Krakers eind deze maand uit pand Plaat Sjaak Swart net te laat voor carnaval Lezers schrijven Café Rest. M. Gijzen steeg 1 ALLES KAMERBREED TE BEZICHTIGEN TAPIJTWENSEN DONDERDAG 5 JANUARI 1978 VARIA PAGINA 17 Student dronken achter stuur DEN HAAG/LEIDEN - "U had be- ter kunnen weten", zei de Haagse politierechter tegen een 23-jarige student in de rechten, die met een te hoog alcoholpromilage achter het stuur van zijn auto had geze ten. De rechter veroordeelde hem tot het betalen van 250 gulden boete terwijl hij negen maanden lang zijn rijbewijs kwijt is. De politie had de rechtenstudent aangehouden vanwege diens rij gedrag, 's nachts op het Leven daal. De bloedproef gaf een alco holpromilage te zien van 1.76, het gevolg van een feestje. Twee maanden voor Leidenaar LEIDEN - Wegens diefstal door middel van geweldpleging is een 20-jarige losarbeider uit Leiden door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot acht maanden ge vangenis, waarvan twee maan den voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De man had, dreigend met een mes, iemand 150 gulden afhandig ge maakt. Bovendien stal hij een motor en in Warmond een auto. LEIDEN - Uiterlijk de laatste dag van deze maand moeten de krakers van Plantage 22 dit pand verlaten. Dit heeft de president van de Haagse rechtbank, mr. J. H. Blauw, be paald in een kort geding, dat door de Stichting Huisves ting Werkende Jongeren tegen de acht krakers was aan gespannen. Twee van hen hadden het pand overigens al verlaten. De rechter heeft de krakers een "redelijke ontruimingstermijn" gegeven, vanwege de woning noodsituatie waarin zij verkeren. De stichting wil het pand Plan tage 22 verkopen. Ze heeft het dit jaar verworven om zo bebouwing in de achtertuin van 20 en 22 mo gelijk te maken. De stichting acht het niet exploitabel om het pand Plantage 22 aan werkende jonge ren te verhuren. In oktober werd het gekraakt. De stichting heeft de ontruiming gevorderd, omdat ze vreesde dat het pand anders niet te verkopen zou zijn geweest. Dit ondanks een schriftelijke verklaring van de krakers dat zij bereid zouden zijn het pand leeg op te leveren zodra de nieuwe eigenaar dat zou ver zoeken. De rechter heeft de stichting in het gelijk gesteld, al merkt hij in het vonnis op dat het in het algemeen "niet onbegrijpelijk is", dat kra ken plaatsvindt. Hij noemt kra ken "een hedendaags ver schijnsel dat ondermeer voor komt uit de grote woningnood die onder jongeren heerst". Maar het is de vraag, aldus mr. Blaau w "of deze noodsituatie een inbreuk op de individuele eigen domsrechten - want dat is kraken - kan rechtvaardigen". Hij meent dat dit in deze zaak in ieder geval niet kan, omdat h'voldoende aannemelijk is geworden" dat de stichting op betrekkelijk korte termijn het pand moet kunnen verkopen om haar eigen uit breidingsplannen te kunnen realiseren. TENNIS - De Amerikaan Brian het met een prijzengeld van Gottfried heeft gisteren in New 400.000 dollar gedoteerde toer- York tijdens het Masters ten- no°i voor de top-acht van 1977 nistoernooi met 7-5, 6-2 gewon- won de Amerikaan Jimmy Con- nen van zijn landgenoot Roscoe n°rs in twee sets van zijn land- Tanner. In de tweede partij van genoot Eddie Dibbs: 7-5, 6-2. Dikke miljoen nodig voor nieuwe school LEIDEN - De geneesheer-direc teur van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest heeft van de gemeente een krediet ge vraagd van f 1.120.000 voor het aankopen en opknappen van de Kon. Julianaschool aan de En- degeesterstraatweg in Oegstgeest. De school moet on derdak bieden aan de opleiding voor leerling-verpleegkundigen. Tot voor kort werd deze opleiding in enkele oude lokalen boven het centrale ketelhuis gegeven en sinds september 1976 eveneens in een aantal lokalen van de Kon. Julianaschool, die Endegeest kon huren. Medio vorig jaar werd voor de aankoop van de school al de voorlopige koopakte gete kend. De koopprijs bedraagt ruim 5*/i ton, de rest van het kre diet is nodig voor verbouwing, inrichting en overige