Wallaart:9 Collins geen kruit gewa9 ZUIDERKWARTIER GRIJPT DE LAATSTE STROHALM Saturnus kan titel bijna niet meer ontgaan Gezocht: aardige sponsor PI Leiden walst over Punch heen MAANDAG 27 FEBRUARI 1978 SPORT" DELFT - Parker Lei den heeft zich zater dagavond tegen ieders verwachting geweldig hersteld van de nederlaag tegen Nat.Ned.Donar. Zon der de tegen Donar geblesseerde geraakte Sid Bruinsma bena drukten de Leide- naars tegen aartsri vaal Punch hun klasse. Elf jaar spelen in de eredivisie heeft Leiden nooit eerder zo'n grote zege op de Delftse ploeg ge bracht: 89-111. Het verschil is zelfs nog veel groter geweest want halverwege de tweede helft zette de uitblin kende Peter Paulides zijn team op een voorsprong van niet min der dan 33 punten: 63-96. Punch was helemaal stuk gespeeld, ver slagen zaten de spelers aan de kant terwijl er in het veld niet meer geknokt werd. Leiden was en eigenlijk voor het eerst ook in de breedte superieur. De wissels van Henny Blom, die dit seizoen nog niet zo vaak gewisseld heeft als zaterdag in Delft, betekenden geen verzwakking. Verslagen merkte Punch-coach Han Wallaart na'afloop op dat te gen Arthur Collins in zijn bla kende vorm van zaterdag geen speler is opgewassen. Arthur Collins werd woensdag door Do- nar in toom gehouden, in Delft was hij onhoudbaar. Uit alle hoe ken van het veld knalde hij de ballen door de ring (schot 18 uit 29 is 62 percent, plus vrije worpen 12 uit 14 en 12 rebounds) en ook verdedigend was hij niet te klop pen. Collins stond niet alleen, Mitchell Plaat zette zijn uitste kende prestaties van de afgelo pen weken ook tegen Punch voort. Stuwend, baan brekend, goed schietend (11 uit 18) en vooral ook in de rebound (7) na drukkelijk aanwezig. Naast het goede werk van Vic Bar- tolome en Harry Kip (beiden 16 rebounds) was het presteren van Peter Paulides toch het aller grootste winstpunt voor Leiden. Van Henny Blom is bekend dat hij zijn bankspelers weinig kan sen geeft, maar door het grote aantal blessures (Weemhoff, Leysner, Plaat, Bruinsma, Kop) van de afgelopen weken moest hij toch een beroep doen op de "bank". Tony Lamping toonde tegen Donar al dat het dan hele maal niet slecht gaat en Peter Paulides, al opvallend tegen RZ. maakte aan de fabel voorgoed een einde. Blom kan niet meer om Paulides heen. Paulides scoorde 15 punten (6 uit 11,3 uit 3 vrije worpen), lokte op een belangrijk moment twee per soonlijke fouten uit van Geerten Rijks en liet Punch-Amerikaan Billy Taylor geen centimeter ruimte. Han Wallaart van Punch: "Wij hadden even hoop toen Plaat als verdediger van Billy al snel drie p's kreeg. Toen nam Paulides het over en kreeg Taylor helemaal geen ruimte meer. Paulides zat er bovenop." Peter Paulides scoorde zaterdag de meest markante punten, de eerste voorsprong kwam achter zijn naam (6-8), de eerste keer dat Leiden een voorsprong van tien punten kreeg (20-30) en na rust de uitbouw naar twintig (61-81) en 33 (63-96). Terecht dat het veel- Dubbele winst van Y-Stars dankzij Strong In de eerste helft werd al duidelijk, dat Saturnus op wraak belust was. al kon de formatie van trainer Cor Brouwer toen nog re delijk bijblijven: 11-8 voor de roodwitten. Na tien minuten in de tweede helft was het echter gebeurd met de tegenstand van HVV. Het regende breaks, die vrijwel allemaal werden verzil verd. HVV moest tenslotte met een forse nederlaag genoegen nemen. Door deze overwinning en met nog twee wedstrijden te gaan kan Sa turnus de promotie naar de eerste klasse bijna niet meer ontgaan. Zeker nu het team met de week beter gaat draaien. In de regio nale eerste klasse speelde Fore- Maastricht in finale gewichtheffen EIJSDEN - Na LKV De Spartaan en Breda heeft Maastricht zich zaterdag geplaatst voor de finale van de Nederlandse, club kampioenschappen gewichthef fen die op 11 