Bestuur FC Den Haag praat met Rob Baan Oud-internationals laat op Vriesekoop bij Europa's besten KNVB wijst shirtreclame van de hand Ook De Visser en Van der Meent gegadigden Feyenoord op zoek naar een sponsor Georgiev nu aan kop in jeugdschaakstrijd Scorebord Kevin Keegan slaat tegenstander neer Q MAANDAG 2 JANUARI 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT PAGINA 11 SPORT ZEIST - Het bondsbestuur van de KNVB heeft dit weekeinde tijdens een spoedvergadering afwijzend gereageerd op een verzoek van Sparta, Feyenoord, AZ'67 en Ajax om „absoluut eenmalig" shirt-re clame toe te §taan tijdens het zaalvoetbaltoernooi in sport paleis Ahoy' (dinsdag en woensdag). Naast de organisatiekosten van 400.000 gulden zal het organi serende weekblad (Pano rama) door het ontbreken van shirtreclame nog eens 70.000 gulden cp tafel moeten bren gen om de clubs en de spelers te betalen. Het weekblad zal dit bedrag nu claimen bij het bureau Inter Football, dat mede-organisa tor is en toestemming kreeg van het vroegere sectiebe stuurslid Dé Stoop voor deze in de Nederlandse voetbal lerij verboden vorm van re clame. Het weekblad pro beerde IF over te halen een kort geding aan te spannen tegen de KNVB, maar het bu reau voelt er aan de voor avond van de WK in Argenti nië niets voor, de redelijke verstandhouding met de KNVB te verstoren. De weigering een kort geding aan te spannen was een van de laatste beslissingen van Cor Coster, die per 1 januari uit IF is gestapt en de directie overlaat aan Maarten de Vos. Deze geniet echter niet het vertrouwen van alle geselec teerde spelers van het Ne derlands elftal. Die voetbal lers hebben nu in ieder geval aan Coster gevraagd of hij de reclame-contracten rond de WK wil blijven begeleiden. DEN HAAG - Een bestuursdelegatie van FC Den Haag heeft op oudejaarsdag een oriënte rend gesprek gevoerd met Rob Baan. De huidige oefenmeester van FC VVV, ooit jeugdtrainer in het Zuiderpark, behoort met Piet de Visser en een derde kandidaat (Pim van der Meent?) tot de meest serieuze gegadigden om aan het eind van het seizoen de opvolger te worden van Anton Malatinsky, die naar Tsjechoslowakije terugkeert. Voorzitter Pim Arons, secretaris Eddie Hartmann en spelers- vertegenwoordiger Jan Vos hoorden de financiële wensen van Baan aan en bespraken zijn eventuele positie binnen de Haagse FC ten opzichte van de overige trainers enz. Met Piet de Visser is nog uitsluitend telefonisch contact geweest, maar het bestuur wil met de bij RWD Molenbeek op straat ge zette trainer ook zo spoedig mogelijk tot een gesprek ko men, evenals met de derde kandidaat. Voorzitter Arons: „Dat er eerst met Baan is gesproken, wil niet automatisch zeggen, dat hij bo venaan het verlanglijstje staat. Hij vierde oud-en-nieuw bij familie in Rotterdam en dat be spaarde ons een reis naar Venlo. Bovendien streeft het bestuur ernaar om zo tegen eind januari de zaak van de op volging van Malatinsky rond te hebben". Rust De slechtste club van '77 SPORIE - What's in a game? De Engelse club Sporie United heeft zaterdag trots beslag gelegd op de titel 'slechtste elftal van het jaar 1977'. Andere clubteams mogen al hun competitiewedstrijden verloren hebben, geen enkel elf tal kon tippen aan het negatieve doelsaldo wat Sporie United in zestien wedstrijden opbouwde. De 14-jarige doelman Jeffrey