Langeveld moet "open" blijven voor kamperen Overtrokken vrees voor "duur" Kerk en Zanen In Alphen: weer bewoners protest tegen prijsverhoging van beheerder Stok Bespreking groennota Komst 50.000ste Alphenaar dit jaar dubieus door bouwstagnatie Noordwijkse commissie: Provincie-bestuurder drs. Borgman (PvdA): Jazzclub Oegstgeest DINSDAG 7 FEBRUARI 1978 NOORDWIJK - In het Langeveld dient ruimte te blijven voor de trekker en kampeerder. Dit is de slotsom van een uitgebreide discussie in de gis teravond gehouden vergadering van de raadscommissie voor toerisme en midden standszaken, welke de vraag werd voorgelegd of uitbreiding moest worden gegeven aan de mo gelijkheid om ook gedurende de wintermaan den sta-caravans op campings te laten staan. Een voor Noord wijk nog betrekkelijk nieuw pro bleem, omdat tot voor kort in alle kampeer- vergunningen stond be paald, dat de caravans na het seizoen van het ter rein verwijderd dienden te worden. zou dan wel moeten worden ver leend aan alle kampeerterreinen met een vergunning voor sta-ca- Bij wijze van experiment was deze winter voor het eerst aan een drietal kampeerbedrijven aan de Kraaierslaan toegestaan om een k wail van het aantal sta-caravans op het terrein aanwezig te heb ben. Het daarmee geschapen precedent was voor de cam pinghouder Bijl aanleiding aan B en W tevragen hem dezelfde faci liteit te verlenen. Verschillende commissieleden bleken daarte gen in eerste instantie geen be zwaar te hebben. Wel meenden zij dat voor gelijke monniken gelijke kappen dienden te gelden, met andere woorden: de ontheffing Trekker Andere commissieleden vreesden echter dat in dit geval het sociaal toerisme in het gedrang zou ko men. Op de plaats van een sta-ca- ravan kan namelijk geen tent van een trekker-kampeerder staan en in de gedachtengang van deze woordvoerders zou de cam pingbeheerder snel geneigd zijn het terrein te laten bezetten met sta-caravans, waarvan de plaats vooruit besproken is. Men infor meerde in dit verband naar de mogelijkheid om in de kampeer- vergunning op te nemen dat een bepaald gedeelte van het terrein gereserveerd behoorde te blijven voor het sociaal-toeristenver- keer. Uit de toelichting van burgemees ter mr. Bonnike bleek, dat in het college van B en W verschil van mening over deze zaak bestond. De vertegenwoordiger van het rend op te treden in de wijze van Langeveld in de commissie be- exploitatie van een camping. „?I> J}?L Anderzijds wees ook hij op het ge- ir, dat binnen gen paar jaar >r rondtrekkende kampeer- overheid wel de bevoegdheid be- "i op deze wijze verordonne- ders in het Langeveld geen plaats meer zal zijn. Als lichtpunt ves tigde hij de aandacht op een zeker idealisme bij de van oudsher be staande kampeerondernemers in het Langeveld, die hun taak zo danig opvatten dat zij als van zelfsprekend ruimte vrijhouden voor de trekkers. Maar het is be paald geen sinecure, aldus de Langeveldvertegenwoovdiger. „Bij de oudere kampeerbazen pre- veleert het idealisme boven de commercie", constateerde bur gemeester mr. Bonnike. De meeste vergunningen voor de Langeveldse bedrijven bleken een keuze te laten tussen cara vans en tenten. Als men allemaal voor caravans gaat kiezen, dan zal er geen plaats meer zijn voor ten ten werd van ambtelijke zijde op gemerkt en als enige oplossing blijft dan een verdeling van het terrein over. De gemeente be paalt dan hoeveel tenten en hoeveel caravans op het terrein mogen worden geplaatst. Een heet hangijzer blijft dan wel het kosten-aspect van de camping exploitant. Bij het aantrekken van caravans weet hij waarop hij kan rekenen en hij moet maar af wachten, zeker als het een regen achtig seizoen betreft, hoeveel trekkers er naar zijn terrein ko- De commissie ging tenslotte ak koord met de suggestie van bur gemeester mr. Bonnike om het te houden bij het experiment op de campings