Stunt van Be Fair in bekerduel „Dit Quick Boys kan het nog ver gaan brengen Matig spelend Blauw Zwart kloptLugdunum Roodenburg ook tegen LENS weer onmachtig Randstad onfortuiilijk IJsselmeervogels gewipt Zege Lisser Boys: 5-3 Lof na 3-0 oefenzege op UVS MAANDAG 6 FEBRUARI 1978 SPORT SPORT LEIDEN - Be Fair zorgde van de regionale zaterdagclubs voor de grootste verrassing in de bekerstrijd. De derde klasser uit Waddinxveen schakelde het gerenommeerde IJsselmeervogels uit via een 1-0 zege in Spakenburg. De winnende treffer kwam pas in de verlenging tot stand. Be Fair moet in de achtste finale op bezoek bij ACV in Assen. Ook eerste klasser Noord wijk overleefde de vijfde bekerronde. Het twee klassen lager geklasseerde Heukelum werd met 3-1 verslagen. Noord wijk ont moet nu de winnaar van het zaterdag afgelaste duel DETO-DOVO, op een nog nader te bepalen datum. RCL werd zaterdag uitgeschakeld. Bij Nunspeet verloren de Leiderdorpers met 4-3. Noordwijk Het gehandicapte Noordwijk slaagde er bij derdeklasser Heukelum on danks het ontbreken van Boot, Bröring (beiden geschorst) en Van Dijk (wintersport) toch in het klasse-verschil in de cijfers uit te drukken. De Noordwijkse eersteklasser won het bekertreffen in Heukelum, een 2800 inwoners tellend dorp bij Leerdam, moeiteloos met 3-1. Alleen in de eerste helft van het duel was er nog sprake van enige strijd; na de eerste vijfenveertig minuten wees het scorebord dan ook verrassend 1-1 aan. Wel had de ploeg van Eelman (die vrijwel zeker nog een jaar bij Noordwijk blijft) al na vijftien minuten de leiding genomen via een onverwachte schuiver van rechterverdediger Hans Westgeest, maar daarna toonde Noordwijk zich wat te laconiek bij het afwerken van de aanvallen. Bogers en Suttorp bijvoorbeeld misten een paar aardige kan- Drie minuten voor de pauze kreeg Noordwijk daarvoor de rekening gepre senteerd: de 1000 toeschouwers konden toen een treffer van Piet van Rooden bejubelen. Nadat een aanval van de tegenstander was afgesla gen kon die speler alleen op Cees Spaanderman (weer opgesteld als laatste man) afgaan en 1-1 laten noteren. De vreugde was echter van korte duur. In de tweede helft maakte Noordwijk snel een einde aan de illusies van de thuisclub. Spits Albert Spaanderman werd vijf minuten na de pauze geholpen door doelman Kon, die de bal voor zijn voeten deponeerde en vervolgens kansloos was tegen de door Spaanderman verzonden lob, en ook Rob Suttorp kreeg medewerking van de sluitpost van Heukelum. Na een voorzet van Jan Willem Bogers sloeg Kon de bal tien minuten voor het einde voor de voeten van de vleugelspeler, die weinig moeite had 1-3 aan te tekenen. Noordwijk, dat Cees Spaanderman daarna nog inwisselde voor Hans Plaatzer, werd vervolgens toch nog geconfronteerd met een tegenslag bij het sportief strijdende Heukelum. Middenvelder Kees Karstens werd genoteerd door scheidsrechter Van Straten, wegens herhaaldelijk ruw spel. Nunspeet-RCL 4-3 Het Leiderdorpse RCL overleefde de vijfde bekerronde niet. Tegen Nun speet, dat uitkomt in de andere eerste klasse, ging de ploeg van trainer Huguenin voornamelijk door eigen fouten het schip in. Twintig minuten na rust keek een technisch veel vaardiger RCL tegen een ruime 4-1 achterstand aan. Door twee doelpunten te scoren in de laatste vijf minu ten bleef de schade uiteindelijk beperkt tot 4-3. Omdat Hans Braat een schorsing boven het hoofd hangt en Koos Hane- veld licht geblesseerd was experimenteerde trainer Huguenin met Kees Ruis en Dick Witteman in de achterste lijn. Een groot succes werd het niet, vooral in organisatorisch opzicht klopte er niet zoveel bij de Leiderdorpers. Er ontstonden nogal wat misverstanden en het alert reagerende Nunspeet profiteerde dankbaar. Na negen minuten