Verhuizing van de PTT gaat door "Vlietland" in kaart gebracht Niet eens over rassenkwestie Johnny Rotten weg bij 'Sex Pistols' Amicales in hoger beroep DONDERDAG 19 JANUARI 1978 VARIA PAGINA 21 Volgens Londens dagblad LONDEN (AP) - Johnny Rot ten, de Britse "Punk-rocker" van de groep de Sex Pistols, heeft na de min of meer mis lukte eerste tournee door de VS de groep verlaten en is ergens in New York onder gedoken. Dit meldde van daag het Londense dagblad The Sun. Rotten had begin deze week in New York gezegd dat de tournee in Amerika op niets is uitgelopen omdat het pu bliek "te tam" was en niet of minder dan in zijn vaderland gebruikelijk was had ge reageerd. Rotten die er prat op ging anti-sociaal gedrag te zien als een "vorm van kunst" heeft volgens de Sun ver klaard: "Ik heb er zwaar ge noeg van met de Sex Pistols te werken, ik ga nooit meer naar ze terug. Niet dat we herrie hebben gehad, we wa ren het er gewoon over eens dat het eind was gekomen. We konden niet verder gaan dan we gegaan waren. Iede reen wilde dat we groter werden als groep en dat moest ik niet". De Sex Pistols zouden van de VS naar Brazilië zijn gegaan. Deze reis werd echter afge zegd, maar I niet bekendgemaakt. DEN HAAG (SP) - Staatssecreta ris drs. N. Smit-Kroes heeft gis teren directeur-generaal Ph. Leenman van de PTT laten we ten dat het besluit om de cen trale directie van de PTT naar Groningen te verplaatsen "de komende jaren uitgevoerd dient te worden". De heer Leenman is het met dat standpunt van de staatssecreta ris eens. Mevrouw Smit-Kroes en de heer leenman zijn wel van mening dat die verhuizing in "nauw overleg met het per soneel" zal moeten geschieden. DEN HAAG (SP) - De federatie van Marokkaanse Amicales gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank presi dent mr. Blaauw (vorige week donderdag in een kort geding) dat het niet onaannemelijk is dat Amicales in ons land spionage- activiteiten voor Marokko be drijft. Mr. J. H. Blaauw bepaalde toen ook dat de brochure van het Ma- rokko-comité waarin staat dat Amicales een spionnenorganisa- tie is, geen smaadschrift is en dus ook niet uit de roulatie hoeft te worden genomen. De Amicales voelde zich door deze brochure in eer en goede naam aangetast, spande het kort geding tegen het Marokko-comité aan en verloor. LEIDEN - Gedeputeerde Borgman hoopt over twee maanden een meer gedetailleerde schets voor de inrichting van het toekom stige recreatiegebied "Vlietland" gereed te hebben. "Vlietland" ligt Laat Leven" in Leiden LEIDEN - Aan de Lage Rijndijk 76 wordt zaterdagmiddag om één uur het dienstencentrum van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind "Laat Le ven" geopend. De vereniging, die kampte met een beperkte huis vesting in de hoofdstad, zal zich in het dienstencentrum gaan toeleggen op het geven van in formatie over de activiteiten en werkgroepen. Een bij een steekpartij gewond geraakte 25-jarige Westduitser wordt door GG en GD-personeel per brancard afgevoerd om naar het ziekenhuis te worden overgebracht. Bij de steekpartij in hotel De Pool in de Amsterdamse binnenstad waren waarschijnlijk twee Grieken be trokken. De aanleiding is niet bekend. PvdA-Amsterdam wil Vorrink als lijsttrekker AMSTERDAM (SP) - De afdelin- gen van de PvdA in Amsterdam willen dat ex-minister Irene Vor rink in