P/Leiden slaat aanval Punch met succes af 1 Zuiderkwartier zorgt voor enige Leidse winst in overgangsklasse FOREHOLTE UIT ZORGEN Kostbare zege op naaste belager: 89-87 De Plantenboek MAANDAG 9 JANUARI 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Een soms briljant en zeker veertig mi nuten lang hardwerkend Parker heeft zaterdag avond in de opnieuw overvolle Vijf Meihal een kostbare overwinning behaald op Tripper Punch: 89-87. Daarmee hebben de Leidse bas ketballers hun in december opgelopen rij van nederlagen (vier stuks) doorbroken en de eerste aanval op de Leidse claim voor een plaats in de play-offs afgeslagen. Deze maand, te beginnen met aanstaande woensdag, staat Leidens positie nog viermaal op het spel: twee keer tegen B/Haarlem en twee keer tegen V/Strijen, ploe gen die op de ranglijst van de eredivisie een achterstand van twee punten op Leiden hebben. Voor de wedstrijd ontstonden er chaotische taferelen rond het speelveld omdat een half uur voor de v^edstrijd de uit de Ton Menken IJshal afkomstige extra tribunes nog opgebouwd moes ten worden. Eerder opbouwen was niet mogelijk omdat het da mesteam van Leiden niet ge stoord wilde worden in de be langrijke ontmoeting met Cop- pens Eagles. Gelukkig voor de door het talrijke publiek be laagde tribune-bouwers dat de Leidse dames wonnen (63-47). De belangstelling voor het treffen tussen de twee aartsrivalen, Lei den en Punch, bewees overigens opnieuw dat een ruimere behui zing voor de Leidse basketbal club geen overbodige luxe is. De Vijf Meihal is bijzonder sfeervol en het publiek kan het spel met de tenen in het veld volgen, maar de ruimte is te krap. Ook zater dagavond liep de temperatuur in de hal weer hoog op, hetgeen bij de wedstrijd tegert Den Bosch tot flauwtes leidde. Een orkaan van geluid verwel komde Leiden aan het begin van de wedstrijd. De ploeg was bij zonder geladen, juist voor het ei gen publiek moest Leiden - zon der de. geblesseerde Wim Weem- hoff en met Peter zkop en Roy Leysner slechts op halve kracht- zich bewijzen. Punch wist dat er voldoende winstkansen waren. Toon van Helfteren kon weer spelen, Pieter van Tuyll maakte zijn zoveelste rentree in de Delftse ploeg en Rudy Jackson was nu wel ingespeeld. Al mokte de Delftse begeleiders over Jack son's late terugkeer van een kerstverblijf in Amerika. Beide teams hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Punch zocht zijn heil in een zóne-verde diging, Leiden daarentegen han teerde de man tegen man. Collins kreeg als opdracht om Billy Taylor aan banden te leggen en deed dat voortreffelijk. Taylor scoorde slechts 12 punten. Ook Sid Bruinsma had als bewaker van Woudstra veel succes, al ging het uitschakelen van de inter national wel ten koste van Bruinsma's eigen puntenpro- duktie. Plaat bemoeide zich met Sikking, Bartolomé met Jackson en Kip met Van Silm. Alleen met Leysner in de ploeg speelde Lei den ook zóne. Punch had gerekend met het door Leiden-coach Henny Blom zo verfoeilijkte verdedigingssys teem evenveel succes te hebben als enkele maanden geleden in Delft, toen Punch een achter stand van 25 punten kon inhalen. Leiden had het antwoord klaar, door de goed schietende Mitchell Plaat en de sober spelende Art hur Collins. Toch had Punch bij rust een kleine voorsprong, via 11-6 en 25-23 werd het 39-41. Even