Ajax royaal beloond bij gedurfd spelend Twente uw wensen toch wel op tijd! SCOREBORD Feyenoord- trainer Boskov des duivels op arbiter Wellinga: cT0im <*Qyóbercfen apart Feyenoord krijgt ook een eigen toernooi... Topscorers pttpost MAANDAG 12 DECEMBER 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT I SPORT SPORT SPORT PAGINA 11 SPORT Renê Nolten juichte lener- geefs: "Ik hoorde Wellinga flui- ten, maar je hoopt op zo n mo- t ment dat het iemand op de tri- bune is." Eigen schuld. Ik kan niets an ders zeggen na de nederlaag die we gisteren bij NEC leden. Het zou wat al te gemakkelijk zijn de schuld voor het verlies in de schoenen te schuiven van Wellinga. Het enige wat die scheidsrechter kwalijk was te nemen, was dat hij exact op tijd floot, terwijl er toch nog wel wat blessure oponthoud was geweest. Maar voor het overige paste het afkeuren van die Notten-goal precies in deze wedstrijd, die we nogal schlemielig verlo ren. Schlemielig in die zin, dat we de partij al veel eerder uit hadden moeten maken, nu we gewoon sterker waren. Het mag toch niet gebeuren datje in vijf minuten twee goals om je oren krijgt? De oorzaken daarvoor moeten we bij on szelf zoeken. We zijn gewoon stom geweest dat we het zo ver hebben laten komen. En het zag er aanvankelijk nog wel zo aardig uit. Na die 1-0 NEC (waarbij Wellinga tiende van een seconde na het fluitsignaal van Wellinga viel... Jammer, maar daar kun je als speler verder weinig aan doen. Zoals er verder ook weinig te doen is aan die zaak met Bayern. Feyenoord vraagt behalve het miljoen nog een afkoopsom van twee ton. Begrijpelijk, maar even begrijpelijk is dat Bayern nu niet meer zo nodig hoeft. Dus zal er voorlopig wel niets van komen. ons overigens stond af te lei den, maar we reageerden ook niet erg professioneel) waren we goed teruggekomen. Ook mijn uitvallen werd goed op gevangen en nadat het diepe gat in mijn scheenbeen was gehecht, leek het er zelfs op dat we zouden gaan winnen. Na die goal van Mansveld zag het er in ieder geval gunstig uit. Onze fout is echter ge weest, dat we daarna iets meer in de verdediging gin gen. Visser en Jansen straften dat af, waarbij vooral die goal van Jansen onverwacht viel. Die jongen heeft gedacht, ik probeer het maar eens, Treytel meende vervolgens dat die bal overging en wij gingen de boot in. Mede om dat die goal van Notten één- ROTTERDAM - Feyenoord gaat in samenwerking met een landelijk och tendblad volgend jaar een internationaal voetbaltoernooi organiseren. Het toernooi zal op vrijdag 11 en zondag 13 augustus, twee weken voor het begin van de competitie 1978/79, in het Feyenoordstadion worden gehouden. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. De opzet van het toernooi komt sterk overeen met die van het Amsterdam 700 toernooi, zoals dat al drie jaar in de hoofdstad wordt gespeeld. Er zullen vier clubs meedoen: Feyenoord, eventueel een tweede Neder landse topclub en afhankelijk daarvan één of drie buitenlandse top clubs. Op de eerste wedstrijddag worden er 's avonds twee duels gespeeld. Op de tweede dag (het staat nog niet vast of dit zondagmiddag of zondagavond gaat worden) spelen de verliezers om de derde plaats, naars zullen aantreden in de finale. ROTTERDAM - En zo werd Feyenoord het stootblok waarop de reeks van zeven achtereenvolgende nederla gen van NEC eindelijk afbrak. Het gebeurde allemaal in de laatste zes minuten. Feyenoord waande zich bij de stand 1-2 veilig