Eradus: 'Lugdunum is weer terug Handbalsters superieur Duitse pers: 'PSVgewoon te sterk voor Braunschweig7 'Busje' voor Arable Agostini haalt uit De Zijl LGB-De Meeuwen VRUDAG^decemberj^T^ SPORT ^PAGINAj: DÜSSELDORP - De Westduitse bladen waren gisteren eens gezind in hun mening dat PSV in de derde ronde van het toernooi om de UEF A-beker een maal te groot was voor Eintracht Braunschweig. Het blad „Express" uit Keulen stelde: 'Eintracht Braun schweig is geheel van slag af. De Nederlandse lijstaan- voerder bewees momenteel een van de ploegen van Europa te hebben. Als ama teurs werden de Brunswijkers weggespeeld' Op de sportpagina's van de 'Braunschweiger zeitung' stond onder meer: 'In de voetbalsport liggen de won deren niet voor het opschep pen. Een herhaling van het bravourestukje tegen Dinamo Kiev was niet mogelijk. De uitschakeling van Eintracht Braunschweig stond onder een ongelukkig gesternte, want in Eindhoven was met pech verloren. PSV kan vast nog meer dan het in Brun- swijk liet zien'. Het persbureau DPA gaf als commentaar: 'PSV Eindho ven whs voor Eintracht Braunschweig gewoon te sterk. In een grotendeels mid delmatige wedstrijd, die door PSV gedurende bijna negen- tig minuten werd beheerst, ging Braunschweig niet ge heel tegen de verwachting in knock out'. Barcelona De Spaanse kranten hebben Barcelona veel lof toege zwaaid na zijn zege op Ip swich Town in de derde ronde van het UEF A-cuptoernooi. Na het verlies van 3-0 in de uitwedstrijd tegen Ipswich, twee weken geleden en na de recente nederlaag tegen con current Real Madrid voor de Spaanse competitie, is er he vige kritiek geuit op trainer Rinus Micheis. Honderden supporters scan deerden, na de wedstrijd te gen Real Madrid, 'Weg met Micheis'. Na de gewonnen wedstrijd tegen Ipswich Town zei Micheis over zijn verminderde populariteit: 'Onze supporters zijn als een barometer. Als het team slecht speelt reageert men subjectief. De barometer slaat om bij succes. Dat kennen we zo langzamerhand wel van onze supporters'. Het voortijdige ontslag van Bayern-trainer Dettmar Cramer gaat de Zuidduitse Bundesligaclub veel geld kosten. Cramer die een af koopsom van 125.000 eiste werd door een rechtbank in München in het gelijk ge steld. Het contract van Cra mer bij Bayern liep tot 1981. Voorzitter Neudecker verze kerde Cramer dat hem zo snel mogelijk het geld zal worden overgemaakt H^t enthousiasme in Frank rijk over het bereiken van het eindtoernooi om het wereld kampioenschap voetbal vol gend jaar in Argentinië, is on gekend groot. De oefenmeester van het natio naal elftal, Michel Hidalgo, heeft tot nu toe 160.000 brie ven gekregen van burgers uit het hele land, die hem met de WK-kwalificatie gelukwen- Frankriik, dat in kwalifica- tiegroep vijf Bulgarije en Ier land uitschakelde, nam in 1966 in Engeland voor het eerst deel aan het WK-toer- nooi en sneuvelde in de voor- rondegroep. Het beste resul taat van het Franse nationale elftal kwam in 1958 (Zweden) tot stand: de derde plaats ach ter Brazilië en Zweden. Hidalgo probeert het en thousiasme van zijn land genoten te relativeren. 'Het is mijn grootste probleem de verwachtingen van de Fran sen voor Argentinië te tempe- ROTTERD AM - Het monotone gebrom ging verloren in het gejuich van het uitverkochte Ahoy. De "volle bak" be hoefde niet angstig te zijn. René Pijnen kon zich onbe dreigd naar zijn eerste Europese dernytitel rijden. Daar voor was de tegenstand in de laatste vijf ronden van Pa trick Sercu te gering. De man, die Pijnen bijna heel de wedstrijd als een schaduw had gevolgd, moest machte loos toekijken, toen Pijnen ondanks het hoge tempo toch nog wist te versnellen. "Ik begreep eigenlijk niet waar Pa trick bleef', vroeg Pijnen zich af. "Ik had verwacht, dat hij on danks de temposlag nog volop zou sprinten De