Hij kleedt zich Ton voor boommuseum SECRETARESSE I II I I I II I II I Nd ook een afdeling van de in bollenstreek euro cinema 195,- 295,- STRAKS EEN "NATIONALE ATTRACTIE"? Arabisch jacht zaterdag van stapel Erbi-Nederland B.V. is een sierk expanderende internationaal georiënteerde onderne ming met ca. 150 werknemers. In de 10 jaar van ons bestaan zijn wij uitgegroeid tot een gerenommeerde leverancier van een groot assortiment onderdelen voor moderne keukens. Vele prominente handelaren in keukens, bouwmate rialen, tegels enz. behoren tot onze klantenkring. Wij zoeken op korte termijn een geroutineerde kracht als Wanneer U zelfstandig wilt werken voldoende kennis van de moderne talen hebt om correspondentie in het Duits, Frans of Engels te kun nen uitwerken accuraat en net werk levert, dan nodigen wij U uit Uw sollicitatie te richten aan: Erbi-Nederland B.V. Bedrijfsweg 17 - Postbus 129 2400 AC Alphen aan den Rijn alphen a/d rijn SAMEN NAAR DE FILM, JA GEZELLIG Op 22 december a.s. opent Euro Cinema 1-2-3-4 haar deuren. U kunt nu al iemand blij verrassen met een bioscoopbon! Bij VROOM^DREESMANN Op de klantenservice zijn bioscoopbonnen van 10.- en 15.- te koop; en: ze zijn in heel Nederland geidig! Ziehier de nieuwe chic: een 2-rij pak van 45/55 scheerwol/Eural polyester serge in een feestelijk streepje. Pas zwart, bruin of grijs en ontdek dat u erg veel mode voor erg weinig geld krijgt. Perfektionisme in drie delen: dit Career-Club pak van 100% IWS scheerwol. De onmiskenbare serge kwaliteit komt 't beste uit in marine, donkergrijs en zwart. 't Feest begint bij Hij door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. Met als vaste bijeen komstplaats het hotel Noordzee, zal voortaan twee maal per maand een groep van 21 "be kende" Noordwijkers in woord en daad ge stalte proberen te geven aan de doelstellingen van LIONS Internatio nal, een inmiddels 1,2 miljoen leden tellende wereldomvattende or ganisatie waarvan de leden "op basis van hun onderlinge vriend schap, daar hulp probe ren te bieden waar be staande voorzieningen tekort schieten." De officiële oprichtingsverga dering van de afdeling Noordwijk heeft inmiddels plaats gevonden en zal 21 ja nuari as. worden gevolgd door een zgn. Charter-Night. Op die avond worden aan de leden de officiële erkennings certificaten uitgereikt (be schreven perkamentrol met zware lakstempelsdie, zo wil het spel, vanuit het hoofd kwartier in de Verenigde Sta UITGROEIEN TOT EEN ATTRACTIE VAN NATIO NALE BETEKENIS. Die mogelijkheid ziet de Stich ting Boomkwekerijmuseum Boskoop in het ver schiet, nu de gemeenteraad een bedrag van (voorlo pig) 100.000 gulden heeft toegezegd waarmee de stichting de meeste van haar lang gekoesterde wen sen in vervulling kan laten gaan. Lions-voorzitter Netten: "Beslist geen élite-gezelschap..." ten worden overgevlogen. Dan zal de afdeling ook met wat concretere plannen op ta fel komen. In de afdeling Noordwijk heb ben onder anderen zitting het gemeenteraadslid Admiraal, architect Van Egmond, de di recteur van de nutsbedrijven De Kluiver, makelaar De Haan en de jonge huisarts V.v.d. Lugt. Vijftig procent van de leden is geboren Noordwijker, de andere helft "import". Tot voorzitter is gekozen ir. Net ten. Hij zegt, "Wij hebben er beslist geen élitegezelschap van willen maken. Wel zijn het allemSal mensen die in hun leven op hun niveau iets gepresteerd hebben. Dat va- riëert in ons geval van een fo tograaf tot een professor. Iets doen voor anderen en het smeden van een vriend schapsband zal bij ons cen traal staan. Het elkaar de bal toe spelen, zodat de club maatschappelijk in ons voor deel werkt, zal er niet bij zijn". ïr is al een afdeling Leiden- Noordwijk van de LIONS 'in ternational en ook een afde ling Bollenstreek. Is zo'n nieuwe afdeling Noordwijk nu niet dubbel op? "De al be staande afdeling Leiden- Noordwijk heeft een typisch Leids karakter", zegt Netten." Het Noordwijkse gezicht is er nauwelijks in terug te vinden. Dat is nu rechtgetrokken". Het wachten is alleen op de ver eiste goedkeuring van gede puteerde staten, daarna kan er direct aan de slag worden gegaan. Dat die goedkeuring er komt staat voor de stichting als een paal boven water. Er ligt al een brief klaar waarin de Boskoopse bevolking vriendelijk wordt verzocht antieke spullen af te staan t.b.v. het nog te restaureren museum. Als alles