„Hulp aan Egypte om staatsgreep te voorkomen Kleine Atje Deelstra zakte door het ijs... Tsjaad hervat normale betrekkingen met Libië Hou ze in de gaten! Andrew Young over steun VS: Pagina 17 MAROKKAANSE AMBASSADEUR IN OPSPRAAK Zware sneeuwval in Zuidwest-Engeland Doden bij onlusten in Iran Slagerij Bolle STEDEBOUWKUNDIG MEDEWERKER(STER) Kinderen zijn kinderen.Waarschuwen is niet genoeg. administratief medewerk(st)er ZATERDAG 18 FEBRUARI 1978 MIAMI (Reuter) - de Ame rikaanse ambassadeur bij de Verenigdé Naties, An drew Young, meent dat het risico van een staats greep in Egypte een factor van belang is geweest bij het besluit van president Carter om 50 gevechts bommenwerpers te leve ren aan Egypte. "Het enige dat gevaarlijk kan zijn voor de Verenigde Staten en voor Israël op dit ogenblik is de om verwerping van Sadat door zijn eigen leger", aldus Young op een bijeenkomst in Miami, Florida. De Egyptenaren zouden hebben laten doorschemeren dat Sadat moeilijkheden zou krijgen met de legerleiding als de Amerikaanse regering de Egyptische verzoe ken om wapenleveranties niet zou inwilligen. De voorgenomen verkoop van Amerikaanse jachtbommen werpers aan Egypte en Saoedi Arabië, mag volgens presiden Carter echter niet worden be schouwd als een drukmiddel te gen de gewraakte Israëlische tigingspolitiek in bezet Arabisch gebied. Carter zei dit in een tele visie-interview. Volgens Carter heeft de vliegen- transactie - gegoten in de vorm van een verkoop aan het Mid den-Oosten inclusief Israël - ab soluut niets te maken met de om streden joodse nederzettingen op de westelijke Jordaanoever, in de Gazastrook en in de (Ègyptische). Sinaï-woestijn. Carter heeft deze nederzettingen volkenrechtelijk illegaal genoemd. Half maart komt de Israëlische premier Be gin naar Washington, en het mag worden aangenomen dat beide leiders dan een hartig woordje zullen wisselen over de nederzet tingen en hun volgens Amerika negatieve rol in het vredesproces. DEN HAAG (ANP)-Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag beschikt niet over aanwij zingen dat de nieuwe Marok kaanse ambassadeur in Neder land een functie zou hebben be kleed bij de Marokkaanse ge heime dienst. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie gisteravond verklaard. plaatsvinden met het oog op een invasie in Algerije, onder het mom van achtervolging van Sa- haraanse revolutionairen, aldus Al Chaab. Winst voor Zoetemelk en Knetemann Generaal Sefriqui - die morgen zijn geloofsbrieven zal aanbieden - was hoofd van de paleiswacht van koning Hassan, aldus buitenlandse zaken. De 61-jarige HYERES - Gerrie Knetemann generaal is volgens het ministerie heeft gisteren in het Franse bevriend met de koning. Voordat hij hoofd van de paleiswacht werd, was Sefriqui gouverneur in verschillende Marokkaanse pro- BIRMINGHAM - Een gewonde demonstrant wordt door twee poli tieagenten weggeleid. Zaterdag kwam het in de Engelse plaats Bir mingham tot een botsing tussen de politie en demonstrantenDeze laatsten maakten bezwaar tegen een bijeenkomst van de extreem rechtse Nationale Front Partij. LONDEN (UPI) - De politie heeft er bij degenen die niet noodzakelijkerwijs de weg op hoeven in delen van Zuidwest-Engeland op aan gedrongen thuis te blijven nu dit gebied getroffen wordt door de zwaarste sneeuwval in 30 jaar tijd. Ook uit andere Europese landen wordt slecht weer gemeld. Honderden kilometers weg gedeelten in Zuidwest- en West-Engeland zijn bedekt met bijna een halve meter sneeuw. Storm joeg het witte goed op tot metershoog. Weg en spoorwegverbindingen met veel belangrijke steden, waaronder Plymouth, Exeter, Salisbury, Weymouth en Dorchester, werden verbro ken. Honderden verlaten auto's stonden langs de we gen. Duizenden huizen waren "stroomloos" door het breken van elektriciteitskabels. Naar schatting 100.000 mensen za ten bovendien zonder water doordat pompstations van elektriciteit verstoken waren. Velen smolten sneeuw toen de kranen droog