Klachten Endegeest worden onderzocht VVD verbaasd over opstelling D'66 Koornbrug een geraamte DOOR SUBCOMMISSIE UIT GEMEENTERAAD Apotheek Go mag toch uitbreiden Hetfree-flowing restaurant en de jeugdklantenraad IMiliL VRIJDAG 7 APRIL 1978 LEIDEN ADVERTENTIE Tegen het uitsluiten van CDA hij collegevorming LEIDEN - De VVD wijst het uitsluiten van het CDA bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Lei den af. Lijsttrekker Kuijers toonde zich giste ren verbaasd dat D'66 naar een programcollege toe wil zonder CDA. Zoals gemeld heeft het bestuur van D'66 voorkeur voor een programcollege met PvdA, PPR en de VVD. Kuijers gaf zijn reactie bij de pre sentatie van het definitieve ver kiezingsprogramma ("Leefbaar Leiden") van zijn partij. Daarin stelt de WD zich op het stand punt dat na de verkiezingen een college gevormd moet worden dat steunt op een zo groot moge lijke meerderheid in de raad. Lijstaanvoerder Kuijers noemde de opstelling van D'66 om nu al voor de verkiezingen het CDA uit te sluiten "curieus" en "uitermate zwak". Hij zei dit vooral vanwege het argument dat D'66 het CDA afwijst omdat deze partij een on aanvaardbare partner zou zijn voor de PvdA. "Dit is bepaald niet iets dat toont dat D'66 zijn onafhankelijke positie wil profi leren", aldus Kuijers. Volgens de VVD-lijstaanvoerder is de uitsluiting van het CDA "ver bazingwekkend" omdat de prog ramma's van D'66 en CDA geen "echte grote geschilpunten" aan geven. "Er zijn wel verschillen, maar die zijn er ook ten opzichte van de WD", merkte hij op. Voor de WD betekent de vorming van een zo breed mogelijk college na de verkiezingen dat in prin cipe alle partijen hierbij betrok ken worden. Daarbij sloot hij CPN, PSP en SGP/GPV de WD-lijsttrekker niet aan. Overi gens gaf de WD-lijsttrekker zelf toe dat in de praktijk deze fracties wel zullen afvallen omdat ze zelfs niets voor deze samenwerking zullen voelen. Nader toegelicht stelde lijsttrekker Kuijers dat voor de VVD de prog rammatische overeenstemming bij de samenwerking uitgangs punt is. "De WD zal zeker niet in een college gaan zitten dat niet met onze opvattingen overeen komt. Voor ons staat voorop dat de komende vier jaar een goed programma wordt uitgevoerd". De WD zal voor de verkiezingen geen uitspraak doen over de par tijen met kèn. Voor deelname aan een col lege zegt de VVD voldoende ge schikte kandidaten te hebben. Lijstaanvoerder Kuijers weigerde gisteren al namen te Hij liet wel uitkomen dat eventuele WD-wethouders gekozen wor den uit de hoogstgeplaatste raadskandidaten. Dat zijn me rendeels de zittende raadsleden (uitgezonderd Wessels). Kuijers: "Voor ons telt het bezitten van ervaring in het raadswerk erg EaaanzEuEHEi De beste voegloze 14 k. rin gen o.a. 1 paar met geslepen zijkant170,- Dit model met briljant 245,- Met 2 briljanten 320,- Gratis graveren. Blijvende service Desgewenst handgraveren. Desiree Anjer A.S. Constant De Koning der Verlovingsringen v. d. WATER UW JUWELIER HAARLEMMERSTRAAT 181 LEIDEN - Een subcommis sie uit de gemeenteraad, aangevuld met ambtena ren van de gemeentelijke afdeling personeelsza ken, gaat een onderzoek instellen naar de klach ten die de afgelopen we ken zijn geuit over het be leid in het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. De raadscommissie voor ge zondheidszorg ging daar gisteravond mee ak koord. Daarnaast zal er door wethouder Oosterman overleg worden ge pleegd met de Inspectie Geeste lijke Volksgezondheid. Hiermee heeft hij al contact gehad in ver band met de behandeling van pa tiënten in Endegeest. Verder is het niet uitgesloten dal er na het horen van medewerkers van Endegeest die klachten heb ben, alsnog een onafhankelijk onderzoek wordt ingesteld door een extern bureau. Die suggestie werd gisteravond door ver schillende commissieleden ge daan nadat er al eerder afgelopen maandagavond tijdens een beslo ten vergadering van de commis sie over was gesproken. Wethouder Oosterman benadrukte gisteravond echter