vakbekwaam elektrotechnicus Verboden voor gehandicapten Bestaand onderwijs in middenschool Lezers schrijven WAARSCHUWING U kunt er meer aan doen dan u denkt Rechterlijke macht Italië in problemen Welkombij HEINEKEN Ruit herstellen? J. Dubbeldeman Een sleuteltje helpt. PTT Invoering Automatisch T elef oonverkeer stel dat er geen krant was Twintigjarig jubileum van nep-priester DELFT (SP) - Een 42-jarige Belgi sche kok die zich uitgeeft als priester heeft in een rooms-ka- tholiek bejaardenhuis in Delft en in een kerk verscheidene missen opgedragen. Ook vierde hij met een aantal priesters van de Delftse parochies zijn twintigja rig priesterfeest. De man was in de Prinsenstad aan gekomen en had zich bij een pa rochie gemeld met de medede ling dat hij enkele dagen rust moest houden. Die rust heeft hij gekregen. Daarna stak hij, uit dankbaarheid, een handje toe bij het "pastorale werk". Na weer "op krachten" te zijn gekomen en inmiddels ook z(jn priesterlijk lu strum te hebben gevierd, vertrok de nep-priester weer. Het afgelopen weekeinde is hij aangehouden in Venlo. Uit de verhoren is gebleken dat hij al ge ruime tijd door Nederland zwerft en op meerdere plaatsen de mis heeft opgedragen. Voor wat zijn activiteiten in het Delftse betreft: hij wordt er thans ook nog van verdacht een envelope met geld te hebben gestolen. Jeugd schaats wedstrijden LEIDEN - Op de ijsbaan aan de Rijndijk in Leiden werden gis termiddag schaatswedstrijden gehouden voor de jeugd. De uit slag was: 5 t/m 7 jaar: 1. Wim v.d. Poel, 2. Angela Heemskerk, 3. Marco Niersman. 8 en 9 jaar: 1. Ellis Westgeest, 2. Eddy Lemstra. 3. Marleen v. Winden. 10 en 11 jaar: 1. Floris Kempers, 2. Marcel Nievaart, 3. Frank van Kampen. 12 t/m 14 jaar 1. Rudie Heemskerk, 2. Rob v.d. Berg, 3. Raimond v. Haasteren. Van avond worden er op dezelfde baan schaatswedstrijden georganiseerd voor de jeugd vanaf 16 jaar. AMERSFOORT (SP) - "Het be staande onderwijsaanbod moet in de middenschool worden ver wezenlijkt. De middenschool is dan zo veelvormig dat het de vraag is of er nog behoefte is aan andere scholen". Onderwijs-staatssecretaris De Jong heeft dat gisteravond in Amersfoort gezegd op een forum in een plaatseliike school. De staatssecretaris lijkt daarmee iets terug te komen op zijn in het verleden ingenomen standpunt, dat de middenschool een onder wijsinstelling is voor leerlingen tussen de 12 en 16 jaar. Als het bestaande onderwijs de middenschool zou worden opge nomen, betekent dat echter, dat ook dat bijvoorbeeld het gym nasium daarin ondergebracht moet worden. De nieuwe onderwijs-minister Pais staat op het standpunt dat de middenschool één experiment is en dat meer experimenten ge nomen zullen moeten worden voor een beslissing valt over hoe in de toekomst het onderwijs in Nederland er uit moet zien. HARDE KLAP LEIDEN - Een 18-jarige Leidenaar heeft het afgelopen weekeinde tijdens een feestje in een kantine aan de Vestestraat een gebroken pols, een gebroken kaak en ver wondingen aan zijn kin opgelo pen toen hij van een nog onbe kende bezoeker een klap kreeg en daardoor van de trap af viel. De toedracht van de mishande ling is nog in onderzoek bij de Leidse politie. Laat leven Naar aanleiding van de brief van mej. N. Schadee in de rubriek le zers schrijven van 31 januari 1978 moge ik de volgende toelichting geven. Het genoemde percentage omvat alle nadelige gevolgen van abor tus provocatus die bij een vol gende zwangerschap kunnen op treden: blijvende steriliteit (2 a 5 procent van de geaborteerde vrouwen), spontane abortus (fre quentie na abortus 10 maal ver hoogd), vroeggeboorte (2 a 3 maal verhoogde frequentie), moeilijk heden bij de geboorte, buiten- baarmoederlij ke zwangerschap (frequentie 2 a 3 maal verhoogd), ontwikkelingsstoornissen en de dood van het kind door onvol doende placentavorming, vroeggeboorte of Rhesus-an- tagonisme. Bij verschillende on derzoekingen bleek het totale percentage van deze complica ties te variëren van 33 tot 36 pro cent (voor de geïnteresseerden is DINSDAG 21 FEBRUARI 1978 TURIJN (Reuter) - De Italiaanse rechterlijke macht ziet zich ge plaatst voor een klimaat van angst bij haar pogingen een jury te vinden voor de berechting van de notoire stadsguerrillastrijders. Tot nu toe heeft men slechts drie mensen bereid gevonden zitting te nemen in de jury in het proces tegen 49 