"Soms rolt mijn gehaktbal van het bord als er zo'n gevaarte passeert" Leidse agenda Bouwplan voor'Spinbaan' is nu vrijwel rond Van zes tot achttien programma's met "kabel" Oegstgeester scholen krijgen extra gelden PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 9 FEBRUARI 1978 LEIDERDORP - De bewoners van Leiderdorp die aansluiting op de kabeltelevisie krijgen kunnen een keuze maken uit zes ver schillende programma's. Dit programmapakket kan in de toe komst worden uitgebreid tot (in totaal) achttien programma's. Deze mededelingen werden ge daan tijdens de vergadering van de commissie van beheer voor de centrale antenne-inrichting in Leiderdorp. Het was de bedoe ling van de commissie om tijdens de vergadering gisteravond in formatie te geven over de moge lijkheden van kabeltelevisie. De opkomst van het publiek was echter zeer gering. Een van de mogelijkheden van de '"kabel" die aan de orde kwamen is het uitbreiden van de kabelte levisie-aansluiting met een tweede aansluiting voor een ra dio of tweede televisie. De voor zieningen hiervoor zullen echter uit eigen zak betaald moeten worden. De abonnementskosten blijven hetzelfde, zolang er maar van één oorspronkelijke aanslui ting gebruik gemaakt wordt. De verlengsnoeren en antennever sterkers die voor deze uitbreiding nodig zijn, zullen in de vorm van een bouwpakket worden gele verd. Wanneer dit problemen oplevert kan altijd een installateur worden ingeschakeld. Er zal in Leider dorp een vast verkooppunt ko men, waar de bezitters van kabel televisie deze extra voorziening kunnen kopen. E. Kaijadoe begraven in Oegstgeest OEGSTGEEST - Op de be graafplaats in Oegstgeest is giste ren na een sobere plechtigheid, de heer E. A. Kaijadoe ter aarde besteld. De heer Kaijadoe beij verde zich destijds voor de actie "Help Ambon in nood". De heer Kaijadoe, die de leeftijd van 92 jaar bereikte, was even eens actief voor "Door de eeuwen trouw". Onder diegenen, die de heer Kaijadoe de laatste eer be wezen, was ir. Manusama met wie de heer Kaijadoe jarenlang heeft samengewerkt. Leiderdorpse Doesbrug is niet berekend op het dagelijkse vrachtverkeer Antiek vaak "toverwoord" tweedehands spullen ZOETERWOUDE - Op uitno diging van de stichting "Oud Zoeterwoude" hield de Leidse antiquair, de heer H. van Ruiten gisteravond in "Ons Huis" in Zoeterwoude een lezing over antiek. Aan de hand van door het pu bliek meegebrachte voor werpen vertelde Van Ruiten enige interessante dingen. Vanzelf kwam daarbij ook de vraag naar voren van wat nu antiek is en wat niet. Uit de lezing bleek dat op enige uitzonderingen na een tijds limiet van honderd jaar de belangrijke factor'is om te bepalen of iets antiek is of niet. Vaak wordt het begrip "antiek" fout benaderd, doordat nog al eens zaken uit "grootmoederstijd" zo wor den betiteld. Verder wordt antiek als "toverwoord" ge bruikt om tweedehands spullen te verkopen. Deze voorwerpen kunnen dan wel gevoelswaarde hebben of er gewoon leuk uitzien, finan- ciel stellen ze meestal weinig Vóór de lezing, die bezocht werd door donateurs van "Oud Zoeterwoude" werd het jaarverslag van 1977 bekend gemaakt. Door het succes van de tentoonstelling, vorig jaar tijdens de festiviteiten van 700 jaar Zoeterwoude en door de sterk verbeterde kwaliteit van het contactblaadje "Suetan" is het aantal dona teurs beduidend gestegen. "Oud Zoeterwoude" is nu op zoek naar een eigen "home". Voorzitter Kuiper hoopt nog dit jaar een vast onderkomen te krijgen voor de stichting. Antiquair Van Ruiten: "antiek"uit grootmoederstijd is vaak geen antiek LEIDERDORP - Bij de Doesbrug in Leiderdorp, die Hoofdstraat en Achthovenerweg in elkaar doet overlopen, is geleidelijk een on houdbare situatie ontstaan. Deze brug, die dateert uit 1887, is niet berekend op de vrachtauto's en betonauto's die dagelijks over dit antiek stuk smeedwerk rijden. De gevolgen hiervan zijn duide lijk. De talrijke reparaties hebben de brug inmiddels een ander aan zien gegeven. Reparaties, die no dig