Rijsdorp de grote verrassing Parker, winnaar op punten. betaald Rijvers ziet niets in interland tegen Tunesië *"1Öim Uwhandschrift is eenParkerwaard. Twee titels Vriesekoop >Vogels verlaten het nest ^Qyóbercfen apart Degradant Telstar laat punt liggen in de Kuip PAGINA 12 MAANDAG 3 APRIL 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT UTRECHT - Bettine Vriesekoop (16), eerder dit seizoen al winnares van de Limburg-coupe, en Nico van Slobbe (26), houder van de NTTB-cup, waren gisteren inde Utrechtse Catharijnehal ook de sterksten tijdens de nationale tafel tenniskampioenschappen. Naast de titel in het enkelspel eisten beiden tevens 'n dubbelspeltitel voor zich op. SPORT SPORT SPORT SPORT Smaakmaker van het toernooi bij de heren werd echter Ronald Rijsdorp. De 17-jarige scholier uit Waddinxveen, vorig jaar nog fi gurerend in het B-toernooi waar hij in de tweede ronde werd uit geschakeld, drong zeer verras send door tot de eindstrijd. In de kwartfinale zorgde Rijsdorp al voor een surprise door Hans Lin- gen een halt toe te roepen (21-19, 21-16, 21-19) en in de halve finale stuntte de Avanti-speler door de regerende tienvoudige kampioen Bert van der Helm te wippen. Van der Helm, die zijn onverwachte EREDIVISIE NAC-Volendam 3-3 (2-1); 29. Storm 1-0, 30. Storm 2-0, 36. Bond 2-1, 65. Storm 3-1, 81. Molenaar 3-2, 85. Molenaar 3-3. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers: 8000. FC Utrecht-WV 1-1. (0-0.89. Flight 1-0, 90. Wolter 1-1. Scheidsrechter: Gans. Toe schouwers: 6.000. Ajax-NEC 6-1 (3-1). 2. Krol 1-0, 11. Lerby 2-0, 17. Meyer 3-0, 40. Marijnissen 3-1, 50. Meijer 4-1, 52. Tahamata 5-1, 60. Ling 6-1. Scheidsrechten Wellinga. Toeschouwers: 5000. Vatesse-FC Amsterdam 0-4 (0-0). 51Wetzel 0-153. Wetzel 0-2, 57. Stout 0-3, 72. Wetzel 0-4. Scheidsrechter Derks. Toeschouwers: 7.000. Feyenoord-Telstar 1-1 (0-0). 77. Kristiansen 1-0. 86. Staats 1-1. Scheidsrechter Van Et- tekoven. Toeschouwers: 7700. FC Twente-Sparta 1-0 (0-0). 73. Wildschut 1-0. Scheids rechten Thomas. Toeschou wers: 8300. AZ-PSV 1-1. (0-1). 31 René van de Kerkhof 0-1, 60. Spel- bos 1-1. Scheidsrechter Cor- ver, toeschouwers 24.000. Roda JC-Go Ahead Eagles 0-2. Scheidsrechter. Mulder. Toeschouwers: 6.000. Haarlem-FC Den Haag 2-0 (1-0). 1. Haar 1-0. 83. Wentink 2-0. Scheidsrechten Geurds. Toeschouwers: 5000. EERSTE DIVISIE De Graafschaj>-FSC 1-2 (0-0). 23. Engbersen 0-1, 57. Hutting 0-2, 89. Polko 1-2. Scheidsrechten Van Dijken. Toeschouwers: 2500. MVV-Groningen 1-0 (0-0). 76. Vosmaer 1-0. Scheids rechter Berrevoets. Toe schouwers: 9100. Cambuur-PEC 0-5 (0-2). 4. Steinvoort 0-1, 16. Hoekstra 0-2, 55. Goossen (eigen doel) 0-3, 76. Steinvoort 0-4, 83. Jans 0-5. Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers: 8200. Sportclub Amersfoort-Ex- celslor 0-5 (0-1). 44. Van Dig gelen 0-1, 65. Swancnburg 0-2, 75. Waslander 0-3, 88. Swancnburg (strafschop) 0-4, 90. Nijssen 0-5. Scheids rechter Van Swieten. Toe schouwers 800. Wageningen-FC Dordrecht: 2-1 (2-0). 11. Mcntmk 1-0, 35. Tollenaar 2-0, 76. Ooms 2-1. Scheidsrechter Ram. Toe schouwers 3500. Veendam-FC Vlaardingen 1-1 (0-0). 88. Molendijk O-l, 89. Swart 1-1. Scheidsrechter Klint. Toeschouwers: 1100. SW-Hecrenveen 3-2 (0-2). 8. Bosman 0-1, 34. Brumsma 0-2. 56. Huigen 1-2, 78. Peitsman 2-2, 82. Steenber gen 3-2. Scheidsrechter Se- vereins, toeschouwers 1500. Heracles-Willem 2 2-0 (2-0). 25. Bakker 1-0, 41. Van Dui ven 2-0. Scheidsrechter Bak ker, toeschouwers 2800. Eindhoven-FC Den Bosch 0-1 (0-1). 