leden van de Rode Bri gades. Bovendien is er geen zekerheid dat die drie, een gepensioneerde, een fabrieksarbeider en een huis vrouw, inderdaad zullen ver schijnen op 9 maart als het proces hervat wordt. Het proces werd in mei vorig jaar geschorst omdat gezworenen weigerde te verschijnen. Zij vreesden gewelddadige wraak oefeningen van gewapende leden van de Rode Brigades die enkele weken tevoren de president van de Turijnse Orde van Advocaten MIERLO - Leden van de rijkspolitie leiden illegaal in ons hadden doodgeschoten. land, verblijvende Turken en Marokkanen naar ge- De president van de rechtbank, reedstaande overvalwagens nadat de in totaal 25 man bij Barbaro' Saf ™rige week een inval in de pluimveeslachterij Ham NV inMierlo waren schikba" r^makeii voo/het pro ces tegen Renato Curcio, leider aangehouden. van de Rode Brigades, en 48 an deren, die beschuldigd worden van vorming van een gewapend complot tot de omverwerping van de staat. Bijna de helft van hen produceerde onmiddelijk doktersattesten dat optreden als jurylid hun gezondheid in gevaar zou kunnen brengen. Enkele an deren zeiden dat zij uit Turijn zouden verhuizen. Anderen weigerden eenvoudig en kregen een boete vun 75 gulden. Ook de belofte van de politie dat strikte veiligheidsmaatregelen zouden worden genomen, baatte niet. Us singels te dun LEIDEN - Het ijs van de singels in Leiden is nog steeds niet dik ge noeg. De politie heeft gisteren metingen verricht en kwam uit op acht tot tien centimeter, ter wijl de gewenste dikte twaalf centimeter moet zijn, om het ijs vrij te geven. een literatuur-opgave te ver krijgen bij het bureau "laat le ven"). Het zijn onderzoekingen over lange perioden omdat een volgende zwangerschap lang op zich kan laten wachten en blij vende steriliteit niet onmiddel lijk kan worden vastgesteld. Wij menen dat de vrouw het recht heeft te weten wat haar kan over komen. Maar zelfs als abortus 100 procent veilig zou zijn, blijft het 100 procent dodelijk voor het kind dat eveneens aan onze zor gen is toevertrouwd. Daarom hoort abortus niet thuis in een land dat zich erop beroemt op te komen voor de rechten van de zwakken. Het doet mij genoegen te horen dat althans in sommige gevalen de vrouwen te horen krijgen dat abortus risico met zich meeb rengt. Ik weet helaas dat dit niet in alle gevallen zo is. K. F. Gunning Groene Wetering 32 Rotterdam Balk ophangen Met een zo langzamerhand ont stellende regelmaat kunnen Uw fezers kennis nemen van de on gelukkige gebeurtenissen bij het nieuwe viaduct ten behoeve van de Schiphollijn. Het meest ontstellend hierbij is echter het verontschuldigende gepruttel van de verantwoor delijke ambtenaren dat "werke lijk al het mogelijk is gedaan om ongevallen te voorkomen". Dit laatste nu is mijns inziens niet het geval. In de bedoelde situatie is een "waarschuwingsbalk" ge monteerd die er uitziet alsof hij bedoeld is om een tank tegen te houden. Een waarschuwingsbalk die echt als waarschuwing be doeld is kan men beter ophangen aan een aantal kettingen. Mocht onverhoopt een te hoog voertuig trachten te passeren, dan zal deze misrekening duidelijk merkbaar worden zonder dat ernstige be schadigingen aan balk en voer tuig het directe gevolg zijn. Ik hoop met deze suggestie verdere onnodige schade te helpen voor komen. F. G. L. van Rood Burg. Warnaarkade 3 Hazerswoude Illegale gastarbeiders Met ergernis las ik het stuk over il legale gastarbeiders in Uw blad van j.l. vrijdag. In dit stuk staat dat de FNV 'zich gaat sterk ma ken' voor maatregelen om deze mensen naar hun land terug te zenden, waaraan dan de huichel achtige opmerking wordt toege voegd "dat men zich uitermate bezorgd maakt". En hoe denkt men zich dan wel sterk te maken? Wel, in de eerste plaats door de werkgevers aan te pakken. Daar ziet de FNV 'heil' in. Want daarmee wordt een groot aan tal voor de economie van Neder land waardevolle bedrijven lam gelegd en tevens een belangrijk stuk werkgelegenheid de nek omgedraaid. Weet de FNV waarom zoveel bedrijven zich met illegale gastarbeiders moe ten behelpen? Natuurlijk weet de FNV dat wel. Jarenlang heeft deze zelfde FNV gepleit voor de huidige sociale voorzieningen, waaronder de werkeloosheids uitkeringen. Deze uitkeringen zijn dermate hoog geworden dat een groot aantal zwakkere broeders het verkieslijker vinden om van deze uitkeringen te profi