Bedrijfsauto-RAI '78 „Dakzak" DE IU&PPERDOO* HOND EN EEN KAT Boterham pindakaas IN HET GIPS EEN GOEDE VANGST BLOEMENECHTPAAR OPEL REKORD 2.0 S eaiïës-si-s Dag blad ERBIJ „KIES UW AUTO" ZATERDAG 4 FEBRUARI 1978 AUTO PAGINA 29 een hond en een kat in een mand de kat speelt met een bol wol en de hond heeft niks maar hij is slim hij vraagt het aan de kat of hij mee mag doen ja hij mag mee doen van de kat ze gaan een tou spane en een wetstrijd houden en wie het langste aan het tou kan hangen Susanne van Eeden (6 jaar) Kromstevenwerf 12 Leiden Piet is een jongen die snoepte elke dag en hij vond een dropje het fijnste Maar op een dag at hij een boterham met pindakaas en zijn moe zei wat eet jij goet en toen hij naar bed ging vond hij het zo fijn dat hij droomde van zijn boterham. Jella van der Nat jaar), Stadhoudersdreef 71, Katwijk. Remco Ouwerkerk 6 jaar Iepenrode 21 Leiden Het jongetje van de overkant Ligt in gips en verband Zijn tante brengt hem een bezoek En geeft hem een groot stuk kruidenkoek En het jongetje zegt "Dank u wel, het is zalig" "Dat vrolijkt mij op want alles lijkt zo kalig" "De kinderen buiten zijn vrolijk en maken lawaai" "En ik heb het hier zo saai" En dan zegt tante: "Maar jongen, zo gaat het met iedereen" "Die gips heeft om zijn been". Maureen v.d. Klaauw 9 jaar Kagerdreef 11 Sassenheim Er was eens een man uit Lisse Die ging in een sloot uit vissen Hij ving er een baars en ook nog een laars En kan 't vissen al gauw niet meer missen Annette Bonte (11 jaar) Johan Wagenaarlaan 10 Leiden Daar komen de bruidegom en bruid, Het Hiacyntenkerkje uit. Miesje van Tulp is de schone bruid, En de bruidegom heet: Roer me niet Kruid. Alle bloemen juichen toe, Opa Viool en oom Lifoe Tante Roos en Rikkie Knol, Oma Afrikaan en Lientje Tol. Iedereen heeft deze dag vrij En iedere bloem is vandaag blij! Want Miesje en Roer gaan samen trouwen, En morgen snel een nestje bouwen. Mattea Spatharakis 10 jaar Opaalstraat 101 b Leiden. puKit <L x0p is in etc boot Mirjam Eveleens (5 jaar) Nic. Damesstraat 34, Lisse De constructeurs van Opel hebben bij de laatste "restauratie" van de Re- kord een gelukkige hand gehad. Ze hebben er niet alleen een attractief ogende maar ook een erg prettig rij dende auto van gemaakt. Wij hebben hier al meermalen van onze bewondering blijk gegeven voor de wijze waarop men bij General Mo tors In het algemeen en voor Europa bij Opel in het bijzonder de weg naar de grootste gemene deler van de pu- e vinden. Maar wat belangrijker is dan het leuke gezicht zijn de goede rijeigen- schappen. Ze zijn er bij Opel niet in geslaagd de zijwindgevoeligheid he lemaal weg te werken en ze hebben niet alle nadelen van de starre ach teras kunnen opvangen, maar dat zijn dan ook de enige punten van kri tiek, die wij naar voren kunnen brengen. De wagen zit goed, biedt door het grote glasoppervlak veel uitzicht naar alle kanten, geeft net de nodige informatie op een mooi sober, maar erg duidelijk dashboard en is heel gemakkelijk te bedienen. Een voortreffelijk functionerende ver snellingsbak wordt met een bandig zittend kort pookje gedirigeerd. Al is er van buiten geen centimeter bij gekomen, van binnen hebben de con structeurs voor wat meer ruimte ge zorgd, waardoor vier en zo nodig vijf inzittenden voldoende plaats heb ben. Volgens Opel is de juiste zltposi- tie ten opzichte van stuurwiel, in strumenten, bedieningschakelaars en dergelijke met een computer be paald. Die heeft dan goed werk ge daan, want het klopte precies. We hebben in onze testperiode met een Rekord 2.0 S gereden. Dus niet hele maal representatief voor de serie, die al begint bij een 1.7 liter motor (60 DIN-pk-top 146 km) en via de 1.9 loopt naar de 2.0 liter, die maximaal 110 DÏN-pk kan leveren, maar in de 2.0 S op 100 DIN-pk blijft steken. Wat overigens goed is voor een top van tegen de 180 kilometer per uur en een acceleratie van 0 tot 100 kilometer in zo om en nabij de 12 seconden. We kunnen natuurlijk niet zeggen hoe die minder krachtige motoren uit de voeten komen, maar de twee liter krachtbron, die wij konden bespelen, deed het uitstekend. Ook hierbij moesten wij weer denken aan de reeds genoemde andere Europese raspaardjes. Waarmee wij maar willen zeggen, dat de Rekord in onze ogen tot die cate gorie is verheven. In het verleden zouden zelfs de meest fervente Opel- aanhangers dat niet hebben durven beweren. Er zijn zelfs tijden geweest, dat de Rekord