Feyenoord: uur lang hoop op goed resultaat Eerste zes mille zijn al binnen" SCOREBORD Barcelona aast ook op Keegan <:ÏÜim ^Qijóbercjen M apart Alleen Tunesië gelooft niet in volgende ronde... LOTING Feyenoords werklust alleen toch niet voldoende 99 Schön stadion uitgezet MAANDAG 16 JANUARI 1978 SPORT SPORT SPORT SPORf EREDIVISIE AZ 67-Amsterd0-0 FC VW-Volendam 4-2 NEC-Telstar3_0 FC Den Haag-Eagles 2-1 Sparta-Roda JC 1-0 PSV-Feyenoord2-0 FC Twcnte-NAC6-0 Haarlem-Vitesse2-2 Ajax-FC Utrecht6-0 AZ'67 Sparta Feyenoord Roda JC NEC Volendam Den Haag NAC Haarlem FC WV FC Utrecht Eagles Amsterdam Telstar 20 16 20 11 20 11 20 11 0 36 50-8 3 28 42-18 4 27 46-18 4 27 41-23 5 24 31-20 8 7 5 23 36-25 8 6 6 22 25-23 0 2 8 22 30-31 8 4 8 20 29-37 9 1 10 19 35-40 5 7 8 17 18-29 4 8 8 16 20-32 6 4 10 16 28-43 4 6 10 14 24-34 5 2 13 12 30-42 4 4 212 23-47 1 3 16 5 13-51 EERSTE DIVISIE FC Gronlnfen-Fortuna SC 5-4 Willem II-PEC/ZWOLLE 2-0 Helmond Sport-Excelsior1-1 Heracles-Wageningen 1-0 MVV-Veendam 3-0 Heercnveen-Vlaardingen2-0 FC Den Bosch-FC Dordrecht4-1 SW-SC Cambuur0-1 Eindhoven-SC Amersfoort 1-1 M^V 19 11 6 2 28 41-19 PEC/Zwolle 20 12 4 4 28 41-22 Groningen 21 12 3 6 27 45-25 Heerenveen 20 10 5 5 25 28-21 Willem II 20 9 6 5 24 31-21 Fortuna SC 19 8 6 5 22 28-19 Excelsior 20 6 10 4 22 32-19 Wageningen 20 7 8 5 22 25-16 Heracles 20 7 8 5 22 18-16 Eindhoven 20 8 6 6 22 23-26 Den Bosch 20 6 8 6 20 29-25 SC Cambuur 20 8 4 8 20 25-27 Vlaardingen 19 5 8 6 18 16-19 De Graafschap 20 7 2 11 16 21-30 SW 20 5 6 9 16 24-41 Veendam 20 3 8 9 14 20-34 Helmond Sp. 20 3 7 10 13 19-33 Amersfoort 20 3 5 12 11 11-38 FC Dordrecht 20 2 4 14 8 18-44 NEW YORK - New York Cosmos aast op Kevin Keegan. De Brit ging aan het begin van dit seizoen over van Liverpool naar de Hamburger SV voor het bedrag van 500.000 pond sterling .oftewel ruim twee miljoen gulden. Cosmos-manager Mike Martin verklaarde na terugkeer van coach Fir- mani van een trip door Europadat Cosmos op korte termijn de onder handelingen zal openen. Ook FC Barcelona heeft interesse Voor Keegan. De club is naa^fig op zoek naar een vervanger voor sterspeler Cruyff. In Barcelona werden zater dag Spaanse persberichten ontkend, dat de club reeds in een vergevor derd onderhandelingssladium met Keegan zou zijn. Wel gaf secretaris Granadas toe, dat de leiding geïnteresseerd is in Keegan. Naast Keegan staat ook Michel Platini.de voetballer van het jaar 1977 in Frankrijk, in de belangstelling van Barcelona. Maar de middenvelder van FC Nantes kan kiezen uit twee aanbiedingen. Ook Juventus onderneemt verwoede contractpogingenOp voorwaarde, dat de Italiaanse voetbalgrenzen voor aanvang van het volgend seizoen weer open staan voor buitenlanders. EINDHOVEN - Het geluk was weer eens met de beste. Zwoegend poogde Feyenoord een stuk kwaliteitsverschil te nivelleren, maar toen de prijzen werden uitgedeeld stond Feyenoord met lege handen. Elf punten scheiden Feyenoord tot voor zaterdag op de ranglijst van koploper PSV. Toen de angstige Amsterdammer Beek bij een 2- Ostand inrukken blies, waren het er dertien. Bijna iedereen heeft het al ge zegd - en het is na tuurlijk ook zo dat Nederland erg gunstig uit de loting tevoorschijn ge komen is. We moeten in staat worden geacht om minstens tweede in onze poule te wor den. Alleen ik ben toch een beetje voorzichtig. Ten eerste zijn we niet op de hoogte van de kracht van Peru en ten tweede kan er in zo'n toernooi van alles en nog wat gebeuren. Maar, in ver gelijking met poule één en drie zitten we natuurlijk goed. Dat geldt trouwens ook voor Duitsland en Polen. Die zijn dacht ik so wie so zeker van een plaatsing bij de laatste acht. Italië en Argentinië mo gen wel oppassen Volgens de „kenners" zouden Oostenrijk en Frankrijk niet zo sterk zijn. Nou, vergeet het maar, die twee ploegen beho ren volgens mij bij de besten. Enfin, wat er allemaal gaat Ge- >- - A