De Spartaan ziet ze „vliegen Roodenburg door zomertijd nog in „dromenland" SC Lisse juicht te vroeg: 0-1 Raboen: 'Spel van LFC regelrechte aanfluiting' De Groot na zege van Lugdunum (2-0) een wanprestatie" Blauw Zwart behaalt kostbaar gelijkspel In de steek gelaten club geen partij voor IJ VS: 0-4 Topscorers MAANDAG 3 APRIL 1976 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT POELDIJK - Woedend spuide LFC trainer Melbi Raboen zijn kritiek na de wanprestatie (5-0 nederlaag) van zijn pupillen in de wedstrijd tegen Verburch. "Ik heb mij vanmiddag af zitten te vragen waar men op het ogenblik mee bezig is. Zoals LFC heeft ge voetbald, dat is een regelrechte aanfluiting. Ik kan heus wel te gen mijn verlies, maar als het op deze manier moet gaan word ik kwaad. Die gasten lopen gewoon zonder motivatie te voetballen. Al twee jaar probeer ik juist deze mentaliteit te veranderen. Zon der resultaat. Als deze spelers- kern het volgende seizoen ge handhaafd blijft, kan Swaak (de nieuwe LFC-trainer) nog een hoop moeilijkheden verwach ten". De ergernis van Raboen was overi gens volkomen terecht. Vooral in de tweede helft (LFC was inmid dels op een 3-0 achterstand gezet) waanden de Leidse spelers zich in een wandelwedstrijd. Raboen weer: "Je hebt toch zeker aan de sportieve plicht te vol doen, ook al staat er niets meer op het spel. Dit vind ik nog het lul ligste voor LDWS en Lugdunum, die er door deze gang van zaken nog slechter op de ranglijst voor komen te staan". De malaise bij de Leidse ploeg be gon nadat Verburch een kwartier voor het verstrijken van de eerste helft binnen vijf minuten twee treffers scoorde. Voor die tijd was LFC nog een gelijkwaardige te genstander geweest. Verburch had weliswaar met doelmatiger voetbal de meeste kansen voor zich opgeëist maar LFC bleef met enkele uitvallen (Chris Gubler miste nog twee reële mogelijk heden) meedoen. Nadat Renee van Staveren (een blunder van Aad Neuteboom ging hieraan vooraf) en Denie Boogaart de thuisclub op een 2-0 voorsprong hadden geschoten, was het Leidse verzet gebroken. Vrolijk spelend toog Verburch onafge broken richting Wim Visser, die met enkele reddingen nog meer treffers voorkwam. Vlak voor de rust was ook de Leidse goalie kansloos op een inzet van Hans van Staveren (3—0). Na de rust zouden de Verburch spelers nog vele opgelegde scoringskan sen krij gen. Pas vijf minuten voor tijd bepaalde Hans van Staveren de (niet geflatteerde) eindstand op 5-0. Raboen tot slot: "Ik ben nog blij dat we in het begin van de competitie veel punten gepakt hebben. Anders had het er nog somber uitgezien ROB ONDERWATER BOKSEN - De Westduitse boks- bond is er als eerste Europese bond toe overgegaan een boks- gala door drie ringartsen te laten begeleiden. De aanleiding hier toe is de onrustbarende stijging van het aantal dodelijke aflopen van een boksgevecht. Jaap Schildthuyzen (l) en Hans de Hartog (r) proberen door de verdediging van ONA te breken. LEIDEN - Lugdunum-trainer Ruud de Groot blijkt niet snel tevreden. Hoewel zijn team door een 2-0 overwin ning op ONA het puntento taal van de laatste drie wed strijden op vijf bracht, en zich daardoor wat verder uit de gevarenzone werkte, liet De Groot toch nog de nodige kritiek op zijn manschappen horen. "Een wanprestatie", mopperde de trainer na af loop. "De jongens hadden ONA met zeker 5-0 moeten oprollen. Maar ja, dat lukte niet, want we speelden zon der voorhoede. Onze spitsen hadden een complete off day. "Toch kunnen we in dit sta dium beter met slecht voetbal winnen, dan met goed voetbal punten verlie zen", realiseerde