leek het of Punch daardoor het juiste ritme had gevonden, want op het moment dat Blom het waagde om Bruinsma enkele minuten rust te gunnen zette Jackson zijn ploeg op een voor sprong van negen punten: 49-58. Het werd even stil in de hal, maar de reactie van Leiden (lees: Col lins) bleef niet uit. De Amerikaan trok alle registers open en leidde zijn ploeg naar een voorsprong. Plaat zorgde voor de gelijkmaker (62-62) en bij 76-58 had Collins (na rust goed voor 26 punten) de rol len omgedraaid. Punch was aan geslagen maar kwam geholpen door de scheidsrechters in de slotfase toch nog gevaarlijk te rug. Een misser van Jackson en een kostbare rebound van Peter Kop stelden de Leidse winst veilig, 89-87. Arthur Collins was de absolute topscorer met 38 punten, Plaat had er 19, Bar tolomé 12, Bruinsma 8, Kip 8. Bij Punch kwam Jackson tot 25, Woudstra 23, Van Solm 15 en Taylor 12. In de eerste divisie had VAK STars geen moeite om het onderaan- staande Argus vaster op de deg radatieplaats te drukken: 105-64. Bij het tweede divisie-duel tus sen SOVB en Luba was er meer spanning. SOVB had veel moeite met de hard werkende Leide- naars, die een 46-27 achterstand Toen kwam er toch een terugslag (65-53), waardoor SVOB een ver diende (maar te ruime) zege kon incasseren: 86-65. Luba krijgt het ook volgende week erg moeilijk lijstaanvoerder Juven- Terwijl het scorebord aanwijst dat er nog 20 seconden zijn te spelen leidt Mitchell Plaat de laatste aan val van P,Leiden. Punch-aanvoer- der Jan Sikking probeert Plaat af te stoppen, Sid Bruinsma kijkt links toe. tus in Schiedam bestreden moet worden. HANS JACOBS LEIDEN - Bij de hervatting van de microkorfbalcompeti- tie zette de dalende tendens in de Leidse prestaties zich voort. Üitgezonderd de knappe zege van Zuiderkwartier, was er louter verlies voor de overgangsklassers, die overi gens alle vier in de gevarenzone verkeren. De komende derbies (a.s. zondag) worden daarom van groot belang. Op KNS en Pernix na behaalden de overige Leidse teams wèl puntenwinst. Crescendo, Ons Eiland, Fiks en Fluks be hielden daardoor hun goede posities. Zuiderkwartier-Westerkwartier 9-5 (5-1). Een opmerkelijke uit slag, op het eerste gezicht. Wie de wedstrijd gezien heeft, zal er ech ter beslist een andere mening op na houden. De grillige resultaten van alle ploegen in deze afdeling maken echter van alles mogelijk. Zo trokken de onderste drie clubs gisteren (op BEP na) de ge hele zaak weer bijeen. Zuiderk wartier zal zelden tegen een der gelijk geronommeerde tegen stander zo n gemakkelijke dag hebben beleefd. Het begon al me teen met een snelle goal van Dik Derksen. Na 10 minuten had het onherkenbare Westerkwartier nog niet gescoord. Pas zes minu ten voor rust kwam die Am sterdamse treffer, maar toen leidde Zuiderkwartier al met 4-0, zonder zelf tot spectaculair korf bal te komen. De gemiste strafworp van Dik Stoelie, vlak voor rust, Wés type rend voor de lusteloosheid, waarmee Westerkwartier de wedstrijd speelde. Zuiderk wartier, nota bene hekkesluiter, strafte dat nog niet eens genade loos af, al mag de 9-3 toch wel sensationeel genoemd worden. Die afgang konden Stoeltie c.s. met nog 2 goals niet voorkomen. Doelpunten: Dik Derksen, Jeanette v Waarden (2), Dirk Jan de Kreek (3), Carla Akse, Wil de Wit, Ineke de Hertog. Fides Pacta-Samos 9-12 (6-5).