Nurse werd 289 maal gepasseerd. De grootste nederlaag in 1977 liep in de veertig doelpunten: 0-43. De voorhoede van Sporie United was door de geringe aanvoer ma tig op dreef, alleen de midden voor had het druk. Zegge en schrijve werd er in zestien wed strijden één keer gescoord. manager Fred van Hal uit de wereld geruimd. Aanvoerder Lex Schoenmaker heeft op ei gen initiatief een opening ge forceerd door na ruggespraak met Oeki Hoekema (spelers- raad) en Jan Vos niemand min der dan oud-voorzitter Herman Choufoer voor te dragen als bemiddelaar. Lex simpel: „Er moet rust komen boven, want zo'n rust werkt ook door naar beneden, naar de spelers. Wij kennen niet alle problemen, die ertoe hebben bijgedragen dat Van Hal zich (tijdelijk) heeft te ruggetrokken. Dat is maar goed ook, want spelers hoeven niet alles te weten. Maar het was me wel duidelijk, dat de onder handelingen nu vast zaten en daar schiet niemand iets mee «p. Je moet dit niet uitleggen dat de spelers met alle geweld Van Hal terugwillen als mana ger. Wij kiezen geen partij, wij willen slechts zo spoedig mo gelijk een voor alle partijen zo bevredigend mogelijke oplos sing, waarin beide partijen wat moeten geven en nemen. Mis schien moeten de taken wat anders worden verdeeld", al dus Schoenmaker. Danneberg met overmacht Dat zal zo goed als zeker het uit gangspunt worden in het ko mende gesprek tussen Arons, Van Hal en Choufoer en het is niet denkbeeldig, dat Van Hal terugkeert als vice-voorzitter en dat de managerstaken wor den verdeeld. Vooruitlopend met name op de medische keu ring, die Hartmann in de loop van deze maand moet onder gaan. De manager, die zich twee jaar geleden om gezond heidsredenen terugtrok en na dien bij FC Den Haag werk zaam bleef als betaald secreta ris. wordt weer meer en meer bij de dagelijkse gang van za ken met de spelers betrokken. ROTTERDAM - Eddy Treytel had aanvankelijk dit seizoen als zijn laatste willen be schouwen, maar kwam daar vorige week alsnog op terug. Hij tekende voor één jaar bij en zet na de volgende com petitie een streep onder zijn voetbalcarrière. De 31-jarige doelman van Feyenoord zegt niet op het voetbal te zijn uit gekeken maar acht de tijd nabij verder dan het voetbal te kijken. "Je moet kunnen relativeren en op een bepaald moment-kun nen zeggen: ik stop. Ik heb Eddy Treytel niet naar Argentinië een goede baan en dan moet je toch een keer kiezen". Verder heeft Eddy Treytel be dankt voor Oranje. Hij voelt niets voor een plaats op de bank tijdens het WK in Ar gentinië. Dit liet hij secretaris betaald voetbal Jan Huijbrechts schriftelijk we ten. "Ik zie het niet zitten om zes weken in een land te moe ten doorbrengen, waar je geen moment op eigen benen kunt staan. En omdat ik toch niet in actie kom, ben ik bang dat ik gefrustreerd terug kom". Wie de plaats van Treytel zal overnemen in de selectie van Ernst Happel is nog niet be kend. Pim Doesburg zegt nog niets vernomen te hebben. "Dus wacht ik maar rustig af, aldus de Sparta-doelman. ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb en kele dagen geleden nog een ge sprek gehad met de Rotterdamse sportwethouder Roel den Dun- gen". Dit zei Leo van Zandvliet, de voorzitter van Feyenoord, tij dens de nieuwjaarsreceptie. "Zijn vuisten bleven dicht. Er kwam geen cent voor de drie Rot terdamse voetbalclubs uit. Zij moeten het maar zelf uitzoeken. Bij de gemeente krijgen ze de zwarte Piet toegespeeld". Deze week gaan de drie betaalde voetbalclubs van Rotterdam hun problemen weer bespreken. Feyenoord wil dit jaar een voetbalschool realiseren en in samenwerking met de sta dionleiding het publiek via an dere aantrekkelijke zaken in het Kuipgebeuren betrekken om meer toeschouwers te kunnen tellen. De eerste elftalspelers, alleen Nico Jansen was op de receptie, zijn er ook na de blamage in Veendam van overtuigd dat zij het komend seizoen Europees voetbal zullen spelen. "Ik hoop het met hen", voegde Van Zandvliet er enigs zins sceptisch aan toe. Feyenoord gaat de komende tijd proberen andere Financierings bronnen aan te trekken. De club gaat sponsors zoeken na een jaar, tijdens welke de Rotterdamse club door een diep dal moest. Frits de Kimpe. de stadion-direc teur, betreurde het dat in het reglement van het toernooi om de Nederlandse beker, de Kuip als plaats van handeling voor de fi nale niet meer vast staat. De clubs bepalen de plaats voortaan zelf. "Jammer", zei De Kimpe. GRONINGEN - Sergei Dolmatov, tot voor zaterdag de onbetwiste leider van het toernooi om het Europees schaakkampioenschap voor de jeugd, had zich een betere jaarwisseling kunnen voorstel len. De Rus werd op oudejaarsdag in de confrontatie met de Bulgaar Krum Georgiev op pijnlijke wijze met de neus op de feiten gedrukt. Nadat Dolmatov de partij al in een nadelige stelling had moeten afbreken, verzuimde de Rus tot overmaat van ramp om zijn da me lijn tijdig af te schermen. Georgiev profiteerde. Met een even dodelijke als briljante combina tie werd Dolmatov tenslotte van het bord gespeeld. Die nederlaag had meer gevolgen, dan de Rus sische schaker aanvankelijk zelf bevroed zou hebben. Behalve dat hij zijn koppositie aan Georgiev verloor, raakte hij tevens zijn goede vorm kwijt. In zijn partij (in de tiende ronde) tegen de Roemeen Foisor gaf de Rus een gewonnen positie volledig uit handen. In een remiseachtige stelling werd reeds twee keer af gebroken. Georgiev zette daarentegen zijn ze getocht voort. De Engelsman Goodman werd vrij gemakkelijk verslagen. Winst, werd ook door de Leidenaar John van der Wiel behaald. Nadat hij zaterdag zijn meerdere nog in de Spanjaard Rivas moest erken nen, versloeg hij gisteren zeer verrassend de Griek Skembris. De andere Nederlandse deelnemer Jansen, verloor op oudejaarsdag van de Joegoslaaf Arnason, ter wijl zijn partij tegen Ristic werd afgebroken. Stand aan de kop: 1. Georgiev 7,5 punt. 2. Dolmatov 7 1 afg. 3. Foiser 6,5 1 afg. 4/7. Upton, Goodman, Mokry en Tal- but 6,5. 8/10. Arnason, Schubert en Pasman 6. 14/17. o.a. Van dei- Wiel 5. 22/23. o.a. Janssen 4+1 afg. WIELRENNEN - Hennie Kuiper is gisteren in het Franse Puyoo als vijfde geëindigd in een inter nationale veldrit. De wedstrijd werd gewonnen door de Frans man Raymond Villemiane. winnaar skispringen GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Met grote overmacht heeft de Oostduitser Jochen Danneberg op Nieuwjaarsdag in Garmisch- Partenkirchen de traditionele wedstrijden skispringen gewon nen. Het was de tweede wedstrijd in het vierschansentoemooi, waarin Danneberg na zijn zege in Garmisch de leiding heeft. Voor 10.000 toeschouwers maakte Dannenberg sprongen van 95 en 93,5 meter. De enige, die