"Toon noodzaak van verbreding eidse agenda Brandweer Wassenaar: en vliegwerk Discussie Leiderdorp over RW 4 jmciftK Beslissing grond-aankoop Hofcampweg uitgesteld PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 21 FEERUARI 1978 r» De meldkamer de vijf beroepsmensen WASSENAAR- „We werken in feite met een minimale bezetting. Vijf tien beroepsbrandweerlieden, drie ploegen van vijf man elk. Dat brengt natuurlijk bepaalde ri sico's met zich mee". De Graaf, commandant van de Wassenaarse brandweer, peinst nog wat na over de grote brand, zaterdag aan de Van Calcarlaan, waarbij twee kapitale villa's volledig uitbrandden. „Woningen met rieten daken, daar van hebben we er 250 hier in Was senaar. Nu, met dat vriesweer, is het allemaal bovendien zo droog als wat. We hebben nóg geluk ge had dat de brand zich niet heeft uitgebreid. Het brandende riet kwam zelfs tot in de Haagse wijk Marlot, een kilometer van de brand, terecht". De Wassenaarse brandweer rukt zo'n 1000 keer per jaar uit. Mees tal met de ambulance. Zo'n 300 keer per jaar wordt uitgerukt met de kraanwagen; 120 maal voor technische hulpverlening. De brandspuit verlaat (slechts) on geveer 80 keer per jaar de ka zerne. meestal voor kleinere brandjes. Eén of twee keer per jaar is er een grote, uitslaande brand zoals afgelopen zaterdag. ,Jiet is veelal een kwestie van se conden, van minuten hooguit", oordeelt commandant De Graaf. ,Met maar vijf beroepsmensen aanwezig, waarvan er één in elk geval op zijn post moet blijven, kom je dan handen tekort. Juist het begin van een brand is zo chaotisch. Zaterdag konden we bijvoorbeeld slechts met drie man met de autospuit uitrukken. Er kunnen er negen op zo'n wagen. Dit betekent dat je altijd maar van een gedeelte van de capaci teit van zo'n wagen gebruik maakt. Er zitten drie hogedruk- stralen op. Maar met een bezet ting van drie brandweerlieden kan je er slechts twee van gebrui ken. Vrijwilligers Na dat eerste moment zijn er weinig problemen meer. Direct als de eerste ploeg is verdwenen wordt de volgende gealarmeerd en we hebben voldoende vrijwilligers. Na de grote wervingsactie vorig jaar is het vrijwillig er sbestand met 22 man tot 40 uitgebreid. Maar 20 van die 22 moeten nog hun opleiding hebben, kunnen nu nog niet worden ingezet". Niet alleen bij brand, ook bij de an dere werkzaamheden die de brandweer verricht wordt het aantal beroepskrachten als te be perkt ervaren. „We rijden ook met ambulances voor de GGD, hebben de kraanwagen nog. Daarnaast moeten we aan brandpreventie doen en alles administratief ver werken. Dag gaat gewoon niet optimaal met zo'n kleine kern". Het ziet er niet naar uit dat het aan tal beroepsbrandweerlieden in de komende tijd nog zal toenemen. „Technisch zou het gewenst zijn om met drie beroepsploegen te werken, elk bestaande uit tien man", vindt commandant De Graaf. In 1976 besloot de raad echter niet het aantal beroepskrachten, maar het aantal vrijwilligers bij de brandweer uit te breiden. Dat is inmiddels gebeurd. .Maar, los van alle waardering die ik heb voor het werk van vrijwilligers, het blijft kunst- en vliegwerk. Eens zullen we toch wel met ons hoofd tegen de muur moeten lo pen". APOTHEKEL De avond-, nacht- en zoidagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 17 tol24 febr., door Apotheek Centraal Bre«traat 74, Lei den, telefoon 120552. Indien het na 11 uur 's avnds niet meer mogelijk is met het o po baar vervoer naar de apotheek te kenen, kan men, uitsluitend voor spoedreepten, van een taxi, telefoon 122444, geküik maken. WIJKVERPLIGING Lelden - Interkruis, Midelweg 38, tele foon 121753. Leiderdorp - Gezondhelszorg Leider dorp, telefoon 140131. Oegstgeest - Interkruis, ^jtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezonaeidscentrum, v.d. Waalslaan, telefoon 