in de drijfnatte Goffert, maar NEC had zich nog niet bij een achtste nederlaag op een rij neerge legd. was afgefloten, dan had ik het doelpunt toch niet toegekend. Mansveld zette de doelman van NEC namelijk opzij". Guus Hiddink, de Nijmeegse aan voerder, mocht op links een vrije trap overnemen omdat de Rot terdamse muur niet op vol doende afstand stond. De Nij meegse libero prikte de bal se cuur voor het doel van Treytel en in het kleine gaatje dat er nog was dook Dries Visser op. Het „scheermes" knikte simpel met het hoofd en ineens was de strijd weer volkomen open. NEC was los en voordat Feyenoord van de schrik was bekomen, werd het 3-2. Frans Janssen - ooit te duur voor Feyenoord - kreeg net over de middenlijn de bal toegespeeld, liep er enkele me ters mee en haalde toen van zeker dertig meter hard uit. Treytel reageerde iets te laat en de bal verdween net onder de lat: 3-2. Het was niet het laatste opwin dende moment uit de spectacu laire slotfase. Feyenoord wilde tenminste een punt meenemen na vijf achtereenvolgende over winningen. Het leek te lukken. De laatste minuut was bijna ver streken toen Rene Notten op rechts een vrije trap mocht ne men omdat Wim Rijsbergen was gevloerd. Notten schoot hard in en de bal verdween achter re serve-doelman Formannoy, die na tien minuten Hans Sehelle- kens (gescheurde knieband) had vervangen. Feyenoord juichte, maar scheidsrechter Siem Wel linga wees naar de kleedkamer en niet naar de middenstip. Op het moment dat de bal na de vrije trap van Notten nog in de lucht was had de arbiter gefloten. De Feyenoorders protesteerden hef tig, maar Wellinga gaf geen krimp. „Ook al had ik niet op het moment dat de bal nog in de lucht Gehoord Rene Notten, die ook dit maal weer ontzettend veel werk verzette, na afloop: „Ik hoorde Wellinga flui ten. Je hoopt op zo'n moment dat het iemand op de tribune is maar dat was niet het geval. Gezien het beeld van de wedstrijd was een gelijkspel wel beter geweest". Vujadin Boskov was des duivels op Wellinga. „Het is nu al de derde maal dat deze scheids rechter ons pakt. Vorig jaar tegen VW en onlangs nog tegen Ajax toen hij vier minuten blessuretijd bijtelde. Nu fluit hij na precies negentig minuten af terwijl er best reden was om enige bles suretijd bij te tellen". Boskov was wel zo reëel om te stellen dat NEC gezien zijn geweldige inzet de overwinning verdiend had. Feyenoord had overigens in de Goffert niet behoeven te verlie zen vooral gezien de mogelijk heden, die het in het eerste be drijf kreeg. Ondanks het overwicht in die fase moesten de Rotterdammers eerst een achterstand wegwerken. Na zeventien minuten kon de Duitser Surau doorlopen. Wim Jansen redde met een sliding maar raakte daarbij op de rand van het strafschopgebied de bal met de hand. De vrije trap werd door Sije Visser - Feyenoord's muur stond overigens nog niet op afstand - ineens ingeschoten. Binnen een minuut was het ech ter weer gelijk. Uit een voorzet van Kreuz kopte Gerard van der Lem in: 1-1. Feyenoord bleef pressie uitoefenen en Kreuz kreeg kort daarop twee redelijke mogelijkheden. Dries Visser, de oud-Spartaan, had in de Nij meegse defensie vaak de grootste moeilijkheden met Clyde Best. „Hij is lastig te bespelen. Je krijgt Best met geen mogelijkheid opzij. Op een glad veld als dit is het erg moeilijk om voor hem te komen. In de tweede helft ging het veel beter, toen was ik op hem ingespeeld". Feyenoord controleerde het spel