niet to taal werd overklast was de Fin Kari Yllianttila, die tweemaal 90 meter sprong. De uitslag van de wedstrijden in Garmisch was: 1. Jochen Danneberg (Odl) 95 en 93,5 meter, 235,5 punt.en; 2. Kari Yllianttila (Fin) 90 en 90 meter, 221,2 punten; 3. Hendry Glass (Odl) 89 en 89,5 meter, 219,6 pun ten; 4. Falco Weisspflug (Odl) 90 en 87,5 meter, 218,2 punten; 5. Leo Skoda (Tsj) 88,5 en 86 meter, 213 punten. De volgende wed strijden van het vierschansen toemooi zijn op 4 januari in In nsbruck en op 6 januari in Bi- schofshofen. WIELRENNEN - Ruim een week voor het nationale kampioen schap veldrijden heeft Hennie Stamsnijder getoond de vorm te pakken te hebben. Stamsnijder, de nationale kampioen van 1977, werd zaterdag in een sterk bezet veld in Diepenveen Overijssels kampioen en had een voorsprong van 35 seconden op Reinier Groenendaal. Vanwege de prolongatie van zijn wereldtitel motorracen in de 500 cc klasse kreeg Engelsman Barry Sheene dit weekeinde een koninklijke on derscheiding. Samen met zijn nieuwe vriendinnetje, Stephanie McLean, neemt de Britse playboy de gelukstelegrammen door. DEN HAAG - Op grond van haar prestaties in de superligawed strijden en in de Zweedse titel strijd is de Europese jeugdkam pioene Bettine Vriesekoop door gedrongen tot de Europese "ta feltennis top twaalf'. De Hazerswoudse neemt op de ranglijst een elfde plaats in. Door deze kwalificatie heeft Vriese koop het recht gekregen op "top twaalf-wedstrijden", die eind van deze maand in Praag zullen worden gehouden. De Engelse Hammersley werd tot de beste Europese tafeltennis speelster uitgeroepen. Beste tafeltennisspeler werd, over eenkomstig de verwachtingen, de Fransman Secretin. De top twaalf ranglijsten zien er als volgt uit: Dames: 1. Hammersley (Gbr), 2. Hellman (Zwe), 3. Uhlikova (Tsj). Heren: 1 Secretin (Fra), 2. Be- ngtsson (Zwe), 3. Orlowski (Tsj). ZWEMMEN - De Fransman Pierre Passot is gistermiddag te water gegaan voor een zwemtocht van 800 kilometer, waar hij volgens zijn berekeningen meer dan een week over zal doen. Passot wil niet alleen een buitengewone prestatie leveren, maar wil bo vendien bewijzen, dat het zoeken naar drenkelingen niet na 24 uur moet worden gestaakt. SPANJE Valencia-Real Sociedad 0-1; Gijon-At- Ictico Madrid 3-2; Burgos-Cadiz 2-1; Real Madrid-Santander 2-0; Es- panoI-Hercules 2-1; Sevilla-Las Pal- mas 1-0; Atletico Bilbao-Salamanca 3-1; Elche-Barcelona 1-3; Valecano- Betis 4-2. 1. Real Madrid 24; 2. Barcelona 20; 3. Sa lamanca 18; 4. Valiecanol7;5. Sevilla 17. C-Nottingham F 1-3; Coventry-Man chester U 3-0; Everton-Arsenal 2-0; Ip- swich-Derby 1-2; Manchester C-Aston Villa 2-0; Middlesborough-Norwich 2-2; Newcastle-Liverpool 0-2; Queens Park Rangers-Wolverhampton Wan derers 1-3; West Bromwich-Leeds U 1-0; West Ham-Leicester 3-2. 1. Nottingham F 36; 2. Everton 31; 3. Li verpool 30; 4. Arsenal 29; 5. Manchester C 28. MICRO-KORFBAL SPORTTOTO Toto m Birhimgham - Chelsea Bristol C. - Nottingh. F. Coventry C. - Manch.U. Everton - Arsenal Ipswich - Derby Z Manch. C. - Aston Villa Middlesb. - Norwich C. 2 Newcastle U. - Liverp. x Rangers - Wolverh. W. 2 We. Bromw.