Nieuwe velden voor ASC in Oegstgeest Bezwaren tegen bouwplan school ingetrokken Kabel-tv in Oegstgeest toch duurder [Le/cfee agenda De weg is een racebaande buurt is onveilig TEN NOORDEN VAN HAASWUK OEGSTGEEST - "We zullen het negentig-jarig bestaan van ASC waarschijnlijk op de nieuwe velden kunnen vieren", zo reageert een opge luchte voorzitter D. Spoor van de Ajax Sport mancombinatie op de toezegging van de ge meente Oegstgeest om velden te creëren voor de 2e sportvereniging. Deze velden zouden ten noorden van Haaswijk moeten komen, tussen de Haarlemmertrekvaart, de gemeentegrenzen van Voorhout en Rijnsburg en het Oegstgeesterkanaal. WOENSDAG 11 JANUARI 1978 ZOETERWOUDE - Een oude foto, Vrouwen met hoog ge sloten rokken, een man met een pet op. Een weggetje langs het water. Onmisken baar Zoeterwoudes trots: het Watertje. Verschillende hui zen op de foto zijn inmiddels verdwenen: het kruideniers- winkeltje annex café van Roeleven en- het wit geschilderde huisje van fa milie Reeuwijk. Ook verdwe nen is een pomp, een oude waterpomp vlak naast het witte huis. Een pomp waar van het bestaan tot voor kort onbekend was, nu door de foto (waar burgemeester Of de vélden binnen viereneenhalf Cricket jaar, als de club negentig jaar be staat, klaar zijn. blijft nog maar de vraag. Vooral ook omdat pas aan gelegde terreinen voordat ze goed bespeelbaar zijn, twee jaar moeten "stilliggen Het gemeentebestuur van Oegstgeest heeft in een bericht aan ASC laten weten dat het be stemmingsplan "Buitengebied" waarin de velden worden gepro jecteerd, zal worden aangepast, zodat de velden in het plan kun nen worden opgenomen. Deze wijziging van het bestem mingsplan voor het gebied, dat voornamelijk een agrarische be stemming heeft levert volgens de gemeente op zich weinig moei lijkheden op ofschoon "de wijzi ging van een bestemmingplan nooit een eenvoudige zaak is" In het schrijven van de gemeente aan ASC is met geen woord ge rept over het aantal velden dat voor ASC zal worden aangelegd. In een mondeling gesprek tussen het clubbestuur en een verte genwoordiging van de gemeente Oegstgeest is volgens de heer Spoor echter duidelijk gezegd dat het hier om vier velden en oefenterreinen gaat. "Wij hebben vier velden nodig, omdat onze club behalve voetbal ook nog cricket speelt. Tussen de wandelpaden van de vier voetbalterreinen kunnen dan de zogenaamde "pitches" voor het cricket worden opgesteld", aldus Spoor die sinds augustus voorzit ter is van de sportvereniging. De voorzitter was anderhalve maand geleden nog minder op timistisch over de tijd waarin de velden zouden worden aange legd. Na afloop van een gesprek met het college van B en W, deelde hij toen mee dat het nog zeker zo'n vijf tot tien jaar zou gaan duren alvorens de terreinen bespeeld konden worden. "Indien ASC voor die tijd de sport velden van het Pomonaterrein moet verlaten - hetgeen in ver band met andere bestem mingsplannen van dit terrein te verwachten is - wordt de toe stand wel precair voor de club", zei hij toen. Al is Spoor nu wat optimistischer, wat de tijdspanne betreft toch blijft de ruimtenood ook voor de komende viereneenhalf jaar nog op ASC drukken. ASC heeft een eigen veld aan de Kempenaer- straat. Het tweede veld van de Het eigen veld, van ASC Kempenaerstraat. vereniging ligt bij Ponoma achter de Vogelwijk. Dit laatste terrein is bestemd voor de trainingen van de lagere elftallen, terwijl er zondags wedstrijden worden ge speeld. Aangezien het terrein van het Po- nomacomplex een andere be stemming heeft meegekregen zit het er dik in dat ASC vrij snel deze sportvelden zal moeten verlaten. De gemeente Leiden onderhandelt met de Stichting Prof. Jan Mulderkliniek over de bestemming van dit terrein. Gedacht wordt aan een hyper modern revalidatiecentrum op die plek. Wethouder Tesselaar van Leiden is zelf voorstander