Indisch gezin komt na brand op straat honkbal miljoen Verplaatsen veld kost 1 [Le/cfee agenda K Oj nieuw cursus-program Burgerlijke stand Verhuizen voor woningbouw Eurimpex-mensen worden gediscrimineerd Ruiten vernield en 3 schapen gestolen LEZING VAN GLAZENIER IN SINT AGATHAKERK WOENSDAG 28 DECEMBER 197' WASSENAAR - De honkbalvel- den van de American Base ball Foundation, die zich langs de (verlengde) Deyler- weg te Wassenaar bevinden moeten binnen afzienbare tijd worden ontruimd in ver band met de woningbouw plannen van de woning bouwvereniging St Wil- librordus. Er zijn nu plannen opgesteld om op enige afstand van het huidige terrein nieuwe velden aan te leggen. Burgemeester en wethouders beschouwen het als een morele verplichting de A3.F. in slaat te stellen haar activitei ten in Wassenaar voort te zet ten. Het grote aantal leden van de A.B.F. dat in Was senaar woont kan worden be schouwd als een extra ar gument om de A.B.F. mede werking te verlenen van toegangsweg, afraste ring, wmdsingels, parkeer gelegenheid e.d. De "kale" aanleg van de velden zal te gen de 570.000 gulden kosten. Daarbij komen dan nog in richtingskosten en admini stratieve kosten, zoals die van de gronden, bijdrage in het onderhoudsfonds enzovoorts. In totaal komt de begroting op Sr is voor de nieuwe velden een terrein van 3 hectare be schikbaar in het plan Ter Weer. Daarop kunnen twee velden worden aangelegd of een groot veld en twee kleinere velden. Verder moeten na tuurlijk diverse randvoorzie- ningen worden getroffen met betrekking tot de bereikbaar heid, riolering, verlichting 1 miljoen gulden uit. B en W zijn van oordcel dat de inrich tingskosten door de A.BF. moeten worden betaald. De huurprijs van het nieuwe ter rein willen burgemeester en wethouders bepalen op 4500 gulden per jaar. Over een en ander is overeenstemming be reikt met het bestuur van de A.BF. De vereniging zal ook voor een clubhuis moeten zorgen,maar kan desnoods gebruik maken van de stal bij de boerderij Bos", die zich in dit gebied be vindt. De gemeente zal voor een nieuwe dakbedekking van de stal zorgenHet woon gedeelte van de boerderij moet als woning in gebruik blijven, hetzij bij de huidige bewoner, hetzij bijvoorbeeld bij een medewerker van de afdeling plantsoenen. Woensdag Kenndylaan ll.Oeg: Kenndylaan 11, Oegstgeest, informatie avond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 uur, open huis bejaarden, do. van 14- 16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 19, gi taarclub, 15.30 uur; vegetaries eethuis, 18 uur; kreatieve werkavond; gespreks groep Praxi, 20.30 uur. Donderdag Troef, Noordeinae LEIDERDORP - Vanwege de gTote belangstelling voor de cursussen van volksuniversiteit K O te Leiderdorp heeft K O ook voor het nieuwe jaar weer een aantal cursussen georganiseerd. Dinsdag Op vier achtereenvolgende dinsdagochtenden van half tien tot half twaalf wordt de cursus "Werken met stukjes en beetjes leer" gegeven. De cursus begint op 10 januari in de openbare school "De Vogelweid", Vronkenlaan 46, Leiderdorp. Woensdag In Clubhuis De Houtkamp start op woensdag 11 januari om 19.45 uur een cursus "Egyptisch vlechtwerk of sprang". De cursus wordt tien woensdagavonden gegeven en duurt twee uur per avond. Eveneens op woensdagavond, van 8 tot 10 uur, wordt in de openbare school "De Vogelweid" de cursus "Kleine klusjes in huis" gegeven; een snoer repareren, lampekap van fitting voorzien en dergelijke. De cursus duurt 8 woensdagavonden en begint op 18 januari. Donderdag Op de donderdagochtenden, te beginnen donderdag 12 januari, wordt de café; tóneelworkshop; gitaarcursus- Go. cursisten in tien lessen kantklossen geleerd. De cursus wordt van half 20 uur. tien tot half twaalf gegeven in de openbare school De Vogelweid. Op de donderdagmiddagen wordt eveneens in "De Vogelweid" een tien lessen durende cursus borduurtechnieken gegeven. De cusus begint op 12 januari en duurt van half twee tot half vier. Op tien achtereenvolgende donderdagavonden, te beginnen op 19 januari wordt, wederom in "De Vogelweid", een cursus Spaans voor in de vakantie gegeven. Wie aan deze cursus wil deelnemen moet zich vóór 8 januari schriftelijk aanmelden bij mevrouw C.G. van Thuijl-Chaudron, Dragontuin 31, Leiderdorp. 