Voorschoten wil 'Zutphens' bad Weidse agenda Voorschoten denkt aan ruimere jeugdsubsidies „KIJKDAG" TROK 100 MAN Provincie heeft „Vlietland" nu in eigen handen OEGSTGEEST TREKT GELD UIT VOOR WOONSITUATIE VAN ALLEENSTAANDEN Fanfare nu een brassband Warm onthaal voor TIG-spel Yoetbaltas weg Kooi-protest tegen brug PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 12 DECEMBER 1977 VOORSCHOTEN - Het gemeen tebestuur maakt ernst met de plannen tot het realiseren van een zwembad in Voorschoten. Als gevolg van die ernst verzamelden zich zaterdagmorgen vroeg gemeente raadsleden, commissieleden en afge vaardigden van de zwemsportvereni- ging bij het raadhuis als begin van een tocht door Nederland met een bezoek aan diverse zwembaden in gemeenten, die vergelijkbaar zijn met Voorschoten. De deputatie uit Voorschoten bekeek niet alleen de zwembaden, maar had ook grote aandacht voor de exploitatie-uit komsten. Er werd kennis gemaakt met eerlijke en minder eerlijke begrotingen. Een "eerlijke" begroting geeft het tekort aan, een "minder eerlijke" begroting geeft een tekort aan, waarbij eerst een overboeking gemaakt wordt naar de af deling onderwijs, welke dan belast werd voor het zwemonderricht aan de leerplichtige jeugd. Het overdekte zwembad in Zutphen kreeg de voorkeur zowel als voorbeeld van speelsheid en technische eenvoud maar uit financiële overwegingen. In dit zwembad zijn in de lengterichting van de bassins de opstaande randen ver dwenen. Het bad loopt direct uit op het wandelpad en dat geeft een ruimtewer king en daarnaast een grote benadering van de natuurbadgelegenheden. Door de centrale ligging van Zutphen heeft dit bad een verzorgingsgebied van onge veer 50.000 bewoners. Het tekort wordt niettemin nog begroot op ruim f 600.000 per jaar. Tijdens de reis werden er steeds bereke ningen gemaakt. Voorschoten heeft op een afstand van 5 km of minder diverse zwembaden, zoals "De Fluit" in Leids- chendam, Sportfondsenbad Wassenaar en spoedig ook het overdekte bad in Leiden Zuidwest. De situering van het nieuwe bad is gedacht in Adegeest, al waar de grond al gereed ligt. Van de 22.000 inwoners moet een percentage af getrokken worden omdat dit percentage dichter bij een bad in een aangrenzende gemeente woont, dan bij het "eigen" bad. Toch wordt een eigen bad wel nodig geacht omdat thans het (slechte) instruc- tiebad al een nadelig saldo van rond f 400.000 per jaar heeft. Dat bad moet zo spoedig mogelijk gesloten worden. Voorschoten heeft grote financiële reser ves en die maken de bouw zeker moge lijk. Wél werd de deputatie verteld dat niet teveel gerekend moet worden op de zwemsportverenigingen. Deze blijken in de praktijk voor nog geen tien procent van de bezetting van het bad te zorgen. Wethouder Marselis ziet wel mogelijk heden om spoedig tot de bouw te komen, wethouder Eveleens zal ook wel mee gaan indien er grote aandacht besteed kan worden aan het recreatieve element. Spoedig krijgt dit werkbezoek een ver volg in het raadhuis. Maandag LEIDEN/DEN HAAG - Commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk heeft met het zetten van zijn handtekening de of ficiële aankoop bekrachtigd van het zandwinningsgebied Vlietland van het Recreatiecentrum Rijnland BV. Vlietland is het bijna 300 hectare grote gebied gelegen tussen de Vliet en de Rijksweg 4 in ingeklemd tussen Leiden en Leids- chendam, dat in de nabije toekomst zal worden ingericht voor de dagrecreatie. Met de aankoop van het gebied was een bedrag van 10.6 miljoen gul den gemoeid. Omdat de provin cie Zuid-Holland zelf niet bij machte was om dit bedrag op ta fel te leggen, is het rijk bijge sprongen. Zo heeft het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een bij drage van 5.3 miljoen gegeven en CRM een