De Groot zich later. Geheel onterecht was de kri tiek van Lugdunum's oefen- meester niet, want alleen in de eerste tien minuten kon den de Leidse spitsen tot ac ceptabele acties komen. In die periode ook (al na drie minuten) kwam Lugdunum op de "comfortabele" 1-0 voorsprong, doordat Frans Sjardijn, (in het begin goed op dreef, maar later na een hoeveelheid tikken tegen de enkels sterk teruggevallen), uit een vrije trap over rechts Jaap Schildthuyzen in staat stelde om de Goudse goalie Overbeek te passeren. Dat was overigens de eerste en de één na laatste keer dat Schildthuyzen zich in het duel tegen ONA liet zien. Voor het overige bleek hij te traag om een buitenspelval te ontlopen en vaak ook te naïef, waardoor de rech terspits zich weer heel wat gramschap op de hals haalde. De tweede en laatste keer dat Schilthuyzen zich liet zien, kwam tachtig minuten la ter, toen hij met een door kopbal op de middellijn de complete verdediging van ONA, die ook op de lijn ge posteerd stond, passeerde en invaller Henk Brandt (voor de uitgebluste Rinus van Es) in staat stelde om op de val reep de marge nog uit te breiden: 2-0. "Een goede wissel", meesmuilde Ruud de Groot. SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Het moet aan de invoering van de zomertijd hebben gelegen De kortere nachtrust, die zo nauw sa menhing met de extra rondgang, die de grote wijzer van de klok in de nacht van zaterdag op gisteren heeft ge maakt, had zijn verlammende uitwerking op de spelers van Roodenburg niet gemist. Op een andere manier zou ten- velder tot opluchting van de Roodenburg-doelman zijn kop bal te weinig kracht had meege geven. De Leidenaars mochten na 41 mi nuten trouwens opnieuw van geluk spreken, toen rechterspits v. d. Weel vanuit een positie, waar vandaan eenvoudig niet meer gemist leek te kunnen worden, toch zou falen. Eerst één minuut voor rust moest minste de ongemeen slappe hou ding, die de Leidenaars in de con frontatie met degradatiekan didaat HOV aannamen, alsmede het feit, dat er in dat duel bij de blauwzwarten nagenoeg alles verkeerd ging. wat er maar ver keerd kon gaan, niet kunnen worden verklaard. Alsof de ploeg zich in "Dromen land" bevond, zo bewoog de Ver- steegh-brigade zich over het veld voort. Typerend was, dat juist die trainer zijn pupillen op het laatst bijna smeekte om "wakker te worden" Maar ook die smeek bede werd door zijn discipelen niet verhoord... Voeg daarbij, dat opponent HOV wel wilde, maar het spel niet naar zijn hand kon zetten en het is verklaard, dat dit uitermate saaie duel in een dubbelblanke score eindigde. Een logisch resultaat, want de beide, in kleurloosheid uitblin- kende, ploegen verdienden op basis van de geleverde prestaties eenvoudig geen kleurrijker uit slag. Met name Roodenburg heeft het gisteren in verschillende opzich ten wel heel erg bont gemaakt, want behalve dat de desinteresse bij die formatie troef was, leek het er ook regelmatig op, alsof de Leidse spelers onderling aan een wedstrijdje bezig waren, wie het beste een foutieve pass kon ver zenden. Slechts Tisseur, De Groot en Ligt- voet ondernamen af en toe wat schuchtere pogingen om enige lijn in de chaos te brengen, maar die spelers waren wat dat betreft niet meer dan roependen in de woestijn Kenmerkend voor de desorganisa tie, die bij Roodenburg heerste, was de misgreep van goalie Nievaart. Hij sprong na twintig minuten volledig naast de bal, toen Gevaerts, na een voorzet van Roodenrijs op doel kopte. Dat dit alles zonder ongelukken afliep, kwam, omdat de HOV-midden- zich na de pauze in nóg sterker mate