Kritiek op optreden van politie Rijksbijdrage dekt verlies van slachthuis Taxi-bedrijven stellen reeks eisen aan BenW IN LEIDEN Madrid opvolger Belgrado? Regio Leiden: iets meer werkloosheid Britse brandweer wijst aanbod af WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 LEIDEN - Mevrouw Pouw, in brede kring beter bekend als zendamateur "Blonde Dolly", gaat bij de officier van jus titie een klacht indienen, om te protesteren tegen de ma nier waarop de Leidse politie afgelopen zaterdagnacht om één uur haar "zendbak" in beslag heeft genomen. Ook heeft zij het college van B en W en de leden van de gemeenteraad per brief op de hoogte gesteld van het in haar ogen "onbeschofte op treden van de politie". Haar versie van het gebeurde: "Af gelopen zaterdagavond ging mijn man bij de buren kaarten. Ik bleef hier thuis met een vriendin. Ik heb de bak tevoorschijn gehaald en kon de verleiding niet weerstaan. Dat was link, want ze hebben ons al een paar keer be trapt. Mijn man is veroordeeld tot drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Maar goed, ik heb toch uitgezonden hooguit twee, drie minuten en opeens ging de bel. Klerks van de recherche die hier al vaker is geweest stond voor de deur met mensen van de opspo ringsdienst van de PTT. Hij wilde zo doorlopen en ik zei: nee, ik wil wel een huiszoekingsbevel zien. Ik heb hem daar vorige keren nooit naar gevraagd, maar hij hoort dat te hebben. Hij werd kwaad en drukte me zo voor de deuropening weg tegen de gangmuur aan en liep door, de kamer in. Nou daar stond die bak. Toen rende ik naar de telefoon om mijn advocaat te bellen." "Hij kwaad, pakt de hoorn en haalt het microfoontje eruit. Nou, dat mag ie natuurlijk helemaal al nooit doen. Afijn, mijn man komt met de buurman, want die had den de herrie gehoord. Die moch ten het huis niet in. Toen was het natuurlijk goed mis. Kinderen huilend uit bed. Vechten. Het was geen manier van doen. Kijk, ik ben natuurlijk fout, dat geef ik meteen toe. Maar ze hebben zich BELGRADO (ANP) - Op de veilig heidsconferentie in Belgrado hebben een aantal westerse lan den voorgesteld om de volgende conferentie in Madrid te houden. Deze tweede "tussenbalans" na de conferentie van Helsinki in 1975 zou volgens een Roemeens voorstel in 1980 gehouden moe ten worden. Behalve Madrid hebben ook Malta en Wenen laten weten als gastplaats te willen op treden. De Roemenen stelden voor om voor de volgende veilig heidsconferentie een voorbe reidingsbijeenkomst te houden, eveneens in 1980. wel netjes te gedragen. Pas veel later liet Klerks me een bevel zien. Ik heb er niet eens naar ge keken, dat hoefde voor mij niet meer. Er kwam nog extra sur veillance-van de politie, die had den notabene gummiknuppels bij zich. Zegt een agent tegen mij: nou, mev rouwtje ik vind het wel schunnig dat ze om zo iets als dit zo veel herrie maken. Die begreep er ook niets van. Van mij zijn ze nog niet af. Ik heb al een advocaat en ik zet die aanklacht door ook. Het is geen werk". Hoofdinspecteur Van Dijken van de Leidse politie zegt "Ik weet van geen vechtpartij af. Er was een bevel om binnen te komen. Ik ben heel benieuwd wat die mev rouw aan de officier gaat vertel- no* u'oohten we maar af LEIDEN - Wanneer op 1 januari de wet op de nadere vleeskeuring vervalt, zal het openbaar slacht huis in 1978 met een verlies van 251.000 gulden zitten. Het tekort zal worden gedekt uit een over bruggingsregeling van het Rijk. LEIDEN - Wethouder Bert Oosternian heeft gisteren het door Rein Dool geschilderde groepsportret van het college van bestuur van de Leidse uni versiteit overhandigd aan mr. K. J. Cath, voorzitter van dit college. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in kleine kring in het universiteitsge bouw aan het Stationsplein. Het portret van het voorlaatste college van bestuur is door Dool vervaar digd in het kader van de contra-prestatie regeling en is nu door de ge meente Leiden in permanente bruikleen overgedragen aan de universiteit. Het doek hangt in de kamer van mr. Cath. Bij de overdracht was ook Rein Dool zelf aanwezig. De LeidslDordtse beeldend kunstenaar heeft voor zijn schilderij twee vergaderingen van de universiteitsraad bezocht. In augustus van dit jaar zei hij nog in onze krant: "Het worden hondekoppen, zei ik. Prachtig vind ik dat. Maar dat gaf niks, joh. Vonden ze best. Ik ben toen bij twee vergaderingen geweest. En dan die sfeer daar. Al die mensen achter die tafel. En dan kom ik, vreselijke kerel, daar binnen. Zie ik dat daar zo zitten. Man, dat gaf me een enorme kick. Prachtig". Wethouder Oosterman stipte dat gisteren nog even aan in zijn toespraakje en zei verder dat hij alles in het werk had gesteld om BenW zover te krijgen dat ook zij zich zouden laten portretteren. Dat ze het niet wilden kwam waarschijnlijk, dacht Oostermanomdat ze vonden dat geschilderde por tretten uit de tijd zijn. De wethouder zelf dacht daar, evenals mr. Cath,heel anders over. Foto: Oosterman onthult het schilderij in de kamer van mr. Cath. Op het doek staan v.l.n.r.mr. Cathprof.dr.A.E. Cohen,drs.J. K.M. Gevers,mr. W. G. Koppelaars, prof. mr. H. H. Maas en daarachter mr. N. F. Hofstee, secretaris van de universiteit. De commissies voor sche aangelegenhederi en interne organisatie zijn gisteren met dit B en W voorstel akkoord gegaan. Het vervallen van de wet op de na dere vleeskeuring wil zeggen dat vlees niet telkens meer gekeurd hoeft te worden wanneer de grens van een bepaalde keuringskring wordt overschre den. De nieuwe koeltechnieken maken dit mogelijk. Deze keuring was echter wel één van de grootste inkomsten van de openbare slachthuizen. Bij het openbaar slachthuis in Leiden worden de verliezen die ontstaan door het slachten, goedgemaakt door het keuren. Door het Rijk is aan de gemeente een overbruggingsregeling van in totaal 1.185.000 toegewezen als compensatie voor het verdwijnen van de nadere vleeskeuring. Dit bedrag is gelijk aan de inkomsten van het slachthuis over de jaren '75 en '76. De gemeente mag zelf beslissen hoe het bedrag van ruim een miljoen besteed wordt. B en W hebben de gemeenteraad voorgesteld 251.000 gulden hier voor alvast te bestemmen Om het verlies van 1978 op te vangen. Vliegtuig in Amerika verongelukt EVANSVILLE (Reuter/üPI) - Bij Evansville, in de Amerikaanse staat Indiana, is gisteravond een vliegtuig met 31 inzittenden ver ongelukt. Drie overlevenden zijn uit de wrakstukken gehaald, maar twee van hen waren zo ern stig gewond dat voor hun leven wordt gevreesd. Het toestel, een DC-3 Dakota, ver voerde spelers en officials van de basketbalploeg van de universi teit van Evansville. Het stortte kort na vertrek in regen en mist LEIDEN - De werkloosheid in de regio Leiden is in november iets toegenomen. De landelijke cijfers lieten een daling zien. Er werden vooral meer mannen werkloos: 61. Onder de vrouwen nam het aantal toe met 6. Volgens de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau komt de toename vooral voor rekening van de bouw 63) en de metaalnij verheid (+11). De vraag naar mannelijke arbeidskrachten verminderde met 142 naar 1284, terwijl de vraag naarvrouwen toenam met 117 naar314. Deze toename komt vooral voor rekening van de grotere vraag naar inpaksters voor de visconservenindustne en de peenwas- serijen. In de diverse gemeenten van het gewest Leiden is de werkloosheid eind november als volgt Mannen Vrouwen Alkemade 40 46) 22 20) Katwijk 241 212) 86 88) Leiden 1549 (1505) 537 (584) Leiderdorp 81 92) 58 61) Oegstgeest 90 90) 40 44) Rijnsburg 42 45) 13 15) Valkenburg 13 12) 6 5) Voorschoten 112 105) 45 56) Warmond 23 22) 12 9, Zoeterwoude 25 29) 15 15) buiten rayon 17 14) 4 5) Totaal 2233 (2172) 838 (832) Tussen haakjes de aantallen v in vorige maand. LEIDEN - Achtenveertig schaat sende huisvrouwen maakten gis terochtend de verplichte figuren op de ijsbaan van Ton Menken. Ze schaatsten om het A-, B- en C-di- ploma van de KNSBEen jaar gele den begonnen Marijke Ruis (voor het kunstschaatsen) en Ben v.d. Hoek (voor het hardrijdenmet een trimgroep voor dames. Geheel vrij blijvend, wie een keer geen zin heeft of niet kan, komt