Krijgt AZeen sdiaduwteam? P/Leiden-Punch: erop of eronder Geluidshinder aan boord schepen schadelijk voor de gezondheid "Ajax-hoop Joe Jordan voor anderhalf miljoen naar Manchester United De orkaan gaat verliezen De Graaf: man van rekbare principes Philidor-paard valt over MEMO-hindemis Passagier zet vliegtuig veilig aan de grond Egyptische uitnodiging voor Koning Hoessein ZATERDAG JANUARI 1978 SPORT PAGINA 11 AZ'67 is kennelijk op zoek naar part-time voetballers. Jaan de Graafde goed-gelovige Spaken burger, is gecontracteerd op de voorwaarde (van De Graafniet van AZ'67), dat hij alleen op za terdagavonden en woensdaga vonden hoeft te spelen. Nooit op zondag. Dan laat hij voor zich werken, door zijn ongelovige me despelers (bleekgezichten noem den we die ongelovige honden al tijd in de Karl May-boeken), want hij blijft wel meedelen in de premies. Principes zijn niet net zo lang als ze breed zijn zoals u merkt, want ze zijn rekbaar... Een eerdere poging van AZ'67 om een part-time voetballer te con tracteren is mislukt, zoals u zich wellicht nog herinnert. De ge broeders Molenaar hadden Johan Cruijff een contract aangeboden, dat hem in staat stelde alleen de thuiswedstrijden van AZ'67 mee te spelen. Een waarlijk duivels plan. Cruijff hoefde dan niet elke keer naar Amsterdam of Haar lem te reizen als er uit gespeeld moest worden, de thuiswed strijden zouden iedere keer uit verkocht zijn (een hele generatie Nederlandse voetballiefhebbers heeft Johan maar te hooi en te gras in het Nederlands elftal zien spelen en zal zijn schade willen inhalen, en de rest van de toe schouwers zal hem om dezelfde reden willen zien als waarom de toeloop naar een befaamde film opeens heel groot wordt zodra be kend is gemaakt dat hij niet lan ger geprolongeerd zal worden), en in de uitwedstrijden zal de belangstelling voor het be zoekende AZ'67 zonder Cruijff zo minimaal zijn, dat alle con currenten in liquiditeitsmoei lijkheden komen en hun beste spelers tegen een zacht prijsje aan AZ'67 moeten verkopen. Schaduwelftal Alles wijst er dus op dat de ge broeders Molenaar naar een vol ledig schaduwelftal streven. Een elftal voor de thuiswedstrkden, en een schaduwelftapvoor de uit wedstrijden. Klaas en Kees, zal ik maar zeggen. Een aanvallend elf tal, vol klassespelers en publiek- trekkers voor de Alkmaarse vic tories, en een elftal stugge verde digers, brave dravers en meedo genloze doelknallers en goaltjes- dieven voor de counter-overwin ningen in de provincie. Tegen die tijd zal dmmers alles buiten Al kmaar „de provincie" zijn, ook Amsterdam en Rotterdam en Eindhoven, althans in voetbal- technische zin. Door inside-in formation weet ik toevallig ook al hoe dat hoofdelftal en dat schaduwelftal eruit zullen zien. In het hoofdelftal staat Jan van Beveren in het doel. Epi Drost is laatste man. Van Rijnsoever is rechtsback, Hugo Hovenkamp linksback. Voorstopper is Johan Neeskens. De middenlinie bestaat uit Jan Peters, Johan Cruijff en Willem van Hanegem. Rechtsbui ten is René van de Kerkhof, links buiten Rob Rensenbrink en mid- voor de Joegoslaaf Surjak. Het schaduwelftal van de stuggen, braven en knallers bestaat uit Galjé (doel), Sije Visser, Guyt, Rijsbergen en Van Dord (achter), de middenlinie bestaat uit Kila, Poortvliet en Schoenaker, en de voorhoede uit Kees Kist, Kees van Kooten en Stanley Bish. Zenuwentoestand Wilt u wel geloven dat ik blij ben niet meer in