Kerk mogelijk theater programma ..Leidsche Blaf" brengt afwisselend Lustrumviering De Hutspotten een stijlvolle aangelegenheid Ideeën voorde Bethlehemkerk Actief in MAANDAG 30 JANUARI 1978 Lampival Op 26 februari wordt het lang zamerhand traditionele Lampivalin Leiden gehou den: een vele uren durend concert, waarin de Leidse straatzanger Lampie cen traal staat. Hij treedt uiter aard zelf op, maar de straat zanger, tevens organisator van zijn eigen festival, zoekt nog andere musici, die hun medewerking willen geven. Het Lampival wordt gegeven in het voormalige marine complex Noordeinde 2a. Be langstellenden moeten het volgende nummer draaien: 120071. Kabei-tv De onafhankelijke liberale Jon geren Organisatie Vrijheid en Democratie (JOVD) organi seert dinsdag 31 januari om 9 uur in 't Parlement aan de Nieuwe Rijn 52 een openbare discussieavond met als spre ker mr. A.C.A. Dake, direc teur van Delta Kabel BV. De heer Dake zal spreken over het onderwerp "De huidige mo gelijkheden op het gebied van het mediabeleid, met name toegespitst op kabel-tv". In zijn speech zal hij onder meer de recente aanbe- LVL- bijeenkomsten De werkgroep LVL (Lesbiese Vrouwen Leiden) houdt vanaf 6 februari op elke eerste maandag van de maand een open huis-avond bij een vdn de leden. Vrouwen die meer informatie willen hebben kunnen bellen naar Cathy Knuyt, tel 071-122648. Europa-lezingen In het kader van de lezingency clus "Wat moeten we met Europa,' wordt morgenavond weer een bijeenkomst gehou den in het Academiegebouw aan het Rapenburg 73 in Lei den. Die avond zal spreken prof. mr. H. H. Maas, hoogle raar in het recht der inter nationale organisaties aan de Rijksuniversiteit in Leiden en directeur van het Europa In stituut. Onderwerp van de le zing is: "Wat zijn Europese gemeenschappen? Hoe hebben zij zich ontwikkeld?" De bij eenkomst begint om acht uur. Jane Eyre het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45 (ingang Haze-- windsteeg) wordt morgen avond de film "Jane Eyre"' vertoond, een verfilming va. het gelijknamige boek van Charlotte Bronte. De voor stelling begint om acht uur en is zowel voor K&O-leden als voor niet-leden toegankelijk. LEIDEN - Afwisseling was troef bij het cabaret "Leidsche Bluf' dat ruim zestig leraren en leerlingen van de dertigjarige Agnes Scholengemeenschap aan de Eymerspoelstraat gisteravond op de planken brachten. Onderde len van het programma waren to neel, zang, dans, cabaret en ballet - een afspiegeling van hetgeen de leerlingen tijdens de lessen op school hebben opgestoken. Zestien korte onderdelen waarin de spelers genoeg ruimte kregen voor het uitvoeren van hun ideeën, blijkens de grote variëteit van het programma. Doorspekt met (school)grappen, scetches maar ook gelardeerd met actuele gebeurtenissen zoals de wk voetbal in Argentinië, de Nederlandse politiek en natuur lijk de punk, een "nieuwe" stro ming in het popwezen. Zoals gezegd werd ruimschoots in gegaan op situaties op de feestvierende school. Misver standen tussen leraren en leer- lihgen, de invloed van de so ciëteit op school (het nummer "Keldertjeszonden" waarin de "del Nel" haar belevenissen ver telde) en het lied over de leraar die met z'n tijd wilde meegaan maar er beslist niet beter op was geworden. Na de pauze werd het toneelstukje "Hamlet en de haan" gespeeld door acht leraren en leerlingen, gebracht. Een stuk waarin gezien het wat rommelige verloop en het veelvuldig gelach van de spelers veel ruimte was gelaten voor improvisatie. Centraal staat de haan die het ver tikt om te kraaien op het beslis sende moment en de repetities voor Shakespeare's stuk in de war schopt. "Leidsche Bluf' brengt het programma nog op dinsdag, woensdag en don derdag. Aanvang kwart over acht. LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het doc toraal examen farmacie: mej. J. Pronk en mej. S.J. Snijder; voor het doctoraal examen schei kunde: G.H. Schaap, W.H. van Prooijen, G.M.J. van Eisen, A.P.A.M. van den Bogaard, H.P. Braber, F.A.A.M. de