vielen Ruim 600 scholen zijn gesloten De politie drong er bij de i aan een dag vrij te niet de weg op te gaan opdat dienstauto's zou den kunnen proberen de we gen vrij te maken. LONDEN (Reuter) Tsjaad heeft zich bereid verklaard de normale diplomatieke betrekkingen met Libië te hervatten, die sinds 6 februari waren opgeschort. Dit heeft het Libische persbureau za terdag bekendgemaakt. Volgens dit bericht heeft Tsjaad ook toegezegd zyn klacht tegen Libië bij de Veiligheidsraad we gens hulpverlening aan opstan delingen in Noord-Tsjaad in te trekken. Intussen deden Libië en Soedan in een gezamenlijke verklaring een beroep op de opstandelingen - verschillende groeperingen in het "Nationale Bevrijdingsfront van Tsjaad" (Frolinat) - om in te stemmen met een bestand. De twee landen hebben besloten een gemeenschappelijk commissie in te stellen die de partijen in Tsjaad zal helpen by een verzoening. Zeer binnenkort zullen de presi denten van Libië en Tsjaad, Gad dafi en Felix Maloem, in Sebha in het zuiden van Libië een topge- sprek houden, aldus een geza menlijke communiqué dat zater dag werd uitgegeven na afloop van een bijeenkomst in Tripoli van delegaties uit Libië, Soedan en Tsjaad, zo meldde het' Libi sche persbureau verder. De drie landen zullen volgens de verklaring direct contact met el kaar blijven houden teneinde een gunstig klimaat te scheppen voor het bereiken van een vreedzame regeling voor de binnenlandse problemen van Tsjaad, waarin geen buitenlandse inmenging zal worden geduld, die een derge lijke oplossing zou bemoeilijken. Sefriqui werd dit weekeinde aan gevallen door het Algerijnse dag blad "Al Chaab". De krant schrijft dat de generaal een ex pert is in "onderdrukking en fol tering". Zijn benoeming zou ver band houden met de jacht op de politiek actieve Marokkanen in het buitenland die zich verzetten tegen de regering van koning Hassan. Ook zou het bespioneren van leiders van de onafhankelijk heidsbeweging van de westelijke Sahara, die uit de weg geruimd moeten worden, tot zijn taken behoren. De beschuldiging staat in een ar tikel over een reorganisatie van het Marokkaanse leger, nadat onder de Marokkaanse troepen in de Sahara een oppositiebewe ging zou zijn ontdekt. Officieren, van wie de trouw aan koning Hassan in twijfel wordt getrok ken, worden van leidende posten verwijderd. De reorganisatie zou TEHERAN (UPI) - In het Iraanse Tabriz zijn zaterdag bij een twaalf uur durend gevecht tussen de politie en religieuze demonstran ten minstens zes mensen omge komen en 125 gewond. Volgens onofficiële berichten is het aantal doden veel hoger. Gisteren patrouilleerden eenheden van de politie door de straten om de rust te handhaven. De gevech ten van zaterdag braken uit nadat een ondergrondse opposi tiegroepering had opgeroepen tot een algemene staking. De rege ring veroordeelde de oproep sticht. In onofficiële berichten werd voorts gezegd dat over heidsgebouwen werden aange vallen en dat dienstauto's in brand werden gestoken. de wat zij noemde "islamatische Waarnemers schrijven de onlusten marxisten". toe aan de groeiende invloed van Volgens de officiële berichten gin- ondergrondse geestelijke leiders gen tijdens de rellen 4 banken in op de overwegend conservatieve rook op en werd op tientallen an- mohammedaanse bevolking van dere plaatsen eveneens brand ge- de Iraanse provincies. Hyeres de Ronde van de Middel landse Zee op zijn naam geschre ven. In het algemeen klassement had Knetemann 42 seconden voorsprong op de Belg Jos Bruyere. Zaterdag al nam de ren ner van de ploeg van Peter Post de leiderstrui over van de Duitser Gregor Braun, die in die derde etappe door een valpartij ach terop was geraakt. Gisteren in het laatste gedeelte van de vierde en laatste etappe nam Knetemann pas goed afstand van zyn con currenten. Hij won het tweede gedeelte van die rit, een klim te gen de Mont Faron over ruim acht kilometer, met meer dan twintig seconden voorsprong op de Fransman