Kampioen LMHC wil al tribunes bouwen Waarschuwing Vriesekoop Zijl/LGB maakt tegen PSV einde aan nederlagenserie BITTERE PIL VOOR ALECTO Kring-zwemtoppers bewijzen klasse Volleyballers van Gemini/K nu veilig TITEL STEEDS VOORUIT Bestuur van hockeyclub toont groot vertrouwen in eerse elftal PAGINA 18 MAANDAG 10 APRIL 1978 SPORT HAZERSWOUDE - Bettine Vriesekoop heeft een moeilijk weekeinde achter de rug in de ta- feltenniscompetitie. Nadat zij za terdag haar prestige nog had kunnen redden in de strijd met Ed Fallaux van Docos (Avanti won met 8-2), verloor zij gisteren in het inhaalduel tegen JCV niet alleen tweemaal, maar moest ze ook een officiële waarschuwing incasseren omdat ze een arbitrale beslissing te heftig aanvocht Overigens won 'haar' Avanti ook dit laatste treffen, waardoor het Hazerswoudse team nu recht streeks op te titel in de promo tie-ereklasse lijkt af te gaan. Bij een gelijkspel tegen Scylla in het aanstaande weekeinde is het kampioenschap praktisch zeker. Tegen Docos kwam Bettine Vriesekoop zaterdag volkomen onverwacht nog in moeilijk heden in haar partij tegen Ed Faullaux. Bij de stand 6-1 voor Avanti probeerde Fallaux nog te redden wat er te redden viel en het scheelde weinig of hij had de Nederlandse tafeltenriisvedette bedwongen. Nu dat niet lukte, leden de Leidse tafeltennissers een 8-2 nederlaag. Misschien wat geflatteerd, maar duidelijk werd wel dat het verschil tussen Docos en Avanti erg groot is. Alleen Ed v.d. Berg en incidenteel Ed Fal laux konden zich enigzins verzet ten tegen het geweld van het Ha zerswoudse trio, dat de kracht haalt uit de collectiviteit. Gerard v. d. Klauw, nog steeds een merkwaardige 'outsider' binnen Docos, had absoluut niets in te brengen. Aanvankelijk leek Docos de aan sluiting te kunnen behouden. Was de openingspartij door Rob Rijsdorp, via gemakkelijke winst op Van der Klauw nog voor Avanti genoteerd, in de twee daarop volgende ontmoetingen leken de Leidenaars meer kans te hebben. Ed van den Berg, zonder meer de sterkste man bij Docos zaterdagavond, dwong Bettine Vriesekoop een derde game af, maar kwam toch te kort voor de winst: 21-13, 15-21, 12-21. Ed Fallaux die ook bepaald niet slecht speelde, verloor (eveneens in de beslissende game) van Theo Louwers. Fallaux kwam na een koude start (16-21) goed terug in de tweede game (22-20), maar moest uiteindelijk met 14-21 in Louwers zijn meerdere erken nen. Toen onmiddellijk daarop ook nog de dubbel en Van der Klauw KLAAUWS partij voor Docos verloren gingen keken de Leidenaars tegen de 5-0 achter stand aan. Die zou zelfs 6-0 wor den want Ed Fallaux had kenne lijk in de strijd tegen Louwers te veel van zijn krachten gevergd. In twee games 21-14, 21-16 SCHREEF Rijsdorp de partij op zijn naam. Daarna kwam toch nog de "doorbraak". Ed van den Berg wist de eer te redden door Theo Louwers in de beslissing met 21-11 terug te wijzen. Een partij waarvan Avanti zeker geen moeilijkheden verwacht had, was die tussen Bettine Vriesekoop en Ed Fallaux. Fal laux wist Vriesekoop echter keer op keer uit positie te spelen, en zo, zij het met moeite, de eerste game op zijn naam te schrijven. De tweede moest hij echter weer inleveren aan Bettine, die op dat moment nog steeds niet gecon centreerd speelde. Spannend werd het toen Fallaux tot aan het bittere eind de aansluiting be hield, en geen duimbreed week voor de, verbeten voor haar pres tige vechtende Vriesekoop. Met 20-22 Ging Fallauax ten slotte eervol ten onder. De resterende partijen waren voor het wed strijdresultaat