[enny Blom p de vuist I ALICES: NOG NIET GETEKEND Revanche voor Hans Vultink t t Tesselaar vergeet cadeau andzicht verbetert Om de toekomst van Britse kernenergie iderspositie in eidse bil j arts trijd VARIA FAGINA 17 iPHEN AAN DEN RIJN - 3 Halkes heeft nog niet ge- fkend bij Vard Haugesund. i het contract dat de Noorse ^eede divisieclub hem de jfgelopen week bij zijn be- Jpek voorlegde zaten volgens _Jje Alphenaar nog wat "tech nische oneffenheden", die erst moeten worden glad estreken. Halkes verwacht u dat de zaak rond Kerst be lonken zal worden. "Dan uilen de puntjes wel op de i ijn gezet met betrekking tot v en aantal zaken nog problemen waren. Is dat gebeurd dan kan ik gaan te kenen". Halkes is overigens bijzonder enthousiast van een driedaags verblijf in Noorwe gen. De oud-oefenmeester van Quick Boys, LFC en de Schiedamse eerste divi sieclub SW, zegt: "Als het allemaal rondkomt krijg ik mogelijkheden te over in de twee, drie jaar waarvoor ik dan aangetrokken word. Ik heb daar de voltallige selectie aan het werk gezien in de zaal Taalproblemen zal ik nauw elijks hebben, want de spelers spreken allemaal Engels zoals ik tijdens een ontmoeting met ze heb bemerkt. De ac commodatie van de club had ik al eerder gezien; die is een Nederlandse eerste divi sieclub waardig. Naar mijn mening heeft die club zelfs meer mogelijkheden dan me nige Nederlandse eerste divi sievereniging". Halkes zal zich dan ook geen tweemaal bedenken te emig reren als hij daartoe de kans krijgt. De trainer die eerder kandidaat was voor de functie van Canadees bondscoach (de beslissing daarover liet echter te lang op zich wach ten) wordt daartoe innerlijk gedreven. De man die met zijn A-diploma in Nederland niet meer aan de slag kwam bekent: "Dit is wat ik altijd heb' gewild en ik zou mijn baan als verkoopleider daar voor ook makkelijk opgeven. Zeker nu ik weet dat ik daar een fantastische bungalow krjjg, een uur rijden van een wintersportplaats af en een uur bij de zee vandaan. Ook belangrijk omdat ik daar een zee van tijd zou krijgen omdat ik maar drie middagen en een ochtend training hoef te ge ven, maar belangrijker is nog dat ik daar mijn ideeën kwijt zou kunnen in het werk dat ik altijd al heb willen doen". PAUL DE TOMBE u uitwedstrijd tegen Buitoni, vanavond in de Haarlemse ieshal door ruim 200 Leidse etbalfans zal worden bijge- jrd, laat zich het beste schet- door het volgenderincident, ipen maandag nam een voor 'aste bezoekers van de Vijf pvanial onbekende figuur plaats ïn (hle tribune. De man maakte 9ls, scig aantekeningen over het oop van de training. Hande ling is?n die de Leidse supporters eukenacht voorkwamen. De man ier ruü aangezien voor een spion htals de Haarlemse ploeg. Na een egeh gesprekje met de 'spion' erd id die mening in de ogen van ordijmanwezigen alleen maar be- igd. 79.00n-coach Henny Blom werd het voorval op de hoogte ge- drive-:ht. Blom: 'Ik wilde dat ze dat ?pe ader hadden gezegd, dan had ik J.: ruiman direct de zaal uitgeknik- dit all- Ja, alsjemenou, zit ik daar toiletvedstrijd voor te bereiden en ners.dei systemen te oefenen en ir. sl.lm zij daar te kijken. En uitge- .V.