Bedrijfsvoering na verhuizing doelmatiger LVI en KvK gaan snelle aanleg RW 11 bepleiten WEINIG JEUGDWERKLOZEN IN LEIDEN EN OMGEVING Ueidse' agenda MARJOL FLORE IN DYNAMISCHE SHOW i wo- v 3V FANTASTISCH SPEL MENDELSSOHN-TRIO Vier kandidaten voor lijsttrekkerschap D'66 Ringweg Merenwijk gedeeltelijk afgesloten stad en Hand ZATERDAG 21 JANUARI 19TATE LEIDEN/ZOETERWOUDE "Vrijwel dagelijks horen we de noodkreten. Iedereen beklaagt zich over de slechte oost-west verbinding. De nieuwe rijksweg 11 (Leiden-Alphen-Bodegra- ven-red) moet er snel komen. Om dat te bereiken zullen we ons binnenkort samen met de Kamer van Koophandel tot de nieuwe minister van Verkeer en Water staat wenden". Dat deelde gistermiddag secretaris mr. R. Th. Van Leeuwen van de Leidse Vereniging voor Industrie (LVI) mee aan het slot van een werkbezoek dat door enkele tientallen vertegenwoordigers van overheid, semi-overheid en bedrijfsleven werd gebracht aan het industrieterrein De Grote Polder in Zoeterwoude. Wethouder Waal (stadsontwikke ling) constateerde, dat een beslis sing over de Rijksweg 11 al jaren sleept. "Maar ik heb de indruk dat er nu op korte termijn iets gaat gebeuren. Dat is nodig,, ook in verband met het nieuwe streekplan dat wordt voorbe reid", aldus Waal die hoopte dat Rijkswaterstaat snel op de prop pen zal komen met cijfers, die de consequenties van het al dan niet aanleggen van de weg aangeven. Samenhang Volgens wethouder Waal zal de be slissing over de Rijksweg 11 ook bekeken moeten worden in sa menhang met de voorgenomen verbreding van de Rijksweg 4 (Burgerveen-Voorburg). Bur gemeester Detmers van Zoeter woude was het daarmee niet eens. "We moeten ook eens kno pen durven doorhakken. Als je de aanleg nu weer afhankelijk stelt van andere zaken is het resultaat dat er weer niets gebeurt". In een reactie wees de Leidse wethou der Waal erop, dat als de Rijksweg 11 wordt aangelegd er toch een aansluiting moet komen op de Rijksweg 4. "Je kunt dan wel snel een nieuwe weg willen, maar je moet er wel op en af kun nen", aldus Waal. Een andere kwestie, die gisteren aan de orde kwam, was de huis vesting van werknemers, die werken in bedrijven in de Grote Polder. Diverse eigenaren be klaagden zich gistermiddag over de slechte huisvestingsmoge lijkheden in de Leidse regio. Van Zoeterwoudse kant werd erop gewezen dat van deze gemeente niet veel verwacht kan worden. Zoeterwoude zelf heeft geen be hoefte aan een snelle uitbreiding ("We willen groen blijven") en zal jaarlijks niet meer dan vijftig wo ningen bouwen. Burgemeester Detmers gaf aan dat juist Leider dorp een bijdrage zou kunnen le veren. Vertraagd De Leiderdorpse wethouder Drenth wees er echter op, dat de plannen voor de bouw van 600 woningen in Buitenhof door de provincie worden vertraagd. "En als dat zo blijft zullen die proble men nog wel even blijven be staan". Zijn collega-wethouder Gordijn vond dat eerst maar eens een duidelijke inventarisatie ge maakt zou moeten worden van de werkelijke behoefte. Dan zou vervolgens in het regionaal overleg bekeken kunnen worden of de zaak kan worden opgelost. Het werkbezoek aan diverse be drijven was begonnen met een korte inleiding van LVI-voorzit- ter drs. H. J. Bouterse. Daarin constateerde hij dat het sinds een jaar of wat mode is om zich op een ongenuanceerd negatieve wijze op te stellen tegenover het be drijfsleven, en de industrie in het bijzonder. Aan de hand van een aantal voorbeelden schetste hij hoe de situatie zou zijn, wanneer de industrie niet zou bestaan. Rijkspolitie gaat nog dit jaar naar Leiderdorp DEN HAAG/LEIDER DORP - Het districts