- .Heel lang leek Fides Pacta op weg naar een knappe overwin ning op titelkandidaat Samos. Hoewel het eerste succes voor Samos was (al na 2 minuten), bouwde F.P. aan een knappe voorsprong, die dergelijke afme tingen ging aannemen dat Samos zijn tweede nederlaag tegemoet leek te gaan (5-2 en 6-3). In de laatste twee minuten voor de rust bewees Samos echter een top- ploeg te zijn, omdat het ook in een dergelijke situatie zichzelf bleef. Het betekende een kansrijke 6-5 ruststand en na rust volgde de genadeklap voor Fides Pacta, dat tot 10 minuten voor tijd nog de spanning in de wedstrijd kon houden, maar daarna door het hoge tempo .van Samos alsnog Na 8-5 zege op zaalhandbalsters van Hellas LEIDEN - In de regionale eerste klasse zaalhandbal heeft Fore- holte gisteren het belangrijke treffen tegen de Hellas-reserves in een 8-5 winst omgezet. Voor de Voorhoutse ploeg, die zonder Nel Geerlings uitkwam, betekent dit, dat er even opgelucht kan wor den ademgehaald, nu de eerste aanvallen van het degrada tiespook zijn afgeslagen. Het zag er overigens aanvankelijk niet naar uit, dat Foreholte een zo voordelige 8-5 marge zou beha len. Tegen het einde van de eerste helft kon Hellas 2 nog bogen op een 4-2 voorsprong. Gesteund als het echter werd door een en thousiaste aanhang, kwam Fore holte onder aanvoering van Han- nie Boskamp terug. Nog voor de rust was de achterstand in een 5-4 voorsprong omgebogen. Na de hervatting bleef Foreholte, dat uitstekend verdedigde, voortdurend aan de voordelige kant van de score. Eerst zorgde Ineke Slobbe voor 64, daarna Karin Zonneveld, die de mooiste treffer van de wedstrijd scoorde, 7-5, waarna Maijan Mens voor de allesbevrijdende 8-5 tekende. Het gekortwiekte HVS handhaafde de koppositie in de derde divisie G door Jong Ade met 9-8 te klop pen. Zoals de uitslag al weergeeft, heeft HVS het verre van gemak kelijk gehad. De ploeg werd ech ter in de kaart gespeeld, omdat Jong Ade-kanon Helma van der Geest niet van haar persoonlijke bewaakster Lenie van der Bosch ADVERTENTIE TUINCENTRUM Loosterweg 39a Voorhout Tel. 02522-11048 kon loskomen. Waar het gevaar bij Jong Ade voor een belangrijk deel was ingedamd, doordat "het gevaar" Lenie van der Bosch to taal vast zat, daar liepen bij HVS juist meerdere gevaarlijke klan ten rond. Ank van der Bosch had voor HVS een groot aandeel in de zege door de eerste en laatste treffer aan te tekenen. Sterkste equipe Northa was tegen VELO van het begin af de sterkste equipe. Dat de zege niet in sprekender cijfers dan 11-9 kon worden uitgedrukt, lag in belangrijke mate aan de pech, waarmee Thea Terheide kampte. Zeker drie schoten van haar spatten op het houtwerk uit een. Bij Northa werden Mary van der Berg en Rini Heemskerk duidelijk gemist, maar Mieke van Duyvenvoorde gaf in het Noord- wijkerhoutse doel duidelijk haar visitekaartje af. Met de rust leidde Northa met 5-3. Topscoor- ster was Lydy Vink met vier tref fers. Bij MMO-Rijnsoever toonde Ge rard Elsgeest met tien doelpun ten zijn schutterskwaliteiten. Hans Elsgeest kwam in dit duel tot zeven treffers. Uiteindelijk werd hier de finish met 15-27 ge passeerd. Op afdelingsniveau bleken de he ren van MSV in de tweede klasse kansloos tegen het Wateringse VELO, dat met 13-24 aan het langste eind trok. HW'70 be dwong EHC 3 met 