aan de Kraaierslaan. Verder zal men het gehele pro bleem nog eens grondig bestude ren en bekijken of er een goede regeling kan worden gevonden, waarin ook de' belangen van de sociaalloeristen behartigd wor den. Pieter Florisdal Bij de gedachtenwisseling in de commissie kwam terloops ook nog een plan-Duivenvoorde ter sprake, dat in haar grootse opzet onder meer compensatie beoogt te bieden voor de gesloten cam ping Pieter Florisdal van Staats bosbeheer. Planologisch zouden er aan dit project heel wat haken en ogen zitten en het vormt nog een punt van diepgaande studie, zo bleek uit de toelichting van mr. Bonnike. De raadscommissie voor toerisme en middenstandszaken bleek verder geen bezwaar te hebben tegen een wijziging van het plan Duinrand en van de bouwveror dening, teneinde het mogelijk te maken dat de oppervlakte van de zomerhuisjes in het Langeveld mag worden uitgebreid van 40 tot 50 vierkante meter. Tot nog toe mochten het slechts semiper- manente panden zijn, maar in de toekomst zullen zij ook van steen mogen worden opgetrokken. Terwille van het esthetisch aan zien wordt de maximale hoogte van 4,50 op 5,50 meter gebracht. Om meer „vreugde" aan het geheel te geven, zal het bij nieuwbouw of herbouw toegestaan zijn de zo merhuisje in groepjes van maximaal vier op te trekken. Het aantal huisjes per hectare blijft beperkt tot 25. Het mogen persé geen volledige woningen wor den; dakkapellen blijven verbo den. „Er moet geen Solassi-dorp ontstaan", aldus burgemeester mr. Bonnike. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het perspectief dat Alphen aan den Rijn tijdig genoeg de hoeveel heid woningen zal hebben om dit jaar te kunnen rekenen op de komst van de 50.000ste inwoner, "de man van ruim vier miljoen'.', wordt steeds somberder. Vol gens de laatste cijfers over de voortgang van de bouw in Rid- derveld II zou het nog net kun nen. Maar het is maar de vraag of de datum tussen noodzake lijke oplevering van de wonin gen (1 november) en 31 december niet te kort is om alle leegko mende gaten tijdig gevuld te hebben. Zij die bovendien geregeld in ge meentelijke commissievergade ringen horen over toenemende vertraging bij verschillende bouwprojecten zullen van de optimistische verwachtingen van "we halen het wel" zo lang zamerhand ook geen hoge pet meer op hebben. Zoals het er nu naar uitziet zullen voor 1 november in totaal in Ridderveld II een 937 woningen gereed komen. Als elk huis twee inwoners meer oplevert dan zou dat nog net genoeg zijn om de ruim 1.800 inwoners die Alphen op 1 januari van dit jaar nog van de 50.000ste af was te huisves ten. Als tenminste de termijn 1 november-31 januari lang ge noeg is. En dat die termijn "vrij laag" is, gaf ook ir. Bos, direc teur openbare werken gister avond in de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling ronduit toe. Ir. Bos gaf in die commissieverga dering per project de stand van zaken, voor toekomstige bewo ners zeker interessant. Voor wijkdeel B liggen de zaken als volgt: Bouwer Eurowoningen krijgt de 49 eengezinswoningen op tijd klaar, maar van de 34 flats zal de helft op 1 november en de andere helft gedurende de maand november beschikbaar zijn. MUWI krijgt 84 van de 130 woningen voor woningbouw vereniging en stichting bevor dering eigen woningbezit voor 1 november klaar, de rest voor 1 januari. Veertig van de 96 ter rasflats die Elementum bouwt zullen voor 1 november klaar zijn. De Samenwerkende Alphense Woningbouwers zullen de 27 gemeentegarantie woningen ruim voor 1 november opleve ren, maar van de 71 pre miekoopwoningen zullen dat er maar 41 zijn. Van de 24 dijkwo ningen in wijkdeel B komen er 11 voor 1 januari klaar, de rest daarna. wijkdeel C laat de ABB wat po sitievere geluiden horen: men ligt voor op het schema. Van het Arena plan zullen 74 premiewo ningen voor 1 november worden