LAF Verzekeringen iiiag in commissie: brandweer voor de staten Dertien partijen bij verkiezingen Capaciteit hotels met 100 bedden uitbreiden Zestig jaar Leidse Reddings Brigade Stel orde op zaken:praat met de persoonlijke bank! KIESKRING LEIDEN: EIDEN - De raadscommissie voor Volkshuisvesting is gisteravond schoorvoetend akkoord gegaan met het prin cipebesluit van B en W om de Leidse brandweer te ver huizen naar het complex van de Leidse Apparatenfabriek pan de Os- en Paardenlaan. yorens tot een definitief besluit al worden overgegaan moet vol- ns de commissie wel onder- kocht worden welke overlast de fcomst van de brandweer met zich neebrengt. Duivesteijn (PvdA) vond dat zoveel mogelijk aan de pisen van de betrokken bewo- hers, zoals aangegeven door het jwijkcomité "Plan Noord" moet worden tegemoet gekomen, e heer Ham (CDA) zei niet geluk kig te zijn met de komst van de brandweer naar het LAF-com- Iplex maar stelde zijn definitieve standpunt afhankelijk van de uitkomst van het onderzoek. "Ik heb het er erg moeilijk mee", al dus het CDA raadslid. "Destijds is er op gemikt dat het terrein oplossing zou bieden voor de problemen in de wijken. Er zou den goedkope woningen komen, waaronder bejaardenwoningen, en openbaar groen. Ik ben er nog niet uit of dit nou de beste plaats is voor vestiging van de brand weerkazerne." "Jood IjDe liberaal Langerak zei de verhui- zing naar het LAF-complex ook niet de beste oplossing te vinden maar wel te willen zwichten voor de nood van de brandweer. Ook hij maakte het voorbehoud dat aan de wensen van de direct be- H trokkenen zoveel mogelijk tege- i moet moest worden gekomen. 13eijen (PPR) had er nogal wat twij- I fels over of de uitrukmogelijk- j heden aan de Os- en Paardenlaan naar andere delen van de stad wel zo gunstig waren, j 3e heer Van der Staay, com mandant van de brandweer, wees in dit verband op de randwegen in de nabijheid van het LAF- complex. "Via de Willem de LEIDEN - De Leidse Reddings Brigade (LRB) bestaat dit jaai zestig jaar. Ter gelegenheid van dat jubileum worden de ko mende maanden diverse activi teiten ontplooid. Dat begint op vrijdagavond 17 feb ruari wanneer alle kinderen vanaf vijf jaar zonder enige ver plichting deel kunnen nemen aan een proefzwemles in de Over dekte aan de Haarlemmerstraat. De lessen beginnen om 18.00, 18.35 en 19.10 uur en de deelne- mertjes betalen alleen de en treeprijs van het zwembad. Een week later, op vrijdag 24 februari wordt dat nog eens herhaald. Ook ouders die graag willen oefenen of trimmen kunnen onder de zelfde condities aan de lesuren deelnemen. In Leiden zullen dit jaar ook weer diverse evenementen plaatsvin den waaraan de LRB zal mee werken. In de zomermaanden verzorgt de LRB in samen werking met de EHBO-brigade een openbare demonstratie in het zwembad "De Vliet". Beide ver enigingen zullen ook gezamen lijk deelnemen aan de rom melmarkt in de ijshal en de Vrij- etijds"-beurs in de Groenoordhallen. Op 16 juni zijn er in het zwembad "De Zijl" opdrachtwedstrijden voor alle brigades in Zuid-Hol land, terwijl op 23 september de jaarlijkse jeugddag van het Dis trict West van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen in Leiden wordt gehouden. De jeugddag met vele honderden deelnemers begint 's morgens in Avifauna, wordt vervolgd met een rond vaart en eindigt 's middags met een groot feestprogramma in de Groenoordhal. De LRB beijvert zich al sinds de oprichting zestig jaar geleden voor het geven van les in zwem mend redden. Elke vrijdagavond wordt zowel in de Overdekte als in "De Zijl" zwemles gegeven aan kinderen en volwassenen. Zij die het diploma geoefend zwemmer bezitten, krijgen les in zwem mend redden. Zo leidt de LRB op voor de jeugdbrevetten 1 tot em met 6 en boven de 15 jaar voor de brevet ten A en B. 