Boze Ivic zal contract Ajax niet verlengen Afdeling Den Haag wil acht Leidse clubs in hoofdklasse Liverpool met één been in finale Engelse beker Hagenaar Henk van Leeuwen opvolger van Geels? WOENSDAG 8 FEBRUARI 1978 PAGINA 15 Verenigingen moeten zich binnenkort beraden over samenwerking LEIDEN - Acht Leidse clubs in de-Hoofd- petitie zal dan op. 20 augustus al van start 7. De laagste drie van de eerste klassen deg- de KNVB promoveert en de numme klasse van 2x12 teams elk, acht of meer gaan, terwijl ook een aantal woensdaga- raderen naar de te vormen tweede klasse. 3, 4 uit de andere klasse. Om de achtste Leidse clubs in de Eerste klasse van 4x12 vonden benut zullen worden. 8. Voor het seizoen '77/'78 was in Den Haag plaats wordt een beslissingswedstrijd ge teams elk en promotie voor de beide hoofd- Als Leiden eventueel met Den Haag in zee zal een inleggeld van f65,- per team ver- speeld tussen de nummers 5 van beide af klasse-kampioenen, ongeacht uit welke gaan, zal dit gebeuren vooreen periode van schuldigd, exclusief de OM van f25,-. delingen. De rest gaat naar de eerste klasse Afdeling zij oorspronkelijk afkomstig zijn. vijfjaar. Na vier jaar zal eerst bezien worden 9. Strafzaken in Den Haag: mondeling f50,-, B. Er degradeert één elftal uit de KNVB naa Dit zijn de drie (van de in totaal negen) be- of de samenwerking zal worden voortgezet, schriftelijk f20,-. de Afdeling Leiden. Ingedeeld in de hoofd langrijkste voorwaarden die de Afdeling De voorwaarden van Den Haag op een klasse worden: de degradant en de num- Den Haag wil verbinden aan een eventueel rijtje: Belangrijke consequentie van een samen- mers 2,3 en 4 uit de andere afdeling. De rest samengaan met Leiden in het seizoen 1. Acht Leidse teams in de Hoofdklasse van gaan met de Afdeling Den Haag is, dat de gaat naar de eerste klasse. '78/'79. Dienaangaande belegt het bestuur 2x12 teams elk. eindstand van de lopende Leids/Goudse C. Er degraderen twee elftallen uit de KNVB i de Leidse KNVB-sectie een vergade- 2. Acht of meer Leidse teams in de eerste competitie bepalend is voor de indeling naar de Afdeling Leiden. ring met de betrokkenen die op 20 februari klasse van 4x12 teams elk. in de kantine van VVOA zal plaatshebben. 3. De kampioenen van beide hoofdklassen Tijdens die hearing in Oud Ade wil het be- promoveren naar de KNVB, ongeacht uit stuur van de Afdeling Leiden van de ver- welke Afdeling zij komen, enigingen horen of zij al dan niet akkoord 4. De nummers twee van elke hoofdklasse gaan met de condities van Den Haag. Uiter- spelen één beslissingswedstrijd voor de aard ligt de uiteindelijke beslissing bij het derde pro motie plaats naar de KNVB. afdelingsbestuur, maar mochten de clubs 5. Aan het eind van het seizoen degraderen uit de Haagse voorstellen unaniem afwijzen beide hoofdklassen de nummers laatst en dan bestaat de mogelijkheid, dat er volgend voorlaatst, of zo veel meer als er degraderen seizoen een eigen Leidse competitie ge- uit de KNVB naar de Afdelingen om te ko- !r' programmeerd zal worden. Met dien ver- men tot 12 teams per hoofdklasse, stande, dat alle standaardelftallen in één 6. De vier kampioenen van de eerste klasse klasse worden ondergebracht. Deze com- promoveren naar de hoofdklasse. t komende seizoen. Uiteraard blijft Ingedeeld in de hoofdklasse worden: de twee de met Gouda overeengekomen promo tie-regeling naar de KNVB van kracht - één Leidse club gaat dus maar omhoog - maar ook de volgende plaatsen op de rang lijst zijn van belang. Afhankelijk van het aantal clubs dat degradeert uit de KNVB worden de klassen volgens nummering ingedeeld. Er zijn drie mogelijkheden. degradanten en de nummers 2 en 3 uit de afdeling van de kampioen plus de nummers 1, 2 en 3 uit de andere afdeling. Om de acht ste plaats in de hoofdklasse wordt een be slissingswedstrijd gespeeld tussen de nummers vier van beide afdelingen. De rest gaat naar de eerste klasse. Uiteraard wordt geen rekening gehouden met de eindklassering van de Goudse vereni- elftal uit de KNVB naar gingen. Alleen het resultaat van de Leidse de Afdeling Leiden. Naar de nieuwe hoofd- verenigingen telt, zo wordt ook genum- klasse gaan: de Leidse nummers 2,3 en 4 uit merd. de klasse (A of B) waaruit de kampioen naar AD VAN KAAM Nederland in halve finale om Ueber-cup badminton HAARLEM - Ondanks een ver rassende verlies partij van de veelvoudige nationale Joke van Beusekom heeft het na tionale dames badminton- team zich gisteren geplaatst voor de halve finales van de Europese zone van het twee jaarlijkse Uebercup even ement. In Haarlem zegevier den de Nederlandse dames met 5-2 over Canada. De halve finalewedstrijd heeft op 16 februari plaats in Durham tegen Engeland. De zwakke start van Joke van Beusekom deed gisteravond het ergste vermoeden. Zy kwam in de derde game van de openingspartij tegen Wendy Clarkson weliswaar met 10-4 voor, maar kon het laatste en beslissende punt niet maken: 3-11, 11-6, 10-12. 