Technische commissie: Hans van Helden eruit wie rijdt er vanavond? Van der Wereld favoriet NK-cross Bert Jansen: "Misschien ben ik wel 'n te stil type" Onderlinge verdeeldheid binnen KNSB Olga's Rijke Slapen laat uw slaapkamer ontwaken msL OLGA Schakers van Leithen herfstkampioen in 2B Veilig Verkeer Nederland - Postbus 287- Hilversum DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 ADVERTENTIE DEN HAAG - De landelijke technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) stelt zich unaniem op het standpunt dat Hans van Helden en Ton Oudshoorn niet meer aan de selectieprocedure voor de strijd om het Europees kampioenschap (28 en 29 januari in Oslo) kunnen deelnemen. Beide rijders zijn afgelopen vrijdag in Heerenveen niet ver schenen voor de tien kilometer, die als eerste onderdeel voor de selectie gold", aldvs Peter de Groot, die binnen de LTC de za ken rond de herenkernploeg on der zijn beheer heeft. "Met de trainers zijn duidelijke afspra ken gemaakt over de procedure om tot vertegenwoordigende ploegen te komen. Voor alle rij ders gelden dezelfde rechten en plichten. Van Helden en Oudshoorn hebben niet meege daan aan de eerste selectiewed strijd en blijven daardoor buiten beschouwing. Dat is het stand punt van de LTC. Over blijven Piet Kleine, Klaas Vriend, Jan Derksen, Frits Schalij, lep Kra mer en Hilbert van der Duim". Ook gisteren lagen Van Helden en Oudshoorn voor de LTC nog dWars. Zij reisden niet mee met de kernploeg af naar Madonna di Campiglia, waar op 3 januari e smaak die naar buiten is gebracht, is be paald niet het standpunt van de KNSB". De regelingen die wij met de ploegleiding en met Van Helden hebben getroffen, brengen alle maatregelen betreffende hem binnen de competentie van het ROTTERDAM - Hoewel de KNVB n nu door Olga's Rijke Slapen De unieke kollektie spnngboxen. hoofdborden, matrassen, spreien en gordijnen is een streling voor 'toog en maakt van uw slaap- kamer een leefkamer. Welke J stijl u ook prefereert: Olga biedt u de keus en u haalt het Rijke Slapen in huis De kwaliteit van alle Olga produkten is de onbetwiste top vanwege de gebruikte materialen, de gekozen dessins en de vormgeving. Betrek uw slaapkamer optimaal in uw dagelijks het verdie Stop uw naam en adres met daarbij f 1.- aan postzegels ingesloten, in een als brief gefrankeerde envelop en stuur deze naar Olga of maak f 1.- over per giro. U ontvangt dan de uitgebreide, kleurrijke brochure van 24 pagina's over Olga's Rijke Slapen Olga. Postous 16. Leiden, Postgiro 12002 UIÜL-' bijna 1 miljoen aan prijzen ti.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten dagelijks bestuur. Er is een t terdichte overeenkomst met Van Helden gemaakt en die is nog eens zwart op wit vastgelegd in Inzeil. Van Helden zal moeten uitkomen in een aantal selectie wedstrijden, zoals er zijn geweest in Inzeil en zoals er nog zullen komen in Madonna die Cam- piglio en Innsbruck tussen 10 en 15 januari. De wedstrijden van 3 januari in Madonna zijn onder linge wedstrijden en daar be hoefde hij niet aan mee te doen. Wanneer hij in de echte selectie wedstrijd zich zal kwalificeren dan wordt hij opgenomen in de ploeg voor het Europese en het wereldkampioenschap. wedstrijden zullen worden gere- Met Van 't Oever en Van Helden i Hans van Helden: wel of geen Europees kampioenschap. LEIDEN - Katwijk 1 heeft in de eerste klasse van de competitie der Leidse schaakbond alsnog aan het langste eind getrokken in de match tegen Philidor 4. Naar verwachting draaide alles om de arbitrage-partij