herhalen. Ook toen slaag den de Leidenaars er geen mo ment in om de passiviteit van zich af te schudden en kregen de kwaliteitsarme, maar hard werkende Rotterdammers zelfs de beste kansen. Risicolose Maarten van Kooperen moest 7 minuten na rust bijvoorbeeld ten koste van een corner redding brengen, toen ex-Excelisor-spe- ler Kievit na een hoekschop dreigde te gaan scoren, terwijl li bero Kalt halverwege de tweede rondgang eveneens onrust in de Roodenburg-gelederen zou zaaien met een kiezelhard 30-me- terschot. toch het dichtst bij de winst ko men, toen Verkuylen gevaarlijk inzette na een corner van Krom wijk. Kalt wist op de lijn echter redding te brengen, waarmee de rechtvaardigheid zegevierde. Een zege zou, gezien de geleverde wanprestatie een te mooie droom voor de Leidenaars zijn ge weest GERARD VAN PUTTEN de tot dan toe volledig zonder werk gebleven HOV-doelman w,r4C Broekhuizen zijn handen uit de mouwen steken, toen Wouter Holverda na een corner van Ver kuylen hard inkopte. Het waren de schaarse hoogtepun ten van een eerste helft, waarin balverlies aan beide kanten cen traal had gestaan. Dat - voor de 150 toeschouwers - weinig aanlokkelijke beeld zou DEN HAAG - Blauw Zwart heeft gisteren in de uitwedstrijd tegen LENS een kostbare 0-0 deling behaald. Zonder slag of stoot is dat allemaal niet gegaan, want de Hagenaars hebben in dit duel ongetwijfeld de beste kansen op de zege gehad. Tot opluchting van de Wassenaarders faalde LENS echter steeds op het beslissende moment. Blauw Zwart is vooral in de beginfase voortdurend door de Haagse ploeg in een wurgende greep gehouden. Als gevolg daarvan moesten de door angst beheerste Wassenaarders zich in die periode alleen en uitsluitend met verdedigen bezig houden. Dat LENS desondanks niet tot een voorsprong wist te komen, lag groten deels aan de Hagenaars zelf. Goed, Sjaak de Hilster en Nol Janssen, die later zelfs nog het houtwerk zouden treffen, hadden het geluk bepaald niet aan hun zijde, toen zij hun inzetten (na corners van Keetman) rakelings over het doel zagen gaan, aan de andere kant zag rechterspits Ruud Fortman alleen voor Blauw Zwart-goalie Peet Pieterse toch nog kans te falen. Na de pauze wist Blauw Zwart zich enigermate aan de druk van LENS te ontworstelen. De beste kansen bleken ook nu echter voor LENS weggelegd, maar toen Gerard v.d. Spek en Frans van Leeuwen redding hadden weten te bren gen bij inzetten van LENS-speler Keetman en Englebert was voor Blauw Zwart de zozeer begeerde 0-0 deling een feit AMSTERDAM - De tegenstelling kan straks erg schrijnend wor den. Op het moment dat negen oud eerste elftalspelers, de ont slagen trainer Stoffelen en het afgetreden bestuurslid De Oude met hun vrouwen het luchtruim kiezen voor een pleziertripje KNVB ZATERDAG ar Portugal, zullen de mensen 1. Henk v.d. Zwan (RBB)14 2. Ruud Bröring (Noordw.)13 CtlG in Q6 StGBK geiRten Zijn W33F- schijnlijk ook al een (gedwon- rAV"AB°g,vvsB> sen) reis hebben moeten aan- 2/3 Theo v Seggelen (UVS) 11 VaarClBn. Cock v. Weerlee (LFC)11 AFI> i FinFN ZATFRnjr. Met de ingezette jeugdspelers en de her en AFD. LEIDEN ZATERDAG der ujt jagere elftallen weggeplukte 1- Frans vd Laan (Lisse)9 voetballers zal het standaardteam van ^^"CrSSr.660.::: DeSparUanvrljwelzekerafgedaald^n naar de eerste klasse, voordat de rebel- AFD. LEIDEN ZONDAG len op 28 april onbekommerd "omhoog" 1. Wim Bos(SJZ)13 'zullen gaan 2/3 Paul v.d. Heiden (Meerb)12 Er moet een klein wonder geschieden wil Vic Boutier (VTL)12 klasse-verlaging uitblijven voor de ju bilerende Amsterdamse club, die gis termiddag voor