de hoofdstad lijsttrekker wordt bij de komende gemeente raadsverkiezingen. Dit is geble ken bij de twee stemmingsron den. De definitieve lijst wordt in maart opgemaakt. De afdelingen plaatsten voorlopig het raadslid Van der Vlis als tweede en de onlangs gekozen fractievoorzitter Pelle Mug als derde. aan de zuid-west-kant van Leiden ingeklemd tussen de Vliet en rijksweg 4. Een van de problemen waarvoor nog een oplossing moet worden gevonden is de ontsluiting van het gebied. Dat zal moeten ge beuren in samenhang met de verbreding van de rijksweg 4 die op stapel staat. Een andere vertragende factor is geweest, dat nog steeds geen overeenstemming bestaat tussen de ministeries van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening en van CRM over de subsidiëring van de voorzieningen, die in het recreatiegebied zullen worden gerealiseerd. Zoals bekend kocht de provincie het gebied onlangs voor een be drag van ruim 10 miljoen gulden van een dochter van de Stevin- groep, die in het gebied op het ogenblik zand wint. ingps ■H niet naar de grote steden hoeft. KyjPjjvpj mESEmflivre Wpi HHn Gerard van Rijn de Mey van Streefkerkstraat 42 Leiden Ondeskundig .Door ondeskundigheid is Leiden een, naar verwachting, buiten gewoon concert door de neus ge boord. Door ondeskundigheid van de radiomensen van Hil versum 3, die daardoor de direc teur van de Stadsgehoorzaal, Mi- likan, hebben beïnvloed. Bij Hilversum 3 hebben ze van een nieuwe muzieksoort gehoord en gelijk noemen ze alles wat maar een beetje anders klinkt dan wat normaal in de ether wordt geslin gerd punk. Ze hadden echter moeten weten dat er twee stromingen zijn n.l. Punk: van oorsprong Engels en nogal aggressief, vanwege de so ciale toestanden aldaar. Hieron der vallen groepen zoals de Séx Pistols, Stranglers, Damned. De andere stroming is de zg. New Wave: komt uit New York en is meer een kunstvorm. Onder deze beweging vallen o.a. Mink de Ville, Patti Smith en ook de hier geweerde groep Blondie. Zij zijn voortgekomen uit de Newyorkse kunstbeweging van eindjaren '60 met o.a. Andy Warhol, Velvet Underground. De heer Milikan heeft zondagavond op TV enige punkgroepen (die van de vernielingen dus) en een New Wave groep nl. Blondie aan 't werk gezien en concludeert dat hij met die groep geen veiligheid kan garanderen aan z'n publiek. Dus die „normale" groep wordt toch geweerd. Bovendien, als de heer Milikan zo voor veiligheid is, mag hij wel eens wat gaan doen aan de verkoop van drank in flesjes in de zaal. Na afloop van een popconcert ligt zijn hele Stadsgehoorzaal onder de scher ven. Dan ben je blij dat er niemand ongelukkig in terecht gekomen is. Suggestie: plastic flacons. Ik hoop dat de directeur zich voort aan beter laat voorlichten en dat Leiden voor de andere concerten Thielemans (2) Graag wilde ik U schrijven over het optreden van Toots Thielemans onlangs in Leiden. Daar ik grote bewondering heb voor zijn mu ziek, was ik trots dat ik 2 kaartjes kon bemachtigen. Netjes aange kleed gaan wij, mijn man en ik, naar het Vrijetijdscentrum Maar wat een afgang toen we binnen kwamen. Je kon of op de grond gaan zitten of tegen een muur hangen als er nog een plaatsje was. Stoelen waren er niet, op last van de brandweer. Ik ben niet zo jong meer en zolang staan kan ik niet. Gelukkig was iemand zo vriendelijk