in de eerste helft zodanig dat Bos kov het zich kon veroorloven een minuut of acht met slechts tien man te spelen. Wim Rijsbergen stapte na 36 minuten van het veld om - zoals later bleek - door dok ter Abarbanel een vleeswond in het been te laten hechten. Wellinga, die na de rust heel wat strakker floot dan daarvoor, trok in de 54e minuut het geel voor Hulshoff, die Mansveld wel erg opvallend neerlegde. Feyenoord domineerde nog wel maar liep herhaaldelijk in de buitenspelval van NEC. Toch zou Feyenoord scoren. Het gebeurde in de 67e minuut. Hiddink had Van der Lem vastgehouden en de vrije trap van Notten werd door For mannoy slecht weggestompt. Mansveld kreeg de bal voor de voet en dat betekende 1-2. Feyenoord leek in veilige haven tot die spectaculaire slotfase- volgde. Hans Croon, de laatste maanden veel geplaagd: „Die reeks neder lagen zou een keer moeten afbre ken. Dat is nu gebeurd. De ploeg heeft getoond op dit zware veld over een voortreffelijke conditie te beschikken. Het is alleen jam mer dat wij Schellekens voor die kniebandblessure waarschijnlijk een aantal weken moeten mis- WIM VAN HEMERT 1. Kees Kist (AZ'67)17 2. Harry Lubse(PSV) en Ruud Geels (Ajax)12 Frank Arnesen kopt op de valreep Ajax' 2-2 in ENSCHEDE - Zo bleek het kijken naar voetbal toch weer een aangenaam tijdverdrijf. Wie er voor tekenden waren gisteren de contractspelers van FC Twente en opnieuw die van Ajax. Weliswaar ging wat dat betreft het meeste initiatief uit van de oostelijke subtopper, maar dat vond men later niet terug in de uitslag. FC Twente-Ajax 2-2 en daarmee kreeg de brigade van Ivic wellicht teveel van het goede. Over een ding kon men het echter eens zijn in het sombere Diekman-stadion, waar om kwart voor drie het licht op advies van arbiter Weerink aanfloepte: Meer kan en mag normaal gesproken niet worden verwacht van een voetbalwedstrijd. ADVERTENTIE EREDIVISIE EERSTE DIVISIE Haarlem-AZ'67 0-3 FC Twente-Ajax 2-2 PSV-FC Utrecht 1-0 PEC/Zwolle-Fortuna SC2-2 Sparta-Vitesse 4-1 Exelsior-Heerenveen 2-0 FC Den Haag-NAC 1-2 Wageningen-FC Den Bosch 2-0 NEC-Feyenoord 3-2 De Graafschap-Heracles 1-0 FC VW-Roda JC 0-5 MW-SW 1-1 FC Amsterdam-Eagles 4-4 Volendam-Telstar 2-0 PSV 17 14 0 31 44-6 PEC 17 11 4 2 26 38-16 AZ'67 17 10 4 3 24 44-16 MW 17 9 6 2 24 36-18 Ajax 17 10 4 3 24 34-21 Groningen 18 10 3 5 23 36-22 FC Twente 17 9 5 3 23 33-17 Fortuna SC 17 8 5 21 28-14 Feyenoord 17 7 7 3 21 32-18 Heerenveen 17 8 5 4 21 22-19 Sparta 17 8 5 4 21 28-17 Exelsior 17 6 8 3 20 29-14 Roda JC 17 8 5 4 21 24-19 Wageningen 17 6 8 3 20 20-13 17 6 6 5 18 24-30 Willem II 17 7 5 5 19 26-19 NEC 17 8 1 8 17 24-30 Heracles 17 6 7 19 '7 15 Volendam 17 6 4 7 16 24-24 Eindhoven 17 7 5 5 19 20-20 NAC 17 5 6 6 16 18-21 Cambuur 17 7 3 7 17 23-25 Den Haag 17 6 1 10 13 27-37 Den Bosch 18 7 2 9 16 20-27 Utrecht 17 4 5 8 13 24-27 Vlaardingen 16 4 7 5 15 H-17 Haarlem 17 3 6 8 12 16-29 SW 17 4 5 8 13 21-38 FC VW 17 4 4 9 12 20-37 Veendam 17 2 7 8 11 17-29 Eagles 17 1 2 11 10 26-36 Helmond Sp. 17 2 5 10 9a 15-30 Amsterdam 17 3 11 9 22-46 Dordrecht 17 2 4 11 8 16-34 Telstar 17 1 3 13 5 11-44 Amersfoort 17 2 *3 12 7 8-36 Ajax wilde winnen, zei na afloop" Geert Meijer. Toevallig dacht de Luxemburgse trainer spitz Kohn er ten aanzien van FC Twente precies zo over. Waar een be zoekende club als Ajax zich via een merkwaardige zonedekking afwachtend opstelde, daar begaf FC Twente zich echter gedurfd buiten de loopgraven. Met alle