Leeuw, B. van Keulen, C.H.M. Verdegaal, A.D. Broek. Tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen promoveerden F.A.J. Broerze, C. A. Linse en H.L. Haak. Voor het doctoraal ned-recht slaagden: K.V.A.v. Spronsen. H.R. Muller, I.J.L.M. Zaat, J.J. Broerse, J.A.J.R. Vaessen, mevr. H.M. van der Hoeven de Muinds Keizer, mevr. N.M.F.H. van Keeken- Schrijver, G.N.C.L. Beckers, mevr. A.M.A.G.H. Cluitmans- Souren, H. Mous, J.L.A.M. Roo- zen, mej. M.E.D. Tak Labrijn, O.C.W.v.d. Veen, G.P.F. Vol- lebrecht, F.R.Zwart, R.J.v.d. Have, mevr. W.A.C. Crijns-v.d. Graaf. Aan de Erasmus Universiteit Rot terdam is geslaagd voor het doc toraal examen in de economische wetenschappen A.H.F. Braam uit Leiden. De Bethlehemskerk staat op de Lijst van monumenten die de ge- LEIDEN - De voormalige Bethlehems kerk aan de Lammermarkt krijgt in de toekomst misschien weer een openbare functie. De gemeente hoopt zo moge lijk nog dit jaar een plan op te stellen voor restauratie van het monumentale, maar sterk vervallen kerkgebouw. Men speelt met het idee om de Be thlehemskerk dan ge schikt te maken voor thea- tergebruik. De plannen zijn nu nog vaag en voorlopig. De gemeente is al blij als men nog dit jaar kan beginnen met het opstellen van een restau ratieplan. Met restauratie van de Bethlehemskerk zijn aan zienlijke kosten gemoeid. Twee jaar geleden kwam men al tot een raming van bijna anderhalf mil joen gulden. meente de komende jaren met aanzienlijke bijdragen van het rijk wil restaureren. De toewij zing van gelden hiervoor is door de subsidiestop bij CRM spaar zaam. Bij de rijksdienst voor de monumentenzorg probeert men echter voor Leiden steeds nog geld vrij te krijgen. Voorlopig Het bestemmen van de Bethle hemskerk voor theatergebruik is bij de gemeente nog niet verder dan het stadium van voorlopige gedachten. Het ideë leeft in ver band met de huisvestingspro blemen voor het micro-theater Imperium. Dit amateurgezel schap zoekt al geruime tijd naar andere behuizing nu men in de loop van dit jaar het Van Wyk- complex moet verlaten. Tussen de gemeente en Imperium zijn oriërenterende gesprekken over deze zaak geweest. Voorzit ter Visser van Imperium bena drukt overigens dat alles nog zeer vaag ligt "De kerk zou voor ons prachtig te gebruiken zijn, maar het is zeker niet zo dat de ge meente ons al zwart op wit iets heeft toegezegd". Voor Imperium is de Betlehems- kerk ook een oplossing op lange termijn. Als de gemeente mede werking van het rijk krijgt voor de restauratie duurt het altijd nog een aantal jaren voor de kerk op geknapt en beschikbaar is voor theatergebruik. In die tussentijd heeft men eerst een ander onder komen nodig. Restauratie van de Bethlehems kerk is dringend nodig. De toe stand van de kerk is zeer slecht. Het gebouw moet op ver schillende plaatsen gestut wor den en het verval neemt door de lange tijd dat er niets meer aan gedaan is, steeds sterker toe. "Er moet ontzettend veel aan gebeu ren, het staat er schunnig by", zegt een ambtenaar monumen tenzorg bij de gemeente. Drie eeuwen De Bethlehemskerk dateert al uit 1644. Inde loop der eeuwen heefl het gebouw een verschillend ge bruik gehad. Nadat het oor spronkelijk een Duitse kerk en later de armenkerk van de her vormde gemeente in Leiden was, kwam het begin deze eeuw in be zit van de gemeente. Van na de oorlog is het gebouw alleen ge bruikt als opslagplaats van de gemeente. In de kerk staan ver keersborden, dranghekken en verkiezingsborden opgeslagen. Afgevaardigden van zusterver enigingen (plus blaaskapel len en dansmarikes) waren nog wel herkenbaar maar in het algemeen betrof het za terdagavond een stijlvolle aangelegenheid met driedelig pak en avondjurken. Want volgend weekeinde vindt pas de echte carnavalsuitbarsting plaats in het rijk der Hutspot ten. Stijlvol dus, hoewel niet kon worden voorkomen dat sere nades voor het reciperende Hutspotten-bestuur uitble ven. Daarna was het 'alaaf ook al niet meer van de lucht. Voor wie dat nog niet wist: het alaaf is de groet