Goudse ploegen willen weer met Leiden in zee Dobbelaar maakt fout Eén proefrit zegt meer dan 100 woorden. V. d. Smissen stevent bij driebanden op derde plek af Moeder jje benen nou eens even stil Autobedrijf Devilee-Reizevoort BV. Autobedrijf Den Hollander b.v. Na geheim overleg tussen partners werkmeester (mnl./vrl.). leiden VRIJDAG 24 FEBRUARI 1971 KOPENHAGEN - Dat Christ van der Smissen beslist zou gaan winnen na zijn drie nederlagen tegen de kopstukken Scherz, Dielis en Ceulemans, stond aan het begin van het toernooi om Europese kampioenschap driebanden al vast. Dat hij het echter op zo'n ondubbelzinnige manier zou doen was een verras sing van ongekend formaat. Gistermiddag versloeg hij in de vijfde ronde de plaatselijke favo riet Sögard, die in de eerste vier rpnden met een bar slecht ge middelde tot zes winstpunten had kunnen brengen. Om Sjö- gard te laten zien dat hij met een moyenne van 0.697 te hoog op de ranglijst stond had de Neder landse kampioen 69 beurten no dig. Teveel eigenlijk in een partij tegen een zo matige speler als de Deen. In de zesde ronde culmineerde zijn vooruitgang in het driebanden- spel en de voeling met de tafels niet alleen in een zege op Bitalis, maar ook in de evenaring van het Nederlands record dat met 1.621 op naam van Rini van Bracht stond. De zege op Bitalis was niet alleen vanwege de evenaring van het record de fraaiste. De Fransman was met 5 winst partijen de enige, die het onaan tastbare moyenne van heerser Ceulemans het meest benaderde. Wilde Van der Smissen nog enige kans op de derde plaats maken, dan moest hij zeker van de Fransman winnen. De derde po sitie in het eindklassement geeft het recht op deelneming aan het toernooi om de wereldtitel, dat begin mei in Las Vegas gehouden wordt. De enige wijze om Bitalis de voet dwars te zetten was voor Van der Smissen om vanuit de verdediging de Fransman te be strijden. De Brabander carotteerde inder daad, maar moest daarnaast ook aanvallen. Beide deed hij op meesterlijke wijze. In de 35-ste beurt had hij het Nederlands re cord voor het oprapen, maar een simpele driehoek miste. Toen hij de partij uiteindelijk in de 37-ste beurt uitmaakte betekende het "slechts" een evenaring. ALPHEN AAN DEN RIJN - De competitie-samenwerking tussen de afdelingen Leiden en Gouda van de KNVB zal aan het einde van dit seizoen vrijwel zeker gecontinueerd worden. Zeven van de tien Goudse clubs zijn bereid om de integratie van de standaard zondagelftallen door te zetten. Drie clubs - Nieuwerkerk, Gouderak en Ammerstol - blijven zich als tegenstander opwerpen. Desalniettemin hebben zij wel verklaard zich bij de keuze van de meerderheid te willen neerleggen en zich loyaal ten opzichte van een eventuele voortzetting te zullen opstellen. Het bestuur van de afdeling Gouda heeft de Leidse competitiepartner deze week een brief gestuurd waarin het nieuwe standpunt van de Goudse clubs nader wordt bepaalt en omschreven. De Goudse verenigingen zijn 15 februari bijeen geweest om zich te herbe zinnen op de consequenties die een scheiding met Leiden binnen de eigen gelederen teweeg zou brengen. Dat gebeurde nadat vier clubs (Nicolaas Boys, RVC, Floreant en Soccer Boys) zich in januari van dit jaar nog eeris sterk hadden gemaakt voor de 'Leidse zaak'. Geheim Een geheim overleg op 15 februari op het bondsbureau in Gouda, want volgens voorzitter Jan Bredie wilde men de onderhandelingen tussen Leiden en Den Haag niet in de weg staan. Bredie: 'We hebben met opzet geen ruchtbaarheid aan deze, wat