waren om de vaak forse be schadigingen, veroorzaakt door auto's, weg te werken. De brug is erg smal en hoewel een voor rangsregeling is getroffen levert deze vernauwing veel moeilijk heden op. "We hebben het hier wel eens mee gemaakt dat twee automobilisten tegelijk de brug op draaiden. De een wilde niet voor de ander opzij. Uiteindelijk moest de poli tie er aan te pas komen om de doorgang vrij te maken", vertelt mevrouw W. Reijerse, die tegen over de brug woont. Vaak genoeg krijgt ze mensen binnen die even gebruik van de telefoon willen maken om de politie te waar schuwen. Klappen Mevrouw Reijerse wijst op de scheuren die in de hui zen ontstaan door het voor- bijdenderende vracht verkeer. zeker stuk trillen", zegt mevrouw Reijerse. De herrie die door het vracht verkeer wordt veroorzaakt maakte het voor haar noodzake lijk om de slaapkamers te verhui zen. Aan de straatkant slapen bleek onmogelijk. 'We hebben hier wel een actieg roep, die de wensen van de wijk "Doeskwartiér" heeft verzameld. Maar het overleg met de ge meente Leiderdorp heeft tot nog toe maar erg weinig opgeleverd. De enige toezegging die de ge meente heeft gedaan is dat er be ter op de naleving van de ver keersregels zal worden gelet. Verder dringt de actiegroep er bij de gemeente op aan zo spoedig mogelijk de doortrekking van de Mauritssingel af te ronden. Vol gens de aktiegroep moeten er meer parkeerplaatsen in het Doeskwartier komen, óók voor vrachtauto's. Een tijdelijke voor ziening om de huizen en de men sen wat te sparen ziet de groep in een tonnagebeperking voor vrachtauto',s die over de brug willen. Ook een snelheidsbeper king zou de overlast verminde ren. De gemeente heeft hieraan echter nog geen gehoor gegeven. Donderdag. Troef, voorlichtingsavond werk groep dienstweigeren, 20-21.30. Pieterskerkhof 19, architek- tenburo, gratis advies, 20-21 uur, tel 142771. Hooglandse Kerkgracht 32, ar- chitektenwinkel, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep ho mofilie, open-café avond, 21-24 Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidse weg 33, Voorschoten, tel 01717- 3309, spreekuur Alg.Ned.Invali- denbond, 19-20 uur. Troef, nederlands voor buiten landers, 19.30; project Leiden; han denarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, sportcafé, to neelworkshop, gitaarcursus, Go, 20 'tBreehuys, keramiekkursus, 19.30 uur, tapdansen; koffiebar, 20 uur. Leidse Schouwburg, Hoofdstad Operette met „Wiener Blut" van Johan Strauss, 20.15 uur. LAK-Theater, LESKO-concerto. 1. v. Benjamin Ashkenazy, 20.15 uur. Stadhuis, commissie Reinwardt- academie, 14 uur, cie. ruimtelijke ordening en openbare werken. 20 Bemardusschool, Zoeterwoude, hoorzitting verkeersproblematiek Nassaulaan 20.uur. De Werf, Voorschoten, CDA-bij- eenkomst, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie.Verkeer en vervoer, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. fi nanciën, 20 uur. Café Het Gerecht, Lokhorststraat, viering terugkeer muziek, vanaf 17 Apotheken "Er gebeuren hier geregeld onge lukken, gelukkig alleen met ma teriële schade. Ontelbaar veel auto's hebben de brug al be schadigd. De oorspronkelijke staat ervan is daardoor ver te zoe ken". Mevrouw Rijerse herinnert het zich nog precies: "Op 27 maart 1970 klonk één van de grootste klappen: een vrachtauto reed één van de ijzeren brug- pijlers in puin. De toenmalige di recteur gemeentewerken van Leiderdorp, Buitendijk, zei, dat hij blij was van de brug af te zijn. Reden voor de omwonenden om aan te nemen dat spoedig verbe tering tot stand zou komen. In die tijd was er namelijk al sprake van het doortrekken van de Maurits singel. Wanneer dat zou gebeuren zou de Hoofdstraat zijn verlost van al het zware vrachtverkeer. Dan zouden de huizen niet meer kapot kunnen scheuren door het gedender", vertelt mevrouw Reijerse. Nu, zeven jaar later, weet zij en iedereen die in de buurt van de brug woont wel beter. De brug werd weer hersteld en de recon structie van de Mauritssingel laat nog steeds op zich wachten. Tij- Door: Roel Zaadnoordijk delijke voorzieningen zijn niet getroffen. 