2a, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20-j 21.30 uur. Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie,) open-café avond, 21-24 uur. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309 spreek-j uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. j Troef, Noordeinde 2 a, nederlands voor' buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden; j handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- De Vrolijke Ark, kerstvakantie-activitei ten. 14-15.30 uur. Het Mierennest, Morsweg, kerstvakan tieactiviteiten, 10-12, 14-17 en vanaf 20; Apotheken/ VOORSCHOTEN - 'Zalig kerstfeest', glimlacht mevrouw Singh wat bitter. Zij zit, op een doos, met haar rug tegen de inmid dels al weer bijna ontta kelde kerstboom. Op de grond, de stoelen, de tafel, haastig bij elkaar gegraaid huisraad: linnengoed, speakers, een kaarsen standaard. Het is twaalf uur 's middags. Drie uur later moet de woning aan de Voorschotense Van Beethovenlaan ontruimd zijn. Dan staan Hardbardjan Singh en zijn vrouw op straat. De kerst boom laat, in cynische harmonie met de rest van de kamer, bij elke aanraking een stortvloed aan droge naaldjes vallen. Op 27 september van dit jaar betrok Harbardjan Singh met zijn vrouw de dienstwoning van het bedrijf waar hij bij werkte; Eurimpex bv. Eurimpex huurde deze woning op haar beurt weer van de Hil- versumse Boogmij, een maat schappij tot beheer en onder houd van onroerend goed. Sinds augustus kon Eurimpex 'over deze woning beschikken. Tot 27 september woonde één van de directeuren van het bedrijf, de heer Abrol in de woning. Daarna Harbardjan Singh. Singhs salaris was tweeledig. Hij ontving een bedrag van 1600 gulden bruto in de maand aan loon. Daarnaast werd zijn huisvesting voor hem betaald. Dat bedrag, 536 gulden per maand, zou zijn werkgever rechtstreeks voor hem overma ken naar huiseigenaar Boogmij. Brand De vreugde over de nieuwe woning was echter van korte duur. Drie dagen nadat Singh naar zijn flat woning op de vierde verdieping van de Van Beethovenlaan was verhuisd werd Voorschoten op geschrikt door een grote brand op het industrieterrein aan de Rouwkooplaan. Brandhaard: Eurimpex bv. Het bedrijf brandde tot op de grond toe af. Voor Singh kwam de klap dubbel hard aan: niet alleen was hij van Eurimpex afhankelijk voor zijn loon. ook voor zijn woning. Door Ingrid Cramer Vrij spoedig na de brand kreeg Singh een brief van Boogmij. Hieruit bleek, dat Eurimpex bv nooit huur voor de woning had betaald. De Boogmij bood Singh aan de woning rechtstreeks van haar te huren en nodigde hem daartoe uit voor een gesprek op haar kantoor in Hilversum. Wie er verscheen, geen Singh. Vanaf dit moment lopen de lezin gen over hetgeen er volgde uit een. Eerst het verhaal van Har bardjan Singh. Formulieren Op het moment dat Singh de for mulieren van de Boogmij ontving ging hij er mee naar de directeur van Eurimpex, de heer Emanuel. Singh was best bereid zelf de huur van zijn woning te gaan be talen. Hij meende daartoe ook in staat te zijn: maandelijks kreeg hij im mers zijn bruto loon én een ver goeding voor zijn woonkosten. Nog steeds volgens de lezing van Singh ontving Emanuel hem vriendelijk. Hij beloofde hem de zaak met de Boogmij verder voor hem in orde te maken. Singh was de Nederlandse taal na een jaar verblijf in dit land immers onvol doende machtig. Bovendien kende hij de officiële wegen nog niet zo goed, die bij dit soort za ken bewandeld moeten worden. Singh vertrok, erop vertrouwend dat alles met zijn woning nu in orde zou komen. Vrijdag Vrijdag 13 januari wordt de eerste van 6 cursusavonden "marionetten maken" gegeven in clubhuis "De Houtkamp". De avonden duren van 8 tot 10 uur. Twee vrijdagen later, op 27 januari van half tien tot half twaalf, begint de tel. 890000. vier bijeenkomsten durende cursus "broodfiguren maken" .Deze cur sus wordt eveneens in clubhuis "De Houtkamp gegeven. De dienst vanaf 26 dec. 8 uur vm. tot vr. 30 dec., wordt waargenomen door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Lei