al liepen Daaf Brandt en Kees Ruis elkaar in de weg en het was Arjan Witteveen die simpel doelman Brandt kon passeren. Bram Brandt zelf deelde trouwens in de malaise, want vlak na rust deponeerde hij een uittrap domweg voor de voeten van Kees van der Pol die, vanaf de rand van het strafschopgebied, de bal meteen terugkaatste. Dat betekende 2-1, want nog voor rust had Wilbert Witteman via een fraaie omhaal voor de gelijkmaker gezorgd. Na die blunder van Bram Brandt was het feest nog niet afgelopen, want even daarna leverde Dick Witteman zijn aandeel in het fouten-festijn door te blijven staan, terwijl de rest van de defensie naar voren stormde om de buitenspel val open te zetten. Nunspeet-aanvaller Bonen strafte dat eenvoudig af. Alleen aan de vierde Nunspeet-treffer kon niemand van RCL wat doen. Om onbegrijpelijke reden legde arbiter Jongman de bal, na een scrim mage voor het doel van Brandt, op de stip en vanaf elf meter maakte Stoflelen geen fout. Geïrriteerd zette RCL daarna aan voor een slotoffensief, dat de ploeg nog onverwacht dichtbij Nunspeet bracht. In de 42ste minuut kogelde Freek Linde de bal uit een vrije trap ineens tegen het net en in de allerlaatste seconde bracht Bennie Heemskerk de stand nog op 4-3. Verder kwam RCL niet, want na dit doelpunt liet Jongman niet meer aftrappen. IJsselmeervogels-Be Fair 0-1 "Be Fair in deze vorm is een goede eersteklasser", meende Pierre Steven aart, de trainer van IJsselmeervogels, na de 0-1 nederlaag van zijn team tegen de Waddinxveense derdeklasser. Lof dus voor de Van Wullem- formatie die voor de grootste verrassing van dit bekerweekeinde zorgde. Knap en geconcentreerd spelend gaf Be Fair de landskampioen bij de amateurs geen enkele kans om gevaarlijk te worden en toen Wout Ros kam, vijf minuten voor het einde van de tweede verlenging, de enige kans die hij kreeg koelbloedig benutte was de verrassing compleet. Be Fair bij de laatste zestien ten koste van het zo machtige IJsselmeervo gels. ACV, de eersteklasser uit Assen, is, opnieuw in een uitwedstrijd, het volgende obstakel voor Be Fair. BRIELLE - Maar liefst viermaal moest in de laatste tien minuten van de eerste helft van het duel SC Voorne-Lisser Boys een ver andering worden aangebracht op het scorebord. Tijdens het com petitie-treffen voor de zaterdag derdeklasse leek het er vooral in die fase op dat beide ploegen aan het prijsschieten waren. Dat bleek naderhand ook uit de cij fers. Lisser Boys won met de korfbalscore 3-5. Op het moeilijk bespeelbare bijveld in Brielle (het hoofdveld was af gekeurd) kwamen de verdedigers tijdens de ingelaste wedstrijd maar zeer moeilijk uit de voeten, waardoor zich kansen bij de vleet voordeden. Al na tien minuten opende Piet Boot de score voor Lisser Boys, i het een kwartier duurde voor SC Voorne wat terug kon doen. Via twee treffers van Mike Naan nam Voorne een 2-1 voor sprong. Op dat moment had de ploeg door kunnen drukken, maar de kansen werden niet be nut, waardoor Lisser Boys de achterstand kon ombuigen naar een voorsprong. Via goals van Hans Aanholt en Ed Langerijs werd de 2-3 voor de rust een feit. Na de pauze bleek Lisser Boys zich beter te hebben aangepast aan de omstandighe den. René Griffioen tikte 2-4 in, Piet Boot zorgde voor 2-5. Dat Mike Naan in de 40ste minuut nog tegenscoorde, was enkel nog van belang voor de statistieken. Lisser Boys is het als tweede ge klasseerde Voorne nu tot op een punt genaderd. i Frans Sjardijn in duel met Jan Tolido, die het eerste Wassenaarse doelpunt scoorde. LEIDEN - Het moet voor Lug- dunum trainer Ruud de Groot zo langzamerhand een hopeloze op gave zijn om zijn ploeg op de juiste waarde te schatten. Tegen DHC speelden de Kikkers nog een uitstekende partij (al werd toen met 2-1 