GIJZELING CARANSA TERREUR ZATERDAG 31 DECEMBER 1977 EXTRA PAGINA 25 Wat bijna niemand nog voor mogelijk gehouden, gebeurde weer. Zuidmolukkers kaapten in Drenthe een trein - en bezetten een lagere school. Heel Nederland verkeerde wekenlang in spanning om al die gegijzelde passagiers en kinderen. Toen greep de regering met ge weld in: zes treinkapers en twee passagiers v>onden de dood aan het eind van de langste gijzelingsactie ter wereld. Tien i offeren die he iljoen gulden moest hij ian zijn ontvoerders, vijf dagen gevangen nenden miljonair Maup Ca- ransa had er zo'n voorgevoel van,hij werd al een tijdlang ge volgd, en toen hij op een don derdagnacht in zijn eentje zijn wekelijkse bridge-avond ver hielden. De iv Vinkeve Neerlands rijkste ma op gewelddadige wijze lichte gemaakt. rd duidelijk vóór voortzetting van het kabinet-Den Uyl. maar aan het eind van een bijzonder lange formatie stond diezelfde Den Uyl wel buitenspel. Het leek die Wiegel, Van Agt en Den Uyl - dag in mei toen VVD-leider de grote drie in cle vaderlandse Wiegel aan CD A-voorman Van politiek - aan de vooravond van Agt een vuurtje gaf en Den Uyl de verkiezingen, alweer héél maar voor zichzelf moest zor- lang geleden. De kiezers kozen gen, wel een voorteken. Jetje Blokland uit Vlaardin- gen. Volkomen onverwacht in het nieuws, toen bleek dat bij een auto-ongeluk bij Bazel niet zij maar een Zwitsers meisje was omgekomen. Drie weken lang wist de familie met beter of Jet te was dood. Toen kwam de persoonsverwisseling uit: de Vlaardingse lag te genezen in een Zwitsers ziekenhuis, de Zwitserse was toen al gecre meerd in Rotterdam. Zes treinkapers die stierven voor hun ideaal vaneen Republiekder Vrije Zuidmolukken, gedood toen de Nederlandse regering na drie weken geen andere uitweg meer zag en de onbeweeglijke trein daar bij De Punt met geweld ontzette. Duizenden Molukkers uit heel het land maakten van de begrafenis in Assen een indrukwekkende de monstratie. Ook Nederland werd pijnlijk door de Rote Armee Fraktion getrof fen. Hoofdagent-rechercheur Arie Kranenburg werd in Utrecht ge dood bij de arrestatie van de Duitse terrorist Knut Folkerts. In Amsterdam brandde rond een telefooncel een schietpartij los tus sen de politie en de twee Duitsers Michael Wackemiagel en Gerd Schneiderdie sindsdien beiden worden verpleegd in het ziekenhuis van de Scheveningse strafgevangenis.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 25