Autosloperij wordt toch verplaatst W assenaars bouwplannen in 1978 verwezenlijkt? [Le/cfee agenda Mogelijk spreekrecht publieke tribune Ontwerp-streekplan strijdig met plannen voor wijk Buitenhof PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 13 DECEMBER 1977 VOORSCHOTEN De verwezen- lijking van een aantal langlo pende zaken in Voorschoten zal in de raadsvergadering van 16 december weer een stapje dich terbij komen. Zo zal architect Van der Sterre de opdracht gege ven moeten worden om de in middels by de Rijksdienst voor Monumentenzorg ingediende plannen voor restauratie van het Ambachts- en Baijuwhuis be- steksklaar te maken. Hiervoor is een bedrag van 25.000 gulden no dig. Voor de voorbereiding van een overdekt zwembad in Ade- geest zal de raad 20.000 gulden worden gevraagd. Een ander karweitje dat spoed ver eist is de beoordeling van het ontwerp-streekplan Zuid-Hol land West: tot en met 21 decem ber kunnen bezwaren tegen dit streekplan worden ingediend. Voorschoten heeft er nog wel een paar. De uitbreidingsmogelijk heid die in het ontwerp- streekplan aan het industrieter rein aan de Donklaan/Dobbeweg wordt toegedacht lijkt Voorscho ten te gering. Daarnaast wordt bezwaar aangetekend tegen de aanleg van rijksweg 11 als ver binding tussen rijksweg 44 en rijksweg 4 en tegen de bebou wing van Leidschendam tot aan de grens met de gemeente Voor schoten De open ruimte tussen Voorschoten en Leidschendam waarin zich onder andere de na tuurgebieden "Duivenvoorde" en "De Horsten" bevinden zou hierdoor worden aangetast. B envenutolaantj e Tenslotte moet vrijdagavond over eenstemming worden bereikt over de overname van het Be- nvenutolaantje door de gemeente van mej. Begeer. Mej. Begeer aan dit laantje vier ééngezinswonin gen en een tennishal bouwen. Om dit mogelijk te maken moet het gedeelte van het Benvenutolaan- tje tussen de Leid se weg en de toekomstige tennishal om niet aan de gemeente Voorschoten worden overgedragen. Boven dien stelt de gemeente nog een aantal beperkende voorwaarden voor het gebruik van de ten nishal: er mag in de hal niet meer publiek worden toegelaten dan het gemeentebestuur in verband met de 21 bij de tennishal aan te leggen parkeerplaatsen verant woord lijkt Als deze bepaling niet wordt nagekomen zal direct een boete van 50.000 gulden kun nen worden gevorderd. Spreekrecht Voor het publiek komt dan nog een aardig puntje aan de orde: spreekrecht van de publieke tri bune. De wethouders Eveleens en Marselis hebben samen met de raadsleden Esselaar, Van Wijk en Goosens hier een voorstel toe in gediend. De meningen in de commissie voor bestuurszaken over dit onderwerp zijn verdeeld, zodat nu de raad een uitspraak moet doen. Bewoners doorbreken afzetting Trompstraat LEIDEN - Bewoners van de wis selwoningen aan de Van Huis- weg hebben gisteravond één van de pas geplaatste paaltjes verwij derd uit de afzetting van de Trompstraat. Deze afzetting moest voorkomen dat er door de Zeeheldenbuurt doorgaand ver keer zou gaan naar de sinds giste ren in gebruik genomen Suma- trabrug. Bij de actie van de be woners van de Van Huisweg - die bedoeld was om de bereikbaar heid van hun wisselwoningen te behouden - ontstond een hand gemeen met bewoners van de Trompstraat. Over en weer werd gescholden en werden bedrei gingen geuit. De politie moest tussenbeide komen en een man uit handen van zijn belagers be vrijden, waarbij de agenten ook nog enkele klappen opliepen. Hoewel Gemeentewerken vandaag een nieuw paaltje zou plaatsen, was de verwachting in de buurt dat ook dit paaltje er weer uitge haald zou worden. Wassenaarse raad akkoord WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad heeft zich maandagavond opnieuw bezig gehouden met het probleem van de autoslo perij, die op het ogenblik is gevestigd in een woning op de hoek