BURGERLIJKE STAND Reünie Langebrugschool werd onverwacht succes Actie „Kom in de kas" Weidse agenda Bram Vermeulen: schreeuwerig ,Bouw in Hoge Klei premiekoopwoningen' Zilveren medaille voor oud-machinist CTmrrraïïi MAANDAG 10 APRIL 1978 LEIDERDORP - In de zaal "Op Dreef' in Leiderdorp heeft afgelopen weekend een unieke reünie plaats gevonden van oud-leerlingen die elkaar in zesenveertig jaar niet hadden gezien. Het ging hierbij om 21 oud-leerlingen die in 1932 op de Langebrugschool in Leiden hebben gezeten. Deze openbare-gemengde-lagere school bestaat nu niet meer. Vorig jaar zijn mevrouw Du Prie en de heer Versney als oud leerlin gen met de voorbereidingen be gonnen. Het bleek geen gemak kelijke opgave de klasgenoten op te sporen. Een klassefoto en het gemeenteregister waren het enige materiaal dat zij konden gebruiken, om de leerlingen van hun klas te herkennen. De heer Versney heeft veel en thousiaste reacties op de uitnodi gingen gekregen. "Niemand heeft elkaar na schooltijd meer opgezocht. Het is eigenlijk een grote gok geweest; je weet niet waar je aan begint. Toen de eerste i de zaal binnen waren VOORSCHOTEN - Twee tuinbouwbedrijven aan de Veurseweg in Voor schoten namen zaterdag deel aan de actie "Kom in de Kas". Iedere belangstellende was welkom op deze landelijke open-dag in het tuinbouwbedrijf Ter plaatse kon de revolutie in het gebruik van de kasbouw worden aanschouwd en het intensieve gebruik van de toch altijd nog beperkte en zeer kostbare grond in de glazenoverkapping. De huidige kweker weet tevens de vele technische installaties deskundig te bedienen, die ervoor zorgen dat lucht, temperatuur en water de meest ideale kweekmogelijkheid bieden. Er werd nog geen uitbundig gebruik vai maakt, maar de gehele dag kwamen ei den. De meeste bezoekers moesten nog heid om in de keuken van het land- i kijken. de bezoekmogelijkheden ge- toch geregeld belangstellen- even wennen aan de mogelijk- ;n tuinbouwbedrijf te mogen Geboren: Johannes Berend, zn. v. K. Verdoes en: C. Noomen Daniëlla Christina, dr. v. J.C. Gravekamp en: M.R. van den Abeele Maaike, dr. v. C.M. Gravekamp en: A. de Wagenaar Mourad, zn. v. M. Mohamed Amar en: F. Akoh Karin, dr. v. R.J. Ad- riaenssen en: H. Huls Lottie, dr. v. G. van Starkenburg en: E.J. Glasbergen Mar- grietha Lena, dr. v. K. Schoonderwoerd en: J. Overduin Ferdinand Gerald Bas- tiaan, zn. v. W.L. de Bruijn en: M. Ne- derlof Tiemen Matthijs, zn. v. P. Houtman en: J.P. Husen Lisanne Ed- wina, dr. v. W.R. Jansen en: D.G. van Oort Steven Michiel, zn v. G. de Klerk en; M. Dijkstra Susan, dr. v. T.A. Kor- tekaas en: M.J. van Blitterswijk Fatima, dr. v. M. Touzani en: A. Ak^jou Niek, zn. v. H. Bouman en P.H. Hulshoff Maarten Pieter, zn. v. G. van Duivenvoorde en J.C. van Egmond André Cornelis Jo hannes, zn. v. B.C.M. van Goozen en A. Veenendaal Joachim Daniël Nathan, zn. v. R. Alferink en M.G.M. de Haas Willem Hugo, zn. v. W. Hoek en W. Noordervliet Alexandra Marah Lisalotte Anne, dr. v. C.W. Pridgeon en T.U.H.N. Heller Jo hanna Adnana, dr. v. W.G.M. de Jong en J.G. van der Salm Mariska Elise Mar- garetha Maria, dr. v. P.G.C.M. Verschu ren en H.A.A.M. Knaapcn Sander, zn. v. J.V. van Klinken en W A.M. Hoogervorst Marcel, zn. v. H.G.A.M. van der Salm en J.M.L.J. Raaphorst Francisca Charlotte Wilhelmina, dr. v. R.M.D. Aalbers en W.PA.F.J. Aalbers Leonora Marina Si- mone, dr. v. C. Westbroek en J.C.L. van Veelen Ondertrouwd: C. Schoneveld en P.M. Witteveen H.B.J. Straathof en A.S.M. van Gent L.J. van Velzen en M.A. Kuiters P.J. Cornelisse en J.H.M. de Rie A. Keij en G.W.P. Groen in 't Woud M L. de Raad en H.T. Steen bergen P.D. Hoogenraad en E.C. Veeren A.W. Barendse en C.P.M. van den Burg A. Griekspoor