34. Wessel van den Bosch 0-1. Scheidsrechten Bosman. Toeschouwers: 4700. UTRECHT - De Nederlandse ta feltennisploeg die op 6 april de laatste wedstrijd in de Europese Superliga tegen Engeland speelt bestaat uit Nico van Slobbe, Bert van der Helm en Sandra de Kruijff. Bettine Vriesekoop heeft zich niet beschikbaar ge steld. nederlaag zelf afdeed met "on derschatting", verkeerde tegen de als een leeuw vechtende Rijs dorp, zonder het zelf te willen aanvaarden, constant in gevaar. In vijf games verspeelde Van der Helm de kans op prolongatie van zijn titel: 21-13, 15-21, 21-7, 20-22, 19-21. Rijsdorp, die Van der Helm (even als trouwens Lingen) voor de eerste keer in zijn carrière ver sloeg rook in de vierde game zijn kans en beet zich vast in zijn prooi. Geconcentreerd spelend en zonder ontzag voor de reputa tie van Van der Helm kwam Rijs dorp winnend achter de tafel vandaan. Ook in de finale tegen Van Slobbe weerde de pupil van Gerard Bak ker zich knap. Tot eenzelfde krachttoer als tegen Van der Helm was hij echter niet in staat. De eerste twee games verloor Rijsdorp (21-8 en 21-18). Winst in de derde (18-21) bracht even hoop, maar na een gelijkop- gaande vierde game trok Van Slobbe met 21-17 toch zijn tweede nationale titel (in '75 on derbrak hij de zegereeks van Van der Helm) naar zich toe. In het herendubbel veroverde Van Slobbe samen met Van der Helm zijn tweede titel. Hans van der Broek en Hans Lingen werden met 15-21, 21-15 en 21-12 naar een tweede plaats verwezen. Bij de dames was er opnieuw niemand in staat de suprematie van Bettine Vriesekoop te door breken. De Hazerswoudse won het enkelspel zoals zij wilde. Slechts één game moest zij af staan. Per traditie ging die naar Sonja van Weelderen, die in de halve finale evenwel geen se rieuze bedreiging vormde: 21-10, 21-10, 18-21 en 21-8. In de eindstrijd versloeg Vriese- Bettine Vriesekoop koop haar Leidse dubbelspel partner Sandra de Kruijff met 21-14, 21-12 en 21-16. Ook daarin geen problemen voor Nederlands sterkste speelster voor de ko mende tijd. De Kruijff, die zeer verdienstelijk, maar niet zo op zienbarend als Rijsdorp, tot de fi nale was doorgedrongen, toonde zich tevreden in de schaduw van Vriesekoop. Haar victorie lag in de aanloop naar de slotpartij. De Scylla-speelster leverde een goede prestatie door in de kwart finale Marian van der Vliet op overtuigende wijze te verslaan. In vier games (21-17, 16-21, 21-18, 21-17) werkte de 17-jarige Leidse zich de halve eindstrijd in, waarin zij totaal geen moeite met een uitgebluste Judy Williams had: 19-21, 21-12, 21-9, 21-17. Het werd voor Sandra de Kruijff, die zich zo langzamerhand de tweede speelster van Nederland WERKENDAM - In de eersteklasse-ontmoeting Kozak ken Boys-IJsselmeervogels ont braken bij de Spakenburgse for matie drie vertrouwde krachten: Evert de Graaf, Jan Vedder en Aalt Kok. Die spelers hebben besloten zich niet langer voor het eerste team beschikbaar te stellen, nu trainer Pierre Stevenaart geen nieuw contract bij de Spakenburgse club zal afsluiten. Stevenaart is tot dit besluit geko men, nadat vier van de negen be stuursleden van die vereniging de wens te kennen hadden gege ven dat er voor het komend seizoen een andere oefenmeester zou worden aangetrokken. Voor Stevenaart was één en ander aanleiding om zijn consequenties uit de gang van zaken te trekken en zijn vertrek aan te kondigen. Uitgerekend