de weinig vleiende bijnaam van "dweil-op-de-weg" moest meetorsen. Dat was bij de vo rige aflevering van de langademige Rekord-feuilleton al niet meer het geval, maar nu is die kwalijke faam nog verder weggewerkt. Bij het ontwerpen van de wielop hanging, zo zegt Opel zelf, heeft men daar speciaal op gelet. De geheel nieuw ontworpen voortrein is geba seerd op het McPherson principe. De starre achteras werd verder verbe terd en aangepast aan de nieuwe voorwielophanging. Niet alle pro blemen van die starre achteras zijn opgelost, hij blijft nog wat te leven dig, maar er is voor elke automobi list goed mee te leven. Men zegt bij Opel ook dat men er door de gewijzigde vormgeving in is ge slaagd brandstofbesparing teweeg te brengen. Wij kwamen echter niet verder dan eén op acht. Weliswaar onder gunstige omstandigheden, het kan het onder gunstige omstandighe den wellicht iets beter, maar echt zuinig kunnen wij deze Opel niet Tenslotte de prijs: de door ons gereden Rekord 2.0 S de Luxe kost inclusief btw 20.609 gulden (waarbij men bijna 2,5 mille betaalt voor dat luxe pakket). De goedkoopste Rekord - Een Leidsche krant, heeft iede- wel in z'n hand Als mijn vader de krant zag las hij hem verder de hele dag. En als vader dan zijn sherry had, dan pakte hij de krant en zei hij dag blad. Martijn Krans (8 jaar) Stokroos 6 Leiden Er was eens een appel die appel die zei je bent erbij Nanette Slootweg 6 jaar Valeriusstraat 100 Leiden Jolanda v.d. Heijden (7), Opaalstraat 301, Leiden Ook de vrachtwagenwerèld kent zijn auto van het jaar Een international'e juryvan vakjournalisten. uit Enge land, Duitsland', Denemarken en Nederland heeft de MAN. 19280 F uitverkozen tot de "Truck van het jaar", onder meer omdat deze kolos van de weg laag brandstofverbruik had, .pen comfortabele ge luidsarme cabine en een voudig was geconstrueerd. Deze gekroonde zwaargewicht is natuurlijk een van de trek- Van 9 tot en met 18 februari pleisters van de komende Be drijfsauto-RAI, die vólgende week donderdag begint in de hallen en op alle fralcons van het Amsterdamse RAl-com plex. In totdal niet minder dan 50.000 vierkante, v\eièt grondoppervlak is nodig om alle exposanten en hun impo nerende produkten te kunnen herbergen. Er. komen 228 firma's uit 21 'landen naar Amsterdam. Ze zullen tot en met zaterdag 18 februari pro beren hun produkten aan de man en vrouw te brengen. Zij exposeren bestel- en vracht auto's, trekauto's, autobus sen, touringcars en auto's voor brandweer-, reinigings- en andere bijzondere doelein den. Ziekenauto's microbus sen, auto's ingericht voor af wisselend vervoer van goede ren en personen en aanhang wagens en opleggers en hand- gereedschappen. Enfin, alles wat met bedrijfs wagens te maken heeft - van een compleet wegkasteel tót een nietig onderdeeltje - is op de .RAI te vinden. Patrick Visser 7 jaar Kanaalweg 8 Leiden Het traditionele aülojaarboekje van de KNAC "Kies pw auto" is weer uit. Het iS een werkje-dat voor de liefhebbers geennadere uitleg behoeft. Al jarenlang is het een begrip. Het geeft' uitgebreide in formatie over. alle modellen van op de Nederlandse markt ver krijgbare automerken. Dit jaar ziin er weer enkele uitbrei dingen aangebracht: een duide lijke prijslijst,, een prijzenover zicht van combinatiewagens en een toevoeging van de technische gegevens van de verkrijgbaar heid van automatische versnel lingsbak .en gelaagde voorruit. Een handig naslagwerkje voor de geïnteresseerde en een bruikbare catalogus Voor de aspirant-ko per. Nagenoeg iedereen, die wel eens met een imperiaal op het dak van zijn auto heeft gereden (en wie heeft dat niet?) kent de ellende Van losgeraakt touw en wap perend .zeildoek. Eigenlijk heeft het ons altijd wat verbaasd, dat het meestal inven tieve bedrijfsleven ons zo lang op zo'n betrekkelijk primitieve ma nier beladen met vakantie heeft laten gaan. Maar nu heeft de, Amsterdamse firma Ant. Schroder BV ons toch een oplossing aan de hand ge- daari. Géén goedkope maar op het 'oog wel een praktische: de dakzak. Een sterk pak van dub belzijdig met pvc gecoverd vrachtwagendoek. Een zak, die tegen een stootje kan en voorzien van 16 rp.eter'nylon sjorkoord. De leverancier geeft voor 150 gulden niet alleen deze afsluitbare dak zak, die. bestand is tegen 30 gra den vbrst en 80 graden hitte, maar ook twee Jaar garantie. Redactie: Astrid Guns en Henk de Kat

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 29