-gfnd Haarlem had net deze jr. k een voorstel van Lace >9.00fng om alle scoutings-rappor- openbaar te maken als enige in de eredivisie afgewezen, ir dan wel bij ons op de trai- g spionneren, dat kan je als ch niet toestaan. Ik heb dan de ze: of stoppen of'm eruit zet- 149" erdag verscheen de 'onbe- 'de' weer in de Vijf Meihal. ïny Blom werd nu wel ge- irschuwd. Vertoornd stormde ^eidse coach de tribune op en kortaf tegen de man, die alleen ir vertelde dat hij daar voor ïzelf zat, de zaal onmiddellijk verlaten. De weigering het Tgende verzoek op te volgen am de vermeende spion duur te staan. Blom knikkerde de on gelukkige zonder pardon de sporthal uit. Wat hem overigens promt op een aanklacht kwam te staan. De definitieve ontknoping was zo wel dramatisch als komisch. De spion had niets te maken met de Haarlemse eredivisieclub, hij was slechts coach van een dames team van de Voorschotense bas ketbalvereniging Blitz. Ter eigen i lering bekeek hij de trainingen van Leiden, zonder evenwel Blom of manager Reekers daar van te vertellen. En toen hij het vertelde was het kwaad al ge schied. Gisteren konden Henny Blom en zijn 'tegenstander', die nog steeds onderste boven was van de reactie van Blom ('Als je als coach niet achter je team staat dan kan je, zeker in de eredivisie, wel ophouden'), al weer lachen. 'Ik wist niet dat ik dit ooit zou doen' zei Blom. Het opmerkelijke incident don derdagavond bij de training geeft aan hoe gespannen de Leide- naars naar het duel toeleefden. Vooral Arthur Collins staat onder zware druk. De Leidse topspeler kwam afgelopen seizoen nog uit voor de Haarlemse vereniging, en de 'terugkeer' voor Collins in de Beyneshal brengt daardoor veel verplichtingen met zich mee. Blom: 'Alleen als eenheid kun nen we winnend de einstreep halen, dat heb ik iedereen gezegd, en Collins met name'. Leiden be gint in Haarlem met het volgende vijftal: Collins-Plaat-Bruinsma - Bartolome - Kip. Eerste divisieleider VAK Stars speelt vanavond in Eindhoven tegen PSV. In de tweede divisie kan Luba tegen het verzwakte Midland weer twee punten bin nenhalen. HANS JACOBS VOETBAL - Gisteravond zijn in West-Duitslandtwee wedstrijden gespeeld voor de Bundesliga. MS V Duisburg won op eigen veld van FC Saarbrücken met 5-0. FC Kaiserslautern won thuis met 2-1 van Werder Bremen. VOETBAL - Het bestuur van de Belgische eerste divisieclub Ra cing White Daring Molenbeek heeft besloten het tweejarig con tract met trainer Piet de Visser vroegtijdig te verbreken. De Vis- ser wordt vervangen door Alexander Horvath (Tsjech). Een steeds groter wordend verschil van mening over het sportieve beleid van het elftal tussen De Visser en het clubbestuur was de aanleiding voor deze beslissing. OEGSTGEEST - Daar stond hij dan: Dick Tesselaar, wethouder sportzaken van Leiden. Had hij eindelijk een cadeau voor een scheidende bestuurder, en jawel hoor: vergeten. De man die af scheid nam was Henk Uiterdijk. Hem was een receptie aangebo den ter gelegenheid van zijn ver trek als bestuurslid van Rooden- burg. Uiterdijk heeft 29 jaar, waarvan de laatste 12 als voorzit ter, deel uitgemaakt van het be stuur van Roodenburg. Geen kleinigheid en derhalve wel een officieel feestje waard. Als eerste kwam Jan van Wezel, één van de twee nieuwe voorzitters van Roodenburg, aan het woord. In zijn toespraak reikte Van Wezel allerlei