Kweeklust-flat uniek samenwerkingsproject Hoe vierhonderd kwartjes vierhonderd piek werden ANWB niet in verkeerscommissie HZiël Vijftien maanden geëist tegen Leidse inbreker Leids City Centrum VRIJDAG 25 NOVEMBER 1977 "In strijd met doelstellingen vereniging" LEIDEN - De Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB zal geen zitting nemen in de gemeen telijke verkeerscommissie, die krachtens een besluit van de Leidse raad een andere opzet zou krijgen. Volgens die nieuwe op zet zouden de ANWB en de Ko ninklijke Automobiel Club (KNAC) gezamenlijk een lid en een plaatsvervangend lid afvaar digen, ter behartiging van de be langen van het particuliere auto verkeer. In een brief aan het college van B. en W. van Leiden zegt de ANWB dat een dergelijk sterk ver nauwde invalshoek volledig in strijd is met de doelstelling van de vereniging, waarin de belan genbehartiging van alle particu liere weggebruikers staat ver meld. Ir. G. R. de Regt, chef van de verkeersafdeling van de ANWB wijst in de brief op de sta tuten van de ANWB waarin staat dat de verenigingen naast het be hartigen van de ledenbelangen zich inzet voor het algemeen be lang op het gebied van toerisme recreatie, milieu, landschap, voer en verkeer. Volgens de nieuw gekozen opzet zal de gemeentelijke verkeers commissie bestaan uit zestien le den. Negen daarvan zijn leden van- de Leidse raad. De res terende zeven plaatsen worden vervuld door personen die geacht worden de belangen van de (brom)fietser, de voetganger, het particuliere autoverkeer, het openbaar vervoer, het vracht vervoer, het woon- en leefmilieu of de economische activiteiten te behartigen. In de huidige samenstelling van de verkeerscommissie is de ANWB nog wel vertegenwoordigd. In een brief aan de Leidse raad zegt de ANWB te betreuren, dat dit in de toekomst niet meer het geval zal zijn. Men wenst zich echter niet te binden aan eenzijdige be langen. Wethouder Verboom, die zijn zieke collega Waal vervangt, tilt aan het probleem niet zo zwaar. "Die functioneert ook wel i lid minder in zit. Het lijkt mij toe, dat we moeten kijken of er geen andere goeie club is, die deze belangen wil be hartigen". LEIDEN - Het flatgebouw Kweeklust in het Morsk- wartier is gisteren officieel geopend. Deze flat, die 93 appartementen bevat, is een gezamenlijk project van de Stichting Huisves ting Werkende Jongeren, de Stichting Leidse Stu denten Huisvesting en de universiteit. Zij hebben elk 31 appartementen mo gen toewijzen. De officiële opening werd verricht door burgemeester Vis en mr. Cath, voorzitter van het college van bestuur van de universiteit. Zij overhandigden aan resp. een studente en een werkende jon gere een omvangrijke sleutel, die van karton was gemaakt. Daar mee werd de samenwerking die door mr. Karstens, voorzitter van de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren "uniek voor Ne derland" werd genoemd. Mr. Karstens noemde gemeente ambtenaar Akse van de afdeling volkshuisvesting de "geestelijke vader" van Kweeklust, voor welke flat in september 1975 de eerste besprekingen werden ge voerd. Ook werd de rol van pro jectontwikkelingsmaatschappij Projekt 5, die ook dit plan van de stichting heeft begeleid, door mr. Karstens geprezen. "De rol van projectontwikkelingsmaat schappijen wordt in deze tijd vaak ondergewaardeerd en mis kend, maar wij weten beter", zei hij. Kweeklust bevat 79 tweekamerap partementen en veertien éénka- merappartementen. De ap partementen, die een gemiddelde huur hebben van 260 gulden (ex clusief servicekosten) worden al sedert 1 november bewoond. Ze bieden over het algemeen meer ruimte dat de appartementen in de verschillende andere nieuwbouwprojecten van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. De woonkamers heb ben een oppervlakte van onge- Burgemeester Vis en mr. Cath overhandigen aan een bewoner e bewoonster een reusachtige sleutel, als openingshandeling van de flat Kweeklust. veer 24 vierkante meter. Elke woning beschikt over een balkon of tuintje en het flatgebouw bevat daarnaast grote