Kinderen actief voor veiliger wandel-routes eidsej agenda Werkgroep streeft naar veilige verkeerssituaties Werkgroep Verkeer organiseert verkeersdag in Oegstgeest 1 D'66 Leiderdorp wil zelfstandig blijven Burgerlijke stand Bejaarden in Oegstgeest zingen voor KRO-radio DONDERDAG 26 JANUARI 19' In samenwerking met gemeente Oegstgeest en verkeersdeskundig bureau OEGSTGEEST - "Als we vinden dat be paalde onveilige situaties niet langer meer kunnen, vinden we bij onszelf de behoefte om daar wat aan te gaan doen" zegt de heer P. H. Koekebakker, inge nieur aan de TH in Delft en lid van de werkgroep "Verkeer" die in Oegstgeest gekomen is met het houden van een Verkeersdag voor de jeugd. De betrekkelijk eenvoudige ideologie van de werkgroep, die de heer Koekebakker aangeeft, steunt op een streven van de werkgroep om iets aan de verkeerssitua tie in Oegstgeest te doen. De doelstelling van de werkgroep, is om bepaalde woongebieden veiliger en daardoor leefbaarder te maken. De werkzaamheden van de groepsleden zijn zo'n driejaar geleden begonnen, na dat het klachten begon te regenen van inwoners van de gemeente over on veilige verkeerssituaties. Zoals bekend heeft de werkgroep een en quête georganiseerd over de looproute van het kind naar school. Gisteren zijn de resultaten van de enquête door schoolkinderen tijdens de verkeersdag in tekening gebracht. Kwetsbaar "Daarbij wordt het meest rekening ge houden met het kind, dat tenslotte zeer kwetsbaar is", aldus mevrouw M. H. Of- ferhaus eveneens lid van de werkgroep. Een reden om te komen tot een school- circulatieplan dat onder andere het on derzoek naar de veiligheid van de loop routevan en naar school inhoudt. Verder denkt mevrouw Offerhaus aan diverse beschermende maatregelen, die zij va ker in andere plaatsen al heeft aangetrof fen, zoals woonerven, suggestieve belij ningen of drempels. De werkgroep wil nu ook het sluipverkeer, dat volgens mevrouw Offerhaus voor namelijk uit de Bollenstreek komt, uit de gemeente zien te weren. Het particu liere initiatief van de werkgroep wordt door de gemeente erg gewaardeerd. De resultaten van de enquête onder de ouders en van de verkeersdag, worden niet alleen in een brochure verwerkt die in het voorjaar wordt gepubliceerd, maar ook bij de gemeente ingeleverd. Deze instantie legt de uitslag op haar beurt voor aan het verkeersdeskundig bureau Dwars Hendrik en Verhey (DHV) dat door de gemeente in de arm is genomen om te komen tot een totaal verkeersplan in Oegstgeest. Samenwerking De enquête zelf is al bij DHV ingeleverd. In samenwerking met het verkeersdes kundig bureau en de werkgroep creëert de gemeente Oegstgeest zo een basis om te komen tot veiliger schoolroutes. De gemeente heeft de werkgroep finan cieel gesteund door het drukwerk te ver zorgen wat voor de gehele actie nodig is. Het overige geld komt uit eigen bij dragen van de leden van de groep en be drijven. Het is de bedoeling dat het Verkeersbu reau adviezen geeft over het terugdrin gen van het doorgaande verkeer naar de randwegen en het autoluw maken van de woonwijken. Naast deze samen werking met DHV en de gemeente maakt de werkgroep Verkeer, door de verbintenis van ingenieur Koekebakker met de TH Delft gebruik van kennis van studenten in de weg- en waterbouw kunde aan deze hogeschool. Donderdag Troef, Noordeinde, voorlichtingsavont werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uur Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie[ open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsewe 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 