al nog Ajax en FC Twente, n deze ploegen krijgen thuis. Wel is het zaak om uil zo weinig mogelijk punten te verspelen. In de Kuip moeten we in ieder geval alles win nen, willen we nog een kans maken. Gezien het stijgende spelpeil heb ik daar wel vertrouwen in. Volgende week, na afloop van het duel tegen Twente, weten we meer. Een uiterst belang rijke confrontatie, dat zeker. beuren zien we dan wel weer. Voorlopig hebben wij, bij Feyenoord dan, wel andere dingen aan ons hoofd. Hoe we ons bijvoorbeeld moeten ver zekeren van UEF A-cup voetbal. Want ze kunnen na afloop van de wedstrijd tegen PSV wel allemaal roepen dat we zo goed gespeeld hebben, maar wat heb je erahn als je weer twee punten kwijtraakt. Goed, hoop doet leven, dat is na tuurlijk ook weer waar. En inderdaad begint het zelf vertrouwen duidelijk weer te groeien. Vooral bij jonge spe lers als Brand, Budding, en Wijnstekers. Ik vind ook, dat we gewoon door moeten gaan met deze ploeg. Geen paniek aankopen meer. We staan weliswaar behoorlijk wat punten achter op AZ, Wat Feyenoord een week eerder bij Sparta presteerde, bleef in het Philips Sportpark achterwege. Enerzijds was er in Eindhoven geen one-man-show van ene Derks, anderzijds had men te maken met een tegenstander, die meer talent in huis had. Wel iswaar was de Rotterdamse bri gade bereid om eenzelfde ruime dosis energie aan te wenden, maar dat bleek onder de omstan digheden niet toereikend genoeg. De kater viel er des te zeurderiger door uit. Tenslotte leefde Feyenoord bijna een uur in de veronderstelling dat een gunstig resultaat voor het grijpen lag. Daarna bleek het krachtsverschil toch nog optisch bedrog. Een lucky schot van Deijkers en alle Rotterdamse illusies belandden op de schroothoop. „Als Feyenoord zo blijft voetballen", riep Boskov later strijdvaardig uit, „dan worden we zeker tweede". Boskov, de muis die brulde. Tenzij de Joegoslaaf in eens een wonder-psycholoog blijkt. De als geslagen honden af druipende Feyenoorders met Twente, Haarlem en Ajax als toe komstige tegenstanders nog een keer optimaal motiveren? Mak kelijker gezegd dan gedaan. PSV. de afgelopen weken een in vorm kwakkelende koploper, hoefde niet zo nodig. Het thuisfront bracht er alle begrip voor op, dat Rijvers zijn pupillen met behoudende opdrachten het veld in stuurde. Zonder zich aan roekeloze avonturen te wagen deed Feyenoord precies waarop de kleine mopperpot had ge hoopt. Een speltrant, die zowaar tot een bij vlagen aardig kijkspel leidde. De wijze waarop de kleine Brard hazewind Rene van de Kerkhof bestreed was even spek- taculair als verbazingwekkend. Het zelfvertrouwen van deze Haagse scholier leidde er zelfs toe om Van de Kerkhof te laten voor wie hij was en driftig de ruimte in te sprinten. Het leverde kansjes op, om precies te zijn twee. Maar op die momenten liet de koelbloedigheid Brard in de steek en verder stond Nico Jan sen bij Feyenoord in de basis... Wie daar slapeloze nachten van had gehad, was Jan van Beveren. Twee keer al waren acties van Jansen er in het verleden de oor zaak van dat de PSV-doelman geblesseerd moest afhaken. Angst en grote haast kenmerkten het optreden van Van Beveren, iedere keer wanneer de Am sterdamse kolos aandaverde. Het noopte PSV's voorstopper Ernie Brands tot fysieke maatregelen. Arbiter Jan Beek liet de uit ran cune geboren aanslag op Jansens ledematen voor wat die was. Een zoveelste bewijs dat Beek alles behalve persoonlijkheid bezit. Niettemin was Feyenoord in die periode op zijn sterkst. Kreuz goochelde de bal tussen de benen van Lubse dobr en een soortge lijke vernedering bracht Brard de boomlange Krijgh toe. Nog iemand, die zelfvertrouwen aan een groei in de prestatiecurve koppelde. Richard Budding, gaf de voorzet, waaruit Nico Jansen (volgens diens zeggen) zou sco ren. Jammer voor Feyenoord Doelman Treytel ligt machteloos op de grond. Lubse trapt de