Belgrado te zijn, bij de tweekamp Spasski-Kortsjnoi? Ik zat er precies in de week dat al het gedonder begon, een andere Nederlandse journalist heb ik toen niet gezien, maar nu het ve hikel met wat horten en stoten weer op gang is gekomen, wemelt het er opeens van de Nederlandse schaakverslaggevers. Toen ik daar was kon ik de kruitdamp beter ruiken, om nog maar te zwijgen van het angstz weet. „Wat zou ik niet graag de secondant van Kortsjnoi zijn", dacht ik, „en wat zou ik nog min der graag de secondant van Spasski zijn". Die zenuwentoe stand die voortdurende staat van waakzaamheid naar alle kanten toe Kortsjnois zelfvertrouwen op vijzelen, tegenmaatregelen be ramen, maar zo dat ze de eigen man zo weinig mogelijk schade berokkenen, en de buitenwereld niet afstoten. De organisatoren tegelijk wantrouwen en te vriend houden. De gekte niet te ver door voeren. En ondertussen voor de volgende partij een nieuw strijd plan uitdokteren, de juiste ope ning, maar ook het effectiefste ge drag aan het bord, of juist niet.de juiste kleding, de handigste ver klaringen aan de pers, en welk been het beste stijf kan worden gehouden, het linker of het rech ter. Je moet wél van edelmetaal zijn om tegen zo'n situatie fysiek en psyc hisch opgewassen te zijn. Toen ik, weer thuisgekomen, 's avonds via de televisie hoorde dat Kortsjnoi na de elfde ook de twaalfde partij verloren had, heb ik urenlang wakker gelegen. Ik herinnerde me nog maar al te goed wat Viktors vriendin Petra, toen hij nog drie volle punten voorsprong had, voorspelde: ,Jk ken Viktor, nu verliest hij de hele match". Ik con stateerde bij me zelf een licht ge voel van onpasselijkheid, toen Kortsjnoi daarna ook de der tiende partij verloor. En die onpasselijkheid werd er niet minder op toen ik afgelopen woensdag las wat Jan-Hein Donner in de Volkskrant schreef. Wat las ik, na alle chicanes van Spasski te hebben meegemaakt, de ontoegankelijkheid van hem en zijn secondant voor redelijke argumenten en de geneigdheid van Kortsjnoi om concessies te doen en het abnormale gedrag van zijn tegenstander dan maar voor lief te nemen, zonder de grenzen van de sportiviteit uit het oog te verliezen? „Het is moeilijk een oordeel te vellen, hier vanuit Amsterdam over de feiten daar in het verre Belgrado, maar men krijgt de indruk, dat Kortsjnoi zich verregaand onredelijk ge dragen heeft en dat hij rechten claimde, die geen enkele schaak speler bezit". Chicanes Mijn eerste neiging, als ik zoiets lees, is met een spandoek voor het huis van Donner te gaan poisten en de leuze „leve de redelijkheid, weg met de chicanes" aan te hef fen maar ik weet precies hoe dat dan gaat. Donner steekt een sla perig hoofd buiten zijn slaapka merraam, zwaait vermanend met zijn wijsvinger en zegt: Jij bent geen journalist, jij bent een partijganger" TENNIS - West-Duitsland heeft gisteren in Belgrado een wed strijd voor het tennistoernooi om de koning Gustaaf beker tegen Joegoslavië met 3-0 gewonnen. TENNIS - Guillermo Vilas heeft gisteren op de eerste dag van het Masters-toernOoi een gemak kelijke zege behaald op de Span jaard Mauel Orantes: 6-4 en 6-1. Ook Björn Borg begon met een overwinning in de halve competi tie: 6-2 en 6-4 tegen Raul Rami rez. Brian Gottfried behaalde te gen Ramirez zijn tweede zege in het toernooi: 7-6, 2-6 en 4-6. Blom-brigade is gehandicapt Wim Weemhoff: geblesseerd LEIDEN - Het liep allemaal vreemd op die avond in