denkbeeldige medailles uit aan Uiterdijk. Onder meer een medaille voor Uiterdijks "heli- copter-eigenschap". Hiermee werd bedoeld de eigenschap om als een helicopter op te stijgen uit allerlei problemen om deze beter het hoofd te kunnen bieden. Ver volgens werd Uiterdijk benoemd tot erevoorzitter van Rooden burg, waarna de drie jongste jeugdspelers van Roodenburg het echtpaar Uiterdijk van aller lei cadeaus voorzagen. Nadat Dick Tesselaar zijn "bloemen hulde" met woorden had moeten afdoen kwamen Piet Biegstraa- ten (voorzitter sportstichting Leiden) en Dusee van de KNVB afdeling Leiden aan het woord. En nadat ook Wil Sanders van de contactcommissie Leidse voetbalverenigingen de kwalitei ten van Uiterdijk in een zonnig daglicht had gesteld, kon het of ficiële'gedeelte van de receptie als afgedaan worden beschouwd. Henk Uiterdijk blijft overigens als gastheer voor de thuiswed strijden van het eerste elftal en als lid van de bouwcommissie voor Roodenburg behouden. MANILLA - Twee weken geleden schreef ik het al. Mijn Austra lisch/Aziatische toernee staat volledig in het teken van de varia tie. Waar ik in Australië (Perth) al het twijfelachtige genoegen mocht smaken om tijdens een vliegenplaag te moeten tennis sen, daar heeft zich nu een voor mij totaal andere sensatie vol trokken. Ga maar na, terwijl de typhoon "Unding" over Manilla raasde, stond ik te tennissen. Goed, ik speelde dan wel in een overdekt stadion, maar als er in zo'n bouwwerk geen airconditio ning is, de temperatuur daardoor tot 35 graden oploopt en de slag regens onophoudelijk op het zin ken dak kletteren, dan kan ik u verzekeren, dat het onder die om standigheden bepaald geen pretje is om te moeten spelen. Niettemin heb ik hier 16 punten voor de ATP-ranglijst kunnen verzamelen, dit mede ook door een goede loting. In de eerste ronde had ik een "bye", wat zo veel wil zeggen, dat ik vrijgeloot was. In de tweede ronde stuitte ik vervolgens op de Fransman Naegelen, met wie ik getuige de 6-3 en 6-2 weinig problemen had en in de derde ronde was de Ame rikaan Bailley ook bepaald geen moeilijk karwei: 6-1 en 6-4. Toen ik Jas Singh uit India daarna met 6-4,3-6 en 6-1 had uitgeschakeld, belandde ik in het hoofdtoernooi. Ook daar had ik bepaald geen last van "tegenwind". Integendeel. Eere ek daarin de Amerikaan Jim Delaney. Die partij won ik met 6-2 en 7-5 en daarna moest Tom Gorman er met 6-1 en 6-4 even eens aan geloven. De wind waaide voor mij in die fase van het toernooi dus duidelijk uit de goeie hoek. Ik was als het wa ren de kwartfinale in gestormd. Tegen Manuel Orantes bleek ik echter uitgeraasd. Toegegeven: Orantes is natuurlijk een betere speler, maar het verschil in kracht tussen ons is minder, dan de uiteindelijke 2-6 en 0-6 nu aangaven. Ik speelde in die partij onvoorstelbaar zwak en werd dan ook kansloos uit het toernooi ge knikkerd. Trouwens, in Hong Kong is het wat dat betreft hele maal slechts voor mij afgelopen. In de eerste ronde heb ik dan wel de Oostenrijker Peter Feigl met 6-2 en 6-4 verslagen, maar tegen de 18-jarige Amerikaan Tim Wil kinson moest ik met twee maal 3-6 het onderspit delven. Die jongen speelde tegen mij fout loos: daar viel gewoon niet tegen op te tornen. Na het circuit, hier in Manilla, speel