Universiteit: 'Enige overlast onvermij delijk' SIERPLEISTER KIJKEN RIJ ARN0LDUS KOM kantonrechter "Als ik die troep door toilet spoel komt het ook in de Nieuwe Rijn' Zenuwarts A. Lim (50) overleden Waard industrieterrein Adm. Banckertweg 4 Wij werken voor u Ruit herstellen? J. Dubbeldeman BOEKEN SWERIS Kerstbomen vanaf f5,- f 10.- direktie-sekretaresse typiste m.t. typiste/telexiste steno-typiste ned./engels ir randstad uitzendbureau PAGINA 16 Bouwverkeer Witte Singel Doelenplan over Trek vliet LEIDEN - Het bouwverkeer voor het toekomstige Witte Singel/Doelencomplex van de Leidse universiteit zal zoveel mogelijk over de gedempte Trekvliet en de nog aan te leggen brug over het water van de Witte Singel worden geleid. Te voorzien valt echter dat ook de Rembrandtstraat in de route zal worden opgenomen. "We zullen het zoveel mogelijk beperken", aldus mr. W. G. Koppelaars, lid van het college van bestuur gisteren tijdens een persconferentie, "maar enige overlast is onvermijdelijk". DINSDAG 20 DECEMBER 1977 "Dat anderen hun afval ook op plaatsen lozen waar het niet mag en bovendien milieu verontreinigend is, is voor u juist een reden temeer om het snel te laten. Het milieu is te genwoordig toch al zo kwets baar", zei de nieuwe vrouwe lijke officier van Justitie gis teren. Woorden van die strek king gebruikte ze zelfs meer malen, want het was een zit ting met opvallend veel "mi lieu-zaken". Brommers met ondeugelijke uitlaten en afval in het water of het landschap. "Er lag al een hoop vuil, en ik heb de volgende dag alles weer netjes opgeruimd. De politie zei dat ik kans had dat ze er dan verder geen werk van zouden maken". De heer Van W. was daarom verbaasd dat hij toch voor de kan tonrechter moest verschijnen. Hij had vuil, waartussen een wasautomaat, gestort op het terrein in de Hofpolder in Warmond waar vroeger de vuilstortplaats was. Rechter Van Dijke maakte hem duidelijk waaraan hij de uit nodiging om voor te komen toch te denken had: "De vuilnisbelt is daar allang op geheven, en men is juist bezig met nieuwe aanplant van struiken e.d. het aanzicht van het landschapsschoon te her stellen. Dat wordt dan weer ongedaan gemaakt voor men sen als u. Ik vind het een erge overtredingmaar ik zal dit keer volstaan met een boete van honderd gulden". Caféhouder B. had na het slui ten van zijn zaak een asem- mer" in de Nieuwe Rijn ge leegd. Zijn eigen inhoudsop gave: de inhoud van een paar asbakken, I leeg doosje, 4 stukjes papier ter groote van een foliovel, water vermengd met wat koffie (geen prut). "Wat zou u ervan denken als iedereen dat zou doen? Het is dan wel niet veel wat u in het water gooide, maar iedereen gooit een beetje weg, en al die beetjes bij elkaar vormen een hele grote hoop", wezen rech ter en officier de caféhouder terecht. Waarop die: "Als ik het door het toilet spoel komt het toch ook in de Nieuwe Rijn terecht, want we hebben daar een open riool". Dat mag dan ook niet, geen argument dus. De man kreeg f 25 boete. "Dat is dan voor het milieu zullen we maar zeggen", zei hij. Rechter Van Dijke: "Dan moet u nog maar een extra bedrag storten op naam van een or ganisatie die het milieu be schermt, want deze 25 komt in de staatskas terecht". Afge zien van de vraag of u nou ook werkelijk geld gaat geven voor het milieu, mijnheer B.: is uw gedrag daarmee wel goed te praten? En dat van al die anderen die er net zo mak kelijk over denken? Het had niets met het milieu te maken, maar het blijkt dat er ook over het voldoen van de omroepbijdrage vaak mis verstanden bestaan. Zo stond er gisteren weer iemand te recht. Hij had wegens finan ciële problemen zijn bijdrage niet op tijd gestort. "Ik heb wel betaald! Want er kwam iemand van de PTT langs die zei dat ik binnen veertien da gen betalen moest. En dat heb ik gedaan". Mr. Van Dijke: "Dat u nu betaald hebt geloof ik wel, maar u had de over treding al begaan. Toen die PTT-man bij u langs kwam was de termijn namelijk al verstreken". De man begreep er niets van: hij had toch be taald? Hij was dan ook erg verontwaardigd toen de rech ter hem nog eens een boete van f 25 oplegde. "Dan ga ik wel zitten"! De rechter: "Dat gaat zomaar nietze zullen eerst om geld komen "Dat zullen ze