Meer informatie van gemeente naar burgers IL eidse agenda Schijnwerper op de familie Bach Karei Beckersopnieuw raadslid in Oegstgeest: 9Orde van de bullekop Minimumvoorwaarden voor bouw scholen Liethorp uit de brand MAANDAG 9 JANUARI 1978 Maandag Witte-Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie; caba ret; jaargroep; yoga; bar/soos, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip- tekenen; t'ai chi; projectgroep Leidse geschiedenis; fotograferen; boetseren, Go-club, 20 uur. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond De Postzegelvrienden, 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teur fotografen ver., 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.39 uur. Agnes Scholengem., Eijmerspoelstraat, volksdansen, 19.30-22.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën. 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. openbare werken en sport, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. ruimte lijke ordening en openbare werken, 20 OEGSTGEEST - Karei Beckers is sinds kort weer lid van de Oegstgeester raad. Een jaar geleden verliet hij dit or gaan omdat de werkzaamheden van zijn vrouw Ria (die landelijk lijsttrekker voor de PPR was), zijn baantje aan de Katholieke Sociale Academie in Den Haag en het raadslidmaatschap samen een te zware belasting zouden kunnen worden voor het gezin Beckers. Karei ging in de schaduw van de tot in alle uithoeken van het land bekend géworden Ria Beckers regelmatig met haar op ver kiezingstournee. Karei Beckers, die zichzelf karak teriseert als impulsief en snel reagerend, noemt Oegstgeest een "slaapdorp" (omdat veel mensen elders werken) en vindt van zich zelf dat hij best wel wat kan. Zijn politieke ambities worden afge wogen: "Een stuk van de politiek wordt immers verziekt doordat veel mensen net iets teveel aan ambities hebben". In Opbouw Centraal in het gesprek met Karei Beckers uiteraard de Oegstgees ter politiek en met name de openbaarheid en voorlichting, die binnenkort met de officiële aanstelling van een voorlich ting-ambtenares in een gunstiger daglicht komt te staan. "De openbaarheid van vergadering is nu gelukkig langzaam in op bouw. Op dit gebied is de laatste vier jaar meer gebeurd in Oegstgeest dan in tien daaraan voorafgaande jaren. De openbaarheid, openheid en voorlichting waren zaken die lange tijd ontzettend gevoelig la gen in de gemeente Oegstgeest. Voor mij zijn het juist punten van bezorgdheid geweest, hoe we onze samenleving op het kleinste niveau, daar waar de democratie eigenlijk begint kunnen helpen". Karei Beckers is van mening dat de hele wijze van vergaderen in Oegstgeest nooit zo zakelijk en produktief is geweest. In deze laatste raadsperiode is er echter volgens hem veel ten goede ver anderd en veel gebeurd: "Denk maar aan Haaswijk, toch zeker geen kleine zaak. En het over dekte zwembad". Nog meer voorbeelden die hij aangeeft "Als je het verkeersprobleem be ziet, een zaak die iedere inwoner aangaat. Naast een werkgroep komt de gemeente nu zelf met een signalerend schrijven. Er is nu een stuk jongerenwerk en be- jaardenwerk". Dorpsniveau Beckers voert aan dat er een proces op gang zou moeten komen waardoor de mensen wat meer bij bestuurlijke zaken betrokken worden. "Je moet naar vormen zoeken, die de formele democra tie meer inhoud kunnen geven, zodat de mensen weten wat er met hun wonen en werken ge beurt. Ik weet niet of je op dorps- niveau een volksstemming zou kunnen houden. Het lijkt me ech ter meer voor de hand liggend dat gewoon een discussie wofdt geopend als met een of andere zaak begonnen wordt. Dan kun nen de mensen daarover direct meepraten". De eerste echte daad van Karei Be ckers als nieuw raadslid is zijn idee geweest om als gemeente een Derde Wereldland of -dorp geestelijk en materieel te steu nen. Binnenkort zal hij daarom trent met meer concrete voor stellen komen. Beckers wil deze voorstellen op tafel leggen bij de politieke groeperingen en be paalde instellingen zoals de Raad van Kerken, de Raad