volkomen oninte ressant. Aan de achterstand die Docos had opgelopen viel al niks meer te vertimmeren. Plicht matig wikkelde Gerard van der Klaauw zijn ontmoeting met Theo Louwers af (14-216-21Ed van den Berg wist van geen op houden. Hij scoorde Docos "Tweede" tegen Rob Rijsdorp (21-19,21-18). de inhaalwedstrijd Avanti-JCV leverde via 4-1 en 4-3 uiteindelijk een 7-3 winst voor Avanti op. De huidige kracht van Avanti zit in de col lectiviteit, want Bettine Vriese koop zag een rustpauze in de training resulteren in verlies te gen van der Zee en van Gasteren, maar Theo Louwers ving dat drie keer uitstekend op. Het duel met van der Zee leverde Vriesekoop overigens naast verlies ook een officiële waarschuwing op omdat ze bij 18-15 een arbitrale beslis sing al te heftig aanvocht waarna ze door emoties overmand de strijd moest staken. Ook Ronals Rijsdorp toonde enige mentale terugslag waarvan Henk van der Zee knap profiteerde. Verder liet Avanti het niet komen. LEIDEN - De Scylla-dames heb ben in de ereklasse tegen Ko- ningslust krachtig uitgehaald (9-1). Een zege die ruim uitviel omdat Nora Bakker erin slaagde haar groeiende vorm drie keer te etaleren waarmee ze de simpel winnende Sandra de Kruiff evenaarde. Stephine van Gennip verloor een nerveus duel van Wilmie van Rijswijck maar her stelde zich tegen Lon Bos en Ria van Rijswijck goed. De dames van Avanti waren kans loos bij Delta Lloys 8-2, omdat de zusjes Smits geen winst konden boeken. Brigitte Kooter be dwong Ellen Klalt en Conny van Moorst. Van de Docosdames bleven inval ster Rie Verhoogt en Marian van Preen puntloos tegen Red Star waardoor Ria van Cassel met een puntje toch nog de kopvrouw werd 9-1. Het treffen van de heren van Scylla tegen Noad betekende in record tijd een 9-1 triomf voor Van Zoe- len c.s. Rob v.d. Zeeuw even aarde de soepele hattrick van kopman Anton-Will van Zoelen en samen scoorden zij ook het dubbel. Een zege met dubbele cijfers kwam niet tot stand omdat Frits Kantebeen bij 7-0 in con centratie verslapte en zich ver slikte in Dick de Vaal. Scylla 2 bewees tegen VDO dat het terecht gededradeerd is 7-3, waarbij Theo Bakker. Hein Chruspijn en invaller Bert v Schie dan toch nog sterker ble ken dan Collard. Ook Scylla 3 moest met invaller Nico Weeber een 8-2 verlies in casseren bij Mizu 2. Joost Men- tink nam twee tegenpunten voor zijn rekening, maar moest Billy van Alphen, die ongeslagen bleef, voorlaten. Mizu 1 bleek veel sterker dan het eveneens gedegradeerde Red Star 9-1. Alleen Ferdinand Thung verloor. Bij Steeds Vooruit ont brak Nol Sikking maar proble men waren er niet in de titelstrijd tegen Wibats 5 want invaller Minnee pakte een punt en Cees Haasnoot en Peter Turk stelden de bloemen veilig 7-3. Geen bloemen voor De Treffers 2 want Papendrecht strafte het ontbre ken van kopman Cees Vesseur genadeloos af, 7-3, waarbij Piet Warmerdam en Jos v.d. Veer de schade beperkten. Het Zand was iets beter dan Docos 2 dat zich nog niet veilig weet 6-4. Het dub bel betekende winst maar tot een puntenverdeling kwam het niet want Ton L'Ami en Joep Groenedijk en Theo Owell bleven op een zege steken. Docos 3 degradeert na het 7-3 ver lies bij Aloysius. Jan v.d. Zalm liet zich één keer feliciteren welk genoegen Fred Brackee twee keer smaakte. Ook Docqs deg radeert want nu bleek ZTTC te sterk 8-2 met een nul voor Hans Roodenburg en Gerritsen, Peter Roodenburg nam de twee tegen punten voor zijn rekening. Voor Scylla 4 scoorden Beert van Schie Enk Noesten Rini Hansen resp. drie, twee en een keer, het