Raad Oegstgeest eensgezind „Situatie is belachelijk -eidse agenda Dierenpark wil belasting terug hebben van gemeente Burgerlijke stond STAD ENJRAND WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 Huisvesting ambtenaren baart zorgen OEGSTGEEST - De huisves ting van de ambtenaren baarde de Oegstgeester raad tijdens de gisteravond ge houden algemene beschou wingen de nodige zorgen. De VVD stelde zich op het standpunt dat in de toekomst gelden moetn worden gere serveerd voor de verbetering van de huisvesting van het ambtenarenkorps. Kakebeeke(CDA) liet weten het op prijs te stellen wanneer eerst een programma van ei sen aan de raad wordt voor gelegd, alvorens opdracht wordt gegeven voor het ma ken van een schetsplan voor eventuele nieuwbouw of ver nieuwbouw voor de huisves ting van het ambieiijk ap paraat. Ook de WD wil eerst het gehele huisvestingsbeleid van de ambtenaren onder de loupe nemen, alvorens extra voorzieningen worden getrof fen voor bijvoorbeeld de ves tiging van ambtenaren in het pand Rhijngeesterstraatweg 2. De WD drong er gister avond bij het college op aan met spoed met uitgewerkte plannen te komen. De PVDA/PPR uitte nog haar voorlopige twijfels over deze huisvesting en de verdere ideêen omtrent het raadhuis. Wethouder Thorn sprak over een herindeling op korte ter mijn van het pand aan de Rhijngeesterstraatweg. „Daar zitten automatisch ook de verbeteringen bij die hier in het raadhuis moeten plaatsvinden." Na onderzoek door een architect kan vol gens de wethouder verder gedacht worden over nieuwbouw. Geen felle discussies of kritiek bij algemene beschouwingen Woensdag OEGSTGEEST - Eensgezindheid en tevreden heid waren in de gisteravond gehouden Oegstgeester raadsvergadering die geheel in het teken van de algemene beschouwingen stond, bepalend voor het hele verloop van de zitting. Zo sprak de heer Kakebeeke (plaatsvervangend CDA-fractievoorzitter) van „de grote mate van gelijkgezindheid en bereidheid om tot comp romissen te komen". Felle discussies of kritiek bleven gisteravond dan ook achterwege. Typerend was, dat de raadsfracties van WD, CDA en PvdA/PPR zich alle drie op het standpunt stelden dat ook in de nieuwe raadsperiode weer gewerkt zou moeten worden met een afspiegelingscollege, waarin alle in de raad zitting heb bende partijen zijn vertegenwoor digd. Mevrouw Blom (WD) toonde zich evenals Kakebeeke (CDA) en Kohlbeck (PvdA/PPR) gelukkig met de sluitende begroting die de gemeente Oegstgeest voor dit jaar opnieuw gepresenteerd had. Kohl beck sprak namens de progressie ven in de raad van een financieel „oogstjaar". Hij tekende daarbij echter aan dat de overschotten op de rekening van de laatste jaren („10 procent van het reëel besteed baar inkomen") erop kunnen wijzen dat de gemeente aan onder consumptie lijdt. Investeringen Volgens Kakebeek is het nu moge lijk om nieuwe investeringen te bij de verwezenlijking doen. „Toch lijken ook in het ko- wijk. mende jaar een aantal CD A-wen sen nog onvervuld te blijven, zoals de definitieve accommodatie van de onroerend goed belasting in de toekomst", aldus mevrouw Blom. Grotere werken die nog op het prioriteitenschema van de WD voorkomen zijn de sanering van de riolering voor de oude Dorpskern de aanleg van velden voor ASC Haas- Het CDA kon wel instemmen met de situering van terreinen voor ASC in de Morsebelpolder. Daar- het sportcomplex de Voscuyl en de naast verlangde Kakebeeke echter derde fase van het busbanenplan van het college dat onderzocht zou van de Kempenaerstraat tot de worden of het gebied ten noorden Warmonderweg", aldus de CDA- van het zwembad Poelmeer voor woordvoerder. eventuele sportlocaties in aanmer- Mevrouw Blom wilde nog kwijt dat king kon komen, exploitatie-opzet LEIDEN Geboren: Joey Sebastiaan Ferninand, zn, v. J. Brederode en P. Sira; Els, dr. v.G.J. Beijk en M. Hazenoot; Reinier Johannes, zn.v. H.G.van Duijn en A.M.J. Massaar; Mirjam, dr.v. P.A.van den Bogaard en A.P.C.van Egmond; Robert, zn.v. B. Kulk en D. Cosic; Carmen, dr.v. F. J. Es cobar Escobar en M.D.C.P. Lopez del Pinero; Bart, zn.v. W.L.van Rijn en M.C.van Egmond; Gerrit Pieter Benja min, zn.v. G.C. Jonker en J.G. Kloos; Mi chael, zn v. R.Bleijenberg en M. Schro der; Diana Marianne, dr.v. R. A. Harris