bij mij niet vinden, want dat heb ik niet". De rechter onver stoord zijn zin afmakend: en dan kijken of er iets van uw inboedel verkocht kan worden". MARGA WUIS De bedoeling is dat er voor het bouwverkeer een soort noodweg wordt aangelegd op de gedempte Trekvliet. Dit om de vrachtwa gens niet te dicht langs de wonin gen aan de Rijn- en Schiekade te laten rijden. De Trekvliet zal tij dens de bouw van het Witte Sin gelgedeelte, waarmee waar schijnlijk in de tweede helft van 1978 zal worden begonnen, der halve voorlopig nog niet worden opengegraven. Over het opengraven van de Trek vliet is de gemeente nog in ge sprek met de ministeries van verkeer en waterstaat en volks huisvesting en ruimtelijke orde ning, zo deelde wethouder Waal gisteren bij de presentatie van het Witte Singel/Doelenplan mee. Daarbij gaat het met name om de financiering, waarvoor de wet houder geen aanslag wil doen op de algemene middelen van de gemeente. Op uitdrukkelijk verzoek van de omwonenden, die ook het tweede gedeelte van de Trekvliet (na de Groenhovenstraat richting Jan van Goyenkade) weer open wil len hebben, is aan de dienst Ge meentewerken opdracht gege ven twee alternatieven uit te werken. Daarbij wordt volgens Waal ook de mogelijkheid beke ken om langs de straks openge graven Trekvliet een aantal wo ningen te bouwen. Wat de 40 tot 60 woningen op het Doelenterrein betreft (wij maak ten daar in onze krant van giste ren al melding van), moet er vol gens wethouder Waal gewacht worden op het uitkomen van een structuurplan voor de bin nenstad. Na dit structuurplan, dat in maart 1978 ter visie wordt gelegd en waarschijnlijk in mei in de gemeenteraad aan de orde zal komen, moet er een bestem mingsplan worden gemaakt en dan pas zal bekend worden hoeveel en wat voor woningen er zullen komen. De woningen zullen een derde deel van het Doelenterrein beslaan; ze komen aan de overkant van de Doelengracht. Mogelijk zal één van de zes architecten van het Witte Singel/Doelencomplex met het ontwerp van de woningen worden belast en in dat geval kan er volgens Waal waarschijnlijk eerder met de bouw worden be gonnen dan met de bouw van de universitaire panden op het ter- De universiteit verwacht dat de goedkeuringsprocedure voor het totale complex (kosten: minstens 150 miljoen gulden) soepel zal verlopen, aangezien zowel de ge bruikers als de gemeente en de omwonenden van meet af aan bij de plannen betrokken zijn ge weest. Volgens mr. Koppelaars zal de bouwvergunning "bin nenkort" worden aangevraagd. Eerst wordt er, zoals gezegd, be gonnen met de universiteitsbi bliotheek en de omringende ge bouwen op het Witte Singelter rein en in de eerste helft van 1979 met de bebouwing op het Doelenterrein, dat naar verwach ting eind volgend jaar leeg zal zijn. Bij de uitvoering van het Witte Sin gel/Doelencomplex zullen Leidse aannemers dezelfde kan sen hebben als iedere andere aannemer. "We doen een selectie in EG-verband. Er kan dus bij wijze van spreken ook een Duitse aannemer worden gekozen", al dus een woordvoerder van de Rijksgebouwendienst, die na mens het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke orde ning bij de plannen betrokken is. Volgens wethouder Waal is door de gemeente Leiden wel de sug gestie gedaan om Leidse aanne mers bij het project te betrekken. Overigens zei Waal dat er waar schijnlijk in januari volgend jaar een bijeenkomst zal worden georganiseerd voor den. Arsenaal niet op lijst van monumenten LEIDEN - Het Arsenaal, het enige gebouw op het Doelenterrein dat blijft staan, komt niet op de mo numentenlijst. Dat deelde mr. Koppelaars gisteren mee bij de presentatie van het Witte Sin gel/doelenplan. "Men kent bij monumentenzorg de restaura tieplannen die we voor dit ge bouw hebben en op grond daar van komthet niet op de lijst", al dus Koppelaars. In het Arsenaal, dat grenst aan de Groenhazengracht, komen de studierichtingen Sinologie, Ja- panologie Koreanistiek en het in stituut Kern (Judologie). Het ge bouw wordt opgeknapt overeen komstig een ontwerp van prof. ir. Tjeerd Dijkstra. Volgens mr. Koppelaars is het niet denkbeel dig dat het pand na die opknap beurt wel op de monumentenlijst komt. Tijdens een toelichting op de plan nen zei