bij herhaling dat hij eerst wilde praten met mensen van Endegeest om te we ten te komen wat voor klachten er zijn. met vermelding van data en personen. De KWJ, beweging van werkende jongeren, zal hierbij bemiddelen. Velen De commissievergadering werd door zeer veel medewerkers van Endegeest bijgewoond. Ook was er een afvaardiging van de direc tie, van de vereniging „Ouders Voorgeest" (de zwakzinnigenaf deling) en van de actiegroep "Pet met de Z' (Z is zwakzinnigen zorg). Deze actiegroep deelde vorige week pamfletten uit aan de poort van Endegeest om het personeel op de hoogte te stellen van een aantal klachten die waren geuit over het beleid in het psychiat risch ziekenhuis. Later kwamen er nog meer klachten los, o.m. via een publicatie in deze krant. In grote lijnen kwamen de klachten erop neer dat er op sommige pa viljoens nauwelijks over het werk werd gesproken, dat de com municatie gebrekkig was en dat leerling-verpleegkundigen de dupe werden van wat genoemd werd de machtspositie van hoofdverpleegkundigen. Jammer Over het algemeen betreurde de raadscommissie het dat de klach ten door middel van een actieg roep naar buiten waren gekomen. Dat gold met name de beschuldi ging die was geuit aan het adres van een hoofdverpleger van "Jongens Voorgeest". Deze zou diefstallen hebben gepleegd en bewoners hebben verwaarloosd. Wel was de commissie het erover eens dat er voldoende aanleiding was om een onderzoek in te stel len. Over een extern onderzoek was de commissie verdeeld. Passchier (PSP) was bang dat hierdoor geen vertrouwensrelatie tot stand zou kunnen komen met de mensen die klachten hebben. Van der Meij (SGP/GPV) vond dat deze zaak intern moet worden Passchier stond het "als een paal boven water dat er in Endegeest iets aan de hand is" Beschamend "Ouders Voorgeest", de heer Dekker, een krachtig betoog, waarin hij zei dat de slechte huis vesting belangrijk van invloed is op de werksituatie. "Dat mensen daar in krotwoningen moeten wonen is een beschamende zaak", zei hij onder luid applaus. j de kwestie-Endegeest aan de orde komen in de weke lijkse vergadering van B en W. Daarbij zal met name wethouder Van Aken met deze zaak worden geconfronteerd, omdat hij eerst verantwoordelijke is voor per soneelszaken. Zo gezellig hadden de MEAO-ers het in het nieuwe restaurant van V. en D. In eerste fase van restanratie LEIDEN - Eén van Leidens meest markante monumenten, de ka rakteristieke Koornbrug, staat sinds kort in zijn hemd. De bo venbouw van de eeuwenoude verbinding over de Nieuwe Rijn is grotendeels onttakeld en toont in naaktheid de noodzaak ing. Die ontluistering is onontkoom baar voor de restauratie, die de Koornbrug weer in oude glorie moet terug brengen. De aange taste en verrotte onderdelen van de houten bovenbouw worden vervangen en zoveel mogelijk in de oorspronkelijke stijl terug gebracht. Zo worden de houten pilaren voor een deel verwijderd gen door meer exemplaren, zoals die i kelijk werden toegepast. De dakbedekking wordt weer uit gevoerd in stenen leien als ver vanging van de zinken leien, die aan het einde van de vorige eeuw op de overkapping werden aangebracht. )e nco-klassieke bovenbouw van de Koornbrug dateert uit 1825. De twee overkappingen werden destijds opgericht om de graan handel - die al eeuwenlang op en rond de brug zijn plaats in Lei den had - onderdak te geven. De Koornbrug werd in de 15de eeuw als St. Cornelisbrugghe aangelegd en kreeg door de graanhandel later de naam Koornbrug. ADVERTENTIE BOUSSAC GORDIJNEN PLOEG BESOUW TAPIJT Interieurverzorging W. J. ZIRKZEE b.v. Zeemanlaan 22 - Leiden Telefoon 071-142627 Hóppener (PvdA) en Van Oosten (PPR/D'66) waren er voorstander van om een extern bureau elk ge val de mogelijkheden te laten aandragen voor een verbetering van de werksituatie op En degeest. voor zover dat nodig mag zijn. Voor Van Oosten en Hot House In de filmzaal van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66, onderkomen van de jazz-zolder