hoofdbureau van de rijks politie zal zich dit jaar in Leiderdorp vestigen. Voorlopig in een gehuurd gebouw aan de van dei- Valk Bouman weg maar op langere termijn zal er een definitief hoofdbureau in de buurt van het Elisa- beth-ziekenhuis worden gebouwd. Het districtshoofdbureau zit nu in twee herenhuizen aan de Koni- ginnengracht in Den Haag. Die behuizing is in de loop des jaren echter veel te klein geworden. Zo moest de verkeersgroep naar het paleis van justitie. Volgens districtscommandant Paul is het uit een oogpunt van efficiëntere bedrijfsvoering hard nodig dat er een nieuw gebouw komt. In het voorlopige gebouw in Leiderdorp zullen meer groe pen kunnen werken, terwijl uit eindelijk alle groepen, behalve de bereden politie, in één gebouw terecht kunnen. De beslissing om zich in Leider dorp te vestigen is erg snel geno men. In september kreeg dis trictscommandant Paul de tip van burgemeester Van der Have dat er in Leiderdorp wel een ge bouw beschikbaar was. Boven dien zou de rijkspolitie zich daar definitief kunnen vestigen. Ver volgens ging het idee om Leider dorp als vestigingsplaats te kie zen alle betrokken instanties langs. Twee weken geleden werd in Leiderdorp als definitieve ves tigingsplaats goedgekeurd. Het bureau in Leiderdorp heeft een aantal voordelen voor de rijkspo litie. Er zijn woningen aanwezig en de burgemeester heeft toege zegd te zullen meewerken aan de huisvesting van politiefunctiona rissen die willen verhuizen. Het grootste voordeel is echter wel de doelmatige bedrijfsvoering die in Leiderdorp mogelijk is. Eén van de nieuwe technische faci liteiten is namelijk de "automati sche telefoondoorkoppeling" die vooral 's avonds van betekenis is. Als men momenteel een poli tiebureau opbelt dat gesloten is, krijgt men een antwoordapparaat aan de lijn. Met het automatische telefoondoorkoppelingssysteem in het nieuwe gebouw komt dan aan deze situatie een einde. Ze sentwintig bureaus worden op de "doorkoppeling" aangesloten, waardoor iemand die een geslo ten politiebureau opbelt, nu au tomatisch wordt doorverbonden met de meldkamer in het hoofd bureau. Deze technische ver nieuwing maakt effectiever in grijpen van de politie mogelijk. Het gebouw in Leiderdorp waar de rijkspolitie zich voorlopig gaat vestigen. LEIDEN - Een microfoon om mee te stoeieneen kruk om te beklimmen en publiek om te bespelen. Dat is eigenlijk alles wat Marjol Flore nodig heeft als het schijnwerperlicht haar eenmaal gevangen houdt. Marjol Flore: niet al leen een uiterst dynamische dame maar ook een lief en ge voelig mens. Blij met het suc ces van een enthousiast reage rende zaal, zelfs al is die niet afgeladen vol. Ook gister avond in de Leidse Schouw burg wist ze het aanvankelijk wat lauw reagerende publiek in vrij korte tijd geheel voor haar te winnen. Met het enorme vocale geweld waar over ze beschikt en met veel gevoel voor relativeren. Zelf verzekerdheid en zelfspot zijn deze theaterpersoonlijkheid niet vreemd. Marjol Flore haalt met haar volumerijke stem en met haar wat minder omvangrijk geworden li chaam allerlei fratsen uit, die haar tot een van de beste showzangeressen van ons land maken. Maar daar is in deze kolommen al meermalen melding van gemaakt. Van daar ditmaal slechts de con statering, dat Marjol Flore aan haar rijke repertoire weer een aantal nieuwe, vooral Nederlandse, liedjes heeft toegevoegd. Gevoelige liedjes. grappige liedjes, harde liedjes en ook een paar zachte liedjes. Van een liedje als "Duiven vergiftigen" weet ze een prachtige persiflage (op een concertzangeres) te maken, van "Het stoepje" een dolkomisch