van het behoud van het terrein. Collega-wethouder Waal van Ruimtelijke Ordening ziet meer in het ontwikkelen van plannen voor het regionaal revalida tiecentrum. De cricketploegen van ASC spelen momenteel nog op het sport complex aan de Hofbroucker- laan. Onderhandelingen tussen ASC en de Sportstichting Leiden over een terrein bij de Vliet liepen ook al spaak. Aanwas Voorzitter Spoor meent dat, zo gauw het terrein bij Pomona verlaten moet worden, de moge lijkheid erin zit uit te wijken naar het Docosterreinencomplex in Leiden: "Waarschijnlijk gaan we met de voetbalclub Leiden naar de Mors toe voor die paar jaar. Aanstaande september gaan die velden daar open". Althans, dit concludeert hij na eerste oriënte rende gesprekken. Wat de nieuwe velden ten noorden van Haaswijk betreft ziet Spoor wel een enorme groei van ASC: "Met de nieuwbouwwijk Haas wijk naast de deur krijgen we ze ker een enorme aanwas van le den, supporters en een bloei van de Sporttoto" Volgens Spoor is bij de aanleg van de velden met het oefenterrein ook de bouw van een kantine in begrepen. Voor de bouwkosten van een eventuele kantine/club huis meet ASC zelf opkomen. Het nieuwe terrein zal, zoals alle sportvelden in Oegstgeest wor den verhuurd door de gemeente. Wat de toekomstige bestemming van het terrein van ASC aan de Kempenaerstraat zal worden is nog niet bekend. In ieder geval gaat ASC deze grond verkopen. Detmers mee op de proppen kwam) herontdekt. „Wie kan iets meer over deze pomp vertellen? Wie weet tot wanneer hij aan het watertje heeft gestaan en waarom hij werd verwijderd?" vraagt Bosman, bestuurslid van Oud Zoeterwoude de lezers van het blad van de stichting, Suetan. Wat het ontstaan van de pomp betreft tasten de Zoeterwou de naren niet volledig meer in het duister. Bosman is in middels aan de weet geko men dat de burgemeester van Zoeterwoude in september 1883 de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Ge meente uitnodigde voor een bespreking in verband met plannen om een pomp te plaatsen. Het plan leidde echter, zoals zo vele zaken in die tijd, tot ern stige onenigheid tussen kerk en gemeente. Beide betwist ten elkaar het eigendoms recht van het stukje grond waar de pomp zou moeten komen. Na drie maanden bekvechten werd echter een „minnelijke regeling" getroffen. De ge meente zou de kerk 25 gulden betalen om de pomp te mogen plaatsen. Dit betekende ech ter niet, dat de gemeente de beweerde rechten van de kerk erkende. Beide partijen behielden zich uitdrukkelijk alle rechten voor. Waarschijnlijk is de pomp be gin '84 geplaatst. Wat er daarna mee is gebeurd, hoe lang hij aan het Watertje heeft gestaan, is onzeker. In elk geval meent het bestuur van Oud Zoeterwoude dat er alle reden is om te proberen thans, 93 jaar later, weer een waterpomp aan het watertje te plaatsen. LEIDERDORP- B en W van Leiderdorp hebben gisteren be sloten tegemoet te komen aan de veria n eens van omwonenden Bowlingbanen in Oegstgeest OEGSTGEEST - Als alles meezit dan zullen de Oegstgeester inwo ners voor komende zomer kun nen beschikken over acht splin ternieuwe bowlingbanen. Deze zullen worden aangelegd aan de noordkant van het „Camphuys". De gemeente heeft inmiddels haar definitieve goedkeuring ge geven voor de aanleg van de bowlingbanen. „Bowling Ne derland" is ingeschakeld om de technische zaken te gaan regelen bij de aanleg. Het getal van acht banen is met opzet gekozen, om dat dit een minimum vereiste is om aan landelijke competi tiewedstrijden te kunnen deel nemen. van het Heelblaadjespad en de Rozemarijntuin. Dezen hadden een bezwaarschrift ingediend te gen het bouwplan voor de eerste fase van het scholencomplex in het buurtpark van Voorhof-Zuid. De ondertekenaren van het be zwaarschrift hebben echter be sloten hun bezwaren tegen het ter inzage gelegde bouwplan in te trekken op voorwaarde dat aan een zestal minimum-eisen van hun kant zou worden vol- daan.