Badcentrumplan Katwijk er door! Nieuwe brug half maart in gebruik "Bioscoop bezoek valt niet tegen" Contacten Zoeterwoude „De Weipoort" gunstig NA 25 JAAR PRATEN ACTIEGROEP WIL HEROPENING VAN PIET FLORIS- DAL Raad Voorschoten kiest vrijdag nieuwe gemeente-secretaris BIJDAG 27 JANUARI 1978 KATWIJK - Het Katwijkse "badcentrumplan" is goedgekeurd! Na zo'n 25 jaar praten en plannen maken hebben gedeputeerde staten van Zuid- Holland burgemeester en wethouders van Katwijk gisteren per brief laten weten, dat zij akkoord gaan met het ruim één jaar geleden door de ge meenteraad van Katwijk vastgestelde plan. Ook de wijzigingen, die B en W in het plan hebben aangebracht naar aanleiding van de bezwaren die uit de bevolking tegen het plan waren ingebracht, zijn nu goedgekeurd. gelijk te bouwen in het gebied van het "badcentrum". Dit ligt in ALPHEN AAN DEN RIJN - Het aantal bioscoopbezoekers in de Eurocinema valt bioscoopexploitant Jogchem's Theaters BV in Amstersfoort "zeker niet tegen". de hoek-Voorstraat-Badstraat- Waaigat-Emmaplein. Mochten er alsnog bezwaren tegen het nu vastgestelde plan bij de Kroon worden ingediend, dan wil de gemeente in ieder geval gaan bouwen op delen van het plan gebied, die deze bezwaren niet raken. Dat kan dan via een artikel 19 procedure van de wet op de Ruimtelijke Ordening (vooruit lopend op een geheel goedge keurd bestemmingsplan gaan bouwen) Degene die wellicht bezwaar bij de Kroon gaat indienen is bioscoop eigenaar B. Kornet in Katwijk. Deze heeft aan het Emmaplein het theater Musica, dat hij enige tijd terug aan de gemeente Kat wijk heeft verkocht. Hij wil het gebouw nu echter weer terugko pen van de gemeente om het op te knappen en het te blijven ex ploiteren. t Volgens deze maquette zal het "badcentrumplan" in Katwijk worden uitgevoerd. Het is volgens directeur M. Sanders na een maand draaien nog te vroeg om daarover een defini tieve uitspraak te doen, maar al dus Sanders, "we zijn niet ontev reden". De vraag hoe het met de toeloop van bezoekers staat is onder meer van belang voor de kansen op een lift in de Alphense bioscoop. Di recteur Sanders van Jogchem's Theaters zei bij een eerdere gele genheid al dat hoe hoger het aan tal bioscoopbezoekers zou zijn, des te groter ook de bereidheid van Jogchem's Theaters zou zijn om een forse bijdrage te leveren in de aanleg van een lift. Sanders over de mogelijkheden daarvoor. "Onze architecten zijn momenteel aan het reken en ik verwacht half februari meer te weten". Het optimisme van eige naar/financier J. de Grauw van het bioscoop/winkelcomplex, dat het nu voor 98 pet. zeker is dat die lift er komt, deelt Sanders niet. 'De beslissing over een lift ligt in eerste instantie bij ons en als de heer De Grauw spreekt over een kans van 98 pet., dan spreekt hij ook over 98 pet. van ons geld". J. de Grauw, geconfronteerd met die uitspraak, erkent dat zijn uit latingen wellicht iets te stellig zijn geweest en zegt 'Het zal wel verband houden met m'n onver woestbaar optimisme. Deson danks blijf ik van mening dat er een enorme kans is dat die lift er komt". Het optimisme van de heer De Grauw stoelt ook op het gegeven dat er plaats is voor een lift nabij de nooduitgang aan de Raad huisstraat. Hij noemt die oplos sing "bijna ideaal", omdat ze niet ten koste gaat van winkelruimte en bioscoopstoelen. Directeur Sanders van Jogchem's Theaters is daar nog niet zo van overtuigd: "Het is nog zeer de vraag of die oplossing verkieslijk is boven de eerder genoemde Achtervolging in Katwijk KATWIJK - De Katwijkse politie heeft gisternacht twee inbrekers achtervolgd, die met hoge snel heid in een auto richting Was senaar vluchtten. De dieven ont kwamen. Zij hadden op het Hoornesplein de deur van een lederwarenzaak ge forceerd en diverse spulletjes in een tweede wagen geladen. De waarde hiervan bedraagt zo'n tienduizend gulden. Die auto moesten de inbrekers achterlaten omdat surveillerende agenten hen op heterdaad betrapten. De politie hoopt in de loop van vandaag arrestaties te verrichten. oplossing (die gepaard zou gaan met verlies van winkelruimte en negen bioscoopstoelen, red)" Eén van de problemen die daarbij" volgens Sanders meespelen, is het feit dat een lift aan de Raad huisstraat moeilijker bereikbaar is, terwijl aan zo'n oplossing ook andere financiële en bouwkun dige bezwaren kleven. Over één ding zijn hij en De Grauw het eens: half februari zal er meer duidelijkheid bestaan over de (fi nanciële) mogelijkheden en on mogelijkheden voor een lift). vooraisnog/is teruggekomen^an TER AAR De nieuwe provinciale brug ïn het haar plan in het "badcentrum" verlengde van de Kerkweg in Ter Aar, zal in de wTn^MreOTdetelrKmnet".