nummer en van Marilyneen sfeervol stukje poëzie. En ook in deze Marjol Flore Show II" uiteraard weer het tragi-komische "Mr. Segal", evenals nog zovele andere bekende nummers. Zij tot slot nog vermeld, dat een combo onder aanvoering van de pianist Mario Eduardo haar naar behoren bege leidde. PIETER C. ROSIER LEIDEN - Eind vorig jaar was er op de arbeidsmarkt in de Leidse regio meer vraag naar jongeren van onder de 19 dan dat er aanbod was. Er werden 327 mannen gevraagd ter wijl er maar 91 bij het ar beidsbureau stonden in geschreven. Bij de vrou wen was het aanbod groter dan de vraae 136 tegen 76. Deze cijfers maakte wethouder Van Aken van economische aangele genheden gisteravond bekend op een bijeenkomst in Leiden die georganiseerd was in het kader van de "Euromars". De deelne mers van deze mars waren eerder die dag vanuit Hillegom richting Leiden vertrokken. Het verschil tussen vraag en aan bod komt volgens van Aken door dat de opleiding van de jongeren en wensen van de werkgevers nogal uiteenlopen. De jeugdwerkloosheid in Leiden steekt gunstig af vergeleken met de rest van Nederland, aldus Van Aken. Van de mensen die staan ingeschreven bij het arbeids bureau is 23,6 procent jonger dan 22 jaar. Het landelijk cijfer hier voor slaat op 32,3 procent. Vol gens Van Aken is een eerste ver eiste om de jeugdwerkloosheid op te lossen, de mensen meer te interesseren in studie en een goede vakarbeid. Er was overi- gens weinig belangstelling voor deze bijeenkomst. Het merendeel van de aanwezigen bestond uit Duitse en Engelse jongeren die meeliepen met de mars. Volgens organisatoren van de avond, de KWJ en de FJG was er op 150 buitenlanders gerekend, terwijl er maar 45 zijn komen opdagen. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uui Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 11 jeugdschaaksoos, 11-15 jaar, 15-17 ui VVV-kantoor, Stationsplein, start lenwandeltocht, 14 uur. Stadsgehoorzaal, bejaardencarnaval, uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-avond, 20 uu LAK-Theater, Levendaal 150, tj neelgroep Baal met "Orpheus", mythe van Lodewyk de Boer en Loü Andriessen, 20.15 uur. Leidse Schouwburg, vrouwencabarc Natscha Emanuels met "Een traan vomf elke roos", 20.15 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, "WB ieder meisje weten moet", met o.a. RB. bert Long en Dimitri Frenkel Frank, 2 De Lindehoeve, Voorschoten, spe"^ avond, 20 uur. r^' De Drie Eendjes, Hoge Rijndijl al5 Zoeterwoude, film "Zoeterwoude 700' ga 14, 17 en 20 uur. w< Julianalaan 1, Oegstgeest, het Crisithej z0 ter met "Een lekker 78", 20 uur. jja ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstellin) Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel va 125802. dt Café De Twee Spieghels, muziekprog to ramma, 15 uur. v( 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks~ei, groep Gideon, 11.30 uur, koffiebar, 21* LAK-THEATER, Levendaal 156 "Blootgenoot" kinderprogramma ove d< sexualiteit voor kinderen van 8-14 jaar st 15 uur. O Stadsgehoorzaal, koffieconcert door het Reger Trio, 11.30 uur. Volkenkunde museum, Indonesischt middag, 15 en 15.45 uur. MAANDAG Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel, v 120833, adviescentrum voor werklozen, r di. van 10.39-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie, caba- ret, jaargroep, yoga, bar/soos, 20 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip- b tekenen, t'ai chi, projectgroep LeidseWe geschiedenis, fotografie, boetseren. Go, fc 20 uur. t Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehan- j. dicapten soos, 14-16.30 uur. le Binnenvestgracht 33, universi- teitsraad, 15:00 uur. Astra-theater, Langstraat, Wassenaar, bijeenkomst RK bond voor bejaarden,: s 14 i ;u uuur ue skwartier; i vartier en L ïl, de Sit-jL H.1 :el. >k|? Antonius Clubhuis, drs. W. Schmelzer over de Europese Volkspartij, 20 uur. j Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt del weekenddienst van zaterdag 10 uur vm) tol zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morskwartier: noord-binnenstad. Noorderkwartier Groenoord): M. J. H. terlaan 80, tel. 142427, totzo. 