Hot House speelt morgenavond de for matie Black Straight Music. Volgens de informatie speelt de groep funky jazz-muziek met Amerikaanse, Latijns- Amerikaanse en Braziliaanse invloeden. Oprichter is Ro nald "Snijdersdie behalve dwarsfluit, ook altviool, di verse bamboefluiten, gitaar en percussie bespeelt. Verder bestaat de groep uit Glen Gaddumelektrische piano en klarinetHessel de Vries, elek trische piano en synthesizer Yvor Mitchell, bas en Eddie Veltman, drums. Het concert begint om tien uur 's avonds. Fourty Four Degrees De majoretten- en pom pom girls Fourty Four Degrees uit Leiden zijn uitgenodigd om op 15 april deel te nemen aan de jaarlijkse terugkerende muziekmanifestatie in de binnenstad van Amsterdam, de zogenaamde "Dam- parade". De ongeveer dertig Leidse showgirls zullen muzi kaal begeleid worden door de Rijnmondband uit Schiedam. Kijkhuis Maandag 10 aprilaanvang 20 uur, wordt in het Kijkhuis van het Gesprekscentrum aan de Vrouwenkerkkoorstraat 17 de klassieke speelfilm van de bekende Duitse regisseur Fritz Lang, De Blauwe Engel, vertooiid.Defilm is een van de eerste geluidsfilms met in de hoofdrol Mariene Dietrich. Verder wordt gedurende de hele maand een tentoon stelling gehouden van be schilderde doeken uit India. De tentoonstelling is geopend tijdens de activiteiten en iedere woensdagavond. Zomerklediiigbeurs De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Unie van Vrijwilligers organiseren op dinsdag 11 en woensdag 12 april gezamenlijk de Leidse zomerkledingbeursDe beurs wordt gehouden in het ge bouw van het voormalige ma rine-complex aan het Noord einde 2a. Op dinsdag 11 april kunnen de goederen worden ingeleverd. Tussen 10 en 4 uur kan men niet ouderwetse en in goede staat verkerende kin- der- en dameskleding afleve ren De verkoop is op dinsdag 11 april van 19 tot 21 uur en woensdag 12 april van 10 tot 1330 uur. LEIDEN - Apotheker L.S. Go, die zijn bedrijf uitoefent aan de Steenstraat, heeft van de kan tonrechter gelijk gekregen in zijn eis dat het aangrenzende pand, Narmstraat la ontruimd wordt ten behoeve van uitbreiding van de apotheekruimte. De kan tonrechter deed woensdag uit spraak in deze zaak. Het voor waardelijk eindvonnis zal op 3 mei definitief worden als de heer Go de aanvullende eed heeft af gelegd. Dan zal het pand, dat eigendom is van Go, binnen zes weken ontruimd moeten zijn. Op dit moment wordt het pand nog bewoond door mej. J.A. van Kerkhof. Ook zijn het kantoor, de telefooncentrale en de mobilo fooninstallatie van het taxi-be drijf Kerkhof B.V. erin onderge bracht. Mej. van Kerkhof is in dienst van de B.V. en bedient de telefooncentrale. De apotheker spande eerder een kort geding aan voor de recht bank in Den Haag. Daarin werd in oktober 1976 een uitspraak ge daan die gunstig was voor mej. van Kerkhof. Ze hoefde het pand niet meteen te verlaten. Daarmee was de zaak voor Go echter niet afgedaan. Hij had een vergun ning van B en W voor bebouwing van zijn bedrijf en voor onttrek king van het pand Narmstraat la aan de woonruimte. Zijn apo theek voldeed bovendien lang niet meer aan de normen die het ministerie van Volksgezondheid stelt. Go verhuurde het pand in eerste in stantie aan de vader van mej. Van Kerkhof. Die overleed echter medio 1975 waarna de huur vol gens Go is opgezegd door mev rouw Van Kerkhof. Er werd overeen gekomen dat hun min- deijarige dochter er ging wonen maar slechts zolang tot de bouwvergunning aan Go ver leend zou zijn. Toen mej. Van Kerkhof het pand weigerde te ontruimen na het afkomen van de vergunning en de rechtbank haar daarin gelijk gaf, is Go een kan tonrechtprocedure begonnen, die hij nu heeft gewonnen. Voor de directeur van het taxibe drijf, de heer Blank een onbegrij pelijke zaak. "Ons bedrijf dat al vanaf 1943 hier zit, wordt hiermee volkomen ten gronde gericht Wat ik onvoorstelbaar vind is dat B en W van Leiden toestemming hebben gegeven dit pand aan de woonruimte te onttrekken. Overal in de stad blijkt dat