en S.M Buis; Martinus Petrus, zn.v. C.W.T.van Westerop en E.M.M. vab Eijk; Laurens Christiaan, zn.v. C. van Duijn en L.van der Plas; Sabine Patricia, dr.v. P.Rietkerken en C.M. van Oosten; Joost, zn.v. K.D.van der Plas en A.Duindam; Maria Petronella, dr.v. A.M.M.van Ee- den en M.P. Onderwater; Saskia Geertr- uida Wilhelmina, dr.v. D.J. Nachtegeller en C. Vletter; Quinta Isabella, dr. v. G. Rijnhout en C.A. FriedhofT; Nadia, dr.v. P. J.Te Water en M. Ligtvoet; Martine Ca rina, dr.v. M.J.G. Termeulen en M- Kromhout; Vincent, zn. vT. J. Pourchez en H. Meeuwissen; Hendrik Theodorus, zn. v. S. Flink en G. van der Kraan. Overleden: A. S. J. Rabe (1916) gehuwd gew. met W. F. Hijgenaar; A. N. van Duijvenbode (1922); B. A. Belt (1950); P. Hemerik(1913), G. de Winter(1901); A. J. A. Dohmen (1949); A. C. van der Doorn (1887) geh gew. met W. F. Kanbier; F. Zandbergen (1897); Z. van Duijn (1907) geh gew met C. J. Snijder; F. Bezemer (1888) geh gew. met P. Hagoort; J. Veld- huijzen (1908); A. E. van der Schaft (1906); J. van der Plas (1895) geh gew met J. van Duijn; A. Schaap (1.886). Getrouwd: P. A. Brasker en M. J. C. van der Reijden; B. Leeuwen en P. Ver mond; D. O. Mernll en A. Dyszlewska; R. A. C. Roos en D. G. van Eijndhoven; R. P. J. Connan en A. B. M. Bronkhorst. WARMOND - Ondertrouwd. C. J. M Hoogenboom en L. P. M. Groen in 't Woud; J. H. M. Bouwmeester en M. M. de Groot. Bromfietser nieuwe overdekte zwembad wat al te optimistisch was voorgesteld. Verder gaf zij aan dat de WD-frac- tie helemaal niet onwelwillend staat tegenover het invoeren van het zogenaamde rioolrecht, het geen 60.000 gulden zou opbrengen. Winst De gelden die de gemeente Oegstgeest nog van het Streek- energiebedrijf Rijnland tegoed heeft moeten volgens de VVD Gezien in het licht van de gunstige uitkeringen van het streekenergie- bedrijf vond Kohlbeck dat het be drag per kleuter voor speel- en leermateriaal van 40 naar 50 gulden gebracht kan worden. Wethouder Gmelich Meijling meldde dat het college besloten heeft om het be drag per leerling op te trekken van 40,55 gulden tot 45 gulden. Ten aan zien van het bedrag van het lager onderwijs is volgens Meijling in middels besloten met een voorstel te komen tot een verhoging met 20 gulden. De VVD noemde het juist dat het bedrag per leerling dat aan de leer middelen besteed wordt is ver hoogd. Ten aanzien van de huisves ting van de verschillende scholen had de VVD verder geen bezwaren, vooral niet nu, na de renovatie van de Terweeschool en de bouw van een nieuwe school voor de Spring plank. Taakuitbreiding Op onderwijsgebied wil de VVD evenals de PvdA/PPR nog een taakuitbreiding van de schoolad viesdienst tot de kleuterscholen „omdat dan wellicht veel werk op de lagere school wordt voorko men". Het CDA wilde hier niet al te snel in meegaan, maar eerst een in zicht verkrijgen in de financiële consequenties van deze taak- de openbare lagere scholen. Nuttig vond de PvdA/PPR-fractie nog het aantrekken van een schoolbioloog. Onder het culturele hoofdstukje kwam gisteravond, zoals te ver wachten was, opnieuw een kriti sche kanttekening over het alsmaar uitblijven van de cultuurnota. Wet-' houder van Belle wees erop dat in januari een voorstel hierover in de raad zal komen. De VVD wees er nog op dat eerst de Leo Kanner- school is aangekocht die dienst moet af doen als cultureel centrum en dat pas daarna gekeken wordt Mevrouw Blom: "gelden energie bedrijf voor gehele bevolking aan wenden". i neerkomen op een heffing de gehele bevolking. De CDA-frac- van zo'n 12 gulden bij de in totaal tie onderstreepte dat het niet de 5000 woningen die op het riool zijn bedoeling van het Streekenergie- aangesloten. „Wanneer met de sa- bedrijf mag zijn winst te maken, nering van de riolering volgens Wethouder Van Belle deelde plan wordt begonnen en wanneer daarop mee dat dit niet het geval is. dit dan gezien de financiële positie Hij liet weten dat de gemeente van de gemeente noodzakelijk Oegstgeest globaal zo'n 700.000 blijkt", is volgens de Oegstgeester gulden heeft te verwachten van het WD-fractie het rioolrecht „ac- Streekenergiebedrijf. ceptabel". Belangrijk vond de WD nog de De WD was verder nog van me- toezegging van het college dat bij ning dat