mij een stoel te geven. Nogmaals dank daarvoor. Ondanks dat voelde ik mij er niet happy. Jammer dat ik een goede artiest heb moeten issen en zonde van mijn 20,- Mevrouw C. Melissen Baron van Wijkerslootstraat 7 Katwijk a.d. Rijn. Gereformeerd gesprek PRETORIA - De delegatie van de Gereformeerde Kerken in Nederland, die op het ogenblik in Zuid- Afrika is om met een ver tegenwoordiger van de blanke Nederduits Gere formeerde Kerk van dat land te praten over de ras senkwestie en de onder linge verhoudingen, heeft na enkele dagen van ge sprek meegedeeld, dat het niet mogelijk is gebleken, tot een gemeenschappe lijk standpunt te komen. Men is het erover eens, dat handha- ving van eigen karakter en iden titeit nooit in strijd mag zijn met de eis van evangelische gerech tigheid, maar zodra het over de toepassing van dit gemeen schappelijke beginsel gaat, ko men de verschillen tussen het Nederlandse en Zuidafrikaanse standpunt duidelijk naar voren. In een verklaring zegt de Neder landse delegatie (ds. C. Mak, voorzitter van de gereformeerde synode, ds. A.C. Hofland, dr. H.B. Weijland, prof. dr. J. Plomp, prof. dr. H.N. Ridderbos en dr. A. Kruyswijk), dat over een aantal punten van misverstand, zoals leergeschillen, opheldering kon worden gegeven. De Zuidafrikaanse delegatie sluit zich aan bij de laatste uitspraak van de Zuidafrikaanse synode, waarin een staatkundig stelsel van eigensoortige ontwikkeling van verschillende bevol kingsgroepen in het licht van de bijbel principieel verantwoord wordt genoemd. "Hierin moet echter altijd het gebod tot naas tenliefde gesteld worden als ethi sche norm voor het realiseren van gezonde verhoudingen" Minderheid Van Nederlandse kant werd be klemtoond, dat de kerk zich niet xan identificeren meteen bewind waarbij een blanke minderheid soeverein beschikt over het wel en wee van de meerderheid der bevolking en aan die meerder heid het recht onthoudt zelf mee te beslissen over een eigen woonplaats, arbeidsmogelijk heden en toekomst. De kerk moet zich opstellen aan de kant van hen wier rechten worden verkort. Nog veel minder moet zij zich er toe laten verleiden om naar de maatstaven van dat bewind ook haar eigen interne betrekkingen met de niet-blanke leden te re gelen. De Nederlandse delegatie ziet in de gegeven situatie in steunverle ning aan activiteiten die alleen maar chaos brengen geen alter natief. Wel moet de Zuidaf rikaanse kerk al haar gezag en in vloed aanwenden, zowel bij haar leden als bij de overheid, om tot oplossingen te komen waaraan alle bevolkingsgroepen op voet van gelijkheid kunnen deelne men. Van beide kanten werd het gesprek openhartig, op de man af en ver duidelijkend gekwalificeerd. De Nederlandse delegatie heeft het ervaren als "van ingrijpende be tekenis voor de onderlinge ver houdingen". Dat hoeft, aldus haar verklaring, nog niet te zeg gen dat voortzetting van het ge sprek in de toekomst niet zinvol zou zyn. Protest Bolivia. De Wereldraad van Kerken heeft scherp geprotes teerd tegen maatregelen van de militaire regering van Bolivia (Zuid-Amerika) tegen de "Per manente vergadering voor de rechten van de mens een or ganisatie die door alle christelijke kerken wordt gesteund. De ver gadering riep eind december op tot een hongerstaking als protest tegen de schendingen van de mensenrechten. Deze