en A.C. Diepeveen R.S.J. Lie-Pauw-Sam en O.D. Malaihollo M. de Man en C. Janssen L. de Mooij en C.M.T. van der Lelij J.J. de Raad en J.M.C. Slootweg. ZOETERWOUDE Geboren: Martine H. dochter van D. de Vries en van A.K. Nes Huberta G.M., dochter van C.J. den Blanken en van C.G.M. den Blanken Monica M.A. dochter van C.J.N.J. Berg en van J.H.M. den Eisen Femke H.W., dochter van J.R. Nienhuis en van J. W. Krikke Simone, dochter van Th J. van der Zeeuw en van M.A.J. Wil- Getrouwd: J.C.J. Zevenhoven en M.H.M. van der Werff H.A.M. Vink en M.M. Ammerlaan K. J. van Muijden en C. Hulsbos H. Th M. de Boer en M.J. Vreeswijk G.H. Jonker i Galen en der Voord J. Korsuize, (1904) H.B. Stipdonk, (1884) E. Janssen, (1896) geh. gew. met: A. Pikart G W. de Graaff, Delfos en M. Th. (1968) zn. v. J.J. de Graaff en G. Se- verijnen H.W. Steinvoort, (1886) geh. gew. met: D. Roggeveen M. van der Plas, (1902) M. de Best, (1908) geh. gew. met: A.C. Messemaker J. Weeber, (1900) F.J. Boot, (1914) P.J. van der Endt, (1951) W.S. Heesterman, (1922) H. de Mooij (1902), S.A. Bosma (1977) C.H. van Dor sten, (1903) G. van den Berg. (1891), A. Rademaker, 1903) Q. J.I. Giroth, (1902) J. den Os, (1923) geh. gew. metW. Boom J. Dragt, (1895) J. Rietkerk, (1911) M Min- derhoud (1891) geh. met A. Heil C.M. Peet, (1914) geh. met A. Vooijs. Getrouwd: S. Valkema en: J. van den Haak H. Petit en: I.G. Hendrikx J. Boom en J.M. Hooymans P.W. Bezemer en C.M. Be ntvelzen J. van Haastrecht en L.H. van der Vos R. Dee en A.J. van der Laken W.F. van Dijk en I.C. van der Vecht S F. Offerman en M A M. van Schaick A H. van Wanrooij en C.A. van Schoon- LEIDEN - Tussen vier en vijf uur, in de nacht van zaterdag op zondag, zijn twee Leidenaren aangehouden die zich in de ma gazijnen van de Hema aan de Jan Vossensteeg bevonden. Nadat ze daar waren binnengedrongen, trad het alarm in werking waar door de politie ze kon betrappen. Na verhoor op het politiebureau werden de twee mannen (24 en 26 jaar) zondagochtend weer vrij gelaten. gelopen wist ik het echter zeker, deze reünie wordt een succes". "De oude schoolfoto die wij heb ben gebruikt heb ik laten vergro ten en aan iedereen opgestuurd. Zo'n smaakmaker motiveerd be ter om te komen dan een uitnodi ging alleen". Versney, producer-regisseur bij de KRO, loopt nu met plannen rond om wat met zijn vroegere klas genoten te doen. Hij denkt erover hun ervaringen in zijn prog ramma "Wat heet oud" in te pas sen. "Ik ga met deze mensen pra ten over hoe het vroeger was en wat ervan is geworden. Ik denk daarbij in het bijzonder aan het De Grunerie Wassenaarse buurtvereniging: op glad ijs Voor de oud-leerlingen van de Langebrugschool volgend jaar misschien weer zo'n evenement. contact dat zij met hun kinderen hebben. Vroeger was dat dacht ik veel beter. Mede door de oorlog is in Nederland een andere mentali teit ontstaan, die keihard is", al dus de mening van Versney. In haar toespraak tot haar vroegere klasgenootjes liet mevrouw Du Prie enige "Nuttige handwer ken" zien, waaronder een broek uit grootmoekers tijd, reden tot grote hilariteit. Mevrouw Du Prie: "Ik hoop leuke contacten aan deze bijeenkomst over te houden. Als het enigzins mogelijk is organiseren we voortaan elk jaar zo'n even ement". Alleen de leeftijd van de oud-leerlingen is daarvoor een beetje een probleem. "We zijn weliswaar niet zo oud, maar ook niet meer zo piep". ROEL ZAADNOORDIJK OEGSTGEEST - Is „dat benne leuke dingen veur de mense nou origineel van Paul van Vliet of van D. J. Eggengoor auteur van het blijspel „Zo'n heerlijk huisje buiten" dat zaterdag avond door amateurtoneelclub De Grunerie in Oegstgeest werd opgevoerd. Door wie dan ook bedacht, vast staat wel dat de