van de Narcislaan en de Deylerweg, hetgeen voor de omwonenden veel overlast veroorzaakt. De heer Jansen bij zijn sloopauto's aan de NarcislaanlDeylerweg. Binnenkort kan hij verhuizen. De exploitant van de sloperij, de heer W.G. Jansen, had zelf inder tijd een andere oplossing gevon- WASSENAAR- Wanneer de Seringenlaanbewoners in Wassenaar geen bezwa ren meer indienen tegen het bestemmingsplan Ter Weer, dat voorziet in de bouw van 153 woningen (zo'n beetje voor hun huisdeur) zal medio 1978 met de bouy een begin gemaakt kunnen worden. Dit meldt het college van B en W van Wassenaar in hun memorie van antwoord op vragen van de raadsleden voorafgaande aan de gemeentebegroting. Zoals be kend willen de Seringenlaanbe woners hun bezwaren tegen het wegnemen van het vrije uitzicht door woningbouw terugtrekken, als de gemeente Wassenaar zou zorgen voor groen- en speelvoor- zieningen bij hun huizen. De vraag is nu alleen nog of er geen individuele bezwaren zijn. B en W melden in ieder geval dat door de woningbouwvereniging ge werkt wordt aan het afronden van het bestek voor het defini tieve bouwplan. "Onvoorziene omstandigheden voorbehouden" zou volgens het college ook begonnen kunnen worden met de bouw van wonin gen in verband met het bestem mingsplan "Spinbaan". Het gaat hierbij om de verwezenlijking van huizen op een binnenterrein met een oppervlakte van 6 hec tare, tussen de Kerkstraat, de Storm van 's Gravensandseweg het bos in de tuin van het Bal juwhuis en de scholen tussen de Gang en de Kerkstraat. Tot dusver hebben GS omtrent de goedkeuring van het bestem mingsplan nog geen beslissing genomen. Uit overleg met de provincie is inmiddels komen vast te staan, dat pas na de goedkeuring van het globaal be stemmingsplan door deze instan tie, met artikel 19 gewerkt kan worden. Artikel 19 maakt het mogelijk vooruitlopend op goedkeuringen met de bouw van een project te beginnen. De provincie wil ver der eerst nog een duidelijke over eenstemming over de exploitatie opzet voor het gehele plan, voor dat groen licht aan artikel 19 wordt gegeven. Met de Firma Kruithof BV die met een plan voor 122 woningen in de vrije sec tor kwam is volgens het college overeenstemming bereikt. Over het bouwplan van de Wassenaar- sche Woningbouwvereniging om 132 woningwet-premiekoopwo ningen te bouwen op de Spin baan is het college minder opti mistisch. "Wij zijn in gesprek met de bouwvereniging om te komen tot degelijke afspraken over de termijn waarbinnen met de bouw een aanvang dient te worden ge maakt" aldus het college dat ver der toezegt in de raadsvergade ring van 19 december met ver dere mededelingen te komen. B en W tekenen hier nog bij aan dat er een fasering van woningbouw den: hij wilde het bedrijf over brengen naar een terrein tussen de Rijksstraatweg en de voorma lige Trambaan, ter hoogte van de militaire gebouwen bij de Maaldrift. Dat terrein heeft ech ter een agrarische bestemming. B en W van Wassenaar en het pro vinciale bestuur hadden echter geen overwegende bezwaren te gen de vestiging van de sloperij op dat terrein mits aan een aantal strenge voorwaarden zou worden voldaan. Dit in tegenstelling tot de mening in verschillende commissies uit de raad. Hierdoor konden B en W niet anders doen dan de benodigde vrijstelling aan de heer Jansen te weigeren. De autosloper ging daarop in beroep bij de gemeenteraad. Soepeler Het terrein bij de Spinbaanwaar woningen geprojecteerd zijn. GS heeft tot r bestemmingsplan nog niet afgegeven. zal plaatsvinden. "Uitgangspunt is geweest dat eerst de bebou wing in het plan Ter Weer zou worden gerealiseerd en pas daarna die in "De Spinbaan" Over de verbouwing van de terrei nen aan de Wiegmanweg is in middels ook het overleg gestart tussen de gemeente en de wo ningbouwvereniging St. Wil- librordus. De woningbouwvere