week wer den tal van hongerstakers, die zich merendeels in kerkelijke ge bouwen hadden verzameld, gearresteerd. Beroepingswerk. Hervormde kerk: beroepen te IJsselmuiden J.D. van Roest Ederveen, te Krabbendijke F. Brouwers Lun- teren; bedankt voor Enter E.K. Teygeler Katwijk aan den Rijn; aangenomen naar Dordrecht G. Kunz Werkendam, de benoeming tot docent aan de protestantse fa culteit te Brussel N.T. Bakker Eindhoven. Geref. Kerken: aangenomen de benoeming tot geestelijk verzor ger van de Sionsberg te Dokkum G. Bilker Oude en Nieuwe Bildt- dijk.Geref. Kerken Vrijgemaakt: bedankt voor Zuidlaren H. Hid- ding Den Haag. Geref. Gemeen ten: bedankt voor Beekbergen J.M. Kleppe Woerden, voor Poor- tugaal en voor Nieuwerkerk (Z.) A. Boogaard Leiden. Doopsge zinde Gemeenten: aangenomen naar Eindhoven S. Vooistra Mid delburg. Niet anders dan bewonderenswaardig kunnen wij het en thousiasme noemen, wa,armee onze lezers de gebruikelijke kerstpuzzels dit jaar te lijf zijn gegaan. Want er werden in de opgaven enkele fouten gemaakt en na de rectificatie klopte het nog niet helemaal. Dat wij toch van niet minder dan 763 puzzelaars oplossin gen ontvingen (een kleine 2000) is een bewijs voor het doorzettingsvermogen van onze puzzelaars, waarvoor wij bijzonder dankbaar zijn. Nogmaals voor die extra moeilijkheden onze welgemeende excuses. Hei spreekt vanzelf dat wij ditmaal bij de beoordeling van de inzendingen uiterst soepel zijn geweest. Puzzel 1: de pentomino's. De gegeven pentomino's (alle die mogelijk zijn) konden op slechts één wijze tot twee rechthoeken van vijf bij zes hokjes worden samengevoegd. De getallen van vijf cijfers die daarbij ontstonden bedroegen voor elk van de recht hoeken 300-000. Puzzel 2: kruiswoordraadsel. De fouten in deze opgave hadden geen invloed op de invulling, noch op de juiste oplossing: het aantal letters O dat in de inge vulde diagram voorkwam. Dat waren er twaalf. Puzzel 3: rekenpuzzel. Deze opgave werd het ernstigst ge troffen door de „foutenitis". In eerste instantie bleken er te veel cijfers in de opgave voor te ko men. Dat werd gerectificeerd, maar er deed zich een andere moeilijkheid voor die niet goed te rectificeren viel, zodat er geraden moest worden. Dat bleek heel wat puzzelaars goed af te gaan: er waren vrijwel geen "foute" op lossingen. De moeilijkheid was namelijk dat twee verschillende letters dezelfde letterwaarde hadden. De K en de R waren beide 2. KABINETSCRISIS luidde in cij fers: 26809513420303. Puzzel 4: doolhof. Van deze opgave ontvingen we dc meeste goede oplossingen. Slechts een enkele was fout doordat over een "gelukkiu" nieuwjaar in plaats van een "voorspoedig" werd gesproken. De wens luidde: UW DAGBLAD WENSTU EEN IN ALLE OPZICHTEN VOOR SPOEDIG NIEUWJAAR. De lijst van prijswinnaars ziet er als volgt uit: Puzzel 1 Eerste prijs 250,- A. K. Groenewegen, Parkzicht 67, Leiden. Tweede prijs 100,- D. v. Rhijn, Tramstraat 103, Kat wijk a/Zee. Derde prijs 75,- A. J. v. d. Meer, Ravelstraat 34, Lisse. Vierde prijs 50,- J. Bavelaar, Gerrit Kasteinstraat 12 Leiden. Elf prijzen van 25,- J. van Weeren, Floralaan 3, Rijns burg. W. H. Sepers, Haagplein 26, Leiden. M. I. F. J. v. d. Pol, van Limburg Stirumstraat 29, Leiden. W. Ober-de Knecht, Zonnebloem 3, Leiden. E. v. Ark-Lambooy, Drechtstraat 41, Leiden. L. J. W. v. d. Veer, Kanaalweg 