'M'n gehaktbal rolt soms van m'n bord als er weer zo'n gevaarte voorbij dendert. Het gedreun heeft ook al enkele scheuren in de buitenmuren van m'n huis ver oorzaakt. Aan de overkant moest zelfs een groot gedeelte van de gevelmuur vervangen worden om instorten te voorkomen. Maar de gemeente is niet van plan om een schadevergoeding uit te ke ren, al vindt men ook daar het verkeer ongewenst. De meeste bewoners hebben hun huizen helemaal opgeknapt, 't Is zonde als je ziet dat ze langzaam maar Verbetering Persoonlijk zie ik het doortrekken van de Mauritssingel en een nieuwe brug over de Does als de belangrijkste mogelijkheden om in de huidige situatie verbetering te brengen," zegt mevrouw Reijerse, die tevens lid is van de begeleidingscommissie "Oude Dorp". "Alleen zit ik daar niet voor mezelf of voor het Doeskwartier. Maar het probleem van de Doesbrug zal daar wél vaak ter sprake ko men", verzekert ze. OEGSTGEEST - De Oegstgeester Tijdens de rondvraag informeerde raadscommissie voor onderwijs en maatschappelijke aangele genheden van gisteravond heeft zich gebogen over de vaststelling van het bedrag dat per leerling van het lager onderwijs in 1978 mag worden uitgegeven. Het college van B. en W. stellen de gemeenteraad voor een extra be drag van 15.500 gulden be schikbaar te stellen voor het on derhoud van schoolgebouwen. Dit naast het al in de gemeente begroting opgenomen bedrag van 50.514 gulden voor deze pot. Het extra-geld moet met name dienen voor het uitvoeren van pleister- en schilderwerk aan de Oudenhofschool. De extra-win stuitkering van het energiebe drijf Rijnland over 1976 en 1977 maakt het mogelijk het bedrag per leerling voor leermiddelen éénmalig met 16.39 gulden te verhogen. De achtergrond van het eenmalige extraatje uit de winstuitkering van Energiebedrijf Rijnland, is volgens wethouder Gmelich Meijling dat de gehele Oegstgees ter bevolking van deze uitkering moet kunnen profiteren. Een andere verdeling van het be schikbaar gestelde geld over de verschillende posten maakt meer geld vrij voor de aanschaf van leermiddelen. Zo moeten de schoolhoofden in het vervolg kleine reparaties aan het gebouw en inventaris in eigen beheer la ten uitvoeren. Dat voor elke afge vallen jashaak of loszittende deurkruk in het verleden de dienst gemeentewerken in touw moest komen drukte zwaar op de onderhoudskosten. raadslid Beckers (PPR/PvdA) naar de vorderingen van de plan nen voor een plaatselijk woon- wagenkampOe). "Het blijkt erg duur te zijn om het bos tegenover het Groene Kerkje hiervoor ge schikt te maken" zo antwoordde Gmelich Meijling. De norm van 60 duizend gulden die door CRM gesteld is moet vol gens de Oegstgeester wethouder met ruim 40 duizend gulden overschreden worden om er de nodige voorzieningen te kunnen aanbrengen. Toch verwacht hij dat hieromtrent binnenkort een gunstige regeling met het minis terie van CRM getroffen kan worden. Temeer omdat, zoals hij meedeelde, al twee families met ongeduld op een plaats daar wachten. De speeltuinvereniging Achthovenwil het huidige speelplaats laten asfalteren. Het is dan ook mogelijk een b aan te leggen. In Wassenaar: Rectificatie OEGSTGEEST - In het artikel "Oegstgeester bevolking ver grijst" dat gisteren in het LD stond is abusievelijk vermeld dat de opmerking over de "vergrij zing" van de Oegstgeester bevol king door wethouder Thorn ge maakt zou zijn. Het was wethou der Van Belle die dat gecon stateerd had WASSENAAR - Naar het zich laat aanzien zal binnen afzienbare tijd althans de helft van het voor wo ningbouw bestemde gebied van "De Spinbaan" bebouwd worden met 122 woningen. Zoals bekend wordt over bouwplannen op dit terrein al verscheidene jaren ge sproken. De bedoeling is steeds geweest dat een deel van het ter rein - het meest zuidelijke deel, gelegen tussen Kerkstraat en Storm van 's Gravesandeweg be bouwd zou worden door P. Kruithofs