Troef, Nederlands voor buitenlanders 19.30 uur; project Leiden; handenarbeic 20 uur. Vrijetijdscentrum, sportcafé, toneel workshop, gitaarcursus, Go, 20 uur 't Breehuys, keramiekkursus, 19.30 tapdansgroep, koffiebar, 20 uur. Leidse Schouwburg, het Onafhankelijk Toneel met "De meeuw" van Tsjechov 20.15 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 17 cie. onderwijs, recreatie, samenlevings opbouw en sport, 19.30 uur; cie. ruimte lyke ordening, 20 uur. Catena, Kolfmakersteeg, Chili-avond, 20 Trefpunt, Eikenlaan, Leiderdorp, lezing "Kleine tuinen, grote zorgen", 20 i Gemeentehuis Leiderdorp, schoolraad; I 20 uur; begeleidingscie. Oude Dorp, 20 fe Gemeentehuis Oegstgeest, raad, 19.30pii Apotheken Ieder kind afzonderlijk tekende op een grote plattegrond van de gemeente Oegstgeest,de eigen looproute naar school in. Hier zijn enkele scholieren van de openbare school de Springplank daarmee bezig. OEGSTGEEST - De kinderen van alle kleuter- en basisscholen in Oegstgeest hebben gisteren op vrijwel dezelfde manier deelge nomen aan de Verkeersdag die was opgezet door de plaatselijke werkgroep „Verkeer" Iedere school heeft door actief deel te nemen aan deze verkeers dag, een steentje bijgedragen aan de poging om tekomen tot veili ger verkeerssituaties (met name I Qj cv °o. 9o voor de kinderen) in Oegstgeest. Het ging gisteren vooral om het intekenen van een affiche geti teld „Veilig naar School", dat de kinderen 's middags thuis voor hun raam konden hangen. Verder werd op een grote plat tegrond de route gekleurd die de kinderen volgen als ze naar school gaan. De werkgroep Ver keer probeert door middel van die informatie (de tekeningen, de plattegrond) en een enquête die is gehouden onder de ouders, tot veilige looproutes voor de kinde ren te komen. Kringgesprekken In de meeste basisscholen konden de kinderen de affiches beplak ken, intekenen of er een rijrppje of opstel op schrijven. Alles moe^t wel duidelijk met het ver keer te maken hebben. Interes sant waren verder ook de kring gesprekken die vooraf in de scholen werden gehouden. In de Montessorischool bijvoor beeld kwamen scholieren aan dragen met eigen suggesties om de verkeerssituatie op het punt Terweeweg-Leytweg-Louise de Colignylaan te verbeteren. Ver keerslichten vonden ze wel een oplossing op die plaats, maar be ter leek hun het plaatsen van ver- keersspiegels. In de Montesor- rischool werden naast het prog ramma nog toneelstukjes opge voerd over het verkeer door de kinderen zelf. Verschillende scholen waren giste ren nog van plan om naar buiten te gaan (in de verkeerspraktijk) het slechte weer en het „De kinderen van de Springplank wijzer op „De Springplank" gaf aan dat de kinderen op zich wel op de hoogte zijn van de ver keerspraktijk. Verkeersgedrag drukke ochtendprogramma hield ze van deze bedoeling af. De heer Eegdeman hoofdonder- zelf bijvoorbeeld, fietsen hun gymzaal aan de Apollolaan. De gymles, die gaat komen, heeft voor en achteraf dus nog een ver- keersles. Gelet wordt dan vooral op het verkeersgedrag van de kinderen" aldus Eegdeman. In verschillende scholen is men al enkele dagen met de kinderen bezig geweest met de voorberei ding van de Verkeersdag. Ook na gisteren zullen de scholen nog regelmatig terugkomen op het verkeersprobleem. Men zal pro beren, om totdat de werkgroep met een brochure en informatie over veiliger looproutes komt, zelf de weg van en naar school van het kind zo veilig mogelijk te maken. De Floraschool organiseert 3 maart een tentoonstelling van dingen die kinderen over het verkeer gemaakt hebben. Verder staat er voor die dag