geen voor NSSS een 6-4 verlies inhield. Van Wetten, van Strien en de Groot van Avanti deelden eerlijk de punten met PSV en we ten zich nu veilig. LEIDEN - De Zijl/LGB heeft za terdagavond in zwembad De Zijl door een 9-8 overwinning op PSV een einde gemaakt aan een serie van vijf nederlagen. De Leidse hoofdklasser was vooral in de eerste helft van de wedstrijd sterker, zonder dat echter duide lijk in de score uit te drukken. De Eindhovenaren kwamen tegen het eind van de wedstrijd sterk terug, maar maakten toch iets te veel individuele fouten om de nederlaag te kunnen ontlopen. LZ'86 maakte er gisteren in Deven ter samen met De IJsel een waar doelpuntenfestijn van. De Leidenaars wisten hun vel- doverwicht niet uit te buiten en maakten tenslotte maar op het nippertje gelijk: 12-12. Tegen PSV behaalde De Zijl/LGB eindelijk weer een overwinning maar om te zeggen dat de Leide naars hun oude vorm weer te pakken hebben zou overdreven zijn. In de aanval lieten ze zo nu en dan wel staaltjes van vakman schap zien, maar verdedigend was er nog wel eens wat mis en zo kreeg keeper Theo Uittenhout te veel goals om de oren. In de spannende slotfase was er echter weer iets van de felheid te zien die De Zijl/LGB voor bijna elke ploeg een gevaarlijke tegenstan der kan maken. De eerste periode werd beheerst door fouten van de keepers, die elk een afstandsschot met over dreven beleefdheid vóór lieten gaan. PSV-doelman Mike Stins zat er ook in het eerste part nog wel eens vaker naast en zo kwam De Zijl/LGB met 3-1 voor. In het tweede speldeel, waarin er wat meer normale doelpunten te zien waren hield de thuisploeg het verschil op twee goals: 6-4. Aanvallend kreeg De Zijl/LGB het in de derde periode moeilijker, toen Stan van Belkum vaste mandekking kreeg van Wim Mulder en daardoor niet erg ge vaarlijk meer kon worden. PSV kwam terug tot 6-6, maar De Zijl/LGB besloot dit derde kwart toch weer met een 8-7 voor sprong. Een beetje gelukkig kwam in de laatste periode de be slissende negende treffer tot stand. Met nog drie seconden op de 35-seconden klok loste Martin Vreeburg zowat vanaf de helft een noodschot, dat vreemd op het water stuiterend achter de niet reagerende Stins verdween. In de nog resterende tijd kon alleen Rob van den Hoogeband voor PSV scoren: 9-8. Het scorever loop: eerste periode: 1-0 Frits Welling, 1-1 Kees v.d. Meeren, 2-1 Stan van Belkum (man meer), 3-1 Alex van Belkum; tweede pe riode: 3-2 Steenmetz (man meer), 4-2 Stan van Belkum (strafworp), 4-3 Van Lint (man meer), 5-3 Martin Vreeburg, 5-4 Van den Hoogeband, 6-4 Alex van Bel kum; derde periode: 6-5 Van den Hoogeband, 6-6 Steenmetz, 7-6 Bert Zaagman (man meer), 8-6 Frits Welling, 8-7 Mulder; vierde periode: 9-7 Martin Vreeburg, 9-8 Van den Hoogeband. De IJssel en LZ'86, de nummers drie van onderen en drie van bo ven in de eerste klasse speelden een wedstrijd met een hoogst opmerkelijk scoreverloop. De Deventenaren startten niet on fortuinlijk en namen een 3-0 voorsprong maar LZ'86, dat wel gewend is om vloteen flinke ach terstand op te lopen, was aan het eind van het eerste part al weer teruggekomen tot 3-2. Het was wel duidelijk dat LZ wat meer kwaliteit in de ploeg had dan de thuisclub en het scheen slechts een kwestie van even afwachten totdat de Leidenaars definitief de leiding zouden nemen. De IJsel, dat de punten nog hard nodig heeft, bleef echter dapper door zetten en had daarbij het geluk dat LZ'86 bij het verdedigen een off-day had. De LZ-spelers had den veel moeite met de lange Deunk, die aan