teren dan om te werken. Hierdoor worden de bedrijven met minder aangenaam werk het zwaarst ge troffen. Om toch de boel draai ende te houden zijn deze be drijven dus min of meer gedwon gen om met illegalen te werken. Trouwens, iedereen weet dat. Voorts gaat de aantijging dat geen sociale lasten worden be taald of dat er sprake is van wan betaling maar in weinig gevallen op. Dat er sprake is van slechte huisvesting is begrijpelijk en bo vendien neemt de illegale gastar beider graag genoegen met, voor Nederlandse begrippen, minder goede en zelfs slechte behuizing. Wat de FNV uiteindelijk beoogt is, de zakenwereld te straffen voor de negatieve gevolgen van het ei gen sociaal beleid. Een pleidooi voor krachtige maatregelen te gen misbruik van sociale voor zieningen, waaronder verlaging van de werkeloosheidsuitkerin gen voor hen die dat werk weige ren te aanvaarden waarvoor men nu gedwongen is illegalen te werven alsmede herinvoering van de controleposten aan de Belgische grens (waarover 95 procent van de illegalen ons land binnenkomt) zou de heer Com mandeur beter staan. Beter al thans dan het aan alle kanten rammelende verhaal dat hij nu de Nederlandse burger wil doen geloven. M. Bakker Rijn- en Schiekade 99a Leiden Wij zoeken voor onze brouwerij te Zoeterwoudc een vakbekwaam elektro technicus. Hij zal storingen opsporen en verhelpen aan elektrische installaties en besturingssystemen in de produktie-afdelingen. Wij vinden het belangrijk dat hij ervaring heeft met en belangstelling voor de elektronische besturing. De werkzaamheden zullen in volkontinudicnst worden verricht. Het bruto aanvangssalaris voor 24-jarigen en ouderen bedraagt f 2.667,- per maand inklusief de ploegen- toeslag. Tevens kent Heineken een gunstige winstdelingsregeling en 8% vakantiegeld. Bent u 22-30 jaar en hebt u belangstelling voor deze baan? Neem dan schriftelijk kontakt op met de heer G. van Puffelen van de Personeeldienst, Heineken Brouwerijen B.V., Burg. Smeetsweg 1 te Zoeterwoudc. Publicatie Hengelaarsbond Leiden en om streken H. H. IJSVISSERS Wij weten dat ijsvissen een fascinerende sport is. De schaatssport is dat echter ook. Maak daarom geen visbijtje waar ge schaatst wordt en blijf ver van een schaatsparcours vandaan. Maak uw visbijtje niet groter dan 20 bij 20 centimeter en markeer deze na gebruik met stro of dode takken. U HELPT TOCH 00K MEE ONNODIG LEED TE VOORKOMEN...? Wij rekenen op uü! HET BESTUUR 071-122641 bellen. Koollaan 15 Leiden Auto, fiets, bankstel, tafel, televisie kwijt? ^o; Officiële publikatie van het Staatsbedrijf der PTT Joegoslavië Met ingang van 22 februari 1978 kunnen alle Neder landse abonnees zelf gesprekken tot stand brengen met aangeslotenen op de geautomatiseerde netten in Joegoslavië. Wijze van totstandbrengen: kiestoon afwachten; internationaal toegangsnummer 09 kiezen; opnieuw kiestoon afwachten; landnummer 38 kiezen, onmiddellijk gevolgd door netnummer en abonneenummer. Enkele belangrijke netten met hun netnummer zijn: Belgrado 11Dubrovnik 50, Ljubljana 61NiS 18, Novi Sad 21Rijeka 51Sarajevo 71Skopje 91 Split 58, Zagreb 41 Het tarief voor automatische gesprekken met Joegosla vië bedraagt f 0,16 per 4,6 sec., vermeerderd met een vaste aanslag van f 0,16 per gesprek globaal f 2,10 per minuut). Mexico en Venezuela Op een eerder tijdstip is voor alle Nederlandse abonnees ook automatisch telefoonverkeer ingevoerd met geauto matiseerde netten in Mexico (landnummer 52) Venezuela (landnummer 58) In het boekje "Internationaal telefoneren", uitgaaf november 1977, is een aantal automatisch bereikbare netten in bovengenoemde landen opgenomen. U kunt dit boekje aanvragen bij uw telefoondistrict (telefoon nummer 004). Nadere inlichtingen worden verstrekt door de informatie diensten voor internationale gesprekken binnen Europa (telefoonnummer 0018) of voor gesprekken buiten Europa (telefoonnummer 0016). Eén miljoen Nederlanders leven in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken, voor mensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd. Wat kunt u doen? En hoe? Voor meer informatie: A. V.O. Nederland -Vereniging van arbeids- en welzijnszorg voor mindervaliden, Bos en Lommerplantsoen, Amsterdam, tel. 020-872401. SIE104 2K155 dan wist U niet wat de achtergronden van die kaping waren

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14