UVS totaal geen partij was. Zonder zich overmatig in te span nen won de Leidse hoofdklasser met 4-0 op sportpark De Eendracht, waar twee dracht zo plotseling troef was. Omdat hun jaarlijkse uitstapje naar een warm land niet bekostigd kon worden, nu de viering van het 75-jarig bestaan financiële voorrang werd verleend, weigerden negen Spartaan-spelers me dio februari nog langer voor het eerste elftal uit te komen. Trainer Stoffelen verklaarde zich solidair met de stakers en werd aan de kant gezet, het bestuurs lid De Oude schaarde zich eveneens ach ter de negen, trad af en mag op 28 arpil mee naar Portugal. Voor een trip van acht dagen, betaald door een aantal "sympathisanten", die de negen (die el ders nog altijd twee keer per week onder Stoffelen trainen) alsnog wilden laten vertrekken. Op de puinhopen die zijn achtergelaten strijden inmiddels de "achtergebleve nen" wanhopig tegen de naderende deg radatie. Het is een moedige, maar ver geefse strijd, die vrijwel zonder publiek moet worden gevoerd. De enige twee die hun clubliefde lieten prevaleren boven hun reislustigheid, Henny Steenmetzen Evert van de Linden kunnen het samen raapsel niet "binden" tot een echt team. Daarvoor zijn de voor de leeuwen ge worpen jongeren te onervaren, daarvoor handelen doelman Thomas en spits Joop van Gellekom (de vroegere doelman van het derde) te onbeholpen. Sinds het incident heeft De Spartaan in vijf wedstrijden dan ook niet meer ge scoord, zag het er twaalf tegengoals in vliegen. Slechts één punt kon in die tijd aan het totaal worden toegevoegd, maar dat werd wèl veroverd op koploper VUC. "Vandaar dat we toch gecon centreerd moesten blijven", sprak Gé- rard Désar. "We moesten in de eerste helft hun weerstand breken, sta je een maal voor, dan is het met ze gebeurd". In welke gemoedstoestand de spelers van De Spartaan dan komen te verkeren, bleek nadat UVS de knock out had toe gediend in een tijdsbestek van twee mi nuten. Tussen de veertiende en zes tiende minuut vonden Paul van Goozen (na een simpele, maar afgemeten aanval via Kantebeen-Van Seggelen en Verver) en Henskens (na een hoekschop van Van Goozen, doorgetikt door Zandbergen) 0-1 en 0-2 als resultaat van de eerste twee echte offensieve UVS-pogingen. Het lichte overwicht van De Spartaan ebde onmiddellijk weg; de moedeloosheid viel loodzwaar over het Amsterdamse team d at tegen beter weten in bleef vech ten. Sportief, maar öh zo onsamenhan gend en onbeholpen. Het enige gevaar moest komen van verde diger Ted Meyer, wiens strakke af standsschoten vlak over en naast flitsen, voor het overige was armoe troef. UVS hoefde zich nauwelijks druk te maken om in de zevende en zestiende minuut van de tweede helft op 0-3 (Van Segge len in de herkansing) en 0-4 (Bert Kort uit een strafschop, nadat Van Goozen was neergelegd) te komen en kon de res terende tijd leuk oefenen op combina tiespel. Zelfs toen dat werd gedaan be hoorde een veel hoger score nog tot de mogelijkheden.' De Spartaan kwam via Groepenhoff niet verder dan een bal op de onderkant van de lat en een inzet van Van Gellekom, waarna Hannaart op de doellijn redding moest brengen. Verder leek het erop alsof de Amsterdammers een "oorlog" voerden zonder geschut, een strijd die door de generaals allang verloren is ver klaard, maar door de soldaten tegen be ter weten in alsnog wordt voortgezet. Zei interim-coach Koot. ("Ik ben de vroegere begeleider van het tweede, maar ja iemand moest Het overnemen"): "Ach, we kunnen natuurlijk met tien man achterin gaan spelen, maar daar be gin ik niet aan. Als we dan toch moeten