Delft. Onheilspellende berichten kon digden de dood van basketbal- vereniging Punch aan. de in boedel was al het onderwerp van wilde speculaties en een Am sterdamse sponsor rekende er al op om met zijn tweede divi sieteam de plaats van de Delftse club in te kunnen nemen. En toen bleek alles anders: een nieuwe geldschieter meldde zich bij Punch, ijlings kon een tweede Amerikaanse speler (Jackson) naar Nederland gehaald worden en na een herstel van de rugbles sure van Toon van Helfteren zou de ploeg alsnog aanspraak kun nen doen gelden op een plaats in de play-offs. Parker/Leiden was de eerste ploeg, die in het nieuwe seizoen de strijd moest aanbinden met het herre- LEIDEN - Zoals de Philidor-aan- hang al vreesde, struikelde hun beste paard, het eerste tiental, in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie over hindernis MEMO I. John van der Wiel gaf het hopeloze toreneindspel tegen Dennis Dieks zonder verder spelen op: 3-5 voor MEMO. Het werd echter 4-5, omdat de op- ponment van Jan van Reek het zelfde deed. Piet Bakker had nu het gelijke spel uit het vuur moe ten slepen, maar zijn hangstelling was en bleef remise, zodat het Leidse Philidor teleurstellend met 4i/2-5,/2 verloor. Zonder Joop Piket en Herman van Halderen staan de Leidenaars in de vandaag te spelen vijfde ronde voor de schier onmogelijke op gave koploper V/Rotterdam te bestrijden. LSG I heeft de strijd om de kop positie in klasse I B tegen titel- favoriet Eindhoven I verloren. Daar de arbiters de verste vrij pion van Schuering met een winstpunt beloonden, hielden de Leidenaars de schade beperkt tot 7-3. Vandaag zal blijken hoe hard de klap bij LSG is aangekomen, want opponent SMB luit Nij megen werd de laatste jaren steeds gepakt en nu Philidor II/L eiden boekte een nut tige zege op het Haagse DD II: ö'fe-öto. De partij van Smit be leefde geen tweede zitting, want zijn opponent gaf zich zon dermeer gewonnen, terwijl de pluspion, van Cees Berg in het dame-eindspel volgens de ar biters slechts voldoende was Vandaag speelt Den Haag I gas theer van de Leidenaars. Ton Kohlbeck, verwacht ditmaal een gelijkspel, omdat zijn team vol ledig is en de produktiviteit van de Hagenaars steeds kleiner is geworden. Voorschoten I heeft het in klasse II C ook tegen Charlois/Europoort II niet kunnen redden: Wouters liet de winst glippen en moest genoegen nemen met remise, terwijl ook Sluiter ondanks felle winstpogingen in remise moest berusten: 4-6 verlies voor Voor schoten. De Voorschotenaren staan nu on der de rode streep en dat bete kent, dat er vandaag van Over- schie II gewonnen moet worden. Teamleider Sluiter ziet wel dege lijk kansen: "We missen wel Schuckink Kool en Both, maar Thieme en Wouters zijn uitste kende vervangers". LSG II behaalde zijn eerste zege ten koste van Goes I. Smout slaagde erin zijn lopereindspel om te to veren in de stelling van eindspel kunstenaar Centurini en dat be tekende een winstpartij en een 4-6 zege. Vandaag staat de moei lijke thuiswedstrijd tegen oud- eerste-klasser Spangen I op het programma. Het jeugdvijftal van Leiderdorp gaat vandaag in Hilversum in een alles-of-niets-wedstrijd tegen het Haagse DD proberen zijn kansen op een plaats in de landelijke fi nale te behouden. zen Punch. De Amerikaan Jack son was toen nog een vreemde eend in de Delftse bijt en Toon van Helfteren keek rusteloos vanaf de bank toe De Leidse basketballers walsten in de