P/Leiden in afwachting titelstrijd Fides Pacta zorgt voor verrassing: 13-7 Handballers van HW 70 kampioen in afdelings- eerste klasse Leidse lichte roeiers gaan boot missen Promotie komt binnen bereik V/ Stars Martien v.d. Hoorn sterk op Papendal MAANDAG 10 APRIL 1978 SPORT LEIDEN - Voor Parker zijn in de basketbalcompetitie de kaarten geschud. Gisteravond was dat in de door de Leidenaars met 96-92 gewonnen thuiswedstrijd tegen Arke Reizen duidelijk merkbaar. Een hogere klassering dan de derde plaats zit er voor Leiden na de nederlaag van vorige week tegen Vastgoed niet meer in. Leiden start daarom op 29 april de extra strijd om de basketbaltitel, samengevat in de uit Amerika overgenomen term "play-offs", met een uitwedstrijd. Na het af gelopen weekeinde is het vrijwel zeker dat het Groningse Donar in de eerste wedstrijdserie van de na-competitie tegenstander zal zijn van Leiden. In de play-off s beginnen de num mers één en twee uit de competi tie met een thuiswedstrijd tegen respectievelijk de nummer vier en drie. Dan volgt de return en indien geen van de teams twee wedstrijden heeft gewonnen is er een derde wedstrijd, wederom op het terrein van de in de competi tie hoogstgeeindigde ploeg. Als die wedstrijdserie afgelopen is volgt de grote finale, die even eens uit maximaal drie wed strijden bestaat. Vanwege het thuisvoordeel in de eventueel te spelen derde wedstrijd uit de na-competitie is Leiden na het veilig stellen van de derde plaats gaan jagen op de tweede plaats. Die jacht strandde vorige week in Oud-Beijerland. In haar pogingen alsnog de tweede plaats van Donar af te pakken zette Leiden door twee overwin ningen in successie op koploper Falcon Den Bosch, dat daardoor nog tweemaal verloor, de top van de ranglijst op zijn kop. Donar schoof van de tweede naar de eerste plaats. Zaterdagavond ontmoetten de twee lijstaanvoer ders elkaar in de bomvolle Bo- sche Vinkenkamp. Gehandicapt door het gemis van international Renso Zwiers (gebroken mid denvoetsbeentje) kon Donar in de eindfase niet stand houden te gen het weer complete Den Bosch. Het uitvallen van achter eenvolgens Zeilstra, Fopma, Croft en Miller betekende enkele minuten voor tijd de genadeklap voor Donan 105-98. De nederlaag in Den Bosch bracht Donar terug naar de tweede plaats met een riante voorsprong van vier punten op Leiden. Henny Blom kon gisteren dan ook weer zijn draaiboek voor de strijd met Groningen voor de dag halen. Met argusogen werden de (matige) verrichtingen van de Leidenaars gevolgd. Vijf eredivi- sie-coaches zaten op de goed be zette tribunes van de Vijf Meihal, vier van hen kunnen aanspraak maken op de play-offs. Bill She ridan van Den Bosch en Jim Parks van Donar weten zich ze ker, hun collega's Han Wallaart (Punch) en Mannie Cranford (V/Strijen) moeten zich in de ko mende drie wedstrijden een plaats bij de laatste vier verove ren. De winst van Cranfords team op Leiden en het verlies van Punch bij Twente heropende de verhitte strijd om de enig overge bleven play-off plaats. Hoewel Punch bijna het hele seizoen de vierde plaats heeft be zet staan de Delftenaren er rela tief het slechtst voor. Een verge lijking tussen de programma's maakt dat duidelijk: Punch-Den Bosch, Punch - DL Amsterdam en V/Streijen - Punch (22 april). V/Strijen speelt behalve thuis te gen Punch verder nog uitwed strijden tegen AR Twente en RM Rotterdam. Vandaar ook de bij zondere belangstelling van de twee coaches voor het duel van Leiden en Twente. Jimmy Woudstra, trainer-speler van Punch en volgend seizoen zeker uitkomend voor Leiden: "Ik hoopte dat Twente door een goed resultaat tegen Leiden moed zou krijgen voor het duel met Strijen. Dat moet Twente winnen". Jammer voor Woudstra, maar Cranford en zijn sterspelers Kruidhof en Mallory zllen meer moed