641. Warmond - Zr. S. Posthuia, Kagerplein 308, Sassenheim, telefooi 02522-11463. Dinsdag LEIDERDORP - "Ik ben geen onheilsprofeet. Men zal wel weer een oplossing voor de energiecrisis vinden als dat gaat spelen. Tot nu toe zijn toch steeds oplossingen ge vonden voor de problemen die zich hebben voorgedaan?" Luchtigjes trad ir. Angenent, amb tenaar bij de rijkswaterstaat, de problemen tegemoet die de in groten getale opgekomen Leiderdorpers gisteravond in het Dorpshuis opwierpen ten aan zien van de verbreding van rijksweg 4 (Leidschendam- Leiderdorp-Burgerveen). Steeds weerkerende vraag in de ge combineerde vergadering var. de commissies voor ruimtelijke or dening en verkeer en vervoer aan de vertegenwoordigers van rijkswaterstaat was: waarop zijn jullie prognoses gebaseerd? Waar halen jullie de cijfers vandaan die de noodzaak van verbreding van deze rijksweg moeten aantonen? Het antwoord bleef onduidelijk. 'Rijksweg 4 is een belangrijk on derdeel van het Nederlandse we gennet. Als deze weg wordt ver breed kunnen andere wegen wellicht achterwege blijven wat minder nadeel voor het milieu Concert voor gehandicapten LEIDERDORP - Het Rijnlands Mannenkoor zal morgenavond in de Dorpskerk in Leiderdorp een concert geven voor gehan dicapten uit Leiderdorp en de directe omgeving van deze plaats. Inmiddels zijn bijna alle gehandicapten uit het gebied waar het concert voor bedoeld is persoonlijk door de koorleden benaderd. Voor zwaar-gehan- dicapten zorgt het Mannenkoor voor vervoer van en naar de Dorpskerk. Op het programma voor deze avond staan zowel geestelijke als volksliederen. Het Rijnlands Mannenkoor heeft inmiddels de opnamen voor de eerste langspeelplaat gemaakt in de Houtrustkerk in Den Haag. Het eerste geperste exemplaar zal 1 april worden aangeboden aan burgemeester Vis. De Leidse burgemeester zal op die dag de speciale genodigde zijn van het Mannenkoor, wanneer dit een concert geeft in samenwerking met de gezamenlijke koren van de Engelse universiteitsstad Oxford. oplevert", was een van de sugges ties van de heer Angenent. Hij doelde daarmee onder meer op de aanleg van rijksweg 3 (Am sterdam-Rotterdam over Wad- dinxveen). En, wat duidelijker. "De prognoses zijn gebaseerd op het structuurschema Verkeer en Vervoer, in 1977 als beleidsvoor nemen van de regering gepu bliceerd". 'U doet net alsof het Structuur schema al is vastgesteld", vond de heer Meelis van de Leidse werkgroep voor milieubeheer, „maar zover is het nog niet. Bo vendien wordt in dat structuur schema eveneens prioriteit gege ven aan het terugdringen van de geluidsoverlast en de verminde ring van barrières die dergelijke autowegen vormen. Als we ons op het structuurschema beroe pen, moeten we ons ook op der gelijke uitspraken in dat schema kunnen beroepen". ^Weest u maar gerust", trachtte Angenent Meelis te sussen, "er zal geen schop de grond ingaan voordat de Staten-Generaal het structuurschema definitief heeft vastgesteld" Knelpunt Over de noodzaak van verbreding waren de aanwezigen het echter niet met rijkswaterstaat eens. "Rijkswaterstaat schuift ons de problemen van verkeersplein Leidschendam in de schoenen. Maar daar ligt het probleem, dus moet daar ook de oplossing wor den gezocht", verweet commis sielid Tieken (KVP). Maar ook hij had het volgens de vertegenwoordigers van Rijks waterstaat niet geheel bij het rechte eind: "Als we het eerste knelpunt, de rotonde by Leids chendam hebben aangepakt, zal blijken, dat opnieuw knelpunten zullen optreden". Ir. Angenent verwees nog eens naar de gecon stateerde toename van het ver keer, ook bij Leiderdorp. "Maar niet de gemiddelde toename van het verkeer is belangrijk, het gaat om de toename van het verkeer in de spitsuren, van het woon werkverkeer", oordeelde