bedrag van 2.65 mil joen. Het resterende bedrag is via een begrotingswijziging goedgekeurd door Binnenlandse Zaken - gedekt. Het contract is tot stand gekomen, na zeer langdurige onderhande lingen tussen de provincie en Stevin, waarvan het Recrea tiecentrum Rijnland BV een dochter is. Gedeputeerde Borg man, die deel uitmaakte van de onderhandelingsdelegatie sprak over "langdurige, vele harde on derhandelingen'Op de achter grond van die gesprekken speelde een belangrijke rol, dat de provincie een miljoenen- verlies dreigde te lijden in ver band met een - geheim gebleven - voorfinanciering van de zand winning. LEIDEN - Een nog onbekend gebleven man heeft zaterdag middag door een greep uit de kassa ƒ1800 gestolen in de Con- sumarkt aan het Levendaal. De man wist via de Rijnstraat te ont komen. Na de officiële bekrachtiging van het contract in het Provinciehuis in Den Haag bood de Stevin- dochter een geschenk aan. Het cadeau omvat de aanplant van vijf hectare bos in "Vlietland". GS zullen op korte termijn moe ten beslissen of ze het geschenk accepteren. Gedeputeerde Borgman kondigde gistermiddag aan dat de provin cie ook plannen heeft voor boomaanplant. Binnenkort zul len de staten van Zuid-Holland een voorstel krijgen om 130.000 gulden uit te geven om op zeven hectare bomen aan te planten. Dat zal zowel aan de kant van de Rijksweg als aan de kant van de Vliet moeten gebeuren. Borgman hoopte, dat het rijk het krediet snel zal goedkeuren, zodat in het voorjaar met de aanplant kan worden begonnen. Overigens benadrukte Borgman, dat er op dit ogenblik nog geen besissing is genomen over de in richting van het gebied en de wijze waarop en in welke mate het zal worden ontsloten. Wel zijn inmiddels enkele inrichtings- schetsen gemaakt en is er een lichte voorkeur voor een model waarin de vogelrijke Mee- slouwerpolder voor een deel ge spaard blijft. In die variant is aan de "Leidse kant" intensieve rec reatie gedacht. LEIDEN - Op de afrit van Rijksweg 44, nabij Holiday Inn, is vanmor gen de lading van een vrachtwa gen afkomstig van houthandel Noordman aan de Haagweg, van de auto afgeschoven. De houten balken kwamen in de berm te recht. Niemand liep verwondin gen op. Over de oorzaak is nog niets bekend. LEIDEN - Bij wijze van grap heeft een 18-jarige Leidenaar donderdag een leren handtas met een inhoud van ƒ12.500 aan geld en ƒ10.000 aan sieraden gestolen van een 53-jarige Leidse vrouw. Hij had de vrouw, die in een kof fiebar werkt, naar huis gebracht en had vervolgens toen zij even de kamer uit was, de tas meege nomen. Zaterdagmiddag bracht hij haar de tas met inhoud terug met de mededeling dat het om een grapje ging. OEGSTGEEST - Burgemeester en wethouders van Oegstgeest willen ruim 36.000 gulden beschikbaar stellen voor het onderzoek naar de woonsituatie van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Oegstgeest is één der deelnemende plaatsen aan het landelijk, door staatssecretaris Van Dam georganiseerde, onderzoek op dit gebied. Vorig jaar trok de gemeente een bedrag uit van 21.000 gulden voor het onderzoek. Dit bedrag zal ter overbrugging dienen van het betalen van rekeningen en het vergoeden door het rijk. Zoals bekend worden de kosten van het onderzoek naar de woonsituatie door heh rijk achteraf voor honderd procent vergoed. De raad zal in de vergadering van 15 december voorgesteld worden het geld beschikbaar te stellen. Overigens ziet het er niet naar uit dat het onderzoek binnen een jaar kan worden afgerond. WARMOND - Het blazerskorps dat vroeger Warmonds Fanfare werd genoemd, laat nu andere gelui den heren. Het is een brassband geworden. Saxofoons zijn ver- Vallen; cornetten spelen nu de "eerste viool", zoals bij har monieën de klarinetten doen. Met de fanfare