in deze school een project op het programma met als thema vervoer en verkeer. De scholieren van de Kam- perfoelieschool worden naast de verkeersdag direct gecon fronteerd met een volgens het schoolhoofd Rietdijk buiten gewoon gevaarlijke verkeerssi tuatie, direct bij school. Het schoolbestuur heeft in een brief aan B en W gevraagd om voorzie ningen, zoals verkeersborden of drempels, die tot nu toe ontbre ken. Volgens Rietdijk vormen de Clematislaan en de Irislaan het grootste gevaar voor de kinderen. De schoolhoofden van de ver schillende basisscholen toonden zich gistermiddag erg tevreden over deze Verkeersdag (eigenlijk verkeersochtend omdat de kin deren woensdagmiddag vrij zijn). De bedoeling van de affiches, om ook thuis op de ramen nog als een regelrechte waarschuwing en herinnering te dienen voor zowel kinderen als ouderen is, ten minste gistermiddag niet goed uitgekomen. Wie honderden bontgekleurde of beschreven „Veilig naar school"-affiches verwachtte over geheel Oegstgeest verspreid, kwam be drogen uit. Slechts sporadisch waren de raambiljetten te zien. Misschien dat ze vandaag alsnog opgeplakt worden. Proef opgraving LEIDERDORP - Over niet al te lange tijd zal worden begon nen met het doortrekken van de Mauritssingel in Leider dorp. Voordat daarmee wordt begonnen zal echter door middel van een proefopgra- ving gezocht worden naar de fundamenten van het voor malige klooster De Poel. Het is op dit moment nog niet be kend wanneer dat precies zal gaan gebeuren. Geldkist ontvreemd LEIDEN - Een geldkistje met een bedrag van ongeveer 1400.-erin werd dinsdag gestolen vanuit een bureaulade in het kantoor van de subfaculteit psychologie van de Universiteit aan de Hooigracht. Er hoefde voor deze diefstal niets geforceerd te worden. Twee mannen probeerden dins dagavond een vrouw van 55 jaar van haar handtas te beroven. Zij achtervolgden de vrouw op de Jan van Goyenkade. In de Witte Rozenstraat gekomen drukten ze de vrouw tegen de muur en dreigden haar haar tas te zullen afnemen. Toen de vrouw wilde gaan gillen namen de man nen snel de benen in de richting van de Witte Singel. LEIDERDORP - De Leiderdorpse afdeling van D'66 heeft gister avond besloten "onafhankelijk, op basis van een eigen partijprog ramma" de verkiezingen in te gaan. Dit betekent dat niet zal worden ingegaan op het verzoek van de PvdA om de verkiezing^ programma's van beide partijen reeds nu te vergelijken en even tueel op elkaar af te stemmen. "We moeten ons niet blind staren op een progressieve samen werking", verwoordde Hans Blom het algemene gevoelen. "Op geestelijk niveau is ook sa menwerking met de VVD of het CDA denkbaar" Geen samenwerking dus vóór de verkiezingen. Wat de periode daarna betreft laat D'66 alle mo gelijkheden voorlopig zorgvuldig open. Inmiddels zijn ook de kandidaten voor de raadsverkiezingen be kend gemaakt. Kandidaat-Lijst trekker is mevrouw M.J.K. Fak- kel-Hengeveld. Dick Schuijt en Dick van der Linde zullen strijden om de tweede en derde plaats op de lijst. De aanmel dingstermijn is overigens nog niet verstreken, zodat het nog steeds mogelijk is dat uiteinde lijk andere namen op de ver kiesbare plaatsen zullen prijken. Verwacht wordt, dat het concept verkiezingsprogramma, waarvan gisteren de eerste versie werd be sproken, eind februari weer aan de leden kan worden voorgelegd. Het uiteindelijk ontwerp zal niet veel verschillen van dat wat gis teren ter tafel kwam. Wel wat kri tiek, maar voornamelijk op on derdelen. Het geheel ademde de geest van datgene wat D'66 op alle niveaus wil propageren: de mocratisering, openbaarheid, en