in noem, informele bijeenkomst gegeven, omdat we het standpunt van de Leidse clubs niet wilden beïnvloeden. De Leidse verenigingen moesten in alle eerlijkheid zaken met Den Haag kunnen doen. We wilden vooraf geen stemming kweken. Anders zouden de verenigingen misschien niet eens over Den Haag gepraat hebben'. De uitkomst van de heimelijke ontmoeting in het Goudse is echter nogal verrassend te noemen. Behalve de wil om weer met Leiden in zee te gaan kwamen de clubs toen ook al tot beslissing over de maandag j.i. door Leiden op tafel gelegde eisen. Bredie: 'Wat die eisen van Leiden betreft, daar wil Gouda in grote lijnen aan tegemoet komen. Er zijn door de verenigingen slechts een paar nuances aangebracht' In concreto: Gouda gaat volledig akkoord met de eis van Leiden om de kampioenen, ongeacht of dat een Goudse of Leidse club is, te laten promoveren. Gouda is ook bereid om de overeenkomst met Leiden voor een periode van vijf jaar af te sluiten. Zij wil dan echter een opzegtermijn van twee jaar ingebouwd zien. De Goudse afdeling is derhalve bereid om de voornaamste'eisen van Leiden in te willigen. Hoofdklasse Bredie: 'Ook met het promoveren van de twee kampioenen hadden de verenigingen geen moeite. Dat is trouwens een ding wat ik minder begrijp, maar uit normaal competitie-oogpunt gezien is dat een juiste zaak. We zullen echter de suggestie doen om een hoofd en een eerste klasse in te stellen. Dit om het spanningselement te vergroten. Dan kunnen er namelijk clubs degraderen. In het geval van een hoofdklasse moeten de twee promotieplaatsen naar de KNVB natuurlijk wel vast- i gehouden worden' De stap van Gouda om de samenwerking met Leiden te willen verlengen is op z'n zachts gezegd opmerkelijk te noemen. Vanwaar die c De praeses van Gouda: 'We hebben de situatie nog eens reëel bekeken. Aan het einde van dit jaar hebben we nog tien clubs. Dan zou je 18 wedstrijden kunnen spelen. In de toekomst is het mogelijk dat het aantal wedstrijden terugloopt tot 16 en zelfs tot 14. Ik vraag me af of de Lek- en Ijsselclubs zich dat destijds wel voldoende gerealiseerd hebben. We hadden een aantal alternatieven: 1. met reserveteams gaan spelen, 2. uitbreiding van clubs (Carbouw) 3. wellicht komen tot het instellen van een 5e klasse KNVB, 4. heroverwegen om met Leiden door te gaan. Doorgaan met Leiden is duidelijk het beste alternatief. Jan Bredie zegt dan ook: 'Als Leiden aan Gouda zou vragen om de competitie voort te zetten, zullen de Goudse clubs zeker geen nee zeggen. En zoals de zaken zich nu laten aanzien, zie ik dat ook wel gebeuren'. WIM VAN WANROOY ADVERTENTIE ALPHEN AAN DEN RIJN - Ma rie Verschuur-Van Moosel is onlangs op 90-jarige leeftijd donatrice van de Alphejise voetbalclub ARC geworden. Ze motiveerde haar opmer kelijke besluit als volgt: "Ik heb altijd verschrikkelijk ge noten van ARC. Dus heb ik enkele maanden geleden aan m'n zoon Gerrit gevraagd of ik ook donatrice kon worden. Dat was gelukkig helemaal geen probleem." Mevrouw Verschuur voelt zich nu weer helemaal betrokken bij ARC. Eigenlijk is dat niet zo vreemdwant haar hele familie is actief betrokken bij het ARC-gebeuren. Dat da teert van oudsher. Van haar zeven zoons hebben er zes ge voetbald. "Vroeger woonden we in de Steenstraat en op ons balkon konden wij het hele veld over zien. Vooral de wedstrijden tegen Quick Boys waren een hele belevenis. De Steeyistraat stond bij zulke gelegenheden vol geparkeerde auto's. Er was daar altijd een leuke sfeer." Bij die gelegenheden zette mev