Teleurstelling over gemiste kabel-tv order Lezers schrijven ém. 60.- BOUVIER VERWONDT DRACHTIGE SCHAPEN Opvolger Arthur Burns Aantal woningen in Leiden boven 35.000 Herbestrating van Marienpoelstraat begint pas in 1978 EILAND II EN OOK OP ZATERDAG 3.50 17.50 19.50 eimokopzateroag\ VROOMS DREESMANN s» De mensen van het reisburo van Vroom Dreesmann hebben 80 nieuwe zomergidsen van 75 Nederlandse touroperators! ft q J. S. LIPS Katwijk aan Zee. Anno 1924 PRODUKTIEMEDEWERKER HEFTRUCKCHAUFFEUR/ MAGAZIJNBEDIENDE. LEIDEN - Het Leidschendamse bedrijf Delta Kabel heeft er in een brief aan de leden van de werkgroep Kabeltelevi sie zijn teleurstelling over uitgesproken dat de opdracht om in Leiden kabeltelevisie aan te leggen niet in zijn handen is gekomen. NIEUWKOOP - Een bouvier heeft vanmorgen tien drachtige scha pen van de Nieuwkoopse vee houder Van Benten zodanige verwondingen toegebracht, dat alle dieren door een veearts moesten worden behandeld. Bo vendien doken zes schapen par does het water in toen de hond de achtervolging inzette. Eén van de dieren is er slecht aan toe. Volgens de veehouder is het de tweede keer dat de hond achter de schapen is aangegaan. In feb ruari was dit ook het geval. Toen doodde de bouvier één dier. Van Benten verwacht dat hij ook nu weer voor duizend guldens schade heeft opgelopen. Het bedrijf dat door de gemeente is aangezocht om in te schrijven, vindt het vreemd gepasseerd te zijn, omdat het aan alle gestelde eisen voldeed, zo wordt in de brief gesteld, en ook omdat Delta Kabel het werk tegen de laagste prijs kon uitvoeren. Aangedrongen wordt op nog een gesprek met de leden van de werkgroep, voordat de definitieve beslis sing over de aanleg van kabel televisie in de gemeenteraad wordt genomen. Wethouder Van Aken ontkent desgevraagd dat er al een defi nitief voorstel voor de gemeen teraad klaar zou liggen, maar geeft wel toe dat men het er in de werkgroep en in het college van B en w al over eens is welk bedrijf in Leiden de kabeltele visie moet gaan aanleggen. De naam van dat bedrijf wil hij niet prijsgeven. Hij ontkent noch bevestigt dat Delta Kabel al uit de markt zou zijn". Op 16 januari a.s. zal de gemeen teraad over een voorstel moe ten beslissen. Pas een week eerder bij behandeling in de raadscommissies zal de inhoud van het voorstel bekend wor den. WASHINGTON (UPI) - Als opvol ger van het hoofd van het Ameri kaanse centrale-bankensysteem, de Federal Reserver Board (FED), Arthur Burns, heeft pre sident Carter G.W. Miller, de pre sident van de Amerikaanse maat schappij Textron aangewezen, zo is gisteravond uit regeringskrin gen in Washington vernomen. De termijn van Burns als v.oorzitter van het uit zeven leden bestaande bestuur van de "FED" dat de macht heeft om tegen het eco nomische beleid van zowel het DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 ,-r^ WmÊÊm hl 1 ijl - Witte Huis als het Congres in te gaan, loopt op 31 januari af. Burns (73) heeft vanaf 1970 als voorzitter van het bestuur gefun geerd en is economisch adviseur geweest onder elke president vanaf Eisenhower. Burns en Car ter zijn het uitgesproken oneens gebleken over de vraag of en zo ja hoe de economie moet worden gestimuleerd. Dit spitste zich vooral toe op de krap-geldpoli tiek die Burns wilde volgen en de belastingverlagingen van Carter waar Burns tegen was. LEIDEN - De woningvoorraad in Leiden