degraderen, gaan we met opgeheven hoofd". Kunnen ze de machine naar Portugal zien vliegen PAUL DE TOMBE Docos vecht zich uit degradatiezone LEIDEN - Met de 1-0 c ning op SC Lisse heeft derde klasser Docos het degrada tiegevaar weer even van zich af kunnen wenden. Ternau wernood overigens, want het afkeuren van de gelijkmaker, door scheidsrechter Van Ag- gelen, was een beslissing die beide ploegen in hoge mate verbaasde. Na een aanvankelijk gelijkop- gaande strijd, sloeg langza merhand de balans in het voordeel van Docos door. Steeds vaker kwamen de Leidenaars bij de individuele duels als winnaars uit de bus en vonden ze de zwakke plekken in de Lisser verdedi ging. Ton van Dinten, goed op schot, wist enkele malen ge vaarlijk tot het Lisser doelge bied door te dringen. Rond de 25ste minuut kogelde hij, bui ten bereik van doelman Kor- tekaas zelfs op de paal. Vlak voor rust had Jan van Pola- nen evenmin geluk, toen hij in het zijnet kopte. Geflat teerd voor SC Lisse keek Do- cos bij rust nog tegen een O-O stand aan. Ook in de tweede helft had Do- cos het beste van het spel. SC Lisse liet af en toe moedeloos het hoofd hangen, en kon op geen andere manier tegen stand bieden dan door over tredingen te maken. In de 60ste minuut oogste Van Din ten wel succes. Nadat aan vankelijk een kopbal van Jan van Polanen was gekeerd, schoot Van Dinten uit de re bound onhoudbaar in (1-0). Het maakte de Lissenaren wat feller. Zo fel zelfs, dat Jan van Polanen en Ruud Dobbe 25 minuten voor tijd beider», het veld moesten verlaten. Na een onstuimige ingreep van Van Polanen maakte Dobbe zich wat kwaad, waarop scheidsrechter Van Aggelen onverwacht de beide ploegen met tien man verder liet spe len. In het laatste kwartier leek Do- cos het conditioneel af te moeten leggen tegen de Lis- n, die zich toch nog doelkansen wisten te creee- ren. Laurens van der Voort bracht de Leidse defensie meermalen in moeilijkheden, onder meer toen hij de lat vond. Het maakte de ontmoe ting extra spannend, immers Lisse vocht voor de kam pioenskansen, terwijl Docos de degradatie trachtte te ont vluchten. Een vlucht die bijna mislukte. In de 88ste minuut schoot Laurens van der Voort schitterend raak. Doordat broer Ruud te vroeg juichte, werd het doelpunt wegens schreeuwen afgekeurd. Een beslissing die de scheids rechter, blijkens het opdrin gen van de SC Lisse sup porters na afloop, bepaald niet in dank werd afgenomen. ROLPH PAGANO Delfia-Teylingen 2-1 - De buitenspelval en het houtwerk waren Teylingens voornaamste tegenstanders in het duel bij Delfia. Het zwoegen van de Sas- senheimers werd niet be loond. In de 33ste minuut opende Delfia, via Gerard Blinker de score: 1-0. De Delftse vreugde was echter van korte duur. Binnen twee minuten had Ko van der Krogt de stand al weer gelijk getrokken. Na rust vocht Teylingen zo mogelijk nog harder voor de zege; zonder succes. De niet voor buiten spel afgefloten Teylingen- aanvallen liepen schipbreuk op de Delftse verdediging, of op het houtwerk. Ton de Mooy tilde Delfia uiteindelijk naar de overwinning, en bracht Teylingen daarmee weer een stapje dichter bij de degradatie. Hillegom-TOGB 1-1 - De of fensieve start van T.O.G.B. bracht al na ongeveer 15 mi nuten succes: 1-0. Kort na deze treffer liet de ploeg ech ter de teugels weer vieren, wat Hillegom in staat stelde het heft in handen te nemen. Tot het bittere eind hebben de Hillegommers op het doel van T.O.G.B. moeten beuken. Pas in de 40ste minuut van de tweede helft viel de gelijk maker. Een harde schuiver

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13