van car- navallers via het brengen van de rechterhand naar het hoofd. LEIDEN - Voor één keer moest de residentie van de Leidse carnavals vereniging 'De Hut spotten' plaats maken voor een groter onder komen: de Stadsge hoorzaal. Twaalfhon derd feestvierders kwamen er zaterdag avond af op het lu strumfeest van de car navalsvereniging. Een aantal dat de Stadgehoor- zaal nog maar net aankon, laat staan dat het Antonius Club huis de feestvierders had kunnen herbergen. Uit de hele Leidse regio waren zusterverenigingen gekomen om de Hutspotten te felicite ren met het vijfjarig bestaan. De Saksen (Sassenheim), de Bierkouwers (Lisse en War mond), de Cascarvieten (Alp hen), Blauwkousen (Hazer- swoude), Meerbonken (Nieuw Vennep) Kaninefaa- ten (Noordwijkerhout), ze waren allemaal vertegen woordigd. Met alle aanhang, Leidse notabelen (waaronder de burgemeester) en „ge wone" burgers gaf dat een propvolle zaal en handenvol werk aan de politie. Want de bussen waarmee de feestvierders werden aange voerd moesten onder poli- tieescorte naar in Leiden zo schaarse parkeerplaatsen worden gebracht. Rob de eerste, afgestaan door de Warmondse Bierkouwers. Een carnavalsvereniging die het reilen en zeilen van de Hutspotten nauwlettend had gadegeslagen want de War mondse prins wist te vertel len dat 'het ontstaan niet zon der kleerscheuren' was ver lopen. 'En zo hoort het ook. Een carnavalsvereniging moet met vallen en opstaan groot worden', zo luidde zijn mening. Na de receptie toonden in een feestelijk versierde Stadsge hoorzaal het Cocktail Trio, de Fourty Four Degrees en El Ritmico Espesicial een staal tje van hun kunnen. Het pu bliek liet zich wat het (stijl) dansen en meezingen (favo riet was duidelijk 'is je moeder niet thuis' van Nico Haak) niet onbetuigd. De enigen die op deze avond niet alle problemen konden vergeten waren de organisa toren van het festijn. Die moesten nog dezelfde nacht proberen alle sporen van het feest uit te wissen voor het klassiek concert dat een dag later zou plaatshebben. Tot de gasten op de "open carnavals-avondbehoorden het Leidse majorette-peloton en pomp-pom-girls "Fourty Four Deg- De Hutspotten kregen vele ca deaus aangeboden, waaron der behalve vele bloemstuk ken een 'prinses' voor prins De Alpheuse prins Cascar XIV kwam op de receptie de Leidse carnavalsvereniging 'De Hutspotten" aelukwensen met het eerste lustrum. LEIDEN - In de Stadsgehoorzaal werd het afgelopen weekeinde het kampioenschap van west-Neder land voor ballroom-dansers gehou den. Aan de wedstrijden werd deelge nomen door 272 paren, waaronder 19 uit Leiden. Er werd gedanst in zes klassen op de muziek van de Tornado's uit België. De winnaars in de verschillende klassen waren: pom-pom-girls klasse: de heer en mevrouw Metgod, 3de klasse: de heer en mevrouw Wouters, seniorenklasse: de heer en mevrouw Montfoort, 2de klasse: de heer en mevrouw Prijker, eerste klasse: de heer Wa Ischot en mejVan Sanbeek, hoofdklasse: de heer S. Klein en mej. I. Kenter. Op de foto het winnende paar in de hoofdklasse. LEIDEN - 'De Ruisvoorn' achtste wedstrijd van het in de Vliet en in de binnenstad. De vangst was zeer matig. De uit- slag: 1. W.Weenink 1700 gram (26 JJJJ stCfks), 2. G.v.d. Beig 1620 (25), 3. '944 J. Nieuwenburg jr. 1360 (17). 4. A. ir). Hageman 1000 (16), 5. A.C.v.d. Meer 1100 (13), 6. J.de Hoed 620 (12), 7. A. Laterveer sr. 700 (11), 8. irl G. Voskuil 590 (10), 9.W.V. Weizen Du( 550 (10), 10. Th.v. Daalen 350 (6). 15( Visclub 'Albatros' vist een com- .20.; petitiewedstrijd in de Vliet en in de Oude Rijn. Het resultaat was mager. Er werden 174 vissen ge vangen met een gewicht van 10.640 gram. De uitslag: 1. W.J.v. Bi Steenbergen 2520 (44), 2. W.W.v. 18;! Steenbergen 1420 (25), 3. H. Valk J sr. 1250 (20), 4. B. Ouwerkerk !ij* 5. A. Ouwerkerk 900 (16), 6. slaa R-v. Dijk 870 (14), 7. H. Valk jr. 720 uu (12), 8. J. Bouwmeester 590 (8), 9. ijdi B. Ouwerkerkjr.450(8), 10. H.v.d. Mey 390 (5).

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3