's Zomers mogen de leden zich gratis bekwamen in zwemmend redden in zee'bij de Katwijkse Reddingsbrigade. Na voltooiing van de opleiding moet een proef van bekwaamheid worden afgelegd en krijgen de geslaagden een strandwachtbre- vet. Zwijgerlaan en de singels kun nen we vrij snel op elke gewenste plaats komen. Wethouder Ver boom (Volkshuisvesting) zegde toe dat die mogelijkheden in de commissie ABA (Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden) nog nader bekeken kunnen worden. Hij benadrukte verder dat zowel door het college als door de brandweer zelf ijverig is gezocht naar alternatieve vestigingsmo gelijkheden, maar dat het LAF- complex de enige reële moge lijkheid is. Kleine kazernes Mevrouw Passchier (PSP) gaf in overweging om op verschillende plaatsen in de stad kleine kazer nes te vëstigen. Brandweer commandant Van der Staay zei dat de mogelijkheden van decen tralisatie al eerder onderzocht zijn maar dat dit zeer hoge kosten met zich meebrengt. Hij achtte niet uitgesloten dat in de toe komst een tweede kazerne in Zuid-West noodzakelijk is Volgens Verboom zal de komst van de brandweer naar de Leidse Ap paratenfabriek geen vertraging Complex van Leidse Apparatenfabriek aan Os- en Paardenlaan. veroorzaken in de bouwplannen voor het Spoortje. De commissie ging akkoord met een wijziging in het programma van eisen voor het Spoortje na de toezegging dat zoveel mogelijk tegemoet zal worden gekomen aan de eisen van de omwonenden. Verboom zei verder bij het ministerie van Volkshuisvesting te zullen plei ten voor vervangende woning bouw in het gebied langs de Zijl. LEIDEN - Volgens VW-direc- teur R. A. Dekker moet er nu gedacht gaan worden aan een uitbreiding van de hotelcapa citeit in Leiden met 100 bed den. Hij zei dit gisteravond in de raadscommissie voor eco nomische aangelegenheden. Vooral met het oog op de at tracties die Leiden gaat krijgen zoals bijvoorbeeld de tempel in het Rijksmuseum voor oudheden en de herope ning van het Legermuseum is deze uitbreiding noodzake lijk, aldus de VVV-dirëcteur. De verwachting is dat ook de Schiphollijn de nodige toeris ten met zich zal meebrengen. Ook daarom zou een uitbrei ding wenselijk zijn. De alge mene opvatting van de raadscommissie en de heer Dekker was dat de bouw van een dergelijke hotelac commodatie niet los kan worden gezien van de ont wikkeling van het Schutters veld. Bovendien is er nog een tekort aan bedden ontstaan doordat steeds minder particulieren bereid zijn een kamer af te staan. De vraag die nu beant woord moet worden is of een hotel met 100 bedden op jaar basis is te exploiteren. In de zomermaanden zou zo n hotel wel volkomen, maar het is de vraag hoe het in de overige maanden moet gaan. Dit moet allereerst onderzocht wor den. De heer Dekker zei overigens de indruk te hebben dat de belangstelling voor Leiden enorm stijgt. "We zijn er in ge slaagd Leiden te vestigen als toeristische naam", zei hij. LEIDEN - In de kieskring Leiden hebben dertien politieke par tijen zich laten registreren voor deelneming aan de verkiezingen voor provinciale staten, die op 29 maart worden gehouden. De volgende partijen doen mee: Boerenpartij, CDA, Conserva tieve Volkspartij, CPN, D'66, GPV, 1KB, PPR, PSP, PvdA, RPF, SGP en VVD. De RKPN (Rooms-Katholieke Partij Ne derland) en DS'70 behoren dit maal niet tot de deelnemende partijen. Lijsttrekker van de PvdA is het vroegere Leiderdorpse raadslid mevrouw M. van der Molen, die tegenwoordig in Leiden woont. Zij zit al in de staten, evenals nummer twee op de lijst Kat- wijker J. J. van Oosten. Op de vierde plaats staat F. H. Gouds waard uit Leiden, vijfde de Leiderdorpse wethouder E. Drenth, zesde het Valkenburgse raadslid mevrouw A. R. van de Broek-Westrik, zevende de War- mondse wethouder C. A. L. van der Zalm, achtste de Voor- schotense wethouder A. Eve- leens, negende het Rijnsburgse raadslid mevrouw A. den Haas- Kromhout en tiende J. Sloof uit Wassenaar. Het CDA wordt in de kieskring Leiden aangevoerd door N. W. A. Brink, die lid is van het college van Gedeputeerde Staten in Zuid-Holland en in Noordwijk woont. Op de tweede plaats staat het Leiderdorpse raadslid J. W. Hekkelman. Het huidige staten lid P. G. J. Bakker uit Voorscho ten staat vierde, T. T. Wind uit Begin met uw bestaande verzekeringen gratis en grondig bij ons te laten doorlichten (u krijgt ze terug in een handige polismap!). De Rabobank is uw deskundige bemiddelaar voor alle verzekeringen. En dat is erg belangrijk. Of het nu om een opstal-, inboedel- of rechtsbijstandverzekering