kosten. Ongelukken door gladde wegen LEIDEN - Door de gladheid van nacht deden zich hier en daar slippartijtjes voor. In twee ge vallen liepen mensen daarbij li chamelijk letsel op. Op de Burg- gravenlaan ter hoogte van de Uhlenbeckkade raakte een 34-ja- rige man met zijn auto in een süp en schoof onder een geparkeerd staande vrachtauto. De per sonenauto raakte total loss, de bestuurder had een hechtwond aan zijn kin en een gekneusde rechterarm. Op het Schuttersveld slipte een 20-jarige vrouw uit Oegstgeest met haar fiets. Ze kwam ten val en liep een lichte hersen schudding op. fk,. Wl t zingt Tap de kastelein' LEIDEN - Het carnavalsliedje dat ex-voetballer Sjaak Swart onlangs in de Lcidse studio van Cees Zwaai opnam zal men te zijner tijd niet in de hitladders terugvinden. "We waren net iets te laat", zegt een spijtige Cees, eigenaar en bouwer van de opname-studio waar de plaat werd opgenomen. "De platenmaatschappijen hadden wel belangstelling voor "Tap de kastelein", maar ze hadden hun carnavalsrepertoire al klaar". De plaat, door drie man waaron der Cees geschreven en gepro duceerd wordt nu op regionaal niveau uitgebracht. Duizend stuks gaan er naar carnavals vereniging "De Cascarvieten" in Alphen, die meezingen op het plaatje. Honderd houdt Cees Zwaai er zelf voor promo tie van het nummer. Zijn studio "Sound Kitchen" ge heten zit verscholen achter een gebouw aan de Morsweg. Na op de tast een weg gevonden te hebben door een volgestouwde ruimte komt de studio in de vorm van twee schemerig ver lichte kamers (studio en con trolekamer) tevoorschijn. "Een uitgegroeide hobby" vindt de amateur-producer die heel wat geld en vrije uren in de bouw van de studio stopte. Echt tevreden is hij nog niet met het resultaat. "Je moet niet denken dat hier de grote hits vandaan zullen komen", zegt hij, om zich heen wijzend. "Het gaat allemaal wat primitiever dan in de grote studio's van de platenmaatschappijen. Maar het kan wel - als je een echt goede opname hebt". De kunst van het studio-bouwen en beheren heeft de Voor schotenaar afgekeken van zijn professionele collega's. Een opleiding is er (nog) niet voor. Zijn studio valt onder de zoge naamde "demo-studio's". In zo n studio worden demonstra tie-banden gemaakt met ge bruikmaking van de "multi- track"techniek, dat wil zeggen dat er acht parallelle sporen worden gebruikt waarop ieder instrument apart kan worden opgenomen. Als er één onder deel fout is hoeft niet iedereen die aan de opname meewerkte meteen weer naar de studio te rennen om de plaat opnieuw op te nemen. Volgens Cees beschikt lang niet elke platenmaatschappij over een eigen studio. Wel de "grote jongens" maar CNR bijvoor beeld weer niet. Die maat schappij doet dan ook regelma tig een beroep op de particu liere studio's. In Leiden zit be halve "Sound Kitchen" nog één andere grote studio. Cees ziet die niet als een concurrent omdat in deze studio gewerkt wordt met de zestien-sporen- techniek. De groten onder de Nederlandse groepen, zoals Earth and Fire, maken ook wel gebruik van kleine studio's. Bij Cees komen ze om hun nieuwe nummers uit te proberen. Het huren van zo'n kleine studio is veel goedkoper (het verschil bedraagt ongeveer 125 gulden per uur). Geen klein verschil omdat er soms weken wordt geoefend voordat de nummers perfect in elkaar zit ten. Het maken van een geschikte studio is Cees "vies tegenge vallen". *"k Heb er vier maan den over gedaan. In m'n vrije tijd dan natuurlijk. En nog is de akoestiek niet perfect. Verder moeten de lampjes en plantjes, nog ja, de hele sfeer het gewoon doen. De muzikanten die hier komen spelen moeten daarop kicken hè, zodat ze lekker re laxt kunnen spelen". Spijtig voor Cees is dat het hele 'spul' in de controlekamer, ap paratuur waar hij tienduizen den guldens in stak, over een paar jaar is verouderd. Binnen een jaar of drie, vier zal hij nieuwe opname-apparatuur moeten aanschaffen. Een winstgevende zaak is het heb ben van een eigen studio overi gens nog niet. "Broodnijd" verduidelijkt