terrassen. De Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren heeft de afgelo pen jaren diverse nieuwbouwprojecten gereali seerd. In februari van volgend jaar wordt de oplevering ver wacht van een complex van 54 appartementen aan het Utrechtse Jaagpad. De stichting heeft nieuwbouw aan de Utrechtse Veer en de Paulus Buysstraat in voorbereiding. Bovendien staat, in samenwerking met de Stichting Leidse Studen ten Huisvesting uit te voeren, re novatie op stapel van panden op de Oude Singel/hoek Pelikaan straat, die al enkele jaren dicht getimmerd leeg staan. Ongeveer twintig appartementen kunnen hier gevestigd worden. Daarnaast beschikt de stichting over een aantal 'oudbouw' pan den, die in de beginjaren zeven tig, kort na de oprichting van de stichting, werden aangekocht. Deze panden zijn in het algemeen verliesgevend, hoewel de huren hoger zijn dan in de nieuwbouwcomplexen en het wooncomfort, benadrukte mr. Postduivenshow De Leidse postduivenclub "LPC" houdt zaterdag 26 en zondag 27 november weer de jaarlijkse clubtentoonstelling in het lokaal van de zus tervereniging de "Vrienden club" aan de Anna Paulow- nastraat in Leiden. Op de ex positie zijn ongeveer twee honderd duiven te bezichtigen die morgenochtend door er kende keurmeesters worden beoordeeld. Onder meer zul- duiven zijn die het af- '.oen prestaties le verden op loodzware vluchten van meer dan duizend kilo meter. De opening is zater dagmiddag om vijf uur. 's Avonds om negen uur worden de prijzen uitgereikt. Zon dags is de postduivenshow geopend van tien uur 's mor gens tot half zes 's middags. Verkoopmiddag De handwerkgroep van de Vrouwenbond NW houdt morgen een verkoopmiddag van allerlei handwerken in het gebouw aan de Pieters kerkgracht 11 in Leiden. De opbrengst is bestemd voor het vormingswerk en voor de huur van het gebouw. De ver koopmiddag begint om twee uur en eindigt om zes uur. Bazaar I Morgenochtend om tien uur be gint in het schoolgebouw aan de Cesar Franckstraat 9 in Zuid-West een dag voor ac tiviteiten. Er worden onder meer speelgoederenhand werkenstenen en boeken ver kocht. Om elf uur, een uur en drie uur wordt voor de kinde ren het sprookje "De schoen maker en de kabouters" van Grimm opgevoerd. De bazaar duurt tot 's middags half vijf. Bazaar II Nog een bazaar. En wel morgen in "De Valkenieraan het Valkenpad 7 in de Merenwijk. Tussen 10 uur en 5 uur zijn er in diverse allerhand artikelen te koop, zoals zelfgemaakte poppen, batikschor ten, pop- pekastpoppenkinderboeken, planten en stekjes. De kinde ren kunnen zich vermaken met een grabbelton, een rad van avontuur, blikken gooien en cola-flesjes hengelen. Ver der worden er demonstraties verzorgd op het gebied van pottenbakken, spinnen en fi guurzagen. Natuurwandelingen De afdeling Leiden van het In stituut voor Natuurbe- schermingsducatie (IVN) or ganiseert zondag aanstaande om twee uur 's middags een natuurwandeling, van an derhalf uur onder leiding van natuurgidsen. De wandeling wordt gehouden in het wijk- park van de Merenwijk. Be ginpunt is de boerderij. Disco-show De top-pop-show van de AVRO komt zondagmiddag naar Leiden. Op uitnodiging van het jongerencentrum Stats zal er vanaf 's middags twee uur een disco-show worden gege ven in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk Karstens gistèren nog eens, min der. Resultaat is dat de stichting een negatief saldo van 161.000 gulden heeft. Inmiddels is een regeling bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening afgeko men, die het mogelijk kan maken dat de stichting alsnog rijkssub sidie voor de oude panden krijgt. Mr. Karstens toonde zich daar op timistisch oven "Als we subsidie krijgen zal het mogelijk zijn om of de huren van de oude panden naar beneden te brengen of door aanpassing van de kamers het wooncomfort te verhogen". Het afgelopen jaar heeft de stichting vier in slechte staat verkerende oude panden (aan de Volmolen gracht, Boerhaavelaan, Steen- schuur en Veerstraat) afgestoten. Karstens wees gisteren op de nood zaak dat het woonbestand