de onroerend-goed-belas- de begroting van 1979 een ont- ting die komend jaar voor de werp-meerjarenplan voor de Oegstgeester burgers een feit nieuwe raadsperiode is aangekon- wordt,niet onevenredig op be- digd. De CDA-fractie zei toe in de paalde groepen van de bevolking komende maanden alvast mag gaan drukken. „Wij zullen ons bouwstenen voor dit plan aan te terughoudend opstellen ten aan- dragen om de nieuw te kiezen raad zien van eventuele verhogingen zo spoedig mogelijk in de gelegen- principe worden aangewend voor uitbreiding. Voordat de zorgen van de Schoo ladviesdienst worden uitgebreid moet er eerst een begroting en een dienstenpakket worden ontwik keld van de kleuterscholen, zo meent wethouder Gmelich Meij ling. „Dan kan bij het begin van het komende schooljaar met deze taakuitbreiding van de Schoolad viesdienst worden begonnen" gedood: 5000,- boete DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Haag/V oorschoten- De 52-jarige verkoop-directeur W.B. uit Voorschoten is gisteren wegens een overtreding van de wegen verkeerswet door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een geldboete van 5000 gulden, sub sidiair een maand hechtenis. De Voorschotenaar opende 30 juni 1977 in de Haagse Parkstraat het portier van zijn auto, zonder in de binnenspiegel te kijken. Een pas serende bromfietser werd ge dood. Niet zeker was of de brom fietser zijn helm deugdelijk had bevestigd of op die warme dag los aan zijn bromfiets meevoerde. WIELRENNEN - Het zesdaags ekoppel René Pijnen en Gert Frank heeft gisteravond de lei ding in de zesdaagse van Herning veroverd. De combinatie kan nu "bogen op een grote pun- tenvoorsprong op het koppel Fred borg/Hem pel, dat een ach terstand van 150 punten heeft. VOETBAL - Nick Deacy van PSV zal vanavond met Wales mees pelen in een vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen West- Duitsland. Samen met Carl Har- ris van Leeds United zal hij het aanvalscentrum van de Welsh men vormen. ZWEMMEN - De Oostduitse zwemsters, Ulrike Richter en Karla Linke, de twee opval lendste afwezigen bij de N.O.K. zwemwedstrijden in Oost Berlijn (afgelopen weekeinde), blijken hun zwemcarrière te hebben beëindigd. Eigenaar botenhuizen bij Tolhuis Het Tolhuis, met geheel rechts het botenbedrijf van Willems. (archieffoto) WASSENAAR - Directeur J.W.W. Louwman van het Wassenaarse Dierenpark heeft in een schrijven gericht aan de gemeenteraad aangedrongen op terugbetaling door de gemeente van 641.000 gulden. Dit bedrag is het geld dat het dierenpark van 1971 tot en met 1978 betaalt aan vermake lijkheidsbelasting. Hiervan is de dóór de gemeente toegezegde subsidie afgetrokken. In totaal moet het Wassenaarse Dieren park over die zeven jaren 972.000 gulden aan vermakelijkheids belasting neertellen. Vam de ge meente ontvangt het dierenpark 331.000 gulden aan subsidie over die periode. De brief van Louwman verschijnt naar aanleiding van de gunstige saldireserve van de gemeente Wassenaar. De besteding van dit geld zal aan de orde komen tij dens de begrotingsvergadering van volgende week maandag. "Van onze kant hebben wij er her haaldelijk op gewezen dat de ge meente Wassenaar voor wat be treft de dierentuin als enige ge meente deze belasting nog op legde, terwijl bijvoorbeeld aan Artis en Blydorp belangrijke be dragen aan subsidie door de overheid wordt uitgekeerd." Steun In de brief wordt er verder op ge wezen dat andere particuliere dierentuinen door betreffende gemeenten in bepaalde vorm steun krijgen en dat deze dieren tuinen al jaren geen vermakelijk heidsbelasting meer hoeven te betalen. Louwman wijst in dit verband naar het Safaripark de Beekse Bergen waarvan de exploitatiekosten ten laste komen van de gemeenten Tilburg en Hilvarenbeek. "In schril contrast daarmee staat de bijdrage die de gemeente Was senaar vanaf 1971 in de vorm van subsidie aan ons park verleent", aldus de brief. Naast de vermakelijkheidsbelas ting is de inflatie, de wet op het minimumloon en de minimum vakantiebijslag* een finacciële belasting voor de exploitatie van het park, zo meldt de directeur. "Plannen tot verbetering van ons park moeten daarom helaas in de ijskast blyven liggen". De ge meente wil, volgens Louwman, om drie redenen niet aan