Cees Bal nu op eigen benen Rabobank G3 Dat noemen ze 'n maandblad. Het lijkt wel sn stripboek! Kopman van nieuwe ploeg Bode/Shimano LEIDEN BLIJFT WINNEN Ook Danaiden moet punten inleveren rara rarararara rara rararara rara rara rara rara rara rara rara "7rara rara rara rara w/ara rararararara rara rararararara rara rararara rara rararara l®jjp Films deze week VRIJDAG 30 DECEMBER 1977 SPORT PAGINA 11 ADVERTENTIE HAARLEM - Leiden is de grootste kanshebber op de eindzege van het zevende Nieuwjaarstoernooi van Buitoni in Haarlem. De Leidse basketballers bleven gis teravond in de kille en slecht be zette Beyneshal (300 toeschou wers) als enige ongeslagen. De overal vandaan geplukte Ame rikanen van Keser All Stars had den weinig in te brengen tegen de ploeg van Henny Blom: 107-90. Vanavond ontmoet Leiden in de laatste wedstrijd van het toernooi B/Haarlem, dat gisteren jammer lijk verloor van de Westduitse kampioen TUS'04: 79-87. De sfeerloze entourage deed Lei den in de eerste helft van het duel met de Amerikanen in slaap suk kelen. Marcel Rijsbergen startte in de basis omdat het duo Wim Weemhoff - Peter Kop door bles sures nog steeds is uitge schakeld. Woensdag was het Tony Lamping die het eerst mocht beginnen met de vier Leidse Amerikanen (Bartolome, Bruinsma. Plaat en Collins). Leiden opende met een kleine voorsprong (22-19) die na een korte inzinking onnodig verloren ging (36-40. maar de Amerikanen ontbrak het aan kwaliteit om die winst tot aan de rust vast te hou den: 48-48. Na vijf minuten spelen in de tweede helft was er afstand (62-54) en daarna kwamen de gebleekte sterren niet meer in het spel voor. Arthur Collins zette de strijd naar zijn hand. Voor zijn "oude" pu bliek wilde hij zich het vuur wel uit de sloffen lopen en omdat Sid Bruinsma nogal wat steken liet vallen kreeg de Amerikaan veel ruimte. Bij 81-70 had Collins ongemerkt al 37 punten verzameld en toen Blom hem eindelijk rust gunde (101-84) stond de teller op 53. Col lins bleef er nuchter onder: "Soms gaat het lekker en krijg je de kans veel te scoren". Leiden (met een actieve Bartolome als beheerser van de rebound) speelde de matte wedstrijd rustig uit 107-90. Haarlem keek bijna de hele eerste helft tegen een achterstand aan. TUS'04 speelde feller en zelf verzekerder. ook toen de thuisploeg na een 32-40 achter stand bij rust terugvocht tot 57- 52. De Duiters bleven bij, kwa men weer gelijk (71-71) en speel den het toen slim uit: 79-87. De stand: Leiden 2-4 209-177, Haar lem 2-2 189-180, TUS'04 2-2 174- 181, K/ALL Stars 2-0 183-207: Het programma: 19.30 TUS-A11 Stars, 21.30 Haarlem - Leiden. HANS JACOBS NOORDWIJK - Terwijl de meester al maandenlang met zijn diensten loopt te leuren en zich samen met zijn dure wielerploeg (vooralsnog zonder succes) aan iedere niet op een cent meer of minder kijkende sponsor aanbiedt, te kende zijn knecht eergisteren in Alkmaar het contract, dat een nieuwe periode in zijn wielercarrière moet gaan inluiden. Na twee jaar waterdrager in dienst van Eddy Merckx te zijn geweest, wordt de 25-jarige Zeeuw Cees Bal (nu bij verloofde Marjan in Noordwijk) kopman van een on langs in het leven geroepen wielerploeg. Veertien tot vijftien renners (onder wie Stam, Janbroers, Breur, Nidi den Hertog en de Duitser Schütz) moeten Bal steunen in zijn races om de ereprijzen. De nieuwe ploeg, Bode/Shimano, zal aan alle grote wielerklassiekers deelne men, terwijl voorts de Rondes van Spanje en Zwitserland op het programma staan. Omdat Bal's ploeg nog niet op volle oorlogs sterkte is uitgerust, zal tot 1979 worden gewacht met de Tour de France. Cees Bal: 'Ik ben nu te laat om nog grote namen voor mijn ploeg aan te trekken. De meesten hebben zich voor het komende seizoen al aan een sponsor