maart in Nijmegen gehouden worden. Maastricht versloeg in het beslissende duel landskampioen Helios Sim- pelveld. Een verrassende overwinning van Maastricht, dat voor het eerst in zijn bestaan doordrong tot de fi nale. Toch zat het een beetje in de lucht, dat dit zou gebeuren, want na het eerste competitieduel ge wonnen te hebben, verloren de zuiderlingen maar net aan de tweede confrontatie (car naval De beslissingswed strijd viel duidelijk uit in het voordeel van Maastricht, dat on der aanvoering van de ge broeders Beckers afrekende met de gevestigde namen. LEIDEN - VAK Stars heeft gister avond voor een honderdtal toe schouwers de vriendschappe lijke wedstrijd tegen de zoge naamde "Leiden All Stars" met 89-75 gewonnen. Het was de tweede ontmoeting van het af gelopen weekeinde die de Leidse lijstaanvoerder van de eerste di visie winst opleverde. Zaterdag klopte VAK in Amsterdam het team van ex-Leiden speler Paul Rudy van Eijck over die winst: "We hebben ons hersteld van de be kernederlaag tegen Boetiek Wa terloo. Als we vorige week net zo goed hadden geschoten als nu te gen Mosquito's hadden we die bekerwedstrijd gewonnen". Te gen de All Stars kwam V/Stars vooral in de eerste minuten in moeilijkheden. Toen liepen de systemen bij de selectieploeg nog redelijk: 20-8 na zeven minuten. Pas in de laatste drie minuten voor de rust zorgde met name Lace Strong dat de achterstand teniet werd gedaan (39-42, 40-42). Na de hervatting ging V/Stars door en via 47-69 en 60-86 werd het uiteindelijk 75-89 voor V/Stars. Lace Strong scoorde 30 punten, John Raan 23. koppige Leidse publiek met ova ties de enkele malen dat Blom zijn jongste basisspeler wisselde begeleidde. Het bleef overigens niet bij goed spel van Paulides alleen, de zo vaak verguisde Peter Kop speelde bijzonder nuttig terwijl ook de even getestte Roy Leysner en Wim Weemhoff Punch weinig kans gaven. Punch-coach Wallaart prees de Leidse verdediging die Punch weinig goede schotkansen over liet. Jimmy Woudstra was onvindbaar, Tavlor werd zoals gezegd goed in bedwang gehou den door Paulides en Jackson is te nukkig om tot aanvaardbare prestaties te komen. In die misère was er voor de overige spelers ook weinig eer te behalen en zo kon het gebeuren dat Punch na een redelijke eerste helft (rust 45-59) na de hervatting binnen enkele minuten van het veld werd geveegd. Punch bleef dankzij Toon van Helf teren tot de vijfde minuut op ge lijke voet (16-16), en had na elf minuten (28-32) nog steeds aan sluiting. De slijtage liet zich door de inspanningen van Collins die zijn a cties met een dodelijk schot afrondde aan het einde van de eerste rondgang aanzien. Woudstra bleef maar sukkelen en ook Jackson en Van Helfteren verloren hun strijdlust. Een kleine opleving in de eerste mi nuten van de tweede helft haalde niets uit, integendeel Leiden achtte toen de tijd rijp om ver nietigend uit te halen. Van 61-75 sprong de stand naar 66-98 en pas toen nam het team, tot woede van blom, gas terug. In die tussentijd had Leiden het vrij unieke feit beleefd dat er vijf "echte" Nederlanders op de plankier stonden. Het eindsig naal kwam bij 89-111. Scores: Collins, 48. Plaat 22. Paulides 15. Bartolome 12, Kip 8. Kop 4. Leysner 2. Bij Punch: Tavlor 22, Jackson 18, Woudstra 14, V. Helf teren 12. HANS JACOBS LEIDEN - De heren van Sanocel/Saturnus hebben gisteren in de Vijf Meihal nietalleen hun koppositie in de afdelings tweede klasse weten te handhaven, maar tevens revanche genomen op de ploeg die hen als enige in deze competitie een voet dwars wist te zetten: HVV'70. Op een wijze die geen enkele twijfel liet bestaan omtrent het krachtsver schil werden de Voorschotenaren met 25-14 afgedroogd. r Hans Swaan wordt door een HVV-speler onreglementair ajgestopt. Saturnu DELFT - Voor de derde keer in vier jaar hangt het leven