voor de Zending en de werkgroep Nieuwe Levensstijl. Beckers' ei gen gedachten zijn al voorzichtig uitgegaan naar een koppelge meente. Hij denkt daarbij verder aan het informatief van gedach ten wisselen, het doorgeven van programma's en het overnemen van bepaalde werkzaamheden die hier en daar aangepakt moe ten worden. "Zo kun je jongerengroepen, scholen in contact brengen met het leven daar. Het gaat mij erom niet alleen op het abstracte ni veau van regeringen met de Derde Wereld te blijven samen werken, maar ook op dorps- viveau". Volgens Karei Beckers is de financiële ruimte om tot projecten met de Derde Wereld te komen er zeker wel in Oegstgeest. „We kunnen wel meer dingen doen met deze begroting, ook voor de Oegstgeest zelf een aantal dingen creëren. Maar het hoort tot de geestelijke gezond heid van mensen om niet alleen geld te steken in bijvoorbeeld de scholen in Oegstgeest, maar ook een project op gang te brengen met de Derde Wereld, wat zeg maar een ton gaat kosten. Met die ton minder zou geen Oegstgeestenaar het er slechter op hebben. Ik denk op de duur zelfs beter". Karei Beckers is zich vanuit het vormingswerk steeds meer op de politiek gaan richten. Karei, ge boren in Heerlen, opgegroeid in Kerkrad e komt naar eigen zeg gen "uit een arbeidersgezin". Zijn vader was mijnwerker (later opzichter) en liet meer dan eens zijn betrokkenheid bij de arbei ders thuis blijken. Een maat schappelijke houding die later van invloed was op Karel's poli tieke instelling. Ook in het vor mingswerk hield Karei zich later meer en meer bezig met het be reiken van mensen op sociaal-la gere niveaus. In 1975, toen Ria voorzitster werd van de PPR, deed Karei een stapje terug. Hij is op het ogen blik docent voor tien uur per week aan de Katholieke Sociale Academie. Daarnaast houdt hij zich actief bezig met de landelijke Ondanks het vele werk stappen Karei en Ria voorlopig nog niet uit de politiek: „Wezijn pas begonnen" politiek binnen de PPR (voorzit ter themagroep Welzijn), met de raad en zijn kinderen. Dit laatste was voor een van onze ochtend bladen een reden om hem af te schilderen als een "huisvader", die het grootste deel van zijn le ven in de keuken doorbrengt ("Ik kon geen kop koffie gaan zetten voor de journalist öf de fotograaf stond al naast me"). Karei Beckers: "Wij hebben zonder meer de rollen omgedraaid. Mannen moeten gewoonweg wennen aan een rolverandering. Het is echter niet alleen het om draaien van de rollen, want daarmee zou de gehele vrouwe nemancipatie een slechte dienst bewezen worden". Hijzelf vindt deze taakverandering helemaal geen probleem. "Het is verstandig om buiten het werk binnenshuis nog wat werk aan te houden, zoals de tien uur op de KSH en de gemeenteraad. Het is juist de moeilijkheid voor een vrouw thuis in een klein kringetje te zitten en geen betaald werk te hebben". Apotheken De avond-nacht - en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 jan., door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer- straat 16, Oegstgeest, tel. 155482. Indien na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Prins Ronaldus de Eerstehangta.Pison de orde van de bullekop" LEIDERDORP/WASSENAAR - Onder grote belangstelling heeft de Leiderdorpse carnavalsvereniging "De Rijnschuimers" tijdens haar zaterdag gehouden "Hartentroef" festijn voor de tweede maal een onderscheiding uitgereikt. De 'orde van de bullekop' ging ditmaal naar de Leiderdorper A. Pison vanwege diens grote ver diensten voor het Leiderdorpse vereniginsleven, met name in de Zijlwijk. De eerste 'orde van de bullekop' werd op de elfde van de elfde aan Leiderdorps eerste burger uitgereikt. Op die dag installeerde de burgervader Prins Ronaldus de Eerste tot Leiderdorpse Prins Carnaval. Ook de Wassenaarse canavalsvereniging "De Deylknotsen" heeft zaterdag een onderscheiding uitgereikt, een zilveren bord met het verenigingsinsigne van de Deylknotsen. De eer van deze onder- scheidng viel te beurt aan de voorzitter van voetbalvereniging "Blauw/Zwart", R. Gottenbos, bij