hebben geput uit het slechte duel. Want hoewel de Twentenaren in de laatste minu ten onder aanvoering van Dan Cramer een fikse achterstand bijna nivelleerden was Leiden oppermachtig. Slechts éénmaal heeft Twente naast Leiden ge staan, dat was na negen minuten spelen (21-21). Toen was al duidelijk dat Leiden voor het ei gen publiek wel wilde winnen maar er verder geen moeite voor wenste te doen. Aanvoerder Harry Kip: "We nemen nu gas te rug met het oog op de eindronde. Andere spelers die ons straks moeten helpen krijgen meer speeltijd en in de aanval wordt er wat geëxperimenteerd". In dat kader verschenen Peter Kop en Hans van Rooden in de basis, waaruit de grieperige Sid Bruinsma en Harry Kip zelf weg bleven. Blom introduceerde een naar zijn mening goed lopende 1-3—1 press, waarin Arthur Col lins maar al te graag gelanceerd LEIDEN - De testwedstrijden, die de Leidse atletiekvereniging AV Holland het afgelopen weekeinde op de kunststofac commodatie van sportcentrum Papendal bij Arnhem, voor de leden organiseerde, gaven voor de Leidenaars bijzonder hoopvolle resultaten te zien. Nu het baanseizoen op het punt staat los te barsten bleek de Holland-selectie over het alge meen goed te hebben overwinterd. "Smaakmakers" op Papendal waren ongetwijfeld Martien van de Hoorn, Frans Kroone en nieuweling Theo van de Veer die zijn eerste baanwedstrijden afwerkte. Martien van de Hoorn kwam tot knappe tijden op zowel de 1500 m. (4.06.7 m.) als de 5000 m. (15.20.4) waarbij hij op beide afstanden van begin tot het einde het tempo op kop bepaalde. Op de 800 m kwam hij duidelijk onder de twee minuten (1.58.3) al moest hij hier Frans Kroone, die over een sterke eindsprint bleek te be schikken, laten voorgaan (1.58.0.). Kroone bracht nog twee loopnummers op zijn naam in behoor lijke tijden. De 400 m. ging voor hem in 51.9 sec. waarbij hij op de hielen werd gezeten door Aya van Gemeren (52.0) en Bert Paauw (52.2) terwijl Kroone ook de sterkste was op de 200 m. in 24.1 al was op dit nummer het verschil met Paauw (ook 24.1) verwaarloosbaar klein. Theo van de Veer, die zich de afgelopen winter pas serieus met de atletiek ging bezighouden, verraste met fraaie prestaties op de langere loopnummers. Gedurfd ging hij met Martien v.d. Hoorn op de 1500 m. en 5000 m. mee en al kon hij diens tempo in de slotfase niet bijhouden, er kwamen wel snelle tijden op de klokken, resp. 4.11.6 en 15.41.0. De tijden op de 100 meter, waarmee het programma zaterdag werd geopend, werden enigszins gedrukt door een lichte te genwind en de aanvankelijke koude weersomstandigheden. Toch vielen de prestaties van Alfred Verhoef (11.4), Tom Saat (11.5) en Aya van Gemeren (11.6) niet tegen terwijl bij de meisjes Jelina van de Meer tot een acceptabele 13.0 kwam. Laatstgenoemde kwam voorts op de 200 m. tot 27.0 en haalde bij het hoogspringen 1.55. m. Bij de springnummers verraste Hennie Hakker met twee per soonlijke records: hoog 1.85 en polshoog 3.70 m. Bij het wer pen noteerde Bram van de Mey een goede reeks prestaties: kogel 13.50 m., discus 36.62 m. en speer 46.62 m. Juniore Mild red Boon liet een prima speerworp bij de meisjes opmeten: 28.04 m. Andere goede prestaties: Marion Komdeur 400 m. in 63.3, Mies Kuipers discus 29.64 m., Roel Hendriksen 100 m. in 11.7 en 200 m. in 24.2, Cor van Loon 800 m. in 2.01.0 en 1500 m. in 4.13.3, Dré de Wit 1500 m. in 4.13.2, Kees Riemens speer 51.60 m., Joske Boom 100 m. in 13.3, Walter Botman hoog jongens 1.75, Chris Winkel polshoog jongens 3.20, Henk Rosdorf hoog 1.80, Leo v.d. Westen 100 in 11.9 en 400 in 53.9. Vic Bartolome was met 17 rebounds de sterkste Leidenaar onder de borden. Daarbij was hij menig maal tegenstander Randy Noll (foto) te vlug af. wilde worden om 2yn records- V/StarS verdediging goed sloot toonde de core van 1000 pnt.