Belg, die vorig jaar met dit kampioenschap zijn 50e titel in zijn carrière behaalde, moest het antwoord schuldig blijven. "Door kramp bij mijn lie zen kon ik niet meer", was zijn "Het programma voor ons is ook overvol. Dinsdag ben ik nog op en neer naar Wenen geweest. De afgelopen twee dagen heb ik ge slapen en niet meer getraind. Dat zal fout zijn geweest. Maar wat wil je. Reizen, 's nachts in Wenen rijden en weer terug naar België". Dat René Pijnen als een serieuze kandidaat voor de titel moest worden beschouwd, bleek al Deelnemers aan finale in Alioy DEN HAAG - Het acht renners tellende deelnemersveld voor de finale van het Neder lands kampioenschap achter dernies voor amateurs, die zondag in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy wordt ge houden, is compleet. Uit de herkansingsritten over vijf tien kilometer hebben zich geplaatst Peter Hellemons en Jan Langstraat. Het deel nemersveld ziet er nu als volgt uit: De regerende wereldkampioen bij de amateurstayers Gaby Minneboo achter gangmaker Bruno Walrave, Matthe Pronk achter Nop Koch, Ba rend Huveneers achter Joop Zijlaard, Martin Rietveld achter Frits van Duyven- bode, Ger Slot achter Dick Verdoorn, Erik Geserick achter Martin Huizinga, Pe ter Hellemons achter Jan Bergman en Jan Langstraat achter Wim Graal. snel, toen Martin Venix het deel nemersveld uiteenrafelde. Roy Schuiten, die al voor het begin van de koers ten val kwam, was de eerste die ver achter bleef. Niettemin trok Sercu het ini tiatief naar zich toe met Venix en Pijnen op korte achterstand. Toen gangmaker Joop Zijlaard trachtte om Martin Venix voor Sercu te brengen, ging de oud- Rotterdammer "stuk". "Dat had niet moeten gebeuren", sprak Venix achteraf. "Juist op dat moment had ik het moeilijk. Maar niettemin ben ik tevreden met de derde plaats. Er zat voor mij niets meer in". Venix kon met bravour zijn bron zen medaille blijven verdedigen, omdat Ritter en invaller Karstens (hij verving de geopereerde Paff- gen) de aansluiting met de kop lopers misten. Toen Pijnen ruim een half uur voor het einde de lei ding overnam en een fors tempo enn hield (in 50 minuten werden bijna evenzoveel kilometers af gelegd) moest de aanval van Sercu komen, die echter uitbleef. Pijnen, momenteel Nederlands sterkste zesdaagse renner, was opgetogen met dit succes, dat hem door zijn grote staat van dienst weinig financieel voordeel zal bieden. "Dat was ook mijn uitgangspunt niet", sprak Pijnen. "Ik ben al viermaal Europees kampioen koppelkoers en voor een goed zesdaagserenner ont brak nog de derny-titel. Vorig jaar, toen ik slecht reed, ben ik in Ahoy tijdens de titelstrijd afge gaan. Dat moest me geen tweede keer overkomen. Ik was verplicht om kampioen te worden". De Brabander, die in het afgelopen wegseizoen slechts spaarzaam een criterium bezocht en daar door uit de TI Raleigh-formatie van Peter Post werd gestoten, blijkt zijn imposante zesdaagse programma begin 1978 (acht stuks dit seizoen achter de rug en een evengroot aantal volgt nog) niet ongesponsored te beginnen. Binnenkort hoopt Pijnen voor Gazelle te gaan rijden, die hem als enige professional naast de ama teur-equipe gaat steunen. Uitslag: 1. René Pijnen (gangmaker FELIXSTOWE - Zuid-Arabië mag op het voetbalveld nog geen toonaan gevende natie zijn, op het gebied van de spelersverzorging is het dat beslist wel. In de haven van de Engelse plaats Felixstowe werd gisteren een bus ingescheept met eindbestemming Jeddah, een Zuidarabische havenplaats aan de Rode Zee. De bus is bestemd voor het nationale elftal van Zuid-Arabiè en is een toonbeeld van pure luxe. Geschikt voor 40 personen bevat de bus douches, massagetafels, een fysiotherapeutische uitrusting, kleuren-tv toestellen en air conditioning. De fabricage kostte 75.000 pond sterling oftewel ruim 300.000 