Cees. "Sommi gen gaan onder de prijs zitten om maar een opname te kun nen krijgen. Dan sta je de hele dag voor vijfhonderd piek te werken en echt dat is niet veel met al dat dure spul ROKEN - In een open brief doet de Zutphenaar J. Werkman, lid van de Vrijgemaakte Gerefor meerde Kerk ter plaatse, een be roep op zijn kerkeraad om op kerkeraads- en gemeente raadsvergaderingen en huisbe zoeken te breken met, wat hij noemt, "een zeer ernstige vorm van zelfverontreiniging en mi lieuvervuiling": het roken. Met een grote hoeveelheid weten schappelijke citaten wijst de heer Werkman, neerlandicus van be roep erop, dat tal van ernstige ziekten in verband gebracht moe ten worden met deze "verfoei lijke gewoonte". Kerkeraadsvergaderingen zijn, volgens Werkman, een berucht voorbeeld van deze verontreini ging, waarvan bij voortduring ook niet-rokers het slachtoffer worden; zij moeten het zich maar laten welgevallen dat anderen de hele avond zitten te dampen. Omdat dezelfde bezwaren ook in andere kerken zullen bestaan, hoopt de Zutphenaar met zijn open brief ook buiten zijn kerk een actie op gang te brengen. Hij nodigt belanghebbenden dan ook uit, de open brief bij hem aan te vragen en, al of niet gewijzigd, naar de eigen kerkeraad te stu ren. Zijn adres is: Prins Bern- hardlaan 17 Zutphen. LPO Hl - Vrijdag 20 en zaterdag 21 januari houdt de rooms-ka- tholieke kerkprovincie in Noordwykerhout de openings zitting van haar derde landelijk Pastoraal Overleg. Deze bijeen komst is uitgeschreven voor kennismaking (de afvaardigin gen van de bisdommen zijn nieuw gekozen) en vooral voor het kiezen van een of meer on derwerpen voor eigenlijke zittin gen in mei en oktober. Vrijdag 20 januari om 8 uur zal kar dinaal Willebrands LPO III ope nen. Daarna geven de bisschop pen en de delegaties een uiteen zetting over hun verwachtingen ten aanzien van elkaar en LPO III. De volgende dag zetten de bisschoppen en de zeven delega ties, na besloten vergaderingen van de discussiegroepen en de delegaties, hun standpunten uit- Beroepen. HERVORMDE KERK bedankt voor IJsselstein (deelgemeente) F.J. Brinkman Surhuizum. GEREFOR MEERDE KERKEN: beroepen te Amersfoort P. Popma Hoofd dorp, te Heerhugowaard (geeste lijk verzorger stichting intramu rale geestelijke verzorging) J. van der Molen Hellevoetsluis. GE- REF. KERKEN VRIJGE MAAKT: bedankt voor Gori- chem M. Blok Waardhuizen. CHR. GEREF. KERKEN: beroe pen te IJ muiden R. Kok Eemdijk. GEREF. GEMEENTEN: beroe pen te Berkenwoude R. Boog aard. LEIDEN: bedankt voor 's Gravenzande P. Honkoop Kam pen, voor Nunspeet B. Reinders Hardinxveld. TENNIS - Betty Stöve heeft in de eerste ronde van het toernooi in Washington, waar een prijzenpot is van 250.000 gulden de Zuidaf- rikaanse Brigitte Cuypers versla gen. De Nederlandse tennisster won met 2-6, 6-4, 6-0. GEWICHTHEFFEN - De Iranese sportorganisatie heeft de inter nationale gewichtheffederatie telegrafisch in Boedapest laten weten de strijd om de wereld titels, die 30 september in Tehe ran moest beginnen, niet te kun nen organiseren. Een reden werd niet opgegeven. ADVERTENTIE Oliebollen Naar aanleiding van het artikel "Oliebollenaktie valt niet in de smaak in Lisse" in het LeidschlAlphens Dagblad van donderdag 29 december 1977 willen wij toch graag enige kant tekeningen plaatsen. De heer Van Amsterdam is kenne lijk door enkele winkeliers geattendeerd op de betreffende aktie en heeft ons telefonisch om commentaar verzocht op de kri tiekwelke in het artikel ook wordt vermeld. Eerstens zouden wij willen opmer ken, dat het van de zijde van de betreffende winkeliers van weinig smaak getuigt, als zij aan u een grote hoeveelheid - niet malse - kritiek toevertrouwen, zonder ons daaromtrent zelfs maar te willen bellen. Immers, wij zijn als reklamebureau lui ledig verantwoordelijk voor de opzet en organisatie van alle - dus ook deze - akties in Lisse. In dien men daar op- of aanmerkin gen op heeft, kan men die te allen tijde aan ons kwijt, hetzij op de regelmatige