(en meer) in de geschiedenisboeken te laten bij schrijven. Het duurde zeventien minuten voordat het zover was, in een wirwar van spelers bete kende de 39-33 stand die Collins op het bord bracht zijn 1001ste competitiepunt. Dat was in feite het enige hoogtepunt uit de wed strijd, al zorgde Henderson bij Twente voor wat spectaculair blokwerk. Via een 47-37 rust stand werd het pas weer aardig toen Twente de 65-49 achter stand bijna teniet deed (92-90). Leiden hield toch stand: 96-92. Collins scoorde 37 het toptreffen in de eerste divisie tussen de koplopers ASVTJ en VAK Stars. VAK Stars won (61— 87) en is met nog twee wed strijden te gaan praktisch zeker van de titel èn de promotie naar de eredivisie. Of de Leidenaars die stap ook daadwerkelijk zullen maken valt nog te bezien, coach Rudy van Eijck beseft namelijk terderge dat er dan behoorlijk wat versterking moet komen. De strijd met ASVU werd door V/Stars uiterst beheerst gespeeld en moeilijkheden waren er geen moment. Dat vooral de Leidse werd op 6 punten gehouden, ter wijl uit het goed draaiende Leidse collectief drie man als schutters naar voren kwamen: Strong 24, Raan 21, Dawson 18. Vanavond oefent de adspirant eredivisionist tegen P/Leiden, dat de Nederlandse Amerikaan Van der Linden uittest. In de tweede divisie verloor Luba van DAS (108-86) na eerder van Mid land (89-78) te hebben gewonnen. De jeugd van Leiderdorp kwam één punt tekort tegen kampioen RZ: 73-74. HANS JACOBS LEIDEN - De heren van HW'70, in de zaalhand balcompetitie voorbijge streefd door Sanocel/Satur- nus, hebben in de veldcompe- titie wel succes weten te boe ken. Door een duidelijke zege op de reserves van EHC (rust 7-4, eindstand 14-8) pakten zij in de afdelings eerste klasse het kampioenschap en daar mee de kans om zich in de re gionale derde klasse te spe len. Voor de dames van Foreholte, in de veldcompetitie de hoogst spelende ploeg van de Leidse regio (eerste klasse), was het gisteren een verloren dag. De Voorhoutse formatie reisde naar het verkeerde veld in Rotterdam on Ancora te ontmoeten en arriveerde pas een uur na het aanvangs- tijdstip op de plek waar de wedstrijd moest worden ge speeld. De arbiters en Ancora waren toen al vertrokken. Dat zal vermoedelijk een reg lementaire nederlaag voor Foreholte worden. In de re gionale tweede klasse ver raste Northa in Noordwijker- hout met een gelijkspel tegen Athene, 12-12, ruststand 5-7. Met nog circa tien minuten voor de boeg leek de neder laag voor de pupillen van Ca- rel Caron onvermijdelijk. Athene stond toen op een ge heide voorsprong, 10-5. Maar de Haagse formatie waande zich te snel zeker en het ijve rige Northa trok in de laatste minuut van de wedstrijd de score gelijk door Mary van der Berg. Athene kreeg met het ene puntje wat te weinig. Bij de stand 11-8 kogelde Myra Mahieu daverend hard in. De bal kwam terug van de stang achter het doel, maar de arbiter zag niets en liet door spelen. Na afloop van de wed strijd gaven zowel coach Ca ron als de Northa-keepster toe dat het een treffer was, maar uiteraard viel er weinig meer aan te doen. HVS had het tegen DWS niet gemak kelijk, maar won toch: 15-11. Jong Ade bijna de no. 2 op de ranglijst van de regionale tweede klasse, het Rot terdamse Actief de das om. Met de rust was de stand 3-2 voor Actief. Het einde kwam met een 7-6 zege voor de Rot terdamse formatie, die door die zege weer gelijk aan de kop van de ranglijst kwam met Athene. Met wat meer geluk had Jong Ade de winst overigens zeker gepakt. Liefst driemaal zagen Helma van der Geest en Loes van der Geest, de topscoorsters in de Oud Adese ploeg een bal door het houtwerk gekeerd. Moni que van der Meer verdedigde het doel van Jong Ade voor treffelijk. In de afdelings tweede klasse verloren de he ren van Sanocel/Saturnus