ik tot eind maart 1978 nog enkele toernooien, waar wat ATP-pun- ten te verdienen zijn. Ik zal dus in Tai-Peh en Bombay toe moeten slaan. Na de resultaten, die ik tot nu toe heb geboekt, zal ik nu op een plaats tussen de nummers 110 en 120 van de ATP-ranglijst staan. Het is voor mij zaak dit nog te verbeteren. Als ik bij de loting van die toernooien de wind een beetje in de zeilen zal hebben, moet mij dat kunnen lukken WEST-BERLIJN BERLIJN-Hans tegen de onderaan gerangschikte stootbeeld over driebanden. rardi (6 pnt) en Müller (8 pnt) Vultink heeft zich in de derde Westduitser Wirtz moeilijker. Wirtz miste. Vultink, ging goed vooral zegevierden steeds in iets ronde van het biljarttoernooi om geconcentreerd door en maakte meer dan de helft van Vultink's het wereldkampioenschap 71/2 Vultink kon zich maar niet con- met 96 in de twaalfde beurt de beurten. in West Berlijn gerevancheerd centreren en stootte erg onzuiver. partij uit. Müller versloeg Stenzei (oos) en voor zijn nederlaag in de tweede Wirtz kon zodoende in elf beurten Conesson, Berardi klopte Krabe ronde tegen de Argentijn Be- een grote voorsprong opbouwen: Met zijn zes punten uit de eerste (Jap) en Corine (Belg), rardi. Vultink won gistermiddag 270-133. Wirtz deed dat onder- vier ronden stond hij gisteravond in de derde ronde in tien beurten meer door een serie van 124. Dat als vierde geklasseerd. Een plaats i aan ^°P- van zijn aardsvijand de Frans- irriteerde Vultink. Dat onbeha- op het podium bleef binnen be- Müller 8 191 60.00 man Francis Connesson: 300 ca- gen inspireerde hem. Hij kwam reik. Zijn titelkansen bleven, ge- Berardi 6 258 41.74 ramboles tegen 99. op 204 door een serie van 71 en gaf zien de lengte van zijn partijen 3. Conn 6 182 28.35 In de vierde ronde had Vultink het zijn tegenstander een moeilijk (rond tien beurten), gering. Be- 4- "ultink 6 124 25.23 DEN- Met een 8-0 en een 6-2 je heeft het Voorschotense ndzicht 1 de leiderspositie in eerste klasse van de Leidse jartcompetitie aanmerkelijk rftnen verstevigen. Titelverde- H ger Rijnstreek haalde eveneens r bleef na zes ronden in: 4 punten achterstand staan. Alphenaren namen met hun tcUaal van 32 punten de tweede lats over van het eerste viertal n het Wapen van Voorschoten, t vanwege een 4-4 gelijkspel en :je- achterstallige ontmoeting op uit 5 bleef steken. De andere 0r>egen zitten met hun scores te- n de 50 pet, met als uitzonde- >n ig het Wapen van Voorschoten lat met 14 uit 6 wat achterop is raakt. De uitslagen: Wapen van 2 - Vrienschap 2 0-8; Vriend- hap 1 - Landzicht 1 2-6; UVS 1 - instreek. 1 2-6; Wapen v V. 1 - 3X;iendschap 1 4-4; Morspoort 1 - '/S 1 6-2; Rijnstreek 1 - Wapen v 1 2 8-0; Vriendschap 2 - Land- :ht 1 0-8. In de tweede klasse Ul'an de Rijnstreek 2 en de Ca- mbole 1 met 32 punten ruim n de kop, maar de positie van Carambole 1 is aanmerkelijk 0fnstiger, want deze ploeg heeft n wedstrijd minder gespeeld. 