De KLM zorgt voor 100% zekerheid. Een Amerika-vakantie Nu bereikbaarder dan ooit. rri\ Het "Doe Amerika nü"boek. KIM opent Vakantie! uchtbrug op Amerika. Als mensen vroeger naar Amerika gingen, dan was dat meestal voorgoed. Ze pakten hun boeltje en waagden j de sprong. De Nieuwe Wereld, ff dat kon niet anders dan een nieuw leven betekenen. Nu pakken we onze koffer en gaan er naar toe voor een week of wat Alsof het de normaalste zaak van de wereld is. En dat is het in feite ook. Amerika is ons een heel eind tegemoet gekomen. Wat betreft de reisduur (niet veel langer dan een autoritje naar Parijs) en wat betreft de reiskosten (een re tourtje New York kost vandaag geen kapitalen meer). Amerika ligt bij wijze van spreken naast de deur. Toch denken de meeste Nederlanders nog steeds dat zo'n vakantie een onbetaalba- v^f re luxe is. Weggelegd voor een handjevol mensen. De KLM bewijst het tegendeel. Amerika is voor veel meer mensen weggelegd. Niet voor niets opent de KLM een Vakantieluchtbrug op Noord-Amerika. En maakt de Nieuwe Wereld nog een stuk bereikbaarder voor a In de vorm van voordelige vliegreizen. In de vorm van extra service en faciliteiten. In de vorm van uitgebreide informatie en een perfekte begeleiding. Dus wie houdt u tegen? Doe Amerika nü. Ga met eigen ogen zien dat Amerika een eindeloos land is. En beleef de vakantie van uw leven. De KLM biedt zijn Amerika-gangers meer zekerheid dan ooit •Ontvangst ter plaatse. Iedere "Doe Amerika nü"-ganger die per KLM lijnvlucht naar Amerika op vakantie gaat, wordt door een Nederlands ^sprekende KLM-employée Iopgevangen en ver der geholpen. Gratis en in het Ne - derlands telefoneren met de KLM Door heel Amerika. Als u proble men hebt kunt u de KLM altijd bereiken 7 Dagen per week, 8 uur per dag. Uitgebreide informatie-service. Zowel in Nederland (Museumplein, Amsterdam) als in Amerika. Met een schat aan informatie over- uw Amerika-vakantie. Route beschrijvingen De KLM heeft voor u een 6-tal interessante reisroutes uitgestippeld. Voorzien van alle noodzakelijke informatie. En compleet met o.a. suggesties voor goede en voor delige hotels en motels. Informatie Reistas. Een stevige tas vol onmis bare reisartikelen Zoals een kaart van Noord- Amerika, een boekje over winkelen in de belang rijkste steden, algemene informatie over de streek die u gaat bezoeken en nog extra verras singen, maar dat moeten verrassingen blijven. Amerika: goedkoop vergeleken bi) Nederland U kunt het geloven of niet, maar Amerika is voor Nederlandse begrippen een verrassend voor delig vakantieland. De koers van de dollar is vriendelijk en belang rijker nog, de koopkracht van diezelfde dollar is uitermate gunstig vergeleken bij die van twee gulden vijf en veertig. Een paar voorbeelden om u te overtuigen: U hebt al een tweepersoons kamer in een goed motel voor 12,- a 18,-. Voor een smakelijk gegarneerde hamburger kunt u al voor niet meer dan 0,45 terecht. Een kopje koffie: 0,30 (vaak nog zoveel als u wilt ook). Daar krijgt u bij ons in veel gevallen nog geen half bakje voor. Voor een liter benzine betaalt u bijna de helft min der. Een uitgebreid ontbijt: niet meer dan 1,50. t Amerika is dus helemaal niet zo duur. In Europa bent u over het algemeen duurder uit. Uw kinderen zijn zeker geen hinderen. Een Amerika-vakantie is voor kinderen net zo aantrekkelijk als voor ouders. Er valt voor kinderen een hoop te beleven. Disneyland en Disney World, Cowboydorpen, Hollywood stu- i dio's, enz. Ze amuseren