eerste helft over Punch heen en kort na de rust was het verschil opgelo pen tot 25 punten. Een zone-ver dediging zette de wedstrijd op zijn kop. in de resterende tijd werd de Leidse voorsprong door Punch verkleind tot twee pun ten: 81-83. Opgelucht kon Leiden nog net als winnaar vertrekken. Zelfvertrouwen Terugdenkend aan die avond waarop voor Punch alles anders werd zal het Delftse zelfvertrou wen voor de wedstrijd tegen Lei den vanavond in de Vijf Meihal alleen maar versterkt worden. Toon van Helfteren bewees op het kersttoernooi van Blitz weer fit te zijn, Rudy Jackson is stuk ken beter gaan spelen, terwijl Jimmy WoudStra, Jan Sikking en Billy Taylor nog steeds in een glanzende vorm steken. Voeg daarbij de opmerkelijke rollen van het jeugdige tweetal Geerten Rijks - Paul van Solm en Punch weet dat het over de mensen be schikt om Leiden te verslaan. En Leiden zelf? De wrange smaak van de vier achtereenvolgende nederlagen is enigzins weg gespoeld met de fraaie overwin ningen in het kersttoernooi en het Nieuwjaarstoernooi van Blitz en Haarlem, maar de blessures van Wim Weemhoff en Peter Kop zorgen ervoor dat Henny Blom weinig reserves achter de hand heeft. In de slopende strijd met Punch kan dat wel eens fataal worden. Daarbij is de druk om te moeten winnen (deze maand moet Leiden zijn plaats bij de eerste vier verdienen door in di recte ontmoetingen met de con currenten Punch, Haarlem en Strijen keihard toe te slaan) erg groot. Het is met recht voor Lei den de maand van de waarheid. VAK Stars zal vanavond in Den Haag niet veel moeite hebben met het laaggeplaatste Argus; voor Luba staat een hogere posi tie op het spel tegen SOVB. dat nog kans maakt op de titel in de tweede KO'ITEKDAM - De geluidshinder aan boord van schepen veroor zaakt niet alleen schade aan het gehoororgaan. Het overmatige lawaai dat door de motoren en andere apparatuur wordt veroor zaakt, kan tevens nadelige in vloed hebben op de bloedvaten, ademhaling, klieren, ingewan den en de bloeddruk. Een ander gevaar van de toenemende herrie op de schepen is, dat de beman ningsleden belangrijke gevaren- signalen niet kunnen horen. Er zullen op korte termijn wettelijke maatregelen moeten komen, die een maximum stellen aan de om vang van de geluidshinder. Vele landen, waaronder Duitsland, Scandinavië en de Sovjet-Unie, hebben al een dergelijke rege ling, maar Nederland loopt daarbij ver achterop. De Nederlandse Vereniging van kapiteins en Officieren ter koop vaardij ((VKO) meldt, dat de zeevarenden zich in de loop der jaren steeds meer zijn gaan be klagen over de geluidsoverlast op zeeschepen. De verhoogde ge luidsproductie is het gevolg van de technische ontwikkeling in de scheepsbouw. De behoefte aan grotere en snellere schepen en de inbouw van allerlei moderne ap paratuur hebben ervoor gezorgd, dat het lawaai sterk is toegeno- De heer F.Wragge van de veilig heidsafdeling van de Duitse vak vereniging voor zeevarenden in Hamburg, die zich met het pro bleem op internationaal vlak be zig houdt, stelt teleurgesteld vast, dat ondanks allerlei pogingen in verschillende landen het lawaai aan boord van de schepen in te dammen de geluidsoverlast op de LONDEN - De Schotse internatio nal Joe Jordan, wekenlang Ajax' hoop in bange dagen, heeft een nieuwe club gevonden. Tijdens een nachtelijke bijeenkomst met de speler en Leeds gaf kennelijk de persoonlijke overredings kracht van Sir Matt Busby