mededelingen gemeentebestuur jjfcj leiden 131 m 17 feb.78 üül M/, ImF %'zm Commissie vergaderingen •'O.' Commissie voor volkshuisvesting en milieuza ken. Dinsdag 14 februari om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Mogelijke vestiging van de brandweerkazerne in het LAF-complex aan de Os- en Paardenlaan. Vaststelling bestemmingsplan Hoge Rijndijk. Brief d.d. 23 december 1977 van de bewoners commissie "Mors 200" (Dijkstraat e.o.) over de renovatie «van een complex van 200 woningen. Brieven d.d. 11 november en 13 december 1977 van het comité "Iedereen wil wonen" betreft eisen over de volkshuisvesting en de bijzondere huisvesting in het plan Koppelstein. Nota over het afstoten van een aantal panden met uitgifte in erfpacht van de betreffende gronden uit het verspreid gelegen gemeentelijk woningbezit. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten laste van het stadsvernieuwingsfonds ten behoeve van de instelling van een projectgroep voor het gebied d'Oude Morsch. Principebeslissing door de Raad over handha ving woningen Oranjestraat. Jaarrekening 1975/1976 van de woningbouw vereniging "Eensgezindheid". Jaarrekening 1975/1976 van de woningbouw vereniging "Ons Doel". Ruiling van panden aan de Maredijk tegen een perceel industrieterrein in de Waard. Commissie onderwijs, recreatie, sport en samen levingsopbouw. Donderdag 16 februari om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Mutaties onderwijzend personeel openbaar la ger- en voortgezet onderwijs. Exploitatievergoeding bijzondere scholen voor g.l.o. over het jaar 1976. Vergoeding ex artikel 127 der Kleuteronderwijs wet over het jaar 1977. Verzóek van een schoolbestuur om be schikbaarstelling van gelden. Verzoek van een schoolbestuur om medewer king. Vaststelling vergoeding vakonderwijs bijzonder g.l.o. en b.o. over het jaar 1975. Vaststelling getal wekelijkse lesuren vakon derwijs aan de openbare scholen voor g.l.o. en b.o. over het jaar 1978. Programma van eisen voor bestemmingsplan Noorderkwartier. Nota Vlietpark. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Op donderdag 16 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verkoop van de opstal en uitgifte van de bijbe horende grond in erfpacht van het Ergon Elec tric pand aan de Nieuwe Rijn/Uiterstegracht aan een drietal kunstenaars, (20.00 uur). Verkoop van een kavel grond binnen het bedrijfs terreinen gebied in de Merenwijk. Uitgifte in erfpacht van het perceel Rijnsburger- weg 138 en verkoop van de opstal. Grondaankopen in De Kwaak. Punten die eventueel tijdens de vergadering van 9 februari jl., (21.00 uur) niet meer zijn behan deld. Nota van de Coördinator Wonen inzake per soneelsbezetting projectbureau Wonen. Commissie voor de beroepschriften. Donderdag 16 februari om 16.20 uur zal de commis sie in kamer 234 van het stadhuis een beroepschrift behandelen van mevrouw A. M. van Putten- Biermasz. Het betreft aanschrijvingen tot het treffen van voor zieningen aan het woonhuis Tasmanstraat 84 en aan de woningen Cosijnstraat 7. 9 en 11. Commissie algemene en bestuurlijke aangelegen heden. Maandag 13 februari om 20.00 uur in de B. en W kamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-gemeenschappelijke regeling An tenne-energievoorziening Leiden en omgeving Aanschaf van een legesmachine bij de afdeling Bevolking c.a. Aanstelling van een kantinehouder in het bu reau van politie. Declaratie van mr. Ph. J. de Ruijter de Wildt inzake ontruiming Morssingelwoningen. Drank- en horecaproblematiek. a. Verordening ex. art. 18 van de Drank- en Ho reca wet; b. Verordening op het weren van overlast van wezensvreemde vermakelijkheidsinrichtingen in woonstraten. c. Aanvulling op de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) betrekking hebbende op het te gengaan van sexclubs ca. Spreektijd beperking tijdens raadsvergaderin gen. Commissie voor economische aangelegenheden. 14 februari a.s. in de koffiekamer van het Stad huis. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: Discussienota afdeling e.a.b. inzake kantoren ontwikkeling. Ontwerp-bestemmingsplan Hoge Rijndijk; Jaarverslag 1976 VVV; Verkeersmaatregelen in verband met de afslui ting Turfmarktbrug; Verkoop van een perceel industrieterrein Me renwijk; Ruiling panden Nieuwe Rijn/Vestestraat tegen perceel industrieterrein "de Waard". Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: Stokkermans Chroomindustrie BV, alhier. Uitbrei den en wijzigen van de galvaniseerinrichting in het perceel Rooseveltstraat 10. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stad huis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 10 februari 1978 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: dinsdag 28 fe bruari 1978, te 14.30 uur in kamer 210 van het Stad huis. Het verzoek om vergunning met dc bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het Stadhuis, afdeling VOW, kamer 330 (3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden inge steld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voorne mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatrege len vast te stellen: Merenwijk: - openstelling in twee richtingen van het fietspad aan de oostzijde van de IJsselmeerlaan tussen de Drontermeerlaan en het fietspad door de volks tuinen naar het zwembad "De Zijl" Gebied Herengracht-Zijlsingel: - tijdelijk parkeerverbod aan de westzijde van de Oranjegracht tussen de Oosterkerkstraat en het Waardkerkplein, aan de zijde der bebouwing, zulks in verband met de bereikbaarheid voor bouwverkeer; Houtkwartier: - aanbrengen van een gele streep over een lengte van 10 meter aan weerszijden van de toegang tot het parkeerterrein aan de zuidzijde van de Dieperpoellaan; Cronestein: - instelling stopverbod aan de westzijde van de Zoeterwoudse weg tussen de Vijf Meilaan en de Veilingbrug; Groenoord/Noorderkwarticr: - openstelling in twee richtingen van het fietspad aan de noordzijde van de Willem de Zwijgerlaan tussen de Floris Versterlaan en het Zwarte Pad' Noorderkwartier: - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Prinsenstraat, voor zover gelegen tussen de Herensingel en de Sophiastraat, in de richting van de Sophiastraat; Noordvest-oost: aanwijzing als laad- en loshaven van de aan te leggen parkeerhaven aan de noordzijde van de Langegracht, ter hoogte van het in aanbouw zijnde flatgebouw, geldend van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur; Centrum: - aanpassing overeenkomstig de nieuwe wettelijke regeling van het verkeersbord ter aanduiding als algemene invaliden-parkeerplaats van de 8 par keervakken op het Stadhuisplein aan de zijde van de Koornbrugsteeg; Maredorp: - aanpassing overeenkomstig de nieuwe wettelijke regeling van het verkeersbord ter aanduiding als algemene invaliden-parkeerplaats van de 6 par keervakken aan de oostzijde van de Stille Mare; Noordvest-west/De Camp: 1. tijdelijk voor de gehele duur der werkzaamheden aan de Turfmarktbrug: - eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers in de Caeciliastraat. tussen de Turf markt en de Lijsbethsteeg, in de richting van de Lijsbethsteeg; - eenrichtingverkeer voor alle motorvoertuigen in de Lange Scheistraat, in de richting van de Lam mermarkt; - intrekking geslotenverklaring voor fietsers en bromfietsers van de Blauwpoortsbrug in de rich ting van de Steenstraat; - stopverbod op de Caeciliastraat tussen de St. Ur- sulasteeg en de Lijsbethsteeg aan de zijde van het parkeerterrein; N.B. de Turfmarkt, de Oude Vest (tussen de Lijs bethsteeg en de Turfmarkt) en de Oude Singel (tus sen de Lange Scheistraat en de Nieuwe Beesten markt) zijn dan voor doorgaand verkeer gestremd. 2. tijdelijk, voor de duur van drie perioden van on geveer één week en van één periode van circa 7 weken wanneer de splitsing van de Beestenmarkt en de Nieuwe Beestenmarkt in verband met de werkzaamheden aan de Turfmarktbrug voor alle verkeer slechts in één richting berijdbaar is: - openstelling van de Steenstraat vanaf de Sta tionsweg voor alle verkeer in de richting van de Blauwpoortsbrug; - openstelling van de Steenstraat vanaf de Bees tenmarkt voor fietsers en bromfietsers in de rich ting van de Stationsweg; - verbod rechtsaf te slaan op de St. Aagtenstraat in de richting van de Stationsweg; N.B. de rijbaan van de Nieuwe Beestenmarkt aan de zijde der even huisnummers is dan voor doorgaand verkeer gestremd; Burgemeesterswijk: - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Cobetstraat tussen de Hoge Rijndijk en de Kern- straat in de richting van de Kernstraat; Havenwijk-noord: - instelling tijdelijk eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfiet sers op het ten noorden van de