vergaderingen van Lisse Koopcentrum of recht streeks aan ons adres. Het verschijnsel doet zich echter voor, dat juist de personen met de meeste kritiek vaak schitteren door afwezigheid op vergaderin gen, waarin deze promotion-ak- ties worden gepresenteerd. oliebollen-bonnen niet aan hun klanten durfden geven. Zij von den het slechts een "schamel" pre sentje. Gek dan, dat dezelfde winkelier zich op vrijdagmorgen wel aan de kraam meldde met maar liefst 80 bonnen, waarop hij dus ook 80 oliebollen gratis ont vangen heeft. Een andere win kelier presteerde het zelfs om met 100 bonnen te komen. Let wel, deze bonnen hadden aan het pu bliek uitgereikt moeten worden. Overigens hebben de overige (ruim 50) winkeliers wel positief ge reageerd op de acti(s) evenals het publiek, dat op de bewuste vrij dagmorgen massaal naar Lisse kwam voor het afhalen van de oliebollen. In totaal werden er ruim 11.500 oliebollen afgehaald, hetgeen toch gerust een succes genoemd mag worden, daar er 10.000 gepland waren. doordringen vaak bij voorbaat al tevergeefs. (Van redactiewege bekort). Alphad Reklame bv. Aart D. G. van Harskamp, direc teur Wilhelminalaan 67 ALPHEN AAN DEN RIJN Invaliden De het artikel met name ge noemde winkeliers, vertrouwden verslaggever toe, dat zij de Uw verslaggever schrijft verder, dat onze heer Theo van Eijk ge zegd zou hebben, dat de Lisser winkeliers "voor een dubbeltje op de eerste rij willen zitten". Van Eijk heeft echter gezegd dat som mige winkeliers voor dat dubbel tje graag vooraan willen zitten en veel meer eisen stellen als binnen de afgesproken budgettering mo gelijk is. Het hele jaarplan van Lisse is op diverse vergaderingen met winkeliers uitgebreid toege licht en uiteengezet, evenals de kostenbegrotingEchter, als be paalde winkeliers niet op deze vergaderingen aanwezig zijn en bovendien liever zelf profiteren van de collectieve acties welke ook collectief gefinancierd worden, dan is elke inspanning om bij deze leden de informatie te laten Graag wil ik reageren op het stukje van Wim Wirtz in deze krant over het bezoek van invaliden in rol stoelen aan een bioscoop. Hoe kun je in hemelsnaam met nota- bene vier rolstoelen onverwachts naar een bioscoop gaan? Mijn man (rolstoel) en ik zijn di verse malen naar een bioscoop geweest. Natuurlijk eerst even een telefoontje vooraf. Nou, het ging geweldig. Alle hulp van per soneel. Mijn man mocht zelfs met z'n rolstoel in de zaal blijven als het pauze was om een sigaret te roken. Daar moest ik dan natuur lijk goed op letten. En dit is het geval geweest bij di verse bioscopen in Leiden. Altijd als we ergens heen wilden even een telefoontje vooraf en je kwam nooit voor niets. Nou, dat is toch een kleine moeite die veel teleur stellingen voorkomt? G. Gaykema-Van Dijk Saffierstraat 21 Leiden Naschrift redactie: in het bewuste stukje is helaas onvermeld geble ven dat de vier gehandicapten zowel bij Lido als bij Luxor vooraf telefonisch contact hebben opgenomen. In het eerste geval werd dat niet, in het tweede wel gehonoreerd. (zijstraat v. Haarlstr. naast badhuis) In 't Kabinet M. Gijzensteeg 1 te Leiden en wel vrijdag 6 jan. van 14.00 uur tot 18.00 uur en zaterdag 7 jan. van 10.00 uur tot 17.00 uur. Fabriekspartijen vloerbedekking uit een zéér groot assortiment tegen fabrieksprijzen en met 2 tot 5 jaar fabrieksgarantie. Slaapkamertapijt 4 meter breed al vanaf f 29,90 per meter. Hoogpolig slaapkamertapijt 4 m. breed f 49.- Keukenzeil 2 m. breed reeds vanaf f 14.95 Bloemtapijt Berbertapijt nu f 52,50 per meter f 72,50 per meter Zeer zware knoop Berbertapijt nu f 119 per meter Zeer mooi tapijt in 5 verschillende tinten vcor Uw kamer, trap, gang, overloop in meer dan 3 verschillende kwaliteiten al vanaf f 59.- f 69.- f 79.- f89.- f105.-. Kom en profiteer a.s. vrijdag en zaterdag van dit zeldzame aanbod. Voor het leggen hebben wij ervaren stoffeerders. OSS (N.Br) TELEFOON 04120-32608. Reservering op later termijn mogelijk.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17