van de Delftse basketbalclub Punch aan een zijden draad. Op 8 maart dient een kort ge ding, waarin Punch eist dat sponsor Cottonhouse zijn fi nanciële verplichtingen je gens de club nakomt. On- denks een niet getekend con tract meent Punch sterk te staan om dat er reeds verre gaande principe-afspraken zijn gemaakt, waarover in aan te voeren correspondentie wordt gerept. Cottonhouse had in de nog te tekenen sponsor-overeen komst de bepaling opgeno- dat de komst als ontbonden kan be schouwen op elk gewenst ogenblik. Met een dergelijk contract zou Punch in feite zijn doodvonnis tekenen. De sponsor zette zijn wensen kracht bij door slechts 60.000,- van de inmiddels ver schuldigde twee ton aan Punch over te maken. De spelers hebben besloten han gende het kort geding te spe len voor een deel van de re cette, hetgeen zeker voor het trio Taylor, Jackson en Woudstra niet makkelijk zal zijn. Inmiddels is het conflict verder verscherpt nu Cottonhouse zich op het standpunt stelt dat er in het geheel geen spon sor-overeenkomst is. Punch is het gebruik van de han delsnaam en merknaam (de ploeg speelde onder de naam "Tripper Jeans") verboden. Tegen Leiden speelden de Delftenaren zaterdagavond in blauwe shirts rts zonder op druk. Een reclamebord met de tekst "Gezocht een aar dige sponsor" stond op de plaats waar tot afgelopen dinsdag de borden van de Weesper firma te vinden wa ren. Punch schermde zater dag met een perscommuni qué van Cottonhouse (van 2C oktober 1977) waarin na drukkelijk werd gesteld dat met Punch een sponsor-over eenkomst was gesloten voor een periode van drie jaar. Dat die overeenkomst nooit is ge tekend heeft te maken met de haast waarmee alles is ge schied. Eerder had Punch ernstige problemen met Raak en Pioneer. HANS JACOBS holte tegen EBHV een be duidend betere wedstrijd dan destijds in Breda het geval was. Desondanks verloren de Voor- houtse dames opnieuw, zij het met slechts een doelpunt ver schil: 14-13. Met die twee punten kreeg EBHV trouwens wel wat teveel van het goede. Eén minuut voor tijd, bij de stand 13-13, kreeg EBHV bal bezit toen een fel spelend Fore- holte de zaak wilde forceren. Het fortuin lachte Breda toen toe, want de geblokte bal (Lenie van Beek) verdween nog juist achter doelvrouwe Carla van der Zalm. Foreholte had trouwens de ge hele wedstrijd tegen een achter stand aangekeken, maar kwam, vooral door treffers van Hannie Boskamp, uitstekend terug. Mede daarom kwam die „lucky" treffer in de allerlaatste minuut hard aan. Inde derde klasse wist het leidende HVS zijn voorsprong van drie punten op Westlandia te behou den door Velo met 13-19 te klop pen. Na een 8-5 voorsprong bij rust liep HVS in de tweede helft, door treffers van Ank van dei- Bosch (totaal 7) en Lenie van der Bosch (5) uit naar 13-9. Jong Ade kan niet zonder spel- maakster Helma van der Geest, dat bleek nog eens in het duel te gen Northa. De geblesseerde aanvalsleidster moest lijdelijk toezien hoe de Noordwijker- houtse dames vooral na rust de toon aangaven. Na een 3-1 stand liep Northa in de tweede helft gemakkelijk uit naar 9-2. Kampioen MMO had in de derde klasse geen centje moeite met de oude glorie van Hellas. De Hoogmadese heren liepen na de hervatting uit naar 21-13. Bij rust stond het al 11-7. Gerard Elsgeest en Gerard Goemans scoorden elk vijf treffers. Olympia promoveert ook naar de tweede klasse. Via een 25-9 zege op AHC 3 behaalde Olympia het kampioenschap. De heren van Northa komen volgend seizoen ook uit in de tweede klasse, maar dit team degradeerde. De dames van NIO verloren van Odis: 4-5. LEIDEN - De competitie in de overgangsklasse C heeft een bij zonder spannend slot gekregen. Met voor Leiden de vervelende consequentie, dat Zuiderk wartier met OWO, Koog Zaan dijk en Sperwers een nacompeti- tie moet spelen. Een dag eerder