met 7-12 van een uitstekend spelend Wings uit Den Haag. Dat was een surprise, want de Leidse ploeg heeft het tens lotte in de zaalcompetitie uit stekend gedaan. Schutter An ton Klok had zijn dag niet en verder bleef de gehele rood witte ploeg beneden het nor male niveau. Peter Waalwijk en Hans Zwaan werden sterk gemist. De dames van MMO konden het niet bolwerken tegen AHC, rust 2-2, eind stand 3-4. Riekie Brunt in het MMO-doel was uitstekend op dreef maar dat kon niet wor den gezegd van schutter Mar- gret Vol water. En als die niet op schot is scheelt dat wel in de MMO-productie. De heren van MMO hadden geen pro bleem met SOS 3, rust 8-3, eindstand 18-9. Gerard Els- geest en Hans Elsgeest waren met respectievelijk 9 en 5 doelpunten topscorers bij de Rijpweteringers. In Was senaar wonnen de heren van Olympia met 16-15 van ODIS, na met de rust met 5-6 te heb ben achtergestaan, en verlo ren de dames van Olympia met 2-4 van Duinoord 3. De heren van Warmunda bleven Quintus 3 de baas, rust 9-5, eindstand 16-12. LEIDEN - De overwinningenreeks van de Danaïden in de korfbal- strijd lijkt niet meer te stoppen. Van de op een na onderste plaats, die de ploeg van trainer Jan Hen- sen aan het begin van de tweede helft van de veldcompetitie in de overgangsklasse innam, is het nu mede door de ruime overwinning op ZKV naar een vierde plaats opgeklommen. Fides Pacta greep in de titelrace de laatste strohalm door winst (7-13) op titelkandi daat Sperwers. De Algemene be gint wat terrein te verliezen door een gelijkspel tegen DEVD. Met de derby tegen Zuiderkwartier in het vooruitzicht zal men bij de blauwwitten op betere tijden ho pen. Pernix verloor zoals ver wacht en zal degradatie bijna niet meer kunnen ontlopen. De Danaiden-ZKV 11-6 (4-3). Dat De Danaïden na een matige eerste helft, waarin het doelpun ten maken de ploeg niet best af ging, toch met grote cijfers zou winnen, was gezien het spelbeeld niet geheel onverwacht. In de eerste helft bleven de Zaankan- ters nog dicht bij De Danaïden, die nonchalant omsprongen met kansen die niet gemist hadden mogen worden (o.a. Cees Chris- tiaanse en Hennie Devilee). Bij rust leidde De Danaïden met 4-3 door doelpunten van Gerard Nap (2x), Trudy Nap, en Joke de Kier. De tweede helft en vooral de laatste 20 minuten waren geheel voor de conditioneel sterkere Leidenaars, bij wie Anneke Christiaanse op uitstekende wijze de door griep gevelde Yvonne Kamerling verving. Ge rard Nap en Bea v.d. Meel zetten de Montgomerybewoners na 65 minuten spelen op 6-5, waarna ZKV nog eenmaal langszij kwam. De zelfverzekerde ploeg van trainer Jan Hensen, die aan het slot van de competitie De Danaï den gaat verlaten (oud-trainer Gerard Bos komt terug), zette in de slotfase de wedstrijd geheel DANAÏDEN WINT OPNIEUW naar eigen hand. Achtereenvol gens Elly van Spelden, Fred van Duyn, Anneke Christiaanse, Hennie Devilee en Adrie van Nierop brachten de stand op 11-6. Sperwers-Fides Pacta 7-13 (1-5). Door de sensationele overwin ning op Sperwers heeft Fides Pacta de laatste strohalm gegre pen in de race naar de titel van de Promotieklasse, hoewel de Leidenaars het niet meer in eigen hand hebben. De voor de zieke Nico Pikaar invallende Flip v.d. Meijgaarde zorgde in de vee rtiende minuut voor 0-1, Jan Heinrichs, Joke Noordervliet, Diet Rijsbergen en Ruud Niesing voerden de score op tot 1-5. Na rust kwam Fides op een bijna on geloofwaardige voorsprong van 3-11. Sperwers was toen allang een gedevalueerde kam pioenskandidaat, die door de Leidenaars op ondubbelzinnige wijze met de neus op de feiten was gedrukt. Fides finishte op 7-13.' Overige doelpunten van: Flip v.d. Meijgaarde 3x, Jan Heinrichs 2x, Diet Rijsbergen en Hennie Piket. KVS-Pernix 12-5 (7-2). Een sterk KVS heeft het Leidse Pernix la ten voelen waar het