bekende cabaretier de humor van de sluwe boer, die op elk probleem „et volgende heeft ge vonden" beter over het voetlicht krijgt in z'n eentje dan de Gru- nericspelers met z'n drieën. Weliswaar kwamen de teksten er rotsvast uit. Maar echte beheer sing daarvan stelt in staat tot af stand nemen en met dynamisch accent voor verrassingen kun nen zorgen. Om nog maar te zwijgen over het feit dat het Al gemeen Beschaafd Nederlands zich daar beter voor leent dan het vaak misplaatst gebruikt Katwijks-Rijnsburgs dialect. Wie zich aan zo'n als blijspel geannonceerde boertige klucht waagt begeeft zich nu eenmaal op het gladde ijs dat humor is, misschien wel het moeilijkste onderdeel van alle drama. Overigens verloopt „zo'n heerlijk huisje buiten" zoals te verwach ten viel. Via burgerlijk-gecor rigeerde banaliteiten als „Ja panse vrouwen kunnen op 99 verschillende manieren... theezetten", eindigde in twee herstelde en twee op stapel staande huwelijken. Kortom het voor een kleine honderd aanwe zigen opgevoerde spel was dus, tussen voor deze gelegenheid door gordijnen verruilde schuifdeuren, in de dorpszaal op z'n plaats. Turnproeven LEIDERDORP - Van de 150 jeugdleden van de Leiderdorpse gymnastiekvereniging Sparta die zaterdag een proeve van be kwaamheid in het turnen Lebben gedaan, hebben er 129 het door hen begeerde diploma behaald. Naast deze diploma-wedstrijden voor kinderen van 8 tot 12 jaar worden geregeld turn- en vaar- digheidsproeven afgenomen. Bij de jeugd tot 16 jaar worden drie maal per jaar gymproeven afge- Roelandse De tentoonstelling in Leythenrode van het werk van de onlangs overleden schilder J.C. Roelandse gaat door. Vrijdag avond 14 april wordt de tentoon stelling geopend. Zij is op 15 en 16 april voor iedereen toegankelijk. Deze tentoonstelling zou oor spronkelijk gehouden worden ter gelegenheid van de negentigste verjaardag van de in Leythen rode wonende schilder. Roelandse overleed echter kort voor zijn veijaardag. Kaartweven De volksuniversiteit K O- Leiderdorp start 12 april met een cursus kaartweven. Het gaat om een oude techniek die werd her ontdekt door de Duitse non Mi- chaelis, vandaar dat ook van Mi- chaelis-kaartweven wordt ge sproken. Met kaartweven is het onder andere mogelijk kleding- garnering te maken. De cursus wordt op vijf achtereen volgende woensdagavonden ge houden van kwart voor acht tot kwart voor tien in de openbare lagere school "De Vogelweid" aan de Vronkenlaan 46 te Leider dorp. Aanmeldingen bij mev rouw A. Dijkstra-Meredith. Ro- senburg 39. Oranjevereniging De Wassenaarse oranjevereniging "Koningin Wilhelmina" houdt vanavond om 20 uur de jaarver gadering in de vergaderzaal van de sporthal aan de Dr. Mans- veltkade. Griekenland Woensdagavond om kwart over acht houdt de oud-conrector van het St. Adelbertcollege, dr.-J.A. Brons, een lezing met dia's over Griekenland in het Astra-theater te Wassenaar. De avond wordt opgeluisterd met zang van het Adelbertkoor dat vier jaar gele den door Brons werd opgericht en ook nu nog door hem wordt geleid. Het is dit jaar voor het eerst, dat Sparta een dergelijk evenement in één van haar eigen zalen houdt. Voorheen gebruikte de vereni ging een zaal in Den Haag. LEIDEN - Het Leids Politiemu- ziekgezelschap heeft van het Anjerfonds een subsidie van vijf honderd gulden gekregen. Het geld is bestemd voor de aanschaf van twee trombones. Voor waarde, aan de subsiedie ver bonden, is dat hieraan in de plaatselijke pers bekendheid wordt gegeven. Wat hierbij is ge schied. WASSENAAR - Volgens de Was senaarse buurtvereniging Oost dorp en omgeving biedt het be stemmingsplan voor het gebied van de Hoge Klei - grenzend aan de wijk Oostdorp - geen oplos sing voor het probleem