bal nog eens nadrukkelijk tegen het net. DEN HAAG - Het Nederlands elftal had het zaterdagavond in Buenos Aires nauwelijks gunstiger kunnen treffen. De reactie van de direct betrokkenen als de coaches Happel en Zwartkruis en een deel van de spelerskern was eensluidend. Er waren natuurlijk wel nuances. Aan de ene kant Schotland is niet zo'n tref. aan de andere kant geluk dat wij Schotland al in de eerste ronde hebben, dan zijn wij er voor de tweede eindronde in ieder geval van af. Het overleven van de eerste botsing met Iran, Peru en Schotland werd als bijna vanzelfsprekend beschouwd. René van de Kerkhof sprak die gedachte het duidelijkst uit. onmiddellijk nadat de Westduitse televisie (half uur voorsprong op Nederland) de indeling van groep vier had onthuld, riep hij: "De eerste zes mille van de KNVB zijn binnen". Een dergelijke zekerheid sprak niet uit de woorden van Ernst Happel en Jan Zwartkruis. Happel: "Iedere wedstrijd moet gespeeld worden. Wij hebben vreemde landen in de groep, die zullen wij moeten bekijken. Het lijkt mij wel dat Nederland en Schotland zullen overgaan". "Het had natuurlijk slechter gekund", vond Jan Zwartkruis. ontging het Beek dat Van Beve ren de kopbal achter de doellijn tegenhield en zo bleef het wach ten op een Feyenoordtreffer tot...Boskov een ons woog. Inderdaad, want nadat PSV zich in het tweede bedrijf uit de Rot terdamse omstrengeling had los gemaakt, gaf de factor geluk de doorslag. Een Rene van de Kerk hof-voorzet leek een vroegtijdig einde bij Deijkers te krijgen. Dit omdat PSV's gelegenheidsspits de bal totaal verkeerd raakte. Echter toch nog wel zo dat die over Treytel heen in het doel zeilde: 1-0 voor PSV tegen de- verhouding in. Daarna durfde Feyenoord ineens veel meer. Spoedde libero Mans veld zich naar het front, maar verder dan een schot op de paal van Kreuz kwam Feyenoord niet. PSV wel; natuurlijk, want counteren is een snelle ploeg als PSV op het lijf geschreven. Treytel brandde zijn handen al eens aan een Van der Kuylen-ko- gel voor het succes PSV vlak voor tijd ten tweede male zou toela chen. De uitgebroken Rene van de Kerkhof, ontwaarde dat Lub- sen er nog beter voorstond. Te gen diens inzet was Treytel vol slagen kansloos: 2-0. En Feyenoord verwerkte de knoc kout. Krabbelde moedig op zon der de vuist nog echt te ballen. GER STOLK t Happel: "Eerst spelen". Krol: "Beste loting" BUENOS AIRES - De Westduitse bondscoach Helmut Schön is door gewapende Argentijnse soldaten het River Plate stadion in Buenos Aires uitgezet. Schon was door een Westduitse televisieploeg 'aange zocht voor een interview op het veld in het River Plate stadion. Toen het gezelschap, onder wie enkele Westduitse bondsofficials, het veld betrad, kwamen gewapende soldaten aanrennen. Na veel geschreeuw werd Schön en zijn gevolg met militair escorte naar de uitgang gevoerd. Een lid van de Westduitse filmploeg gaf als commentaar, dat "de situatie er dreigend had uitgezien". Het Argentijnse organisatiecomité ontkende aanvankelijk het gebeuren. Later gaf het toe dat er sprake was van een "misverstand". BUENOS AIRES - De Schotse bondscoach McLeod stak zijn vreugde niet onder stoelen of banken, nadat de groepsindeling definitief een feit was. "Neder land en wij gaan over naar de tweede ronde", sprak hij. "Beide winnen eerst van Peru en Iran om daarna in onze onderlinge wed strijd uit te maken wie groeps winnaar wordt. In ieder geval zal het nu beter gaan dan in 1974 in West-Duitsland. Toen bleven wij in onze groep on geslagen, maar haalden we de tweede ronde niet. Nu mogen we zelfs een wedstrijd verliezen om nog een uitstekende kans te heb ben verder te komen". Ook Joe Jordan, de omstreden spits, was ervan overtuigd, dat Schotland de achtste finales zou halen." Dit is natuurlijk uiterst gunstig voor Schotland en Nederland. We kunnen ons rustig voorbereiden op het sleutelduel" Peru's