niging heeft haar architect op dracht gegeven een schetsplan te maken. Dit móet voorzien in eeen complex van minimaal 40 be jaardenwoningen aan de west kant van de Wiegmanweg en ver der een gedifferentieerde bouw van kleine en wat grotere wonin gen (Voor alleenstaanden, twee- persoonsuiyymudens en gezin nen met kinderen). "Wy hopen fat het schetsplan in de eerste helft van 1978 kan worden voor gelegd zodat kort daarna een ar- tiel-19-procedure kan worden voorgelegd en nog in 1978 met het bouwrijpmaken van fd terreinen kan worden begonnen" aldus het college. LEIDERDORP - Het ontwerp- streekplan Zuid-Holland West lijkt de plannen die voor de Leiderdorpse wijk Buitenhof worden ontwikkeld behoorlijk in de wielen te rijden. Volgens dit streekplan moet Leiderdorp een groot aantal woningen dicht op elkaar bouwen. Bovendien mag slechts een beperkt aantal wo ningen per jaar worden gebouwd, waardoor Buitenhof-Oost pas diep in de tachtiger jaren gereali seerd kan worden. De inmiddels voor deze woningen vervaar digde ontwerpen zullen dan ech ter te oud zijn en niet meer wor den gebouwd. Buitenhof is juist opgezet als een kleinschalig project. Er zullen ongeveer 600 woningen worden neergezet, waarvan de vormge ving in de begeleidingscommis sie Buitenhof wordt besproken. Het streekplan druist dus regel recht in tegen de tot nu toe ge volgde procedure van team-work en inspraak. Volgens de wethouder Drenth gaat het ontwerp-streekplan hierin te ver. Een streekplan mag zich niet bezighouden met de woning dichtheid in een bepaald gebied Het moet slechts bepalen of er in een bepaald gebied al dan niet gebouwd mag worden. De ge- meentenmoeten vervolgens zelf beslissen hoe groot de woning dichtheid per vierkante meter moet zijn. De begeleidingscommissie heeft echter besloten gewoon door te gaan met de verdere detaillering van het plan Buitenhof. "We zul len moeten afwachten of de pro vincie een streep door onze plan nen haalt. Om nu met de verdere ontwikkeling van Buitenhof te stoppen tot het definitieve streekplan gereed is lijkt me ech ter onverstandig", aldus de woordvoerder. Lezers schrijven Verbazing Tot mijn grote verbazing heb ik het verminkte interview, dat mev rouw Haverkate mij afnam gele- Ik vind het juist niet noodzakelijk luxe badkamers in bejaardenhui zen te bouwen. Bovendien heb ik me niet opgegeven en later weer teruggetrokken uit die commis sie. Dat heeft mevrouw Haver kate ook duidelijk geschreven in haar oorspronkelijk interview. Ik ben daar te oud voor. Maar aan gezien ik zoveel positieve reacties krijg, vind ik dat de lezers recht hebben op een rectificatie. Mijn stelling was, dat de Welzijn swerkers al jaren de waarschu wing van de economen in de wind geslagen hebben. Eindelijk zien ze in dat er geen geld meer is voor luxe bejaardenhui zen die alleen maar bewoond kunnen worden door bijstand trekkers. Dus opnieuw geld uit de staatskas! Dan maar oudjes overleveren aan de burenhulp. Dat is voor mij het essentiële van de zaak Mevrouw de Boer-Knaap ("Hofwijkck") Oegstgeest streekmuziekschool „Rijnak koord" het eindconcert in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat te Leiderdorp. Aanvang van de avond: 8 uur. Postduiven Dinsdag De rechtskundige commissie die om advies gevraagd werd, nam een wat soepeler standpunt in ten aanzien van de plannen van Jan sen en het resultaat was, dat B en W met een soort compromisvoor stel bij de raad kwamen. Dat voorstel hield in dat de gemeente zou proberen het gehele terrein tussen de Parallelweg en de voormalige Trambaan aan te ko pen en de helft daarvan te be stemmen voor de vestiging van het sloopbedrijf. De andere helft werd in principe bestemd voor verhuur aan volkstuinders. De raad ging op enkele uitzonde ringen na, met dit voorstel ak koord. Wel lieten enkele sprekers weten niet