éën kant van het zwembad kan staan, ze keken niet goed bij het terugzwemmen na een afgeslagen aanval en faal den ook bij het verdedigen met een man minder. In de aanval ging het beter, en zo kwam het dat het vierde kwart begon met een 9-9 stand. In die laatste pe riode had De IJsel steeds de lei ding en veertig seconden voor tijd leken de Deventenaren de strijd zelfs volledig in hun voor deel te beslissen, want toen maakten ze 12-10. Door doelpun ten van Jan van Duuren en Jan de Graaf veroverde LZ wonderlijk genoeg toch nog een punt: 12-12. De doelpuntenmakers bij LZ'86: Jan de Graaf (5x), Fried Elzenga (2x), Jan van Duuren (2x), Rudi Muusse (2x) en Jan Breedeveld. Bij de IJsel trof Theo Stokman zeven maal de roos, waarvan vier maal bij numerieke meerderheid. Katwijk had zaterdag in De Miere- weide geen moeite met het al uit de tweede klasse B gedeg radeerde DJK. De Katwijkers konden wat experimenteren met de opstelling en probeerden een paar aspiranten uit; met succes, want DJK bood geen tegenspel en moest uiteindelijk met een 13-4 nederlaag weer naar Am sterdam terugkeren. Bij Katwijk was Hans Parlevliet met zes tref fers topscorer. POELDIJK - Tijdens de eerste wedstrijden voor de Zuidhol landse competitie in Poeldijk zijn de rennertjes van Swift nog niet op de voorgrond getreden. De meeste overwinningen waren voor Rotterdamse renners. Voor de Leidenaars waren een tweede (Rob Koster bij de 13-jarigen) en twee derde plaatsen. Die waren voor Jan Zandstra en Richard Neuteboom. SCHAKEN - De Rotterdamse schaakvereniging Volmac is op nieuw Nederlands verenigings kampioen geworden. De titel viel het team van onder andere Jan Timman, Hans Böhm en dr. Max Euwe ten deei doordat de laatst overgebleven concurrent VAS in de uitgespeelde wedstrijd tegen VHS Haarlem niet verder kwam dan 5-5. Met nog een competi tieronde te spelen heeft Volmac vijftien punten, VAS staat op twaalf. LEIDEN - Al voor de aanvang van de wedstrijd tegen de Kieviten wist LMHC dat het kampioen was geworden. Venlo, dat als enige de Leidse hockeyers nog kon bedrei gen, had definitief af moeten haken in de race om de kampioenstitel door een nederlaag in een inhaalwed strijd. Hierdoor kon LMHC zich wat ontspannener op de komende promotiewedstrijden voor de hoofdklasse voorbereiden. De ontmoeting tegen de Kieviten werd dan ook een "oefenwedstrijd" genoemd. LEIDEN: Het afgelopen weekeinde behaalden de hockeyers van Roomburg winst op Capelle, waardoor zij nu de potentiële kampioenskandidaat van de derde klasse zijn geworden. Het Leiderdorpse Alecto moest het kampioenschap nog uitstel len, door het verlies tegen Alphen (2-1.) ROOMBURG - Capelle: 4-1 Roomburg kwam in de eerste helft niet in het spel, waardoor Capelle kon opdringen en zelfs een 0-1 ruststand kon force ren. Kees Wendt scoorde echter de gelijkmaker voor Room burg wat zijn ploeg stimuleerde. Capelle kwam onder grote druk te staan. Chris Wijfman scoorde 2-1, gevolgd door twee goals van Kees Wendt, waardoor Roomburg verdiend de royale zege binnenhaalde. FORESCATE - ZOETERMEER: 0-2 De hockeyers van Zoetermeer waren zeer gemotiveerd bij Fo- rescate, omdat zij met Roomburg nog steeds in de race zijn om het kampioenschap. Zoetermeer won overtuigend van Fores- cate, in de counter gevaarlijk kon zijn, maar de spaarzame kansen niet benutte. ALPHEN - ALECTO: 2-1 Voor het Leiderdorpse Alecto stond er veel op het spel. Bij winst tegen Alphen zou de ploeg kampioen van de vierde klasse zijn geworden. Zover kwam het niet. In de eerste helft kwam