het in trekken van de vermakelijk heidsbelasting beginnen. Op de eerste plaats is de gemeente bang dat een precedent geschapen wordt voor alle andere instellin gen die vermakelijkheidsbelas ting moeten betalen. Op de tweede plaats kon de gemeente de inkomsten uit deze belasting niet missen. Een ander punt is naar de mening van de directeur van het Park, dat per 1 januari 1979 de vermakelijkheidsbelas ting komt te vervallen door in voering van de onroerend goedbelasting. Louwman geeft aan dat het Dierenpark een unieke functie heeft in de gemeente "die niet te vergelijken is met andere recrea tieve instellingen die in Was senaar en omgeving gevestigd zijn". Hiermee doelt hij op het educatieve karakter van het Park voor de scholen, die gratis toe gangskaarten krijgen. "Dat de gemeente de inkomsten uit de vermakelijkheidsbelasting niet zou kunnen missen wordt geheel gelogenstraft door de steeds gun stiger financiële positie waarin de gemeente sedert 1971 verkeert.' aldus Louwman. De directeur zegt toe dat de gevraagde restitu tie van het door ons ten onrechte betaalde bedrag (641.000 gul den)" uiteraard onmiddelijk in het Park zal worden geinves- teerd. LEIDEN - De motorbrigade van dc Leidse politie hield gisteravond een controle op verlichting. Ei werden 84 personen bekeurd, zowel fietsers als bestuurders van motorvoertuigen. Er werd gecon troleerd tussen half acht en half tien gisteravond. LEIDEN OEGSTGEEST WARMOND. - De commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeente Leiden wordt van daag in de vroege avonduren weer geconfronteerd met de belangenstrijd om het Tol huis en de omliggende grond die nu nog eigendom is van de gemeente Leiden. Na een ja renlang touwtrekken leek het of de gemeente erin slaagde om alvast aan de wensen van één van de belanghebbenden tegemoet te komen door een gedeeltelijke verkoop. Daarbij is echter een viertal botenhuiseigenaren over het hoofd gezien die nu de dupe dreigen te worden van de transactie. Het Tolhuis is gelegen in de gemeente Oegstgeest aan de Haarlemmertrekvaart. Door de loop van de geschiedenis is het in eigendom van de ge meente Leiden, die er al ja renlang mee in zijn maag zit. Het Tolhuis wordt bewoond dooreen gemeenteambtenaar en een agent van pölitie. Aan de andere kant van het terrein is het botenbedrijf van de fa milie Willems gevestigd die daar al drie generaties lang het brood verdient. Het huis waarin de familie woont is hun eigendom, maar de grond waarop het is gebouwd helaas niet. Reden waarom de fami lie Willems al vele jaren pro beert door aankoop van de grond een eind te maken aan deze hachelijke situatie. En tussen het botenbedrijf en het monumentale Tolhuis is dan nog de manege van de heer Korbee gevestigd. Een jaar geleden dacht de ge meente van al deze om voor rang schreeuwende mensen af te komen door het hele zaakje aan de in Warmond woonachtige miljonair Men- ten te verkopen. Tijdens een commissievergadering sta ken de belangstellenden daar een stokje voor. Niemandsland De gemeente Leiden heeft er nu maar in toegestemd om een gedeelte van het terrein Willems te verkopen, n die verkoop hoort ook stukje "niemandsland" waarop tot nu toe alleen een tijdelijke loods van Willems stond. Aan dit stuk zijn vier botenhuizen gelegen. Drie ervan zijn in het bezit van Leidenaren en één is in han- r bij den van een Hagenaar. De huidige eigenaren kochten deze loodsen destijds van Willems. Ook hier is het weer zo dat alleen het bouwwerk in eigendom is en dat het water waarboven de loodsen ge plaatst zijn van de Gemeente Leiden gehuurd moet wor den. Wel zijn de eigenaren in het bezit van vergunningen van zowel de provincie Zuid-Holland als van Rijn- door Jan Bonjer land. In de vergunning van de provincie is echter een bepa ling opgenomen waaruit blijkt dat de botenhuizen bij eerste opzegging ontruimd moeten worden. Dit nu wordt door de gemeente Leiden als stok achter de bekende deur gehouden om de eigenaren in te laten stemmen met de ver koop aan Willems. Door de eigenaren wordt dit daaren tegen „chantage" genoemd. Volgens de plannen van de ge meente moet Willems na aan koop alle eigenaren van de botenhuizen een huurcon tract aanbieden voor de duur van hun leven. Doet Willems dat