kwalificeerden de Danaïden en De Algemene zich opnieuw voor de overgangsklasse, omdat OWO en MIK verloren. De Da naïden liet niets aan het toeval over en won knap van KVS, ter wijl De Algemene in een fraai duel net van kampioen Pams verloor (14-12). Fides Pacta ver sloeg het Zuiden. TOP bleef eersteklasser ten koste van Kin derdijk en Fluks werd royaal tweedeklasser door winst op Weidevogels 9-2). Zuiderkwartier-Koog Zaandijk 9-9 (6-5) Zuiderkwartier en Koog Zaandijk zullen elkaar nog een keer ontmoeten, als gevolg van de puntendeling in het onder linge duel op de laatste competi tiedag. Het verlies van OWO en Sperwers voorkwam voor beide teams erger. Dat deed ook arbiter Deighton voor Zuiderkwartier door twee minuten voor tijd een slrafworp van Koog Zaandijk te annuleren wegens lopen! Sen sationeler kon het al niet, hoewel ook de voorafgaande speeltijd bol stond van de spanning en opwinding. Wat te denken van de aanvanke lijke 4-1 voorsprong van Zuiderkwartier. In een dergelijk belangrijk treffen (de winnaar zou veilig zijn) toch een ideale uitgangspositie, maar Zuiderk wartier kwam niet verder. Het grote legioen Zaanse supporters ging zich roeren. Rondom de rust (6-5) was K.Z. al dicht in de buurt van de Leidenaars, die het eerste kwartier na de pauze "vastzaten". K.Z. nam in dat tijdsbestek zelfs de leiding over (6-7) en vanaf dat moment werd het een zenuws lopend duel met wisselende kan sen (8-7 en 8-9). Een strafworp door Jim v Daim. koelbloedig benut, werd met de geschrapte K.Z. strafworp Zuiderkwartiers (voorlopige) redding. Doelpun ten: Jim v Daim (3), Dirk Jan de Kreek (2), Carla Akse (2), Ineke de Hertog en Els Lai dee. Pams-De Algemene 14-12 (8-7). Op nieuw heeft De Algemene zich op het laatste moment "gered". De blauwwitten hebben het zich in hun negende overgangsklas sejaar niet gemakkelijk gemaakt. Vier punten verlies tegen het uit eindelijk gedegradeerde MIK stelden de Leidenaars voor de zware opgave om uit de laatste 3 wedstrijden tegen de eerste 3 van de ranglijst de ontbrekende pun ten te vergaren. Met het con stante verlies van MIK, lukte dat en daardoor was de ontknoping tegen kampioen Pams niet meer van importantie. Het verhin derde de Leidse ploeg niet om eindelijk eens vrijuit te spelen en toen bleek dat men toch tot heel wat beter spel in staat is, dan de afgelopen competitie werd ge toond. Op een gegeven moment leidde De Algemene zelfs met 5-7, maar vlak voor rust passeerde Pams alsnog zijn tegenstander. Na rust een minder hoog tempo in de benauwde sfeer van de Steenwijklaanhal, waar De Al gemene tot vlak voor tijd kansrijk was (13-12). Twee minuten voor tijd besliste Pams de strijd. Na rust verving Greet Verlind Joke Stouten. Doelpunten Wim v Vliet (4), Hen Rusman (3). Ruud v Vliet (2), Aad Rusman (2), Janny v Iterson. Fides Pacta-IIet Zuiden 8-7 (3-3). Met als invalsters voor Diet Rijs- bergen en Joke Noordervliet (wintersportvakantie). Hanny Piket en Marleen Louwrier, kwam Fides Pacta tegen het reeds gedegradeerde Het Zuiden moeilijk op gang. De eerste 10 minuten waren voor Van Ker- kum c.s., die vlot met 0-2 de lei ding namen en zelfs een straf worp misten. Ruud Niesing hielp Fluks in de verdediging tegen Weidevogels. De Nuordwijkers werden kampioen. zijn ploeg met zuiver gerichte af standschoten over die, met veel plaatsfouten ontsierde, beginfase heen. Spectaculair waren weer wel de openingsminuten van de tweede helft (begonnen met 3-3), die evenzovele goals als de gehele eerste helft te zien zouden geven, gelijkelijk verdeeld over beide teams. Fides Pacta verspeelde een 5-5 voorsprong. Na een ge miste strafworp (v Kerkum) moest Het Zuiden toezien, hoe Brakel weer eens een beslissende rol speelde met 2 treffers. Het Zuiden deed er toen nog negen minuten over de achterstand tot 1 punt te reduceren. Doelpunten: Hen Brakel (2), Ruud Niesing (3), Dik Onderwater (2), Yvonne Neuteboom. KVS-De Danaïden 10-12. Het ver lies van OWO eerder op de (za- ter)dag haalde alle spanning weg uit dit duel, dat nu uitgroeide tot een ontspannen partij korfbal, waarbij De Danaïden een prach tig slot aan dit seizoen maakte. door KVS in eigen huis een ne derlaag te bezorgen. Voor KVS, dat geen kampioen meer kon worden, een onfortuinlijk slot aan het verrassende seizoen. Slechts één keer hadden de Scheveningers een voorsprong (1-0), maar daarna heeft De Da naïden bewezen terecht de laatste 5 wedstrijden ongeslagen te zijn gebleven. KVS werd weg gespeeld, zoals regelmatige tus senstanden als 2-6,3-7, en 5-9 vol doende in cijfers brachten. Na 6-10 volgde echter een Leidse in zinking, die lang genoeg duurde om KVS dichterbij te laten ko men, maar op tijd (8 min. voor tijd) bij 9-10 herstelde De Danaï den zich. Doelpunten: Aad v Nierop (4)-vervangen door Devi- lee- Gerard Nap (3), Trudy Nap, Cees Christiaanse (2). Elly v Spelden, Hans v d Leek. TOP-Kinderdijk 14-12 (8-5) Een volle sporthal Wasbeek is kenne lijk de entourage, die TOP nodig heeft om te presteren. De met routiniers Wilma Kuhn en Dirk Meyer, verder jeugdige formatie was in het alles beslissende duel tegen Kinderdijk na de twee goals van Wilma Kuhn (3-1) zo oppermachtig, dat het vrijwel de gehele wedstrijd vrijuit kon spe len. Kinderdijk dat moest winnen om niet te degraderen, was hal verwege de strijd eigenlijk al ver slagen. omdat het toen al regel matig met achterstanden van 4 punten geconfronteerd werd. Na rust was de conditie van TOP niet meer toereikend, maar het slotof- fensief van Kinderdijk was niet doeltreffend genoeg. Doelpun ten: Wilma Kuhn (4). Dirk Meyer (4), Kees v Vliet (3), Ineke, Ilse en Jacqueline Westerbeek. Pernix-Excelsior 6-9 (2-5) Het af scheid van Pernix uit de eerste klasse tegen het als tweede geeindigde Excelsior, was een futloos geheel. De Delftse ploeg, gecoached door de vermaarde arbiter Schreuder- die gisteren zijn laatste micro-hoofdklas seduel floot- was niet veel beter, maar schoot minder slecht. Via 1-5 kwam Pernix nog éénmaal dichterbij (4-5), maar op tijd nam Excelsior -weer het initiatief. Doelpunten: Jan v' Seggelen, Janco Breedveld, Wil v d Kooy, Liesbeth Brokaar (2), Chris Knock. ONS EILAND-HSV 13-7 (5-3. Ons Eiland besloot de competitie net zo overtuigend als het begon nen was, alleen was het tus senliggende gedeelte minder po sitief. HSV, dat nu met Kwiek een degradatiewedstrijd moet spe len, was afgezien het eerste ge deelte van de eerste helft kans loos tegen de dadendrang van Ons Eiland, voor wie Olga Soudan, Patrick Vera (5), Rob Hasselbach (3), Huib Hasselbach (2), Coby Deegenaars en Julia Arnoldus scoorden. Fluks-Weidcvogels 9-3 (4-2). Pas in het laatste kwartier was Fluks bevrijd van nervositeit, want daarvoor werd tegen de deg radant erg krampachtig ge speeld, hoewel de ruststand al in Noordwijks voordeel was. Na 5-3 kwam Weidevogels er niet meer aan te pas. Fluks speelde zich ontspannen naar de champagne, de bloemen en de tweede klasse, en daar had het als meest con stante ploeg het meeste recht op. Doelpunten: Tineke Verloop, Jan Verloop (2), Frank Dijkstra, Leny v d Plas (2) Corry Schelvis, Peter v d Berg en Ditte v d Meulen. KVR-KNS 10-4 Het requiem voor KNS. Microkorfbal in KNKV verband is voorlopig voorbij. In het laatste duel kon de puntloze formatie het Rijswijkse KVR niet van de titel houden. Door een knappe 9-8 zege op Trek vogels 2 veroverde De Danaïden 2 gisteravond het kampioen schap van de Res. eerste klasse A. Komende zondag (waar schijnlijk) gaan de reserves van de Leidse overgangsklasser in een promotiewedstrijd tegen Samos 2 strijden voor een plaats in res. hoofdklasse!

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19