gebonden. Daarom ook heb ik mijn oog op een aantal veelbelovende ama teurs laten vallen. i Merckx als knecht mee Van der Wiel breekt voor derde maal af GRONINGEN - Sergei Dolmatov uit de Sovjet-Unie is ook in de achtste ronde van het toernooi om het Europees jeugdkam pioenschap schaken te Gronin gen de ongeslagen leider geble ven. Timothy Upton, de 19-jarige Schot, die gisteren zijn tegen stander was, koos het zekere van de remise boven het ongewisse. De Schot nam overigens tamelijk gretig genoegen met het halve pond. Na vijftien zetten had Upton een licht overwicht Dinnen bereik. Dat ontging Dolmatov ook niet en die kwam daarop piompt met zijn remise-voorstel. Upton aan vaarde het en toonde later lichte spijt. De twee Engelsen Goodman en Taulbut ontmoetten elkaar in deze ronde. Goodman kwam uit een wat ongunstige stelling sterk terug en won. Hij bracht daar door zijn achterstand op Dol matov terug tot één punt. Van de Nederlanders viel Hans Janssen, na drie overwinningen, weer wat terug. Hij verloor van de Israëliër Pasman, die daarmee meer kreeg dan hij verdiende. De Zweed Bjork en Leidenaar Van der Wiel zullen voor de derde keer achter het bord moeten. Ook in tweede zitting werd geen be slissing bereikt. De stand na acht ronden is: 1. Dolmatov 7 pnt., 2. Goodman 6 pnt., 3. Upton en Georgijev 5lh pnt., 5. Taulbut, Schubert en Pasman 5 pnt., 8. Foisor en Mokry 4 Va pnt. en 1 afg. partij, 10. Ar- nason 4lh pnt. Ondanks de aanzienlijke posi tieverbetering, had Cees Bal de afgelopen drie weken (nadat hij als kopman werd gevraagd) vol ledig nodig om uiteindelijk tot zijn besluit te komen Eddy Merckx in de steek te laten en zelf te trachten tot een vedette uit te groeien. Want hoe sterk de band tussen Bal en Merckx was bleek wel tijdens de wereldkampioen schappen in Venezuela. Pas daar ontdekte de KNWU, toen Bal op bondskosten naar Zuid-Amerika was gevlogen, dat de Zeeuw het tijdens het wereldkampioen schap vertikte om Kuiper en Zoetemelk te steunen. 'Ik ben in volledige dienst van Merckx. Hij betaalt mij per jaar, dus ben ik ook tijdens de WK bij hem in dienst', was zijn verklaring toen. Cees Bal nu, na de weloverwogen transfer: 'Ik heb twee jaar bij Merckx gezeten. Hij had een uit stekende ploeg, die tot in de pun tjes georganiseerd was. Het is een groot sportman, iedereen weet wel wat voor een 'grote' hij is. Daarom had ik graag in zijn laatste seizoen, voor hem willen rijden, maar na een gesprek met hem, zei hij dat ik het contract maar moest tekenen met mijn nieuwe werkgever'. Bal: 'Daarnaast speelde nog, dat Merckx zijn ploeg moeilijk bij een sponsor kan onderbrengen, temeer omdat hij dure renners in dienst heeft en elke renner die af viel (ondanks zijn voorliefde voor Bal) is er één. Maar aan de andere kant moet je nuchter zijn. Hij staat immers aan het eind van ziin carrière en ik aan het begin. Ën het zou zonde zijn als ik zo'n buitenkansje als dit voor hem zou laten schieten, ondanks het feit dat ik in al die jaren bij hem geen betere leerschool had kunnen hebben'. Voor Cees Bal was het in eerste in stantie ook een last verantwoor delijk te zijn voor zijn waterdra gers bij Bode/Shimano. Maar zijn sport ervaring en de eventuele bijstand van manager Piet Liebregts moeten dat probleem kunnen oplossen. 'Maar ik heb er wel tegenop gezien. De verplich tingen die je hebt tegenover je renners. Maar toch geloof ik dat het wel mee zal vallen. Ik ben al zo lang in het vak. Bovendien heb ik dan Liebregts nog Liegregts en ploegleider Henk I£oopmans. Het is iets heel anders dan knecht zijn, hè. Van Merckx kreeg ik te horen wat mij tijdens een rit te doen stond en die opdracht had ik maar uit te voeren. Je moest je helemaal opofferen. Kreeg je be paalde kansen in de schoot ge worpen, dan moest je die moge lijkheden op een goede klasse ring laten lopen, want je reed voor de baas en niet voor jezelf. Zijn taak als waterdrager voor de Belg, die het zeker in de laatste Tour hard nodig had, deed hem daarin uiteindelijk op een twee na laatste plaats belanden. 