van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren snel wordt uitgebreid. De stichting heeft een wachtlijst van 1200 jongeren, terwijl er in middels een stop is ingevoerd, al thans voor de nieuwbouw. Het was gisteren overigens de laatste dag dat mr. J. Karstens als voorzitter optrad. Sinds het ver trek van de vorige voorzitter mr. R.W.A. Zweerts, nam hij deze functie waar, na daarvoor zes jaar secretaris te zijn geweest. De nieuwe voorzitter is de Leidse advokaat mr. J.H.A. Linskens. ADVERTENTIE ADVERTENTIE LOVINGSMNGEN De beste voegloze 14 k. rin gen o.a. 1 paar met geslepen zijkant170,- Dit model met briljant 245,- Met 2 briljanten 320,- Gratis graveren. Blijvende service Desgewenst handgraveren. Desiree Anjer A.S. Constant v. d. WATER UW JUWELIER HAARLEMMERSTRAAT 181 plastic zakje, juf Marjan, omroepsecretaris Van Wijk e Vierhonderd kwartjes had de VARA gespaard om aan juf frouw Maijan Werkhoven van de eerste klas van de Heilig Hart School aan de Lust hoflaan te kunnen geven. De VARA-kwartjesprijs, een nieuw onderdeel van het ra dioprogramma 'Kinderen een kwartje', de eerste keer dat ie werd uitgereikt en meteen raak in Leiden. De prijs is be dacht om het programma meer onder de aandacht te brengen en bedoeld voor kleuter- en lagere scholen die iets nieuws hebben bedacht. Dat idee moet wel voldoen aan de voorwaarden dat de kinderen er zelf iets aan heb ben en dat het zonder al te veel kosten of moeite op elke school bruikbaar is. Van de reacties die tot nu toe bij de VARA binnenkwamen was de kalender die Marjan Werkhoven maakte voor de ouders van haar eersteklas sertjes verreweg de leukste, hij voldoet aan de voorwaar den. Vandaar. Zoveel kinderen zoveel kwar tjes. Er zitten 154 kinderen op de Heilig Hart School, maar de VARA is gul en geeft niet minder dan honderd gulden. De kwartjes moesten wel weer ingeleverd worden, voor de volgende prijsuitreiking over een maand. In ruil daar voor haalde de omroepsec retaris van de VARA, de heer Van Wijk, een briefje van honderd uit zijn portefeuille. Nadat hij zich ervan verzekerd had dat het geld goed besteed zou worden aan gezelschaps spelen en mooie prenten- en voorleesboeken voor de laagste klassen, deed de heer Sanders er namens het schoolbestuur nog honderd gulden bij. Toen kon wethou der Dick Tesselaar moeilijk meer achterblijven en be loofde nog eens honderd gul- Artiestenspulwijkt uit naar Leidse Groenoordhal LEIDEN - In verband met de slechte weersomstandigheden hebben de organisatoren van "Artiestenspul '77" besloten om de evenementen die 'op zondagmiddag op het DOCOS-terrein gehouden zouden worden te verplaatsen naar de GroenoordhallenOmdat de hallen tot twee uur 's middags worden gebruikt door de handballers zullen de festiviteiten nu pas om drie uur beginnen. De openingsplechtigheid zal gebeuren in aanwezigheid van Sinterklaas. Tien minuten later begint een dames voetbalwedstrijd tussen een elftal van de dames van de Hutspotten en de echtgenotes van bekende artiesten. Zo komen onder meer de vrouw van Ben Cramer, Julia de Wolf (vrouw van Blue Diamond-Ruud de Wolf), Saskia van Serge) en Mirella (van Frank) binnen de lijnenOm vier uur wordt een begin gemaakt met de wedstrijd tussen artiesten en een Leids prominentenelftal. De wedstrijd zal worden gespeeld op een veld van 90 bij 50 meter. Voorafgaand aan het treffen tussen prominenten en arties ten wordt een muzikale show gegeven. Zoals bekend zal de opbrengst van de entreegelden bestemd zijn voorde carnavalsvereniging "De Hutspot ten". Ze hopen daarmee de schade te dekken, die onlangs door ver- nielzuchtigen werd aangericht aan kostbare-camavals-attributen den van de gemeente. Een anonieme gift en een collecte onder de aanwezigen maakte een totaal van vierhonderd gulden. 