de doorslag. Nog vandaag zou Joe Jordan de handtekening zetten, waarvoor eerder Ajax en Liver pool bereid waren diep in de beurs te tasten. Volgens Jordan, zijn vader en ver schillende adviseurs waren de aanbiedingen van Ajax en Li verpool niet gunstig genoeg. Ook Leeds United, dat hem zo graag had willen gehouden, legde de 26-jarige aanvaller een aantrek kelijk nieuw contract voor, maar kennelijk overtuigd van zijn mo gelijkheden wees de stugge Schot ook dit aanbod af. Vervolgens was het de beurt aan Manchester United, dat de laatste weken een uiterst wisselvallige indruk maakt en dringend enige nieuwe krachten nodig heeft. De vraagprijs van Leeds United: ruim anderhalf miljoen gulden, hoeft geen al te grote belem mering te zijn voor de club die ook in deze minst gunstige tijden voor zijn thuiswedstrijden gemakkelijk 40.000 tot 50.000 toeschouwers trekt. Wat Joe Jordan er zelf uithaalde is voorlopig niet duidelijk gewor den, maar aangenomen wordt dat het inderdaad meer is dan Ajax hem aangeboden heeft. Het is de bedoeling dat hij zich nog vandaag bij zijn nieuwe teamge- noten in Manchester voegt. De manager van Leeds United, Jimmy Armfield, heeft nu al on der stoelen of banken gestoken dat hij een groot bewonderaar is van de profvoetballer Jordan .ook tijdens de trainingen. Onder Armfield is de snelle agressieve Schot ook duidelijk beter gaan spelen en is hij al lang niet meer de bonkige aanvaller die het uit sluitend van hoge ballen moet hebben. In de wat uitgebluste aanval van Manchester United zal hij een geduchte aanwinst zijn. schepen alleen maar is toegenomen. Het enige positieve resultaat is, dat ds herrie van de motoren thans minder door dringt in de verblijven van de bemanning. Permanent Er zijn volgens de heer Wragge al vele bemanningsleden, vooral zij die in de machinekamer werken, die een permanente gehoorbe- schadiging hebben opgelopen. Ujt een onderzoek is gebleken, dat de geluidshinder aan boord van schepen, gebouwd in de pe riode van 1957 tot 1974, Gestegen is van 97 tot 109 decibel. De lan den die een regeling op dit gebied kennen, geven voor de bemande machinekamers een toelaatbare grens van 85 tot 90 decibel aan. Het directoraat-generaal van de ar beid in Nederland is van mening, dat eigenlijk een de van 80 deci bel gehanteerd moet worden. Een onderzoek heeft aangetoond, dat ongeveer tien procent van de mensen, die dagelijks jarenlang worden blootgesteld aan gelui den van 90 decibel, lawaaidoof is. Dit is een onherstelbare be schadiging. Bij 85 decibel zullen altijd nog enkelemensen lawaai doofheid kunnen oplopen. De Duitse vakvereniging voor zeevarenden heeft een oncder- zoek ingesteld naar het lawaai aan boord van enkele honderden nieuwbouwschepen in vele Europese landen, waaronder Ne derland. Hieruit blijkt volgens de heer Wragge, dat het geluid in de machinekamers boven de 100 de cibel uitstijgt. De geluidsbeperkende bepalingen van de landen, die een regeling kennen, geven voor de beman- ningsverblijven een maximum aan van 50 tot 65 decibel. De Duitse vakvereniging heeft ge constateerd, dat 49 procent van de schepen in de verblijven van de zeevarenden een geluidsvo lume hebben van 60 tot 65 decibel en 26 procent daarboven. Slechts een kwart van de onderzochte schepen had in de beman- ningsverblijven een geluidshin der van minder dan 60 decibel. Oorbeschermers Uit chinekamer werken, blijkt dat 136 bemanningsleden