Alecto al achter via een doelpunt van Peter Romein, waarna Alphen zich in de verdediging terugtrok. De tweede helft ver liep zeer rommelig. Alecto kreeg verschillende kansen waar uit een strafpush resulteerde. Die werd door Robbert Kruide nier benut. In de laatste minuut scoorde Romein uit de re bound van een strafcorner 2-1 voor Alphen, waardoor Alecto een bittere pil te slikken kreeg. Hisalis verloor met 3-1 van Waddinxveen. Rob Brouwer scoorde voor de Lissenaren, die nog vele kansen kregen, maar die niet konden benutten. DAMES ROOMBURG - ALLIANCE: 1-3 Een verdiende overwinning voor Alliance, dat pas in de tweede helft op gang kwam en toen een 1-0 achterstand ombogen naar een 1-3 zege. De dames van Forescate ging het niet veel beter af; zij verloren met 0-2 van het Delftse Hudito. Alecto pakte thuis tegen VCL de punten via twee doelpunten van Inge Siegenthaler. Met de 3-1 overwinning op de Kieviten heeft LMHC onmisken baar duidelijk gemaakt dat het zeker een kanshebber is om naar de hoofdklasse te promoveren. Vooral in de eerste helft speelden de Leidenaars erg sterk. Door de uitstekende stoptechniek van de achterhoede kon veel aandacht worden besteed aan de aanval, wat al na tien minuten vruchten afwierp. Frits Verhey verraste vriend en vijand door de door hem ontvangen strafcorner niet direct in te slaan, maar de bal de Wassenaarse verdediging in te drijven. Met enkele technische hoogstandjes bereikte hij de Kieviten-goalie die voor hem geen parts bleek: (1-0). Kort daarop toonde Verhey nog maals zijn individuele kwalitei ten, toen hij, ver buiten de cirkel in balbezit gekomen, in z'n eentje de hele vijandelijke verdediging uitspeelde: 2-0. Het leek LMHC vleugels te geven. Nagenoeg alle persoonlijke duels vielen in Leids voordeel uit, en de Kieviten kregen geen enkele greep op het, door Leiden in hoog tempo ge dicteerde spel. Enkele minuten voor rust sloot een derde treffer de glansperiode van LMHC af. Met een vernietigende uithaal plaatste Henk Quirijns een straf corner in de uiterste hoek, (3-0). De tweede helft was van de zijde van LMHC beduidend minder. Al na twee minuten viel een tegen doelpunt, via de stick van Arend van der Ploeg, die geen enkele te genstand ondervond toen hij langs de achterlijn op het doel af stevende, (3-1). De grote kracht sinspanningen van de eerste helft brak Leiden op. Het kon niet meer zo domineren, en werd zelfs diep in de verdediging gedron gen. Kieviten dirigeerde Gerrit- Jan Hendriks naar de voorhoede, omdat hij als ausputzer had ge faald, en vond in hem een sterke spitsspeler, die het de Leidse de fensie bepaald niet gemakkelijk maakte. Met alle macht werd ge tracht de kampioenen tegen de muur te plaatsen. Kieviten bleek echter te zwak in het uitspelen van kansen, en miste enkele ma len de kans op een tweede treffer. Het tean i LMHC dat het kampioenschap behaalde. In het laatste kwartier leek LMHC de merkwaardige inzin king wat te boven te komen en begon men weer fanatiek te sto ren, al bleef het verder een matige vertoning. De vroege zekerheid omtrent de kampioenstitel komt LMHC goed van pas. Nu kan de ploeg zich, ontdaan van alle competi- tiezorgen volledig op de zware promotieontmoetingen tegen Nijmegen en MEP voorbereiden. Wedstrijden waar van die tegen MEP wel het meeste gevreesd wordt. De kansen om naar de hoofdklasse te promoveren worden hoger ge schat dan vorig jaar, toen men de aansluiting miste. De verwach ting bij de hockeyers is dat de ploeg nu rijp genoeg is om in de landelijke top mee te draaien, en