van de vele woningzoekenden. In het bestemmingsplan wordt, over eenkomstig de uitspraak van de meerderheid van de raad, de wo- ningbouwbestemming voor dit gebied geschrapt. Daarvoor in de plaats wordt een agrarische be stemming vastgelegd. Bejaarden vereniging wil meer huizen voor bejaarden WASSENAAR - Het bestuur van de Wassenaarse Katholieke be jaardenvereniging heeft er bij de gemeente op aangedrongen het bouwen van bejaardenwoningen zo veel mogelijk te bevorderen. Tevens heeft het bestuur ver zocht om de instelling van een dienstencentrum voor bejaarden te stimuleren. De voorzitter van de bejaarden vereniging, A.F. van den Berg- hen, deelde dit zaterdag mee tij dens de jaarvergadering van de vereniging in het Jeroenhuis. Met deze verlangens aan de gemeente heeft het bestuur gereageerd op de discussienota „Sociaal en maatschappelijk welzijn" die vo rig jaar werd uitgebracht. In die nota wordt onder het hoofdstuk bejaarden beleid gesteld dat de norm ten aanzien van het aantal plaatsen in verzorgingstehuizen om economische redenen ver laagd moet worden van 9,5% tot 7%. LEIDEN - Na voortdurende klachten van omwonenden en diverse eerdere verbalen, is gis teravond een eind gemaakt aan de overlast diekoffieshop Rainbow in de Scheepmaker- steeg veroorzaakte. De politie nam de hele geluidsinstallatie in clusief 121 langspeelplaten in be slag. Volgens omwonenden konden zij niet slapen van de harde muziek. Noch die klachten, noch waar schuwingen en later proces ver balen van de politie brachten echter verandering in de situatie. Het bestuur van de buurtvereni ging dringt er echter op aan de mogelijkheid om hier pre miekoopwoningen te bouwen open te laten. Dit zou de door stroming ten goede komen. Ook wordt gevraagd om het grootste perceel in dit gebied, waar thans een tuincentrum annex kwekerij is gevestigd, bij eventuele beëindiging van de bedrijfsvoe ring te gebruiken om er bejaar denwoningen neer te zetten. Met de mogelijkheid om een deel van het gebied te gebruiken voor „dorpsrandbedrijven" vindt het zo langzamerhand een onver kwikkelijke zaak dat juist de wijk Oostdorp dat soort verkeers- aantrekkende functie krijgt toe bedeeld. Er is al een sporthal, er zijn al voetbalterreinen, hockey- terreinen, een industrieterrein, het Gezondheidscentrum en straks komt er misschien ook nog een gemeentelijk kantoor. Hier door worden lasten onevenwichJ tig toebedeeld aan een wijk die toch al zo weinig groen bezit. In Voorschoten: Proefperiode Raadsman één jaar langer VOORSCHOTEN - Sinds an derhalf jaar wordt er in Voor schoten geëxperimenteerd met de functie van sociaal raadsman. De Stichting Sociaal Cultureel Werk heeft de sociale raadsman begeleid en vraagt aan het ge meentebestuur om de periode, gezien de niet ongunstige resulta ten, voorlopig met nog een jaar te verlengen. De kosten, welke tot nu toe gedragen zijn door de Stichting zelf en gering waren omdat de functie sociaal raadsman vervuld werd door een stagiaire, gaan voor het komende jaar ongeveer 20.000,- bedra gen. Voorschoten zal nimmer een sociaal raadsman of -vrouw no dig hebben in een volledige dag taak. Gerekend wordt op maximaal 20 uur per week. Wethouder Marselis verzocht het bestuur van Stichting om een concreet verzoek te doen aan B en W tot verlenging van de proefperiode. De commissie Wel zijn gaat akkoord met deze ver lenging, maar wil wel onderzocht hebben of er een samenwerking mogelijk is met andere gemeen ten. Gedacht wordt aan Leiden, Leidschendam of Wassenaar. Maandag WASSENAAR - Bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is aan de oud-machinist van het Wassenaarse waterleidingbedrijf, H. H. de Wit, de zilveren eremedaille van Oranje Nassau