opgeleverd. Van de 191 wonin gen die Wilma in wijkdeel C bouwt zijn er volgens de plan ning 30 klaar voor 1 november. Nieuwbouw in de wijk Ridderveld. Of het hard genoeg gaat om nog dit jaar "de m< extra rijksuitkeringen voor Alphen) binnen te halen, wordt steeds sterker de vraag. i vier miljoen" (aan ALPHEN AAN DEN RIJN - "We la ten niet over ons heenlopen Strijdlustig uit A. J. Resink, lid van de voorlopige bewoners commissie van de huur-ter- rasflats aan de Klaverhofzijn ongenoegen. Een ongenoegen ge richt tegen Stok Belegging en Be heer. Die daarmee een tweede groep opstandige bewoners in het Alphense tegen zich in het strijd perk getreden ziet. Want al eerder kwamen bewoners van flats aan het Valerius- en Sweelinckplein in het geweer tegen een J'orse ver hoging van de bedragen die vooruitbetaald worden aan stook- en servicekosten en de po gingen van Stok om tekorten uit het verleden nog binnen te halen. De Klaverhof-bewoners kwamen in actie via een door twee dames be gonnen initiatief om wat te gaan Jaarverslagen van politie en brandweer te Voorschoten VOORSCHOTEN - Ongeveer te gelijkertijd zijn het jaarverslag van de brandweer en dat van de politie te Voorschoten uitgeko men. Met één verschil: het jaar verslag van de politie heeft het jaar 1977 als onderwerp, de brandweer is slechts tot 1976 ge komen. In het verslagjaar 1976 is de brand weer in totaal 23 keer gealar meerd en wel voor 8 binnenbran den. 4 uitslaande branden. 4 vuilhoopbranden 3 autobanden en 4 hulpverleningen. De totale schade bij deze branden bedroeg 76.900 gulden. De meeste schade werd geleden bij Coor- ïnda BV aan de Veurseweg, waar op 24 mei een brand uitbrak die een schade van 50.000 gulden veroorzaakte. Na de grote brand aan de Rouwkooplaan in september vo rig jaar is het ook wel aardig om te Drie leden van de voorlopige bewoners - commissie hqurflats Kla verhof. V.l.n.r., A. J. Resink, mevrouw Th. G. Eibers-De Koning en A. J. F. J. van Wees. (periode mei-junieen tekort had opgeleverd. Een tekort van ruim 165.000 Ofwel: de bewoners zouden nog eens bedragen va riërend van f 517,08 tot 672,12 (afhankelijk van het type wo ning) op tafel moeten leggen. "De aangekondigde verhoging be tekent. dat er mensen hun huursubsidie zullen gaan verlie zen, tegenover een verminderd inkomendan ook nog eens een hogere huur moeten gaan beta len", aldus Resink,slechts één van de facetten aanstippend. Maar gezien de ontevredenheid over het onderhoud was de lust tot betalen zeer miniem. En het idee van het comité leefbaarheid om zich op te werpen als voorlopige bewonerscommissie met het doel met Stok in de clinch te gaan vond dan ook aller bijval. De commis sie zocht de commissie Valerius- ISweelinckplein op om van de er varingen te profiteren. Met de wijsheden van die commissie in hel oor geknoopt werd besloten om een vergadering voor alle be woners uit te schrijven woensdagavond om acht uur in de Bron. Ook werd contact ge zocht met advocaat mr. De Kort, die ook de belangen van de an dere bewoners commissie behar tigt. De advocaat heeft inmiddels al op dracht gekregen Stok in gebreke te stellen. De voorlopige commis sie zal woensdagavond waar schijnlijk wel een definitieve worden, gezien de positieve weerklank die men kreeg op een aantal verzoeken aan de bewo ners. Verzoeken om per hoofdbe woner df 25,- bij te dragen in ver band met eventuele kosten: om per bewoner Stok schriftelijk te verwittigen van het feit, dat men er niet aan denkt over de brug te komen Mevrouw Eibers is overigens wat service- en stookkosten betreft haar licht eens op gaan steken over de bedragen die bij verge lijkbare flats in rekening worden gebracht. "De kosten kwamen daar met een veel duurdere huis meester op zo n 130 gulden per maand. Wij vragen ons dan ook af, of Stok wel de goedkoopste contracten heeft genomen. We willen ook de