tussen Van Ingen Schenau (Philidor) en Haasnoot (Katwijk). De pluspion van Haasnoot bleek volgens de ar biters, voldoende te zijn voor de winst, waarmee Katwijk van 4V2-4V2 op een 4V2-5V2 zege uit kwam. Daarvoor waren de duidelijke stel lingen van Koster-Koelewijn en De Korte-Ouwersloot al in resp. 1-0 en 0-1 geëindigd. De tussenstand in de eerste klasse luidt nu als volgt: 1. Alphen 1 3-6-18; 2. Philidor 3 4-6- 26; 3. Katwijk 1 4-6-23; 4. LSG 3 4-4-20; 5. Philidor 4 3-2-14; 6. Leiderdorp 1 3-0-10; 7. Philidor 5 3-0-9. Leithen 1 is in de tweede klasse B herfstkampioen geworden. De Leidenaars bleven Alphen 2 royaal met 3-7 de baas. Op de bo venste borden stond Leithen slechts één halfje af: een remise tussen Stelling en Koet. Jan Bey versloeg op het kopbord Schra- vendeel. In de staart deed Alphen 2 wat te rug dankzij winstpartijen van Wagenaar en Nijhuis. Met een gelijk aantal matchpunten als 21), (6 uit 3) maar één bordpunt min der (20 om 2), blijft Voorschoten goed volgen. De ploeg had niet veel moeite met Noord wijk 2 en won met 2V2-7V2. Een opmerkelijk korte partij speelde Voorschotens eerste bordspeler Thieme; hij zege vierde in slechts 11 zetten. Derde team zonder puntenverlies is Lisse 1; in het duel tegen Rijns burg moest ook hier het verweer van de underdog van de lagere borden komen. Op de nummers 1-4 leverden de Lissenaren goed lopende aanvalspartijen af, welke allen resulteerden in winstpun ten. Op bord 1 versloeg Kamps Rijnsburger Lader. Den Hol lander en Cas Pauw brachten de Rijnsburgse overwinningen bin nen; verder dan nog één remise kwam Rijnsburg echter niet, waardoor het eindresultaat een 2V2-7V2 zege voor Lisse was. Met 4 uit 2 en 15 bordpunten staat de degradant uit de eerste klasse er Omdat Nieuwkoop in de derde klasse A met 3-7 geklopt werd door Philidor 7, kon Leiderdorp 2 hier, via een 6V2-3V2 overwinning op Alphen 4, de lëiderspostie overnemen. Ook Bodegraven 2 verspeelde een kans op de eerste plaats door een 4-6 verlies tegen Boskoop 2. LSG 5 herstelde zich van de monsternederlaag tegen Nieuwkoop door een 3-7 zege bij Aarlanderveen. R.D. den. Van Helden en Oudshoorn zullen wel op 10 en 11 januari aan de start verschijnen tijdens selec tiewedstrijden in diezelfde plaats. Het standpunt dat Peter de Groot namens de technische commissie gisteren openbaar maakte, was nog niet tot Inzeil doorgedron gen. Schaatstrainer Egbert van 't Oever vertelde: "Wij hebben over deze zaak geen gesprek gehad met de technische commissie. Er is wel gesproken, maar dat ging over een verandering van de se lectienormen in verband met de overbezetting 'van het Midden- Europacircuit. Wij houden ons aan de afspraken, die zijn ge maakt en dat betekent dat de "zaak-Van Helden" onder de competentie van het dagelijks bestuur valt. Er is overeengekomen dat Van Helden zich ook verder buiten de groep zal voorbereiden op het Europese kampioenschap in het laatste weekeinde van januari in Oslo. Voorwaarde is dat hij zal uitkomen in de selectiewed strijden op 10 en 11 januari in Madonna en op 14 en 15 januari in Innsbruck. Hij kan dus tot 10 ja nuari op zijn manier aan vorm en conditie blijven werken". Ongelukkig Bondsvoorzitter Van Laer van de KNSB benadrukte dat er in feite geen "zaak-Van Helden" is en dat er duidelijke afspraken zijn ge maakt. "De mening", zei hij, "die in het ongelukkige bericht van de landelijke technische overeengekomen dat hij zich bij die wedstrijden kan laten bege leiden door Van 't Oever, maar dat dit geen voorwaarde voor zijn deelneming