erg gelukkig te zijn met het opofferen van een stuk agrarisch terrein aan een sloop bedrijf, maar men liet zeer zwaar wegen dat aan het euvel van de sloopauto's in de omgeving van de Narcislaan een eind moet worden gemaakt. Illegaal toe haar goedkeuring aan het Alleen de beide leden van de fractie Werkend Wassenaar maakten er ernstige bezwaren tegen dat hier een stuk landschap wordt op geofferd voor het legaliseren van een altijd illegaal gevestigde au tosloperij. Overigens bleek de raad er nog niet van overtuigd te zijn dat het resterende terrein voor volkstuinen gebruikt zal moeten worden; er zijn ook an dere bestemmingen denkbaar. Overeengekomen werd dat daar over nog met de commissie tech nische diensten overleg gepleegd zal worden. De raad ging akkoord met het ver strekken van een geldlening van 4,2 miljoen aan de "Wassenaar- sche Bouwvereniging" voor de bouw van 35 tweekamer-, 8 driekamer- en 4 aangepaste wo ningen, alsmede een recrea tieruimte op een terrein aan de Hillenaarlóan. De huren zullen variëren van 423,62 tot 460,78 per maand. De woningen zijn be doeld als bejaarden woningen. Bij de behandeling van de sub- siedieverzoeken voor 1978 wer den op verzoek van de raad de subsidiebedragen voor de mili taire tehuizen met 5 procent ver hoogd. De raad ging akkoord met het overdragen van de taak tot zuive ring van het afvalwater aan het hoogheemraadschap van Rijn land per 1 januari. Rijnland neemt met ingang van die datum onder meer de Wassenaarse rioolpersleiding en drie rioolge malen over en zal daarvoor een bedrag van 709.000,- betalen. De raad stelde een bedrag van 175.000,- beschikbaar voor de aanschaffing van een nieuwe au tospuit voor de brandweer. Ten bestem mingsplan "Ter Weer", dat op enkele ondergeschikte punten na door GS werd goedgekeurd, werd besloten niet in beroep te gaan bij de Kroon. Een beslissing over het bestemmingsplan "Cen trum" werd voor ten hoogste drie maanden verdaagd. PvdA Wederom heeft het zetfoutendui veltje ons parten gespeeld. Slach toffer was dit keer PvdA Oegstgeest. Natuurlijk heeft het Oegstgeester secretariaat van deze partij niet het originele tele foonnummer 0, zoals abusivelijk in de krant van zaterdag j.l. werd vermeld, maar 071-150125. Kerst (1) Kerstmis: rendieren in de sneeuw, een slee met een rood-wollige kerstman er op. Als het kerstfeest ook by u dit beeld oproept kunt u morgenavond uw hart ophalen in Dorpshuis De Tas in Benthuizen. De afdeling Benthuizen van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen organiseert daar een kerstavond op Scandinavi sche wijze. Wist u trouwens dat het kerstfeest in de Scandinavi sche landen vier weken duurt?In Benthuizen blijft het voorlopig nog tot één avond beperkt, die om 8 uur begint. Ker.-U (2) In Zoeterwoude wordt op zaterdag 17 december een kerstmarkt ge houden van 13 tot 18 uur in „Ons Huis" aan het Kosterspad. De markt wordt (wederom) georga niseerd door de Commissie Her stel Dorpskerk. Dit keer moet geld bij elkaar worden gebracht voor de binnenkort beginnende werkzaamheden aan dak en mu ren van de kerk. De oorspronke lijk geraamde bydrage van 10% in de kosten is thans ruimschoots bij elkaar. Ten gevolge van de hoge rentelasten, die ontstaan doordat de subsidies van ge meente, provincie en ryk pas één respectievelijk twee jaar na de aanvang van de werkzaamheden worden uitbetaald is er echter nog een groot gat in de begroting te overbruggen. Op de kerstmarkt zijn kerststukjes te krijgen, kaarsen, cyclamen e.d. Ook valt er te genieten van een onvervalst Hollandse kop erw tensoep of goudgele pannekoek. Rijnakkoord Op vrijdag 16 december geeft De Leiderdorpse postduivenver eniging „De Rynklievers" or ganiseert in het weekend van 17 op 18 december een verenigings tentoonstelling in de kantine van de Verenigde Touwfabrieken aan de Zyldijk te Leiderdorp. Driehonderd duiven zullen daar worden tentoongesteld en ge keurd. Zaterdag om 19 uur opent de voor zitter de tentoonstelling. Zondag is de tentoonstelling de gehele dag tot 17.30 uur toegankelijk. 