architect Hans Bosch, die een gebouw op de hoek van het Paterstraatje en de Doelengracht heeft ontworpen, dat er door de architecten een voorstel is ge daan om vanaf het Doelenterrein een tweede toegang tot de Hortus te maken. De muur bovenop de nabij gelegen brug zou dan moe ten verdwijnen. ÈVEN5GEVAAH Bewoners van de wijk De Kooi hebben gisteren op diverse plaatsen spandoeken aangebracht om te protesteren tegen de verkeerssituatie zoals die is ontstaan door de opening van de Sumatrabragde verbinding tussen het industrieterrein "De Waard" en de Lage Rijndijk. Op de Lage Rijndijk hangen twee spandoeken en in de Sumatrastraat één. De opschriften lui den: "Levensgevaar""Kindermoord" en "Afbraak-inspraak" ZAKENNIEUWS TjEIDEN - Aan de Stationsweg 21 is "Stonesol", fabricage van en kleinhandel in lederwaren, op geheven. Aan de Bachstraat 308 is het schoonheidsverzorgingsbedrijf J. Smolcak-Verver gevestigd Aan de Hoflaan 38 is de autorij school G. Hut gevestigd I Aan de Apollolaan 74 is het be drijf gevestigd van A. D. J. Gij- bels Het bedrijf brengt zon werend folie aan. Aan de Cormorantwerf 11 is de papiergroothandel "De Neder landse kringloop gevestigd. LEIDEN/OEGSTGEEST - Op 50-jarige leeftijd is overleden de in Oegstgeest woonachtige ze nuwarts A. Lim. De heer Lim werd in 1927 in Muntok (Banka) geboren en was in de periode feb ruari 1960 tot november 1962 werkzaam bij de Rijksuniversi teit in Leiden onder meer op de afdeling anatomie. Eind 1962 aanvaardde hij een functie als arts-assistent bij het psychiat risch ziekenhuis Endegeest waar hij twee jaar later werd aange steld als zenuwarts. Bovendien had hij de leiding over een deel van de dames-afdeling. In de ja ren zeventig werd hij door En degeest geruime tijd "uitge leend" aan de GG en GD in Lei den, waar hij belast was met de voor- en de nazorgdienst. Begin 1976 stopte hij met dit werk. Verder was de heer Lim onder meer consulent bij het Rutgershuis aan de Papengracht. In september werd hij ziek en drie weken gele den werd hij in het ziekenhuis opgenomen voor een galblaaso peratie. De begrafenis van de overledene zal in alle stilte plaats hebben. Kom gratis advies vragen voor alle verfraaiingen van uw huis 121942 121943 071-122641 bellen. Koollaan 15 Leiden inkoop van boeken op bijna elk gebied Zowel enkele stuks als hele bibliotheken. BOEKHANDEL Prinsessekade 4 - Leiden Telefoon 071-125065. Grote maten Uitzoeken Diamantplein Leiden TELEFONISCH GELD LENEN Binnen een paar uur geregeld. Géén informatie bij werkgever Kwijtschelding bij overlijden. Overname lopende leningen ynogelijk. Bemiddeling: ^S^rfaardemo Rljnsburgerweg 135 Leiden Telefoon 151985 Iedere donderdagavond tot 9 uur geopend. BONTMANTELS Bonthoeden! Kerst-kado's bij Nederlands grootste bont- magazijn, vergelijkbaar 20% 30% goedkoper. Het bespaart U veel geld! Volle garantie. Kredietservice mogelijk. Het Bontpaleis, Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010-14.33.37. Reisgeld terug bij koop. Vrijdags tot 21 uur geopend! 20-21-22 en 23 dec. tot 21 uur geopend. TE KOOP AANGEBODEN twee grote winkelpanden met bovenwoning gelegen aan de Doezastraat Lelden Brieven ond. nr. 43099 aan het bureau van dit blad. Academica KATHOLIEK 44 JAAR, ZOEKT VOOR 5 ochtenden per week werk, waar zij haar hart kan laten spreken. Br, ond. nr. 43100 aan het bureau v. d. blad. direct werk op kantoor voor: met steno Ned. en Engels. Ervaring in soortgelijke funktie is gewenst, bij voorkeur niet jonger dan 24 jaar, voor een bedrijf in Lisse. Hele dagen, voor langere tijd. voor een bedrijf in Voorschoten. Typen van 'correspondentie en offertes, m.i.v. 1 jan. 1978. Hele dagen, voor langere periode. tevens moet zij wat administratief werk verrichten en telefoon aannemen. Voor een bedrijf in Zoeterwoude. Hele dagen, voor langere periode. voor opnemen en uitwerken van correspondentie, bij een bedrijf in Alphen. Hele dagen, voor langere periode. Leiden Nieuwe Rijn 44. lel. 071 - 14 48 41 Leiden Kort Rapenburg 6, tel. 071 - 14 95 41 Alphen. Groenoord 76, tel 01720 - 9 20 23 (tussen 14.00 en 17.00 uur) Katwijk: Cleyn Duynpark 12. tel 01718-7 12 15 (tussen 14.00 en 17.00 uur)

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16