op het moment, dat de rust - door de benoeming van nieuwe trainer Evert Mur- leek te zijn weergekeerd, kondigden bo vengenoemde drie spelers aan, dat ze voor het komend seizoen niet meer in het roodwitte shirt wensten uit te komen. Het nemen van dat besluit werd vo rige week nog versneld door het feit, dat Bram de Graaf had ge weigerd een trainingsoefening samen met Aalt Kok en Jan Ved der uit te mag gaan noemen, toch goede dag. Met Bettine Vriese koop zegevierde zij namelijk in het damesdubbelspel. Judy Wil liams en Marjan Wagemakers vormden geen obstakel van enige betekenis: 21-9 en 21-16. In het gemengd dubbel miste Be ttine Vriesekoop de trilogie. Zij bereikte samen met de 15-jarige Scylla-speler Patrick Swier de fi nale. Swier, die vier maanden geleden een A-licentie kreeg en onlangs adspirantenkampioen van Nederland werd, speelde voor de eerste maal in het A-toer- nooi mee. Het nieuwe duo deed het zeer knap, maar kwam in de eindstrijd tegen de routine van Sonja van Weelderen en René Hijne juist iets tekort voor de ti tel. In drie games zagen zij de be ker aan hun neus voorbijgaan: 18-21, 21-19, 21-19. WIM VAN WANROOY ALKMAAR - PSV-trainer Kees Rijvers heeft enige uren voor de wedstrijd AZ-PSV zijn kandidaat internationals te verstaan gegeven dat hij ze liever niet met de oranjese lectie naar Tunesië ziet vertrekken. Er valt in dit stadium van de competitie met de beste wil van de wereld niets zinnigs meer over Feyenoord te zeggen. Ik heb gisteren tegen Telstar lekker in het zonnetje gelopen en had zelfs nog tijd om naar de lichtreclame van het stadion te kijken. Ik las, dat er nog 7700 mensen waren komen kijken. Dat was in ieder geval nog een meevaller. Voor de rest was die wedstrijd ri hopeloze toestand en lijkt het mij maar beter er het zwijgen toe te doen WIM RIJSBERGEN V/oensdagavond speelt het Neder lands elftal in Tunis een vriend schappelijke wedstrijd tegen Tu nesië. Een duel dat de KNVB ziet als voorbereiding op de komende finaleronden van het wereld kampioenschap in Argentinië. Voor Rijvers hoeft deze wedstrijd helemaal niet meer. Tijdens de tactische bespreking van PSV in Zaltbommel kwam Rijvers voor het eerst en zeer on verwacht op de proppen met zijn visie. Een mening die zowel de gebroeders Van de Kerkhof als Adrie van Kraay hogelijk heeft verbaasd. Adrie van Kraay ver reweg de meest spraakzame van het drietal zei: 'Ik ben het wel met Rijvers eens dat die wedstrijd zeer ongelegen komt. We hebben meer aan ons hoofd. Over an derhalve week de return tegen Barcelona en zaterdag a.s. spelen we tegen Twente. Maar verder ben ik het niet met Rijvers eens. We hebben A gezegd dus zeggen we B. Ik praat nu alleen over me zelf. Ik ga zeker mee naar Tune- Ook de gebroeders van de Kerkhof zien er geen heil in om de KNVB een bedankbriefje te sturen. Willy; "Ik ben prof dus ik speel". Addy Brouwers (32), sinds tien jaar linkerspits van NAC, heeft besloten een punt achter zijn be taalde voetballoopbaan te zetten. De Bredanaar, die dit seizoen door verschillende blessures erg veel op de bank heeft gezeten, vindt dat zijn werk - hij is onder wijzer - met het betaalde voetbal steeds moeilijker te combineren De kans is groot dat FC Utrecht zijn Joegoslavische doelman Is- tatov aan het eind van dit seizoen zal verliezen. Tussen hem en het bestuur van Utrecht zijn proble men gerezen over een verlenin- ging van zijn contract. Istatov die zijn eisen enorm opgeschroefd heeft werd