220 Volt Zaterdag 17 december zal een schok door Voorschoten gaan: dan treedt cabaretgroep 220 Volt in De Lindehoeve in Voorscho ten op. De groep, bestaande uit Hans de Jong en Benno Hagen beek is niet alleen bekend van ra dio en tv, maar heeft ook een aan tal eerste en tweede prijzen van Neerlands grootste cabaretfesti val, „Camaretten", weggesleept. De avond begint om 21 uur. Gerard Brandstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-01,00 Troef, Noordeinde 2 a, koken, 18 uur; druktechnieken; Engels, brugdiploma verplegende en verzorgende beroepen, 20 uur; jazzballet, 21 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; zelf kleren maken; jazzballet; foto/film club; tekenen en schilderen 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, kleiclub, 16 uur; volksdansen, 19 uur; Repelsteeltje 14-17 uur. Korte Mare 4, lezingavond Rozekruisers Genootschap, 20 uur. Collegezaal zoölogie, Sterrewachtlaan, lezing dr. H.J. Habing, 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden en interne organisatie en beheer, 20 uur. Museum v. Oudheden, Rapenburg, le zing dr. J.M.G. v.d. Poel over land bouwwerktuigen in de historie, 20 uur. LAK%Theater, Levendaal 150, LAK%Cinema; "The bis gleep" van Ho ward Hawks, 19, 21 en 23 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. maat schappelijk welzijn, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 19.30 uur. Woensdag Kenned ylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. invalidenbond, do. van 9-11 uur; open huis bejaarden, do. van 14- 16.30 uur. Witte Poort Kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen; zeefdrukken; jazzballet; gitaar- cursus; goochelen; pottenbakken; teke nen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gitaarclub; 15.30 uur; vegetaries eethuis, 18 uur; kreatieve werkavond; koffiebar, 20 uur; gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Op Eigen Wieken, Merenwijk, infor matieavond over vrouwenwerk, 20 uur. Zevensprong, Bernhardkade, infor matieavond gebied D, 20 uur. Klein Matillo, hearing over wijkraden, 20.30 uur. Jelgersmakliniek, Oegstgeest, lezing prof. Bastiaans over de invloed van ter rorisme op gijzelaars, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. midden standsaangelegenheden, 20 uur; cen trale antennecommissie, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 19.30 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morskwartier, binnenstad tot City ring en Groenoord): M. J. H. van Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427 (tot zondag 8 uur vm.); J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 120412 (van zondag 8 tot 24 uur); Wyk II (Kooi en Merenwijk): P. L. Tan, Schoe- nerwal 13, tel. 210890; Wijk III (Waard, Profressorenwijk en Tuinstadwyk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347 (tot zondag 8 uur vm.); A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 126509 (van zondag 8 tot 24 uur). Leiderdorp - M. P. Hennink/O. du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255 (de weekenddienst gaat in op za terdag 10 uur vmm.). Voorschoten - B. van Beusekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zaterdag); F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 01717-6352 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11292. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheker in de regio Leiden, wordt van 9 tot 16 dec. waargenomen door. Doeza Apotheek, Doezastrapt 31, Leiden, tel. 121313 en Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 899211. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2