de "Blauw Zwart"-jeugd beter bekend als „oom Roel". De president van de carnavalsvereniging, Cor van Leeuwen, deelde mee, dat in het vervolg elk jaar drie Wassenaarders die zich bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de Wassekarse ge meenschap met onderscheiding zu Knap werk van Bijlsma, De Reede en Verhey OEGSTGEEST - De muziek heeft haar heiligen zoals godsdiensten hun kerkvaders hebben. Bach is er één van. Maar rond de naam 'Bach' ligt het wat ingewikkelder. Zeven generaties Bach vragen de aandacht in de muziekge schiedenis. Juist om die talrijke generaties ging het in het eivolle Groene Kerkje in Oegstgeest, waar de fluitisten Rien de Reede en Paul Verhey (beiden van het Concertge bouworkest), samen met de cellist Anner Bijlsma concerteerden voor K en O. Er waren twee stukken van Johann Sebastiaan en één stuk van de zonen Johann Christian en Wilhem Friedemann en van kleinzoon Wilhelm Friedrich Ernst. Een puzzel vond ik een solo-partita in a voor een violoncello piccolo, dat is een kleine cello met vijf snaren, gecomponeerd door Johann Sebastian. Een partita in deze toonsoort kom ik niet tegen in het standaardwerk van G. Hulshoff over Bachs cellosuites. Deze ten gehore gebrachte solo-partita lijkt mij ver want aan de Engelse klaviersuites. Gaat het hier om de bewerking van het een of ander, dan wel een archiefvondst? Bijlsma verklankte het stuk bewonderen swaardig. Ook voor cello piccolo en twee flui ten was er een trio in G groot van kleinzoon Wilhelm Friedricht Ernst, opgeleid door zijn Londense oom Johann Christian, stilistisch ook verwant, zij het minder talentvol. Johann Christian was vertegenwoordigd met een trio in C in zyn kenmerkende verfijnd elegante laat-barokzwier. De twee fluitisten voerden een duet in Es uit van Wilhelm Friedemann, een man die door de con certpraktijk zeer wordt verwaarloosd, of schoon hij juist het zuiverst de spraak van zijn vader in ere heeft gehouden. Alleen een homogene visie kan dit dubbele concert vol voornaamheid in zijn conceptie verantwoor den; het werd iets magnifieks van samenspel en opvatting. Een goed slot werd Johann Sebastian's trio voor twee fluiten en cello, even onbekend als al het voorgaande. LEIDERDORP - De bewoners van het Heelblaadjespad en de Ro- zemanjntuin zijn bereid hun be zwaarschrift tegen de bouw van scholen en een gymnastieklokaal aan het Heelblaadjespad in te trekken als aan een aantal mini mumvoorwaarden wordt vol daan. In een brief aan het gemeentebe stuur van Leiderdorp delen de bewoners mee dat zij slechts na langdurig aarzelen hebben beslo ten met deze minimumvoor waarden genoegen te nemen. De bewoners hebben hiervoor geko zen opdat de bouw zo spoedig mogelijk van start kan gaan. Als aan deze minimumvoorwaarden echter niet zal worden voldaan zullen de formeel juridische be- WASSENAAR - Ongeveer 400 deelnemers gingen gistermiddag op het strand bij de Wassenaarse Slag van start voor een prestatieloopgeorganiseerd door de Leidse atletiekvereniging AV Holland. De deelnemers, die konden kiezen uit afstanden van 4,8 of 12 kilometer .hadden het niet gemakkelijk want door de opkomende vloed moesten zij het grootste deel van de loop in mul zand volbrengen. De 19-jarige Tom Noort uit Noordwijk was de snelste op de 4 kilometer, gevolgd door de 32-jarige Hagenaar Leo van Kuyen en de 28-jarige Sjoerd v.d. Laan uit Wassenaar. Eerste op de 8 kilometer werd Peter van Vliet (19 jaar) uit Leidschendam, gevolgd door Guus Sloos (28) uit Leiderdorp en Leo van Schie(39) uit Delft. Op de langste afstand ,de 12 km, bereikte de 31-jarige Oegstgeestenaar Theo Benken als eerste de finish terwijl hier Kees van Klink (21) uit Roe lof ar endsveen en Jan van Kempen (41) uit Voorhout resp. tweede en derde werden. i tegen de bouw gehand haafd blijven. De bewoners aan vaarden dan geen enkele verant woordelijkheid voor een even tueel daardoor optredende ver traging. In hun brief verlangen de bewoners dat het gehele complex 3 meter zuid-westelijk en 2 meter zuid oostelijk wordt