de heer Meelis, daarmee het belang van de rijksweg voor het vracht verkeer onverlet latend. De discussie spitste zich verder voornamelijk toe rond de vragen: ondertunneling, en zo ja, hoe ver, en welke aansluitingen zullen er op de verbrede rijksweg 4 komen. Over de noodzaak van ondertun neling waren alle aanwezigen het eens. "Maar dat betekent niet, dat we er van uit moeten gaan dat de verbreding er komt", tekende commissielid Bezemer (PvdA) daarbij aan. "Ondertunneling lijkt erg aanlokkelijk: het ver mindert de luchtvervuiling en de lawaaioverlast. Maar voor rijks waterstaat is ondertunneling onlosmakelijk verbonden met verbreding. Bovendien zit er een risico aan on dertunneling vast. Omdat een af slag van Rijksweg 4 bij de Hoge Rijndijk dan onmogelijk wordt omdat die teveel grond vergtzal er wellicht meer druk worden uitgeoefend op een afslag bij de Engelendaal. En dat zou een ramp zijn voor Leiderdorp. Daarom zal de noodzaak van ver breding eerst spijkerhard moeten worden aangetoond. Pas als dat is gebeurd kunnen we over onder tunneling gaan praten", aldus Bezemer. Schermen Uiteindelijk nam de vergadering het voorstel van Meere (VVD) over, de raad te adviseren dat rijkswaterstaat eerst nog maar eens de noodzaak van verbreding zou moeten aantonen. Geven de cijfers daar aanleiding toe, dan moet worden gekozen voor on dertunneling, waarbij de huidige loop van de rijksweg moet wor den gehandhaafd. Een recht streekse aansluitng van de rijksweg op de Engelendaal zal er nooit mogen komen. Daarnaast moet op korte termijn worden onderzocht welke mogelyk- heden er zijn om de huidige ge luidsoverlast in de bebouwing aangrenzend aan de rijksweg 4 te verminderen, door middel van akoestische schermen. "Een ondertunneling van de Dwar- swatering tot aan de Rijn zou het meest ideaal zijn, maar tevens het duurst", besloot wethouder Drenth de bijeenkomst. "Toch is dat fïnancieelkhaalbaar". Zijn oude, inmiddels afgewimpelde plan om de Engelendaal te over kappen nog eens oppoetsend: "Op de tunnel zyn woningen te bouwen, kantoren. Maar dat zijn mogelijkheden, die moet rijks waterstaat nu maar verder gaan onderzoeken". Trawler kon niet "te water na doop WARMOND - Een schip te water laten op 20 februariTwee weken geleden vond niemand dat een merkwaardige onder neming, maar intussen hebben de aanhoudend lage tempera turen een streep gehaald door de rekening van de Warmondse scheepswerf "Het Joppe". Volgens de plannen moest daar gistermiddag de 12 meter lange trawler "Bonaparte" gedoopt en te water worden gelaten. De doping werd wel verricht door de echtgenote van de bur gemeester, mevrouw De Vreeze maar het ijs in de Leede liet de rest van het ritueel niet toe. Dat gaat er trouwens nog om spannen want op 11 maart moet de trawler, die voor recreatief gebruik bestemd is, op de grote botententoonstelling in de Am sterdamse Rai(de Hiswa) aanwezig zijn om kopers te trekken. Het schip kost wel een lieve duit ruim 4 ton) maar de Warmondse scheepswerf denkt dat haar allereerste produkt nog wel door andere gevolgd zal worden. EVELEENS KOPMAN VAN PVDA IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN - Wethouder A. Eveleens is door de PvdA-afde- ling Voorschoten gekozen tot lijsttrekker bij de komende ver kiezingen voor de gemeenteraad. Als nummer 2 op de PvdA-lijst komt het huidige raadslid J. Vis ser te staan; nummer 3 is de sec retaris van de PvdA-Voorschoten Ir. J.R. van Leeuwen. Op de vierde plaats komt de eerste vrouw op de lijst, R.W. Eichhorn-de Raad. De PvdA komt dit maal met een eigen lijst, waardoor de huidige groepering PPV wordt opgehe ven. In die groepering is de PvdA thans met drie leden vertegen woordigd. Drs. H. van Wijk, de huidige frac tievoorzitter van de PPV staat als nummer 20 