'Die klassering deed me weinig, om dat ik me in de ploeg van Merckx volledig moest wegcijferen. Ik heb me één keer een klein beetje in de publiciteit kunnen rijden. Dat was toen ik met Gerrie Kne- temann uit het peloton was ont snapt. Maar in de eindsprint werd ik er toen gemakkelijk door hem uitgefietst. Ik was veel te nerveus en het ontbrak me aan zelf vertrouwen'. Bal: 'Als je kopman bent ligt dat* anders. Je bent er dan op inge steld om prijzen in de wacht te slepen, terwijl je daarbij op je knechten kunt vertrouwen. Je leeft dan ook met de gedachte 'Lukt het vandaag niet dan mor gen'. Als knecht heb je die moge lijkheid niet'. Voor zichzelf heeft Cees Bal al be sloten zich tot zijn dertigste met de wielrensport bezig te houden Dan stapt hij er uit. Hij wil niet geforceerd doorgaan. Niet de 'af gang van de top' meemaken, niet, zoals Merckx nu, ondervinden hoe moeiteloos de concurrentie van je weg fietst. 'Ofschoon ik niet bang ben om in een derge lijke situatie te geraken. Maar ik wil na mijn dertigste wel eens wat anders doen dan wielrennen. WALTER OOMEN bijna 1 miljoen aan prijzen Voor 1,50 kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelactie t.b.v. de Stichting Buitenlandse Vakanties voor Gehandicapten en een van de prachtige finaleprijzen winnen, waaronder de Singer Futura. De eerste naaimachine met 'n electronlach brein. Winkel waarde 1846.-. En bent u geen prijswinnaar dan heeft u nog geen pech want er is al een electrische Singer zig-zag machine voor 399.-. tb.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten LEIDEN - Na korfbalnederlagen van Fides Pacta, De algemene en Zuiderkwartier deze week, ontkwam ook De Danaiden niet aan verlies. KVS, toch niet bepaald veel sterker dan de Leidse ploeg, won met twee punten verschil in de Vijf Meihal (7-9), waardoor de Scheveningse for matie nu de kop deelt met Westerkwartier en BEP. Voor De Danaiden betekende deze uitslag de derde achtereenvolgende nederlaag. Het eerste kwartier van het duel lieten beide ploegen goed spel zien, maar daarna was het daarmee snel gedaan. Zeker op het moment dat de Leidse ploeg via Aad van Nierop moeilijk tot scoren kon komen. Met name hij miste een paar goede mogelijkheden, mede ook omdat de tempoloze en doorzichtige aanval rond Cees Christiaanse er ook niet helemaal uitkwam. Bij de stand 6-9 vond Ingrid van Haren een oplos sing, maar toen had de arbiter allang het sein "1 minuut gegeven. De doelpunten werden gemaakt door Aad van Nierop (3). Cees Chris tiaanse, Pieter Koorneef, Ellv van Spelden en Ingrid van Haren. De Prof. Teldersschool is gisteren winnaar geworden van het jaarlijkse indoor-korfbalkampioenschap voor het lager onderwijs, dat in de Groenoordhal werd gehouden. De Zuiderparkschool werd tweede, ter wijl de Lorentzschool op een derde plaats eindigde. Yvonne Kamerling i ontfutselen. n fractie te laat om haar opponente de bal te ADVERTENTIE rara rararara i rararararara rararara rass rararararara rararararara rararararara rara rararara rara. rara. rara rara rara rara ara rara rara rara rararararara ara rararara - -ï i r7 O5, A De persoonlijke bank wenst u een gelukkig nieuwjaar 'F#' geld en goede raad 'jM, L- Ui ADVERTENTIE Elke maand 64 pagina's vol dubbeldikke superlange stripverhalen. Urenlange avonturen en in het eers'te nummer van Mickey van 1978 zelfs een fantastische wed strijd waarmee je een radiografisch bestuurbare auto kunt winnen. Geweldig! En dan de strips een