opgeschoven. Het gymnastieklokaal moet 2 me ter naar binnen, in het bouwplan worden geschoven. Hierdoor zal de afstand tussen het gym nastieklokaal en de as van de Maijoleintuin 9 m. 80 gaan be dragen. Op de stroken die door de opschui vingen ontstaan moeten groenvoorzieningen worden aangebracht. Vóór de ingang van het gymnastieklokaal moet par keerruimte voor 12 auto's komen. De ingang van een van de lagere scholen moet verder van de wo ningen af komen te liggen. Vanmorgen kon van gemeentezijde nog geen commentaar op deze brief worden gegeven. Fietsendief kwam niet ver LEIDEN - Een 30-jarige inwoner van Voorschoten kwam zater dagnacht niet ver bij een poging aan' de Vrouwen weg in Leiden een fiets uit een schuurtje te ste len. Buren van de eigenaar be trapten de man op heterdaad, overmeesterden hem en gaven hem over aan de politie. De man bleek sterk onder invloed van drank. In plaats van een fiets hield hij aan zijn escapade een proces-verbaal over. i LEIDEN - Op de Kanaalweg raakte zaterdagavond door on bekende oorzaak een Leider dorpse automobilist, die richting Hoge Rijndijk reed, de macht over het stuur kwijt: de auto kwam totaal vernield tot stilstand tegen een lichtmast. De 32-jarige bestuurder werd licht gewond maar kon ter plekke behandeld worden. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uiir, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel 761196, woensdag 10-11 uur. Tuinstad wijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071- 126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Bestuursleden van Liethorp in de provisorisch opgeknapte kantine Huize St. Maarten LEIDERDORP - De Leiderdorpse ruitervereniging „Liethorp" is er toch nog in geslaagd een nieuwjaarsontvangst te houden in haar onlangs afgebrande hou ten clubgebouw. Met veel moeite hebben de cluble den van de overgebleven puinhoop weer een beetje een kantine kunnen maken. Het provisorisch gerepareerde pla fond zal de komende maanden een droog onderkomen moeten garanderen. Naast foto's van de brand waren ook tijdens de receptie tekenin gen van de nieuwe manege te be zichtigen. Zodra het terrein in de Bloemerd geschikt is, kan er direkt begonnen worden met het slaan van de eerste paal. Het is de bedoeling dat het nieuwe on derkomen binnen acht maanden wordt betrokken. In de nieuwe manege zal twee maal zoveel les gegeven kunnen worden dan nu mogelijk is. Bij slecht weer kan een overdekte ruimte gebruikt worden. De vereniging heeft voor het nieuwe gebouw al een wacht lijst van meer dan honderd le den. Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep aleenstaanden Burgerlijke stand LEIDERDORP - Geboren: Jeroen N. zv NPC van Wijk en MPM Kersemaker, Priscilla, dv RC Kasten en CH Huizinga, Sven M., zv MJM Hoogenboom en MJW van Schaik, Allegonda S., dv H. Rijck- vorst en G. van Abbing, Arjan, zv KJ van Leeuwen en MP van der Linden, Denijs, zv D van Roijen c-n APJM Kivits, Hen- dricus J., zv WJM Speel en W Diemei, Ulco, zv TWA Parleviiet en CC van Rin- gelenstein, Merel CA., dv HA Zanen en FM Kolk, Patricia, dv PJ van den Broek en JW de Boer, Marco P., zv CP Over- duin en AW de Jong, Esther E., dv N Keijzer en EC Knjbolder, Klaske, dv H Nieuwenhuizen en MK Wagenaar, Jelle, zv A Bender en A Marks. Ondertrouwd: WGP van der Krogt en AMW Grimbergen. Getrouwd: PB van Geffen met W Rijn- burger, E Tapper met I Burggraaf, PA Mizee met YJJ Bosje, TCM Schenk met AM Stijger, W Huigen met IAA van den Berg. Overleden: CC Thiel (70) geh. met: MC van Os, EC Smeele (88) geh. gew. met SH van Iterson, L. Azier (70), geh.. met: N. Stikkelorum, AC Uyttenbroek (78) geh. met MEE Peterse, N. Vermeer (88) geh. met: W Koppe, ML Tunteler (73) geh. met BA Kolkman, AA Jansen (74) geh. gew. met: AJJ Kraaijestein, KJ Koop man (66) geh.met H. Paalvast. WARMOND - Overleden: JC van Raaij (90) geh. met: JJ Hollander. JC Heemskerk (82), MFLM de Lind van Wijngaarden (84) geh gew. met: H van Dalen, JP Zekveld (70) geh.gew. met HR Baas. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2