- Leeds U. West Ham - Leicester Southamt. - Stoke C. x Tottenham - Blackburn 2 HAARLEM - De 46-ste editie van de nieuwjaarsvoetbalwedstrijd tussen KHFC en een elftal van oud-internationals is gisteren op het KHFC-terrein in Haarlem geëindigd in een gelijkspel van 2-2. Bij de rust was de stand 1-1. In het, vooral na de rust, aantrek kelijke duel nam de thuisclub in de 23ste minuut de leiding door een treffer van Schutter. Zes mi nuten daarna zorgde Hennie van Nee, na een voorzet van Peter Kemper voor de gelijkmaker. Drie minuten voor het einde leek de wedstrijd beslist toen Flieringa KHFC opnieuw aan een voor sprong hielp: 2-1. Uit een straf schop scoorde daarna Hennie van Nee zijn tweede treffer en bracht daarmee de oud-inter nationals het gelijke spel van 2-2. De wedstrijd werd bijgewoond door 2000 toeschouwers. De opstelling van de oud-inter nationals was: Otto Roffel (laatste vereniging: GVAV), Frits Flin- kevleugel (FC Amsterdam), Sjaak Swart (Ajax), Leen van der Lugt (Telstar) en Roel Wiersma (PSV), Piet Ouderland (AZ), ver vangen door Tinus Bosselaar (Sparta), Peter Kemper (PSV) en Theo van Duivenbode (Haarlem), Tonny van der Linden (DOS). Hennie van Nee (Heracles) en Wytze Couperus (Telstar), ver vangen door Henk Schouten Feyenoord), Kevin Keegan van Hamburger SV heeft zijn laatste wedstrijd van het jaar niet voltooid. Hij speelde slechts vi jf minuten in de vriend schappelijke wedstrijd van Hamburger SV bij VFB Lübeck toen toonde scheidsrechter Fritz Tiede hem al de rode kaart. Keegan had zijn tegenstander Preuss tegen de grond geslagen. De handelwijze van Keegan was niet helemaal onbegrijpelijk, want Preuss had hem in de en kele minuten dat de wedstrijd aan de gang was al grof behan deld. De eerste zware overtreding kwam in het eerste duel tussen het tweetal, de tweede minuut was toen nog niet voltooid. De volgende keer was het weer raak en toen verloor Keegan zijn zelf beheersing. Hamburger SV speelde 85 minuten met tien man en won met 2-1 Werder Bremen heeft de 74-ja- rige Fred Schulz voor de rest van het seizoen gecontracteerd als trainer. Schulz, die Hans Til- kowski opvolgt, zal echter slechts als 'stroman' dienen voor team manager Rudi Assauer, die sinds het vertrek van Tilkowski de se lectie traint. Assauer beschikt echter niet over het vereiste trainersdiploma. De Griekse voetballers zijn weer tot het spelen van wedstrijden bereid. Aan hun staking is een einde gekomen. De spelers had den hun arbeid neergelegd, nadat hun eisen voor pensioenrechten en ziekteverzekeringen niet wa ren ingewilligd. Dat is inmiddels wel gebeurd. Leeds United heeft spits Joe Jordan, die bijna voor Ajax te kende, nieuwe voorstellen ge daan om hem te behouden. Jor dan wordt door de Engelse club een salaris van 400 pond (1600 gulden) per week gegarandeerd. Daar komen nog de premies bij Voorts werd hem binnnen drie jaar een benefietwedstrijd be loofd, die hem minstens 100.00 gulden belastingvrij zal opleve ren. Jordan heeft nog niet beslist. LOTTO De winnende getallen van de lotte zijn: 1-5-6-16-35-41 Reservegetal is: 32 YVEST-DUITSLAND De winnende getallen van dc Duitse lotto zijn: 4-14-15-18-29-44 Reservegetal is: 8 BASKETBAL - De Nederlandse meisjes-basketbalploeg heeft in het Nieuwjaarstoernooi in de Poolse stad Proesjkov wis selende resultaten behaald. In de openingswedstrijd versloeg Ne derland Oost-Duitsland met ruime cijfers: 90-32. Daarna ver loor Nederland echter met 56-53 van Bulgarije.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11