spannend spook verhaal van Mickey en Goofy. een dwaze geschiedenis met de Doerakkers en natuurlijk een nieuwe aflevering van Schateüand, ons boeiende vervolgverhaal. Verder: De tekenfilmrubnek waann deze keer alles over honden in de Disney tekenfilms! En er is nog veel meer. Laat al die verhalen en die prachtige wedstrijd je neus niet voorbijgaan! IV/WTCR VJEDSTKUDJ M IN NR1 )JeSfeend. Overal te koop voor f 3,60 Blijvers "Twee door het dolle heen" met het vechterduo Bud Spen cer en Terence Hill. De ruwe bolsters met blanke pit zijn dit keer twee politieagenten. Luxor, Leiden en Euro 2, Alp hen aan de Rijn. "Soldaat van Oranje", oorlogs film met een vleug humor, Ca mera, Leiden. "The spy who loved me", Ja mes Bond met nog meer spek takel, Lido 1, Leiden Euro 1 en 2, Alphen. "De reddertjes", tekenfilm uit de Walt Disneystudio's, Lido 2. "The last remake of Beau Ge ste" door en met Marty Feld- man. Studio Leiden. "Orca" een op wraak beluste walvis, Trianon, Leiden. "Herbie gaat naar Monte Carlo", een auto v/ordt verliefd, Euro 4, Alphen. Kindermatinee "Tekenfilmfestival met o.a. de pink panther" Lido 3. "Dun- derklumpen", Rex, Leiden. Nachtfilm "Bonnie and Clyde", Camei a. Rex looft veel: "Spiegel der lusten". Helaas geen film die in „Lido III" te Leiden draait. Door de late opgave van de nieuwe titel was het onmogelijk om tijdig in een aanvaardbare recensie te voorzien. De redactie. APOLLO 1: 'Abba-de film", dag. 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur, vr. ook 24 uur, za. avond gesl. AL. APOLLO 2: "De reddertjes" dag. 1.30, 3.30, 6.45 en 9 uur, za. avond gesl. AL. ASTA; "Star wars", dag. 2.30, 7 en 9.30 uur, zo. 1.30. 4. 7 en 9.30 uur, za. avond gesl. AL. BIJOU: "Nous irons tous au pa radis", dag. 2, 7.30 c-n 9.45 uti zo. ook 4.45 uur, vr. ook 00.15 uur, za. avond gesl. 16 jaar. CALYPSO: "The last remake of Beau Geste", dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. 1.45, 4.15, 7.15 en 9.30 uur, za. avond gesl. AL. CAMERA: "Jabberwockv dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur, za. avond gesl. 12 jaar. t times", dag. CORSO: "Soldaat van Oranje", dag. 2.30 en 8.30 uur, za. avond gesl. 12 jaar. DU MIDI: "Twee door 't dolle heen", dag. 8.15 uur, vr. 7 en 9.30 uur. zo. 4. 7 en 9.30 uur, za. avond gesl. 12 jaar. EURO: "Soldaat van Oranje da*. 181 vond gesl. 12 jaar METROPOLE 1 "Orca, the killer whale", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, za. 2 en 6.45 uur, zo. 1.15, 4. 6.45 en 9.30 uur.. METROPOLE 2: "The spv who loved me dag. 1.15, 4. 6 45 en 9.30 uui. /a. 1.15, 4 en 6.45 uur. nie Hall", dag. 3.30, 6.45 en 9.30 uur. za. 3.30 en 6.45 uur. 16 jaar. METROPOLE 4: "Providl nci dag. 2. 6.45 en 9.30 uur. za. 2 en 6.45 uur, zo. 1.15, 4. 6.45 en 9.30 uur. 16 jaar. METROPOLE 5: "The gentle man tramp dag. 1.15,4.6 45 en 9.30 uur, za. 1.15, 4 en 6.45 uur AL. ODEON 1 "De reddertjes dag. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.30 uur, za. avond gesl. AL. ODEON 2: "Wordt u al gehol pen?", dag. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur za. avond gesl. AL. ODEON 3: "Dc fluit met de 6 smurfen", dag 1,3 en 5 uur. AL. "De keerzijde van middci - OLYP1A: "Jaws dag. 2 en 8 uur, za. avond gesl. 12 jaar. PASSAGE: "The spy who lo ved me dag. 1.15,4 6.45 en 9.30 uur. za. avond gesl. 12 jaar. ROYAL '70: "Meisjes die 'm er nacht", daf gesl. 16 jaar vond en 9.30uur, ma. 2 en 8 uur, za. en woe. 2 uur. 16 jaar. ROYAL: "The stonerdo., i en zo. 2, 7 en 9.30 uur, za. 2 ui STUDIO 2000: "De reddertjes", d..g, 1 30. 3 45, 7.30 en 9.30 uur. zo 1 30. i.30 en 9.30 uur, za. avond gesl. AL. DE UITKIJK: 'L'une chante, l'autre pas", dag 2.7 en 9.30 uui za. avond gesl. 16 jaar.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11