Michel Laurent. Mariamo Basso, de Italiaan, won het eerste gedeelte. Gerrie van Gerwen eindigde in het algemeen klassement ais vierde op 1 mi nuut 14 en Hennie Kuiper als vijfde op 1.18. René Pijnen heeft het zes- daagse-seizoen zaterdag besloten met een overwinning. Samen met de wereldkampioen op de weg en achtervolging Francesco Moser won de Nederlander de laatste zesdaagse van het seizoen in Mi laan. Op de laatste avond van het wielerspektakel namen Pijnen en Moser één ronde voorsprong op Saronni en Sercu, die tweede werden. Het koppel Felice Gi- mondi en Don Allan eindigde op een derde plaats. De elfde Grote Prys van Montau- roux is gisteren gewonnen door Joop Zoetemelk. Zoetemelk sprong tien kilometer voor het einde van de wedstrijd over 85 kilometer uit het peloton weg en veroverde een voorsprong van één minuut. Eerder had Joop Zoetemelk de Fransen Le Guilloux en Bertin, die in het ge zelschap waren van de Belg Peet- ers, teruggehaald. Alain Mesiet won de sprint van het peloton, en werd tweede. Vleeskrabjes kilo 3.50 nu 2.98 Hamlappen kilo 12.-nu 9.98 Magere speklappen kilo 6.98 nu 6.48 l_ ~'-l—1 1 l—1 J-'_'.r, -ji Hele runderachtervoet gratis uitgebeend kilo 8.50 nu 7.50 Zachte biefstuk 250 gram 3.50 Paarde bieflappen kilo 8.00 nu 7.50 Magere ham of bacon 200 gram 1.96 nu 1.75 Hogewoerd 37, Leiden. Telefoon 122412. GEMEENTE VOORSCHOTEN De hoofdafdeling Ruimtelijke Ordening van de Directie Openbare Werken houdt zich bezig met de ruimtelijke vormgeving van de gemeente en de daarmee samen hangende aktiviteiten zoals: - het voeren van overleg (zowel intern als extern) - het adviseren inzake planologische aangelegenheden - het organiseren en begeleiden van bewonerspartici patie - het juridisch vastleggen van de plannen die bereid is in teamverband aan bovenomschreven ak tiviteiten mee te werken. De gedachten gaan uit naar een kandidaat(ate) op H T S - of gelijkwaardig niveau. Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring zal in dienstneming plaats vinden in één van de volgende ran gen: - technisch ambtenaar (van 2321.-tot 2844,-bruto per maand) - technisch ambtenaar I (van 2708 - tot 3314 - bruto per maand) De gebruikelijke arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing (o.a. eventuele vergoeding van de verplaatsingskosten) Nadere inlichtingen omtrent de functie worden telefo nisch verstrekt via 01717-2141 tst 57 (Dhr. P C Neder- pel of Dhr. J.H.W. Schreurs) "Als kind vond ik het geweldig als het 's nachts gevroren had", vertelt Atje Keulen-Deelstra. "Ik wilde dan 't liefst geljjk het ijs op, maar ik moest natuurlijk wachten tot het dik genoeg was. Op een keer ging ik, vanaf de kant, voorzichtig met één voetje voelen. Maar ik gleed uit en plof zó door het ijs. Gelukkig was het daar niet diep en kon ik er zelf weer uitklauteren. Maar het blijft je bij. Later, toen ik zelf kleine kinderen had heb ik er dan ook altijd op gelet dat ze niet "over één nacht ijs gingen". Aldus Atje. Hoe gaat dat bij u? Krijgen ze de kans? Of doet u er wat aan? Er zijn twee praktische boekjes over het voorkomen van ongelukken met kinderen. U krijgt het boekje van uw keuze gratis thuisgestuurd als u de bon invult en opstuurt aan het Veiligheidsinstituut, Machtigingsnummer 1316,1007 AR Amsterdam. (Geen postzegel plakken.; Zend u m(j het boekje voor de leeftijdsgroep 0-6 jaar 6-12.jaar (aankruisen wat u wilt ontvangen) adres. plaats SIRE Stichting voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg voor de Regio Leiden vraagt: voor 20 uur per week. t.b.v. de verwerking van de registratiege gevens. Type-ervaring noodzakelijk. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan het Secretariaat van het Beleidsorgaan van de Stichting, Rijnsburgerweg 142, te Leiden. (HiHusqvama uit Zw«ton Kom nü profiteren bij: Naaimachine-speciaalzaak ROOIJACKERS Adm. de Ruyterlaan 14, Katwijk, telefoon 15844 Bij vrijdagmarktplein. DINSDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17