werkelijke rekenin gen wel eens zien, echt opening van zaken". Waarbij het haar en haar mede-commissieleden vooral divars zit.dat de bewoners met de brief van eind januari compleet werden overvallen. verbeteren aan het leefklimaat in en om de flat. Eén van de twee voruwen, mevrouw Th.'G. Eibers Eibers-De lid van de iworlopige commissie daarover: "We kregen veel bijval, maar ook bleek er veel onlust te bestaan over Stok. lede reen klaagde over de slechte ser vice. De lift aan de westzijde is bijvoorbeeld meer stuk dan heel, tussendeuren waren kapot, het schoonmaken voor zover het al gebeurde liet alles te Onlustgevoelens warén er dus al toen eind januari een brief van Stok binnenkwam waarin werd aangekondigd dat de stook- en servicevoorschotbedragen met zo'n 65 procent om hoog zouden gaan met ingang van 1 februari. En daarbij dan ook nog de mede deling. dat het seizoen 197611977 ALPHEN AAN DEN RIJN - PvdA-gedeputeerde drs. J. Borgman is van mening, dat Alphens vrees voor beperkt bouwen in Kerk en Zanen en daarom duur bouwen over dreven is. "Die geluiden voor financiële verliezen zijn nogal overtrokken. In het verleden heeft Alphen al gron den in Kerk en Zanen aangekocht, waardoor de gemeente - vergeleden bij wat je nu voor die gronden zou moeten betalen gezien de sterk gestegen prijzen voor landbouw gronden de laatste jaren - er helemaal niet slecht bijzit". zien wat de brandweer in 1976 aan preventie heeft gedaan. Dat is in een kort zinnetje gezegd: er is toezicht gehouden op de naleving van de voorschriften betreffende het voorkomen en bestrijden van brandgevaar. De Voorschotense politie had in 1977 met een groot personeelste kort te kampen. Van de 29 poli- tie-functionarissen die Voor schoten mag hebben had deze gemeente er slechts 22 (een tekort van 24 procent, in 1976 van 17 procent). Met deze 22 man waaronder één vrouw behandelde de Voor schotense politie 260 verkeers ongevallen, 2 minder dan het jaar daarvoor. 543 aangiften van mis drijf (1976: 452); In totaal werden 1650 processen-verbaal van over tredingen opgemaakt (1976: 757); en 1202 processen-verbaal van snelheidsovertredingen Borgman zegt dit in een interview in het afdelingsblad van de Al phense PvdA. In datzelfde inter view spreekt hij ook tegen, dat de ontsluiting van die over het spoor gelegen wijk duur zou moeten zijn. Alphen denkt aan minimaal twee, liefst drie tunnels, Borg man vindt: "Als je bang bent voor te dure overgangen, dan maak je toch niet zulke dure voorzienin gen In het vraaggesprek laat Borgman verder weten, dat de provincie met betrekking tot rijksweg 11 in Kerk en Zanen met een tus senvoorstel naar het rijk zal gaan; een tussenvoorstel, dat hij zelf kwalificeert als "heel goed" Rijksweg 11 Het nieuwe plan van de provincie komt er op neer, dat rijksweg 11 (de verbinding Bodegraven-Lei den) voor wat betreft de omlei ding om Kerk en Zanen moet worden aangelegd als twee-baans weg. En niet zover mogelijk naar het zuid-oosten, zoals de ge meente wil, maar meer midden door de polder. Borgman vindt, dat als blijkt dat Kerk en Zanen een wijk moet worden met méér dan 2000 wo ningen dat stuk rijksweg dan als rondweg voor de wijk kan gaan GESCHEPT HAZERSWOUDE - Een achttien jarige bromfietser (meisje) uit Alpen is gisteren in een zieken huis opgenomen nadat zij door een automobilist ondersteboven was gereden. Het meisje reed op het fietspad langs de Hoge Rijndijk in Hazer- swoude toen een chauffeur van uit de Zonncveltstraat haar schepte. Ze liep een beenwonden een gescheurde pink op. dienen. Er zou pas in die fase dan een meer naar de zuidoost kant van de polder gelegen nieuw stuk rijksweg moet worden aange legd. In het interview zegt Borgman ver der ondermeer nog, dat de pro vincie heel schappelijk heeft ge handeld met betrekking tot het al dan niet sterk groeien van de ge meente. "We