de gemeente dat niet wil." Na drie maanden verbouwen is vanochtend het nieuwe res taurant bij V en D door het publiek geopend. De eerste vrouwelijke klant ontving een bos bloemen en een waarde bon. Gisteravond was al het openingsfeest voor genodig den Die genodigden waren de vijf leden van de jeugdklan tenraad en hun achterban, (tegen de honderd eindexamenleerlingen van de MEAO) hun docenten en di- De ste act is in volle gang. iemand die een elektronisch orgel bespeelt. De versterkers doen net iets te veel hun best. "Wilt u gaan zitten of blijven staan? Wilt u iets drinken? Ah. daar is mevrouw al. Zij zal u iets meer vertellen over de jeugdklantenraad". e tracht boren het lawaai uitte komen: "De vestiging in Lei den is de eerste in Nederland die een jeugdklantenraad heeft. U kent onze gewone kleuterraad? Daarnaast zijn ue hier een experiment be gonnen met een klanlenraad van 17 tot 20-jarigen, omdat die leeftijdsgroep toch ook een groot gedeelte van ons publiek uitmaakt. En het slaat hier erg aan, juist omdat ze een achterban hebben. Ook de MEAO zeifis er erg tevreden over, ze zien het ook als een leerproject namelijk. Ze heb ben bijvoorbeeld een enqueêle gehouden binnen de school over het aankooppatroon van jongeren. De resultaten van die enquête zijn doorgespeeld naar onze centrale inkoopaf deling. En op basis van die enquête is op dit moment de discussie volop gaande of we ook landelijk met jeugdklan- tenraden moeten beginnen. Maar misschien wilt u even praten met de leden van de jeugdklantenraad zelf.' Of eerst met mijnheer die u alles kan vertellen over het nieuwe restaurant, dan zoek ik onderlussen de leden op". Het is een zogenaamd free-flo wing restauranteen selfser vice restaurant, maar met dit verschil dat de klant niet in de rij hoeft te staan. Als je bij voorbeeld alleen een drankje vilt hebben hoefji omdat ze in haar stage achter een plantenbalie heeft ge staan de ander omdat ze zich op school heeft beziggehouden met marketing. Een jongen omdat hij stage heeft gelopen in een meubelzaak. De tweede meisje dat is afgevallen en de derde jongen zit er in omdat hij vaste verkering had. Ze hebben behalve over de en quête. ondermeer vergaderd over de opzet van een bro chure van Ven D. bestemd om naar de ME AO's gestuurd te ivorden. Want, zegt éên van hen: "Het iverk achter de ver koop is bij MEAO-leerlingen niet bekendAls je vraagt of ze bij V en D zouden willen wer ken, zeggen ze nee. want ze kennen alleen de verkoper achter de balie. We hebben een hele hoop informatie gekregen die we niet verwacht hadden, over de inkoop enzo". De tweede act wordt aangekon digd: een optreden van de drie mansformatie (twee van de drie zijn overigens vrou wen) Black and White. Bij de ingang van het restau rant, verdringen zich de door touwen tegengehouden koop avondklanten. slu chter nd du op zijn maaltijd ten, maar kun je zo doorlopen naar de kassa. Binnen een aantal jaren moeten alle Ven ants omgebouwd r dit i ept. Hei Leidse is nu groot geworden, inclusief der tig procent produktieruimte (500 vierkante meter), terwijl het personeelsbestand gelijk is gebleven met ongeveer 25 me dewerkers. Er zijn 178 zit plaatsen, in het oude restau- runt waren er 135. De hele in richting is totaal nieuw, er is niets ouds bij". Ondertussen zijn de vijf leden van de jeugdklantenraad op- drie jongens. In oktober vorig jaar werden ze uitgekozen door hun economieleraar. De meisjes omdat die het best de opzet run ven Dzouden kun nen doorzien. Eén van hen ADVERTENTIE Mantels Een verrassend smaakvolle kollektie mantels voor de wat koelere zomerdag. Zomermantels getailleerd maar ook in de nieuwe wijde lijn in vele pasteltinten. Een elegant voorbeeld uit onze kollektie is de modische tricot mantel in wit. rood. marine blauw en zwart, met driekwart mouw, opgestikte zakken en bindceintuur. Een droom van een voorjaarsmantel. Breestraat 135 - Leiden telefoon 071-131841

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3