'het ging te gemakkelijk in eens', zei Joke van Beusekom na afloop. 'Na die fout van de lijnrechter in mijn nadeel ging ik ineens van 4-4 naar 10-4. Je denkt dan al gewon nen te hebben'. Marjan Ridder en Hanke de Kort, de twee meisjes, die eveneens in het enkelspel werden ingezet, maakten het misstapje van Joke van Beu sekom goed. Maijan Ridder won zeer geconcentreerd spelend met 11-8, 11-7 van Jane Youngsberg en Hanke de Kort overtroefde Barbara O4 Brien moeiteloos: 11-3, 11-5. nederland breidde in de eerste twee dubbelspelen de voor sprong uit tot 4-1. pas toen de winst al binnen was, werd het tweede punt afgestaan aan de Canadese meisjes. DEN HAAG - Henk van Leeu wen te licht voor Oranje, maar goed. genoeg voor Ajax? De berichten lijken tegen strijdiger dan zij in wer kelijkheid zijn. AMSTERDAM - Tomislav Ivic zal zijn contract met Ajax „jg. niet verlengen. Nadat de Joegoslaaf, die de Am sterdammers vorig seizoen zo verrassend terugvoerde naar de Nederlandse top, reeds ruim een maand geleden tot een voorlopige overeenstemming met Ajax was ge komen over verlenging van zijn contract voor één jaar, ontstonden er vorige week plotseling problemen met het bestuur en met name met voorzitter Jaap van Praag. Behalve dat hij de basis van zyn selectie verbreed wilde zien, had de Joegoslaaf ook geëist dat Jaap van Praag zich voortaan wat minder nadrukkelijk met de za ken rond het eerste elftal zou moeten bemoeien. Problemen, die dit weekeinde in dermate vorm escaleerden, dat Ivic gisteren halsoverkop terug keerde uit Italië Hy bezocht daar afgelopen zondag de competi tiewedstrijd van Juventus (de Europa Cup-tegenstander van Ajax in de kwartfinales, die op 1 en 15 maart worden afgewerkt) tegen Napels (1-0) en zou tot donderdag in Italië blijven. Hij kon er namelijk vanavond de vriendschappelijke interland van Italië (waarin half Juventus is vertegenwoordigd) tegen Frank rijk bijwonen. Onverwacht Toen hij maandag een telefoontje uit Amsterdam kreeg, waarin werd gezegd dat het bestuur van Ajax niet van plan was om op zijn eisen in te gaan, is Ivic gisteren onverwacht naar De Meer terug gekeerd en heeft daar boos zijn ivic beweert nog geen contacten ontslag ingediend. met andere clubs te hebben, maar in elk geval zo te kunnen terugke- ren naar zijn oude vereniging Boskov flink Hajduk Split, dat hij naar de Joegoslavische titel voerde. Zijn naam wordt overigens ook ge noemd als nieuwe bondscoach in zijn geboorteland, nu zowel Mil- janic als Boskov voor een aantal districten onaanvaardbaar is. Het bestuur van Ajax is over deze affaire nogal verdeeld, met an dere woorden, niet alle be stuursleden staan dit keer achter Van Praag en het is best mogelijk dat er in de loop van deze week alsnog een vergelijk met Ivic wordt getroffen. Die andere be stuursleden beseffen vooral dat zij niet snel voor in verhouding zo weinig geld zo'n goede trainer kunnen krijgen. Bondscoach i betere tijden. Beide l s- hebben hun ontslag ingediend. de laatste tijd met grote re gelmaat scorende spits van FC Den Haag, geen echte kandidaat te zien voor het Nederlandse elftal en nodigde Van Leeuwen maandag niet uit voor de bijeenkomst van de potentiële Oranje-kan didaten in Zeist. Van Leeuwen, die wel op de voorlopige lijst van veertig spelers voor Argentinië staat, reageerde in eerste instantie erg teleurgesteld - "ze zoeken het maar uit" - maar zijn hu meur klaarde gisteren danig op toen hij hoorde, dat lands kampioen Ajax in hem de ideale vervanger ziet van Ruud Geels, die op korte ter mijn naar Anderlecht zou vertrekken. De Haagse makelaar, die deze competitie al goed was voor vijftien doelpunten: "Zelf heb ik met Ajax nog geen contact gehad. Nee, voor zover ik weet mijn schoonvader (adviseur) ook niet. Toch geloof ik niet dat het zo maar een loos ge rucht