20-18, terwijl bij de dames Saturnus er tegen het zwakke DSO 2 lustig op los scoorden. Uiteindelijk werden de boeken met 16-8 gesloten. Een re sultaat, waar vooral Monique Plouvier met zes treffers een groot aandeel in had. Mariette Siera (tweede geklopt werd. Doelpunten: Hen Brakel (3), Henny Piket, Dik On derwater (5). MIK-De Algemene 14-12 (8-8). De Algemene is op een degrada tieplaats terecht gekomen. Op nieuw werd verloren van nieuwkomer MIK, dat in de slot fase de zenuwen beter in be dwang hield. De Algemene, had vooral in het eerste kwartier na rust, de gele genheid de wedstrijd naar de hand te zetten. In die periode ging MIK minder gecon centreerd spelen en kreeg de hard werkendè Ruud van Vliet een groot aantal kansen van af stand maar door te krampachtig schieten (en de invloed van een gemiste strafworp) bleef het ren dement beperkt tot één goal, de gelijkmaker. Nog geen minuut la ter, leek de Algemene via een knappe actie van aanvoerder Hen Rusman door te drukken, maar de wissel van MIK (routinier Poelstra kwam in de ploeg) drukte zijn stempel op het ver loop van de strijd die steeds grimmiger werd en MIK-speler Jibbing een notering kostte. Een betwiste strafworp vlak voor tijd besliste dit belangrijke duel. Doelpunten: Ruud en Wim v Vliet, Hen Rusman en Janny v Iterson (allen 3). OWO-De Danaïden 8-7 (3-3). De vierde achtereenvolgende ne derlaag van De Danaïden en de goede resultaten van de staartclubs hebben de ploeg van coach Hensen in onverwacht grote moeilijkheden gebracht. Opnieuw bleek debutant OVVO een groot obstakel voor de Leidse ploeg, die overigens de eerste 20 miuten de thuisclub kon weer houden van doeltreffende acties. De 0-2 was echter geen garantie voor een regelmatige voor sprong, want waarin OVVO voordien lang had gefaald, daarin slaagde het binnen één suc cesvolle minuut twee keen 2-2. Vanaf die fase werd het een hard duel met wisselende kansen, die bij rust nog gélijk waren (3-3) maar erna ten gunste van OVVO keerden: 5-3. Ook O WO moest die marge echter weer prijs geven. Vij minuten voor tijd leidde 'de Danaïden weer (5-6) maar de doelpunten volgden el kaar snel op (7-6). Twee minuten voor tijd werd OVVO de geluk kige winnaar. Doelpunten: Aad v Nierop (4), Hans vd Leek (2), Pieter Koorneef. Swift-TOP 7-7 (4-3). Opnieuw een gelijkspel voor TOP, dat met in valler Rob Meyer op de plaats van Cees Zuurmond aantrad in Mid delburg, waar thuisclub Swift tot ver in het duel een voorsprong had. Bij 2-0 en 3-1 was die het grootst. Daarna slaagde TOP er telkens in het ene punt achter stand ongedaan te maken, al ble ven teveel kansen onbenut Slechts éénmaal nam TOP de Leiding en dat was juist in de be langrijke eindfase, maar de 6-7 van Wilma Kuhn werd terecht door Swift nog achterhaald. Doelpunten: Dirk Meyer (2), Rob Meyer, Wijnand v Vliet, Wilma Kuhn (2), Ineke Westerbeek. VEO-Pernix 12-10 (7-6) Eén van de betere wedstrijden van Pernix. Titelkandidaat VEO had de grootst mogelijke moeite met de Leidse ploeg, die aanvankelijk viermaal een voorsprong nam. Even na rust was er nog geen ver schil (7-7), waarna de Voorburgse ploeg voor het eerst een voor sprong nam die meteen beslis send was. Doelpunten: Wil vd Kooy (2), Janco Breedveld (3), Daan Vreeken (3), Jan Mulder (2). Crescendo-GKV 10-6 (3-1). Cres cendo's zesde overwinning