aandacht voor het milieu. "Het is een mentaliteitsstuk, en dat is belangrijk", oordeelde een van de leden. WARMOND/OEGSTGEEST - De 30-jarige Leidenaar J.P is gister avond rond half tien tegen een van de pilaren van het Tolhek aan de Haarlemmertrekvaart gebotst. Hij reed richting Warmond toen hij een klapband kreeg. J.P. kwam zonder verwondingen van dit ongeluk af. De auto werd zwaar beschadigd. Twijfels D'66 over noodzaak verbreding RW4 LEIDERDORP - De Leiderdorpse afdeling van D'66 wil niet zonder meer akkoord gaan met een ver breding van Rijksweg 4 (Burger veen-Leiderdorp-Voorburg). ,,De prognoses van Rijkswater staat worden vaak maar klakke loos aangenomen zonder dat ze worden getoetst". In het concept-verkiezingsprog ramma van D'66 was dan ook al te lezen dat het beleid van Rijkswa terstaat „kritisch moest worden gevolgd". Voor de verbreding van Rijksweg 4 betekent dit, dat de cijfers, waarop Rijkswater staat zijn ideeën baseert door een onafhankelijke instantie moeten worden onderzocht. LEIDEN: Geboren: Marc Pieter, zn. v. J.A. van der Schoeff en J.C. Kuipers, Richard An- tonius. zn.v. G. Verduin en G.L.A. Mo- nincx, Mirelle, dr.v. A. Vooijs en D.van der Plas, Joost, zn.v. T.J.M.van Egmond en S.G.F. Dekker. Adrianus, zn.v. A. Schouten en W. Noppen, Edwin Eldert, zn.v. E. Gravekamp en S. Noort, Ida- Mary, dr.v. R.J.M.de Ridder en A.E. Heldring, Hendrika Cornelia Elizabeth Maria, dr.v. H.P. van den Berg en J.M. Noordermeer, Jacobus Gijsbert, zn.v. A.J. Heemskerk en M. Remmelzwaal, Maurits Rudolf, zn.v. R.E. Muller en W.C. Mesman, Angelique, dr.v. J. de Kruis en G Boersma, Hendrik Leendert, dr.v. J.F.W. Laban en M. de Mos, Moni que, dr.v. C. de Mooij en J. Houps, Pascal Nicole, dr.v. A.W. Tampung en M.C.M. van Wissen, Adrianus Johannes, zn.v. A.C. Peerdeman en J.G.M. Zwan, Emiel, zn.v. J.T.E. Binnekamp en M.C. van Delft. Groen, (1901), J. Beij, (1914). H. F. Bocxe. (1913), H.J. de Heiden, (1908). MM. Diemei. (1888), geh met A.J. Stark. J. Louwrier, (1936), L.L.de Vos, (1958, S.A. Stoute, (1907) geh. met J. de Boer, P.van Zonneveld, (1907), J. Neuteboom (1905), S. de Vries (1904), J. M. van Steenderen (1904), L. de Vries (1887), G. Splinter (1882), H. Bavelaar (1898). Getrouwd: T. M. M. H. de By en A. Zoreh. LEIDERDORP-Geboren: GijsP.,zvG. M. Harten en J. H. Vlijm; Geertje R., d v M. D. J. Kooy en C. G. van Slingerkind; Janneke, d v R. Tiesema en G. J. T. Heijthuijsen; Dagmar, d v M. L. Candido v B. D. W. L. C. Muller en B. Overmeer; Andrew K„ z v K. J. Mc Lachlan en I. B. Dickson; Marc, z v C. H. van Eijnsbergen en E. L. J. van Vendel; Ramon, z v W. J. C. Laurens en C. Walbrecht; Leoniek, d v M. Kuzee en J. Visser; Alexandra d v L. Onderwater en M. A. Koolhaas; Diana C., d v K. Bakker en C. C. W. Meevers Scholte; Miranda, d v B. de Bock en C. E. de Bruin; Michael, z v J. Cornet en Y. H. Buis; Franciscus A. J., z v A. J. J. T. Cor- nelisse en A. L. van den Berg; Maurice, z Noordervliet; Mariska M. J., d v M. P. T. Rijlaarsdam en D. Noordervliet; Guiljam A., z v A. A. van der Maas en W. de Bfuijn. Overleden: S. van Poelgeest (81), geh gew m H. v d Lucht; F. R. Lapré (72); L. P. M. Bik (74), geh met C. Frossel; C. G. Dukker (84), geh met M. Brinks; H. de Nobel (72), geh m S. Bodyn; C. M. de Groot (91), geh gew met C. van Haaste ren; H. J. L. Goddijn (72), geh m A. Hup; C. Volkers (91), geh gew met J. van Leeuwen. Ondertrouwd: W. van Stijn en T. G. Be- rfelo; J. G. M. Akerboom en H. M. Prins; H. J. Prins en E. D. Meijer; A. J. Tensen en D. W. Slofstra. De avond-, nacht- en zondagsdienst dei