gulden. BOLOGNA - Giacomo Agostini, veelvoudig wereldkampioen motorra cen, heeft gisteravond in Bologna de portier van een raceshow bewus teloos geslagen. Agostini wilde met zijn auto het terrein van de raceshow oprijden. De portier hield hem tegen en geloofde niet dat Agostini bij de organisa tie betrokken was. De Italiaanse coureur was snel aan het einde van zijn geduld. Hij stapte uit zijn wagen en sloeg met vier rake klappen de portier bewusteloos. A.s. zaterdag waterpolowedstrijd zwembad De Zijl aanvang 19.15 uur. Koch) 49,200 km in 50 minuten, 2. op 100 meter Patrick Sercu (De Boevre), 3. Martin Venix, op een ronde, (Zijlaard), 4. op twee ron den Ole Ritter (H. Smits), 5. op drie ronden Gerben Karstens (Walrave), 6. op negen ronden Gunther Haritz (Chr. Smits), 7. op negen ronden Roy Schuiten (De Wachter), 8. op negen ronden Don Allan (v.d. Broek). René Pijnen achter Koch op weg r BAD OEYNHAUSEN - Het Ne derlands dameszaalhandbalteam heeft de successenreeks tijdens de wereldkampioenschappen voortgezet met een monsterzege op Frankrijk: 20-9. Een verrassende zege, omdat Ne derland twee maanden geleden tijdens een vierlandentoernooi in Hongarije nog ruim van de Franse dames had verloren. Nu echter overklaste de in topvorm spelende ploeg van bondscoach Jan Alma Frankrijk volledig. Op alle fronten was Oranje supe rieur en liep in de beginfase di rect al naar een 4-0 voorsprong door een overrompelende start. Geen moment verslapte de ploeg en bleef doorgaan, waardoor de riante 8-3 ruststand werd bereikt. Ook in de tweede helft dicteerde Nederland het spel en voerde geleidelijk aan de score op via 13-6 en 16-7 naar de alleszeggende 20-9 eindstand. Hellas-speelster Ingrid van Kop pen was ditmaal de beste schutter; zij schoot viermaal raak. Toos Alsemgeest (Quintus), Hellas-speelster Hannie de Kok en Els Boesten (Swift), produ ceerden ieder drie treffers. Door dit resultaat is Nederland in poule I op een gedeelde tweede plaats (samen met West-Duits- land) achter het sterke Joegos lavië geëindigd. De Joegoslavi sche dames versloegen de West duitse dames gisteravond met 12-13. Vanavond speelt Neder land om de vijfde en zesde plaats tegen Polen of Denemarken. Wanneer de Jan Alma-formatie kans ziet die vijfde plaats te be halen, dan geeft die klassering recht op deelname aan de A-we reldkampioenschappen, die vol gend jaar in Tsjechoslowakije zullen worden gehouden. Eindstand poule I: 1. Joegoslavië 3 6 2. W.-Duitsland 3 6 3. Nederland 3 3 4. Frankrijk 3 0 LEIDEN - Ondanks redelijke tegen-argumenten moet en zal Lugdunum-bestuurslid Isaac Keereweer op bevel van "hogerhand" aanwezig zijn tijdens het gesprek met doelman Wim Eradus. "Het is een maatregel van de voorzit ter ter bescherming van de speler", aldus praeses Phil Verstraaten. De aanwezigheid van een derde blijkt nauwelijks storend te werken. Eradus kan vrij-uit praten en wordt hier en daar terzijde gestaan door Keer eweer, die verder niets on reglementairs kan constate ren tijdens het gesprek, dat halverwege even wordt on derbroken door de tactische bespreking van trainer Ruud de Groot, in verband met de wedstrijd tegen stadgenoot LDWS. "Een vierpun tenduel", zoals De Groot on der meer tijdens de bespre king stelt. Eerst iets meer over Wim Era dus zelf. Een jaar lang heeft hij het betaalde voertbal als amateur van dichtbij gade mogen slaan, om daarna (af gelopen zomer) toch weer op het oude nest terug te keren. Eradus: "Ik ben bijna een jaar lang reserve-keeper van Tel star geweest. Zaterdags speelde ik in het C-team en zondags zat ik op de bank mijn kans af te wachten om voor Paul van de Meeren in te vallen. Een verschrikkelijke tijd was dat. De ene dag met het C-team naar het noorden en de volgende dag met het eerste mee naar Roda JC. Een heel weekend zat je toen in de trein. Wat