is. Tsjeu-La Ling heeft het me kortgeleden persoon lijk verteld dal er van de kant van Ajax interesse voor mij bestaat Het contract van Henk van Leeuwen met FC Den Haag loopt eind dit seizoen af en volgens een clausule in dat contract zou hij mogen ver trekken voor 550.000 gulden. FC Den Haag heeft tot op he den echter nog niets van Ajax gehoord. De tnodiging voor slechts der tig spelers, maandag in Zeist, - er waren er slechts 24 aan wezig omdat Neeskens. Rep, Kist, Vermeulen, Poortvliet en Wildschut verhinderd waren - was niet bepaald toevallig. Jan Zwartkruis heeft al eer der namens Happel ver klaard dat het onzin is om spelers te laten inenten voor Zuid-Amerika die toch weinig kans maken om mee te gaan naar de WK. Uit deze eerste voorlopige selec tie (Jol. Tahamata. maar ook Sije Visser waren bijvoor beeld wél geïnviteerdmogen geen voorbarige conclusies worden getrokken. Pas over enkele weken moet de KNVB de definitieve lijst met veertig namen opgeven aan de FIFA en in de tussentijd kunnen nog vele spelers geblesseerd of uit vorm raken. Pas als de vertegenwoordigers van alle deelrepublieken en distric ten zich achter één kandidaat stellen, kan deze officieel worden benoemd in Joegoslavië. .Deens badmintonkampio schap is de huidige wereld kampioen bij de heren Flemming Delfs verrassend verslagen door Morten Frost. Deze negentienja rige speler, zegevierde ondanks een armblessure met 9-15, 15-6 en 15-4 over Delfs. SCHAATSEN - Door de inschrij ving van een team uit China is het aantal buitenlandse ploegen, dat zal deelnemen aan de strijd om het Open Nederlands kampioen schap short-tracking (ïndoor- schaatsen), dat in Amsterdam wordt gehouden, gebracht op dertien. LIVERPOOL - De eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de League cup tus sen Liverpool en Arsenal, is gis teravond geëindigd in een zege van 2-1 voor Liverpool. De tweede wedstrijd wordt volgende week dinsdag in Londen ge speeld. De winnaar komt in de finale op Wembley uit tegen Nottingham Forest of Leeds United. De uit eindelijk cup-winnaar kwalifi ceert zich voor het UEFA-cup toernooi. In de wedstrijd van gis teren nam Arsenal in de twaalfde minuut de leiding door Malcolm MacDonald. Een kwartier later maakte Kenny Dalglish gelyk en tien minuten voor tijd was het Ray Kennedy, die er 2-1 van maakte. „Dictatoriaal" De spelers van de Engelse tweede eivisie-club Blackptol hebben de leiding van de vereni ging beschuldigd van het gebruik van dictatoriale methoden'. Dit naar aanleiding van het plot selinge ontslag van manager Al lan Brown. Brown werd maan dagavond de laan uitgestuurd op grond van, wat voorzitter Bill Cartwell omschreef als, 'wange drag'. Peter Suddaby, Blackpool's aan voerder, verklaarde gisteren na- mens de spelers, dat 'zij zie zor- gen maken over de dictatoriale methoden dié het bestuur han teert bij het nemen van beslissing gen die van groot belang zyn voor de spelersgroep'. Brown overweeg actie te onderne men tegen zijn ontslag. 4er is mij geen enkele compensatie aange boden. Ik heb slechts salaris voor nog één dag gekregen', zei hy. Arbiters De wedstrijd voor de kwartfina les van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars tussen Vejle BK en FC Twente, op 1 maart in Veile, zal worden geleid door de Tsjechoslowaak Christov. Veertien dagen later zal ee Pool Jarguz als scheidsrechter fungeren in Enschede. Eerder was reeds bekend dat de wedstrijd tussen PSV en FC Magdeburg voor de kwartfinales van het toernooi om de Uefabe- ker achtereenvolgens onder leieing staan van de Sparyaard Guruceta Muro 1 maa t in Maaldenzurg) en ee Oosten rijke wwqlhre (15 maart in Eindhoven). Bij Ajax - Juventus, op 1 maart de eerste wedstrijd voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, fluit ee Oostduitser Prokop. Twee weken later is in Turijn de Hongaar Palotai ar biter. Roger De Coster zwaar gewond MOL - De Belgische motorcoureur Roger de Coster is gisteren tijdens de training op het circuit de Keiheuvel in Mol (Bel) tegen een boom gereden en ernstig gewond geraakt. De vijfvoudige wereldkampioen in de 500 cc-klasse werd in allerijl naar het ziekenhuis gebracht, waar hij onmiddellijk is geopereerd. Volgens een woordvoerder van hel ziekenhuis is zijn milt verwijderd, na deze spoedoperatie werd niet meer voor zijn leven gevreesd.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15