niet, dan krijgt de boten bouwer een boete van 250 gulden per dag opgelegd. Geen waarde Bezwaar van de eigenaren te gen deze handelswijze is dat hun bezit na overlijden geen enkele waarde meer heeft. "Bij Willems gaat dan de vlag in top. Hij kan het hele zaakje inpikken terwijl we het oor spronkelijk van hem gekocht hebben." Voor ëén van de botenhui seigenaren betekent dat een forse strop want hij ver bouwde een deel van zijn bo tenhuis tot zomerhuisje. De verkoopwaarde ervan wordt op zo'n 30.000 gulden geschat. De heer Schaap van de afdeling grondzaken van de gemeente Leiden wilde geen informatie verschaffen voordat de com missie haar oordeel heeft op gemaakt over de zaak. Van de brieven die de botenhui seigenaren al sinds vele jaren geregeld sturen aan de ge meente met het doel een strook grond en het water te mogen aankopen, was hem niets bekend. Kennedylaan 11Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. invahdenbond, do. van 9-11 uur; open huis bejaarden, do. van 14- 16.30 uur. Witte Poort Kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen; zeefdrukken; jazzballet; gitaar- cursus; goochelen; pottenbakken; teke nen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gitaarclub; 15.30 uur, vegetaries eethuis, 18 uur; kreatieve werkavond; koffiebar, 20 uur; gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Op Eigen Wieken, Merenwyk, infor matieavond over vrouwenwerk, 20 uur. Zevensprong, Bemhardkade, infor matieavond gebied D, 20 uur. Klein Matillo, hearing over wijkraden, 20.30 uur. Jelgersmakliniek, Oegstgeest, lezing prof. Bastiaans over de invloed van ter rorisme op gijzelaars, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. midden standsaangelegenheden, 20 uur; cen trale antennecommissie, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 19.30 uur. Donderdag Kahlbeck: „onderconsumptie." naar de exploitatieopzet: „Wij ge ven de voorkeur aan een omge keerde volgorde", aldus de VVD. Verkeer Volgens de PvdA/PPR-fractie biedt de aanbiedingsnota over de verkeerssituatie helemaal niets aan diegenen die in verkeer en vervoer zijn geïnteresseerd. Wethouder Thorn wimpelde deze opmerking Gmelich Meijling attendeerde de van Kohlbeck echter al en noemde raad erop dat hij pogingen onder- het verheugend dat de verkeers- neemt om vóór de verkiezingen nog commissie unaniem heeft gekozen te komen met een nota over de in- voor een verkeersdeskundig bu- tegratie van het kleuter en basison- reau. „We hebben een aanzet-ver- derwijs. De VVD sprak nog de hoop voersplan laten verschijnen. Daarbij hadden de wensen van be grote aandacht", aldus nistische levensbeschouwing, de wethouder in zijn reactie op het naast het christelijk onderwijs, aan progressieve standpunt. Troef, Noordeinde 2a, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20- 21.30 uur. Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra- elfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden; handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum Breestraat 66, sport- café; toneelworkshop; gitaarcursus; Go, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, kera- miekkursus, 19.30 uur; tapdansgroep; koffiebar, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembrugge, ruilavond philatelica, 19.30 uur. Leidse Schouwburg, toneelgroep Thea ter met "De Spaanse Brabander" van Bredero, 20.15 uur. De Boei, Groenoord, informatieavond over straatverbetering, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Sumatrastraat 201, bewonersvergade ring over de Sumatrabrug, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 19.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, vergadering begeleidingscommis sie. Oude Dorp, 20 uur. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheker in de regio Leiden, wordt van 9 tot 16 dec. waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Leiden, tel. 121313 en Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 899211. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver- Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den. katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don derdagavond van 7-8 uur. Moeders voor Moeders E. Janssen-Niemeyer, LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2