^ week van 13 tot 17 maart in gebruik worden eerste gegadigde als huurder zou liCStcl (i zijn. Deze Kornet in november 1976 vervat 'in een bezwaarschrift tegen het "badcentrumplan". Zowel B en W van Katwijk en de gemeente raad als nu GS hebben dit be zwaar echter ongegrond ver- ^iriic8 hee* Gistermiddag hebben de bouwers dit tijdstip vastgesteld. Een exacte datum heeft men niet willen prikken. Als de weersom standigheden blijven zoals zij nu zijn, is er geen vuiltje aan de lucht. Het wegenstelsel rond de nieuwe oeververbinding is nog niet helemaal opgeknapt. Hier mee hoopt de provincie toch ook "Op" gebruik kan worden genomen. NOORDWIJK - Het actiecomité tot behoud van kampeerterrein Piet Florisdal heeft opnieuw een dringend beroep gedaan op de minister van landbouw en visserij om de Noordwijkse camping met ingang van 1 april van dit jaar weer voor het publiek open te stellen. In een schrijven aan de minister verzoekt het actiecomité de beslis sing ongedaan te maken. Volgens het comité is het besluit tot sluiting van de camping niet op gefundeerde gronden genomen. De actievoerders voeren verder aan dat het in de kuststrook van Den Haag tot Bloemendaal met de sluiting van Piet Florisdal schier onmogelijk is geworden tegen een aanvaardbare prijs op een camping in een tentje of een caravan te overnachten. Er is volgens de actiegroep niet veel geld voor nodig om het terrein weer geschikt te maken voor kampeerdoeleinden. De actievoerders hebben in dit verband overigens, net als een aan tal gemeenteraadsleden van Noordwijk, met verbazing kennis genomen van de plannen van Staatsbosbeheer om nabij de Duindamseslag wel een natuurcentrum te bouwen voor een be tere voorlichting aan bezoekers van de "staatsbossen". ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse contactgroep "Gemiva" is voor "de eerste maal met een verslag gekomen over de contac ten tussen Huize "De Weipoort" en het dorp Zoeterwoude. Doel van de contactgroep, die eind no vember 1976 werd opgericht, was immers dergelijke contacten te stimuleren. Zelf heeft de contactgroep in elk geval weinig hoeven te organise ren. Het enthousiasme en de creativiteit van de Zoeterwoude- naars bleek groot genoeg om tal rijke contacten met "De Weipoort" tot stand te brengen. Zo brengen en brachten leerlin gen van de Aloysiusschool be zoeken aan "De Weipoort". Tij dens een ouderavond werd onder andere ook de film "Een andere kijk op zwakzinnigheid" ge draaid. Contacten met het Dag Activiteitencentrum (DAC) heb- twaaff tovLgw!n'A w! WC,klTS Tijdens de activiteiten rond Zoeterwoude <00 organiseerde de Oranjevereniging een rond vaart voor "De Weipoort", hiel pen een aantal vrijwilligsters met het naaien van kostuums voor de historische optocht door het dorp en zorgde Studio 17 menig maal voor een gezellige avond. Bij de meeste van deze activiteiten speelde de contactgroep in het geheel of slechts een indirecte rol Drumband Vios heeft ver schillende keren een optreden verzorgd in "De Weipoort". Bo vendien heeft de band een kerst feest georganiseerd waarbij alle inwoners een attentie ontvingen en de drumband zes trommels met toebehoren kreeg. (de hulp bij het naaien van kos tuums). Alleen het gastgezm- nenplan kwam uit de con tactgroep voort: vier gezinnen gaan regelmatig bij een inwoner van "De Weipoort" op bezoek en nemen zo nu en dan een "Weipoort"-bewoner in huise lijke kring op. Wéér vals honderdje in Bodegraven BODEGRAVEN - In Bodegra ven is wéér een vals briefje van honderd gulden opgedo ken. Een winkelier in manu facturen aan de Brugstraat was het derde slachtoffer dat een dergelijk biljet in de han den kreeg gedrukt. Volgens de rijkspolitie in het dorp was het dezelfde man die ook de twee andere middenstanders had "bezochtDe winkelier werd