Zijlpoort gelegen weggedeelte in de richting van de Zijlpoortsbrug, zulks in verband met de afsluiting van het weg gedeelte onder de poort in verband met restaura tiewerkzaamheden; Pancras-oost: - gedeeltelijke intrekking van de gele streep aan de oostzijde van de Middelstegracht tussen de perce len 3a en 5-7; Vogelwijk: - aanwijzing als verplicht fietspad van het fietspad aan de noordzijde van de Wassenaarseweg over een lengte van 40 meter vanaf de kruising met de Rijns- burgerweg; Rijndijkbuurt: - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers van de Catharinastraat in de richting van de Hoge Rijndijk: - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers van de Rijnstroomstraat in de richting van het Utrechtse Jaagpad; - aanbrengen gele streep langs de westzijde van de Catharinastraat over een lengte van 15 meter vanaf de kruising met het Utrechtse Jaagpad; - aanbrengen gele streep langs de zuidzijde van het Utrechtse Jaagpad over een lengte van 70 meter vanaf de kruising met de Catharinastraat; Stationskwartier: in verband met de tijdelijke verplaatsing van de taxistandplaats zijn de volgende maatregelen nood zakelijk: - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers op de rijstrook die wordt aangelegd op het gedeelte van de middenberm van het Stationsplein ter hoogte van het NZH-ge- bouw; - aanwijzing als taxistandplaats voor 15 taxi's van de bovenbedoelde rijstrook; - instelling van een verbod om linksaf te slaan van de rijbaan van het Stationsplein aan de zijde van het station naar de andere rijbaan via de door steek langs de inrit van bovengenoemde taxistandplaats met dien verstande dat het ver bod niet geldt voor taxi's. De op deze maatregelen betrekking hebbende te keningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwa ren tegen het vaststellen van genoemde maatrege len. Belanghebbenden worden voorts in de gele genheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op maandag 27 februari aan staande te 15.30 uur in de Raadzaal van het Stad huis. Leiden, februari 1977 Diversen. Stemmen bij volmacht en stem men in een ander dan het aange wezen bureau De Burgemeester van Leiden brengt, gelet op de artikelen J3, 2e lid, en K8 van de Kieswet, ter openbare kennis, dat de mogelijkheid bestaat om bij de op woensdag 29 maart 1978 te houden verkie zing van de leden der Provinciale Staten bij vol macht te stemmen, dan wel een stem uit te brengén in een willekeurig stembureau in de provincie Zuid-Holland. Hierbij geldt het volgende: Stemmen bij volmacht. Bent u op 29 maart a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders machtigen om dat voor u te doen. Voor dit "stem men bij volmacht" bestaan twee mogelijkheden: 1U haalt op het stadhuis een (gratis) formulier dat u moet invullen. Na ondertekening door uzelf én door degene, die u namens u wilt laten stemmen, moet dit formulier uiterlijk op 15 maart a.s. wor den ingeleverd op het gemeentehuis, waar u op 14 februari 1978 in het bevolkingsregister staat inge schreven. Opsturen naar dat gemeentehuis kan ook: uiterlijk op 14 maart 1978. Degene die na mens u uw stem mag uitbrengen krijgt daarna een "volmachtlegitimatiekaart" toegestuurd. Daar mee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau binnen de provincie Zuid-Holland. 2. Op elke oproepingskaart bevindt zich een ge deelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld moet het door u en uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze ingevulde en on dertekende oproepingskaart kan uw gemach tigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze ma nier van stemmen zijn echter twee voorwaarden a. u en uw gemachtigde moeten beiden staan in geschreven in hetzelfde stemdistrict; b. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbren gen met zijn eigen stem. Kiest u voordeze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis re gelen, tot op de dag van de verkiezingen toe. Stemmen in een ander stembureau. Indien u op 29 maart 1978 niet in uw woonplaats bent of niet in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een "kiezers- legitimatiekaart" aanvragen. Daarmee kunt u in elk stembureau in de provincie Zuid-Holland uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis' formulier krijgen, dat u moet invullen en onderte kenen. Daarna levert u het samen met uw oproepingskaart in bij de afdeling Bevolking. Dat kan tot uiterlijk 24 maart 1978. Opsturen van formulier en oproepings kaart aar de afdeling Bevolking is ook mogelijk, maar dan uiterlijk op 14 maart 1978. Registratie politieke groeperin gen De Burgemeester van Leiden brengt, gelet op het bepaalde in artikel G3. Ie lid van de kieswet, ter openbare kennis dat, in verband met de op 31 mei 1978 te houden stemming ter verkiezing van de le den van de Gemeenteraad, van 21 februari tot en met 6 maart a.s. voor politieke groeperingen de ge legenheid bestaat het centraal stembureau schrif telijk te verzoeken, voor die verkiezing haar naam, een aanduiding daarvan, of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Formulieren voor het indienen van het verzoek zijn verkrijgbaar ter secretarie, afdeling Bevolking c.a. (bureau verkiezingen, kamer 14a). Verkiezing leden provinciale sta ten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten in kieskring III (Leiden) brengt ter openbare ken nis, dat dit hoofdstembureau in een openbare zit ting, te houden op maandag 20 februari 1978 te 15.00 uur in het Stadhuis, kamer 13, zal beslissen over de geldigheid van de op 14 februari a.s. ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 29 maart 1978 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten in kieskring III (Leiden), over het handhaven van de daarop voorkomende kan didaten, alsmede over de wijze van vermelding. De burgemeester voornoemd Dr. A. J. Vis Inlichtingen Nadere informatie met betrekking tot boven staande kennisgevingen of omtrent de verkiezingen in haar algemeenheid kan worden verkregen bij de afdeling Bevolking c.a. (bureau verkiezingen, ka mer 14a). Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.45 uur tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar onder nummer 145344 (stadhuis) toestel 124. Bevolkingsonderzoek Baarmoederhalskanker Van 13 t m 20 februari kunnen de opgeroepenen dit keer terecht in het Gezondheidscentrum aan de Bernhardkade en wel op de volgende tijden; Maandagochtend 13 februari Woensdagochtend 15 februari Q <c n Ar r-, c van 8.45-11.45 uur Donderdagochtend 16 februari Vrijdagochtend 17 februari Op dinsdagochtend 14 februari kan men terecht van 19.30-21.30 uur. Maandagochtend 20 februari is er gelegenheid van 8.45 tot 9.45 uur waarna men verhuist naar clubhuis Morschwijk in de Topaaslaan. Datum en tijd verneemt u dan weer uit de dagbla den van vrijdag 17 februari. Ontwerp - woonwagenplan voor de provincie Zuid-Holland. Met ingang van 13 februari ligt gedurende één maand in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in het stadhuis cn de Openbare Bi bliotheek Breestraat, het ontwerp - woonwagen plan voor de provincie Zuid-Holland voor een ieder ter inzage. Een ieder, die bezwaren tegen het ontwerp heeft, kan dit schriftelijk kenbaar maken binnen een maand na eerder genoemde termijn. Adres: Provinciale Staten p/a Koningskade 1-2, Den Haag. Gemeentelijke publikaties Bij het buro voorlichting zijn momenteel de vol gende publikaties verkrijgbaar; Verbeteringsplan Pancras-oostfl. 2.50 Ontwerp bestemmingsplan Morssingel fl. 2.50 Nota Vlietpark fl. 2.50 Verkeerscirculatieplan 1 en 2fl. 5.00 Doelstellingen/verkeerscirculatieplan fl. 2.50 Discussiestuk wijkraden fl. 2.50 Bestemmingskaart Merenwijk fl. 3.00 Rapport ruilverkavelingfl. 2.50 Stratenlijst fl. 2.50 Algemene plaatselijke verordening fl. 1.00 Sociale gids 11. 4.00 Nota van aanbieding en informatieve nota fl. 3.00 Parkeerschijf 11. 0.25 Maredorp onder dak (toelichting en tekst) fl. 5.00 Afspraak over inspraak11.1.00 Nota maakt Leiden school gratis Reactie op discussie nota, maakt Leiden school- gratis Nota sector beheer ontwikkeling van staffunc ties/centrale functies gratis Nota sector wonen uitgangspunten voor de nieuwe organisatie structuur binnen deze sector gratis Nota: het functioneren van raad, commissies en college opnieuw te bezien gratis Grofvuilophaaldienst komende week. Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3, maandag 13 februari wijk 2 en 8, woensdag 15 februari wijk 5 en 7, donderdag 16 februari wijk 4 en 6, vrijdag 17 februari verbonden: iedereen leest de krant altijd en overal. Q? iedereen leest de krant altijd en overal. S/igl|: Lrff'c iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 22