president van de nationale voetbalbond, Galvez Velarde, achtte zijn team niet kansloos We zitten in een zware poule, maar als wij alle wedstrijden met honderd procent inzet spelen, hebben wij een - zij het geringe kans - kans verder te komen. Het geloof in eigen kunnen mag je nooit en te nimmer verliezen". Bondsvoorzitter Wim Meuleman waarschuwde in Buenos Aires voor teveel optimisme aan Ne derlandse kant. "Wij zijn tevre den, maar we moeten oppassen voor Peru. Dat blijft altijd een le vensgevaarlijke tegenstander". Alle aanwezige coaches en bonds- functionarissen in Buenos Aires toonden zich geschokt over de sterke indeling van groep één: Argentinië, Italië, Hongarije en Frankrijk. Coach Menotti van Argentinië: "Verschrikkelijk. Het zou een na tionale ramp betekenen,als wij in de eerste ronde uitgeschakeld zouden worden. Maar die kans is voor alle vier, ook voor ons, even groot. Zelfs als wij op de top van onze mogelijkheden draaien, kunnen we verliezen van één van de vier. Deze indeling is voor ons des te meer een reden in het trainingskamp er hard tegenaan te gaan". Michel Hildalgo, coach van Frank rijk. was zeer teleurgesteld. "Eerst plaatsen ze ons gelijk met Iran en Tunesië. En dan komt er zo,n indeling uit de bus. Reëel ge zien maken wij weinig kans, maar we zullen er wel voor vech ten". Sterspeler Platini van Nantes, die in 1977 verkozen werd tot Franse voetballer van het jaar, vatte de zaak lichter op. Alle vier teams hebben evenveel kans. Ik heb het gevoel.dat wij het halen". Ook Enzo Beardot toonde zich cryp tisch in zijn commentaar. "De tevredenheid van onze switchvan Mendoza naar Buenos Aires is omgeslagen in be rusting. Een heel moeilijke groep, waarin ik wel kansen zie, als wij de volle negentig minuten zeer gedisciplineerd spelen". De deelnemers in de overige groe pen hadden eensgezinde com mentaren op de loting. Elk land gaf zichzelf kans door te dringen tot de volgende ronde met uitzon dering van Tunesië, dat zichzelf kansloos achtte. "In het veld der sterken zijn de verschillen minimaal, maar daar behoren Peru en Iran niet toe. Wij weten weinig van die landen, daar komt nog een stuk analysewerk voor kijken. Spanje was mij iets liever geweest dan Schotland, maar wij moeten uitgaan van eigen kracht. Het lijkt mij wel dat wij de eerste ronde kunnen overleven". Aanvoerder Ruud Krol, die duidelijk maakte voor het wereldkampioen schap zijn band graag weer te willen overhandigen aan Johan Cruijff, vond dat Duitsland en Nederland het best hadden geloot. "Ik had Oostenrijk of Frankrijk toch wel bij ons in de groep verwacht. Het is nu al bijna zeker dat Duitsland, Polen, Nederland en Schotland bij de laatste acht komen. Die Schotten zijn natuurlijk niet gemakkelijk, maar wij hebben ook het grote voordeel dat wij ze niet in de tweede ronde kunnen treffen. Een land als Peru mag natuurlijk niet worden onderschat. Die mensen hebben een verschrikkelijk brok ervaring in de ploeg. Wij zouden met Ajax omstreeks carnaval een vriendschappelijke wedstrijd in Peru spe len. Ik geloof niet dat het door gaat. Verschrikkelijk jammer. Het zou in alle opzichten enorm inter-essant zijn geweest. Je komt er niet vaak, maar je had ook meteen inzicht gehad in hun voetbalmogelijkheden". GROEP I (Buenos Aires en Mar del Plata): Argentinië, Italië, Hongarije en Frankrijk GROEP 2 (Buenos Aires, Rosario en Cor doba): West-Duitsland, Po len, Mexico en Tunesië. GROEP 3 (Buenos Aires en Mar del Plata): Brazilië, Spanje Zweden en Oostenrijk. GROEP 4 (Cordoba en Mendoza): Nederland, Peru, Schotland en Iran. Het speel program ma voor groep 4, die van Nederland, ziet er als volgt uit 3 juni: Cordoba Peru-Schotland 3 juni: Mendoza Iran-Nederland 7 juni: Cordoba Schotland-Iran 7 juni. Mendoza Nederland-Peru 11 juni: Cordoba Peru-Iran 11 juni: Mendoza Schotland-Nederland

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11