rouw Verschuur altijd een grote pot thee. "Ik kreeg veel aanloop. We dronken dan ge zellig een kopje thee. En als we dan boven op het balkon ston den, werd er regelmatig tegen mij gezegd: Moeder hou je be nen toch eens stil. Maar. ja. dat was een reactie. Ik voelde me steeds nauw betrokken bij het spel." Zo leeft mevrouw Verschuur nu ook nog steeds mee. "Wat jammer hè, dat het eerste te gen Be Fair heeft verloren. Nu raken ze nog verder achterop. Ik bel zaterdagsmiddags m'n dochter op voor de uitslagen, want ik kan toch niet wachten tot maandag, wanneer ik het in de krant lees." De kersverse ARC-donatrice mag^de verrichtingen van de club dan op de voet volgen, ze blijft nog één grote wens koesleren. "Ik wil zo graag eens de accommodatie zien. Arie de Knijff, m'n kleinzoon komt me nu binnenkort, als het'weer wat beter is. ophalen. Ik wil dat echt zo graag eens DE VOETBALVERENIGING "AVV ALPHEN" vraagt voor het nieuwe seizoen een JEUGDTRAINER De functie bestaat uit de training van de A 1 en B 1 junioren op de dinsdag- en donderdagavond, alsmede voor de begeleiding van de A 1 tijdens de wedstrijden. Bezit van het D-diploma is wenselijk. Belangstellenden kunnen schrifte lijk solliciteren bij de secretaris: Heemskerkstraat 5 - Alphen a.d. Rijn. LEIDEN - Drievoudig John van der Wiel is de grote af wezige op het Noteboom-toer- nooi, dat vanavond een aanvang neemt en morgen en zondag wordt voortgezet. Zijn plaats in de hoofdgroep wordt ingenomen door Rex van Dijken, eerste man van het Haagse Moerwijk. John van der Wiel, de kopman van Philidor, speelt morgen in Apel doorn wederom voor-wed strijden voor het Nederlands kampioenschap en is daarom niet in staat zijn titel te verdedigen. Om de door LSG beschikbaar ge stelde trofee wordt nu geknokt door clubkampioen Joan Baart, Philidor-crack RAG de Graaff en de beide Hagenaars Kort en Van Dijken. In groep 2 speelt een viertal redac teuren van schaakbladen, te we ten Dirk Sikkkel (SSG-nieuws). Menno Ploeger (Schakend Ne derland), Harry Lips (VHS) en Rob de Boer (Alphen). Deze beide vierkampen beginnen vanavond. Morgen nemen de open vierkampen een aanvang. De groepen worden naar sterkte ingedeeld, de inschrijving is vrij. Het tempo bedraagt 40 zetten in 2 uur. Het toernooi wordt ver speeld in de Rijnland-flat aan de Bachtstraat. Leidse titel Na drie ronden van de strijd om de Leidse schaaktitel is geen van de spelers meer zonder puntenver lies. Joop Bakker gaf, in zijn af gebroken stelling van de partij uit de tweede ronde, een verkeerde zet af waardoor Leon Konings de pluspion van Bakker moeiteloos ongedaan kon maken. De partij eindigde toen in remise. De enige die toen nog kon bogen op een honderd procent score was Ruud Dobbelaar, maar deze spe ler vond gisteren, ook al tegen Konings, zijn Waterloo, een in correct openingsnieuwtje van de Oegstgeestenaar werd door Ko nings handig weerlegd. De LSG-speler nam door deze zege de leiding met 2 uit 3. Hij moet de koppositie evenwel delen met nog drie spelers. Ad van de Berg klom op door Bakkers' toren te pennen en vervolgens simpel te winnen. Ook Theo Piket nestelde zich aan kop. Ondanks het verlies van een brilleglas kreeg hij Haas noot op de knieën. De Alphenaar Moon buitte een foutje van Kat- wijker Van der Wiel uit en staat daarom ook bovenaan. Uitslagen derde ronde: Dobbelaar- Konings 0-1; Piket-Haasnoot 1-0; Bakker-Van de Berg 0-1; Moon-Van der Wiel 1-0; Oei-Jan Bakker 1-0; Geertsma-Wagenaar V2-V2; Kuiper-Barendse 1-0. Competitie In de beide klassen 