8 u C. Jasperse jr., Witte Singel 72, tel. 124961, tot zo. 24 uur. Wijk II (Kooi e Merenwijk): H. A. M. M. M. Meyer, StokV roos 1, tel. 122113, Wijk III (Waard. Pro- fessorenwijk, Tuinstadwijk en Zuid binnenstad): F. F. W. Kehrer, Burgj gravenlaan 1, tel. 125820, Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): F. J. Mastenbroek, Houtlaan 27, tel. 153516. L Leiderdorp - De dienst van zat. 8 uurvm. tot zo. 24 uur, wordt waargenomen door. J. van de Beek en J. van der Leden, tel.! 894539, zat. en zo. spreekuur van 12.30- 13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - E. W. F. van Walchren. Oranjelaan 29, tel. 152130, de dienst gaat I in op zaterdag 10 uur vm. Voorschoten - F. Koopmans, R. Wag- nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag), C. Meijer Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag). Warmond - L. H. J. Lempers, Chur-! chilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken LEIDERDORP - Wat een fantas tisch spel gaven de drie leden van het Mendelssohntrio die voor K en O in de Leiderdorpse Dorps kerk waren! Een miraculeus ho mogeen, drietal: Jan van der Meer, Kilmer, Arizcuren, zangers op vleugel, viool en cello. Ze worden aldoor gevraagd, het komt daarom op hun programma neer. Dat programma betrof Charles Ives (trio 1904), Dvorak (Dumky), Mendelssohn (nummer 2). Wie schreef het knapste? De laatste. Het meest meeslepend? Dvorak. Het meest curieus? Ives. Als Schumann Mendelssohn sig naleert als de Mozart van de 19de eeuw (de meest transparante) is dat waar als we Van der Meer de piano horen orkestreren met de scala van tussentinten, die je ook voor Mozart beschikbaar moet hebben. Kleurrijker nog is Dvorak. Het eer der genoemde "dumky" is meer voud van "dumka" (ballade). Balladen voor de onvrije Tsjech van 1890, visionair, nationaal-fol- kloristisch, melancholie, en als "droom van lente". Een Hon gaarse csardas erbij blijft in de sfeer. De intrige bij Ives is: Wat haalt hij hier uit? Ik ontmoette driemaal een muziekstudent die achter eenvolgens een boek over Ives, over Satie en opnieuw een over Ives onder zijn arm droeg. Een snob. Ives is ook een snob, laat graag horen hoe de grote klassie ken het niet moeten doen (anti- Brahms bijvoorbeeld). In zijn trio vooraan komt slecht gemotiveerd "My Old Kentucky Home" tevoorschijn. In hele stukken is hij tot snikkend-ro- mantisch bedrijvig en vaart hij als Columbus (dit is het aantrek kelijke) niet wetend waarheen en dan redt hij zich door bijvoor beeld een paar toonaardes door een te mengen. Hij timmert on gediplomeerd als Peter de Grote in Zaandam - timmert een waar- lijke poly-drieklank- swelluidendheid, die de drie con certgevers boordevol en thousiasme goot. De potentie van genie is in aanleg aanwezig, hij is alleen constructief te slordig met zichzelf omgegaan. Hij legt het af tegen de anderen, maar met de charme van de beroepsavon turier. KEES VERHOEF HILLEGOM ILEIDEN-Ongeveer twintig jongeren zijn gisteren door de Bollenstreek getrokken. Hun voettocht is een protest tegen de jeugdwer kloosheid. In groepjes trekken ongeveer 500 jongeren door Nederland. Zon dag zijn zij vanuit Amsterdam vertrokken op weg naar het Europese regeringscentrum in Brussel. Eerder deze week hebben de jongeren een bezoek gebracht aan onder meer de Hoogovens en aan Haarlem. Gisteren hebben zij overnacht in het Krebol in Hillegom, vanwaar zij gistermorgen rond half elf vertrokken naar de gemeente Leiden. Daar werd een bijeen komst gehouden in het KWJ-gebouw aan het Noordeinde. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 20 tot 27 jan., door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer1 mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsl. voor spoed recepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dagen nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. LEIDEN - De komende twee maanden zal de ringweg om de Merenwijk niet optimaal te be rijden zijn. Op het gedeelte van de Veluwemeerlaan van Hom- melveld tot Gooimeerlaan wordt een definitieve wegindeling ge maakt en de bestrating aange bracht. Tijdens de volle duur van de werkzaamheden zal het ge deelte tussen Bessenwier en Fakkelgras voor alle verkeer, be halve voetgangers, gesloten zijn. Bovendien zyllen de stukken tus sen Bessenwier en Fakkelgras en tussen Fakkelgras en Hom meiveld ten dele worden afgeslo ten. Door middel van verkeers borden zal het verkeer in juiste banen worden geleid. Ook bij de entree van de Merenwijk zal het verkeer door borden gewezen worden op de gedeeltelijke af sluiting van de Veluwemeerlaan. Het openbaar vervoer (bussen 45 en 60) zal zijn route's eveneens moeten aanpassen. Bij de bus haltes zal hiervan melding wor den gemaakt. De werkzaamheden beginnen a s. maandag. Als het weer niet te genwerkt, zullen ze ongeveer veertig werkdagen in beslag ne men. LEIDEN - Vier van de zeventien kandidaten van D'66 voor de in mei te kiezen gemeenteraad zijn beschikbaar voor het lijst trekkerschap. Dat zijn de huidige wethouder Oosterman, afde lingsvoorzitter Glaubitz en de le den De Jonge (docent aan de chr. Scholengemeenschap Zuid- West) en mevrouw Steenhauer (werkzaam bij de Stichting Ge zinsverzorging). Dit bleek gisteravond op de leden- vergadering van de afdeling Lei den van D'66, waarop de kan didaten voor een plaats op de verkiezingslijst zich presenteer den. De leden zullen schriftelijk bepalen wie de lijsttrekker wordt en op dezelfde wijze de volgorde van de verdere kandidatenlijst vaststellen. In de vergadering van gisteravond kwam ook het ontwerp-verkiezingsprogramma ter sprake. Besloten werd o.m. dat D'66 in ieder geval vóór de verkiezingen een intentieverkla ring zal uitgeven, waaruit blijkt aan welke samenstelling van het college van wethouders de partij de voorkeur geeft. In de huidige situatie is D'66 door middel van wethouder Oosterman verte genwoordigd in het programcol lege met PvdA en PPR. D'66 zal ditmaal voor de verkiezingen geen akkoord sluiten over de vorming van een college. De behandeling van het concept verkiezingsprogramma werd door de ledenvergadering gister avond nog lang niet afgerond. In een volgende vergadering, op 3 februari, zullen de leden zich er daarom nogmaals over buigen. WASSENAAR - De 40-jarige C. de W. uit Zwijndrecht is gisteravond op de Rijksstraatweg in Was senaar in botsing gekomen met een uit Den Haag komende auto, bestuurd door de 24-jarige Hage naar A.Z. De Zwijndrechtenaar zou ten onrechte linksaf zijn ge slagen. De vijf inzittenden van de eerste auto raakten gewond. Twee van hen verblijven nog in het ziekenhuis. De auto's zijn beide totaal vernield. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2