107, Leiden. J. Nielsen, Schouwenwerf 9, Lei den. G. Willemse. Schaepmanlaan 26. Hillegom. W. Kooreman, Vronkenlaan 32, Leiderdorp. J. H. Romijn, Huis Ter Duinstraat 20, Noordwijk a/Zee. J. A. A. van Biezen, Druivenstraat 32, Leiden. Puzzel 2 Eerste prijs 250,- J. A. van der Hoogt, Onixhof 47 Leiden. Tweede prijs 100,- Mej. E. F. S. Pulle, Van Was- senaerlaan 19, Oegstgeest. Derde prijs 75,- A. Balkenende, Irissenstraat 21, Lisse. Vierde prijs 50,- Mevr. I. Gubbels, Raadhuislaan 74, Voorschoten. Elf prijzen van 25,- W. Schuitemaker, Koninginnelaan 11, Oegstgeest. J. W. Plankeel, Opaalstraat 158, Leiden. C. M. Slootweg-Martin, Asterstraat 288, Katwijk a/d Rijn. M. E. T. Vroonhof-Smit, Likhorst 13, Leiderdorp. R. de Nobel, Leidseweg 6, Voor schoten. Maija en Petra Bakker, Smaragd laan 45, Leiden. Willem de Jong, Kagersingel 4, Sassenheim. A. M. Hooijmans, Hoofdstraat 59, Valkenburg. J. A. v. Veen, Zuidbuurtseweg 60, Zoeterwoude. B. van Kempen, Rembrandtlaan 26, Voorhout. Gré Hoogeboom, Middelgeest 3, Leiderdorp. Puzzel 3 Eerste prijs 250,- K. J. Metz, Krimkade 63, Voorscho ten. Tweede prijs 100,- J. Koppenaal, S. Meeszstraat 12, Noordwijk. Derde prijs 75,- M. Selier, Beethovenlaan 24, Lei den. Vierde prijs 50,- G. v. Weerlee, Munnikenstraat 48, Leiden. Elf prijzen van 25,- A. Bonte-Vijlbrief, Levendaal 112a, Leiden. G. Hoogenraad, Dopheide 18, Lei den. Dick Franken, V. Limburg Stirum straat 29, Leiden. J. v.d. Dr. Kuyperstraat 16, Noord- wijkerhout Joan van Raalte, ws t/o Haarlem mertrekvaart 4, Oegstgeest. J. van Beele, Ouwehandstraat 40. Katwijk aan Zee. M. v.d. Linden, J. Urlusplantsoen 167, Leiden. M. Limons-Leget, Morschstraat 43. Leiden. J. ten Donkelaar, Bosboom Tous- saintstraat 9, Hazerswoude (Rijndijk). N. van den Hout, Utrechtse Jaag pad 111, Leiden. N. Nachtegeller, Jan Luykenlaan 253, Leiden. Puzzel 4 Eerste prijs 250 M. Sleeboom, Schouthof 27, Kat wijk aan Zee. Tweede prijs 100 Monica de Goede, Kloosterwei 308, Warmond. Derde prijs 75 M. v. Briemen, Statenlaan 2, Bo degraven. Vierde prijs 50 J. A. van der Hoogt, Onyxhof 47. Leiden. Elf prijzen van 25 Mevr. D. v. Klaveren, Trompstraat 5, Rijnsburg. Frank den Butter, Lisserdijk 442, Lisserbroek (post Lisse). D. v.d. Plas, Mr. D. Donker Curtius- straat 7, Katwyk aan Zee. Mevr. P. J. Bos, Westerstraat 48, Sassenheim. Mevr. A. de Jong-Hoek, Groen van Prinstererweg 146, Katwijk aan Zee. Ed-Jan Boting, Toscaninilaan 12, Leiden. B. de Witt, Hoogmadeseweg 7, Leiderdorp. Cecilia Baidjoe. Brede Hilledijk 70, Rotterdam (3020). Mevr. D. Verbeek-Doornbos, Mey v. Streefkerkstraat 7, Leiden. Peter Hoogeboom, Middelgeest 11. Leiderdorp. E. W. Wiemen, Toorenveltstraat 20, Oegstgeest. 2 71 8 0 19 3 1.425 6 8 0 3-4 4 0 1 2 5 7 0 1 4 7 6 2-4 6 - 0 PUZZEL 3 8 0 9 2 6 4 2-3 9 7 l 0 8 7 6 4 1 0 3 5 l 0 4 2 i i 4 i 3 7 v i r O t 4 L M t L I 6 B LI» A b PANT b N 1 T PUZZEL 2 T E L R i BAR GE VAAR L GCRAMD A C V A HAP KIF K OP&RA R O B V ATLAS rtin T6L NAT RAN* formatik. tovenaar N NCL BAL k Q&6IN L c 1» C V, AKKCR OKAN NOK Dos OKC E C N ESPARTO 6*At O VCftNffDCR STTCAT tü I C TOE O A N 6 PUZZEL 3 2 6 8 o 4 I 3 2 O 3 O 3 Milt!) SOUtU! 5 3 G I 9 0 2 6 1 O 7 I 1 3 O t 1 l I 12 tl II S 7 1 G 1 j\ 1 l>U.) IS 6 1 o I 111 2 1 1 1 t I <1 1

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 21