gewoon die keer niet. En wie een figuur niet aandurft wordt ook niet gedwongen het te maken. Ondanks die vrijblij vendheid, of misschien juist daar door, komen er toch elke week op dinsdag en donderdag zo'n zestig a zeventig dames schaatsen. Er zijn geen extra kosten aan verbonden, alleen de gebruikelijke van het toe gangskaartje. Er is zelfs een kin dercrèche. dinsdag en donderdag van half tien tot half twaalf. "Het is vooral een gezelligheidsclub"zeg gen de beide instructeurs. Op de foto de twee oudsten van de trimgroep, ze zijn beiden 64 jaar. Rechts mevrouw B. de Jong- van Druten die het A-diplor.ia haalde en links mevrouw G.C. Zeeman die doorging tot en met het C-diploma. LONDEN (Reuter) - De sinds 14 november stakende Britse brandweerlieden hebben giste ren een door de overheid goedgekeurd loonaanbod afge- Geboden was een onmiddelijke loonsverhoging van 10 procent plus verdere verhogingen over twee jaar, zodat zij in december 1979 zouden zijn gekomen op het peil van de geschoolde arbeider. De stakers eisen een onmiddelijke loonsverhoging van 30 procent, die de overheid niet kan rijmen met haar program tot bestrijding van de inflatie. LEIDEN - De vertegenwoordiger van de taxi-bedrijven in de ge meentelijke taxi-commissie heeft gisteren aan het Leids college van B en W, mede namens een aantal collega's, een programma van ei sen voorgelegd. Een van de ver langens is dat de vyftien taxi standplaatsen nabij het station zullen worden verdeeld over vijf taxi-ondernemingen, te weten elk drie voor Eltax, Kerkhof, Schutte, De Groot en Bor- gerding. Op het ogenblik is de verdeling als volgt Eltax 3, Kerkhof 2, Schutte 2, De Groot 2, Borgerding 2, B-Tax 2 en Werk hoven 2. Verder zouden de taximeters in de taxi's voorzien moeten worden van een stads- en een buiten- tarief, terwijl verboden zou moe ten worden om giften te ver strekken voor het verkrijgen van ritten. Ook in het taxi-tarief zou den geen elementen moeten zit ten die concurrentie-vervalsend zouden kunnen werken. Volgens de taxi-ondernemers zou de taxi-standplaats bij het station moeten worden verbeterd, mede in verband met de komst van de Schiphol-spoorlijn, terwijl in de binnenstad ook een taxi-stand plaats tot stand gebracht zou moeten worden. Andere eisen van de taxi-ondernemers zijn: het verdelen van de ritten van en naar de Leidse ziekenhuizen over de verschillende taxi-ondernemin gen, het invoeren van speciale apothekersdiensten en het ver bod tot het gebruik van scanners. Tenslotte wordt ervoor gepleit dat er geregeld vergaderingen plaatsvinden van de taxi-com missie, en dat er een werkgever wordt opgenomen in de gemeen telijke verkeerscommissie. De taxi-ondernemers vinden dat deze maatregelen op korte ter mijn genomen dienen te worden. Eind van dit jaar lopen de ver gunningen van de Leidse taxi- ondernemingen af en moeten opnieuw worden verstrekt voor een periode van vyf jaar Tydens de vergadering werd onder meer aandacht besteed aan het feit dat het taxi-bedrijf aan het Kort Galgewater niet over stal lingsruimte beschikt voor een aantal van de in bedrijf zijnde taxi's. Een en ander is in strijd met de taxi-verordening. Naar oplossingen voor dit probleem worden gezocht, zo werd gisteren duidelijk. Over de uitgifte van de vergunningen of verlenging daarvan beslissen uiteindelijk B en W. Anderhalf jaar voor „klap met bromfiets -slot" LEIDEN/DEN HAAG HAAG - De 19-jarige glazenwasser J. van K. uit Leiden is gisteren terzake "zware mishandeling" door de rechtbank in Den Haag veroor deeld tot anderhalf jaar gevang enisstraf met aftrek van het voor arrest. Dit vonnis is conform de eis van de officier van justitie. De glazenwasser gaf in de nacht van 22 augustus 1977 in Leiden barkeeper Egbert Huyzing een klap met een stalen bromfiets- slot, uit boosheid, omdat de bar keeper hem niet meer wilde tap pen. Het slachtoffer, lange tijd ver pleegd in het academisch ziekenhuis, liep hersenletsel op. Aan de klap waren de weken daarvoor meer incidenten voor afgegaan. De officier van justitie beschreef die als "één