door de bank opmerk zaam gemaakt dat hij een vals briefje in zijn bezit had. De politie heeft dit in beslag ge nomen. dit jaar een eind op weg te komen. Direct nadat de brug in gebruik is genomen zal er worden begon nen met het afbreken van de bijna zestig jaar oude op haalbrug. Hiervoor denkt men ongeveer een week of zes nodig te hebben. Jaren is er gepraat over deze ver binding. Toen de plannen "rond" waren kwamen plaatselijke mid denstanders, die hun bedrijf in de directe omgeving van de brug hebben, in opstand. De parkeer- Anderhalf jaar geleden begonnen de werkzaamheden, die in totaal zo'n drie miljoen gulden vergen Het aanbrengen van brug was hard nodig. De oude verbinding was slecht en bere kend op een hondekar en een oud mogelijkheden voor hun be drijven werden, als het eerste plan zou worden uitgevoerd, tot een minimum beperkt. Er wer den bezwaarschriften ingediend. Gedeputeerde Eijsink kwam hoogstpersoonlijk naar Ter Aar om de bezwaren aan te horen. Die bezwaren werden gegrond ge noemd en er werd een ander plan gemaakt; de brug schoof enige meters op. T-fordje, en zeker niet op het huidige verkeer. Een trottoir ontbrak in het geheel en dat ter wijl schoolkinderen minimaal vier keer per dag van de brug ge bruik moesten maken. Een toe stand die de provincie als "zeer gevaarlijk" omschreef. Zwaar vrachtverkeer had bovendien vaak de grootste moeite om over de nauwelijks vijf meter brede brug te laveren. MUZIEKAVOND KATWIJK - In de christelijke jon- gerensociéteit De Donk aan de Suurmondstraat te Katwijk is morgen een muziekavond. Deze begint om 20.45 uur. Tijdens deze avond treedt de groep "Dirty Do nald Band" uit Wassenaar op. Dit is het eerste optreden van de band in de jongste bezetting. De groep speelt diverse muzieksoor ten, zoals jazz, dixieland, blues en rock. Ze bestaat uit Karien Wielinga, Daan de Jonghe, Rainer Hensel en Cor Speks nijder. Jongen maakt val 5 meter ALPHEN AAN DEN RIJN - De zes-jarige Patrick Welling uit Alphen aan den Rijn is gister middag omstreeks kwart over één van de Eisenhowerbrug ge vallen en vijf meter lager terecht gekomen op het wegdek van de Emmalaan. De jongen is vermoedelijk spelen derwijs over de brugleuning ge klommen. Hij raakte even buiten bewustzijn, kwam spoedig weer bij en is met nog onbekend maar vermoedelijk niet al te ernstig letsel per ambulance overge bracht naar heh Academisch Ziekenhuis in Leiden. Commissie gaat bezwaren tegen plan 'Centrum'' behandelen WASSENAAR - De voorbereidin gen voor de vaststelling van het bestemmingsplan "Centrum", dat in de plaats komt van het vroegere "komplan" zijn nu zo ver gevorderd, dat maandag avond vanaf 19.30 uur de inge diende bezwaarschriften aan de orde komen bij de commissie Technische Diensten. Dat gebeurt in een openbare verga dering in het Raadhuis. Alle in dieners van bezwaarschriften krijgen daar gelegenheid hun standpunt toe te lichten. Zij zullen daarover dezer dagen persoonlijk bericht ontvangen. Het gemeentebestuur wil ook andere belangstellenden de gele genheid geven commentaar te le veren op het plan, mits zij zich voor 4 februari a.s. aanmelden bij de afdeling algemene zaken in het raadhuis. De spreektijd zal voor ieder maximaal 5 minuten bedragen. De commissie Technische Dien sten zal na deze zitting advies uit brengen aan het college van bur gemeester en wethouders. Het is de bedoeling dat de gemeente raad zich op 20 maart a.s. over het ontwerp-bestemmingsplan en de ingediende bezwaarschriften zal uitspreken. Zoals men zich herinneren zal is aan het opstellen van een be stemmingsplan voor het centrum van het dorp een uitgebreide in spraak-en overlegprocedure vooraf gegaan. In 1974 werden twee hoorzittingen gehouden over een eerste schetsontwerp. In mei 1976 werd een voorontwerp gepubliceerd en daarna werden er opnieuw twee hoorzittingen gehouden en was er gelegenheid schriftelijk commentaar te leve ren. Bovendien had in 1976 en begin 1977 het wettelijk voorge schreven overleg met allerlei in stanties plaats. Het oorspronkelijke plan werd op verschillende punten aangepast Een meer definitief ontwerp plan werd in mei 1977 aangebo den aan de commissie Techni sche Diensten en in september heeft het officieel ter inzage