op de lijst. Onver kiesbaar omdat hij als secretaris van de VARA dit jaar moet ver huizen naar het Gooi. De PPR heeft voor de komende gemeenteraadsverkiezingen Femia Cool gekozen tot lijst trekker. Zij maakt thans deel uit van de gemeenteraad in.de PPV- fractie. De PPR streeft ook dit jaar weer naar een progressieve combinatie met de PvdA. De on derhandelingen over het prog ramma en de samenstelling van de gezamenlijke lijst worden binnenkort afgerond. De ver deelde volgorde van de PPR- kandidaten is: 2. Herman Bloed jes; 3. Gert Both en 4. Floor van Nes. J aarvergadering De afdeling Wassenaar van de ARKA houdt vanavond in het Je- roenhuis haar jaarvergadering. De jaarverslagen worden uitge bracht en de begroting voor 1978 zal worden vastgesteld. En dat gaat allemaal gebeuren in het Je- roenhuis. Aanvang 20.00 uur. Pijperkorps Vanavond is er in de kantine van S.J.Z. in Zoeterwoude een bij eenkomst van de plaatselijke drumband Vios. De vraag doet vanaf 19.30 uur de ronde of er aan de drumband een pijperkorps wordt toegevoegd. Ouders die muzikale kinderen hebben kunnen vanavond een bijdrage leveren (tenminste?). Andere belangstellenden kun nen zich aanmelden. Ravensbergen definitief winnaar van wisselbeker korte baan VOORSCHOTEN - De IJsclub Voorschoten hield gisteravond op de ijsbaan een kortebaanwed- strijd met als inzet het kampioen schap van Voorschoten. Er kwa men 18 deelnemers aan de start. Winnaar werd Arie Ravensber gen, die met deze overwinning de wisselbeker definitief in zijn be zit heeft gekregen. Nummer 2 werd A. C. Westraten en 3 J. Zwaan. De prijzen werden uitge reikt door voorzitter J. Lek- kerkerker. IJs en weder dienende zal er don derdag door de ijsclub ook een wedstrijd worden georganiseerd. Op het programma staat dan een afvalwedstrijd. De ijsbaan van de ijsclub heeft ern stig geleden van de dooiperiode. In die tijd heeft de jeugd gaten gehakt in het ijs en daardoor is thans 40% van de baan minder goed ijs dan verwacht zou mogen worden. Water opspuiten kan niet, omdat dan het ijs toch weer boven komt drijven. Ook in Warmond werd gisteren ge schaatst in wedstrijdverband. Op het Poelmeer werden door de Warmondse ijsclub korte-baan- wedstrijden georganiseerd over 160 meter voor dames en heren van 16 jaar en ouder. De uitslag bij de heren was als volgt 1. Gerard van der Geest (die voor de tweede maal de bur gemeester Langemeyer wis selbeker veroverde), 2. Johan Heemskerk, 3. Jan Coppes, 4. Pe ter Moerkerk, 5. Frank Beuge- lsdijk. Bij de dames luidde de uit slag: 1. Ageet Heemskerk, 2. Cor- rie Vergeer, 3. Marjan Heemskerk en 4. Tini van Rijn. De prijzen, die bestonden uit me dailles en geld, werden uitgereikt door wethouder Van der Zalm. Voor morgen zijn er voor de Warmondse schooljeugd wed strijden gepland op het Poelmeer. Aanvang 14.00 uur. Het district Sassenheim van de KNSB organiseert morgen en donderdag districtswedstrijden op de korte baan voor dames en heren. De organisatie is in han den van de Vereniging IJssport Leiderdorp. Woensdag beginnen de wedstrijden voor heren om 19.30 op de ijsbaan achter de Mauritssingel (langs de Rijksweg). De inschrijving start om 18.30 uur. Dezelfde tijden en plaats gelden voor de dameswed- strijden die donderdag worden gehouden. Zaterdag staan er dan nog in Leiderdorp districtswedstrijden op het programma voor de jeugd (leeftijd tussen 8 en 16 jaar). Deze wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Inschrijfformulieren moeten 24 uur voor de wedstrijd in het bezit zijn van de wedstrijdlei ding. Gerard Brandtstraat 6, inormatieavond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwncafé, 21 uur. Troef, Noordeinde 2a, bken, 18 uur; drukpunttechnieken; Sngels; brug- diploma verplegende o verzorgende beroepen, 20 uur; jazzbllet, 