LEIDSCH m DAGBLAD voor miljoenen aan heroine op Politie spoort Heier zat voor ander in de eel elk diep Z'n eigen Plekje... Ethiopië: nooit wapens uit Israël ontvangen Carter zou in CS met Begin en Sadat willen Meubelfabriek MOisterwijk sen mnr vandaag ACHT ARRESTATIES Aanbieding bontmantels VanEgmond Breestraat Bonimode een fijn mandje voos* poes 9.95 div.hondemanden, van 13.--tot 42.-- dieren-transpopt- mandjes,va.29. M alles Geloogd Massief Europees Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 354?2 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 4 weken lang h«i LEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Dagblad Ik besks meteen en U kunt •bonnee noteren en ik knjg de krant gratis Naam Adres Woonplaats Gironr Dagblad HEERENVEEN - Het wordt dan toch nog een beetje echt winter. Nu de temperaturen ge regeld onder het vriespunt da len zijn al diverse sloten bevro ren zoals hier in het Friese Hee renveen Voor de kinderen kwam dat goed uit want vandaag be gon de zogenaamde crocus- vakantie. Overigens is het ijs nog lang niet overal be trouwbaar. TEL AVIV (AP/AFP) - De Amerikaanse president Carter is van plan de Is raëlische premier Mena- chem Begin en de Egypti sche president Anwar Sa- dat uit te nodigen voor een conferentie over een vre desregeling in het Midden Oosten, zo werd vandaag door enkele Israëlische kranten gemeld. De 'Jeruzalem Post' zei deze infor- matie te hebben gekregen van enige vooraanstaande Ameri- Modellen uit onze show-kollektie nü met hoge kortingen. kaanse joden die afgelopen woensdag in besloten kring met Carter hadden gedineerd. Het conservatieve blad 'Yediot Aharonot' verkreeg zijn informa tie uit diplomatieke kringen in Washington. In het artikel werd april als mogelijke datum voor de conferentie genoemd. Begin heeft plannen om in april een be zoek aan Amerika te brengen. Zijn reis staat echter te boek als een privé-bezoek in verband met de viering in Amerika van het 30-jarige bestaan van de staat Is raël. President Sadat heeft tegenover een correspondent van 'Yediot Aharonot' in Londen gezegd dat hij 'de mogelijkheid van een of ficiële uitnodiging aan premier Begin om naar Cairo te komen, niet uitsloot' DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie heeft een partij van 26 kilo heroïne opgespoord. De waarde schat de politie op twaalf miljoen gulden. Het spul is gevonden in een garage box in Papendrecht. Acht mensen zijn gearresteerd in verband met deze zaak. De heroïne was verborgen in 25 Oosterse beeldjes. Volgens de politie is de partij vermoedelijk afkomstig uit Thailand en per ir-M-f 1111 in trein Nederland binnengeko- VIII Uil 111 bezoek dat hij volgende maand aan Moskou s brengen, afgezegd. De der tien Russen zouden betrok ken zijn bij een spionage- zaak in Canada PAGINA 9 Commissie van drie gaat koopsompoliskwestie 'tot op de bodem' uitzoeken PAGINA 7 Rob Clerc veegt Wiersma van het dambord PAGINA 17 Acteur gaat Breestraat 173, Leiden 071-123337 maandags gesloten. Geen voetbal bij amateurs ZEIST (ANP) - De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zaterdag en zondagamateurcompetitie (inclusief de hoofdklassen) afge last. Ook hebben alle afdelingen de wedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast, terwijl de wed strijden van de jeugdelftallen betaald voetbal eveneens geen doorgang zullen vinden. Het afgelasten van de wedstrijden in de ere- en eerste divisie wordt op zondag aan de consuls en scheidsrechters overgelaten. De sleutel tot verkoop van Uw huis Is onze m' vrijblijvende verkooptaxatie Waterland Vastgoed B.V. Breestraat 67, Leiden, tel. 123422 Ons kantoor is dagelijks geopend van 9-17.30 uur eveneens donderdagavond van 19-21 uut.en zaterdag van 10-14 uur Van de acht arrestaties zijn er vijf verricht in Den Haag. In Papend recht zijn twee mensen aange houden en één man is opgepakt in Schiedam. De Haagse politie beschouwt de 32-jarige makelaar M. F. uit Voorburg als een van de hoofd verdachten in deze heroïnezaak. Bij hem thuis vonden re chercheurs een pistool Dat was ook het geval bij de 30-jarige A. B. van O. In zijn huis in de Haagse Heemskerkstraat trof de politie ook nog elf patronen en 65 gram hasj aan. zaak van wurgmoorden Nieuwe Rijn 50. Tel. 120824 (071) LONDEN (Reuter/UPI) - Ethiopië heeft gisteravond via zijn am bassade in Londen ontkend dat het op dit moment wapens van Israël ontvangt. Een woordvoer der van de ambassade gaf een verklaring uit waarin de Israëli sche regering ervan wordt be schuldigd een leverantie van munitie die enige tijd geleden plaats had te gebruiken om poli tieke chantage te plegen. De Israëlische minister van buitenlandse zaken Mosje Dajan had maandag in Zurich een Is raëlische radioverslaggever ver teld dat "wij wapens aan Ethiopië Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. Lichte tot matige vorst Aanvankelijk enkele opklaringen. Overigens veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog. Matige tot krachtige wind uit noord-oost tot oost. Minimumtemperaturen rond min ze ven graden, maximum-temperaturen ongeveer min drie graden. (Opgemaakt om 11.15 uur). 