1 de LSB-competitie zijn er nog twee kanshebbers voor de titel. In 2a rekende Bodegraven op over tuigende wijze af met LSG 4, dat hierdoor definitief uit de boot viel. Concurrent van Bodegraven is nu Noord wijk dat met 3-6 van Philidor 6 won. De kemphanen ontmoeten elkaar binnenkort voor een beslissend duel. Koudekerk werkte zich verder op door het belangrijke treffen met Alphen 3 te winnen. Lisse en Leithen maken de dienst uit in 28. Beide teams zijn nog on geslagen. Lisse zit wat ruimer in de bordpunten, mede omdat het team deze week met 1-9 van Alp hen 2 won. Leithen won net aan van Voorschoten. In de volgende ronde staat het duel tussen de twee koplopers op het prog ramma. Lisse heeft aan een ge lijkspel voldoende. Sassenheim stelde zich in deze klasse veilig ten kosten van Noordwijk 2. In 3a bleef Leiderdorp 2 aan de lei ding, op een punt gevolgd door Nieuwkoop. Voorhout kan in 3B weinig meer gebeuren nu de enig overgebleven concurrent. Kat wijk 2, met 5V2-4V2 werd versla gen. In 3c behield Roelofarends- veen twee punten voorsprong op Leithen 2 door een ruime over winning op Noorwijk 3. Meer dan 5000 totowinnaars DEN HAAG - De toto van afgelo pen zondag, met twaalf ver- vangde uitslagen door een team van onbekende deskundigen, heeft 5.465 eerste prijs winnaars opgeleverd, die elk 34,60 ont vangen. Lotto nummer zeven kent éën winnaar, die de bruto som van 641.852,90 opstrijkt. In de lotto en toto van week 7 vielen in totaal 59.612 prijzen. In de lotto vielen 16.685 prijzen, inleg: 3.659.492,00, prijzenbedrag: 1.771.721,07. Ie prijs: 1 winnaar die bruto 641.852,90 ontvangt, 2e prijs: 2 winnaars die elk bruto 86.912,90 ontvangen, 3e prijs: 160 winnaars die elk bruto 1.629,60 ontvangen, 4e prijs: 7162 win naars die elk 48,50 ontvangen, 5e prijs: 9360 winnaars die elk 37,10 ontvangen. In de toto vielen 42.927 prijzen. In leg: 693.971,00, Prijzenbedrag: 329.636,23. Door het enorm grote aantal derde prijs winnaars daalde het prijs- bedrag onder de 2,50. Het be drag van de derde prijs kan daarom niet worden uitgekeerd, maar komt voor de helft bij de eerste prijs. De andere helft gaat naar de tweede prijs. Ie prijs: 5465 winnaars, die elk 34,60 ontvangen, 2e prijs: 37.462 win naars die elk 3,70 ontvangen. ADVERTENTIE Bij de toeleveringsbedrijven ,,De Waard" van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening is plaats voor een Functie-informatie: Het geven van leiding en instructie aan werknemers, die taken verrichten op het gebied van inpakwerkzaamheden en/of metaalbewerking en montage. Vereisten: Verlangd wordt een juiste mentale instelling, ervaring in het leidinggeven en bekendheid met het vakgebied. Voor de functie is het diploma M.T.S. vereist. De bereidheid om de opleiding - leidinggevend personeel sociale werkvoorziening - te volgen moet aanwezig zijn. Salariëring: Aanstelling zal afhankelijk van opleiding en ervaring, plaatsvinden in één der opzichtersrangen. Gunstige regeling onder meer op het gebied van pensioenvoorziening en ziektekosten zijn van toepassing. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van het vacaturenummer 78011 binnen 14 dagen te richten aan Burgemeester en Wethouders, Stadhuis, Leiden. <Üf><p> PEUGEOT een wonder op wielen Wij zeggen dus alleen maar: belt u ons eens voor een afspraak. Desgewenst komen wij bij u thuis voorrijden. Ook 's avonds. Levendaal 71-79 Leiden Tel. 071-14 04 41 Kon. Julianalaan, Katwijk aan Zee,Tel. 01718- 71041"

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19