zag men het niet meer zo zitten en Wim van Duin, muziekschooldirecteur Bol lenstreek, die al lang een oogje in 't zeil houdt, gaf het advies een brassband te vormen. Een over stap die gerechtvaardigd lijkt. Als de nieuwe dirigent H. Baron (uit de KMK) dat ook definitief vindt, is Warmond niet meer in last. Een nieuw leven voor een aardig gezelschap, dat zaterdagavond in Trefpunt een uitvoering gaf. "Soms zat" het bepaald nog niet, maar soms vlogen er flarden uit als kwamen ze van de prijswin naar van een nationaal concours. De eerste lessenaars - essentieel - "doen" het. De groepsstemmen afzonderlijk zag men af en toe de ene na de andere hindernis nemen. De volgorde van een programma- deel was een glimlach waard: se lectie uit Handels Muziek voor Koninklijk Vuurwerkfeest (ge schreven voor negen hoorns ne gen trompetten, 24 hobo's, twaalf fagotten, drie pauken en vrij blijvend kanonnen); Choral and Rock Out van Huggens (waar de triolen van het koraal in Bach's Kantate 147 uit de rotsen doorsij pelen) en de oude Colonel Bogey on Parade, die heel Nederland zestig jaar geleden dank zij een conferencier kende ("Janus, heb jij je hoedje op"). Nou, die kolonel die liep, evenals Kees Vlak in zijn Pasomoragitano. De drummers van tambour-instructeur P. Oos terhout sloegen twee sup plement-nummers. Nergens ge wild stoer, met een goed ge plaatste, mooi beheerste een heidsslag, naast acrobatisch so- lowerk: feilloos werk. KEES VERHOEF Witte-Poortkazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2 a, fotografie; caba ret; jaargroep; yoga; bar/soos, alle groe pen Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, striptekenen; t'ai chi,J projectgroep Leidse geschiedenis; boetseren; Go; 20 Gemeentehuis Leiderdorp, cie. Buiten hof, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.15 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morskwartier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): M. J. H. van Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427 (tot zondag 8 uur vm.); J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 120412 (van zondag 8 tot 24 uur); Wyk II (Kooi en Merenwijk): P. L. Tan, Schoe- nerwal 13, tel. 210890; Wijk III (Waard, Profressorenwijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347 (tot zondag 8 uur vm.); A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 126509 (van zondag 8 tot 24 uur). Leiderdorp - M. P. Hennink/O. du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255 (de weekenddienst gaat in op za terdag 10 uur vmm.). Voorschoten - B. van Beusekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zaterdag); F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 01717-6352 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11292. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheker in de regio Leiden, wordt van 9 tot 16 dec. waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Leiden, tel-. 121313 en Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 899211. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver- Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Belangengroep alleenstaanden WASSENAAR - De gemeente raad van Wassenaar spreekt zich vanavond uit over het al dan niet toekennen van een lening van iets meer dan vier miljoen gulden aan de Was- senaarsche Bouwvereniging voor de bouw van 47 bejaar denwoningen aan de Hil- lenaarlaan. Het plan (op foto boven) omvat 35 tweekamer-, 8 drieka merwoningen, 4 speciaal voor gehandicapten aange paste woningen en een ge meenschappelijke recrea tieruimte. De verwarming van de huizen gebeurt vanuit een centraal ketelhuis. Daarnaast wor den ze allemaal voorzien van een alarminstallatie en aan gesloten op een centraal an tennesysteem. De woningen