minder het risico loopt daar een eendagsvlieg te zijn. Een risico wat ook nog eens beperkt wordt door de mogelijkheid dat vanaf het volgende seizoen de struc tuur van de hoofdklasse wordt gewijzigd. De kans bestaat dat de hoofdklasse wordt uitgebreid, waarbij dan als overgangsrege ling zal gaan gelden, dat het eerste seizoen geen degradaties plaats kunnen vinden. Hierdoor zou LMHC een jaar langer de ge legenheid worden geboden zich aan de nieuwe krachtsverhou dingen aan te passen. Intussen is in het kader van de promotiekan sen het aantal kernleden van het eerste elftal van 12 tot 15 uitge breid. Het bestuur van de club loopt met plannen rond om nog vóór de promotie tribunes te la ten bouwen, waarover met de gemeente Oegstgeest overleg gaande is. Een groter blijk van vertrouwen lijkt de club niet aan het eerste elftal te kunnen geven. ROLPH PAGANO 55 LEIDEN - In de volleybalcompeti tie begonnen de heren van Ge- mini-K. sterk tegen Duyvestein. Weliswaar werden Nico Klein en Kees de Ridder gemist, maar Ruud Marchand toonde zich een uitstekende invaller. In de eerste set liep men in één stuk door naar een 13-10 voorsprong. Toch kwam PVC nog terug tot 13-14, maar Gem-K won met 16-14. De tweede set was voor wat Gem-K. betreft de beste. Vooral door het sterke blokkeren van Henk Har- ling (ex-Roswcll) werd met 15-7 gewonnen. In de derde set nam Gem-K. zelfs een 2-9 voorsprong, maar PVC vocht punt voor punt terug, en ging via 10-10 naar de setzege: 13-15. De vierde set le verde een regelmatige overwin ning van 15-10 op voor Gem-K., dat zich hiermee veilig stelde in de eerste divisie. Gem-K. 2 deed ook al uitstekend werk tegen Ar gus. De reserves waren erg gemo tiveerd en er werd letterlijk om elk puntje geknokt. Vooral Gijs Walraven stimuleerde met di verse aces en mede daardoor werd voor het eerst sinds lange tijd een 3-0 zege (15-8, 15-2 en 16-14) geboekt. Als de volgende twee wedstrijden ook gewonnen worden, kan Gemini de degrada tie nog ontlopen. Bij de dames in de tweede divisie blijft het spannend. Gem-K. trof het niet met haar tegenstander. Ovra. Want met het oog op de be langrijke tweede plaats moest er eigenlijk gewonnen worden. Dat gebeurde niet. Gem-K. miste spelverdeelster Ciska Beurze (door haar knie gegaan). Toch werd de eerste set met 10-15 ge wonnen, daarna was het de beurt van Ovra: (15-6), maar weer kwam Gem-K. terug: (15-11). Toen was Gem-K. leeggespeeld en kon zelfs de uitstekende Cora Brussce, haar ploeg niet meer stimuleren. De volgende twee sets gingen met 15-11 en 15-12 naar Ovra, dat zo met 3-2 won. Ley thon kwam beter voor de dag. Madjoe bracht een jong en en thousiast ploegje in het veld, dat in de eerste set zelfs tot 2-8 uit liep, maar toch niet op kon tegen het gedegen Leidse spel (15-8). In de tweede set liep het ineens erg moeizaam bij Leython, maar ook nu volgde het herstel op tijd (16— 14). De derde set was nog slechts formaliteit (15-3) voor Leython, dat alle speelsters optimaal in zette. Door het verlies van Tromp/M. met 3-1 bij die Raeckse heeft Leython de tweede plaats nu alleen in han den, met twee punten voor sprong op Tromp/M. Koploop- ster Gem/K. 2 had aan één punt voldoende om kampioen te wor den en dat kon in de recht streekse confrontatie met de nummer twee van Santen/L. On der aanvoering van de voortref felijke Marijke v.d. Poelen Astrid de Graaf werd v. Santen over speeld en won Gem/K. simpel met 4-15 en 6-15. Daarmee was het ene benodigde punt binnen en kon men relaxed de derde set met 14-16 ook nog pakken. Ge- mini/K. 