is dit jaar de 35.000 gepas seerd. Dat blijkt uit de maande lijkse cijfers van het Bureau Sta tistiek van de gemeente. Op 1 ja nuari was de woningvoorraad in Leiden 34.112. Eind oktober bleek die te zijn gestegen tot 35.061 Tot en met oktober zijn er in Leiden 1212 nieuwbouwwo ningen gereedgekomen. Dat is meer dan in het hele jaar 1976 toen er 955 nieuwe woningen werden opgeleverd. Het aantal woningen, het ogenblik nog gebouwd wordt heeft het afgelopen jaar een flinke inzinking te zien gegeven. Op 1 januari waren het er nog 1689. In de volgende maanden daalde dat aantal gestaag tot in juni een dieptepunt werd bereikt met 1150. Daarna herstelde het beeld zich weer en eind oktober werd er gewerkt aan ruim 1300 nieuwe woningen. Daarvan was ongeveer een derde deel huizen in de woningwetsector. Wat de renovatie in Leiden betreft is de stand als volgt: eind oktober waren in Leiden 837 woningen van woningbouwverenigingen en de LWS gerenoveerd. Op dat moment waren er nog 135 in uit voering en er zijn er renova tieplannen in voorbereiding voor 236 woningen. LEIDEN - De interkerkelijke school voor middelbaar sociaal-peda gogisch onderwijs "Uytterdijk" is dezer dagen in alle stilte verhuisd van het oude gebouw aan het Noordeinde naar een splin ternieuw pand aan de Tur kooislaan in het Morskwartier. (zie foto) De school heeft nu twee opleidingen, namelijk voor be- jaardenverzorgende en gezins- verzorgende, maar hoopt straks een opleiding voor all-round ver zorgende te krijgen. LEIDEN - De herbestrating en het inrichting van de Mariénpoel- straat als woonerf, waarmee op 12 december begonnen zou worden, is uitgesteld tot begin volgend jaar. In de eerste plaats is dit om dat B en W pas op 13 december het besluit namen waardoor de uitvoerder, de Heidemaat schappij, zeker kon zijn van zijn geld. In de tweede plaats is door de vorst in december enige ver traging ontstaan in de herbestra ting van de Van Swietenstraat, die aan de werkzaamheden aan In het Leidsch Dagblad van 28 de cember voelt de heer H. J. Peet- ers zich geroepen te reageren op een uitlating van hoofdredakteur Han Mulder over vrijheid van meningsuiting, een paar dagen eerder gedaan. Van diezelfde vrijheid wil ik nu gebruikmaken. Want wie maakt er nu eigenlijk een elementaire denkfout, mijnheer Peeters? Is dat Han Mulder? Welnee, dat bent Uzelf! U immers beweert, dat Kalma heeft deelgenomen aan een demon stratie voor de Rote Armee Frak- tion, terwijl U in alle kranten (al thans de kranten, die ik de laatste tijd gezien heb, te weten Volksk rant, Leidsch Dagblad, Leidse Courant, NRC Handelsblad en Vrije Volk) hebt kunnen lezen, dat deze demonstratie gericht was tegen het afglijden van de democratische Duitse rechts staat de Radikalenerlass en de Berufsverbote, die gericht zijn tegen ieder, die link ser is dan bondskanselier Schmidt, terwijl ondertussen neo-nazisten en een CDU/CSU- politicus, die vol lof is over het fascistische regime-Pinochet in Chili, ongestraft hun gang kun de Marienpoelstraat voorafgaat. Zodra de werkzaamheden begin nen, als het meezit al op twee ja nuari, zal de Mariénpoelstraat alleen bereikbaar zijn vanaf de Rijnsburgerweg. Door verkeers- deskundigen van de gemeente wordt er op aangedrongen om bij het in- en uitrijden van de Ma riénpoelstraat alleen maar recht saf te slaan, zodat oversteken over de Rijnsburgerweg niet no dig is. Dit om gevaarlijke situa ties zoveel mogelijk te voorko- Natuurlijk: de Duitse overheid is met de terreurbestrijdings-wet- geving op de proppen gekomen met het argument om op die wijze de terreur van de R.A.F. te kun nen bestrijden. Maar ook vóór het bestaan van de .R.A.F. waren er in de Bondsrepubliek al tendenzen te bespeuren, waarin (extreem?