den, tel. 123553; Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, Zaterdag SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-1 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Vanaf 14 januari wordt tien zaterdagochtenden lang van 10 tot 12 uur de cursus "navigatie" gegeven in de openbare school "De Vogelweid". Daarnaast zijn nog plaatsen vrij op de cursussen "boeketten of bloemstukjes maken van droogbloemen (dinsdagmorgen), "kantklos sen" (woensdagmorgen), maken van poppen in oude stijl" (dinsdag morgen), en "volksdansen" (vrijdagavond). Inlichtingen Inlichtingen en aanmeldingen voor de cursussen droogboeketten en navi- Leidse Rechtwiflkel gatie bij mevrouw H.Q.M. Gerritzen-Liesker, Wilhelminastraat 32, Leiderdorp, tel. 894746. Voor de curèussen "marionetten", "kleine klusjes" en "stukjes leer" bij mevrouw F. Allaart-Blok, Resedastraat 10 Leiderdorp, tel. 132160. Voor de cursussen Egyptisch vlechtwerk, kant klossen, borduurtechnieken en broodfiguren bij mevrouw A. Dijk- stra-Meredith, Rosenburg 38, Leiderdorp, tel. 890472. Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. „OOGST" VAN KERST: Volgens directeur Emanuel echter had Singh, toen hij met de papie ren van de Boogmij bij hem aan kwam zetten, meegedeeld dat hij op zoek zou gaan naar een andere woning: de huur van de flat aan de Van Beethovenlaan zou te hoog voor hem zijn om deze zelf te kunnen betalen. Terwijl hij naar iets anders uitkeek wilde hij de woning nog wel hebben. Vanwege de redenen die ook Singh aanvoerde verklaarde Emanuel zich bereid de formulieren voor hem in te vullen. Singh zou ech ter zelf voor de ondertekening van het huurcontract zorg moe ten dragen. Dat heeft Singh vol gens Emanuel verzuimd. Kort geding Het geduld van de Boogmij kende echter ook zijn grenzen. Omdat Eurimpex geen huur voor de flat betaalde en Singh niet reageerde op het aanbod om het huurcon tract op zijn naam te zetten, spande de Boogmij een kort ge ding aan tegen Eurimpex b.v. om de woning te kunnen ontruimen. Emauel verscheen niet op de zit ting. Naar zijn zeggen omdat Singh, door in gebreke te blijven met de ondertekening van het huurcontract, duidelijk had aan getoond toch geen prijs te stellen op de woning aan de Van Beet hovenlaan. Waar zou Emanuel zich dan druk om moeten ma ken? In die situatie kon hij zich de kosten van een advocaat beter besparen. Op. 24 november werd het vonnis uitgesproken: de woning moest binnen vier weken worden ont ruimd. Wederom de lezing van Singh. Op de aanmaning van de deurwaarder dat de woning vier weken later leeg zou moeten zijn sprak hij Emanuel aan. Hoe kon dit zo opeens? Wat was er dan ge beurd met de papieren die Ema nuel voor hem naar de de Boogmij zou doorsturen? Achtereenvolgens vertelde Emauel dat de zaak geregeld was en Singh zich geen zorgen hoefde te maken; dat hij de papieren niet meer kon vindendat hij ze aan de bewindvoerder van Eurimpex bv had doorgegeven en dat hij ze aan zijn eigen advocaat ter afhande ling in handen had gesteld. Singh: „Ik had nooit gedacht dat Emanuel me zo iets zou flikken. Die vent is volkomen onbe trouwbaar gebleken". Voorschot Tot op het laatste moment, tot gis terochtend aan toe, verkeerden Harbardjan Singh en zijn vrouw in de stellige overtuiging dat alles nog wel goed zou komen. Har bardjan had van het GAK een voorschot op zijn werkloos heidsuitkering gekregen waarmij hij meende de huur aan Boogmij te kunnen betalen. Maar „Men sen, daarmee komen jullie veel te laat", reageerde een lichtelijk verbijsterde meneer Spijers van de Boogmij. „De woning is per 1 januari aan iemand anders ver huurd". Harbardjan Singh en zijn vrouw stonden letterlijk en figuurlijk in de kou. De op het laatste moment ingeroepen hulp van de heer Kielman, maatschappelijk wer ker van de sociale dienst, be perkte zich tot het aanbieden van een hotelkamer en een ruimte om te spullen op te slaan. Tegen be taling. „want", aldus loco-sec retaris Adriaans, „slechts in ui terste financiële nood is de ge meente bereid bij te springen". Noch Kielman, noch Adriaans wenst een uitspraak te doen over de hoogte van de nood van het geval van