schade aan beide oren hadden opgelopen. De heer Wragge dringt ermp aan, dat de mensen in de machinekamer oorbescherners dragen. In ver schillende landen bestaat hier voor een voorschrift. Een onder zoek aan boord van Duitse zeeschepen toonde echter aan, dat slechts 40 procent van de ma chinekamerwerkers oorbe schermers droeg. Om het geluid aan boord van sche pen te beperken stelt de heer Wragge een aantal maatregelen voor, die genomen moeten wor den bij de bouw van nieuwe schepen. De bemanningfver- blijven moeten zo ver mogelijk verwijderd komen te liggen van de aandrijfmotoren. Zij moeten worden voorzien van geluidab- sorberend materiaal. De motoren dienen zo geconstrueerd te wor den, dat zij het minste geluid ge ven. De transmissiekanalen moe ten worden geisoleerd. Hetzelfde geldt voor de ventilatiesystemen. Op de uitlaatpijpen moeten ge luidsdempers komen. Medewerking voor deze maatre gelen zal van de reders, die de schepen laten bouwen, moeten komen. De VKO beweert, dat de praktijk heeft uitgwezen dat deye te beperkt blpjft. De reders en scheepsbouwers zullen daarom van de noodzaak doordrongen moeten worden. De vereniging ziet dan ook veel meer in een wet telijke regeling, waaraan de re ders niet meer kunnen ontko men. BURLINGTON - De 49-jarige Canadees Donald Pratt, die 32 jaar geleden zes vlieglessen had gevolgd, is er in geslaagd een klein passagiersvliegtuig veilig aan de grond te zetten, nadat de piloot aan een har taanval was bezweken. Pratt schreef de goede afloop van het avontuur toe aan het feit. dat hij een fles whisky bij zich had waaruit hij moed kon putten. Terwijl de Cessna-182 met enkele passagiers op weg was naar Noord-Ontario, kreeg de 57-jarige piloot een hartaanval die hem vrijwel di rect het leven kostte. Het toe stel bevond zich toen op on geveer 2.500 meter hoogte in een dicht wolkendek. Pratt nam de plaats van de piloot in en deed via de radio een be- Oefenduels LEIDEN - Verscheidene "Leidse" clubs zullen hun vrije weekeinde benutten door het spelen van oefen wedstrijden. Zo oefent Rijnsburgse Boys vanmiddag tegen de Was- senaarse eersteklasser Blauw Zwart, terwijl mor genmiddag Randstad Sport op het Voorschotense sport park Adegeest de degens zal kruisen met de Oegstgeestse vierdeklasser UDO. De aan vang van deze wedstrijd is om half drie. UVS tenslotte houdt de spieren warm door een vriend schappelijk duel te spelen tegen de aloude rivaal LFC. roep op de verkeersleiding van het vliegveld bij Toronto om hem te helpen. Met steun van de verkeerstoren slaagde Pratt er tenslotte in het toe stel, zij het wat ruw, maar zonder ongelukken te laten landen. LONDEN (SP) - Als het Ameri kaanse bureau voor onderzoek van de oceanen en de atmosfeer, kortweg de NOAA, succes heeft met zijn experimenten, zullen wervelstormen als die van vorige maand in India, waarbij duizen den mensen om het leven kwa men, tot het verleden gaan beho- De NOAA heeft voor zijn onder zoek vijf vliegtuigen, waarvan er twee speciaal aangepaste radar- verkenningsvliegtuigen van het type Lockheed Orion zijn. Deze vliegtuigen zijn in staat zestig uur lang een orkaan te volgen. (In het gebied van de Atlantische Oceaan is „orkaan" de gebruike lijke naam voor wat elders „ty foon" heet). Het ligt in de bedoe ling jaarlijks ongeveer vier or kanen te volgen. Nu al is het mogelijk torenvormige wolkenformaties met ijsdeeltjes te besprenkelen, waardoor die in de