op de begane grond beschikken over een terras, die op de eerste etage hebben een balcon. Verder is er parkeergelegenheid gep land voor tweeentwintig auto's. Wat men voor huur voor de woningen gaat betalen is nog niet zeker. Een woordvoer der van de Wassenaarsche Bouwvereniging: „Bij de eerste berekeningen kwam men tot ongeveer vierhon derd gulden. Inmiddels moet men echter toch meer in de richting van vijfhonderd gulden gaan denken. Maar de definitieve vaststelling van de huurprijs heeft nog niet plaatsgehad". VOORSCHOTEN- Binnenkort zal in Voorschoten een voorstel worden behandeld om het georganiseerde jeugdwerk op een andere, ruimere wijze te subsidiëren dan voorheen. voor 50% worden gesubsidieerd. Hiernaast zal een gedeeltelijke ver goeding van scholingsactivitei ten, uitgaven voor eigen docu mentatie en voor publiciteit mo gelijk worden. Instellingen, die voor hun normale werk grote bedragen moeten in vesteren (bijvoorbeeld aan kam- peermateriaal, boten) zullen in het vervolg in aanmerking kun nen komen voor een subsidie op de jaarlijkse lasten van die inves teringen. Als een instelling ondanks deze mogelijkheden niet in staat is om tot een sluitende exploitatie te komen, kan alsnog worden ver zocht om een tekortsubsidie toe te kennen. LEIDEN - De amateurtoneelver eniging "Tot Ieders Genoegen" speelde zaterdagavond in een stampvol St. Antoniusclubhuis "Babysit" van Bob van Leersum. Het blijspel begint met een (gene ratie) conflict tussen dochter Ma rilyn en vader Howard. De moeder, Irene, gespeeld door Alie Zeilstra, kan ondanks haar bemiddeling niet verhinderen dat Marilyn wordt opgesloten. Howard, John Donders, belt de ba bysit-centrale, opdat zij rustig Na deze ovatie kreeg men de gele genheid nog meer voetenwerk te verrichten onder begeleiding van "The Keytown Combo". Een warme avond tot ieders genoe gen, dat was zeker. LOUIS CORNELISSE voor jeugdzaken heeft hiertoe een discussiestuk opgesteld, waarin men zich na drukkelijk uitspreekt voor het geven van gerichte subsidies, in plaats van subsidies op het ex ploitatietekort. Als voordeel van deze "doelsubsidies" wordt aan gevoerd, dat bestemming en grootte hiervan tevoren kunnen worden vastgelegd. Dit in tegen stelling tot de vaststelling ach teraf bij een subsidie op tekorten. Met dit uitgangspunt in het achter hoofd worden de huisves tingskosten van instellingen voor het georganiseerd jeugdwerk subsidiabel geacht. Dit betekent dat instellingen die in gemeente lijke gebouwen zijn gehuisvest vrij kunnen wonen. Voor instel lingen die in het bezit zijn van een eigen accommodatie moet een "redelijke" gebruiksvergoeding worden bepaald, onder andere afhankelijk van de technische le vensduur van het gebouw. Kos ten van gas, licht en water zullen "Potje" WARMOND - Ongeveer honderd personen maakten zaterdag gebruik van .mr. gelegenheid om zelf eens te gaan kijken ojf Koudenhoorn alvorens de enquete over de bestemming van dit eiland in te vullen. Geen overweldi gende opkomst dus. Daarbij moet echter wel aangetekend worden dat een groot aantal mensen dit eiland al bezochten tijdens de deze zomer gehouden avondvierdaagse babysit/Don Juan, een rol die Frans Rodenburg op het lijf ge schreven lijkt, blijkt een verhou ding te hebben met Jayne, Mary-Liz Muller. Als dan ook nog de sombere, bedrogen echt genoot Patrick, Martin Schopper, Ook het weer kon niet onverdeeld tot de medewerkers worden gerekend opdraaft en de babysit verliefd afgelopen zaterdagMist en een ijzig koude wind maakten het niet ge- ien makkelijk om allerlei zomerse aangelegenheden als speel-en ligweiden, >lle trapveldjes en dergelijke voor te stellen. wordt op de baby wordt het helemaal boel. Corry van Doorn zette de geraf- Met het stutegebied lag aat fineerde