is. Wanneer hij geen prijs stelt op de aanwezigheid van Van 't Oever dan zal er tijdens zijn ritten geen coach langs de baan staan. Ook Kloosterboer is ak koord met deze overeenkomst". Akkoord pas uiterlijk 15 april 1978 finitieve selectie van veertig aan de wereldvoetbalorganisatie (FIFA) moet opgeven, heeft een aantal spelers eind vorige week een voorlopig invitatie-schrijven ontvangen. In genoemde brief worden de kandidaten volledig geïnformeerd ten aanzien van het WK-program (er worden onder andere artiesten overgevlogen uit Nederland) en wordt eveneens gevraagd om een schriftelijke be reidheidsverklaring. Opvallend is dat zich geen enkele Sparta- speler in de gunsten van bonds- coaches Happel, Zwartkruis en De Vroet mag verheugen. Niet alleen omdat de Rotterdamse eredivisieclub het dit seizoen zo goed doet, maar meer nog omdat spelers als Doesburg en Bert Jan sen momenteel in de vorm van hun leven verkeren. Beiden zeg gen teleurgesteld te zijn. Doesburg: "Ik heb destijds al ge zegd, toen ze me er wel weer even snel zouden laten affladeren. Ik ging er toen van uit dat ik het dichtst bij het Feyenoord-stadion woonde, toen de problemen^ kwamen. Een tikkeltje had ik er niettemin op gerekend, ik heb er ook voor gewerkt. Trainer Brom zei vorige keer nog: Does en Bert Jansen zullen er best bij zijn. Voor Bert vind ik het helemaal Het is duidelijk dat er op dit mo ment een meningsverschil is tus sen de technische commissie en de begeleiding van de ploeg. Het is echter niet zo dat het dagelijks bestuur van de KNSB zich gaat bemoeien met de selectieproce dure voor de afvaardiging van Nederland naar de twee grote kampioenschappen. Er is met LEIDEN - Na de 5-2 nederlaag te- sneu. Suurbier wordt nota bene bij Schalke gepasseerd en die kleine Jansen blijft alsmaar con stant. De vorm van het moment schijnt echter niet mee te tellen". Bert Jansen zelf haalt, bescheiden als hij is, simpel de schouders op: "Als je niet gekozen wordt, blijf je thuis", zegt hij eenvoudig. "Mis schien ben ik wel een te stil type om in de picture te komen". Wim Suurbier, NEC-speler Sije Visser, Peter Amzt lijken met Martin Jol het kwartet te vormen, waaruit de technische leiding straks een rechtsback recruteert. De laatste speelde zich vorig jaar in Toulon definitief in de kijker en zijn prestaties bij FC Den Haag lijken dit seizoen de voorkeur van vooral Arie de Vroet te recht vaardigen. Job "De Vroet zei me al eens: denk er om, Suurbier wordt ook ouder. Maar wat me eigenlijk frappeert is dat de bondscoaches FC Den Haag al leen maar in de uitwedstrijden bekijken. Onlangs tegen Vitesse was Zwartkruis aanwezig. Ik had in tegenstelling tot bijvoorbeeld Henk van Leeuwen toen het ge luk dat ik niet slecht draaide. Hetzelfde gold eigenlijk voor Feyenoord-FC Den Haag, al speelde vooral Henk van Leeu wen toen fantastisch. Persoonlijk echter vraag ik me af waarom er niet iemand bij een thuiswed strijd komt kijken". LDWS te zwak voor Swift: 2-5 Van Helden een akkoord bereikt, waarin staat dat hij zich buiten de kernploeg kan voorbereiden en dat hij zal worden ingeschreven wanneer hij zijn plaats verdient in de vooraf vastgelegde selec tiewedstrijden. Wij zullen ons aan die afspraak houden". Tijdens de selectiewedstrijden in Inzeil werden de "dissidenten" Van Helden en Oudshoorn eerste (40.40) en tweede (40.69) op de 500 meter. Van Helden schreef later op de dag ook de 1500 meter op zijn naam (2.02.97), terwijl Oudshoorn vijfde werd (2.07.83). De 500 meter voor sprinters le verde een zege op voor Jos