b- t einde van deze week zijn voltooid. Daarna geldt nog een maand als proefperiode. chtend uitermate cien. na de opening van bur gemeester Vis. door het hele ge bouw. Tijdens deze rondleiding werd duidelijk dat de belang rijkste verander de schepping privc-sfeer voor De pupillen hebben nu voor een groot deel een eigen kamertje met kast, bureau, wastafel, en een grote douche op de gang van hun verdieping. Verder is op iedere kamer een alarmknopje (bij ziekte), een radio, tv-aansluiting en een duidelijk de gezelligheid verhogend, verlaagd plafond aangebracht Voorheen waren de pupillen on dergebracht op grotere slaapza- Voorschotenaar werd afgetuigd van het NS-sl tionsstraat do onbekenden z<

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3