11 februari Zon op: 8.03 uur; onder: 17.46 uur, Maan op: 9.38; onder: 22.54 uur. Hoogwater te Katwijk om 5.47 en 18.03 uur, laagwater te Katwijk om 1.40 en 14.03 uur. Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, Utrecht, Valkenburg (L) en Zuidlaren. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 018914670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur verkopen. We hebben al jaren lang een samenwerking met Ethiopië." "Het feit dat Ethiopië een keer een simpele zakelijke transactie is aangegaan op commerciële basis is buiten alle proporties opgebla zen om te dienen als een opzet telijke daad van politieke chan tage", aldus de verklaring in Londen. Somalië heeft Ethiopië gewaar schuwd dat het de oorlog in de hoom van Afrika zal uitbreiden door geregelde troepen in te zet ten om het hoofd te bieden aan het Ethiopische offensief in de Ogaden-woestijn. Het had giste ren al eerder aangekondigd dat het had besloten tot een algehele mobilisatie van de burgerbevol king. De Somalische minister van voorlichting Hassan vertelde later dat hij niet de mogelijkheid uitsloot dat Somalië aan Ethiopië formeel de oorlog zal verklaren. Verkeersongeval eist twee levens en drie gewonden AMERONGEN (ANP) - Twee per sonen zijn vannacht om het leven gekomen bij een autobotsing op een kruispunt in Amerongen. De 30-jarige C. J. Rede verleende geen voorrang. Bij de daarop vol gende botsing kwam hij zelf om het leven evenals zijn 15-jarige zuster Jacqueline Rede. Drie an deren liepen bij het ongeluk ern stige verwondingen op. Zij ver keren nog in levensgevaar. Het is volgens de politie niet uitge sloten dat er meer aanhoudingen worden verricht maar in Den Haag gelooft men dat de hoofd verdachten in deze heroïne wel gepakt zijn. Het drugteam van de Haagse politie heeft ongeveer vier maanden werk gehad aan het onderzoek dat leidde tot de heroïnevondst. Daarbij i met het landelijk drugteam, de rijkspolitie, de Amsterdamse po litie en de douane. De heroïnevangst is voor de Haagse politie een record. Het drugteam in Den Haag gelooft dat de ar restaties een flinke klap beteke nen voor de handel in hard drugs. LOS ANGELES (Reuter) - De Amerikaanse televisie-acteur Ned York die twee dagen door de politie is on dervraagd in verband met de se rie wurgmoorden in Los Angeles, heeft zeer waarschijnlijk niets met de zaak te maken. York had gezegd dat hij met een van de slachtoffers bevriend was ge weest. De 37-jarige, werkloze acteur was op zijn verzoek opgepikt met een onsamenhangend verhaal in ver band met de twaalf wurgmoor den. Woensdag was zijn huis doorzocht, maar was alleen een hoeveelheid marihuana gevon den. Alvorens hij wordt vrijge laten, zal hij hiervoor waar schijnlijk bekeurd worden, zei hoofdcommissaris William x Booth. Het slachtoffer met wie de acteur gezegd had bevriend te zijn ge weest, was de 20-jarige Kristina Weckler, wier stoffelijk over schot op 20 november was ge vonden. Volgens Booth was het echter een zeer indirecte vriend schap. "Zo van iemand die iemand wel eens ergens heeft ontmoet". „Oplichting van de staat HAZERSWOUDE - Heier Jan O. uit Hazerswoude loopt de kans alsnog voor de Haagse rechtbank te moeten verschijnen. Hoewel de dagvaarding juridisch niet goed in elkaar zat, overweegt de officier hem tóch te vervolgen. O. nam van een vriend uit Alphen aan den Rijn (Anton S) duizend gulden aan om voor hem een week gevangenisstraf te gaan uit zitten. De Hazers wou denaar kreeg de benodigde papieren en meldde zich daarmee bij de ge vangenispoort in Scheveningen. Van 5 tot en met 12 juli vorig jaar verbleef de heier daar. Het bedrog kwam echter uit met gevolg dat beide vrienden nu voor het hekje moesten ver schijnen. Geen van twee kwam echter opdagen. De Hazerswoudenaar werd ten laste gelegd, dat hfj de staat had opgelicht. Zij had hem "voeding, kleding en onderdak" verschaft terwijl hij daar geen recht op had. De Alphenaar moest zich ver antwoorden, omdat hij ten on rechte iemand anders liet op draaien voor zijn straf. Zoals gezegd ontdekte de officier van justitie een foutje in de dag vaarding van de heier zodat die nietig werd verklaard. Anton S. kreeg een geldboete van duizend guiden een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De Canadese minister van buitenlandse zaken Donald Jamieson, die gisteren der tien Russische diplomaten en functionarissen het land uitwees, heeft het officiële

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1