rekening mee moet gaan houden: degradatie. Pernix kon geen enkel moment imponeren en stond al snel met 4-1 achter. Tot aan het rustsignaal van scheidsrechter Siebelist voerden de Scheveningers de stand op naar 7-2. Na rust zag Pernix kans de stand wat bij te trekken (9-4), maar het zuiver schietende KVS zegevierde tenslotte met 12-5. Leidse doelpunten van: Kees Brokaar, Jan Mulder, Agnes de Rooy, Jan v. Seggelen, Alice Tieleman. TOP-VES 8-9 (3-4). De Sas- senheimers kunnen na het verlies tegen titelkandidaat VES alle kampioensaspiraties wel verge ten. Beide ploegen ontliepen el kaar weliswaar weinig, maar VES was toch de betere ploeg. Een fa lend eerste aanvalsvak bij TOP was hier mede schuldig aan. Na 10 minuten was de stand reeds 3-3. VES kon nog slechts één punt scoren voordat men aan de tweede helft begon. VES liep na rust uit tot 3-6, maar een hard werkend TOP kwam toch nog langszij 6-6. Het eerder gememo reerde aanvalsvak kwam bij deze stand echter niet meer tot scoren. VES wel, waardoor de wedstrijd werd beslist (6-9). Ilse Wes terbeek en Wilma Kühn scoorden nog wel 8-9 maar VES gaf de wedstrijd niet meer uit handen door bekwaam spelbevriezen Ons Eiland-SMS 6-4 (2-3). Heel lang heeft Ons Eiland tegen een achterstand op moeten boksen. Nan Deegenaars opende wel met een afstandsschot, maar SMS be gon verdiend met een 2-3 voor sprong aan de tweede helft, waarin de stand zelfs naar 2-4 werd geschoten. Een sterke laatste periode van de Brahms- laan-bewoners zorgde voor een verdiende overwinning. Doelpunten van: Nan Deeg enaars (2x), Sarie v.d. Meeberg, Olga Soedan en Piet Beekman. DEVD-De Algemene 6-6 (4-2). Bij de Algemene lijken de laatste loodjes zwaar te gaan wegen. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg wordt de concurrentie steeds he viger. De Algemene startte bij DEVD bijzonder slecht, mede omdat de ploeg van Filemon grote moeite had met het harde gravelveld. Bij rust leidde de Amsterdamse ploeg met 4-2. In de tweede helft kwamen de Leidenaars voorbij DEVD (5-6). De eindstand werd al in de 78 mi nuut bereikt, ook doordat aan Wim van Vliet een strafworp in de allerlaatste minuut van de wed strijd werd onthouden. Zuiderkwartier-AItius 8-3 (6-0). Een goed spelend Zuiderk wartier heeft Altius in de eerste helft geen ogenblik de gelegen heid geboden in het spel te ko men. Daarvoor was Zuiderk wartier te sterk. Door doelpun ten van Dirk J. de Kreek (2x) en Jimmy van Daim kwamen de geelblauwen al snel op 3-0. Nico van Leeuwen, Ineke de Hertog en Eric van Lunteren brachten de ruststand op 6-0. In de tweede helft een zwakker Zuiderk wartier dat Altius de kans bood om nog wat bij te komen. Niet ver, want de eindstand 8-3 werd bereikt door doelpunten van Jimmy van Daim en Eric van Lunteren. Crescendo-VIaardingen 8-8 (4-4). In een gelijkopgaande wedstrijd sleepte Crescendo op het nipper tje nog een punt uit het vuur door een fraai doelpunt van Louis Kok in de allerlaatste seconde van de wedstrijd. Crescendo was in de eerste helft iets sterker maar kon niet verhinderen dat Vlaardingen na 85 minuten spelen met 6-8 voor stond. Louis Kok zorgde tenslotte voor het ene punt. HSV-Fiks 3-4 (2-2). Een moeilijk scorend Fiks won verdiend van HSV. Door deze overwinning zijn er toch nog perspectieven op een eventueel behoud van het tweede klasserschap. KVR-KNS 9-8 (7-6). De trainer swisseling bij KNS schijnt geen vruchten af te werpen. De weer op het vertrouwde nest terugge keerde Bram Zierikzee heeft de ploeg niet naar een overwinning kunnen brengen. Doordat de concurrenten wel wonnen, ver keert de ploeg nu in degrada tiegevaar. Maassluis-Velocitas 5-3. Door het verlies tegen Maassluis is Veloci- tas in een precaire situatie gema- nouvreerd. Maassluis was gedu rende de hele wedstrijd wat beter en won