'Kinderen een kwartje', het in tro van het programma komt als het zaterdag (na het nieuws van half vier. Hil versum één) wordt uitgezon den uit Leidse kinderkeeltjes Rick Groenewegen van de VARA interviewt wethouder Tesselaar en juf Maijan. Vooral wat zij zegt sluit aan bij de intentie van het hele programma, te zeggen dat thuis en school niet twee aparte werelden zijn. Door middel van de kalender wil ze daar de ouders aan hel pen herinneren: 'Als je op school de kinderen ook zelf eens iets wil laten beslissen, hen mening vraagt in een groepsgesprek, moeten ze dat thuis ook kunnen. Ze moeten zelf eens mogen zeggen wat ze willen eten. Je moet als ouders ook eens aan je kind vragen: wat zullen we nu eens doen?' 'Ik hoop dat de kalender het ef fect heeft dat de ouders ook echt iets doen. Als je gewoon zegt: joh, ga eens naar de Speel-o-theek, dan zeggen ze: ja juf, leuk juf. Maar als ze nu 's morgens op de kal- kender zien, vandaag is ie geopend, hoop ik dat ze er eerder naar toe gaan'. Eén van de ouders: 'Elke dag moet ik voorlezen wat er op de kalen der staat hoor. En ik vergeet nooit meer de gymspullen mee te geven". ADVERTENTIE Verwen haar eens... Psst... mijnheer, berit U daar? Verwen haar eens, de vrouw van Uw dromen met zo n beeldschone sjaal van Céline, Paris. Van zuiver zijde in een groot formaat o.a. met het beroemde koetsjes dessin. Nóg zo'n leuke kado suggestie is de kroko ceintuur zowel in smal als breed model. De kleuren zijn rood, donkerbruin, marine, grijs en zwart met zilver of goudkleurige dekoratie. Een aparte luxe kado suggestie: schitterende kroko tassen voor een stijlvolle kombinatie bij deze ceintuurs. Couture Breestraat 135 - Leiden telefoon 071-131841 DEALER VAN O.A. B0USSAC gordijnen pi ncr tapijt tlucu gordijnen BES0UW tapijt Interieurverzorging W. J. ZIRKZEE b.v. Zeemanlaan 22 - Leiden Telefoon 071-142627 ADVERTENTIE LEIDEN - Vijftien maanden ge vangenisstraf eist de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 19-jarige straatmaker uit Leiden, die zich had te ver antwoorden voor enkele inbra ken en diefstallen door hem ge pleegd. Het betrof een inbraak in een kan tine in Oegstgeest waar een cas sette-recorder werd gestolen. Hetzelfde gebeurde in een school aan de Timorstraat in Leiden, waar een pick-up-installatie en radio-apparatuur verdween. Bij een inbraak in een benzinestation aan de Willem de Zwijgerlaan op 27 augustus werd hij door de poli tie betrapt, toen hij daar een ruit stuk sloeg. Dat zou volgens verdachte allemaal het gevolg zijn van het feit dat hij geen werk had en geen uitkering uit de Ziektewet ontving. De ver dediger, mr. Schaper vond het een exorbitant hoge eis van de of ficier en vroeg om een forse straf vermindering. De uitspraak in deze zaak wordt gedaan op donderdag 8 decem ber bij de Haagse rechtbank tegen de verdachte. Omdat er reeds eerder narigheden waren geweest, was aan ver dachte het bij zich dragen van een mes verboden. Maar aan dat ver bod had hij zich niet gehouden. Volgens verdachte werd hij op zijn beurt door zijn tegenstander bedreigd met een staaf ijzer en De verdediger, mr. De Clerq ont kende dat verdachte het1 men had tot mishandelen. Hij was namelijk reeds eerder in de sociëteit mishandeld. Overeen komstig het advies van de re classering vroeg de advocaat van verdachte om een zo kort moge lijke gevangenisstraf op te leg gen. Inzendingen voor fotopuz zel Sinterklaas inzenden vóór 28 november a.s. bij kantoren Leidse Spaar bank of Leidsch Dagblad of U&K, Korenbloemweg 26, Alphen a/d Rijn. ADVERTENTIE Vechtpartij Een 18-jarige loswerkman uit Lei den had nogal wat moeilijkheden met één van zijn vrienden uit de soos. Dat kwam mede, doordat iemand zijn moeder zou hebben beledigd. In de IJsselmeerlaan vond als gevolg van dat alles een vechtpartij plaats, waarbij de lo swerkman met een fles zijn te genstander bedreigde en mis handelde. Een jaar gevangenis straf eiste de officier van Justitie Haarlemmerstraat 181 hoek Hooglandse Kerksteegis het adres van juwelier-horloger v. d. Water, waar U de grootste collectie in de beste merken vindt en zoals U weet „altijd voordeliger"Gouden sieraden - horloges - klokken - cassettes - brillontEigen ateliers, waardoor prima vakservice. Doet er uw voordeel mee. Ook met de as. feestdagen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3