verloren), gistermiddag in de bekerstrijd tegen Blauw Zwart werd een matige partij voetbal afgeleverd die de Leide- naars terecht op een 1-2 neder laag kwam te staan. Toegegeven: het is voor een tweede klasser als Lugdunum natuurlijk geen schande om door een hoge- rgeklasseerde tegenstander ge klopt te worden. Maar dit Blauw Zwart speelde zo beneden niveau dat winst voor Lugdunum zeker tot de mogelijkheden behoorde. Dat het niet zover kwam in de tus- senronde van de zondagbeker strijd was te wijten aan het slechte spel van de meeste Leide- naars. Frans Sjardijn bijvoor beeld.Deze Lugdunum-voetballer die vorige week nog zeer sterk speelde, viel nu alleen maar in negatief opzicht op, door vele mislukte individuele acties. Blauw Zwart was in de 18de mi nuut via Jan Tolido, na uitste kend voorbereidend werk van Ben Conradi, op 1-0 gekomen. Vlak na de hervatting voegde Rob Gillisen daar een tweede Was senaarse treffer aan toe. Het wanhopig aanvallende Lug dunum kon er slechts één doelpunt (van de verdienstelijk debuterende junior John Zee) te genover stellen. LEIDEN - Verschillende voetbalploegen uit de regio Lei den hebben het "vrije'' weekeinde benut voor het spelen van oefenduels. Quick Boys en UVS troffen elkaar in Katwijk, waar de ploeg van Arie Lagendijk met 3-0 zege vierde over de zondag-hoofdklasser. Ter Leede kwam in Sassenheim een deling overeen met Zwart Wit'28 (2-2), Katwijk versloeg de vierdeklasse koploper Vlug en Vaar dig met 3-2. Quick Boys-UVS 3-0 - Na de oefenwedstrijd bij Quick Boys was UVS-trainer Gérard Désar gul in zijn lof voor de spar ringpartner. "Een sterke ploeg, die de aanwezige kwaliteiten goed uitbuit. Dit Quick Boys heeft een aantal wapens dat ze ver zal brengen. Die jongens spelen zeer gedisciplineerd, vangen een tegenstander op een kleine ruimte sterk op en komen er dan op hoge snelheid uit. Een sterke ploeg". UVS moest het zaterdag ondervin den. In een experimentele op stelling werd de Leidse zon daghoofdklasser in een oefen partij op het Katwijkse Nieuw Zuid naar een 3-0 nederlaag ge leid. Wèl had UVS (zonder doelman Wijnand Sloos, voor wie Peter v. d. Wal uit het vierde in viel en mét Piet Mieremet en Cees Duprie op het middenveld en Rob Bekooy als rechterspits) in de eerste helft de beste kansen, maar na de pauze bleek Quick Boys veel schotvaardiger. De ploeg van oud-UVS-er Lagen dijk had in de eerste vijfenveertig minuten geoefend op het "wij kend" verdedigen, zoals dat voor het eerst in de partij bij IJs selmeervogels was uitgevoerd. Het spelmaken was in die fase overgelaten aan de tegenstander, die via Ron Bekooy en Frits v. d. Heiden, wiens halve omhaal via de binnenkant van de paal nog uit het doel stuitte, de beste moge lijkheden kreeg. Vanaf het moment dat Quick Boys overschakelde naar het competi- tiespel met drie spitsen, waren de beste kansen voor de Katwijkers. Via Lourens Mouter, Hans van Duyn, uit een strafschop die hij in twee instanties benutte, en Ben de Waal (pauze-invaller voor Bart Zandbergen) werden die benut. Bij Quick Boys werden nog doelman Schaap (Theo Guyt), Sis Thu Pan (Herman van Trigt) en Nico Kuyt (Dik Vooys) ingewis seld. Invloed op de score hadden die wissels niet meer. Het bleef bij 3-0. Désar "Een duidelijke af straffing en die was goed ook, want de laatste tijd vervielen we weer in de oude fout met dat combinatievoetbal dat nergens toe leidt". Ter Leede-Zwart Wit '28 2-2 - Ter Leede en Zwart Wit '28 werkten zaterdag in Sassenheim een aar dig maar gezapig oefenpartijtje af. Aanvankelijk leek heterop dat Gérard Désar: "Duidelijke af straffing" Zwart Wit het klasseverschil moeiteloos tot uitdrukking zou gaan brengen, want de Rot terdamse eersteklasser nam voor de pauze een 2-0 voorsprong. Cees Wander (uit een