21 uur. Vrijetijdscentrum Brees-aat 66, yoga; zelfkleren maken; jazzballet; foto/filmclub: tekeneren schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 9, kleiclub, 16 uur; volkdansen, 19 ur; Repelsteel tje, 14-17 uur. Leidse Schouwburg, mzikaal show programma 'Moeder erhaar jongens', 20.15 uur. LAK-Theater, toneelgrop FACT met 'Het verhaal van Don Jan', 20.15 uur. Steenschuur 4-6, Theosüsche Vereni ging, avond voor bengstellenden m.m.v. de heer ir.H.W. Junnewolt, 20 Vrijetijdscentrum, avoncbver indianen, 20 uur. International House, Rapnburg, Dante Alighieri, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, thema-vond over les- bianisme, 20 uur. Gesprekscentrum Vrowenkerkkoor- straat, lezing over astrlogie, 20 uur. Antonius Clubhuis, NV-Vrouwen- bond, 20 uur. Stadhuis, cie. interne orgnisatie en be heer, 20 uur. Kantine SJZ, Zoeterwude, bijeen komst drumband, 19.3 uur Gemeentehuis Leiderdcp, cie. maat schappelijk welzijn, 2(uur Woensdag Kennedylaan 11, Oeg:geest, infor matieavond Baha'i ger., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 59, spreekuur Alg. Ned. Invalidenborl, do. van 9-11 uur; open-huis bejaaien, do. van 14-16.30 uur. Witte Poort-kazerne, Nordeinde 2, tel. 120833, adviescentrumvoor werklo zen, do. van 10.30-12.3iuur. Vrijetijdscentrum, Brees'aat 66, volks dansen; zeefdrukken; azzballer; gi taarcursus; goochelen; ottenbakken; tekenen en schilderenjO uur. 't Breehuys, Breestraat 9, gitaarclub, 15.30 uur; vegetaries ethuis, 18 uur; kreatieve werkavond; espreksgroep Praxi 20.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwocafé, van 14- 17 en 21-24 uur. Vrijetijdscentrum, schrfavond Am nesty International, 20iur. Rudolf Steinerschool, <aesar Frank- straat, lezing 'Goethe, ijn werk', spr. de heer B.C. Veltman,!0.15 uur. Anthonius Clubhuis, 'W vrouwen ei sen', avond over aborts, 20 uur. Noord-Aa, Zoeterwoudi schaatswed strijden lagere scholer Ijsbaan, Leiderdorp, kcte baan wed strijden voor heren, 190 uur. Gemeentehuis Wassenar, cie. verkeer en welzijn 19.30 uur. Dorpskerk, Leiderdorp, itvoering voor gehandicapten door iet Rijnlands Mannenkoor. 20 uur SOS-dienst Telefonische hulpdien;, telefoon 071 125202. Voor allen die ii moeilijkheden verkeren. Dag en nachbereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsnan Koornbrugsteeg 7, Tlefoon 143171 (kantooruren). Spreekuen ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 8.30-20.00 uur Leidse Rechtvinkel Juridisch AdviesbureauNoordeinde 2a (voormalig marinecompïx), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. vn 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.3020.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, gepend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 1; Leiden. Voc-i hulpverleningen aan veongelukte kat ten, vogels e.d. in de gementen Leiden, Leiderdorp en Oegstgees. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorgng Stichting gezinsverzoging Leiden. Aanvragen hulp voor bejarden en lang durig zieken en geinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.0-10.00 uur). WASSENAAR - De Wassenaarse gemeen teraad heeft gisteravond geen antwoord gegeven op de vraag van burgemeester en wethouders of doorgegaan mag wor den met een grond-aankoop op de Hof campweg zonder te wachten op ko mende beslissingen ontrent de huisves ting van de gemeentelijke diensten. De grond aan de Hofcampweg is nodig om het bedryf van de firma Westgeest uit de Achterweg, dat een nogal hinderlijk element vormt in de dorpskom uit die kom te kunnen verplaatsen. Maar het terrein aan de Hofcampweg is ook in het geding gebracht bij het vraagstuk van de huisvesting van de gemeentelijke diensten. Het is bij de al ternatieven, die op verzoek van de raad worden uitgewerkt, genoemd