ri sico's van dien, al kwam de Am sterdamse ouverture na amper zeven minuten louter als gevolg van gebrekkig Twents uitverde digen tot stand. Epi Drost en het traditionele schoonheidsfoutje. Zo althans heette het in de glorietijd van de mini-libero. Nu Epi de tand des tijds wekelijks meer voelt kna gen, stapelt zich per wedstrijd een heel serietje schoonheids foutjes op. Eentje deed zich giste ren in de al gememoreerde ze vende minuut van FC Twente- Ajax voor. Een ex-ploegmakker. de huidige Ajacied Johan Zuidema die het matig uitverdedigen van Drost dankbaar aangreep om het ge deukte prestige voor eigen pu bliek wat ppte vezelen. Tscheu-la Ling - geen buitenspel omdat hij achter back Wildschut vandaan stoof en Geert Meijer (0-1) de den de rest. Waarmee prompt herinneringen werden opgeroe pen aan Ajax-PSV, vorige week, zij het in heel andere rollen. Want was het toen PSV dat oogstte wat Ajax zaaide, gisteren had Twente alle reden om sip te kijken. Dat het geen schaamteloos plagiaat werd van Ajax-PSV had ver schillende oorzaken. Eenerzijds omdat de Amsterdamse laatste lijn in de verste verten niet kan tippen aan Van Kraaij c.s., maar ook omdat Spitz Kohn momen teel over een equipe beschikt, die barst van talent, liep het heel an ders. Met buitenspelers als de Noor Thoresen en de met de week beter terugkomende Jaap Bos was het gisteren onder de impulsen van fragiele midden velders als Arnold Muhren en Thijssen een tijdlang opnieuw opvallend dat de Twentse pro- duktie zo ver bij het niveau ach terbleef. Totdat Arnold Muhren het hart van de Ajax-defensie met een splijtende twintig metei «pas s openlegde en Thoresen de bal leep langs Schrijvers kon schui ven: 1-1. Arnold Muhren, juist aan een man als hij had Ajax gis teren gebrek. Gezegend met een verfijnde traptechniek verdween hij drie jaar geleden uit het Am sterdamse vizier; fysiek te kwetsbaar heette het in die tijd. Maar juist in de nieuwe taktiek van Ivic zou Arnold Muhren zo n belangrijke rol hebben kunnen spelen. Een taktiek, die behelsde dat Ajax zijn heil zocht in zone dekking. zowel achter als op het middenveld. Wat in de praktijk neerkwam op middenvelders, die vlak voor de eigen afweer angstig te hoop liepen waardoor - in bal bezit - de afstand tot de driemans-aanvalslijn Ling- Geels-Meijer niet te overbruggen was. Dat nieuwe systeem van Ajax leidde tot spektakel, veel spektakel voor Schrijvers en bijna tot de nederlaag. Toen Twentse produktie ondanks een geweldig overwicht uitbleef, kreeg Ruud Krol de bal verkeerd op de schoen en via een eigen doelpunt (2-1) balanceerde Ajax minuten lang op de afgrond. De kleine Simon Tahamata - invaller voor Ling - offreerde Arnesen echter zeven minuten voor tijd nog de kans om 2-2 af te laten- roepen. GER STOLK PSV zege „zonder stans EINDHOVEN - PSV behaalde zaterdagavond een krappe 1-0 zege op FC Utrecht en bouwde daarmee de riante voorsprong in de eredivisie weer verder uit. Het enige doelpunt van de wed strijd viel na een kwartier toen de jonge vader Gerne Deykers imponerend voorbe reidend werk van Willy v.d. Kerkhof naar behoren af rondde. Daarna miste de te ruggekeerde Willy van der Kuylen nog een strafschop. Utrecht-doelman Istatof stompte de elfmeterkogel in de tweede helft corner. Ver der kwam PSV niet tegen het positief spelende Utrecht. Rijvers kon er dan ook niet onderuit: "Dit was een zege zonder glans."

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11