(zie onze krant van maan dag jl.) Volgens een van de om wonenden van het Heelblaadjes pad, de heer Hooymans, zijn er helemaal geen minimum-eisen door de bewoners gesteld, maar is de gemeente zelf met voorstel len (die tot minimumvoorwaar den zijn geworden) gekomen die door alle bewoners die bezwaren hadden zijn geaccepteerd. De te gemoetkoming van de gemeente houdt vooral verschuivingen van de geplande bouwwerken in. De eerste fase van het bouwplan houdt de bouw van twee kleuterlokalen, zes lokalen voor het lager onderwijs, een Ge meenschapsruimte en een gym nastieklokaal in. Het gebouw zou zo mogelijk rond het begin van het nieuwe schooljaar '78/79 ge reed moeten zijn. Het daaropvol gende jaar zou de tweede fase (ook een kleuter-lagere school) gereed kunnen komen. De bezwaren van de bewoners wa ren vooral gericht tegen de plaats waar de ingang van de school ge projecteerd was, namelijk in de buurt van enkele garages. Dit vonden de bewoners niet alleen uit oogpunt van verkeersveilig heid, maar ook uit ongemak (voor moeders die met de auto kinde ren naar school brengen en moeilijkheden hebben om te parkeren) een ongeschikte keus. Een verder bezwaar vonden de be woners het dat de school en de gymzaal zo dicht bij elkaar zou den komen te staan dat er geen plaats meer overbleef voor groenvoorzieningen. Naast deze protesten was er nog een indivi dueel bezwaar van een van de omwonenden omdat de gymzaal recht tegenover een zijraam van ziin huis kwam te staan. Het college van B en W van Leider dorp vraagt zich momenteel af of op dit ogenblik eigenlijk wel be hoefte is aan een gymnastieklo kaal in Voorhof. Het plan voor dit lokaal dateert nog uit de periode dat het gemeentebestuur vast kon rekenen op medegebruik van de overdekte sportac commodatie door het voortgezet onderwijs. Nu zelfs het voortbe staan van de Visser 't Hooft de pendance niet meer gegaran deerd is, zit het er dik in dat de sportzaal "Op Dreef straks het gebruik door het lager onderwijs volledig kan opvangen. De ar chitect krijgt nu de opdracht mee gelijk met de andere wijzigingen ook mogelijkheden aan te geven voor een latere verwezenlijking van het gymlokaal. OEGSTGEEST - De abon nementsprijzen voor kabeltelevi sie in Oegstgeest zullen toch met zeven procent worden verhoogd, althans zo vinden de leden van de commissie financiën en culturele zaken. Vorige maand had de raad bezwaar aangetekend tegen de door Multivisie gevolgde proce dure om die prijsverhoging door te voeren. De raad kreeg toen twee dagen voor de raadsverga dering een brief van Multivisie waarin de prijsverhoging aange kondigd werd. Daardoor was er geen tijd meer om die prijsverho ging vóór de behandeling in de raad de commissie te laten passe- De raad vond dat ze voor het blok gezet was door Multivisie die per 1 januari zijn prijzen wilde ver hogen en dan ook voor die datum deze prijsverhoging door de raad bphanHpld wilde zien. Bovendipn had Multivisie toen al de pons kaarten met de gewijzigde prijs naar zijn abonnees gestuurd. gelden van 12,50 naar 12,85 zullen stijgen. Op zich geen wereld schokkende stijging, maar de heer Van Hazel (CDA) had er toch moeite mee, dat na zoveel vertra gingen in de aanleg van het ka belnet 1 jaar) er al zo snel een prijsverhoging doorgevoerd zou worden. Hij vond dat er nu een stijging van 3,5 percent doorge voerd zou moeten worden om in juli een nieuwe prijsverhoging door te voeren. Multivisie wil ech ter om „principiële" redenen geen prijsverhoging in juli. Bovendien waren de prijzen vorig jaar niet verhoogd en vond Multivisie dat genoeg compensatie voor de ver tragingen, die ook voor het be drijf nadeldig waren. Voordat de prijsverhoging aan de orde kwam was er voor de commis sieleden en hun fracitiegenoten gisteravond gelegenheid