der er gerlijkste staaltjes van café-ter- reur, die de laatste jaren in Lei den heeft plaatsgehad". Slagerij Jan Verhoog gevestigd in Spar Supermarkt van Beethovenlaan te Voorschoten vraagt: 1. Allround slager 2. Handig winkelmeisje Soil, telefoon 071-131526. SCHOENWINKEL „BRABANT' DEZE SOEPELE LEREN GEZONDHEIDS SCHOENEN KENT U WEL MAAR ONZE PRIJZEN NOG NIET MAAT 35 t/m 39 f 55,- MAAT 40 t/m 45 f 60,- LEREN WESTERNLAARZEN vanaf 50,- Lessen en clubs DANSSCHOOL NI EU WEN HUIZEN/BOES lessen voor beginners, jongelui en gehuwden, inschrijving dagelijks, disco-dansavonden op zaterdag en zondag en speciaal voor gehuwde paren. Hogewoerd 87, Leiden, telefoon 071-143705 of 121356 Aangeboden TALEN CURSUSSEN op LP's, banden of cassettes, prak tisch in alle talen. 50, per cursus, telefoon 070-888710. bgg. 07O- 659964 LES VEILIG VAN ROODEN rijopleiding nieuwe stijl, via de Les Veilig Van Rooden oefenterrein, sneller uw rijbewijs. Herenstraat 46, Leiden. MARJA W de Zwijgerlaan 99, Leiden, geopend ma. t/m vrij van 10-24 uur. telefoon 071-132712 Autorijlessen 22.50 per les! Auto- njschool-combinatie DE CENTRALE telefoon 071-134255 I I L.A.D., Electronic OCCASION TV'S i Leiden, Haagweg 9. Alle radio en tv antenne installaties, ook reparaties plaatsing in geheel Zuid-Holland. Van 2-5 jaar garantie ANTENNE CENTRALE telefoon 071-133676 Te koop aangeboden VIDEO REC. N 1500, Hoge Rijndijk 244, Leiden, telefoon 895897 REPARATIES TV'S kleur en zwart/wit. tuners, verster kers. bandrecorders ea, telefoon 071-764934 Goed tehuis gezocht voor lie hond. gewend aan kinderen buitenleven Tel 071-151650 f 100,- beloning wie mijn hond Husky (poolhond) wit-grijs terug brengt of aanwijzigingen kan geven waar hij is Rijndijk 116 Leiden Tel. 071-764260 Voor uw huisdier kilo mager poulet of hart 5 - 10 kilo nu 40 - pens per pak 1.25 hele pens per kilo 1,- Bolle Hogewoerd 37 Leiden. Te koop nog enkele golden Retrie vers. puppies 9 weken oud. ingeènt en ontwormd, met prima stamboom en vader import Engeland. Voor weg 212 Zoetermeer Tel. 079- 217026 Beslist goed tehuis gezocht voor 10 weken oud hondje Bastaard teef met mandje en riem Is ingeént en ontwormd Prijs 100 - te bevra gen Houtschans 9 Leiderdorp 's Tegen opvoedingskosten af te ha len mooie herders, 11 weken in geënt en ontwormd Tel. 02520- 21674 Voor mooi zwart-wit katje van 6 mnd. wordt zorgzaam thuis ge zocht. Vakantie regeling en event gratis sterilisatie mogelijk. Tel. 071-894905 Zoekt u een gezellige hond? In het asiel wachten nog vele gezonde jonge dieren op een goede baas Tel. 071-131670 Of 124295 Goed tehuis gezocht voor prachtige witte gester poes, blauwe ogen. plm 1 jr (wegens ziekte, schildpad poes. rood cypers poesje. Tel. 071-124295 Vakantie en watersport JUMBO 600 met 20 pk Johns buitenboordm. Roestvri|st Bolders Div access Tel. 071-763136 Polyester voor het bekleden van houten, metalen en polyester boten en het bekleden van dakgoten. D. SEGAAR Rijn en Sch.ekade 116b. Tel. 071- 133874. VOORDEEL Nu winterprijzen bij Chrispijn Cara van Bednjf BV Diverse extra aan trekkelijke aanbiedingen en bij alle caravans gratis winterstalling Kom maar eens kijken. Rijndijk 123 Lei den. 071-764256 Aangeboden Fendt-karaat diamant CARAVAN 1x gebruikt, met allerlei toebeho ren 11 000 - Tel. 071-155619 na 17.00 uur. AUTOVERHUUR Autobednjf Tip-Top, St. Aagten straat 14, Leiden, telefoon 071- 125709/153627 AUTO HUREN? luxe auto's en bestelauto's tot 2 ton. Garage Werkhoven. Maredijk 34a. Leiden, telefoon 071-122300 Auto huren? Van 15 december tot 17 januari tegen inlevering van 10 pet korting op BV HET MOTORHUIS Vondellaan 80. Leiden Diverse goederen en diensten gevraagd Te koop gevraagd ski's, I. 14 1.30 m. en skschoenen. maa 35. telefoon 146216. Leiden Gevraagd gasgevelkachel. 3000 kcal telefoon 148333. t< 3677, van 9-12 uur. Verzamelaar vraagt oude KOEKOEKSKLOK Te koop gevraagd spoed gram mofoon-cursus Frans-Ned, met in structieboekje. graag uw reactie en prijs. Fa. Keij en Zn., telefoon 071- 123264 iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13