hebben als provin cie omstreeks 1975 al een brief geschreven, dat het uit moet zijn met de sterke groei. Daarbij is toen gesteld dat we een over gangsperiode in acht zouden willen nemen tot 1978. Inmiddels is die overgangsperiode in ver band met de behandeling van het nieuwe streekplan opgeschort tot 1980" Alphen moet volgens Borgman be slist afzien van bouwen voor een stukje overloop vanuit de grote steden. Hij vindt ook, dat de ge meente kieskeurig moet zijn in het toewijzingsbeleid van huizen. Die mogen alleen maar worden toegewezen aan plaats- of streek- bewoners en via ketting-bedin gen en boetes moet worden gere geld, dat Alphenaren hun huizen alleen maar mogen verkopen aan mensen die wonen en werken in de Alphense regio. Ook bij het verhuren van woningen zou dat criterium in de visie van de Zuidhollandse gedeputeerde voorop moeten staan. Op die ma nier bouwend sluit Borgman een nieuwe wijk Kerk en Zanen dan ook niet uit. Concert voor leerlingen OEGSTGEEST - In het kader van haar Kijk- en Luisterconcerten voor scholen geeft het Geweste lijk Orkest vrijdag 17 februari in de aula van het Rijnlands lyceum in Oegstgeest een concert voor leerlingen van Oegstgeester scholen. De uitvoering begint om 14.00 uur. Op het programma van het Gewes telijk Orkest staan werken van de componisten Darius Milhaud, Strawinsky en Jacques Ibert, die tot de vertolkers van het meer "moderne" genre gerekend kun nen worden. Milhaud en Strawinsky lieten zich in met de uit Amerika naar Europa overgewaaide jazz-mu- ziek en de daarvan afgeleide vorm. de ragtime, terwijl Milhaud verder nog invloeden van Zuid- Amerikaanse volksmuziek over nam. Jacques Ibert liet zich lei den door de muzikaliteit die voortkwam uit Parijse café s, music-halls en bioscopen. Hij schuwde daarbij echter de klas sieke thema's helemaal niet. Het Gewestelijk Orkest zal in de aula van het Rijnlands Lyceum drie werken van deze componis ten laten horen, die in de jazz en Zuid-Amerikaanse volksmuziek een levendigheid tergvonden, welke langzamerhand in de se rieuze Europese muziek tot aan de twintiger jaren van deze eeuw WASSENAAR - De enige tijd gele den gepubliceerde "groennota" van de gemeente Wassenaar zal op de eerstvolgende openbare vergadering van het Verkeers-en Welzijnsoverleg besproken wor den. Deze vergadering vindt 22 februari (aanvang 19.30 uur) plaats in het raadhuis. Het Verkeers- en Welzijnsoverleg bestaat enerzijds uit raadsleden en anderzijds uit vertegenwoor digers van de burgerij, afkomstig uit de Vereniging Vrienden van Wassenaar. Verder zal in de ver gadering mondelinge toelichting gegeven worden op de stand van zaken ten aanzien van de ver- keersnota. Mondelinge informa tie zal worden verstrekt over het fietspadenplan. Andere punten die aan de orde zullen komen zijm de reconstruc tie van het kruispunt Bloemcam- plaan/Kerkeboslaan/Stoeplaan, de openbare verlichting van de parallelweg langs de Kat- wijkseweg, het aanlijngebod voor honden, het kruispunt Van Cranenburchlaan/Van Duiven- voordelaan, en de routewijziging voor het openbaar vervoer. rlore geg OEGSTGEEST - Een aantal Oegstgeester jazz-liefhebbers heeft de "Jazz-club-Oegstgeest" opgericht. De club is ontstaan uit de wens van enkele Oegstgeestenaren om te komen tot een regelmatig terugkerende jazz ontmoeting met bekende en minder bekende jazz-groepen. De nieuwe club zal proberen ook aandacht te besteden aan de tot nu toe minder bekende jazz-groepen uit de regio Gelijk bij de geboorte van de jazz.-club zijn al enkele groepen uitgenodigd die hun kunnen zullen laten horen in het Camphuys in Oegstgeest: het Quintet R»b Agerbcek (10 februari); The Old Black Horse Saloon Band (18 maart); The New Orleans Syncopaters (7 april) en het Trio Wim Overgauw (28 april). Alle uitvoeringen beginnen om 22.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15