2 dus kampioen en ge promoveerd naar de tweede divi- In de promotieklasse heren werd Tornado kampioen door een be nauwde zege op DOS 2. Achter volger Leyton deed nog wel zijn plicht door DVC met 1-3 te ver slaan, maar kon Tornado niet meer inhalen. Leython had niet veel moeite met DVC en wist een opgelopen achterstand steeds weer even gemakkelijk in een voorsprong om te zetten. Alleen in de derde set toen men de af scheidnemende Ton v.d. Bosch het laatste punt wilde laten sco ren liep het even mis (16-14), maar de vierde set ging weer overtuigend naar Leython 8-15. De heren van LUSV besloten het met een 1-3 zege op Gem/K. 3. Met de setstanden: 8-15, 13-15, 17-15 en 11-15. Dat betekende degradatie voor Ge- mini/K. 3. Bij de dames zijn de kaarten nu ook wel geschud. Leython 2 verloor weliswaae met 3-1 bij LUSV, maar dat was niet zo belangrijk. Beide ploegen maakten er in een "alles mag" wedstrijd een vrolijke boel van, waarin LUSV door iets meer slagkracht en routine de zege verdiende. Leython 3 moest de uitwedstrijd tegen Zovoc win nen, wilde men definitief veilig zijn van degradatie. Het won de altijd belangrijke eerste set met 12-15, en zag vervolgens aan- voerdster Josien v.d. Bosch met een zweepslag het veld ruimen. Leython won desondanks ook deze set 4-15. De derde set werd net aan verloren, 15-12, maar in de vierde set zegevierde Leython weer (13-15). waarmee het team zich praktisch veilig stelde. LEIDEN - De Zijl/LGB organi seerde gisteren in "De Zijl" de vierde wedstrijd van een zwem- vierkamp waarin AZC Alphen, De Devel (Zwijndrecht), DES (Den Haag) en VZC/Ritmeester (Veenendaal) de andere deelne mende clubs zijn. De beide clubs uit de kring Gouwe-Rijnstreek bleken over de beste ploegen te beschikken: AZC was de sterk ste, De Zijl/LGB werd nummer twee, op enige afstand volgde De Devel en daarna de andere clubs. De erkende toppers uit de kring bewezen weer hun klasse. Helma van Brakel (AZC) zwom een snelle 100m vrij (1.00.4) en ves tigde met 1.12.0 een nieuw krin grecord op de 100m rug voor meisjes onder zestien en dames. Edward Maasdijk (Zijl/LGB) won met grote voorsprong de 200m vlinder (tijd: 2.14.6). An- nemarie de Bruin en Ria Has- sefras zorgden voor de andere Zijl/LGB-overwinningen. Uitslagen: 200m vlinder dames: 1. Ria Hassefras Zijl/LGB 2.33.9, 2. Ingrid Politiek DES 2.34.6; 200m vlinder heren: 1. Edward Maas dijk Zijl/LGB 2.14.6, 2. Gerard Bosman AZC 2.25.1; 100m vrij meisje o/16: 1. Helma v. Brakel AZC 1.00.4, 3. Marjolein Groenheide Zijl/LGB 1.09.0; 100m school meisjes o/12: 1. An- nemarie de Bruin Zijl/LGB 1.33.4; 100m vlinder meisjes o/12: 1. Eugenie Merkx Devel 1.21.9. 2. Annette v. Tol Zijl/LGB 1.25.8; 100m school jongens o/14: 1. Ewoud v. Winsen AZC 1.17.8. _.Z'86 nam gisteren deel aan wed strijden van KZC, gehouden in Beverwijk, waar men met het oog op het zomerseizoen alvast kon wennen aan de 50m-baan. De LZ-zwemmers kwamen over het algemeen redelijk in de buurt van hun korte baan-prestaties. En kele tijden: 400m vrij jongens o/16: 2. Ronald Bink LZ 4.56.8; 100m vrij meisjes o/14: Ellen Iloogeboom LZ 1.10.7; 200m vrij heren/jongens: J. P. Heek 2.19.9, Ronald Bink 2.23.1. Nationale titel Rob Wansink DORDRECHT - Leidenaar Rob Wansink is zaterdag tijdens de nationale kampioenschappen gewichtheffen tweede klasse in Dordrecht als eerste geëindigd. De Nederlandse jeugdkampioen tilde een uitstekende wedstrijd en kreeg daarvoor als beloning de titel in het vedergewicht.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 18