om vra gen te stellen aan de heren De Jong en Verhoeven,die Midtivisie vertegenwoordigen. Zij zijn res pectievelijk technisch en com mercieel directeur bij Multivisie. Inwoner Wassenaar na actie tegen sluipverkeer 5? WASSENAAR - „Het gaat mij om wat de Gemeente hier heeft uitgehaald. Alleen maar de eigen z'n doordrijven. Een totaal gebrek aan bereidwilligheid om ook maar een minuutje naar een ander te luisteren". Tegen deze achtergrond moet volgens de heer Cox uit Wassenaar zijn protest wor den gezien dat hij vrijdagochtend ten uitvoer bracht. Zijn actie in de Jage rslaan-Noord had een verkeersongeluk tot gevolg. Met houtblokken had Cox de weg versperd nadat enkele minuten van tevoren een van zijn katten was doodge reden. Het gevolg was dat door de versperring twee auto's op elkaar klapten. Cox be hoort tot een bewonersvereniging die al jarenlang tevergeefs pogingen heeft on dernomen het gemeentebestuur tot maatregelen te brengen tegen het hard- rijdende sluipverkeer op de Jagerslaan. Aahleiding De directe aanleiding tot de actie van de heer Cox is echter de manier waarop het gemeentebestuur in Wassenaar de aan sluiting tussen de Jagerslaan-Noord en Zuid, die er nu ook al weer bijna twee jaar ligt heeft doorgedreven. Cox, gesteund door verschillende nota's, weer: „Van alle kanten kwamen er be zwaren tegen de plannen om de laan door te trekken. Toch is men er dood leuk mee doorgegaan". Een hoge prioriteit voor natuurbehoud en -beheer en het aanleggen van aange name fïetsverbindingen is opgenomen in de nota „Plandoelen Streekplan Zuid-Holland West" van de PPD voor dit gebied. De „Verordening Bescherming Waterwingebieden Zuid-Holland" gaat nog verder. Daarin wordt in verboden gebieden waartoe ook de verlengde Ja gerslaan behoort, wegen of parkeer plaatsen aan te leggen. In het uit sep tember '72 stammende „Ontwerp Struc tuurplan" voor Wassenaar pleit men voor behoud van het fraaie natuurge bied. Dan zijn er nog twee nota's, een van de wijkvereniging en een van de ge meente zelf, die gericht zijn tegen de aanleg van de verlengde Jagerslaan. Sluiproute 21 augustus 1972 besloot de raad de Jage rslaan door te trekken als een 4,5 meter brede weg. In december '73 bleek er plotseling een aardige som geld vrij te zijn voor de aanleg van de verlengde Ja gerslaan. Eind '74 besluit de raad na rioleringswerkzaamheden aan de Jage rslaan-Zuid. over te gaan tot een spoedige aanleg van de verbinding tus sen de beide delen Jagerslaan. De Jage rslaan gaat deel uit maken van de be langrijkste sluiproute door Wassenaar. Cox: „Alle hierboven genoemde instanties plus de stichtingen „Het Zuidhollandse Landschap" en „Natuur en Milieu" zijn tegen de plannen en toch speelt Was senaar het spelletje rustig verder. Nota's, adviezen, bezwaren of wat dan ook zijn domweg van de tafel geveegd. De weg is aan racebaan, de buurt is volstrekt on veilig". Apotheker Cox noemt zijn demonstratieve actie zelf een noodsprong en staat in feite ook helemaal niet achter zijn optreden waar door de politie proces verbaal te gen is opgemaakt. Enkele minuten nadat hij zijn kat vermor zeld langs de weg gevonden had belde Cox woedend burgemeester Staab op. Op de mededeling dat het nu weliswaar een kat was maar dat het even zo goed een kind had kunnen zijn reageerde de heer Staab slechts met „Wat verwacht u van mij?" „En hij is de hoofdverantwoordelijke. Als hij maar even had geluisterd en ingezien dat het verkeer in Wassenaar er slecht aan toe is en dat er snel wat gedaan moet worden. Wachten op de noordelijke randweg kan niet meer". Het is deze noordelijke randweg die bij het gemeen tebestuur altijd de voorrang heeft gehad boven verbetering van de verkeerssitua tie elders in de gemeente, zo meent Cox. „Wanneer ik voor mijn proces-verbaal moet voorkomen vraag ik de heer Staab als getuige. Kan hij me