een ellende. En ik maar wachten tot van de Mee ren uitviel. In de uitwedsrijd tegen PSV dacht ik mijn kans te hebben. Van de Meeren was bang voor lange spitsen en omdat Edström zou mees pelen wendde hij een bles sure voor. Ik dacht 'dit is mijn kans'. Vlak voor de wedstrijd kregen we echter te horen dat de Zweed niet mee zou spelen en toen was Van de Meeren weer ineens de oude. Wat het eerste betreft ben ik uiteindelijk nooit verder dan de bank gekomen. In het C- team draaide ik goed. Ik had wel enige concurrentie te duchten, maar dat stelde niet veel voor. We werden het af gelopen seizoen met Tel star-C tweede, dat heeft me, omdat ik daar als amateur speelde, heel wat geld gekost. Als ik er gebleven was, dan had ik het nu misschien wel kun nen maken met die proble men rond Paul van de Mee- Aan het eind van het seizoen begon ik moeilijkheden met mijn blindedarm te krijgen. Net in de tijd dat de trainers wisseling plaatsvond. Pe- tescu kwam en Castemiller en Ellens (mijn trainer eigenlijk) gingen weg. Het klinkt mis schien wel als een excuus, maar die blindedarm-opera tie heeft een hoop roet in het eten gegooid. Ik ging een stuk minder spelen, met als gevolg dat Petescu het niet met mij zag zitten, ondanks de aanbe velingen van hulptrainer El lens. Ik wilde blijven, maar dan moest ik wel een contract aangeboden krijgen. Tot op de laatste dag van de over- sch'rijvingstermijn had ik die nog niet. Ik praten met Zwik- stra, de voorzitter van Telstar. Nou, daar kun je als jochie niet tegen op. Die man zei drie zinnen en ik was afgebluft. Tegen Ellens heb ik toen ge zegd dat ik nog dezelfde dag een contract moest krijgen anders zou ik die dag niet voor Telstar in het Haarlem- toernooi uitkomen. Op een gegeven moment kwam de aap uit de mouw, want ze wil den ook geen medewerking verlenen voor een overschrij ving naar Lugdunum, waar ik inmiddels via Hennie Doove contact mee had gezocht, want ik zag dat contract ook niet meer zitten. Ze wilden me gewoon op een goedkope manier houden. Uiteindelijk ben ik er weggegaan en weer bij Lugdunum terecht geko- Het betekende het voortijdig einde van het avontuur van Wim Eradus. Samen met clubgenoot Frans Sjardijn werd hij bij FC Twente uitge nodigd voor het spelen van een onderling oefenduel van tweeentwintig talenten. Bei den kwamen daarna bij een andere betaalde club terecht, (Sjardijn bij Haarlem) en bei den zijn na een jaar "betaald voetbal" weer op het ama teurnest teruggekomen. Eradus wil wel weer aan zon escapade beginnen, maar dan moet er financieel wel be hoorlijk wat tegenover staan. Een full-prof-contract bij voorbeeld. Voor het zover is moet hij nog wel wat duels voor zijn huidige vereniging Lugdunum het doel verdedi gen. Aanstaande zondag bij voorbeeld in de derby tegen LDWS, Belangrijk voor de Kikkers die beneden hun stand onderaan de ranglijst van de tweede klasse bunge len. Vandaar dat De Groot zegt: "Een vierpuntenduel". Eradus: "De laatste tijd gaat het weer goed met Lugdunum. Vooral de- verdediging zit weer goed in elkaar. Ik heb zelfs al tweehonderdzeventig minuten de nul kunnen hou den. Dat betekent minstens één punt. Nu nog een goaltje scoren en we pakken twee punten. Tegen LDWS zal dat wel moeilijk worden. Daarom ben ik a) tevreden met één punt. Als ik ook in die wedstrijd de nul kan houden heb ik voor mezelf de wedstrijd eigenlijk al gewonnen. Het streelt me toch wel. dat ik al zolang niet dat net in hoef om de bal er uit te vissen. De jongens geloven wél in een overwinning op LDWS. Dat moet lukken vol gens hen. Laatst kwam ik LDWS- doelman Stouten nog tegen. Die vroeg me hoe ik die hoge ballen altijd pakte. 'Gewoon de lucht inspringen en je ogen dicht doen zei ik. Volgens mij geloofde hij het". WALTER OOMEN

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17