Valkenburg krijgt een "eigen" strand Weer knetterend vuurwerk in gemeenteraad van Benthuizen "Clubs moeten zich aan de spelregels houden" Gemeente begroting Voorschoten ongewijzigd aangenomen Kwekers hebben handen vol aan narcissen KATWIJK CENTRAAL OP VARA-RADIO BENTHUIZEN - De rust in de gelederen van Benthuizen is nog steeds niet teruggekeerd. Gisteravond ontstonden tij dens de gemeenteraadsver gadering moeilijkheden rond het voortijdig bekend worden van de benoeming van de heer A. Verbree tot bur gemeester van Benthuizen. "Ik heb de afgelopen maanden vertrouwen gekregen in de raad van Benthuizen. Er is echter één rotte plek in deze raad en dat is de heer Ren- sink". Met deze woorden be sloot de waarnemend bur gemeester van Benthuizen, de heer G. J. de Ronde gister avond een uiterst heftig be toog. Hij beschuldigde het VVD-raadslid Rensink ervan dat hij voortijdig de benoe ming van Verbree aan de kranten zou hebben doorge speeld. Rensink zou op de hoogte zijn gebracht door een vriend van hem, die land bouwer en tevens wethouder van de gemeente Sint Phi- lipsland is, en dat is de ge meente waar de toekomstige burgemeester van Benthui zen thans gemeentesecretaris is. Rensink kreeg gisteravond geen gelegenheid van waar nemend burgemeester De Ronde om te reageren op de beschuldigingen. Woedend verliet het VVD-raadslid daarop de raadszaal. Onbehoorlijk om ruchtbaarheid te geven aan besluiten, die zij nog moet nemen", aldus De Ronde. Ook de kranten beschuldigde hij van een dergelijke hou ding vanwege het voortijdig publiceren van A. Verbree burgemeester Benthuizen BENTHUIZEN - De gemeente secretaris van de gemeente Sint Philipsland in Zeeland, de heer A. Verbree, is be noemd tot burgemeester van Benthuizen. Verbree, die lid is van de Anti Revolutio naire Partij, wordt tevens gemeentesecretaris. De nieuwe burgemeester van Benthuizen heeft gister avond een gesprek gevoerd met de gemeenteraadsleden. Het heeft er even op geleken dat de gemeentesecretaris van Zoete-:s.cr J. Win- gelaar, burgemeester van het roerige plaatsje zou wor den. Hij is op dit moment waarnemend secretaris in VALKENBURG - Waarschijnlijk nog komende zomer kunnen de inwoners van de gemeente Valkenburg beschikken over een eigen strand. Dan is eindelijk het Valkenburg aan Zee ge realiseerd. DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 VOORSCHOTEN - De gemeente raad heeft de gemeentebegroting en de begrotingen van de diverse diensten voor 1978 in ongewij zigde vorm aangenomen. Bij de voortgezette behandeling kwam er weinig vuurwerk van de kant van de gemeenteraad. Het college van Burgemeester en Wethou ders benadrukte nogmaals het collegiale beleid en vond het een minder gewenste zaak dat zowel van de kant van de PPV als het CDA persoonlijke kritiek geuit was op het beleid van de wethou der van financiën Oosterbaan. Burgemeester Van der Haar wist in een goed betoog de gehele raad tevreden te stellen en dat was eigelijk de grootste verrassing van de avond. De burgemeester ontzenuwde de kritiek op de voorlichting. Ten aanzien van het gemeentelijke voorlichtingsblad "Raadhuisklanken" wist hij aan de hand van cijfers duidelijk te maken dat dit voorlichtingsblad, opgezet als een kwartaaluitgave dit jaar al vijf maal verschenen was. De burgemeester wees op de gemeentelijke aankondigingen, hoorzittingen en dag- en weekbladen. Hij is bereid om met de wethouders ter discussfe ie stellen het eventueel aantrekken van een fulltime voorlich tingsambtenaar. Woonruimte Volgens wethouder Van Tilburg van de gemeente Valkenburg zal binnen afzienbare tijd aan de lin kerzijde van het gat van Lagen dijk (vanaf de Voorschoterweg gezien links) een strand met een lengte van zo'n vijftig tot zestig meter lengte worden aangelegd. Dat plan zal worden gerealiseerd door de gemeente, de kalk- zandfabriek Van Herwaarden en de provincie. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het strand al vorig jaar zou worden aangelegd, maar omdat de gemeente toen nog geen eigenaar of huurder van de grond was, wilden Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland geen medewerking verlenen aan de plannen. de kosten van het projectje bedra gen 36.000 gulden, die voor een gelijk deel zullen worden gedra gen door de provincie, Van Her waarden en de gemeente. Het is de bedoeling dat een omhei ning wordt aangebracht om te voorkomen dat de recreanten zich op de andere oevers van het meer zullen begeven. Dat Van Herwaarden uit Hillegom na- HAZERSWOUDE - De midden standscommissie uit Hazer- swoude is er voorstander van dat de bepalingen van de Drank- en Horecawet worden nageleefd. /Eveneens vindt zij noodzakelijk 'dat er een verscherpte drank controle plaats vindt. Advies aan burgemeester en wethouders is: wijs de verenigingen, die in buurt- of clubhuis drank schen ken, erop waaraan ze zich volgens de wet hebben te houden. Daar naast moet, volgens de commis sie, de politie een oogje in het zeil houden of de verenigingen/clubs zich aan de regels houden. Op de bijeenkomst van de commis sie hebben twee vertegenwoor digers uit de plaatselijke horeca- wereld, M. Kroon en C. v.d. Voort, hun visie gegeven op de huidige toestand. Kroon beweerde met nadruk dat vergunningen in be- drukkelijk verzocht, om te voor komen dat het bedrijf hinder on dervindt van de recreanten bij het afgraven van zand. In het najaar heeft de kalk zandsteenfabriek uit de Bol lenstreek al grote hoeveelheden zand gestort aan de betreffende oever om de aanleg van een strand mogelijk te maken. Nu de overheid zich is gaan bemoeien met het gat van Lagendijk, bete kent dit dat er een einde komt aan de wilde recreatie. Volgens de wethouder Van Tilburg zal het in elk geval verboden worden met motor-en speedboten te varen op het meer. Wilde recreatie De bestuurder van de gemeente Valkenburg meent verder dat het noodzakelijk is om een einde te maken aan de wilde recreatie, omdat het gat van Lagendijk op bepaalde stukken, met name paalde lokaliteiten niet kloppen. Ook beweerde hij dat er in het Michelshuis "kinderen van 14 a 15 jaar dronken rondlopen". Van de Voort stelde dat in kantines en clubhuizen drank wordt ge schonken door lieden onder de zestien jaar, die nergens op letten. Zijns inziens horen commerciële zaken niet thuis in gesubsi dieerde instellingen. "De horeca komt hier tegen op omdat de wet geen bescherming biedt". Burgemeester Ten Heuvelhof be weerde in zijn kwaliteit van voor zitter van de middenstandscom missie dat "alle verguningen kloppen". Ook laat hij de politie geregeld controle uitoefenen in drank- en horecagelegenheden. Toen hij had opgemerkt dat be kend is dat veel verenigingen op- de kantine-exploitatie verdienen, vroeg Kroon of dit dan te koste Rijnsburger rijdt auto tegen vrachtwagen VALKENBURG - Op de Kat- wijkerweg in Valkenburg is gisteravond kort voor acht uur de auto van de heer H. van D. uit Rijnsburg total loss ge raakt na in aanrijding te zijn gekomen met een tege moetkomende vrachtwagen. Van D., komende uit de richting Valkenburg reed teveel op de linkerkant van zijn weghelft en botste tegen de vrachtwa gen, bestuurd door M.F.A.M. van Z. uit Noord wijk. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor De vernielde personenauto werd op last van de Rijns- burgse politie weggesleept waar het het verval betreft, erg gevaarlijk is voor onervaren zwemmers. Een andere reden is dat in het verleden nogal wat schade is aangebracht aan de ma chines van kalkzand steenfabriek Van Herwaarden, die permanent op het terrein staan. De gemeente Valkenburg heeft met de cementfabriek een huurover eenkomst gesloten voor vijf ja-* ren. Dat kost de gemeentebe stuurder op de kop af één gulden. Dat was de voorwaarde waaraan voldaan moest worden, voordat de provinciale overheid mede werking wilde verlenen aan het plan. Burgemeester en wethouders van Valkenburg zullen zich met de andere betrokkenen, morgen ochtend beraden over het hou den van toezicht tijdens de zo mermaanden. Het is vooralsnog niet uitgesloten dat tijdelijk iemand word aangetrokken die toezicht houdt op de recreanten. van de middenstand moet. Waarop Ten Heuvelhof re pliceerde dat dat niet hoeft. Vol gens Kroon kan hij aantonen dat de omzet van zijn bedrijf daalde sinds er in clubhuizen drank wordt geschonken. Commissielid De Boer is van me ning dat de kinderen van 14 tot 16 jaar uit een oogpunt van volks gezondheid moeten worden be schermd. Hij vindt dat er sprake is van de oneerlijke concurren tiepositie waarin de drank- en ho recagelegenheden tegenover de verenigingen verkeren. Commissielid Berlemon meent dat uitwassen bestreden moeten worden. Daarbij moet de vraag gesteld worden hoe deze uitwas sen te bewijzen zijn. Hij: "De ver enigingen dienen zich aan de spelregels te houden". KATWIJK - Katwijk staat op woensdag 28 december centraal in het VARA-radioprogramma Centraal". Dit wordt tussen 12 en 13 uur direct via Hilversum 2 uitgezonden uit etablissement "Marina" aan de Boulevard 69 te Katwijk aan Zee. Er bestaat op beperkte schaal gelegenheid voor publiek om de opnames te bezoeken. Het programma wordt gepresenteerd door Henk van Stipriaan en Hans Zoet. De pro- duktie is in handen van Greet Sch reiner. Enkele onderwerpen die tijdens deze uitzending aan de orde ko men zijn zo goed als zeken Dat geldt voor de gesprekken met PvdA-wethouderH. Haasnoot en met het internationaal prijzen behalende goochelaarstertje "Silvia Diana" Vermeulen uit Katwijk. De heftige woorden van De Ronde volgden op een betoog van Rensink, die het college van burgemeester en wet houders beschuldigde van "onbehoorlijk bestuur" in verband met regelingen rond het vertrek van de voormalige chef van de secretarie. De af vloeiing van deze ambtenaar zou nodig zijn geweest "om dat het voor de reorganisatie beter was als deze ambtenaar wegging", aldus de bur gemeester. Rensink zei het een onjuiste zaak te vinden, dat deze man "die echt men sen heeft weggepest" een volgens hem te ruime com pensatie krijgt voor het ge vraagde vertrek. In zijn be toog haalde Rensink een aan tal zaken aan die besproken waren in raadsbesprekingen. Voor De Ronde was dit reden op te merken, dat hij het vol komen onjuist vond ver trouwelijke gesprekken in de openbaarheid te brengen. Bovendien merkte hij op, dat feiten die Rensink tijdens de raadsvergaderingen naar vo ren heeft gebracht "niet altijd juist bleken te zijn". Toen Rensink hierop wilde reageren en ook in de aanval wilde gaan tegen het CDA- raadslid W. Vonkeman, die een van zijn beweringen een leugen had genoemd, ha merde burgemeester De Ronde krachtig af en nam het woord. Hij zei tegen Rensink bijzonder boos te zijn over het feit dat deze inlichtingen over de op handen zijnde benoe ming van een nieuwe bur gemeester zou hebben ver spreid. "Het is onhoffelijk en onaanvaardbaar tegenover Hare Majesteit de Koningin Mogelijke "items" zijn verder on der meer gesprekjes met de laatste Katwijkse schel pen vis sers, met leidende figuren uit de plaatselijke visserijwereld, de verschillende aspecten van het genootschap "Oud Katwijk" en de behandeling van de problema tiek van de jeugdwoningnood in de badplaats. Aan de Driftstraat 36 is onder de dameskapsalon J.F. Vermeer het kappersbedrijf "Hairshop for men" gevestigd. In de rubriek Zakennieuws in deze krant op donderdag 15 december werd abusievelijk vermeld dat "Hairshop for men' in plaats van de dameskapsalon is gekomen. Beide kappers zitten echter in hetzelfde pand. deze gemeente. De inwoner van Zoo,e:i^e* heeft zich echter enige tijd geleden te ruggetrokken als