Bouwbedrijf te Rot terdam, dat deze grond in eigen dom had. Het andere deel is gere serveerd voor bebouwing door de Wassenaarse Bouwvereniging. In de commissies voor technische diensten en financiën is nu maandag- en dinsdagavond een voorstel aan de orde geweest over het bouwrijp maken van het "particuliere" deel van de bouwgrond. De firma Kruithof zal op het terrein 122 eengezin swoningen bouwen: 32 vijf- kamerwoningen, 50 vierkamer- woningen en 40 drive-in-wonin- gen met 4 kamers. De firma is bereid een gedeelte van de grond te ruilen met de ge meente. Aan deze ruiling is o. m. de voorwaarde verbonden dat 20 van de te bouwen woningen in de gesubsidieerde sector zullen worden uitgevoerd. Deze wonin gen zullen na overleg met de ge meente bij voorrang verhuurd worden aan door de gemeente erkende gegadigden voor woon ruimte. Maar de firma Kruithof is alleen bereid deze 20 premie koopwoningen te bouwen als de gemeente uiterlijk 1 juli a. s. be gonnen zal zijn met het bouwrijp maken van de bouwgrond. De firma Kruithof zal voor het bouwrijp maken van de grond aan de gemeente een bedrag van 4.4 miljoen moeten betalen. De firma heeft enkele voorwaarden inzake rentevergoeding gesteld voor het geval het bouwrijp ma ken te lang op zich laat wachten. Voor het bouwrijp maken gronden is een krediet van 3 miljoen nodig. Beide sies hebben zich met de stellen akkoord verklaard. i de Verbeteringen aan speeltuin in Leiderdorp Leiderdorp - De speeltuinvereni ging "Achthoven" heeft de ge meente Leiderdorp gevraagd te helpen om diverse verbeteringen aan de speelplaats aan te bren gen. Deze week heeft hierover een gesprek plaatsgevonden tussen enkele leden van de vereniging en wethouder Gordijn. De speeltuinvereniging wil het huidige terrein van de speelplaats laten asfalteren. De kuilen, bobbels en scheuren hoe ven dan niet steeds gelijk ge maakt te worden. Als het asfalt er ligt is de aanleg van een bas ketbalveldje eveneens makkelijk te realiseren. Dat kan als de ge meente daarvoor twee bas ketbalborden aan de vereniging beschikbaar wil stellen. De kantine van de naburige fabriek van Durisol wordt op dit moment door de vereniging gebruikt voor haar buurtactiviteiten. In de na bije toekomst zal de kantine hier voor echter niet meer be schikbaar zijn. Wethouder Gor dijn heeft de speeltuinvereniging toegezegd een bemiddelingspo ging met Durisol te willen wagen. Deze bemiddeling zal moeten leiden tot het gebruik van de kan tine door de vereniging tot na het winterseizoen. Daarna zal wor den bekeken of een accommoda tie in de vorm van een houten keet haalbaar is. "Gezien het floreren van de vereni ging en de in goede staat verke rende speeltuigen lijkt het mij wenselijk om hieraan mee te werken", aldus wethouder Gor dijn. Een dezer dagen zal hij na mens het college ter plaatse kijken welke mogelijkheden voor verbetering er nog meer zijn. Jeugd slaags LEIDEN - In clubhuis Wes terkwartier aan de Ten Katestraat raakten gistermiddag enkele jongeren uit het woonwagen kamp slaags met enkele andere bezoekers van de koffiebar die daar 's middags is. Eén van de jongens werd daarbij vermoede lijk met een fles in het gezicht ge slagen. Hij werd door de beheer der naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 3 tot 10 februari door Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313. Apotheek van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, tel. 890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met openb vervoer naar apotheek te komen dan uitsl. voor spoedrecepten via taxi tel. 122444. Wijkverpleging Leiden- Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp- Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest- Interkruis. Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten- Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan tel. 4641; Alg. Hulpverlening tel. 2141 tst. 35 (dag en nacht). Warmond- R. Koster, Helmstraat 43, Noorwijkerhout tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2