als één der bouwplaatsen voor een gemeentelijk kantoor. Het beschikbare terrein is te klein om het gehele gemeentelijk apparaat te huis vesten. Voor het huisvesten van een ge deelte van het apparaat is wel een ander terrein te vinden (op de gemeentewerf bijvoorbeeld). Omdat de grondtransac- tie met de firma Westgeest van groot be lang is in het kader van het centrumplan hadden burgemeester en wethouders de raad gevraagd ermee in te stemmen, dat het Hofcampweg-perceel uit de discus sies over het gemeentelijke apparaat ge schrapt zou worden. Aanhouden Op voorstel van Mr. A. van Vuure (WD) besloot de raad - uiteindelijk eenstem mig - dit punt aan te houden voor niet al te lange tijd. Van Vuure betoogde, dat de volgorde van de besluitvorming over de huisvesting van de gemeentelijke dien sten geweld zou worden aangedaan als nu al beslist zou worden over één van de mogelijke bouwplaatsen zonder dat de raad voldoende inzicht heeft in de uit werking van de andere alternatieven. De heer J.C.M. Greep (PvdA) noemde het voorstel een "slecht stuk". Hij zei geen moeite te hebben met de genoemde grondtransactie, maar eerst uitvoering te verlangen van het raadsbesluit van 15 augustus 1977 waarbij besloten werd een aantal alternatieve oplossingen voor de huisvesting van de gemeentelijke dien sten uit te werken. Wethouder Mr. G.C. van Dijk legde er de nadruk op dat het voorstel beslist niet inhoudt, dat één van de alternatieven voor de huisvesting van het gemeente lijk apparaat terzijde wordt geschoven. Als men ervan uitgaat dat Huize "De Paauw" als bestuurscentrum moet wor den gehandhaafd en dat het bestuur niet efficiënt werken kan als de beleidsafde lingen van de gemeentesecretarie elders zijn gevestigd, dan zal ergens in het dorp slechts een voorziening nodig zyn voor de samengevoegde technische diensten. Een ander terrein dan de Hofcampweg dat daarvoor in aanmerking zou kunnen komen, is dat van de gemeentewerf. Woningbouw Geruime tijd besteedde de raad aandacht aan het voorstel om aan Kruithofs Bouwbedrijf een gedeelte van de bouwgrond in het plan "Spinbaan" te verkopen, enkele percelen grond met deze firma te ruilen en tot bouwrijp- maken van de bouwgrond over te gaan. Eén en ander tegen betaling door de firma Kruithof van 4,4 miljoen. Kruithof zal op het terrein 122 eengezin swoningen bouwen, waarvan 20 pre mie-huurwoningen die aan Wassenaarse gegadigden zullen worden verhuurd, mits voor 1 juli a.s. met het bouwrijp maken een begin zal zyn gemaakt. Wethouder Van Dijk zei dat de technische diensten het als zich geen tegenslagen voordoen mogelijk acht aan die voor waarde te voldoen. Mevrouw C, van der Heiden-Bakker (Werkend Wassenaar) constateerde, dat dit bouwplan ver moedelijk maar weinig soelaas biedt voor de lange lyst van Wassenaarse wo ningzoekenden. De wethouder beves tigde dit. Het gaat hier echter om een particulier bedrijf, dat op eigen grond bouwt. De gemeente heeft dan, wat huur- en verkoopprijzen en wat de toe wijzing van de woningen betreft betrek kelijk weinig in te brengen. De bereidheid van de firma om 20 wonin gen aan Wassenaarse gegadigden te ver huren is al een bijzondere tegemoetko ming. Bovendien zullen de overige (koop-) woningen gedurende een ter mijn van 3 maanden eerst aan Was senaarse gegadigden worden aangebo den. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMCEVING Uitgave: Leidsch Da;blad B.V. Hoofdredacteur HanMulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singd 1. Postbus 54 - Giro 5'055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.J0-19.30 u. Zaterdag van 16.00-13.00 u. Telefoon 071-211515, Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnemert f 41,75 Kwartaalabonnemert per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2