zich niet alleen kostelijk. Ze worden er ook nog een stuk wijzer van. Bovendien is ook de j financiële kant van de zaak i aantrekkelijk. Stevige kor- tingen op vliegreizen en arrangementen en ook in Amerika zelf zijn kinderen een stuk goedkoper uit De goedkoopste lijnvlucht op Amerika. Het Apex- of Vroeg-boek-tarief. Eigenlijk het aantrekkelijkste tarief voor uw Amerika-vakan tie. Richtprijzen voor deze zomer zijn: New York 1090,-, Chicago 1275,-, Toronto 1075,-, Hous ton 1670,-en Los Angeles 1630,-. U kunt zelf bepalen op welke dag u reist en u kunt er alle bestemmingen in Noord-Amerika mee bereiken. Kinderen tot 12 jaar krijgen 33% korting. Voorwaarden voor zover nu bekend: 45 dagen van te voren boeken en betalen Verblijf minimaal 14 en maximaal 45 dagen. Amerika doen op 4 manieren. Uw Amerika-vlucht kunt u combineren met een viertal verschillende arrangementen Afgestemd op ieders persoonlijke wensen en behoeften. 1. Camper-arrange- menten Ideaal voor een gezin met kinderen. U bent zo vrij als een vogeltje. De camper is van alle gemakken voorzien en heeft een complete huishoudelijke uitrusting. 2. Auto-arrangement. Helemaal ingesteld op mensen die in korte tijd behoorlijk wat willen zien en niet gebonden willen zijn. 3. Bus- en trein-arrangementen. Voor de vrij buiters. U krijgt een passe-partout, waarmee u onbeperkt kunt rond reizen. In bijv. de fantastische Grey- hound bussen. 4. Compleet verzorgde f \i - rondreis. In dat ge- val wordt alles voor |lZJfer u geregeld. De bus - reis (in luxe touringcars), eventuele binnen- landse vluchten, overnach tingen, maaltijden, excursies, etc. Alle arrange- jf menten zijn inclusief de huur van camper of auto I (alleen bij 1 en 2). In som- - mige gevallen omvatten de arrangementen ook hotel overnachtingen. De 5 toegangspoorten tot uw vakantie. Afhankelijk van de streek die u wilt bezoeken, kunt u vliegen naar: New York voor rondreizen in het oosten van de V.S. Chicago voor reizen - - in de centrale staten. Los Angeles voor een - vakantie in het westen. Toronto voor arran- gementen in Canada gecombineerd met de Verenigde Staten. Houston voor rond- reizen in het zuiden (o.a. New Orleans). De organisatoren van uw Amerika-vakantie. De KLM werkt nauw samen met Amexco, Arke, Holland International, Interland en de Reis Combinatie Holland Stuk voor stuk kundige en betrouwbare touroperators. Zij bieden u een ongekende variatie aan Amerika- vakanties. Rond half december liggen hun bro chures bij alle reisbureaus waaronder de betrouwbare reisadviseurs: de KLM-agenten en de reisverkopende kantoren van de ABN, Amro en Rabo Bank en de KLM-kantoren. Daarin vindt u alle arrangementen. Zij zijn Amerika-kenners. Daar moet u dus heen voor meer informatie. Zij wijzen u op de goedkoopste tarieven en geven u een goed beeld van de diverse mogelijkheden. Bovendien hebben zij het "Doe Amerika nü"- boek vanaf 15 december op de balie liggen. De KLM heeft het speciaal voor u, die van plan is naar Amerika te gaan, samengesteld Een reisgids met een voorwoord door de Amerika-kenner bij uitstek: Klaas-Jan Hindriks. Vol informatie, tips, wetenswaardigheden. Een on misbaar boek voor iedereen die naar Amerika op vakantie gaat Vanaf 15 december ligt het bij elk reisbureau en alle reisverkopende kan toren van de ABN, Amro en Rabo Bank en de KLM- kantoren in Nederland. Maar u kunt het ook d.m.v. deze coupon in huis krijgen. Doe Amerfika nü. Met itll.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 24