loopt zoals de stichting verwacht, zal al een half jaar nadat gedepu teerde staten hun toestem ming gegeven hebben, een volledig ingericht boomkwe kerijmuseum een feit kunnen zijn. Van de 100.000 gulden wil men er 95.000 spenderen aan de opknap van Reyerskoop 56, één van de twee (aan de ge meente toebehorende) pandjes waarover de stich ting mag beschikken. Het is het laatste originele boomkwekershuisje dat Boskoop nog rijk is. Naar omstandigheden verkeert het antieke pand nog in rede lijke staat. De muren bijvoor beeld hoeven slechts op nieuw gevoegd te worden en ook het dak is nog prima, al leen de goten zijn aan ver vanging toe. Binnen ziet het er een stuk minder uit. Het meeste houtwerk is verrot. Raamluiken De bedoeling is dat na restaura tie Reyerskoop 56 wordt inge richt zoals het er moet hebben uitgezien rond het jaar 1870. De gegevens over die situatie toen zijn verzameld door de bejaarde Boskoper Fuik, de schrijver van het boek "Vijf eeuwen boomkwekerij'. Stichtingvoorzitter Geleynse: 'We willen het zo gaan maken dat het net lijkt of de bewo ners er nog maar net zijn uit gestapt. Gelukkig hebben we al veel materiaal. Dat is al die tijd in het gemeentehuis be waard gebleven. Maar we hebben méér nodig. Daarom ook gaan we een beroep doen op de bevolking van Bos koop. We zijn bijvoorbeeld nog op zoek naar gematte stoelen, houten raamluiken en een antiek bovenlicht met levensboom. We azen ook nog op antieke meubels uit die tijd'. Voor het Marijnenhuisje, Reyerskoop 54, staan ook al wat plannen op papier. In het ruime pand, de voormalige 'residentie' van een welge stelde boomkweker, zou de kostbare collectie boeken over het boomkweken, per manent geéxposeerd moeten worden. Die boeken liggen nu nog in dozen en kisten opge slagen in het gemeentehuis. Reyerskoop 54 is al een beetje in gebruik. Af en toe wordt er voor belangstellenden een film over hét boomkwekers vak gedraaid en er zijn wel eens exposities over gereed schap. Ook het Marijnenhuis is hoognodig aan een op knapbeurt toe. Zo is de elek trische bedrading, dat is ook het geval bij Reyerskoop 56, afgekeurd. Borrel Eenmaal gerestaureerd en inge richt zouden de twee panden één geheel gaan vormen met de er achterliggende en wél in goede staat verkerende mu- seumtuin waarin onder meer als trekpleisters zijn opge nomen een voor Nederland unieke collectie rozen en een zgn. speelhuisje, een prieël waar in vroeger dagen de boomkweker zich met zijn klanten pleegde af te zonde ren om onder het genot van een vaak meer dan stevige borrel zaken te bespreken. De 'schenking' van 100.000 gul den (opgediept uit een spaar potje dat wordt opgevuld met een stukje winst uit grond- verkopen) is niet voldoende om aan alle wensen van het museum te kunnen voldoen. Dan moet er zeker nog eens 50.000 gulden bij. Voorzitter Geleynse heeft er goede moed op dat de gemeenteraad in de nabije toekomst het ontbre kende bedrag ook nog op tafel brengt. 'Er wordt wel eens gesug gereerd', zegt hij, 'dat alle Boskoopse boomkwekers goed in de slappe was zitten en met zijn allen dus ook best een flink bedrag voor dit mu seum op tafel zouden kunnen brengen. Het is inderdaad zo dat particulieren en bedrijven in Boskoop het er eigenlijk een beetje bij laten zitten als het gaat om financiële steun van het museum. Maar ik ben er van overtuigd dat daar een kentering in komt zodra het museum wat meer gestalte heeft gekregen. Ik weet zeker dat ze dan wel over de brug komen". Zaterdagmorgen tussen tien en elf uur loopt op de jachtwerf van Van Lent in De Kaag het kapitale jacht voor koning Chaled van Saoudi-Arabië van stapel. De bouw ervan heeft een paar maan den langer geduurd dan was gepland. De tewaterlating zal geschieden zonder al teveel uiterlijk vertoon. Dat is de wens van de nieuwe eigenaar maar ook de bouwer Van Lent die naar buiten toe geen enkele informatie over het luxe jacht wil prijsgeven. Het van alle moderne snufjes voorziene jacht, dat zo groot is dat er op het eiland een speciale loods voor moest worden gebouwd, zal na het van stapel lopen voorlopig wat testen ondergaan op de Kagerplas, waarna er een tweede testperiode volgt op de Noord zee voor Rotterdam. Van daaruit gaat het schip, dat de naam "RAED" krijgt, naar Saoudi-Arabië. Koning Chaled gaat het gebruiken als ple zierjacht.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10