3 uitslagen: TOP 1 - 't Zuid 1 0-8; irambole 1 - Landzicht 2 8-0; De nag 1 - Rijnstreek 2 2-6; TOP 1 - )G 1 4-4; 't Wachtje 1 - 't Zuid 1 1; Between 1 - Carambole 2 5-3; mdzicht 2 - TOP 1 6-2; Rijn beek 2 - 't Zuid 1 8-0; Carambole 't Wachtje 1 4-4; Rijnegom 1 - s Waag 1 6-2. in de 3e klasse is voorlopig 't achtje 2 met 33 uit 6, met als iede tweede Vriendschap 3 dat 31 punten staat. De uitslagen: Waag 2 - Wapen v V. 3 6-2; eyn Duin 1 - Landzicht 3 6-2; 't achtje 2 - Vriendschap 3 4-4; apen van V. 4 - VOP 1 4-4; andzicht 4 - Carambole 3 2-6; De Waag 2 - Wapen v V. 4 6-2; VOP 1 - >»Ofcndzicht 4 4-4; Vriendschap 3 - irambole 3 6-2; Landzicht 3 - 't achtje 2 2-6; Wapen v V. 3 - |eyn Duin 1 2-6. de klasse; DOS 1 - Zwaantje 1 2; Wapen v V. 5 - De Waag 3 2-6; leyn Duin 2 - TOG 3 6-2; UVS 2 - ijnegom 2 2-6; Zwaantje 1 - Rij- igom 2 4-4; De Waag 3 - Cleyn uin 2 4-4; Between 2 - DOS 1 6-2. ijfde klasse: De Waag 4 - Land zicht 5 2-6; 't Wachtje 3 - DOS 3 1-7; Rijnstreek 3 - Vriendschap 4 6-2; Carambole 4 - DOS 2 4-4; 't Zuid 2 - Landzicht 2 2-6;Vrien- schap 4 - DOS 3 2-6; Landzicht 6 - De Waag 4 6-2; DOS 2 - 't Zuid 2 6-2; Carambole 4 - Rijnstreek 3 6-2; 't Wachtje 3 - Landzicht 5 4-4.Zesde klasse: 't Zuid 3 - Ca rambole 5 4-4; De Heul 1 - DOS 4 2-6; Vriendschap 5 - De Waag 5 0-8; UVS 3 - Witte Hen 1 0-8; Rij negom 3 - TOP 2 5-3; Carambole 5 - UVS 3 4-4; TOP 2 - Witte Hen 1 2-6; De Heul 1 - Rijnegom 3 2-6; De Waag 5 - DOS 4 2-6; 't Zuid 3 - Vrienschap 5 2-6.Zevende klasse: Cleyn Duin 3 - UVS 4 4-4; Vrienf- schap 6 - Carambole 6 4-4; Mor spoort 2 - TOP 3 6-2 Between 3 - VOP 2 8-0; De Heul 2 - Wapen v V. 6 2-6; Between 3 - Vriendschap 6 6-2; De Heul 2 - Carambole 6 8-0; Morspoort 2 - Wapen v V. 6 8-0; UVS 4 - VOP 2 2-6; TOP 3 - Cleyn Duin 3 4-4. Iran plaatst zich voor WK TEHERAN - Iran heeft zich giste ren als twaalfde land geplaatst voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap voetbal, dat in juni 1978 in Argentinië wordt gehouden. Iran versloeg in Tehe ran Australië met 1-0, een stand die bij rust voor 90.000 toeschou wers reeds was bereikt. Iran werd door dit resultaat in de finalegroep van de zone Azië- Oceanië Azië-Oceanie onbe reikbaar voor de naaste con currenten Koeweit en Zuid-Ko- rea en bereikte voor het eerst het eindtoernooi. In de finalegroep van de Afrikaanse zone won Egypte met 3-2 van Tunesië. Door dit resultaat moet Tunesië de laatste groepswedstrijd - op 11 december thuis tegen Egypte - winnen om zich te plaatsen voor het eindtoernooi in Argentinië. Bij een gelijk spel of een over winning van Egypte, mag deze ploeg zijn koffers inpakken voor de reis naar Zuid-Amerika. LONDEN (Reuter) - jergens in En geland worstelt Roger Parker, rechter bij het hooggerechtshof, zich door drie miljoen woorden van getuigen, om tot een besluit te kunnen komen over de toe komst van de kernindustrie van het land. De regeringen van Japan, Frank rijk, West-Duitsland en de V.S. kijken over zijn schouders mee en zijn vurig geïnteresseerd in het rapport dat hij aal', het schrijven De getuigenissen zijn onlangs over een periode van 99 dagen verza meld in het noordwesten van En geland bij Windscale, waar de staatsinstelling British NucLear Fuels (BNFL) N.V. een grote fab- riek wil bouwen voor opwerking Zijl/LGB kan achterstand gaan verkleinen LEIDEN - Op de ranglijst van de waterpoloklasse is er na 8 com petitieronden een duidelijke af scheiding te zien tussen de kop groep van vier en de grote groep, die wordt aangevoerd door De Zijl/L^B. VZC/Ritmeester staat vierde met 12 punten, De Zijl/LGB volgt op de vijfde plaats