vorm van regen neerslaan. Een echte oplossing is dat echter nog niet. Sinds de Tweede Wereldoorlog is er veel voortgang gemaakt bij het voorspellen van orkanen. Vroeger kostte een orkaan die voor tien miljoen dollar aan schade veroorzaakte aan vierhonderd mensen het leven, nu is dat bij een gelijke schade nog maar een dode. En deze vooruitgang is nog opmerkelijker als men bedenkt dat ook de schade kon worden beperkt dankzij een beter waar schuwingssysteem. Volgens het blad van Lockheed heeft de NOAA thans een soort „precisie-chirurgie" op het oog. In plaats van een orkaan neer te slaan hopen de geleerden een van zijn „slagaders" door te snijden. Zij baseren hun verwachtingen op het feit dat orkanen plegen te ontstaan boven zeer warme zeecn. Als daar een lagedruk gebied ligt, zuigt de koele bo venlaag de warme vochtige lucht van de oppervlakte op. Die stij ging is het sterkst in het hart- van het lage-drukgebied. Verse lucht die naar boven stroomt en de kolom steeds aanvult, maakt dat de draaiing in de ko lom steeds sneller wordt. Op het noordelijk halfrond doet de draaiing van de aarde de zuide lijke rand van de orkaan in ooste lijke richting zwenken. De luchtmassa krijgt daardoor een draaiing die tegen de wijzers van de klok in'gaat. (Op het zuidelijk halfrond is dat precies omge keerd). De medewerkers van de NOAA ho pen nauwkeurig te kunnen be palen in welk deel van de opstij gende kolom zij voortijdig een storm kunnen opwekken. Die zou dan de massa's water en hitte kunnen neerslaan voordat die de pompende werking in het mid den sterk doen toenemen. En ho pelijk kan de orkaan dan niet meer zo'n catastrofale schade aanrichten als hij het land be reikt. Het onderzoek van dc NOAA is erop gericht de mensen aan de oostkust van de Verenigde Sta ten te beschermen. Maar als het bureau succes heeft, dan zal Amerika de technische kennis op dit punt wel met anderen moeten delen, zodat ook de tyfoons in de Indische Oceaan en het zuiden van de Stille Oceaan kun nen worden bestreden. CAIRO - Egypte heeft koning Hoessein van Jordanië officieel uitgenodigd voor een bezoek aan Assoean voor overleg met presi dent Sadat. Hij kan zelf de datum bepalen. Dit heeft het invloed rijke Egyptische blad Al Achram vanochtend gemeld. De uitnodi ging is overhandigd aan de Jor daanse ambassadeur in Cairo. Eerder had de Egyptische pers bekendgemaakt, dat de sjah van Iran maandag in Assoean wordt verwacht. Volgens Al Achram zal hij de volgende dag naar Riad gaan voor een' ontmoeting met koning Chaled van Saoedi-Ara- bië. Behalve met de sjah zal pre sident Sadat ook met koning Hassan van Marokko spreken over de jongste ontwikkelingen in het Midden-Oosten. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Met diepe verslagenheid geef ik kennis van het plotseling verscheiden uit haar zo intens geleefd en beleefd leven van mijn lieve vrouw en altijd trouwe levenskameraad, van onze moeder, schoonmoeder, grootmoeder, dochter, zuster, schoonzuster en tante JOHANNA JACOBA CORNELIA BAAIJ-VAN BOXTEL geboren op 29 augustus 1930 te Samarinda (Indonesië) Uit aller naam: H. A. BAAIJ, Kolonel Koninklijke Luchtmacht De crematie zal plaatsvinden op Crematorium Ockenburgh. Ockenburghstraat 21, Loosduinen op woensdag 11 januari 1978 om 11.00 uur. Rome. Nato Defense College. 4 januari 1978 Correpondentieadres: Brouwerstraat 21Alkmaar

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11