Valen- tijn (39.92), terwijl zijn vrouw Haitske die afstand bij de dames op haar naam schreef (45,72). gen Swift in de Leidse zaal voetbalcompetitie ziet het er voor LDWS in de hoofdklasse erg somber uit. De vroeger zo roemrijke ploeg uit Zuid-West staat triest onderaan en lijkt na dit nieuwe echec degradatiekan didaat nr één te worden. LDWS heeft slechts tot de rust Swift bij kunnen houden. Bij de pauze stond de voor het zaalvoetbal zeer ongebruikelijke 0-0 op het score bord. Na de hervatting liep Swift vrij snel uit naar 3-0 eer LDWS via Moesman wat terug kon doen. Vlak voor tijd kon Ger de Roode de nederlaag nog 'iets' drage lijker maken door de stand op 5-2 te bepalen. Koos van Egmond was de grote man bij Swift. Hij scoorde driemaal op de hem be kende 'keiharde wijze. Piet Gu- bler en Wim Oppelaar namen ieder één treffer voor rekening. VOETBAL - Nottingham Forest heeft zijn positie in de Engelse league gisteren verstevigd door een 2-0 zege bij Newcastle Uni ted. De nieuweling in de hoogste Engelse voetbalafdeling heeft nu vijf punten voorsprong op Ever- ton. IJSHOCKEY - Het Nederlands ijs- hockeyteam heeft gisteren met 4-2 van Noorwegen gewonnen tijdens het toernooi om de Pon- duscup in Kopenhagen. Dene marken won met 6-3 van Joegoslavië. Jong Oranje verloor van de Zweedse club Vaester Vik met 6-3. Cees Bal kopman nieuwe wielerploeg NIEUWKOOP - Zondag 8 januari zal in Nieuwkoop het nationale kampioenschap veldrijden wor den gehouden. Op een 2400 meter lang parcours, dat dwars door de dorpskern slingert, zullen pro minenten uit de wielerwereld el kaar dat kampioenschap gaan be twisten. In totaal komen er zo'n 160 rijders in actie. Voor het hoofdnummer hebben ongeveer 50 amateurs en professionals ingeschreven. On der hen de titelverdedigers van vorig jaar. Henny Stamsnijder (amateurs) en Gertie Wildeboer (profs). Andere bekende namen. Henny Snoeyink, die als een van de kanshebbers van start gaat, de plaatselijks favoriet Kees van der Wereld (onlangs professional geworden), Hans Steekers uit Noordwijkerhout, Gerrit Scheffer, Jos Lammertink, Rein Groenendaal en Wil Brouwers. Verder zullen 31 veteranen, 43 nieuwelingen en 35 junioren gaan strijden om Nederlands hoogste De organisatie is toegewezen aan het Comité Wielerronde Nieuwkoop, dat sinds 1976 actief is geworden. In korte tijd heeft dat comité, bestaande uit de heer Bussink, Van der Wereld en Ra demaker, het vertrouwen van de KNWU gewonnen. Want slechts na de organisatie van een veldrit in Nieuwkoop (vorig jaar) heeft de KNWU besloten om dat co- ten. Ingenomen Tijdens een persconferentie toonde de heer Bussink zich namens dat comité bijzonder ingenomen met die toewijzing. "Het is voor ons een buitengewone eer", aldus Bussink. "Als we ons nu afvra gen, wat ons bezielde om dit te gaan doen en wat leidde tot het eerste succesvolle evenement, dan kunnen we zonder meer stellen: het enthousiasme en het feit dat de werkwijze van het co mité simpel is. Drie mensen, die weten wat ze aan elkaar hebben. Het comité kan bogen op een goede samenwerking met het gemeen tebestuur van Nieuwkoop en de rijkspolitie, weet bovendien de financiële steun van de Nieuwkoopse middenstand ach ter zich, zodat het 15.000,- ver slindende evenement voor ieder gratis toegankelijk zal zijn. opmerkelijk in Nieuwkoop is ook het parcours, dat in tegenstelling tot alle andere veldritten, dwars door de dorpskern voert. Vorig jaar bleek dat een groot succes en ook nu verwachten de organisa toren weer een grote toeloop. Kopman 25-jarige "super-knecht" van Eddy Merckx, Cees Bal is gisteren kopman geworden van een eigen wielerploeg. Gisteren tekende Bal in Alkmaar een contract met de Nederlandse en Japanse sponsors Bode en Shimano. Bal zal een ploeg formeren van onge veer vijftien renners, waarmee hij aan alle klassiekers en aan de Ronde van Spanje zal deelne men. De Tour de France staat voor Bal pas in 1979 op het prog ramma. Cees Bal heeft van zijn vorige werkgever Eddy Merckx alle vrijheid gekregen om weg te gaan en als kopman aan een eigen carrière te bouwen. De Belg zelf heeft tot nog toe geen sponsor gevonden, maar is wel in onder handeling met Addidas. (ADVERTENTIE Daarover maak je met elkaar een goeie afspraak, als de avond nog voor je ligt. Dan kunnen er op de avond zelf geen problemen meer over ontstaan. Want als je „ik" hebt gezegd, gaat er af en toe automatisch een rood lampje bij je branden. Je verantwoordelijkheidsgevoel tegenover de anderen waarschuwt je dan even. Een volgende avond gaat dat lampje vanzelf bij een ander branden. Zo vang je stilzwijgend dat gedoe over wel of niet drinken voor elkaar AA op. Dat is het beste recept voor een gezellig avondje uit. iMnk Vredesberaad. Om zijn cam pagne tegen de kernbewapening te financieren, is het Interkerke lijk Vredesberaad een geldwer vingsactie begonnen. Het Vre desberaad, waarin negen kerken vertegenwoordigd zijn, hoopt binnen korte tijd 300.000,- bijeen te krijgen. Zodra 100.000,- binnen is, zal het de kerken vragen, dit bedrag te ver dubbelen. In een begeleidende brief zegt het IKV, zich te realiseren dat het ja ren van hard werken zal vragen om de campagne tegen de kern wapens tot een succes te maken. Daarbij zal bijna alles afhangen van de inzet van plaatselijke groepen, waarvan er zich inmid dels al zo'n 150 bij het IKV heb ben aangemeld. Het zijn ook deze lokale groepen die men finan cieel wil helpen. "Het hardnekkige geloof dat ver anderingen altijd aan de top van partij of kerk worden bewerk stelligd, omdat het grondvlak behoudend zou zijn ingesteld, zou op het punt van de kern wapens wel eens kunnen worden ontmaskerdaldus het IKV. Steun aan India. De Wereldraad van Kerken steunt een projekt om in India huisjes te bouwen voor 4000 gezinnen die zijn ge troffen door de overstromingen. De huizen worden gebouwd op terpen om ze minder kwetsbaar te doen zijn. Naast de huizen bouw is de Wereldraad ook be trokken bij de bouw van extra verstevigde gemeenschapscen tra, die in tijd van nood als toe vluchtsoord kunnen dienen. De bevolking zal zelf zoveel mogelijk bij deze bouw worden inge schakeld. Voor al deze plannen is ruim 12 miljoen nodig. In Nederland kunnen bijdragen hiervoor onder meer worden overgemaakt naar de stichting Oecumenische Hulp in Utrecht (giro 5261). Beroepingen. Hervormde Kerk - beroepen te Heerjansdam G. Th. Grootjans Dendermonde (België); beroepbaar kandidaat drs. M.N.B. Blonk te Leiden; be dankt voor Makkum E. Chr. Poepjes Hoogvliet Gerefor meerde Kerken: aangenomen naar Groningen-West W. Blanken Veenendaal; bedankt voor Al- mkerk J.G.J. van Echten Bun schoten-Spakenburg. Geref. Kerken Vrijgemaakt: aangeno men naar Dronten S. de Vries Blokzijl. Geref. Kerken Vrijge maakt Buiten Verband: aange nomen naar Dronten H.J. van der Kwast Amstelveen. Chr. Geref. Kerken: bedankt voor Westzaan Chr. v.d. Weele Huizen, voor Woerden A. Bijkerk Aalten. Ge ref. Gemeenten: aangenomen naar Ermelo C. Hegeman Veen endaal; beroepen te Nicuwerkerk (Zeel.) R. Boogaard Leiden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11