misschien eens uitleggen waarom er nooit wat gedaan is aan de Jagerslaan", zo besluit Cox. Woensdag VOORSCHOTEN - De kruisingen van de Leidseweg met de Mo- zartlaan en de Veurseweg met de Papelaan zullen gereconstrueerd worden. Vandaag zijn de werk zaamheden daarvoor begonnen en deze zullen ongeveer een maand duren. Het verkeer zal van de werkzaamheden enige hinder ondervinden. Uitbreiding Het belangrijkste punt gold de eventuele uitbreiding van het programma met Frans en En gelstalige zenders. Die mogelijk heid blijkt er vooralsnog niet te zijn daar de ontvangst van deze zenders erg slecht is. Bovendien speelt daarbij het feit dat de mast in Oegstgeest ook aan Katwijk en de Merenwijk signaal geeft en deze twee afnemers allebei prijs stellen op Duitsland 1, 2 en 3, waarmee samen met Nederland 1 en 2 Belg ie de 'zes kanalen van Multivisie allemaal gevuld zijn. Wel bestaat er voor de toekomst al leen voor Oegstgeest,daar ligt een ander type kabel,de mogelijkheid het programma uit te breiden. In dat geval zal er bij de mensen thuis een converter, te vergelijken met de kastjes die vroeger ge bruikt werden om Nederland 2 te ontvangen, geplaatst moeten worden. Die kastjes zouden dan een extra bron van inkomsten voor Multivisie kunnen beteke- Die inkomsten zijn volgens de heer Van Hoeven van Multivisie toch al niet wat ze hadden kunnen zijn zijn doordat in Oegstgeest slechts 60 percent van de eventuele af nemers geabonneerd zijn. Dat be tekent dat er van de ongeveer 5000 aansluitmogelijkheden rond de 3000 in gebruik zijn. Daarom is het dan ook een uitkomst dat ook Katwijk en de Merenwijk ge bruik maken van de Oegstgeester mast die anders nooit rendabel zou kunnen zijn. Kennedylaan 11. Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vüfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 uur; open huis bejaarden, do. van 14- 16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen; zeefdrukken; jazzballet; gitaar cursus; goochelen; pottenbakken; teke nen en schilderen. 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19. gitaarclub, 15.30 uur; vegetaries eethuis, 16 uur; kreatieve werkavond; gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. K it O' gebouw, Oude Vest, kinderfilm "De gekke tekkel", 14.30 uur. Gemeentehuis Warmond, cie. openbare werken, 20 uur; cie. financiën en econo mische aangelegenheden, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. centrale antenne, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. onder wijs en wetenschappen, 19,30 uur. Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, van 14- 17 en 21-24 uur. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20- 21.30 uur. Pieterskerkhof 19, architektexuro gratis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open-café, 21-24 uur. Welfare lokaal Rode Kruis. Leidseweg 33, Voor schoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond. 19-20 uur. Troef. Noordeinde 2a, nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden, handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum. Breestraat 66, sport- café; 1 iel workshop; gitaarcursus; Go, 't Breehuys, Breestraat 19, kera- miekkursus, 19.30 uur, tapdansgroep, koffiebar, 20 uur. Stadhuis, cie. samenlevingsopbouw, maatsch. aangelegenheden, gezond heidszorg en cultuur, 20 uur. Leidse Schouwburg, Pu bliekstheater met "List en liefde" van Friedrich Schiller. 20.15 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer 19.30 uur. Apotheken De avond-nacht - en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 jan., door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer straat 16, Oegstgeest, tel. 155482. Indien na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dierenbescherming LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en .in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2