kandidaat voor het burgemeester schap. Toen hij tot slot zijn vertrouwen in de Benthuizer raad uit sprak en Rensink daarvan uitsloot door deze "een rotte plek" te noemen, eiste Ren sink het woord. Hoewel het hem door de burgemeester geweigerd werd, riep hij woedend uit, dat de bur gemeester zijn beschuldiging baseerde op onjuiste gege vens en eiste het recht op een weerwoord. De Ronde bleef dit weigeren en reageerde op de woedende opmerking van Rensink: "Ik laat me niet als een kind behandelen" met het advies dan de raadszaal maar te verlaten. Rensink pakte zijn spullen en verliet de zaal. Rensink merkte later in een commentaar op: "Niet ik, maar de burgemeester heeft vanavond een modderfiguur geslagen". Hij verklaarde on der deze omstandigheden geen raadszittingen meer te zullen bijwonen onder voor zitterschap van burgemeester De Ronde. Zó naar het ziekenhuis ALPHEN AAN DEN RIJN- Een 16-jarig meisje uit Langeraar is gistermorgen met een ge broken knie opgenomen in het Rijnoord-ziekenhuis. Het meisje, A.V., kreeg met haar brommer geen voorrang van een uit tegenovergestelde richting naderende automo biliste, de 22-jarige V.L.G. de H. Het ongeluk gebeurde op de parallelweg van de Oranje Nassausingel, precies voor het ziekenhuis waar de Al- phense linksaf het bruggetje wilde oprijden Verkeer uren vast door vrachtauto ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de Gnephoek in Alphen is gistermiddag een aantal uren geen verkeer mogelijk geweest. De reden: door een stuurfout was een 32 meter lange vrachtauto met het achterste wielstel in een berm geraakt en daarin ge lijk tot aan de 1MB weg gezakt. Het zware transport, dat uit gevoerd werd door Priems uit Goirle, vond plaats onder politiebegeleiding. Er moest een grote kraan aan te pas komen om het met een zware betonbalk geladen gevaarte weer op de weg te zetten. De woonruimteverdeling en huis vesting blijft een moeilijke zaak. De twee Voorschotense bouwverenigingen willen ook invloed hebben in de toewijzing van woonruimte. Eventueel, in dien de raad dat wenst, kan vol gens de burgemeester gekozen worden voor de vorm van een 1 funktionele commissie met als taak de verdeling van de woon ruimte. De politie zal nauwlet tender gaan toezien op het parke ren in het centrum van het dorp. "Uit de grote brand op de Rouwkooplaan hebben wij onze les geleerd", aldus de burgemees ter, die de raad een aanvullend rapport toezegde. Er wordt nog steeds gebouwd in Voorschoten. Wethouder Eve- leens deed deze mededeling en noemde een aantal van 320 wo ningen. Dat betekent niet dat de bevolking toeneemt, maar is pre cies voldoende om de gezins verdunning op te vangen. Er wordt helaas niet steeds ge bouwd naar de reële behoeften en dat komt omdat vooral gevraagd wordt naar woningen in de goedkoopste sektor. Achterstand In 1974 was er een grote planologi sche achterstand, aldus wethou der Eveleens. Thans is die achter stand vrijwel weggewerkt en kan de raad spoedig de afronding daarvan meemaken door de vast stelling van diverse bestem mingsplannen. In het begin van 1978 kan de eerste paal in het plan "Bijdorp" de grond in. Het be stemmingsplan "Boschgeest" is gereed en wacht op goedkeuring door G.S. Ook het industriege bied "Dobbewijk" nadert de pla nologische voltooiing en eerst daarna kan gedacht worden aan overplaatsing van bedrijven in het centrum, die uit hun jasje ge groeid zijn, naar dit industriege bied. Het college van B en W denkt zeer spoedig enige voorzieningen te kunnen treffen voorde kleine bo- tenbezitter. Wethouder Eveleens deeld niet de kritiek van een deel van de raad op de zgn. Wel standscommissie. In tegenstelling tot het zelfde deel van de raad ziet de wethouder het RABO-gebouw niet als een lelijk gebouw in het centrum. Tot schrik van enige raadsleden ziet wethouder Eveleens een oplos sing door het afbreken van enige