gaat, of dat u wilt praten over een levensverzekering voor u en uw partner. Bij de Rabobank kunt u altijd rekenen op een persoonlijk advies! Leiden vijfde, B. M. M. Kortekaas uit Lisse zesde, A. de Kort uit LIsse zevende, A. M. Huntjens uit Ter Aar achtste, het Leidse raadslid M. G. J. Ham negende en het Rijnsburgse raadslid G. J den Heyer tiende. J. Noorland uit Nieuwerkerk, lid van Gedeputeerde Staten, is lijst trekker van de VVD. R. Cleton uit Wassenaar staat op de vijfde plaats, C. de Hart uit Voorschoten op de achtste en de Leiderdorpse wethouder mevrouw D. W. Tich- ler-Moerman op de tiende plaats. Hagenaar P. W. van Baarsel staat bij D 66 op de eerste plaats en C. T. Smit uit Zoeterwoude, voorzitter van de plaatselijke afdeling, op de tweede plaats. Het Was- senaarse raadslid E. H. Schuyer staat op de vierde plaats geno teerd, J. Wessel uit Oegstgeest vijfde en G. G. Blokland uit Voorhout tiende. Het vroegere Tweede-Kamerlid C. J. van Kuijen uit Warmond voert de lijst van de PPR aan. Mevrouw A. J. W. Wijling-Schellingerhout uit Voorhout staat op de vijfde plaats. A. P. van Hoek uit Den Haag is lijst trekker van de PSP, het vroegere raadslid C. Walle uit Leiden staat vierde en het huidige Leidse raadslid H. Passchier zevende. Op de eerste plaats van de SGP-lijst staat A. Vlasbom uit Delft. Het Alphense Tweede-Kamerlid C N. van Dis staat tweede, en M. Houtman, tot voor kort lid van de Leidse gemeenteraad op de vierde plaats. Het GPV wordt aangevoerd door J. C. Nieuwlaat uit Delft; Waddinxvener J. Knol staat zesde op deze lijst. De RPF heeft H. Roffel uit Nieuwerkerk tot lijsttrekker gekozen, mev rouw M. Boelema-Tillema staat op de vijfde plaats genoteerd en A. P. J. Esveldt uit Nieuwveen op de achtste plaats. Bij de CPN staat J. H. L. Visser uit Zoetermeer op de eerste plaats. Het Leidse raadslid D. Hoeven staat bij deze partij op de achtste plaats. De 1KB (Internationale Kommunisten Bond) wordt door mevrouw A. Kuiper uit Rot terdam aangevoerd, R. C. P. M. Went uit Leiden staat derde, J. M. Vaneman uit Leiden zesde, J. P A. Derlas uit Leiderdorp achtste en mevrouw S. V. Kraus uit Lei den tiende. Evenals de 1KB doet ook de Conservatieve Volkspartij voor het eerst aan de staten verkiezingen mee; J. Nijssen-Ta- nis uit Sliedracht voert deze lijst Het Tweede-Kamerlid Koekoek staat overal in het land als eerste op de lijst van de Boerenpartij Hij kan in Zuid-Holland overi gens niet als lid van de Provin ciale Staten gekozen worden, omdat hij niet in deze provincie woont. Th. J. Warmerdam uit Noordwijkerhout staat op de derde plaats, L. Lindhout uit Rijnsburg op de zesde, W. J. J van Winden uit Leiden op de achtste en C. van Santen uit Was senaar op de tiende plaats. De kieskring Leiden omvat de volgende gemeenten: Leiden, Leiderdorp, Zoeterwoude, Koudekerk, Voorschoten, Leidschendam, Voorburg, Oegstgeest, Rijnsburg, Val kenburg, Warmond, Sas- senheim, Noordwijk, Noordwij- kerhout, Voorhout, Lisse, Hil- legom, Katwijk en Wassenaar. Commissie eens met verhuizing gordijnatelier LEIDEN - De raads. voor economische aangelegen heden is gisteravond akkoord gegaan met de verhuizing van het gordijnatelier Van der Lelie aan de Korte Mare naar het industrie terrein in de Merenwijk. Wat er met het oude pand gaat gebeuren is nog niet bekend. Van der Lelie huurde deze ruimte. De ge meente heeft nog geen bespre kingen gevoerd met de eigenaar over de toekomst van het pand. Bonden bezorgd over leiding bij de „Grof" ZOETERWOUDE - De Industrie bonden NVV en NKV zijn posi tief over de financiële mogelijk heden voor de Grofsmederij, maar bezorgd over de manier waarop aan bepaalde zaken bin nen het bedrijf leiding wordt ge geven. Dit laatste is voor de bon den een punt van discussie dat verder zal moeten worden be sproken met de leden en kader leden. Gisteren is in Den Haag een be spreking geweest tussen de vak bonden en de directie en raad van commissarissen van de Grofs mederij. Vanmiddag heeft dis trictsbestuurder Dick ter Wis- scha van de Industriebond NW het personeel over de bespreking ingelicht. lENSDAG 15 FEBRUARI 1978 .gQQ338— PAGINA 17

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17