-)links niet de moge lijkheid geboden werd zich zelfs maar te laten horen. In wezen is er weinig verschil tussen het Duitse optreden tegen diegenen, die zich vanuit een linkse visie afzetten tegen het onderdrukkende kapi talistische systeem in de Bonds republiek, ook al gebruiken zij, in tegenstelling tot de R.A.F., géén geweld om hun argumenten kracht bij te zetten, en de metho den, die de Sovjet-Unie gebruikt om de democratische oppositie (in het westen meestal bestem peld als "dissidenten") eronder te houden. Dat de gewraakte demonstratie ge houden werd op de sterfdag van drie R.A.F.-leden is een gevolg van de twijfels die gerezen (of versterkt) zijn n.a.v. de officiéle Duitse regeringsverklaring, dat deze drie zelfmoord gepleegd zouden hebben, en dat in de zwaarstbewaakte gevangenis van Europa, in een land, dat zich be dient van methoden als de isola tie-folter. Dat heeft U allemaal kunnen lezen; ook had U kunnen weten, dat Kalma, evenals de partij waarvan hij overtuigd lid is, de P.S.P., zich altijd hebben verzet tegen geweld als strijdmethode, ongeacht door wie dat geweld gebruikt wordt. Eigenlijk zouden er bij de politie veel meer mensen moeten zijn als Kalma- mensen, die niet klakke loos doen wat hun wordt voorge houden, die kritiek durven te hebben, ook over het functione ren van de politie zelf, kortom mensen, die in staat zijn zelfi standig te denken. Niet alleen door Kalma immers wordt bv. het feit gesignaleerd, dat er racisti sche sympathieén bestaan bij delen van het politie-apparaat. Ook het optreden van de Haagse politie bv. tegen huizenkrakers en tegen demonstranten (onlangs nog bij de Zuidafrikaanse am bassade, notabene op de dag van de Mensenrechten, en eerder dit jaar bij de Amerikaanse am bassade, toen daar gedemon streerd werd tegen de hek senvervolging van homosexue- len in Florida), gaan angst wekkend veel lijken op de Duitse optreden. Mijn angst is, dat dit in de nabije toekomst nog erger zal worden, wanneer het door de regering van de Bondsrepubliek gewenste ter- reurbestrijdings-verdrag in de gehele Europese Gemeenschap van kracht wordt. Het huidige CDA/VVD-kabinet met een mi nister van Binnenlandse Zaken als Wiegel, die zich altijd sterk heeft gemaakt voor het handha ven van "orde en gezag", zal niet erg geneigd zijn deze ontwikke lingen af te remmen, integendeel ze eerder aanmoedigen. Neen, mijnheer Peeters, misschien maakt U niet eens zozeer een denkfout, maar wilt U alleen de feiten niet onder ogen zien. Het lijkt erop, dat U, evenals procu reur-generaal Van der Feltz, een groot deel van de Rotterdamse politie en ongetwijfeld een groot deel van de Nederlandse bevol king, om in Duitse sferen te blijven, een aardig staaltje weg geeft van "hineininter'pretieren". Gelukkig ben ik in dit land niet de enige, die zich daartegen zal blijven verzetten. JOS VAN DER PUTTEN STATIONSWEG 11-17 LEIDEN O CC O O CD Douche afscheidingswand hoogte 180 cm direkt plaatsbaar op douchebak van 80 x 80 cm Panelen van Polystyrol reliëfglas in geëloxeerd aluminium frame waterdichte afsluiting, tussen glas en frame door speciale afdichtingsstrip. op verzoek zijn andere afmetingen leverbaar w Vroom Dreesmannprijs vrijdagvoordeel Fantasie weekkalender Voor het noteren van alles wat niet vergeten mag worden vrijdagvoordeel Vendor molton matrashoes De ideale niet ver schuifbare molton deken. Kleur: hagelwit. 