zaterdagavond in een thuiswedstrijd tegen VVV niet opgesteld. De jeugdige Van Breukelen verving hem. Uiterlijk woensdag denkt Martin Jol zijn handtekening onder een tweejarig contract bij Bayern München te zetten. Zaterdag be reikten FC Den Haag en Bayern München via makelaar Janos Bekeffy overeenstemming (Bayern betaalt inclusief het handgeld zes ton), maar Jol zelf zegt dat er nog enkele puntjes ge regeld moeten worden. Jol "Weliswaar ga ik er vanuit dat ik volgend seizoen in Duitsland ROTTERDAM - Feyenoords lij densweg duurt nog steeds voort. Langzaam handgeklap en een door vak S uit volle borst gezon gen „Slaap, kindje, slaap" bege leidden gisteren de spelers, die tegen Telstar zo erbarmelijk stumperden, dat de allang gedeg radeerde Velsense formatie niet eens ten onrechte zowaar met een 1-1 gelijkspel naar huis kon te rugkeren. „En eigenlijk moet ik nog kwaad zijn, omdat we hier een punt hebben laten liggen", riep trainer Mircea Petescu na afloop vol ledig serieus uit. Inderdaad, de tijden zijn in de Kuip wel heel erg veranderd. Hoewel Feyenoord alleen in theorie nog kan degraderen werd de aangekondigde ver jonging toch maar zeer ten dele ten uit voer gebracht. UEFA-doelman Joop Hiele stor.d onder de lat voor Eddy Treytel en de weer genezen Tommy Kristiansen mocht opdraven als linker spits, maar de andere youngsters bleven aan de kant. Brard, Melis, Ridderhof en Van Til speelden za terdag wel mee in het C-team dat kam pioen kon worden maar van Volendam een gevoelige afstraffing (0-4) kreeg. „Bo vendien", sprak Boskov berustend, „we ten we wel wat we aan ze hebben, want ze hebben allemaal wel eens een kans ge had". En met een wanhopig armgebaar „Meer dan wat vandaag speelde, heb ben we niet". Risicoloos Ogenschijnlijk een weinig florissante toe komst derhalve voor Feyenoord, want dit team was nauwelijks vooruit te branden. Qua gretigheid sprong er buiten - uiter aard - Wim Jansen alleen Michel van de Korput uit, waardoor Feyenoord de rech terflank veelvuldig penetreerde, zonder echter tot creatieve ïdeeen te kunnen ko men. Het bleef bij risicoloze passes en tempoloos voetbal, waarbij de veelvul dige hoge voorzet nauwelijks als een ver rassing kwam voor libero Henk Medik en gelegenheidsvoorstopper Rogier Krone. Petescu: „Het verschil tussen ons en Feyenoord was dat wij een stuk of vijf uit gespeelde kansen hebben gehad, terwijl het bij Feyenoord uit rommelige s moest komen". Feyenoord vermorste die mogelijkheden echten Wim Jansen, Tommy Kristiansen en Benny Wijnstekers zagen hun inzetten door Jan Nederburgh gekeerd, terwijl Ri chard Budding (veel aan de bal, maar zon der initiatieven) voor open doel te hoog mikte. Hetzelfde had Kees van de Kerk- hoff al gedaan aan de andere kant, waar Joop Hiele contra Hendriks en Staats ook nog eens een blunder van Aad Mansveld moest corrigeren. „We hadden er zeker vier, vijf moeten ma ken, maar dat kunnen we pas als het doel twintig meter breed is", klaagde Boskov, die in de rust Budding door Nico Jansen verving. „Richard wilde bij de war- ming-up naar de kleedkamer. Was weer eens in het militaire elftal geblesseerd ge raakt. Maar hij moest van mij toch spelen: de blessure zit boven en niet in z'n enkel", onthulde de trainer, die later ook nog eens falende Rene Notten inruilde voor Wim van Til, hoewel ook hij besefte dat vrijwel het complete elftal voor vervanging i- n aanmerking kwam. Leuk Nadat Nico Jansen een buitenspeldoelpunt had