gele gen. Dat heeft geresulteerd in 39 bezwaarschriften, die intussen bestudeerd en van commentaar zijn voorzien en nu dus in de commissievergadering op 6 feb ruari aan de orde zullen komen LEIDEN - In verband met ziekte van John Lanting gaat de voor stelling van het Theater van de Lach met "In de kast, op de kast" vanavond in de Leidse Schouw burg niet door. Ook de voorstel ling van morgenavond kan geen doorgang vinden. Beide voor stellingen waren uitverkocht. VOORSCHOTEN - De gemeente raad van Voorschoten zal van avond een nieuwe gemeente-sec retaris benoemen. Op de voor dracht staan twee namen in alfa betische volgorde. Het zijn G.A. de Graaff administrateur bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, afdeling financiële en economische zaken en wo nende in Berkel en Rodenrijs en de tweede kandidaat is Mr. W.J.H.M. Jongen, gemeente-sec retaris van Urmond (Limburg). Na genomen verwacht de con tactgroep dat slechts bij uitzon dering geheel nieuwe activiteiten hoeven te worden aangedragen. Wel meent de groep een zinvolle taak te hebben bij de inventarisa tie van datgene wat door "De Weipoort" en het dorp als waar devol wordt ervaren. Hierdoor wordt een zekere mate van coör dinatie van de diverse activitei ten mogelijk. Men hoopt dat op deze wijze een inzicht zal worden verkregen in de mogelijkheden en onmogelijkheden van integra tie. Op 31 januari belegt de con tactgroep weer een bijeenkomst in "Ons Huis". Dan zal over de nieuwbouw van Gemiva aan de Zwetkade worden gesproken. Een film over het werk van de Gemiva (onder andere in Huize "De Weipoort") zal worden ge draaid. oproep in de vakbladen kwamen er 18 sollicitaties. Zeer snel vielen er 4 kandidaten af. De overige veertien kandidaten kwamen voor een selectie-com missie bestaande uit de voorzit ters van de raadsfracties en de le den van het college van bur gemeester en wethouders. Te vens werd een inspraakcommis sie samengesteld van zeven door het ambtelijk apparaat verkozen vertegenwoordigers. Ook kregen de direkteuren van de secretarie en diensten en bedrijven hun in spraak. Tenslotte kwam er eens gezindheid betreffende twee kandidaten. Ook B en W maken geen keuze tussen de kandidaten, zodat de benoeming voor vrijdag nog een open zaak blijft. Voor de vierde maal na de laatste wereldoorlog moet de gemeente raad een secretaris gaan benoe men. De eerste na-oorlogse ge meente-secretaris was J. de Bres. Zijn benoeming zorgde voor een scheuring in de „nood-gemeente raad" eind 1945. Een groot deel van die raad benoemde de heer De Bres omdat deze tijdens de oorlog belangrijk verzetswerk had verricht. In 1961 werd J. de Bres echter gedwongen ontslag in te dienen en kreeg een wacht geldregeling. Oorzaak was een in die dagen nog zeer ernstige aan gelegenheid: echtscheiding. De gemeenteraad had meer dan een jaar nodig om een opvolger te be noemen. Uiteindelijk werd het A. Eveleens. omdat de tenslotte be noemde kandidaat Mr. J. Peters bedankte. In 1972 nam A. Eve leens ontslag in verband met zijn benoeming tot directeur van het ministerie van Binnenlandse Za ken. Hij is thans wethouder voor openbare zaken in zijn eigen dorp, waar hij eenmaal secretaris was. Tot opvolger werd benoemd de nu vertrekkende A. Ooster- baan, die al jaren referendaris ter gemeente-secretarie was. Omdat Oosterbaan in april de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt zal de nieuwe gemeentesecretaris zijn werkzaamheden met ingang van mei moeten aanvatten. Drie gewonden bij aanrijding WOUBRUGGE - Drie mensen (een Alphenaar, een Amsterdammer en een inwoner van Purmerend) zijn gisteren vrij ernstig gewond toen zij bij een ongeluk op de He renweg nabij Woubrugge waren betrokken. Zij zijn allen opge nomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Het ongeluk gebeurde toen de Al phenaar wilde inhalen maar op het gladde wegdek slipte. Hij botste tegen een tegenligger, waarin de Amsterdammer en de inwoner van Purmerend zaten, die in een sloot langs de weg be landde. De Alphenaar zelf schoot terug naar de rechterkant en werd van achter aangereden door een Waddinxvener, die in de berm tot stilstand kwam. Hij liep geen verwondingen op.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 29