met 7 punten. VZC speelt echter in de komende twee ronden te gen AZC en HZC/De Robben, terwijl De Zijl/LGB alle sterke tegenstanders al een keer ont moet heeft. De Leidenaars heb ben dus de kans om hun achter stand te verkleinen maar gemak kelijk zal het niet gaan, want er wordt door bijna alle ploegen hard geknokt om uit de buurt van de onderste plaatsen te komen. PSV bijvoorbeeld verraste vorige week door in Arnhem Neptunus te bedwingen. De Zijl/LGB moet zaterdag naar Eindhoven en zal aan PSV waarschijnlijk de han den vol hebben. Eeerste klasser LZ'86 strijdt dit seizoen voor te rugkeer naar de hoofdklasse. De concurenten zijn Het Y, dat sa men met de Leidse club de rang lijst aanvoert (beide ploegen hebben 14 punten), HZPC (13punten) en, verrassenderwijs, ook Esca (12punten). Zaterdag zal de positie van LZ wel niet in gevaar komen, want debutant De IJsel, die dan in zwembad De Zijl op bezoek komt, heeft nog niet zoveel gepresteerd Aanvang 19.15 uur. verbruikte kernbrandstof van het soort waarop de meeste kernreactors in de wereld draaien. Officieel waren de verhoren voor een „planonderzoek", een soort vergadering die wel gehouden wordt wanneer de regering bij voorbeeld een nieuwe verkeers- brug wil bouwen en de omwo nenden daar bezwaar tegen ma ken. Maar door aanmoediging van Sir Roger werd het al gauw een proefproces voor kernener gie. In dat proces is geen uitspraak ge daan en Sir Roger is nu aan zijn rapport bezig. Hij hoopt het eind van dit jaar voltooid te hebben. Verwacht wordt dat de Britse re gering het zal publiceren wan neer zij in de lente een definitief besluit heeft genomen. De andere landen hebben grote belangstelling, aan de ene kant omdat er grote handelsbelangen mee gemoeid zijn en aan de an dere kant omdat de zaak een proefproces kan blijken voor twee grote denkrichtingen over de ontwikkeling van kernenergie in de wereld. De fabriek in Windscale moet uit de verbruikte brandstof uranium en plutonium terugwinnen, die dan weer opnieuw in reactors ge bruikt kunnen worden. Maar plu tonium is uiterst giftig en er kun nen wapens van gemaakt wor den. Tijdens de verhoren is aan het licht gekomen dat de V.S. een bom hebben laten ontploffen die van die soort plutonium gebruik maakte, iets wat volgens BNFL onmogelijk zou kunnen. In de lente van dit jaar beloofde president Carter dat de V.S. zich niet met commerciële opwer'.ing bezig zouden houden en sinds dien hebben de V.S. diploma tieke druk op andere landen uit geoefend om dat voorbeeld te volgen. Maar Engeland, Frankrijk en West-Duitsland zien in opwer king en het gebruik van kweek reactors die meer plutonium ma ken dan verbruiken, een manier waarop zij zich op energiegebied onafhankelijk kunnen maken. West-Duitsland hoopt een fabriek zoals in Windscale te bouwen te Gorbelen in Neder-Saksen. Frankrijk wil zijn opwer kingsfabriek in Cap de la Hague in het noordwesten van het land. uitbreiden. Japan heeft er meer rechtstreeks belang bij. Het stond op het punt met Engeland een contract te on dertekenen waaronder de BNFL voor meer dan een miljard dollar aan materiaal zou gaan opwer ken. Maar Engeland werd ge dwongen dit contract anderhalf jaar uit te stellen in afwachting van de besluitvorming en sinds dien is al een