strafschop) en linkerspits Leen Rademaker na een snelle uitval zorgden voor die goals. Na de pauze kwam Ter Leede echter goed terug. Via een schitterende treffer van Nico v. d. Fange werd het 1-2, waarna Jan van Harskamp met een kopbal voor de gelijkmaker tekende. Katwijk-Vlug en Vaardig 3-2 - Katwijk keek in de oefenpartij tegen vierde klasse koploper Vlug en Vaardig na een helft te gen een 0-1 achterstand aan. Piet Franzen had voor dat doelpunt gezorgd voor de attractief voetballende Vlug en Vaardig en die speler gaf de Amsterdammers opnieuw een voorsprong na de gelijkmaker van verdediger Wim Guyt. De Katwijkse aanvaller Wim Guyt zorgde voor 2-2; Huig Schaap be zorgde Katwijk de winst na een goede combinatie. Leider VVSB overklast Altior: 4-0 LEIDEN - VVSB blijft het uitste kend doen in de vierdeklasse. Door een 4-0 overwinning op het bezoekende Altior hebben de leidende Noordwijkerhouters nu 4 punten voorsprong (met één wedstrijd meer gespeeld) op de naaste belager Rijpwetering. Voor de rust waren VVSB en Altior aan elkaar gewaagd. Via Henk van Maris kwam de thuisclub op een 1-0 voorsprong. In de tweede helft ontketende VVSB een stcirmachtig offensief. Altior werd volledig overklast door het technisch superieure VVSB. Al- bert \an der Burg, Joop Oostdam en Jai van Schooten bepaalden de endstand op 4-0. Programma DEN HAAG - Het wanhoopsge baar, dat Richard Klein twaalf minuten na rust maakte, ty peerde zijn frustratie over het zo langzamerhand symptomatische onvermogen, dat Roodenburg al wekenlang demonstreert, waar het gaat om het koelbloedig be nutten van doelrijpe kansen. Klein had met een splijtende pass, die door LENS-verdediger De Kok nog op voor Roodenburg ideale wijze van richting was ver anderd, Peter van Houten een niet te missen kans geoffreerd, die de middenvelder desondanks toch zou verkwanselen. Van Houten benadrukte met die mis ser de aanvallende onmacht bij de Leidenaars. Onmacht, die min of meer wordt weerspiegeld in het doelsaldo van de Versteegh- brigade. Na de 0-0 legen LENS - het achtste gelijkspel van dit seizoen - kan Roodenburg op 16 treffers uit evenzovele wedstrijden bogen. Een gemiddelde van één doelpunt per wedstrijd derhalve. Dat de ploeg uit Leiden-Noord niettemin tot nu toe 18 punten bijeen heeft weten te garen, ligt voor een belangrijk deel dan ook aan de defensie, waarin voor stopper Aad de Groot, week in, week uit, zijn directe opponenten tot figuranten degradeert en Maarten van Kooperen bij toch nog dreigend gevaar onmiddel lijk klaarstaat om met een risico loze oplossing (vaak een harde lel in onbestemde richting, ofwel een trap over de zijlijn) het terrein te zuiveren. Voeg da, gers Ligtvoet en Ciere eveneens gedegen te werk plegen te gaan en het geringe aantal tegen doelpunten, dat de Leidenaars tot nu toe hebben moeten incas seren, is verklaard. Ook gisteren tegen LENS bleek eens te meer de betrouwbaarheid van Roodenburg's laatste linie. De Hagenaars waren voor rust dan wel wat meer in de aanval, maar op enkele "incidentjes" (drie gevaarlijke kopballen van respectievelijk Resodihardjo, Jansen en Keetman, alsmede een afstandsschot van De Hilser) na, slaagde de formatie van Martin van Vianen er niet in, om bij Roodenburg echt ontzag in te boezemen. Zelfs hadden de Leidenaars in die eerste helft nog de beste kans op het openingsdoelpunt gehad, toen Wil Lancel na 9 minuten te gen de paal had geknald, nadat Reinier Verkuylen daarvoor overigens buitenspel had "mo gen" staan en arbiter Van Ierland een overtreding van Van Houten ten opzichte van Engelbert even eens onbestraft had gelaten. LENS was na die eerste periode duidelijk moe. Het krachtloze beginoffensief had zichtbaar te veel van de Hagenaars gevraagd. LENS-middenvelder Ton 