apotheken in de regio Leiden, wordl waargenomen van 20 tot 27 jan., door Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet mogelijk is met openbaar vervoer de apotheek te komen kan men uitsl. voor spoed recepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel, 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dagen nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-diënst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden I verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver- trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en I wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur- Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Vo*r hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur. ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. r de radiomicrofoon in het bejaardentehuis Rustenborch veiligheid en zenuwen vormden de hoofdmoot. OEGSTGEEST - In het bejaarden centrum "Rustenborch" in Oegstgeest zijn gistermiddag op namen gemaakt voor het ra dioprogramma "In de Wacht kamer" van de KRO-radio, dat volgende week dinsdag zal wor den uitgezonden via Hilversum 11 (tussen 15.20 uur en 16.00 uur). Zo'n twintig bejaarden uit "Rus tenborch" konden in een volle recreatiezaal in het bejaarden centrum voor de opnamemic rofoon liedjes zingen (veelal herinneringen uit de jeugdjaren). Het programma, dat gepresenteerd zal worden door Jos Timmer, kan zo'n beetje omschreven worden als een songfestival voor bejaar den. Twee jaar reist het prog rammateam al door Nederland om in verschillende steden en te huizen opnamen te maken. Buiten de gezelligheid om bevatte de opname een spanningsele ment. omdat het geheel een wed strijdkarakter krijgt aangemeten. Het beste zangnummer, dat door een jury bestaande uit het KRO- team werd gekozen, zal live uit gezonden worden in een ra- dioprogamma van Kees Schilpe- roort. Deze uitzending is even eens volgende week dinsdag via Hilversum twee te horen, maar dan tussen 12.00 uur en 12.50 uur, getiteld "Op de boerderij". De nervositeit drukte een stempel op het optreden van vele bejaarden, zo erg zelfs dat enkelen voor de microfoon staande prompt de tekst vergaten van het liedje dat ze wilden opdragen, of helemaal niet meer wilden meedoen. Het beste ging het mevrouw Van der Berg (79) af tijdens het optreden. Haar stem, optreden en tekst van het liedje "de Hartenkoning" vielen het best in de smaak bij de jury. Als extraatje bood de KRO de bejaarden die gisteren hun ze nuwen teisterden, door zich be schikbaar te stellen voor de zangnummers, een reisje aan naar Huizen, waar dinsdag de opnamen zullen worden gemaakt voor het rechtstreekse middagp rogramma waar mevrouw Van der Berg moet optreden. De KRO moet naar Huizen uit wijken omdat hun studio in Hil versum in de stijgers staat. Mevrouw Masurel gaf gistermid dag het eenvoudige maar goede motto van deze uitzending, vóór haar optreden in een vlaag van nervositeit prijs: "Gaat het, okay. Blijf ik steken dan kan ik er ook niets aan doen..."Het ging im mers hoofdzakelijk om de gezel ligheid. Verhuisde korenmolen draait weer HAARLEMMERMEER - Koren molen De Eersteling in Hoofd dorp zal 11 februari, ruim een jaar na de spectaculaire verplaatsing naar de wijk Pax, officieel in ge- bruik worden gesteld. In het afgelopen jaar is de molen geheel gerestaureerd door mo- lenmakersbedrijf Verbij uit Hoogmade. Na de restauratie is gemeentemolenaar Dick Prins gestart met proefdraaien. De molen zal na de officiële opening elke vrijdag in bedrijf worden ge steld. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2