deel naar de Franse i BNFL, Cogema, Vermoedelijk heeft de Franse firma ook al contracten gesloten met West-Duitsland, Zweden, en Zwitserland die aanvankelijk naar de BNFL zouden zijn ge gaan. Tijdens de hoorzittingen heeft Sir Roger, die door beide partijen geprezen wordt om zijn tact en eerlijkheid, niet laten blijken aan welke kant hij staat. Trouwens, de groep milieubeschermers die zich Vrienden van de aarde" noemt en als de best gedocumen teerde en intelligentste tegen stander van kernenergie wordt beschouwd, meent dat de rege ring precies zal doen wat zij zelf wil, wat het rapport van Sir Roger ook zal zeggen. „Functionarissen van de commis sie voor atoomenergie zeggen dat de kans vijf tegen een is dat de BNFL krijgt wat hij wenst", al dus de Tsjech Conroy, de man van de groep die zich met ener giekwesties bezig houdt.,, Ik denk dat de kans meer half om half is". Het standpunt van de groep kwam tijdens de hoorzittingen prac- tisch overeen met dat van presi dent Carter: wacht met de op werking, sla verbruikte brand stof op en wacht tot de geleerden een betere manier hebben ge vonden voor het opruimen van kernafval. Conroy heeft van medestanders in de V.S. vernomen dat de regering Carter de gang van zaken rond Windscale nauwlettend volgt en aan de hand van die uitslag zelf besluiten zal nemen. Een definitieve beslissing wordt midden maart verwacht, terzij de Labourregering dan voor nieuwe verkiezingen staat. In dat geval zal er nog wel even mee worden gewacht. Intussen heeft het hoofd van de BNFL, Con Allday, geklaagd dat het onderzoek van 99 dagen zo duur is en dat het volgens hem niet de beste manier is voor het regelen van kwesties van natio naal belang. Maar er staat al een tweede onder zoek op stapel, of Engeland al of geen commerciële snelle kweek reactor moet bouwen. President Carter heeft onlangs de geldkraan voor een dergelijk project in de V.S. dichtgedraaid. Maar Conroy en anderen vinden het Windscale-onderzoek van onschatbare waarde als weten schappelijke conferentie, waarop aan het licht komt wat er wel en wat er niet bekend is omtrent de kernbrandstofcyclus. Het onderzoek heeft ook een pre cedent geschapen voor het pu bliek. Huisvrouwen, studenten e.d. hebben allen hun woordje gezegd in het kerndebat inzake Windscale. Er wordt nu zelfs al besproken of er geen onderzoek moet komen naar de beste ma nier waarop dergelijke onder zoeken in de toekomst kunnen worden uitgevoerd. Enige en algemene kennisgeving Met diep leedwezen geven wij kennis, dat na een kort stondig ziekbed, voorzien van de Genademiddelen van de H Kerk, van ons is heengegaan onze lieve vader, opa en vriend CORNELIS MARIA KARREMANS op de leeftijd van 71 jaar. THEA en BERT HANS en TINY COK en RINI LYDIA PETER en LIEN SELMA en LEO Mevrouw BIZOT-VAN DER VELDEN De gezongen H. Uitvaartmis wordt opgedragen in de Pa rochiekerk van üv. H Petrus (Lammenschansweg) op dinsdag 29 november om i 00 uur, waarna om ca. 11.45 uur de begrafenis plaatsvindt op de R.K afdeling van de begraafplaats "Rhijnhof". 3 lieve opa van ons heenge- Ziin kleinkinderen; ALBERT WALTER, ARTHUR ANNEKE, MARJO, ROB KAM FUNG ROBERT, MARK, KITTY SVEN, BASTIAAN Leiden, 25 november 1977

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17