niet monumentale panden in de Schoolstraat en deze te herbou wen in een zelfde vorm als het RABO-gebouw. SASSENHEIM - Terwijl de winter vandaag of ficieel zijn intrede doet staan in de bollenstreek de narcissen in de kas sen in volle bloei. Bollenkwekers, zoals Sas- senheimer Homan op de foto, hebben momenteel hun handen vol om de narcissen op tijd voor de kerstdagen op de veiling te krijgen. Bejaarden Wethouder Marselis wees op de onduidelijkheid van de rijks overheid ten aanzien van het wel zijnsbeleid. Het beleid in Voor schoten is vooral gericht geweest op de achterstand in bepaalde si tuaties. Bij het bejaardenwerk moeten er geen problemen ge maakt worden die er niet zijn. Het bejaardenprobleem is vooral een huisvestingsprobleem, verder een coördinatieprobleem en op langere termijn de vergrijzing van Voorschoten, die zich zeker zal aandienen. De raad kan begin volgend jaar diverse grote pro- jekten verwachten zoals zwem bad en restauratie van het Am- bachts- en Baljuwhuis. De wethouder is voorstander van een regionaal beleid ten aanzien van de schoolbegeleidings dienst. Voorlopig blijft dat een vrome wens omdat alle regio- gemeenten thans zelfstandig de eerste start maken. /IISCjffK Kerst (1) De maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde zal op donderdag 22 december geheel in het teken van de naderende kerst staan. De bijeenkomst wordt, als gewoonlijk, in het Je- roenhuis gehouden. Kerst (2) De KPJ Zoeterwoude heeft mor genavond een kerstviering in het Don Boscohuis. Deze avond wordt geopend met een H.Mis, die opgedragen wordt door pa ter P. Weem. Hierna kan men kijken en luisteren naar een to neelstuk dat door een aantal le den van KPJ opgevoerd zal wor den. De muziek wordt verzorgd door Studio 17. Deze avond die ook toegankelijk is voor ouders van de leden, begint om 20.00 Rijnklievers De prijswinnaars van de vereni gingstentoonstelling van de postduivenclub de "Rijnklie vers' uit Leiderdorp: Oude dof fers boven 500 km: M. Jongeleen; oude duiven boven 500 km; M. Jongeleen; oude doffers 300-500 km: M. Jongeleen; oude duivin- nen: M. Jongeleen 300-500 km; oude doffers 70-300 km: W. Ja- cobi; oude duivinnen 70-300 km: Gebr. Hoogervorst; jonge dof fers boven 250 km; A. Dub- belaar; jonge duivinnen boven 250 km: J. Hoogervorst; Jonge doffers 70-250 km: J.v.d. Wal; jonge duivinnen 70-250 km: comb. Zwaan-Den Oude; oude doffers onbevlogen: J.v.d. Wal; oude duivinnen onbevlogen: J.v.d Luyden; jonge duivinnen onbevlogen: S.v. Goozen; late jonge doffers: J.van Alphen; late duivinnen: P.v.d. Wal. ALPHENSE OVERLEDEN ALPHEN AAN DEN RIJN - De 70-jarige mevrouw P.J. Klein - van Dijk, uit Alphen aan den Rijn is gistermiddag in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overleden aan de verwondingen die ze op 12 december in haar woonplaats opliep bij een ver keersongeluk. De vrouw week, fietsend door de Mozartstraat, iets uit naar links op het moment dat ze werd ge passeerd door een bromfietser. Bij de valpartij liep de vrouw on dermeer hersenletsel op. Middenstandscommissie: Drank- en Horecawet naleven Kerstfeest van Philadelphia aan Voorstraat in Katwijk KATWIJK - De afdeling Katwijk van oudervereniging „Phila delphia" voor ouders van gehan dicapte kinderen organiseert morgen een kerstfeest vanaf 19.30 uur in het hervormd kerke- lijk centrum aan de Voorstraat 74 te Katwijk aan Zee. Tijdens deze feestavond zal ds. W. Chr. Hovius, hervormd predikant te Katwijk aan Zee, een kerst geschiedenis vertellen. Na een pauze vertelt Christa een kerst verhaal. De muziek tijdens de avond wordt verzorgd door de christelijke mu ziekvereniging „Unie". Mensen die de avond willen bezoeken en slecht ter been zijn kunnen zich voor vervoer wenden tot de heer G. L. Haasnoot, Troelstrastraat 11, Katwijk, telefoon 13419.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21