gescoord en later ten onrechte geen strafschop meekreeg, toen Kroene hem uit balans had gebracht (Van Gaal en Bi- schot werkten daarna de bal bijna in eigen doel) werd het zowaar bijna nog even leuk. Stam vuurde te gehaast in het zijnet na een tweede blunder van Mansveld, Kees van de Kerkhoff verdween na het weg trappen van de bal in het boekje van ac ceptabel leidende Van Ettekoven en Kris tiansen schoot na 31 minuten 1-0 binnen na een voorzet van Gerard van der Lem („Het enige goede, geloof ik, wat ik van daag heb gedaan") en een afgeketst schot van „onzichtbare" Willy Kreuz. Het gehandicapte Telstar, dat ondanks de blessures van Kraal, Van Oorschot en Van Essen, voortdurend drie frontsoldaten voorin hield, kwam vier minuten later al langszij. Fred Bischot zette vanaf de ach terlijn voor, waarna Gerard Staats met medewerking van Hiele voor gerechtig heid zorgde: 1-1. Boskov, triest: „Feyenoord? Een elftal zonder motiva- speel, maar eerst wil ik volledige zekerheid. Momenteel heeft Bayern twee buitenlanders. Daarvan zou er één - of de Joegoslaaf Ollak öf de Turk Onau - verkocht worden. Maar je weet het nooit, dus wil ik weten - in de Bundesliga mogen maar twee buitenlanders per club uitkomen - wat er ten aanzien van de pre mie gebeurt wanneer Bayern straks eventueel over drie buitenlanders beschikt en ik door wat voor reden ook niet in de basisopstelling sta." Sparta overweegt een mondeling onderzoek aan te vragen bij de tuchtcommissie van de KNVB naar aanleiding van de gele kaart, die Pim Doesburg in de wedstrijd tegen FC Twente van scheids rechter Ben Thomas kreeg voor gehouden. Het Sparta-bestuur is evenals Doesburg van mening dat de doelman niet de intentie had om Thoresen ten val te bren gen. Doesburg: "Thoresen beaamde dat later zelf. Is natuur lijk aardig van hem, maar daar heb ik niets aan. Ik heb liever dat hij die gele kaart van me over neemt". Thomas rapporteerde op het wedstrijdformulier "wegens het neerleggen van een tegen stander". "En dat", zegt pen ningmeester Floor Bouwer, „komt nogal zwaar over. Ook na het zien van de tv-beelden. We hebben besloten te wachten met het aanvragen van een monde ling onderzoek tot woensdag avond". Het bestuur van Feyenoord gaat zich binnenkort buigen over de plannen om een voetbalschool te stichten. Het ligt in de bedoeling deze school met ingang van vol gend seizoen te beginnen. Feyenoord zal daar al de talenten in onderbrengen, die rijp worden geacht voor een toekomstige car rière als voetbalprof. Er wordt reeds begonnen met junioren vanaf twaalf jaar. Feyenoord heeft Arie Pieneman gevraagd de leiding op zich te nemen. De oud-voetballer van Fortuna'54 werkt al een jaar voor de sta dionclub. tie". FRED IVENS ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering. Voor uw hoogstpersoonlijke handschrift. Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 41055. SPORTTOTO Toto X 2_ 3 AZ'67-PSV X Twente-Sparta Haarlem-Den Haag x Ajax-NEC x Utrecht-WV 2 Vitesse-Amsterdam NAC-Volendam Feyenoord-Telstar I x Roda JC-Eagles x Cambuur-PEC E MW-Groningen s? Heracles-Willem II Eindhoven-Den Bosch 2 WESTDUITSLAND De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 15-23-25-28-47-48. Reservege- taL 16. SUPERTRIO De Quick Silver S-prijs gelopen op Duindigt: 1 nummer 11 (Micky); 2. nummer 6 (Nilsson B7; 3. nummer 9 (Nanouk). Niet gestart nummer 3 (Nora H). Uitbetaling: 183,10.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12