's-Gra- vendijk leverde daar negen mi nuten na rust het typerende be wijs van door uit volkomen vrije positie (na een pass van de uit blinkende spelbepaler Nol Jan sen) hopeloos naast te knallen. Roodenburg kon hierna meer en meer het initiatief van LENS overnemen. Dit ondanks de pas siviteit van met name Wouter zaalvoetbal LEIDEI - Deze week werken de zaalvetbalteams een bekerp- rograima af dat luidt: maandag: Cleyr Duinhal: 21.00 Tommy's St-0«jk St; 19.00 ELK Boys-De Landouw; THB-hal: 22.15 Duif Food-Rollygolf; 20.25 Godyla- Beacl Club. Woensdag: THB- hal: 20.25: Van Gerven- Oegsteest; Wasbeekhal: 20.30 Bemenan-Van der Plas; Groenordhal: 21.00 Taverne- SRV toys, 20.00 Swift-De Am- stel. 7oensdag worden in de Northo hal in Noordwijk ook de halvefinales gespeeld van de strijd >m de Northgo-Cup. Aanvan van deze wedstrijden. 20.55 ur. Evenaljvorig jaar wordt er in de THB-al in Lisseeen zaalvoetbal- toernoi georganiseerd. Deelne mend ploegen zijn: Landwer, Mercrius, Van Gerven de J., SwiftBax-Zeefdruk, Bemelman en diTHB-Boys. De speeldata zijn a volgt: 3; 10, 17 en 24 april, 1.8 e 17 mei. Wim Ligtvoet: aanvallend sterk Holverda, die gisteren nagenoeg onzichtbaar bleef. Wim Ligtvoet daarentegen begon zich naar mate het duel vorderde in aan vallend opzicht steeds meer te roeren. Zoals na een kwartier bij voorbeeld, toen hij in samen werking met Richard Klein door de Haagse defensie sneed. Die laatste bracht Ligtvoet met een afgemeten voorzet in stelling: de daaropvolgende kopbal werd door LENS-goalie De Widt op briljante wijze buiten de palen geranseld. Een lot, dat ook een stuiterend schot van Jan Krom wijk zou ondergaan. Het waren de momenten, dat Roodenburg bewees de weg naar het doel toch nog niet helemaal kwijt te zijn. Eenmaal voor dat doel ontspoor den de Leidenaars ook nu weer. Wat Peter van Houten twaalf mi nuten na rust zou benadruk ken GERARD VAN PUTTEN Moister 'pakt' gehavend Zevenhoven LEIDH - Het damesvoetbalteam van It Haagse RAS bleef in de intengionale competitie onbe- dreigaan kop. Zaterdag won het met 10 van Lyra. Tweede klasse kampen Zevenhoven leed de eerst nederlaag: Monster won met 11. Lugdium kende zaterdag geen pardi met Naaldwijk. Na een rustsnd van 3-0 werd de score opgehroefd naar 5-0. Mink, Valk Phijssen en Nancy Ver- hoevi (2x) scoorden. In de twee klasse moest Zevenho ven et doen zonder de vaste midonveldsters, die allen griep haden. De jore invalsters deden het niet slecl maar konden niet voor kom) dat Monster met 2-1 won, AdriKoelewijn zorgde voor de enigZevenhovense treffer. KR V 2om op naar de derde plaats dooö-0 winst op KMD, dat Diete Kluit, Jolande Hazenoot en h Aanhane (2x) zag scoren. Ter lede-DS VP eindigde in 0-0. Van dvedstrijden die voor giste ren anden "gepland", ging er sleck één door. WSB en Al- kmaa 2 kwamen een 0-0 gelijk spel/ereen. VOORSCHOTEN - Tegen een ag ressief spelend Monster is het Randstad (zaterdag) niet gelukt een puntje binnen te halen. Na een 1-0 achterstand bij de rust, grepen de Westlanders uiteinde lijk de volle winst: 1-2. Monster van het lijf te houden. Het doel van Coen de Jager kwam dan ook onder grote druk te staan. Toch kwamen de West landers vrij gelukkig aan een voorsprong .Halverwege de eerste helft werd een inzet van De Jong door Ger Teske van richting ver anderd waardoor De Jager vol komen kansloos was 0-1 Na de rust kwam Randstad goed teruó/outer van Zaanen bracht de ptijen snel weer op gelijke hoogt 1-1). In de 75ste minuut nampnster opnieuw de leiding, toen Jager werd verrast door een dandsschot van De Ridder 1-2 landstad opende nu een fel offeivf en Monster moest alle zeileibijzetten. Het houtwerk stonde Voorschotense gelijk- makin de weg.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12