uitgereikt. De gebeurtenis vond wegens de ge zondheidstoestand van De Wit plaats in diens woning op het terrein van het vroegere pomp station, waar De Wit vele jaren als chef-machinist de scepter heeft gezwaaid. Burgemeester Staab van Wassenaar en wethouder Van Dijk boden de scheidende machinist daar een schommelbank voor de tuin aan als afscheidscadeau van het ge meentebestuur. VOORSCHOTEN - We hebben die jongen met die bril niet meegenomen, want we willen deze keer de cidtuur boven de humorstellen". Zo werd Bram Vermeulen zaterdagavond in de Lindenhoeve in Voorscho ten door zijn begeleidings groep Music Garden aange kondigd. "Bloed aan de Paal werd zonder Freek de Jonge inderdaad gebracht zonder een greintje humor. Maar ook de cultuur ging grotendeels verloren in het enorme grote aantal decibellen dat gepro duceerd werd. De teksten wa ren daardoor grotendeels on verstaanbaar, wat toch nooit de bedoeling kan zijn waar het juist om die teksten gaat. "Omdat het hier ver vandaan is en ik geen enkele Argentijn mis, voer ik actie". Geld, het stinkt naar poep en er kleeft bloed aan van geweld" en het lied waarmee de radikalise- ring van Bram en Freek be gon: "We zitten in de finale, in een politiestaat. Het is lijd om te bepalen waar het allemaal om gaat. "Het kan blijkbaar allemaal slechts de wereld in- geschréêuwd worden. Dat schreeuwerige vertoonde Bram Vermeulen ook in de discussie die hij met het pu bliek aanging. Boycot Argen- tiè bij de wereldkampioen schappen voetbal, ja of nee? Boycot ja, vindt Bram, en het is jammer dat hij de indruk geeft dat wie het niet met hem eens is niet weet waar hij over praat, en zijn mond dient te houden. Die houding valt misschien wel een beetje te verklaren, altijd weer dezelfde vragen moeten beantwoorden: waarom niet ageren tegen de WK-hockey in Argentie, waarom zo laat be gonnen met de actie, waarom wel tegen Argentie en niet te gen Moskou, waarom ben je zelf wel naar Moskou gegaan toen je nog volleybalde? Bram probeerde zich eerst nog van die laatste vraag af te maken met een wedervraag: Wat deed jij toen je veertien was"? Maar daarna: "Sport ers hebben oogkleppen op. Ik heb zeven jaar lang gedacht dat het leven bestond uit een groenvveld met een net en witte lijnen. Totdat ik me af ging vragen hoe al die andere mensen konden leven zonder dat veld en die lijnen. Ik ben veranderd, dat is mijn ant woord. Ik wacht op jou". MARGA WUIS Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel 10833, adviescentrum voor werklozen di. van 10.30-12.30. Troef Noordeinde2a, fotografie, cabaret; jaargroep; yoga; bar/Soos, 20 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip- tekenen; t'ai chi; projectgroep Leidse geschiedenis; fotografie; boetseren; Go, 20 uur. Vijfhovenhiis, Hoflaan 169, gehandicap- tensoos, 14-16.00 uur. 't Breehuys, Club 13-15; kreatief bezig zyn, 19 uur; gespeksgroep middelbare scholieren. 20 uur. Steenschuur6, ruil-en veilingavond van de Postzegelvrienden, 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teur fotografen ver. 20 uur. Leidse Schouwburg, toneelgroep Cen trum met "Een bekentenis", 20.15 uur. Steenschuur 6, Spiritisch Genootschap "Waarom spiritisme?", 20 i Gemeentehuis Warmond, begrotings behandeling, 20 uur. Dorpshuis Leiderdorp, bijeenkomst bewoners van Leeuwenpark 20 uur. De Werf, Voorschoten, bijeenkomst CDA, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 7 tot 14 april, door. Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 121060; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi tel. 122444 Gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan Moeders voor Moeders Dierenbescherming LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2