verdiend. Fluks-Nieuwerkerk 9-8 (7-6). Fluks startte overtuigend en had na 10 minuten al een 3-0 voorsprong, die bij rust tot 7-6 was geslonken. Na rust scoorden alleen nog Rob Schelvis en Jan Verloot. GERT GRESSIE DEN HAAG/HAARLEM - Het af gelopen weekeinde waren de wedstrijdroeiers op twee fronten aktief: in de Haagse regio ging het gisteren om de traditionele D.D. (Delft-Den Haag)-race over vier kilometer en in Haarlem onder wierp de top van het lichte heren- roeien zich zaterdag aan een tien kilometer lange test in onge stuurde tweeën. De organisatoren van de D.D. race konden zich dit keer verheugen in een record aantal inschrij vingen. Honderd ploegen waag den zich op de Vliet. Vorig jaar waren dat er maar 63. Dit keer deden voor het eerst ook juniores mee, bovendien kwam een grote delegatie uit België naar de Haagse Binckhorsthaven. Kwali tatief is deze race de laatste matig presterende ploegen de D.D.- race. De organiserende vereni ging, De Laak, mocht zich na af loop de trotse winnaar van drie eerste prijzen noemen: de heren skiff werd door Pieter Meeuwisse gewonnen, de dames-skiff door zijn zusje Lily en de dames- dubbelvier door een Laak/Naut ilus combi. Asopos de Vliet nes telde zich zowel bij de heren als bij de dames in de kop van het klassement Peter Jurgens kwam op een verdienstelijke vierde plaats terecht en zijn clubgenoot Cilia Krol werd derde bij de da- Een van de weinige grote namen op de deelnemerslijst was Jeroen Vervoort. Zijn reputatie niet ge heel waardig, kwam hij op de derde plaats bij de herenskif- feurs. Van de juniorenploegen verdient de meisjesdubbelvier van dc combinatie Leythe/Rijn- land/Hoop/Dortsche een eervolle vermelding. Dit kwartet w wedstrijd in een tijd, die bijl minuut onder die vai twee lag. In Haarlem had de adviescommis sie voor het lichte herenrocien, in de wandeling de 'lichte TAC' ge noemd, een test over tien kilome ter georganiseerd. In onge stuurde tweeën werden de condi tie en de techniek op de proef ge steld van die lichte roeiers, die zich een plaatsje in de WK- équipe (Kopenhagen) trachten te verwerven. De Nereus/Or- cacombi Helssloot en Paulssen stak met kop en schouders uit boven de concurrentie. In een tijd van 41 minuten en 53 seconden raasden zij het zware (tegenwind) trajekt af. Dit tweetal werd op eerbiedige af stand gevolgd door de tweetjes Theta, Euros, Aegir (verras send) en Skadi. Na dit vijftal ploegen viel er een gat van bijna een minuut in de klassements lijst, zodat voorlopige conclusie moet luiden dat het bovenge noemde tweetje de huidige lichte top vormt en dat de rest, waaron der de Leidse (Njord) lichte roei ers, de WK-boot dreigt te gaan missen. Bovendien waren Schous en Lyclama (Spaarne Skadi) zaterdag nog niet van de partij. Dit tweetal, dat sinds zaterdag ge koppeld is, moet in staat geacht worden zich bij de eersten te voe gen. Beide roeiers maakten deel uit van de bronzen WK-vier. Hierdoor wordt de situatie voor de Leidse lichte mannen nog somberder hoewel gezegd moet worden dat de derdejaars Bange en Zijlmans (Njord) zich met hun negende (van de twintig) plaats toch hoopvol klasseerden. Hun veel ervarener clubgenoten Louwerens en Bos eindigden, slechts 7 sec. eerder, op de ze vende plaats. Hoewel het een lichte test betrof waren ook enkele zware ploegen aan de Haarlemse start versche nen. Van der Horst en Boescho- ten (Nereus) gaven hun visite kaartje af door met 41.42 de snel ste tijd neer te zetten. Deze twee (in Nottingham 1975 WK-brons), is na een jaar rust weer in training gegaan. De overige acht zware tweetjes gingen zaterdag meer dan een minuut langzamer dan dit bekende duo. Alleen de lichte winnaars kwamen in de buurt slechts tien seconden achter stand. KEES DE RUIJTER

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19