bete kende het behoud van de fraaie eerste plaats. Aanvankelijk had de koploper de grootste moeite met scoren, maar dat veranderde na rust aanzienlijk. GKV dwong Crescendo na een 5-2 achterstand tot grotere inspanningen (5-4). De routiniers L'Ami en Kok zorgden voor 7-4, waarna Crescendo een gewonnen wedstrijd speelde. Doelpunten: Leny Kok (2), John Huigsloot, Louis Kok (3), Piet L'Ami (2), Liesbeth Kok en Mar lies Alberts. Kwiek-Ons Eiland 14-17 (7-9). Een doelpuntrijke wedstrijd, die tercht door Ons Eiland gewon nen werd. De Leidse ploeg (zon der Nijenhuis) had regelmatig een voorsprong, die 2 drie pun ten bedroef. Halverwege' de tweede helft echter kwam Kwiek onverwacht langszij (12-12), maar de inbreng van Deegenaars en Beekman was toen groot (12-16). Doelpunten: Nan Deegenaars (5), Rob Hasselbach (2), Coby Deeg enaars (2), Piet Beekman (4), Barry v Duvn (3), Julia Arnoldus. Fiks-Valto 11-6 (7-2). Een over tuigende zege van Fiks, dat bin nen 20 minuten de buit al binnen had (6-0). Daarna kwam het goed spelende Fiks niet meer in moei lijkheden. Doelpunten: Rob Nonhebei (4), Rob vd Kraan (4), Martin Huizing (2) en Marieke Vreeken. Fluks-Ondo 12-12. Tien minuten voor tijd leek Fluks nog kansloos, want Ondo leidde met 6-10. De attractieve wedstrijd kreeg een climax in de allerlaatste secon den, toen Fluks alsnog een gelijk spel redde. Doelpunten: Corry Schelvis (5), Jan Verloop (3), Ti neke Verloop, Cees Imthorn, Pe ter vd Berg, en Frank Dijkstra. KNS-De Zwervers 7-8 (4-3). KNS speelde sterker dan voorheen maar leed opnieuw een neder laag. Voor de ploeg van coach Brakel wordt All Ready nu de ploeg waarop men zich dient te richten. Een strafworp zeven mi nuten voor tijd, besliste dit duel, waarin Ron van Eijgen (3), Lies beth La Lau (2), Peter Zitman en René Kooien scoorden. Kringjeugd niet op dreef ALPHEN - In "De Dillen" hield de kring Gouwe-Rijnstreek zater dag de eerste Speedo-zwemwed strijd van een serie van vier. De kringjeugd was niet bijzonder op dreef en zal op de nummers van zaterdag waarschijnlijk niet veel plaatsen in de landelijke finales bereiken. Peter Sterk van BZ&PC (jaargang '67) haalt op de 100 m schoolslag die finale ver moedelijk wel, al was de 1.31.1 die hij nu maakte voor zijn doen ma tig. UITSLAGEN: 100 m vrij meisjes W70: 1. Sandra Kikkert Katwijk 1.36.8, 2. Jeanette den Duik Katwyk 1 36.8, 3. In- grid Kerkvliet Zyl/LGB 1.37 5, 4. Ines Verdel Alkemade 1.37.5; 100 m school jongens '69/'70: 1. Jaco de Jong Boskoop 1.49.3; 100 m vlinder meisjes '68. 1. Leonie van Hameren Alkemade 1.46.2; 100 m rug jongens '68: 1. Sander Verheul AZC 1.33.2; 100 m vrij meisjes '67: 1. Mo nique Roels AZC 1 15.2, 2. Marianne Knot LZ'86 1.17 3. 3. Wendy Montanus LZ'86 1.19.4; 100 m school jongens '67: 1. Peter Sterk BZ&PC 1.31.1; 100 m vlinder meisjes '66: 1. Annemane de Bruin Zijl/LGB 1.27.7,2. Carla Mey waard HZV 1.30.5, 3. Karin v. d. Linden Zijl/LGB 1.33.4; 100 m rug jongens '66: 1. Ene Rie ken AZC 1.18.1; 100 m vry meisjes '65: 1. Kitty Wiegmans Donk 1.10.0, 2. Rcnee Dijkshoorn Zijl/LGB 1.10.1,3. Linda van 't Wout AZC 1.10.1, 4. Jeannet de Jong LZ'86 1.10.9; 100 m school jongens '65: 1 Wilco v. d Zeeuw LZ'86 1.25.9, 2. Hans La Lau Zijl/LGB 1.29.9, 3. Marc van Bel- kum Zijl/LGB 1.29.9.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15