130x190 of 140x200 26.50; 90x200 21.-; 80/90x190i vrijdagvoordeel n Nachthemd Van zacht geruwde keperflanel. 100% katoen Maak uw keuze uit diverse dessins en kleuren. Maten: 42 t/m 52 18." vrijdagvoordeel Gaine Van streeplycra. Met rits en dubbel voorpand. Extra versteviging op de heupen. Kleur: skin. Maten 44 t/m 50 vrijdagvoerdeel Vendor flanel hoeslaken 100% Katoen. Heerlijk zacht en donzig warm. Diverse kleuren en wit. Kleur- en was echt. 80/90x190 gekleurd 17.- 80/90x fa 190 wit vrijdagvoordeel Uw favoriete TV muziek Herkennings melodieën van populaire TV series o m. 'Onedin Line', 'Family Bellamy', 'Strauss Family' e.v.a. In super stereo. 2.95 Herenparka zware kwaliteit polyester/katoenen twill. Origineel legermodel met punt, uitknoopbare voering (ook in capuchon), windvangers in de mouwen. ook geldig op de plaatselijke koopavond U wilt ruime keus hebben voor uw zomervakantie? Want behalve al die gidsen van al die touroperators beschikken de mensen van het reisburo van Vroom Dreesmann over uit stekende en hoogst recente inlichtingen, verzameld in handboeken. Per bestemming kunt u zo precies te weten komen wat u allemaal mag verwachten. U ziet: het reisburo van Vroom Dreesmann biedt u alle keus met alle voordelen. q En een heleboel goede raad L vrooms dreesmann De mensen van het reisburo van Vroom Dreesmann. Wij zijn er voor uw plezier. Tegelzetters gevraagd voor aangenomen werk Telefoon 126084 tussen 7-9 uur. SNEL GELD LENEN? Geld voor iedereen, in loondienst of zelfstandig Geen informatie bij werkgever. Geen behandelingskosten. Bestaande lening geen bezwaar. ENIGE VOORBEELDEN: 2000 - is 24 x 100.41 4000.- is 36 x 139.04 6000 -is 36 x 207.13 10000.- is 48 x 268 94 15000 - is 60 x 335.78 Voor woningverbetering tot 96 maanden Woningverbeteringskrediet geldt ook voor huurhuizen Tweede en tophypotheken tot HO tot 120 maanden Nieuwe auto's 100% krediet tot 48 maanden. Nieuwe caravans 100% krediet tot 60 maanden Pleziervaartuigen tot 120 maanden Schrijf of bel (01719) 15300 Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden. bij bemiddelings kantoor ALG. ASSURANTIEKANTOOR Antwoord no. 8 - Noordwijk. Westeinde 12. Deze originele foto is weer te koop in ons kantoor: Badstraat 9, Katwijk. Slechts 10,- Duizenden korte en lange BONTMANTELS ver beneden de normale waarde! Met -garantie. Desg. soepele kredietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C, tel. 010-117.117. Parkeren v. zaak. Bij koop reisgeld voor 2 personen terug (ook benzine). Vrij- dags koopavond tot 21 uur. Sollicitaties kunnen gericht worden aan de afdeling Personeelszaken van Fassort (Nederland) B.V., Rijndijk 86 te Hazerswoude, telefoon 01714-9008 toestel 223 of 224. Tevens bestaat er in ons Magazijn te Leiderdorp waar in dagdienst gewerkt wordt, de vacature van Fasson Wij produceren en verkopen zelfklevend materiaal. In onze Produktie-afdeling te Hazerswoude waar in een VIER-PLOEGENDIENST gewerkt wordt be staan enkele vacatures als

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12