Singh. Uitzicht op een andere woning is er voorlopig niet. Adriaans: „We moeten de in Voorschoten aan wezige woonruimte zo eerlijk mogelijk verdelen. Er zijn meer urgente gevallen". Discriminatie Met het uitzettingsbevel van de deurwaarder al in de brievenbus verzocht Singh onlangs om in aanmerking te komen voor een binnenkort vrij komende wo ningwetwoning. De woon ruimte-adviescommissie oor deelde hem echter niet urgent genoeg. Singh kreeg de woning niet. „Je kan je langzamerhand nauw elijks aan de indruk onttrekken dat wij gediscrimineerd worden omdat wij Indiërs zijn. Voorscho ten zou Nederlanders toch nooit zo in de kou laten staan?" vraagt een verbitterde Singh zich af. En ook directeur Emanuel: „Ik heb voor Singh gedaan wat ik kon, maar Voorshoten wenst niet mee te werken aan een oplossing. Dis criminatie? Ja, Maar niet omdat Singh een India-man is. Wij, de mensen van Eurimpex worden gediscrimineerd. Het heeft alle maal nog steeds met die brand op 30 september te maken, waarvan wij de schuld krijgen. Dat is de achtergrond van deze hele zaak. Want als de gemeente deze man wil helpen kan dat". LEIDEN - Nog steeds komen bij de Leidse politie aangiften binnen van vernielingen en diefstalletjes die in het kerstweekend gepleegd zijn. Zo werd in een school aan de Franchimontlaan, in het gedeelte waar de Stichting Dagverblijven LISSE- Het 75-jarig bestaan van de StAgathakerk te Lisse wordt in januari herdacht met een tentoonstelling rond de vensterglazen van deze kerk. In dit kader zal de Haarlemse glazenier Frans Balendong op dinsdag 17 januari een uiteenzetting geven over de glazenierskunst. Zwakzinnigen gehuisvest is, een groot aantal ruiten vernield. Ook werd een groot aantal kleine ruitjes met knikkers kapot ge gooid. Bij de Stichting Voorzieningen Gehandicapten werd na het ver nielen van een ruit een geldkistje met een inhoud van ongeveer 700 gestolen. Ook het universiteitsgebouw op de hoek van de Stationsweg moest het ontgelden. Van.de hal en de toegangsdeur werd een zes tal ruiten vernield. De schade bedraagt 1000,- Verder deed een veehandelaar uit Ter Aar aangifte van het feit dat drie schapen vanaf het terrein van de Groenoordhallen gestolen zijn. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. De scha pen vertegenwoordigen samen een waarde van 682,- LEIDEN - Geboren: Johannes Gerar- dus, zv Van der Nagel en Van der Meij; Iris dv Wolsmk en Brier; Jasper zv De Vries en Flemming; Linda Claudine, dv Roelofs en Van der Kooij; Sylvia dv Van Beele en Van Duijn; Bianca dv Van Beele en Van Duijn (tweeling); Nils zv Wijnands en Van der Reep; Guido zv Verschoor en Vermeer; Jacobus zv Zandbergen en Schouten. Gehuwd: Martijn en Van den Berg; Bol land en Stikkelorum; Boezaard en Ouwersloot; Essed en Helder. Overleden: Kanbier (72) man; Schutter (63) man; Van Dijk (70) vrouw, gehuwd geweest met Kleijn. LEIDERDORP-Geboren: MaaikedvA. C. Obbens en B.U.R. Van der Zwan Voorschoten; Martijn zv J. Vis en J. H. van Galjaard, Leiden; Oktay zv D. Be- kdemir en van K. Altuntas, Leiderdorp; Marije dv M. Nieuwenhuisen van B.H.E. Houthoff; René, zv H. Leschot en van H.J. Fernhout; Harold, zv H. Janssen en van H.M. Selhorst, Leiden; Marijke dv T. Verschoor en van S. Hemmes, Leiden; Oscar zv J. Raap en van M. Bijl; Eric zv. P.W.M. Bots en van H.C.M. H.C.M. Jan sen, Leiden; Saskia dv T.J. Vermin en van M.C. Bouma; Maartje, dv H.J.A. Heemskerk en van H.Q.M. Hogervorst, Leiden; Jules zv H.A. De Jong Meehan, Voorschoten; Marlous dv M.R.R. Kor- swagen en van H.A.J. Goslinga; Johan nes, zv H.J. Van Berkum en van M.A.M.G. Rijsdijk, Leiden; Andy zv Van Dorp en van De Groot, Benthuizen. Ondertrouw; N. de Jong en C.D. Kage- Huwelijken: E. Versnel en J.E.M. Heemskerk; Beeftink en A.L.M. Os- seman; J.A. Groen Hazerswoude en F A. Van den Berg Leiderdorp; J.E.T. Moen en H.L.H.M. Wang. Overleden: J.G. Azier, (69) gehuwd met F. Neuteboom, Leiden. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a,. di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 126938. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGCIAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2