tiener Marilyn treffend neer. Zij wist met haar onbevan gen spel, dat ook geldt voor Frans Rodenburg, de zaal in hoge staat van opwinding te brengen. De waardering bleek dan ook na af loop na het gebruikelijke "eind Met rustige slagen werden de bezoekers stuk gemakkelijker. Ruisende rietkragen. kabbelende golven van het Joppe en vogels die langzamerhand bezit namen van de schaarse begroeiingEn aan de overkant van de Grote Sloot de pas gerestaureerde Broek en Simontjesmolen die met zoevende wieken haast geruisloos zijn arbeid verrichte. Dat alles in schril comtrast met het silhouet van een drukke stad, Leiden. Voor "onvoorziene omstandighe den" (bijvoorbeeld voor speciale evenementen of het op poten zet ten van een nieuwe instelling) zal jaarlijks een "potje" van 2.000 gulden worden gereserveerd. De nieuwe subsidieregeling zou per 1 januari 1978 in moeten gaan. Het is echter ten zeerste de vraag of de besprekingen over het voorstel dan afgerond zullen zijn. De commissie voor financiën die er als eerste het hoofd over had moeten buigen, heeft de behan deling van de nieuwe verorde ning nog even uitgesteld: de le den van deze commissie meen den dat zij zich onvoldoende hadden kunnen voorbereiden. LEIDEN - Een team van UVS- voetballers is tijdens de wedstrijd van afgelopen zaterdagmiddag in Dordrecht beroofd van portomon- nees, horloges, chèques en siera- de gemeentehaven terug den, die in de tas van een trainer geroeid. Of daar de vaste oeververbinding moet komen of bij de Straat werden bewaard. Bij vertrek ter Leede danwel bij park Groot Leerust, dat mogen de Warmonders zelf Leiden bleek de tas spoorloos. Hoe uitmaken. Hun keuze moet wel vóór 31 december op het gemeentehuis groot de waarde van de bezittingen worden ingeleverd. »s, is nog niet bekend. LEIDEN - Zoals reeds eerder aan gekondigd is nu ook de Stichting Wijkcomité De Kooi bij de Raad van State in beroep gegaan te gen de beslissing van het Leidse gemeentebestuur om de Suma- trabrug voor het verkeer open te stellen. Het wijkcomité verlangt dat de beslissing van B en W wordt op geschort totdat de Raad zich over de openstelling heeft uitge sproken. Het beroep is ingesteld omdat, volgens de Stichting, het ge meentebestuur van Leiden niet eenzijdig kan besluiten van een eerder genoemn raadsbesluit af te wijken. Vorig jaar mei besloot de raad de brug pas open te stel len als een verkeerscircula tieplan voor De Kooi zou zijn uitgevoerd. Dit plan is er echter nog steeds niet. De bewoners zijn nu bezorgd voorde gevolgen van het door de openstelling van de brug toenemende verkeer in hun wijk. Volgens hen is de oude wijk daar niet voor geschikt en kunnen de in volle gang zijnde renovatie en rehabilitatie er ernstig door worden bedreigd. Volgens het wijkcomité zal de Sumatrastraat bij openstelling van de brug een drukke ver keersweg worden. Met name voor kinderen gaat dat gevaren opleveren, omdat ongeveer 1700 kinderen vanuit de wijk in de Sumatrastraat op school gaan. Ook de gemeentelijke zwemin richting in de Kooi is voor velen slechts vla de Sumatrastraat toegankelijk. In eerder gehouden hoorzittingen heeft het college van B en W toe gezegd dat er geen maatregelen ten aanzien van de openstelling van de brug zouden worden ge nomen zonder dat met de bewo ners overleg zou zijn gepleegd. Het wijkcomité vindt dat het college deze belofte echter niet is nagekomen. Dienstencentrum Dierenbescherming Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Ondervvijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071- 126325, geopend maandag t/m vrijdag Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdyck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. LEIDSCM DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2